Reklama

.

.

úterý 14. února 2017

Poupata rozvitá do rozčarování

Jiří Jírovec
14. 2. 2017
Nedávno jsem dostal ukázku video  naprosto odporné komunistické propagandy. Ty kurvy komunistický se neostýchaly zneužít ke svým cílům mladé dívenky v rozpuku. Poupata, dalo by se říct. Přinutili je, aby s úsměvem poskakovaly v rudém oblečení na pískové ploše a vytvářely dojem, že budoucnost je přinejmenším růžová. A nejen to, komunisté přinutili na 200,000 lidí, aby na tribunách tuhle komunistickou zvůli, která postihla na 16000 dívek, obdivovali. Prostě zhouba hodná Chovancovy pozornosti.


Zmíněné video bylo z roku 1985. Ty dívenky ze Strahova se již blíží padesátce a po většinu života budují vysněný kapitalismus. Mají svobodu. Propaganda jde mimo ně a, pokud to nemají v pracovní náplni, nemusejí se usmívat a předstírat radost. Nikdo je nenutí, aby po šichtě šly na cvičiště a poskakovaly do rytmu oslavujícího jásavé zítřky.

Neusmívají se, protože se možná se stydí, že kdysi uvěřily, že jejich život bude lepší. A překvapilo je, že se tak nestalo. Parlamentní listy uveřejnily článek, který napadá systém, do kterého mnohé z nich spadly:  "Když pokladní viděla první výplatu, rozplakala se. Ne štěstím. I odchod na WC si musely vybojovat, řekly nám pracovnice."zde

Prodavačky a pokladní jsou mimo rozlišovací schopnost politiků, jimž dobré bydlo otučňuje podbradky a nacpává břichy. Jejich prostřednictvím ochutnávají pracující plody své práce (to se říkalo již za komunistů) a to dá nějakou námahu.

Sobotka se nechl nedávno slyšet, že taky tloustne a že se jeho strana zaměří na střední vrstvu. Kdyby měl odvahu jít mezi prodavačky a pokladní, je skoro jisté, že by rychle zhubnul. Kdyby mohly na chvíli přestat pracovat, hnaly by ho sviňským krokem.

ČSSD, tedy post-komunistický předvoj pracujících (dříve dělnické třídy), již zcela zapomněla na to, že kvalitu společnosti je nutné posuzovat podle nakládání s těmi nejchudšími.

Prodavačky a pokladní, s nimiž se denně setkáváme, nejsou pro volby důležité. Nezajímají je Sobotkové, Kalousci ani vykukové ve Sněmovně, kteří si bezostyšně berou volno, kdykoli se jim zachce a ojebávají voliče o páteční odpoledne, kdy se jim již nechce pracovat. Nepočítají, komu dát hlas, ale jak vyjít.

V mediích se o nich nemluví. Ta maří čas babišováním. Proč se zabývat mladými ženami které mnohdy pracují 12 hodin denně a někdy mají i druhou práci, aby nakrmily vzdálený sen o milostném životě, dětech a vlastním bydlení. Nemají čas na kulturu, nemají na knížky. Mají strach ze ztráty existence a z toho, že je jednou ojebe nějaký makléř o peníze na byt.

Společnost, k její vlastní škodě, zajímá kdo zrovna udělal Agátě dítě a co na to její manžel. Ačkoli i to vlastně je o bídě "tam dole".

Proti chudobě bouřil za komunismu Jiří Dědeček zde . Jeho bojovnost časem vyčichla a tak ani neví, jak byla jeho píseň "Moje holka je chudá" nadčasová.

74 komentářů :

 1. mně zas jeden zpíval "víš,ty si z jinýho světa víš,
  stačí Ti pouhá větě" Keksáci.nádhera.
  No a k těm prodavačkám:
  promiňtě,ale nejde o to,za kolik,jak dlouho,
  ale PRO KOHO a pak je za kolik a jak dlouho na místě.
  Stále stejný prinicp: živí zloděj-vrah policistu?
  asi těžko,soukromá ochranka se hodí,když to pořádně hodí.Proč "někdo" napíšu je jako Zločinné spolčení, 300 vládnoucích nádher rodových - Globule Globální
  nebudou živit,tedy ponechávat obživu někomu jinému?
  Přeci sousedovo dítě také nekrmíme,vždyť je to KONKURENCE!.A jsme u principu S-tátu...na feudálních principech.
  Když to např.v Evropě začalo smrdět Globulím
  technickým,technologickým,sociálním klidem a vyspělostí,kde klidně strčím sousedovic dítěti lízátko a pohoda,začali se dít věci.

