Reklama

sobota 4. února 2017

Pogrebinský odhalil pravdu o tajných provokacích Porošenka


5. 2. 2017   zdroj
Prezident Petr Porošenko provádí velmi mnoho chaotických akcí, aby zachoval svou moc na Ukrajině. Politolog Michail Pogrebinský vysvětlil, co sleduje hlava země tím, že vyhlásí referendum ohledně vstupu do NATO. Porošenko prohlásil, že se na Ukrajině chystá uspořádat referendum o vstupu do NATO a řekl, že to chce lid země. Dokonce přislíbil, že udělá vše pro to, jen aby se Ukrajina připojila k Severoatlantické alianci. Ale ve skutečnosti to není nic jiného, než další politická provokace.


Problém je přece následující: do NATO nejsou přijímány země, které mají sporné územní problémy. A Ukrajina tento problém má - Donbas. Kromě toho i v případě, že Porošenko přece jen vyhlásí referendum a že dokonce 45% Ukrajinců odhlasuje "pro" členství v NATO, bude toto rozhodnutí "nulové", protože obyvatel Donbasu se nikdo nebude ptát a bez jejich účasti výsledky referenda nemají smysl.

Svými výroky a činy se Porošenko rozhodl dostat do nepříjemné pozice všechny: NATO, Rusko i Donbas. Aliance přece nemůže jen tak ignorovat referendum, ale akceptovat jeho výsledky také nemůže. Touto provokací se Porošenko jen snaží získat ještě nějaký čas. Vždyť když uvážíme, že Ukrajinci opravdu chtějí vstoupit do Severoatlantické aliance a že prezident jim slibuje "sedřít ze sebe kůži," ale udělat to tento prezident musí. A to znamená, že i šance na vítězství v dalších volbách u Porošenka vzrostou. Tuto myšlenku potvrdil i známý ukrajinský politolog Michail Pogrebinský, který soudí, že pokud Porošenkovi neprojde provokace s NATO, pak ji může použit doma. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí "Business FM" řekl expert následující:

S tímto je teoreticky možné získat jistou přízeň elektorátu. Není vyloučeno, že bude nutno uskutečnit mimořádné parlamentní volby. Možná ještě koncem tohoto roku. No dobře, sloučit tyto volby a referendum a pod tímto praporem jako by zabavit u konkurentů pozici, kterou podporuje ve skutečnosti asi 40% ukrajinských voličů. Kromě toho se západní tisk chytí čehokoliv, to znamená že i předpokladu, že získá také tuto část publika - Bild a další listy, vysvětlil ředitel Kyjevského centra pro politická studia a konfliktologii Michail Pogrebinský.

Tento spěch při vyhlašování referenda hovoří pouze o tom, že Porošenko si je dobře vědom své současné pozice. Vztahy Ruska s USA se budou postupně zlepšovat, Amerika se již nechystá Ukrajině pomáhat. To znamená, že Porošenko může ztratit svůj prezidentský post. Tím spíš, že řeči o předčasných volbách jsou mezi politickou elitou stále častější. Pro lidi prezident nic reálného neudělal, takže se musí chytat za poslední "nitky", které mu mohou pomoci moc si zachovat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Co zas Putlerův kámo Prassolini kuje? - https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

  OdpovědětSmazat
 2. doufam ze se ten zkurvysyn Prasacenko nedozije ani jen toho sveho pojebanyho referenda natozpak vstupu Ukrajiny do Nato...

  OdpovědětSmazat
 3. Tak mne napadá, jestli Zeman, Sobotka a Zadolárek mají starost o dodržování lidských práv na Ukrajině. Přece i těmto třem našim zástupcům musí být zřejmé, že se tam porušuje základní lidské právo na život, viz Majdan, Oděsa a Doněck. Zeman musel sedět za jedním stolem s Porošenkem ve Varšavě. Ptal se někdo na to, zda mu od srdce domlouval?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani v nejmenším nemají! Korytáři celého světa (od východu k západu) nemívají starost o jiné. Ti netrpí tou "zhoubnou" empatií! Jsou imunní.
   Sobotka a Zaorálek ty pučisty otevřeně podporovali a podporují, ten druhý dokonce jezdíval na majdan, aby tam povzbuzoval pučisty. Ruku v ruce se Schwarzenbergem, Štětinou aj. darebáky.
   A Zeman? Odmlčel se. To když ještě nedávno nazýval Porošenka mírovým prezidentem! Považte toto!! Mírovým(!!).
   Sekl se, prognostik jeden. Pokud se tomu seknutí nemá říkat úplně jinak ..

