Reklama

.

.

pondělí 6. února 2017

Porošenkov plán pri Avdejevke sa nepodaril, teraz začne na Ukrajine cirkus

6.2.2017 Hlavné správy

Andrej Pinčuk, bývalý veliteľ rozviedky Doneckej republiky potvrdil, že Porošenkovi sa nepodarilo vyprovokovať armádu Donecka a Luhanska na protiútok a teraz začnú kyjevskému režimu veľké nepríjemnosti. Interview s Andrejom Pinčukom zverejnil portál Warfiles.
Ilustračné foto:Tanky ukrajinskej armády medzi domami na sídlisku v meste Avdijivka na východe Ukrajiny

“Ukrajinci majú veľký problém. Posledný útok Ukrajincov bol totálny nezmysel. Oni nechceli prejsť do seriózneho útoku, to by zaútočili na jednom mieste a s veľkou silou. Oni však útočili s malými skupinami na viacerých miestach. Ich cieľom bolo vyprovokovať veliteľov Donecka a Luhanska, aby prešli do protiútoku. Protiútok by Porošenko politicky zúročil a vykreslil by nás ako tých, čo nedodržiavajú Minské dohody.

Problém pre Porošenka je v tom, že jednotky DNR a LNR to už nie sú emotívne naladení dobrovoľníci z roku 2014, vyzbrojení loveckými zbraňami, ale skvele vycvičené a disciplinované jednotky s výborným velením. Všetci vedia, že protiútok by Ukrajinci utopili v krvi a všetci chápu politické plány kyjevského režimu. Takže Ukrajincov rozstrieľali a do protiútoku nešli. Odskákala si to najmä 72. brigáda,” uviedol Andrej Pinčuk.

Andrej Pinčuk potom poukázal na Porošenkovu návštevu v Nemecku. Podľa jeho slov sa máloktorý politik rozhodne prerušiť jednodňovú oficiálnu návštevu, ide o totálny diplomaticky škandál. Porošenko sa však k tomuto kroku rozhodol a zinscenoval svoj odchod z Nemecka kvôli “ruskej ofenzíve”. Ukázalo sa že ide o totálny nezmysel, takže sa mu podarilo iba urobiť zo seba totálneho hlupáka a uraziť Angelu Merkelovú. Takisto McCainove a Bidenove plány sa nepodarili a Kyjev pravdepodobne nezíska ani protitankové americké Javeliny.

Podľa Pinčuka sa už Porošenkovi nepodarí dlho udržať vojakov na línii frontu v ATO. Je len otázkou, kedy sa vojaci rozhodnú vrátiť do Kyjeva, debaty o treťom Majdane sa vedú neustále a Ukrajinci sa pomaly, ale iste dostávajú do varu. Strata sponzorov zasadila Porošenkovi tvrdú ranu, situácia sa bude pre kyjevskú bandu ešte viac zhoršovať – postupne vo voľbách v roku 2017 v krajinách EÚ skončí politická garnitúra, ktorá podporovala servilne Obamu a nastúpia noví lídri, ktorí Porošenka absolútne nepotrebujú, potrebujú však ruské trhy. Ukrajina pôjde rýchlo a tvrdo cez palubu.

Andrej Pinčuk sa na záver vyjadril aj k téme útoku na Kyjev. “Provokujú nás, aby sme zaútočili na Kyjev, pretože Ukrajinci ostreľujú civilné oblasti a vraždia nevinných ľudí. Všetci naši vojaci túžia likvidovať banderovcov, vieme o ich zločinoch a čaká ich spravodlivý trest. No my vieme, že z vojenského hľadiska by bol momentálne útok na ukrajinské pozície nezmyslom. Pod Doneckom a Luhanskom je skoncentrovaná 100 tisícová ukrajinská skupina. Ak máme preraziť front, potrebujeme približne 2,5 – 3 x viac vojakov sústrediť na úzkom mieste. Utrpeli by sme kolosálne straty, a ak by sa aj operácia skončila vojenským úspechom, politicky by sme prehrali. Nemá význam útočiť teraz, keď je už Ukrajina na hranici mohutného vnútorného výbuchu a konfliktu, ktorý zmetie súčasný kyjevský režim. My si ešte chvíľu počkáme, čas hrá pre nás” - - -