  OdpovědětVymazat
 2. no tak určitě si všímáte, že prodavačky v supermarketech jsou nahrazovány automatickými pokladnami. takže na druhou stranu se budou nabírat svalnatí borci, kteří budou hlídat, aby se nekradlo.No, je to hnus velebnosti

  OdpovědětVymazat
 3. Tento vůl tu v poslední době kváká samé kraviny. Viz naposledy o zbraních.
  1) Sobotka, i když mu to vůbec nepřísluší, orodoval u zahraničního majitele Albertu za zvýšení mezd jejich prodavaček.
  2) Zajistili prodavačkám volno na svátky
  3) Do 10 let budou pokladní v supermarketech minulostí. Nahradí je automatické systémy. Co bude Jírovec kvákat pak
  4) Proč vlastně ten člověk emigroval ze skvělého socialistického Československa do kapitalistické Kanady?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4) to dementi jako ty nikdy nemůžou pochopit, stejně jako v jejich vymatlaných mozcích nemůžou pochopit, že kritika je zdravá a normální věc.

   Vymazat
  2. 21:43
   To není žádná kritika, ale stesky po starých zlatých spartakiádních časech, před kterými Jírovec z nepochopitelných důvodů utekl. A teď by chtěl ten pokrytec něco podobných z teplíčka Kanady u nás zavést znovu.

   Vymazat
  3. Volové jako vy jsou schopni kritizovat i
   SOKOLSKÉ SLETY.
   Spartakiady náhodou byly velmi krásné a obdivované i v zahraničí.

   Vymazat
  4. Ty jsi stejně "hňup" jako můj přítel, kolega, spolumajitel a manžel mé neteře co mne okradl o 750 tisíc. (vlastně hňup jsem já - on je v "obraze")
   Volič-Vilč

   Vymazat
  5. 23:04
   Co si na mě vylíváš svoje frustrace? Já nemohu za tvou zkurvenou rodinu ani za to že jsi hňup co pujčuje na dobrý slovo.

   Vymazat
 4. Pan Jírovec veni,vidi a nepochopil.Jak jeho článek
  napovídá,dělá propagandu.Většina těch lidí,co ráda
  cvičila na spartakiádě,dost litovala neuskutečnění
  další po převratu.Místo toho se někteří pokoušeli
  spartakiádu nahradit Všesokolským sletem,což se
  vůbec nepodařilo.Nežil jste tady a nevíte o této
  době u nás nic.Jenom to,co jste si přečetl v tom
  kanadském pravdomluvném tisku.Nebyl jsem přítelem
  těchto spartakiád,ale vím,že lidé to dělali sami,
  jen proto,že chtěli.Nemluvte a nepište o něčem,
  co je Vám neznámé.Začněte používat mozek.Taková
  kritika,kterou jste tady předvedl,byla vlastně
  zesměšňováním lidí,kteří to dělat chtěli.Nemáte
  žádné právo ke kritice.Nebo Vás žere závist?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jsem to zažil, ty otravné hodiny tělocviku, kdy se "nacvičovalo" a které každý z duše nenáviděl. Tím ale nechci říct, že ta spartakiády nebyly úchvatné.