   Smazat
 4. S týmto prasaťom sa baví iba slovenský"prezident" Kiska.

  OdpovědětSmazat
 5. Protože toho negativního se na nás sype stále více, snažím se ne všem najít alespoň něco málo pozitivního. Když už nic jiného, tak případným uznáním ukrajinského referenda by západ uznal ztrátu Krymu, a vlastně i Donbasu.

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím, že veškeré této výkřiky jsou už zbytečné. Tak jak v naší zemi si uzurpovala část obyvatelstva právo na pravdu a od ní odvozenou "jejich" demokracii, stejně to funguje i v centrech odkud tento způsob myšlení přišel.
  Prostě v minulých letech vývoz onoho myšlení, což je pokroucené vidění pravdy, lásky, demokracie a humanismu, se musel vyvážet, protože se už doma nemohl více umístit. Tato expanse nebylo nic jiného než pokus zajistit pochybnou suverenitu uvnitř ovlivněním situace vně hranic. Toto zcela selhalo a teď onen systém produkuje zoufalé činy.
  Teď se bude vše vyvíjet přirozenou cestou, tak jak nás příroda vybavila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Té "přirozené cesty" se právě nejvíc bojím. Tou v minulosti byla asi vždycky válka.

   Smazat
  2. Pokud se bojíte, něco dělejte, nebo zalezte pod postel. Jste tu pořád a zřejmě i pod jinými pseudonymy, tedy evidentně i ten předstíraný pláč onu situaci nevyřeší. Spíše napovídá, že skrýváte jiné úmysly.

   Smazat
  3. Novoruští "teroristé" vychcípávaj jeden po druhym! To se musej Putler s Prasosolinim plácat do kolen, jak za ně obřezanej Pičulín dělá špinavou práci! - http://iks2010.info/?p=110418

   Smazat
  4. A kam luganskej Pičulin nedošáhne, tam se o to postará putleroffsko-rotenbergská vrahounská mafie! - http://www.fort-russ.com/2017/01/first-lugansk-uprising-leader-dies-in.html

   Smazat
 7. Zen opilec udělá všechno, co mu nařídí v juesej.Jim jde jen o jedno, aby mohli mít základny na Ukrajině, když jim nevyšel Krym, obklíčení Ruska bude celé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:38
   To si myslím také,na obětech nezáleží,hlavně udržet dobité pozice.Do EU je problém se dostat,tak Porošenko dostal pokyn vstoupit do NATO v takovém případě se nedělá referendum v ostatních státech NATO.Zkrátka,znemožnit Rusko jakkoliv zasáhnout na Doněcku a Luhansku.Tady by měl vzniknout precedent,kdyby Ukrajina jako člen NATO,podnikla něco na v Doněcku a Luhaňsku,Rusko by v tom případě mohlo napadnout i jiné státy NATO.

   Smazat
  2. Oni jsou jedni za 18 a druzí bez dvou za 20! - https://pp.vk.me/c837335/v837335993/3622c/X_gMRS15PRM.jpg

   Smazat
 8. Doufám, že se brzy dožijeme toho, že Prasečenko skončí jako Mussolini.

  OdpovědětSmazat
 9. Nech uz to je ako je,jedno je iste,ze prolhani ukrajinski politici predali ukrajinu na drancovanie zapadu..ten im nanutil nesplatitelnu pozicku,ktoru nemaju sancu splatit a teraz budu od nich pozadovat splacanie v podobe,umiestnenia zakladni na uzemi ukrajiny,ak to Trump nestopne,EU si poziadala o drevo z ukrajinskych karpat,dnes su uz hole....cize cisty holyud ostane ukackam !