28 komentářů :

 1. Kyjevští pučisti to nazývají anti-teroristickou operací, a přitom ten teror sami vyvolávají. Proti vlastnímu obyvatelstvu(!!) už tři roky používají přesvědčivé argumenty. Střelivo, granáty, bomby. Takové neotřele demokratické ...
  Zatím si to tam uvědomují jen jednotlivci.
  Ale až v tom banderistánu většina ukrů pochopí, že je US Nulandová povodila za nudli u nosu a že od té doby ze sebe dělají jen užitečné idioty v boji Západu proti Rusku, kteří při tom ani nepostřehli, jak je mezitím jejich země plundrována, bude tam čurbes. Nejen na východě.
  A doufám, že potom bude soudně oceněna role tamních nácků apod. zmetků. A to jak těch vládních, tak i těch z nacistických batalionů.
  A že budou po zásluze odměněni. Provazem ...
  ---
  A k nám sem z té země poté "přiteče" další vlna. Těch, které tak nedočkavě očekává ta naše podnikatelská.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raději 1000 Ukrajinců než jednoho komoušského debila, ruského užitečného idiota, Opluštila.

   Vymazat
  2. 20;50
   Zavři tlamu ty havlobanderovká svině!!!!!
   Ty nejsi ani idiot,ty jsi mamrd ussackej množství se dělením!!!!

   Vymazat
  3. Nenechte se prosím vyprovokovat tupcem, který nemá žádný argument, jen kolem sebe bezmocně kope. Musí mít děsný komplex, že se takhle na veřejnosti ztrapňuje. Taurus

   Vymazat
  4. 20:50 chcipni havlotrole, prase

   Vymazat
  5. 20:50 No hlavně, že jsi se "duchaplně" vyjádřil přímo k tématu :o))) Tak nějak demokraticky, věren evropským hodnotám:oD
   Jéžiši, s takovým materiálem ten kapitalismus nevybudujeme :o)))))))))

   Vymazat
  6. Toho idiota ve 20:50 ignorujte. Copak nevidíte, že má plné kalhoty a klepe se strachy, že on, jako Prasečenkův poskok dopadne jako on? Voda na něj už se vaří.

   Vymazat
  7. 20:50
   moc tu nenadávej
   Františkovi !
   idiote
   j.

   Vymazat
  8. 20:43 Františku,taky doufám,že role pana Pičuka,Zacharčenka a dalších samozvanců bude náležitě oceněna.Provazem né,ťurmou dožvitní s tvrdým režimem,jak zvykem v Rusku.

   Vymazat
  9. Františku ,napsal jsi to přesně a ještě jsem se u teho pobavila :-)...díky a volů si nevšímej ,marie.z.

   Vymazat
  10. vlast tě (20:50) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  11. Pro:Anonymní6. února 2017 20:50
   Pán má asi inteligenci houpacího koníka,že?
   Západ akorát rozjebal a ekonomicky zrušil další zem a pámbu ví co z tohodle ještě vzejde,nejspíš 3tí mejdan.

   Vymazat
  12. 17:50 - Zato ty žádnou vlast ani nemáš, užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku! A vyskakovat nemusíš, páč ten kremelskej skřet co tě drží na gumičce jako svý pimprle to zařídí za tebe:)! - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Vymazat
  13. 17:50 - Bohužel IQ tvý a Pepka se od sebe neliší víc než výška hladiny ve spojených nádobách. A v tom je taky zásadní problém aby ten tvůj zbytečnej mozol mezi rachitickýma ramínkama přijal realitu. Totiž že občan Obáma kdesi loví mečouny v Karibiku a nějaký rudí holoprdelníci kdesi v Rusákově mu jsou mu trvale prdele:)))

   Vymazat
  14. oprava: mu jsou definitivně u prdele ...