   Vymazat
  2. 21,45 co bylo na tělocviku otravné ? Prostě se místo skoku do dálky nebo do výšky nacvičovaly sestavy na spartakiádu. Nebo jste tělocvik měl celkově jako otravný ? Já si pamatuji na spartakiádu, tuším , že to bylo asi v roce 1964, bylo mi tehdá 14 let. Dostali jsem se až do Prahy.Dopoledne jsme nacvičovali, odpoledne bylo volno, tramvaje a trolejbusy byly pro cvičence zadarmo a mohli jsme se volně pohybovat, kde jsme chtěli. Dovedete si představit, co by to znamenalo dnes ? To množství hledaných a nikdy nenalezených dětí, ráj úchylů všeho druhu a další dnešní svobodné vymoženosti ?Asi z toho důvodu byly také spartakiády , kromě ideologie, zrušeny.Ostatně stejně jako tituly z dob socialismu, jako třeba národní umělec. Najděte mi mezi dnešními "herci" co vidíte v TV někoho, kdo by svým hereckým výkonem a uměním(čest výjimkám) mohl v porovnání s těmi dříve narozenými takový titul dostat ?Politiku vynechte v obou případech.

   Vymazat
  3. Zasluhou nacvicovani jsem mel v 50.letech 2x dvojku z telocviku, jinak vzdy trojku. Nemyslim si, ze by tahle spolecnost dokazala spartakiady zorganizaovat, proto je zrusila. Nemel jsem je rad, jako vse pod vedenim KSC, ale divat se na ne bylo hezke. M.j. tolik lidi cvicilo, a ted? A tak je to se vsim, skoro nic neni ted lepsi nez tenkrat, tenkrat jsme nemeli s cim srovnavat, ti, co meli a zazili prvni republiku, jako ma tchyne, kdy rodina nemela praci a vsechnu zdravotni peci museli platit, na socialismus nedali dopustit, jako ja ted take nedam. Kde jsou ty zlate casy, lepe uz nebude, pokud se zas nevrati socialismus. Kdo neveri,prestehujte se treba do USA, tam zdravotni peci musite platit, pokud vam ji zamestnavatel neda, a jako duchodci date 1/3 duchodu za ni - a to nemate zubare a ocare. A k tomu se speje i tady. A jestli si chcete zit jak v USA - odmitnete zdravotni pojisteni a vsechny ukony si platte sami. A jste v demokratickem raji, v raji z USA. A nebo - neberte zadne socialni podpory, mimo svobodne matky,a hledejte si mistecko nekde ve vchodu do uradu, tam se muzete aspon v suchu vyspat na kartonu.

   Vymazat
  4. To 21:29
   Částečně lze s vámi souhlasit.Dělat ze spartakiády komunistickou propagandu mi připadá přitažené za vlasy. Jsem ročník pana Jírovce, nikdy jsem žádné spartakiády neúčastnil, bylo mi to povinné cvičení z duše protivné pro svoji nezáživnost, ale znám spoustu lidí co cvičili rádi a na společné vystoupení se těšili. Podle pana Jírovce by propagandou se daly nazvat jak Sokolské slety, tak i dnešní Olympiády, které jsou zcela jasnou propagací peněz a politiky. Vše lze zatížit úhlem pohledu, takže se nemá smysl zabývat nějakou spartakiádou a spíše řešit věci, které nás v současnosti daleko více trápí.

   Vymazat
  5. Pane Majevský,že zrovna vy jste nepochopil ironii tučně vytištěného záhlaví článku,mně překvapuje!A propós.Umíte si představit dnešní mladá poupata s tučnými zadky a tlustými stehny,vykrmené hormony a cukry v různých nám milých řetězcích?Já ne.Na Spartakiádu ať nikdo nesahá.Bylo to fajn,fascinující a nikdy nezapomenu.Jenom naši vojáci,co dokázali!No vidíte a další odpověď Dokázala by naše placená armáda zacvičit,jako ČSLA ? CHA!To bych chtěla vidět!Na Strahově by cvičila na ploše TEČKA!

   Vymazat
 5. S Lihovým domem, to je nádherný tunel. Už aby šli do hajzlu a do práce.