  OdpovědětSmazat
 10. Je to katastrofa,
  pučistická vláda vraždící vlastní obyvatelstvo,
  vláda dosazenců ,kteří mají glejt na to -dovolit si všechno ,
  chce do spolku chobotnice,
  která zachvacuje a ke svým nekalÿm úmyslům používá dalšî státy ,
  aby se dostala opět k lizu a k ochromení (zničení a vyrabování )Ruska ....
  je to stále stejná písnička ... takhle tyhle stvůry - tenkrát také pod různými pláštíky a agitkou-
  řádí snad už od Cromwella- nejkrvavější
  dějiny ještě nemají za sebou ? nestačily francouzska a ruská "revoluce lidu " s bezpříkladným terorem a milionovÿmi ztratámi na obyvatelstvu -s 2strašlivými válkami ,
  které zase kvůli prospěchu zaseli a v pozadí si mnuli špinavè pazoury ,
  stěhujíc se do vil a zámků pod falešnými jmény aristokratů?
  nebude tomu konec ?
  j.

  OdpovědětSmazat
 11. Ukrajina....to je jen několik desítek milionů blbečků jako budoucí potrava pro kanóny anglosasíků.A jejich konec?Nikdo z nich nepřežije a Kyjev bude opět plně ruský!!

  OdpovědětSmazat
 12. Za nejasných okolností (spekuluje se o otravě) zemřel nedaleko Moskvy ve věku 46 let bývalý vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Valerij Bolotov. Po svém odvolání odjel do Ruska, kde opakovaně kritizoval současné vedení separatistů a dopouštěl se i toho, že zveřejňoval příliš informací. "Jezdili jsme kolem Doněcka, stříleli do činžáků a pak obvinili ukrajinskou armádu", řekl například.
  Nebyl jediný z vysoce postavených "separatistů", který takto prozradil až moc. Oni na to byli snad hrdí.
  Další separatista Igor Girkin (zvaný též Strelkov) v ruské televizi přiznal, že referendum o odtržení Krymu od Ukrajiny vnutily poloostrovu ruští vojáci a že tamější obyvatelé je aktivně nepodporovali. Podle Girkina Rusové shromáždili zvolené poslance Krymské autonomní republiky proti jejich vůli a přinutili je všelidové hlasování schválit. „S žádnou podporou úřadů v Simferopolu jsem se nesetkal,“ řekl doslova tento ruský agent. On to chápe jako jeho zásluhu, že se to přesto povedlo. Později se přesunul na východ Ukrajiny, kde asi podobně hájil zájmy místních lidí.
  Honosil se titulem velitele Doněcké lidové republiky a později Novoruska. Nakonec byl i on povolán zpět do Moskvy. Podle jeho nejbližších spolupracovníků z té doby, za tím stál boj o moc. Strelkov podle nich neměl na vybranou, protože byl pod tlakem také z Moskvy. Prý hrozilo i zastavení vojenských dodávek z Ruska, bez kterých by separatisté byli poraženi.
  Bolotov a Strelkov byly nejvýše postavení velitelé separatistů z té doby, kteří stáli na začátku okupace. O současném velení separatistů by se toho dalo taky dost napsat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:19
   nelži!
   mimochodem rusové mají právo -i povinnost vůči svému národu - se bránit!!!!!

   Smazat
  2. Jituš.
   Najdou se mnozí,že zpochybňují cokoliv,ale aby Bolotov a Strelkov tohle tvrdili,vlastně kritizovali Ruskou stranu,tomu já nevěřím.Nebylo to tam lehké,Putin věděl co je záměrem dění na východě Ukrajiny,dostat válečnou bitvu na Ruské území a tomu musel zabránit.Okamžitě by byl Krym odříznut od Ruského spojení a už byla připravená skupina vojsk obsadit Krym USA za pomoci Ukrajiny.

   Smazat
  3. 15:11 a to jsi kde vyčetla, že se Rusové můžou přemisťovat přes hranice jiných států jen tak, podle vlastního uvážení ??? A ještě k tomu v přestrojení uza dovolenkáře ??
   Kdyby na Ukrajinu nelezli, není tam žádná válka. To víš moc dobře - že v tom Rusko jede až po uši.
   Stejně jako není válka v Charkově a dalších oblastech, které kupodivu jsou plné ruskojazyčné menšiny..a jsou velmi rádi, že k nim ruský voják nakonec nedojel je "ochraňovat!". Nemám pravdu ?? Dej sem link na nějakého představitele třeba Charkovské oblasti, který by si přál separatisty ..šup sem s tím.

