Reklama

.

.

pondělí 13. února 2017

Pokrytectví non plus ultra, aneb neočerňujte naše politiky


Jiří Baťa
13. 2. 2017
Jak sděluje portál Super.cz, jedna vysoce uvědomělá, pokyny a nařízení vrchnosti respektující nejmenovaná česká televizní stanice vypustila ze svého programu jednu písničku Marcela Zmožka, údajně pro nevhodnost obsahu. 
Zde je ukázka údajně „nevhodného“ textu písně, nazvané „Papaláše do koše“:
„Lžou a kradou, kam komanči se hrabou,
papaláši mlaskají si u koryt, lžou a kradou,
jsou v partě s vlastizradou,
majáčky a papalášský blahobyt.
Dál zvyšujou si platy a svý padáky zlatý,
obyčejný lidi mají na háku,
melou pátý přes devátý,
ve Švajcu maj cihly zlatý,
čumí na nás votlemený z plakátů,“     zdroj

Nelze tvrdit, že by text byl nějak intelektuálně oduševnělý, prozaický či lyrický, nicméně jde o píseň „zákopově pouliční“, tedy lidovou „odrhovačku“, jako tomu bylo za první republiky. No když už „jako“ za I. republiky, tak do všech důsledků, protože i tenkrát byli písničkáři za takové texty popotahováni a šikanováni. Takže pokud naše blíže nejmenované televizní stanice pojala Zmožkovu písničku za politicky hanbatou (nekorektní) není divu, že odpovědnost vůči vyšším (politickým) kruhům musela být důsledně dodržena. Byla-li písnička pana Zmožka vypuštěna z vysílání v TV neznamená, že byla zakázána jako taková. Existuje-li nějaký problém, pak je to v pokrytectví lidí, kteří písničku v TV nepřipustí z důvodů, aby to snad nevzbudilo pohoršení členů Rady RTV přesto, že její běžná veřejná reprodukce není nijak omezena (omezení jsou jen ve zmíněné Radě).

Zajímavý je ale postoj resp. vyjádření „odborníků“, kteří text písně zhodnotili a vydali své stanovisko. Např. nejmenovaná právnička, které byl text zaslán k posouzení odpověděla, že jsou tam věci, kvůli kterým „by mohly být problémy“ a že už dříve (zřejmě s podobným textem) byly nějaké potíže s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Pan majitel Peterka (zřejmě majitel nejmenované televizní stanice) k tomu řekl, „ že u kontroverznějších věcí se takto jistí“ a proč prý si zbytečně přidělávat starosti?

Tomu lze samozřejmě rozumět, vždy je lépe nějakým neshodám předcházet, ale svědčí to o tom, že v Radě sedí a věcech rozhodují lidé, delegovaní svými partajemi, resp. šéfy, které by svým případným špatným „vyhodnocením“ některých věcí mohli přivádět do situací, které by také mohlo jejich členství v Radě ohrozit (případným odvoláním). Peníze, které jako členové Rady dostávají rozhodně za to stojí, aby vůči nim v hlubokém předklonu zastávali korektnost, slušnost, případně úctu vůči našim (ne)ctěným politikům. Jsem všemi deseti pro, aby se plně respektovala všeobecná úcta k lidem, dodržovala společenská morálka a etika, zvláště vůči lidem, kteří si to vzhledem ke svému postavení zasluhují, viz prezident Miloš Zeman apod. To však neznamená, že se nelze formou kultivované satiry, slušného humoru a přijatelné kritiky vyjadřovat ke společenskému a zvlášť politickému dění, případně k politikům jako takovým.

V textu výše zmíněné písničky není nikdo jmenovanán, text je prezentován jako obecně pojatá kritika současné politické scény a nelze ani říct, že by byl text nějak mimořádně nevhodný či vulgární. Samozřejmě, že některé skutky nelze vyjádřit jinak než poněkud drsnějším projevem, který však není za hranou únosné slušnosti (viz např. Sobotkovo „ojebávání“!).