  OdpovědětVymazat
 6. Na moje bláboly nikdo nereaguje - na rozdíl od Nicka Honolulu, který dle něho samého háže perly sviním. Nuže rada - možná dobrá - od nepříliš, nebo spíše vůbec ne - politicky určitě ne - vzdělaného člověka. Píšete, že ty dívky toužily po kapitalistické svobodě. Tedy kniha Erich Fromm: Strach ze svobody - přečtěte si tu knihu. Autor tvrdí, že svoboda v kapitalismu to je iluse /latina: illusio - výsměch, posměch, od in - v plus ludere - hrát si, iluse je tedy myšlenka, která ve skutečnosti se nám posmívá/. Iluse, kterou sdíli procento lidí miřících ke stovce - myslím, že přes 90 procent. Věděl byste třeba sám od sebe, že člověk usilující o moc - a o to se snaží většina lidí - je kripl? V té knize to je napsáno, proč tomu tak je. Erich Fromm zemřel již téměř před 40 roky - v roce 198O. Byl to Žid, který utekl do USA před nacisty, především psycholog, Freudův žák /Freud podobně jako on říkal něco co pobouřilo měštanskou společnost - naše vědomí je na službách našeho nevědomí, epochální psychologický a psychiatrický objev/. Dále Fromm byl sociolog a filosof. Dle mého názoru by jeho knihy - samozřejmě kritizující kapitalismus - měly být povinnou četbou na středních školách. V praxi - to jest v realném životě - se Fromm moc nebo spíše vůbec neuplatnil. Možná stejně jako Vermeer von Delft - epochální malíř, jehož význam byl objeven 300 let po jeho smrti. Doufejme jen, že v případě Fromma nebudeme muset čekat - myslím lidi obecně - 300 let - to nepřežijeme - těch 300 let.
  20:54: můžeš mě říci ty mudrče /ton není v bontonu, protože mně lezou na nervy lidi, co hlásají bludy a bludy jsou to věci se kterými nesouhlasím/ co bude kapitalismus dělat s 4O-60 procenty nezaměstnanými, kteří se objeví v důsledku 4. průmyslové revoluce /robotizace a jiné pro mně nepříliš povědomé termíny/ - prof. Staněk, youtube, tam jsou jeho přednášky. Tobě rovněž doporučuji přečíst tu výše uvedenou knížku a Tobě - bych řekl především, protože pan Jírovec na rozdíl od Tebe má trochu více oleum v hlavě /správně má být olei - 2. pád/. A zde můj podpis: blabolista, filosofující pisálek, skřet, terč hloupých trollů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co bude dělat kapitalismus s nezaměstnanými nevím, ale určitě si poradí, tak jako vždy v minulosti.

   Socialisti a komouši by si poradily jednoduše tak, že by žádná 4. průmyslová revoluce nebyla, technologie by se nevyvíjely, pokrok by nenastal. Žili bychom pořád v jeskyni a 80% lidí by se živilo v zemědělství a všichni by měli moře práce. No, taky "řešení".

   Vymazat
  2. 23:00 troubo!
   Volič-Vilč

   Vymazat
  3. 23:00 Jo, na nezaměstnost má kapitalismus osvědčený recept. Nějakou pěknou válku na cizím území.

   Nejspíš by u nás byla taková technologická stagnace, jako v Číně. Nepřál bych vám vidět ten rozdíl za poslední čtvtstoletí u nich ve srovnání s naším žitím z toho, co tu vybudoval ten "neschopný" socialismus. Kdyby jste měl možnost vidět Čínu kdysi a dnes, tak vás z toho klepne Pepka. A jestli chcete namítat, že to je díky jejich kapitalismu, tak ten my tu máme taky. A co nám je to platné? Prd. Záleží totiž na tom, jestli je země řízená ku prospěchu občanů nebo jen vykrádána.

   Vymazat
  4. 1:31

   Zavři už hubu prosimtě. Meleš úplný hovna a Čínu jsi viděl leda googlem.
   Kdyby nebylo tvojich zkurvených komoušů tak jsme se mohli mít celou dobu od války až doteď jako Rakušani a Němci. O těch popravených a zastřelených na hranicích a poslaných do lágrů raději ani nebudu psát, hajzle jeden drzý.

   Vymazat
  5. 2:15 S tím googlem to zase jako obvykle soudíte podle sebe?
   "Zkurvení komouši" tady už nejsou 27 let. Kdo je tedy vinen, že platy jsou třetinové, když vlastníci, produktivita a ceny zboží jsou stejné, jako v tom Německu a Rakousku?