   Smazat
  4. pro 16.07
   pokud nevěříš, tak si tady toto najdi: http://www.spiegel.de/international/europe/the-ukraine-war-from-perspective-of-russian-nationalists-a-1023801.html
   Zcela jasně to bylo tak, jak píše ten v 14:19. Můžeš si najít i záznamy z videokonferencí.

   Už se smiřte s tím, že Rusko naprosto zbytečně a jenom ve svůj prospěch zasahuje na východní Ukrajině. Sice odpískali nesmyslný projekt Novoruska, ale i tak zamrzlý konflikt jim zřejmě vyhovuje.
   Dovedete si představit, že kdyby Ukrajina najednou získala lepší podmínky od EU , její občané například postupně zvýšili životní úroveň díky nasměrování na EU - jakou by to mělo negativní odezvu v Rusku ?
   Tomu musí Putin zabránit - a proto vygeneroval zamrzlý konflikt.

   Smazat
  5. 16:29
   Kvákej si co chceš ,kvákale -
   vím moc dobře jak to začalo - pamatuju si to od prvního momentu...
   nejsem padlá na hlavu ,abych si nedala dohromady 1+1=2
   ukrajina jako krajní oblast Ruska s mnohopočetným
   ruským obyvatelstvem , který se také podle oblastí různě nazývá
   byla vždycky ruská a patřila Rusku
   ty
   zamrzlý konflikte....

   Smazat
 13. Nechápu,proč se hádáte s lhářem a podvodníkem
  a ztrácíte jen zbytečně čas.Ten stejně bude
  žvanit to,za co je placen a nikdo to nezmění.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 16:35
   ano, máš pravdu, vždyť všem je jasné, že na východní Ukrajině nejsou žádní ruští dovolenkáři, maskovaní vojáci atd. - ale jsoioiu to poctiví pekaři, zemědělci, traktoristi atd.
   Naučili se přece obsluhovat všechny ty vojenské rakety, grady a děla jen tak, asi v rámci vojenské služby.
   Máš pravdu, zklidni nerva a nekrm trolly.

   Ale mezi námi - už aby Rusové vypadli z Ukrajiny. Co tam dělají ?? mne samotnému to trochu neleze do hlavy...

   Smazat
  2. 17:05
   To bude nejspíš tím,že jsi tupec od přirození a havlobanderovec k tomu!!!!
   Ty banderovský svině prolezlý HIV,AIDS,SYFILIDOU A TUBEROU se po Majdanu přijeli rekreovat do našich nemocnic na úkor našich pacientů,ovšem za naše daně diky ozubený pleši Sralbotkovi a dementnímu Žilkovi!!!!

   Smazat
  3. 17:05
   Přečti si pro začátek příspěvky
   ze 7:38 a 8:14,
   když ti to neleze do hlavy - možná ,že se ti pak rozbřeskne?!
   tam to kolegové trefili přímo na solar plexus;
   pro vysvětlení takovým pitomcům ,
   jako jsi ty...
   jituš

   Smazat


  4. Anonymní5. února 2017 17:05

   pro 16:35
   ano, máš pravdu, vždyť všem je jasné, že na východní Ukrajině nejsou žádní ruští dovolenkáři, maskovaní vojáci atd. - ale jsoioiu to poctiví pekaři, zemědělci, traktoristi atd.
   Naučili se přece obsluhovat všechny ty vojenské rakety, grady a děla jen tak, asi v rámci vojenské služby.
   Máš pravdu, zklidni nerva a nekrm trolly.

   Ale mezi námi - už aby Rusové vypadli z Ukrajiny. Co tam dělají ?? mne samotnému to trochu neleze do hlavy...
   xxxxxxxxxxxxxxxxxx
   Oni tam žijí již 1500 let, idiote. Tobě to ale pan učitel v praktické škole (dříve zvláštní, ještě před tím pomocná), zapomněl sdělit.
   Trep,

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.