Posouzení textu, že jsou tam věci, které by mohly dělat problémy, je však vrchol nejapné politické korektnosti, účelové (řiťolezecké) horlivosti a pokrytectví. Je-li kritika vedena ve smyslu všeobecným kritickým názorem na nedostatky, negativa, problémy a nebo nesouhlas občanů s činností politiků, neměl by to být důvod tuto písničku s takovým textem nepublikovat. Jinými slovy, mělo-li by ze strany RPRTV docházet k omezením (zákazům) ve vysílání textů, které by mohly podle jejich názoru být „problematické“, měla by se posuzovat i úroveň a oprávněnost zjištěné „problematičnosti“, protože neobjektivním posuzováním by mohlo docházet místo věcného posuzování (ne)vhodnosti textu k otevřené cenzuře a diskriminaci práva na svobodu slova.

Kromě toho by se neměla pozornost upírat k nějaké nedůležité, spíše okrajové písničce a její veřejné produkci a nevšímat podstatnějších jiných veřejných projevů, které jsou evidentně problematické, někdy až zavržení hodné. Tím mám na mysli potřebu zabývat se nevhodnými texty, projevy, názory a vyjádřeními, které lze čas od času vidět či slyšet v TV vysílání. Jinými slovy, je zapotřebí, aby se uplatňovala, či spíše vyžadovala všeobecná, objektivní, spravedlivě posuzovaná korektnost a slušnost a aby nedocházelo k výjimkám v jejich hodnocení podle toho, jak se ten který text,slova, či obsah zrovna někomu hodí či nehodí do krámu!

52 komentářů :

 1. Kapitalisti, nebo boháči, kteří přišli k bohatství svou poctivou každodenní prací, MYOSTATNÍ VÍME, ŽE K BOHATSTVÍ PŘIŠLI OKRADENÍM NÁS VŠECH, si nikdy, to co si nakradli, nenechají vzít. Nelze se divit, že satiru, která upozorňuje na jejich krádeže nesnášejí a je to tedy urážka poctivého podnikání, MY VÝMI ŽE TO NENÍ URÁŽKA PROTOŽE JDE O NEPOCTIVÉ KRADENÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto běžná cenzura hebrejského typu "nepohodlné ignorujte".

   Zmožka dávat přestali? To Tomáše ORTELA ANI DÁVAT NEZAČALI! Toho vyvolenci častují přímo DYNAMICKÝM TICHEM VE VŠECH TELEVIZÍCH I RÁDIÍCH, DEMOKRADI....

   Vymazat
  2. 13:56 - takže podle tebe každej, kdo je bohatej nebo kdo vlastní úspěšnou firmu rovná se zloděj? A na to jsi přišel jak?

   Vymazat
  3. 14:51 asi bylo míněno extrémně bohatý. Poctivou prací lze dosáhnou určité výše majetku. Ale extrémního bohatství lze (snad až na výjimky např. vynálezů resp.patentu) dosáhnout jedině "dobrými kšefty" , které se rovnají oškubáním někoho jiného (ať člověka či města, unie, nebo celého státu) . Popřípadě ho lze dosáhnout dědictvím či výhrou, což není ani získáno prací ani zlodějinou (pokud jste nepovraždil příbuzné, či neukradl někomu tiket). Zlodějina je bohužel výnosnější než skutečná práce a vždy byla. Neříkám to proto, že bych nevěřil , že existují tací co svou poctivou prací dosáhli bohatství (pár ji znám) . Jen jsem realista a vím že je jich bohužel pomálu a na druhé misce vah jsou proti nim zástupy zlodějů , šejdířů, podvodníků a čachrářů s lidskou dobrotou, naivitou, hloupostí i neštěstím.

   Vymazat
  4. Pro 14.04
   Nevadí, když je zakázali tak si je dáme tady.https://www.youtube.com/watch?v=vVjZOfjZFbk

   https://www.youtube.com/watch?v=bi448xbDrVo

   Ať nám to hezky zní a přidal na hlasitosti. Před volbama jim to pouštět každé ráno před snídaní

   Vymazat
 2. Netřeba politiky očerňovat, jejich duše jsou vesměs černé jako noc na Vanautu a jejich karmy k smrti těžké a stále těžknoucí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, je třeba není očerˇńovat, ti jsou černí jak kominík o měsíční dřině.