   Vymazat
  6. 2:15 - to je jen dočasná radost z života na dluh, to skončí! za každého "blahobytnéhOů pseudo Němce či pseudo Rakušana (ztráta národní paměti a hrdosti jsou další cenou za konzumistickou debilizaci) musela zemřít jedna rodina v Třetím světě a desítky jiných trpět a hladovět. Takový je neokolonialismus, jenž je ještě horší variantou původního kolonialismu, který jakž takž nesl sebou i pokrok, kdežto současný neokolonialismus již jen parazituje! Dnes ten "savný" Západ je masa vymírající beznadějně zadlužených degenerantů bez budoucnosti, jež právem bude nahrazena čmoudy! To chceme? Ty snad - páč k těm degenerantům patříš či si jima za účelem podobných žvástů tu mizerně placenej ...

   Vymazat
  7. oprava: "blahobytného" .... "slavný"

   Vymazat
 7. 23:OO Já ti pomůžu jak to vyřeší - možná Adolfův způsob - 70 milionů mrtvých, možná Gatesův způsob - vakciny pro malé holky proti viru působícímu rakovinu čípku děložního /mimochodem těch virů je 100 druhu a v vakcina je proti dvěma druhům, rada na okraj - nedávejte se očkovat proti chřipce je to více nebezpečné než přínosné/. Více způsobu zatím nevím. A, jeden mně napadl - emigranský způsob - též budou nějací mrtví. Víš co Ti chybí - schopnost kritického myšlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kritické myšlení bez znalostí a rozhledu? Těžko.

   Vymazat
 8. 23:22

  Vím, že je to nad chápání nesvéprávných mimoňů jako jsi ty, ale lidé si prostě sami na svobodném trhu najdou nové uplatnění podle svých schopností. Tak jako si ho dřív našli zemědělci, tak jak si ho našli formani, kováři, atd atd

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to se ti opravdu povedlo. Myslím, že tu už nic psát nebudu - škoda času. I takový hlupák jako já - což si sebekriticky uznám, že jsem - jen podle množství přečtených knih z oblasti třeba sociologie - Ti řekne, že přece kováři a ještě k tomu formani - to je tak příměra 150 let zpátky, kdy tu opravdu ještě byl svobodný trh - copak tu je nějaký svobodný trh - Ty nevíš aní to - viz nějaký tomu odpovídající program na youtube. Přece za těch 150 let ten kapitalismus se dostal do jiného stadia, než Tě to učili ve skole - tam se zmínili pouze o tom, že existuje nějaký svobodný trh, nebo spíše existoval. A kdys naposledy viděl formana? Podívej se raději na tu přednášku profesora Staňka , aby ses něco naučil a když něco nevíš tak prosím Tě nenadavej lidem, kteří v dobré víře, se snaží rozšířit Tvůj rozhled. A nakonec Ti ještě napiší - Ty jsi nositelem syndromu IA - což dělá osel, kdo je ignorant ten je současně arogant - příroda to tak zařídila, jinak hlupáci by nepřežili, tak musí být drzí a mít velkou hubu - ta Ti, stejně jako příslušníkum Tvé generace - myslím, že ti je kolem třicítky - nechybí. A ještě jedno - nahoře píši, že jsem hlupák také, s tím, že já jsem si toho vědom, ale Ty jsi toho vědom není - a tím se lišíme.

   Vymazat
  2. Jistě, až na to, že tenhle systém ve větší části světa sakra nefunguje. Nebo chcete tvrdit, že když ne každému tak alespoň většině lidsta poskytuje podmínky k důstojnému životu? Nejste tak nějak zahleděný jen sám do sebe?

   Vymazat
  3. 0:42 je pro 23:44

   Vymazat
  4. Povedené: formani a kovaři - přiměra pro období před 150 lety, kdy ještě existoval svobodný trh, nyní žádný svobodný trh neexistuje - viz k tomu nějaký pořad na youtube. Jinak prosím Tě nenadávej někomu, kdo Tě něco se snaží naučit. Ty jsi nositelem syndromu IA - tak dělá osel. Ignorant a arogant - chodí pospolu, jinak by hlupáci nepřežili - musí mít velkou hubu, stejně jak to je s dnešní mladou generací - myslím že máš kolem 30-ítky. A čest, tak dlouhé příspěvky, jak jsem tu psal, již psát nebudu - škoda času.