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Basurin - včera
  Krátký volný překlad:
  https://www.youtube.com/watch?v=eCop38w7tEc

  Situace na Donbasu se změnila a dále se zostřuje. Těžké dělostřelectvo ostřeluje obytné okraje Doněcku. Už dále není důvod věřit slovům ukrajinské vlády, všechna slova znějící z Kyjeva jsou falešná. Po jednání Porošenka s Trumpem bude zastavena finanční a vojenská podpora Ukrajině na podporu teroristické operace proti republikám Donbasu. Ukrajinský prezident upadl do depresí a v této bezvýchodné situaci přikročil k nepromyšleným krokům - rozpoutání války na východě Evropy jakýmkoliv směrem. Vojenskopolitické vedení Ukrajiny odmítlo plnit minské dohody. Naopak posiluje vojenská uskupení v zóně odsunu těžké vojenské techniky a vytváří zde úderné uskupení. Mj. přisunulo od Kramatorska 6 kusů raketových komplexů Točka-U, do prostoru 71. brigády ukrajinské armády přibyly 2 roty Pravého sektoru v čele s Jarošem. U Volnovachy byly přisunuty jednotky Nacionální gardy. Dále přesouvána 57. protitanková motostřelecká brigáda a 91. samostatná mechanizovaná brigáda v plné sestavě od Charkova. Do Mariupoku přibyly 3 bataliona Azova. Tyto pohyby dovolují udělat závěr, že zločinné vojensko-politické ukrajinské vedení chystý útok na celé linii fronty a diverzní operace proti civilním objektům, jako nacisté v roce 1941. Jsme připravení klást dostatečný odpor a obrátit ukrajinská vojska na útěk jako dříve. Dále se Basurin obrací na vojáky ukrajinské armády s tím, že může přijít čas X, v němž se mají rozhodnout, na čí straně budou a zda chtějí pokračovat ve válce proti vlastním spoluobčanům ve službě vlastizrádcům, nebo se postaví proti a odmítnou poslouchat velení. V takovém případě by mohli společně porazit fašisty. Na jejich rozhodnutí závisí světlá budoucnost Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na webech Novoruska píší, že se ukrajinská junta chystá provést provokaci ostřelováním vlastního obyvatelstva v Mariupolu. Pak to chtějí svést na opolčence a Rusko. - mimochodem v Avdějevce se útoku účastnili i zahraniční žoldnéři.

   Vymazat
  2. 20:51 zajímavé na webu.informnapalm.org píší ale ouplně něco jiného.Čim to.Když to sem napíšu kdo z nás bude troll,fašista,pátá kolona
   proto nevěřte všemu,co psáno.

   Vymazat
 4. Evropa dle Jaltske Konference az po Labe patri Rusku. Tedy i Finsko, Recko, Rakousko a jasne ze Cesko a i pul Nemecka
  Jen to muze fungovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horní Dolní.
   Válka mění hranice,toky peněz,proto někdo volá znovu po válce,zase měnit hranice i toky ropy a plynu.

   Vymazat
 5. Ukrajina nema zadnou svetlou budoucnost! Dovolil bych si rict,ze nema ZADNOU budoucnost..

  OdpovědětVymazat
 6. Vapadá to na to že rusové jsou asi tak jenom jedinný národ co může být hrdý na sebe sama ... doslova.

  Jenom poslední století odolávali útokům západních gaunerů a v dnešních dnech vše nabírá nových dimenzí--- rusové hají rodinu, svoji kulturu, svoji vlast a křesťanství k tomu proti všemu západnímu despotismu a podvodům a lžím ...

  OdpovědětVymazat
 7. S Vlastimilem nelze nesouhlasit, ještě jeden národ bych viděl a to Kubu. Jak bez pomoci, po kolapsu Ruska dokázali přežít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To dík bruselskejm neokomoušům! Různejm těm Solanům a jiný maoistický svoloči - svůj k svému. Avšak počkej teď - Trumpa voni ještě neznaj, ale až ho poznj! Ten je donutí až k pláči!

   Vymazat
 8. Tato akce měla jenom něco zakrýt.To se ale
  dovíme,až se to stane.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Porošenko dostal instrukce od Merkelové,tak proto rychle odjel domů.Myslím,že se testuje obrana Doňecka a Lugaňska k velkému útoku dojde později.Jak víme,Evropa silně posílena armádou USA,do Černého moře vplouvá množství lodí vyzbrojených raketami,takže se čeká na vhodnou chvíli a povel.

  OdpovědětVymazat