   Vymazat
 3. Ale kdyby to byla slova napadající Jakeše nebo Bilaka, stala by se ta píseň národní hymnou, a pan Zmožek by byl umělec - hrdina. Ke je to sousoší, vystavené na veřejném místě, kde dva junáci v nadživotní velikosti chčijí na Českou republiku vymodelovanou jako betonová placka na zemi? A to je politicky i jinak korektní? Kde se vynořila "korektnost" po znovuobnovení "svobody" v ČR dlouho neznámý pojem? Stačí si připomenout dehonestující "gumáky" tehdy předkládané davu jako mediální vodvaz. A když proslavená hrdinná redakce "Charlie Hebdo" uboze plila na zabité lidi z Alexandrovova souboru, doprovázel to mediální jásot ideologicky zmrzačených českýcch a nejen českých medií. Vyznamenávání vrahů, kteří se dokázali hrdinsky prostřílet ven z republiky a dokonce jen tak mir nix dir nix při tom podříznout krk svázanému mladému policajtíkovi, dělení vražd a zabíjení na správné a nesprávné - odkud se to vzalo - to je politicky korektní nebo lidsky korektní? A k tomu si ČTV nepřizvala pozůstalé po podříznutém chlapci Honzátkovi, aby uspořádali naučnou přednášku, jak zločinní byli tihle vrazi. V zemi, která byla rozkradena i s vodou šmejdy, jimž k úplné spokojenosti chyběla už jen luxusní sídla s bazény a saunami, Nehospodárně nakládali se svěřeným majetkem a zneužívali svých pravomocí a nic - hrozí patnáct let vězení jednadvacetiletému klukovi,nejspíš zblblému neustálými internetovými žvásty o Syrii, tak se tam chtěl jet podívat.Našetřil si na cestu, ale v Turecku byl z letiště vrácen zpět. Protože k luxusním vilám s bazény a autům za mega ještě chybí nějakej ten terorista, abychom byli dokonale světoví, tak si ho prostě musíme vytvořit, ať to stojí co to stojí. A zkorumpovaná Plzeň, která už vytvořila doživotního Babinského z Kajínka, a která soudí i tohoto venkovského balíka z Plzně-jihu je v tom odborník, a navíc už je poplatná mediím, kde to bylo rozmatláno a už nelze jinak. Lid už touží po teroristické krvi, a je třeba mu dát nachlemtat,jako toužil kdysi prostřednictvím medií po krvi Milady Horákové. Okázalé boření soch, i když nechčijí na národ, a přejmenovávání ulic na důkaz, že se to s lidmi myslí dobře, a od teď to v zemi bude eňo meňo, na to je slovo "pokrytectví" hodně slabé. Jak to jen pojmenovat? Kdyby Čingischán vylezl z hrobu - ten by čučel co dokáže demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No anonyme... Kdo jsi? Já ten Tvůj příspěvek musel přečíst několikrát, protože bych to nenapsal líp. To není příspěvek. To je úvaha. A úvaha, která skutečně stojí za zamyšlení.

   Pepo Milan

   Vymazat
  2. Těbůh Milane, ale -úplně obyčejnej človrda, asi jako ty. Kdybych byl papaláš, sotva bych tady četl diskuze, protože bych si už nejspíš hodil mašli.Jo a taky dost nasranej človrda, ale to je dneska asi každej. Takže - nic mimořádnýho. Ale píšu do jedněch novin fejetony, úvahy bych asi taky zvládl, nebo eseje - jen komentáře bych dělat nechtěl. To už by mně buď moje noviny vyobcovaly, nebo by mi někdo na ulici rozbil hubu. Jako komentátor bych v dnešním mediálním průmyslu potřeboval ochranku. A dík za pochvalu.

   Vymazat
  3. Anonyme 14:29, skvěle, výstižně a pravdivě popsáno!! Chtěli jsme svobodu, demokracii a pravdu, máme však jen zapáchající žumpu a Augiášův chlív, který hned tak někdo nevyčistí!! Naletěli jsme profíkům a lhářům z povolání!!

   Vymazat
  4. Tyto slova vytesat do kamen

   Vymazat
  5. 14:29 Souhlasím, lépe bych to nenapsal.
   Václav

   Vymazat
 4. Další ukázka plíživé totality. I když možná, už vůbec není plíživá, ale otevřená a dost pokročilá. P.K.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdo je to Marcel Zmožek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde ho máš! https://www.youtube.com/watch?v=vVjZOfjZFbk

   Vymazat
  2. 14:53 A KDO JSI TY???????
   Václav

   Vymazat
 6. Klidně bych to pouštěl. Všude i v hlavním vysílacím čase. Jako hymnu všech frustrátů. Frustrátů na jejichž frustraci, věčné nasranosti, blbosti a absenci jakéhokoli vkusu tento podnikavec (ne umělec!) Zmožek náramně vydělává.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a ještě se radostně poplácejte po ramenou jak se vám ta cenzura coby projev svobody a demokracie líbí :)