   Vymazat
  5. 0:42
   Samozřejmě že nefunguje. Ani demokracie pro araby a afričany nefunguje. Na to aby to fungovalo musí mít člověk nějaké předpoklady a projít si nějakým vývojem.
   A co mi jako s tím? My tady přece nejsme náboženští fanatikové, násilničtí primitivové mentálně zaseknutí někde ve středověku.

   Vymazat
  6. 0:51

   Tak speciálně pro tebe něco současnějšího. Ještě v 50. a 60. letech pracovala u nás polovina lidí v zemědělství!!! Dnes jsou to cca 2%. Kde jsou ty statisíce slévačů, horníků, švadlen...??? Kde se všichni poděli? Umřeli snad nebo jsou nezaměstnaní?
   Lidi se přesunují do IT, do robotiky, kybernetiky, do služeb... Vytáhni si už hlavu z prdele. A nebo utíkej rozbíjet stroje, roboty a počítače.

   Vymazat
  7. Toto je moje opravdu poslední odpověď - svobodný trh neexistuje - snad si nemyslíš, že hospodští to vytrhnou, když se objeví těch 60 procent nezaměstnaných - to podle Tebe všichni ti nezaměstnani budou sedět v hospodách, protože nebudou mít co na práci? Dnes o všem rozhodují nadnárodní korporace, které budou také vyhazovat lidí z práce - což už dělají teď - viz jak vypadá práce v nových německých automobilkách, kolik tam zaměstnávájí lidí, kolik lidí se vyhazuje již nyní z bank - čteš vůbec pořádně alespoň tu Novou republiku? Najdi si to youtubu, jeden pořad tam říká, že svobodný trh - to je minulost. A omlouvám se za to, že jsem dvakrát psal totéž. Myslel jsem, že zmizelo to, co jsem napsal. Ale není to na škodu - aspoň si to lépe zapamatuješ.

   Vymazat
  8. Víš co Ti doporučím Ty chvalopěvče kapitalismu s omezenými informacemi, s omezeným citem jeď do Anglie si najít novou práci - poznáš prakticky jak se hledá práce v Anglii a jak vypadá život vykořeněného člověka, což čeká všechny ty nezaměstnané. A poslechni si toho profesora Staňka.

   Vymazat
  9. 1:09

   Žil a pracoval jsem bezmála 10 let v USA. Žádná placená nemocenská, žádná placená dovolená, žádné odstupné. Nejtvrdší možný kapitalismus. Přesto jsem byl naprosto spokojen a vrátil jsem se relativně bohatý. A s mnoha zkušenostmi. Takže tvé doporučení je opravdu dojemné, lojzo.

   A přednášky nějakého komouše si strč někam. Ti dostali, nebo si spíš uzurpovali moc na 40 let a dovedli tuto zemi akorát do řiti. Kde berou tito loseři drzost dělat nějaké přednášky?

   Vymazat
  10. 1:31 Týýjóo, to jsi teda borec. Dříve melouchář, po návratu z Ameriky "zkušený odborník" a podnikatel. Nadměrně ti nabobtnalo ego a tak si myslíš, že tvůj názor má obrovskou váhu a všichni tě musí nábožně poslouchat, i když žvaníš naprosté hlouposti. Tak to funguje u vás ve Vidlákově? U vás sociopaty obdivují?

   Vymazat
  11. 1:57

   Za mým názorem jsou zkušenosti, práce, odvaha a hlavně výsledky. Výsledky které ty nemáš, losere. Zato "chytrých" keců spoustu.
   Kdo je to ten "sociopat"? To je ten kdo neobdivuje líné neschopné lemry které krom keců nic neumí, jako jsi ty?