   Vymazat
  2. je to o tobě :-)

   Vymazat
  3. Kdo je u tebe frustrát ty frustráte? Ty jsi všech frustrátů vévoda - jinak bys tady nežvanil takový - ale takový! kraviny! Slova písničky jsou úplný hovno proti tomu, co vylézá na povrch za strašné lumpárny, kterých se na nás a na naší zemi dopustily politický smečky od svýho převratu -tak co tady blábolíš za sračky? A co na tom pan Zmožek vydělává - myslíš sympatie lidí jako Smetana vydělal na tykadlech? Podívej se, kolik vydělávají internetový publikační servery na diskuzních blábolech pitomců jako jsi ty, a to tě nesere frajere?

   Vymazat
  4. 15:10
   O jaké cenzuře to blekotáte? Zmožka nikdo nijak necenzuroval. Majitel stanice ho prostě vyřadil. Protože mu jeho právnička řekla, že by s tím snad, někdy, možná, třeba mohly být trochu nějaké problémy.
   Tak si stěžujte u Peterky a nemelte hovadiny o cenzuře.

   Vymazat
  5. 15:31 U nás neexistuje cenzůra? Vy budete určitě člen TOP 09.

   Vymazat
  6. 16:35
   Tak jestli chceš na veřejnosti hajlovat, posílat někoho do plynu tak to potom hentáoná cenzůra opravdu exituje, nácku.
   Jinak si můžeš blekotat co chceš, kdy chceš a kde chceš. Tyhle stránky jsou toho živoucím důkazem.

   Vymazat
  7. 16:42 vida jak málo stačí, čím to, že mě to vůbec nepřekvapuje ?

   Vymazat
  8. A když si to přiblížíš (výřez z větší fotky), takvidíš, že tam v klidu seděj i negři a houby se děje! Tak takhle ňák má vypadat svobodná společnost! - https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/2d/42/b8/2d42b8d5ecb5ef8b1d20531254e98c24.jpg

   Vymazat
  9. Už vidím ty naše černé rasistické huby jak by z toho byly na větvi! "Ty hlavo býla, co to maš za unifórmu! To je ňáky gestapácky či co - ty dylinó!" :))))

   Vymazat
  10. Ten samej pán na předvolebním mítinku v Chicagu - http://c8.alamy.com/comp/BTJJFK/george-lincoln-rockwell-leader-of-the-american-nazi-party-at-an-appearance-BTJJFK.jpg

   Vymazat
  11. 22:10 - to je logické! Chrání je První dodatek! V USA totiž na rozdíl od místní neomarxánské diktatůry demokracie a pluralita orpavdu je! A taktéž tam je spolupráce různých podobně koncipovaných stran! Tak černí a bílí rasisté společně se mohou scházet a některé své akce proti skutečným škůdcům lidstva - tedy antirasistům a xenofilcům navzájem koordinovat -jak dokládá to první foto ...

   Vymazat
  12. Já tomu rozumím! Hlavně to vysvětli tomu troubovi z 16:42! On má za to že to co popisuje prej není cenzůra a diktatůra! Přitom je a jaká!!!

   Vymazat
 7. Anonymní 14:51-přestože se neobracíš na mě, vysvětlím ti to, ťuhýku. V ČR není úspěšných firem. Jejich "úspěšnost" je pouze následek neplacení daní. Vím to, protože jsem přes 20 let pracoval na FÚ. Rozdíl mezi podnikatelem za první republiky a dnes je ten, že tehdy se jím mohli stát jen ti nejlepší, dnes prostě ti, kteří se jinde nechytli. Pravda, před 25 lety to bylo ještě jiné. Ale to ty nemůžeš pamatovat hošíčku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To že někde 20 let pracujete, vás ještě neopravňuje očerňovat lidi , které vídáte jednou do roka s lejstrem ,a přitom o nich nevíte nic snad kromě jejich jména , adresy a IČ. Nemáte ponětí o jejich práci , vidíte jen a jen čísla na papíře to je vše. Neříkám , že neexistují prevíti neříkám , že neexistují vykukové, ale tvrdím , že existují poctivý lidé a že je přes své nenávistné oči nevidíte je smutné.

   Vymazat
  2. Nic jste nepochopil vy hňupe 15.15! Anonym 15.10 nikoho neočerňuje, jen tady zadarmo nabízí svoje zkušenosti z dvacetileté práce na finančáku - a to musí být nějaká zkušenost!Měl by napsat román - něco jako je literatura faktu, a asi byste vejral. Za to dobu získal dokonalej přehled jak to ve světě podnikatelů chodí, naopak on má velmi přesný přehled jak to chodí. Já zase pracuji jako daňový poradce, a žvásty laiků jako jste vy,mám zvlášť rád. Kdybyste raději nic nepsal. Ano, jsou zde i poctiví lidé, ale dnes jsou již ze své poctivosti dokonale vyléčeni, neboť dobré skutky bývají po zásluze potrestány, a mnohem lépe jsou na tom šmejdi. Vždycky a za všech okolností. V české realitě určitě - jak je to jinde, nemohu sloužit, ale tady určitě.A řada podnikatelských šmejdů pere špinavé peníze všemi způsoby, jen aby nemuseli platit daně, ani finančáci na ně nemají. Co myslíte že jsou reklamní agentury, které vytváří pro podnikatele reklamy do TV a novin? Jen pračky na špinavé peníze, zvlášť ty do TV. Každý podnikatel si založí agenturu, v níž zaměstná své spratky za dobrý plat - a už to si odečítá z daní jako náklady. Nebo si zakládají dobroserné organizace a spolky, které "pečují" o bezdomovce a chudáky - a zase se odečítá mzda tam pracujících parazitů. A nejen mzda. A co myslíte vydavatelé tiskovin a dnes i knih? Kteří sami určují odběratelům rabat, pro odběratele jsou množstevní slevy, nic z toho se neprodá, a putuje to do sběrny za cenu papíru a jede se dál. Píšou se sračky, tisknou se sračky, o které není zájem vesele dál a co myslíte televizní reality šou a seriály?? Ale .. nechme toho. Jste laik. To nemá smysl. To je totiž něco tak obludného, že tenhle augiášův chlév už nevykydá nikdo.Musel by jen celý vyhořet, jinak je už nevykydatelný. A poctiví lidé ( vy poctivý lidé ... hrubka!!) tedy poctiví lidé už nejsou ani ti sedmdesátníci u těch počítačů. Nadávají, lžou a kecají - jen kdybychom tak věděli, co byl každý zač. A zpochybňovat takhle hloupě dvacet let práce na finančáku, co by každej nevydržel - ... no nic.Krafejte dál.

   Vymazat
  3. Rád bych viděl vás, "poctivé" šuliny nadávající na zlodějské podnikatele když si vám řemeslník řekne za vykonané dílo 120.000 s dokladem nebo 100.000 bez dokladu. Chtěl bych vás vidět jak s radostí splachujete 20.000 Kč do kanálu. To by se krásně viděla ta vaše "poctivost" v reálu, vy pokrytečtí hajzlíci.

   Vymazat
  4. No toto 15.57 - a jako - že jiní šulíni splachujou do kanálu i dvacet mega - o tom žádná? Tomu řemeslníkovi bych to klidně dal, a ještě by k tomu dostal od mý fešný přítelkyně hubičku. A po dobu práce by mu vařila lahůdky a podstrojovala by mu. Kde najdeš "jakéhokoliv" řemeslníka? Instalatér - není. Oprava pračky - jen reklama v TV -upozornění na vodní kámen a co máš do pračky lejt - jinak není.Aby mi někdo zkoukl, proč mi najednou nesvítí světlo po výměně žárovky, i když vždycky svítilo, a nová žárovka je good - jestli do objímky jde šťáva, když já nemám zkoušečku - neexistuje - do špajzky prostě lezu s baterkou. Ještě zkusíme "hodinovýho manžela" co to udělá. A dvacet tisíc? Co je to? Pro našeho politika tak na sváču. Měj se.

   Vymazat
  5. 16:29

   To nedáváš řemeslníkovi, řemeslník dostane stejně. Těch 20 litrů navíc dáváš státu, ty troubo! A v reálu bys nedal ani o korunu víc než bys musel, ostatně tak jako každý svéprávný člověk. Tak tu zase nehraj divadlo, prosimtě.