   Vymazat
  12. 2:09 Stačí si přečíst tvoje hulvátské příspěvky v této diskusi a diagnóza je jasná:

   "Sociopata můžeme definovat jako osobu, trpící antisociální poruchou osobnosti. Tuto chorobu charakterizuje zejména nedostatek ohleduplnosti vůči citům jiných osob, nedostatek studu a výčitek svědomí, manipulativní chování, bezuzdný egocentrismus a ochota používat lži. Někteří sociopati trpí bludy až do té míry, že svým vylhaným historkám opravdu věří. Sociopat neváhá zranit (fyzicky i psychicky) kohokoli a kdykoli, pokud z toho má osobní prospěch. Právě proto se z takových osob stávají tzv.úspěšní lidé."

   Vymazat
  13. 4:18

   Ano, ohleduplnost vůči lenivým, neschopným netáhlům jako jsi ty, kteří svůj posraný život svádí na všechno možné a všechny okolo, nikdy a zásadně nehledají chyby v sobě a navíc jsou "chytří" jak rádia, tu já opravdu nemám. Proč bych ji měl mít? Tyhle existance jsou mi přímo odporné.

   Naopak, ohleduplnost k lidem kteří furt jen nenadávají a nepomlouvají a snaží se, mám velkou.

   Vymazat
  14. 8:39 je jeden z těch, co si nevidí ani na špičku nosu. Neví, že pokud má nějaké schopnosti, přišel k nim hrou přírody, ne jakoukoli osobní zásluhou. A pokud v USA uspěl, musel mít to štěstí, že neonemocněl, neměl úraz atd. atd. Vedle něho, šťastlivce, jsou i tací, kteří tak, vlastně zdarma obdaření nejsou. Nebo onemocní. Nebo bez vlastního zavinění přijdou k úrazu nebo, neprojde kolem nich příležitost. Sobci to nechápou nebo chápat nechtějí. Člověk, člověk s velkým Č, nemůže žít přijatelný život ve společnosti, která je založena na právu silnějšího, ergo – kdo z koho. Primitivy, jak se projevuje 8:39 pohrdám.

   Vymazat
  15. 1:01 - velký hovno vole! Většina je jich v mizerným důchodu a živoří a velká suma kriplů a různě nemocných s ještě mizernějším invaliďákem! Něco pobraly služby - většinově parazitické a nesmyslné - různí ti "agenti pojišťoven", "obchodní zástupci" s teplou vodou a jinejma sračkama, a taky plno uměle udržovnejch tzv. "společnensky účelných míst" bohatě dotovaných z státem! I přesto je celá generace mladých dnes na Západě nezaměstnaných! A u nás to brzy nebude lepší,takže si ten tvůj vřed (páč hlavou bych to nenazýval) vyndej z Prdele (zjevně chazarský) spíš ty sám ...

   Vymazat
  16. 1:31 - jo tak tam tě vobřezaný zloději naverbovali, co, hajzle? Cos musel dělat za svinstva,že ti - takovýmu debilovi pologramotnýmu i zaplatili? Trhal komoušům v Salvadoru nehty a shazoval je z vrtulníku do moře?

   Vymazat
  17. 13:10

   Píšu o lenivých netáhlech kteří se o nic nesnaží a jen na všechny nadávají. Ne o neuobdařených, ale přesto snaživých. Tak mi nedávejte vaše debilní nálepky. Já pohrdám takovými jako jste vy.

   Vymazat
  18. 2:09 - říkáš - promluvili před smrtí, jo? Tos asi provozoval i votrbording, co? A copák ses dozvěděl, poděl se s námi:)

   Vymazat
  19. 13:10 - tam ho jen najali, vole, pak šel vraždit jinam,dobytek! Škoda že nepad někde v Kolumbii do rukou partyzánům! V helikoptéře CIA za kuláskem je to frajer, když může kosit bezbranný vesničany, ale pak,když se to obrátí, serou tihle hajzli volejovej mogul:) S tím zas mám zkušenosti já! Pár takových zmetků jsem popravoval,když jsem bojoval v řadách FARC ....