   Řemeslníci nejsou? Hmmm. Já myslel že je hrozná nezaměstnanost a naši lidé jsou nuceni dřít za almužnu jako otroci v protektorátních montovách. Něco mi tu nesedí.

   Vymazat
  6. Jo, toto mohu potvrdit s plnou odpovědností. S podstivostí, tak akorád do prd.. le.

   Vymazat
  7. Jaký divadlo 16.39? Nejsem šašek. A řemeslníci nejsou, kdybys psal od rána do večera. Možná na stavby nových bytů nebo velké renovace, ale takoví,kteří se budou obtěžovat k tobě do bytu, instalatéři, elektrikáři, zámečníci, truhláři - tak takoví nejsou. Prostě "drobné opravy" dnes nikdo nedělá. Přesně tak to bylo za totáče. Každej proto byl "Ferda mravenec práce všeho druhu" a dělali si z toho lidi srandu. Dnes je to ale bez těch mravenců, protože dnešní mlaďoši by i na šroubovák potřebovali zbrojní pas.

   Vymazat
 8. http://zpravy.idnes.cz/venezuela-spojene-staty-imigranti-dtl-/zahranicni.aspx?c=A170213_104533_zahranicni_aba

  O tomto napište článek vy kokoti. O lidech zoufale utíkající z vašich socialistických rájů, které byste chtěli znovuzavádět i zde u nás jako Venezuela, Kuba... pod vedením moudrých revolucionářů Castra, Chaveze, Madura, do kapitalistického pekla USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale - ty internetovej šmudlo. Co jinak děláš, že máš čas slídit po všem možném, a nabízet nám vzdělání nějakými jinými mediálními prefabrikáty? Všechno jsou to kidy, žvásty, mediální průmysl je dnes víc než svět. Stát ve státě. Splašky - potřebovaly by vypláchout. Ne nadarmo je každý nazývá pravými jmény - nejen Zeman, ale i Babiš, Putin, Trump... jen k oblbování magorů u počítačů ty jeden hloupý Maduro. A co tam ještě máš?

   Vymazat
  2. Copak? Dostal jsi alergický záchvat na fakta? Tak to máš blbý. Na tuto alergii která souvisí s tvou blbostí žádný lék není a zuřivým popíráním faktů se nevyléčí.

   Vymazat
  3. Ňu ňu ňu ...ty jsi blbej celej i bez alergií. Tvoje nemoc tě zase prohání po internetu kde hledáš ty svoje pravdy, a mezi tou fůrou různých pravd hledáš tu svojí - jiné pravdy tě nezajímají, jen ta, která se podobá té tvojí pravdě. Jiné pravdy sice nepopíráš "zuřivě" protože je raději vůbec nevidíš. Taky systém. A kup si psa -více hlav, více rozumu.

   Vymazat
 9. Baťa opět lže jak je jeho dobrým zvykem. Věci se mají ve skutečnosti úplně jinak.
  Jedná se o SOUKROMOU televizi Šlágr TV, jejímž majitelem je pan Peterka. Peterka je velkým kamarádem pana Zmožka.

  Nikdo onu píseň nezakázal vysílat. Pan Peterka ji sám stáhl po poradě s vlastní právničkou, která mu řekla, že by s ní mohly být v budoucnu snad, možná, třeba nějaké problémy. A pan Peterka problémy nechce. Vůbec žádné.

  Takže si stěžujte u "zbabělého a pohodlného" pana Peterky a nevymýšlejte si tady lživé hovadiny o cenzuře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale proč ten hloupej útok na pana Baťu 15.48? Pan Baťa nás informuje, nikoliv přesvědčuje, a informoval nás správně, že píseň nemohla být odvysílána kvůli jejím slovům, které se jeví jako nekorektní. Co je na tom lživého bez ohledu na to, co jsi kolem toho vyslídil a vyčetl jinde? I kamarádovi bych musel vyřadit text, protože bych mu nechtěl dělat problémy - hele co má za problémy ten trouba, kterej si zaplatil výlet do Syrie (přece - svoboda cestování - ne?) a teď mu tady hrozí trest odnětí svobody až na patnáct let, přestože do Syrie se ani nekouk. Dobrej nářez - ne? Sis asi nevšim, že se opět rozpoutal hon na čarodějnice? A hloupý lid bude zapalovat hranice, i když bude plakat nad oběťmi a nadávat katanům - ale zapalovat bude. To už tak zde prostě je, minulost ukázala, co dokážou lidský stvůry - i přišívat hvězdy na dupačky miminkům a neřikej mi, že jim je chodili přišívat státní úředníci. Lidská havěť je Havěť s velkým H - tobě nestačí ty diskuze? Tak vo co go? Někdo nechápe psané, a blafe o cenzuře, protože se teď o ní blafe i jinde, ale lidí, kteří blafou a blábolí, přestože nechápou čtené, je na každé diskuzi hafo - tak zklidni hormon. My si nebudeme stěžovat u pana Peterky, my si zazpíváme se Zmožkem jinde, zrovna tak, jako se kdysi zpívalo zakázané "Ktož sú boží bojovníci" nebo Karel Kryl. Papa bobečku.

   Vymazat
  2. 16:20
   Baťa překrucuje a spinuje stejně jako překrucuješ a spinuješ ty.
   Píseň mohla být klidně odvysílána. Nebyla odvysílána nikoli nějakým zásahem, cenzurou z vyšších míst, jak vy se tady pokoušíte lhát, ale jen na popud majitele stanice. Který si nepřeje ani náznak nějakých stížností či problémů.

   Zpívej si co chceš a kde chceš. Nikdo ti nic nezakazuje a žádná cenzura neexistuje. A o tom to je.
   A Kryla s touhle chujovinou vůbec nesrovnávej.

   Vymazat
  3. Karel Peterka a Pavel Steffal - 1978
   https://www.youtube.com/watch?v=maqfH8ii4yk

   Vymazat
 10. A úchylné Pussy Riot dostaly cenu VH za kreativní disent.

  OdpovědětVymazat
 11. KDYŽ DNES MÁME POTÍŽE, CO S TAKOVÝMI SATIRIKY. HANOBENÍ JINÉHO NÁBOŽENSKÉHO VYZNÁNÍ NÁM VŮBEC NEVADÍ, VADÍ NÁM, KDYŽ JSOU HANOBITELÉ "POPOTAHOVÁNI" "ZÁŠKODNÍKY". Máme smůlu - poslat někoho za trest do Brixenu, navíc v zimě s lyžemi, asi nepomůže. Kam tedy se satiriky? Utopit ve Vltavě? Ale pozor! Co s "vajíčkozmetkovými" satiriky? Pokud míří na Zemana, tak české televize tleskají, ba některé i se svými radními jásají. Trestat? Ano, pokud by byla terčem Merklová, ale Gauck, ten ostatně šel už do důchodu. Kolik že máme druhů demokracií? Nekonečně. Jiná je pro kapitalisty, jiná pro modrou krev a jiná pro kmány, na ně obzvlášť musí být metr spravedlnosti aspoň dvoumetrem. Protože občané, aspoň u nás si rovni nejsou - především v žádném ohledu, pokud jde o právo. Lidská práva? O těch se raději bavíme s Číňany, než abychom zametli na vlastním dvorku.
  Demokracie, jak slyšíme je jednou / jindy liberální, kapitalistická, socialistická, sociální, buržoazní, lidová, proletářská, humanitní, zejména vypečená je ta STANu = prozápadní....ale je to hlavně hadr na holi, kterým kdekdo mává s vidinou zisku politických bodů a dobrého bydla/bidla.
  Ad lidovka Zmožka. Jen více a houšť, s politiky se lépe bojuje humorem než vážnou diskusí - i s těmi, kteří nejsou absolventy plzeňských "práv".

  OdpovědětVymazat
 12. Kristepane, kdo by tak příšernou vodrhovačku poslouchal?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vodrhovačka to sice je a otřesná, ale ve srovnání s pěnicí Parkanovou a patlajícím Vyčítalem o pvápovu hvězd a pvuhů je to hudba sfér.

   Vymazat
  2. Nejsem žádnej hudební kritik, ale v mých očích (teda spíš uších) si jsou obě zmíněné úchylárny rovny.

   Vymazat
 13. Wikipedie: Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je zřizována státem, případně stát přenáší její působení na spřízněné subjekty, typicky na náboženskou organizaci. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství.
  Tudíž cenzura byla naprosto oprávněná, v písni (Nehledím na kvalitu, ale obsah) bylo vyzrazováno státní tajemství, že naši politici jsou buď lotři, nebo paraziti, v každém případě škůdci a to stojí za utajení, ne? Eda

  OdpovědětVymazat