   Vymazat
  20. 8:39 Přesně potvzujež, že jsi sociopat. Nic o mně nevíš, ale "trpíš bludy až do té míry, že svým vylhaným historkám opravdu věříš." Tvůj "úspěch" ve srovnání se mnou je žebrotou. Jenže na rozdíl od tebe já jsem nejezdil do zahraničí jako nádeník sbírat "zkušenosti", ale jezdil jsem své zkušenosti a znalosti draze prodávat. To tvůj mozek nepobere, proto vymýšlíš lži, kterými se snažíž sám sobě vytvářet pocit nadřazenosti. Kromě sociopatů, kteří jsou "úspěšní" hlavně díky své bezohlednosti, existují lidé úspěšní díky svým znalostem a tvořivosti. S tím je spojeno kritické, objektivní myšlení, které tupcům jako ty dopřáno nebylo.

   Vymazat
  21. 8:39 - já jsem taky v tomto naprosto bezolednej! Nikdy jsem s xindem tvýho typu neměl žádný slitování, takže na pohled mezi námi není rozdíl. Ten je v tom, že zatímco tys prodejná kurva co mu otázka mordu vlastní matky je otázkou "kolik za to", tak já jsem fanatik idejí! Mě nekoupíš,ale Velké ideje mě mohou dostat - to je fakt! Mám pro ně slabost. Žoldákama tvýho ražení oovrhuju.J Jeden takový nám jednou zůstal v pasti - naraženej na kůly jámě a žadonil ať ho zabiju,že trpí.Já jen zakryl díru a přehodil si Norico šestapadesátku přes rameno a nechal ho tam dál skučet a chcípat a vydal se za oddílem, sorry ... Nemám prostě důvod takvým jak ty ňák zkracovat utrpení:)

   Vymazat
  22. oprava: bezohlednej ... opovrhuju ... v jámě ... takovým

   Vymazat
 9. K té skladbě Poupata. Moje sestra ji tenkrát nacvičovala a ty holky tou skladbou žily. Oni se těšily na každý nácvik a těch 200 tisíc ,,nahnaných" diváků na Strahově naprosto nadchly svým elánem a vyzařující radostí. Ještě dnes po čtyřiceti letecch Davidova písnička dělá lidem radost a zpívá se téměř na všech diskotékách, Jinak Československo získalo za pořádání této Spartakiády nejvyšší Olympijský řád přímo od Samaranče, který byl přítomen a prodloužil si pobyt, aby mohl zhlédnout vše.

  OdpovědětVymazat
 10. V roce 1985 jsem byl na vojně a na této poslední spartakiádě jsme cvičili také. Dnes jsem na to hrdý.
  Kdyby dnes měla ve stejném početním zastoupení cvičit naše "armáda", museli by do trenýrek svlíknout i některé generály.
  Armáda byla vždycky vrchol spartakiády a do dnes na to velmi rád vzpomínám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jsem dodat. Když zrušili brannou povinnost, měli rovnou zrušit i armádu. Armáda má sloužit v první řadě k obraně. K čemu nám je spolek, který by ztuha ubránil jeden průměrně velký okres? V případě ztrát neexistují žádné vycvičené zálohy, tak že i obrana tak zanedbatelného území by se nesměla protáhnout, protože po týdnu bojů už by nebylo kam sáhnout.

   Vymazat
  2. Nějaké zálohy, které pamatují základní vojenskou službu, ještě existují. Vrchnost nás však nemůže zmobilizovat, protože si nejsou jisti tím, že bychom stříleli tam, kam chtějí oni.

   Vymazat
 11. Netvrdím, že bylo v oné době všechno růžové. Ale žili jsme. A dost možná plnějším životem, než dnes. Mrzel nás nedostatek některých druhů zboží. Ale na druhou stranu nás to nutilo imptovizovat. A právě ta schopnost improvizace, kterou už dnes nemáme, byla vlastnost, pro kterou si nás v zahraničí cenili. Trochu s úsměvem vzpomínám, s jakou hrdostí si domácí kutilové vyráběli a předváděli různé traktůrky, nebo sekačky na trávu. Kolik stavebníků dokázalo postavit dům s chronickým nedostatkem stavebního materiálu. Občas přemýšlím, jak by stavěli dnes pouze z cihel, cementu, vápna a písku. Bez různých lepidel, přesných tvárnic a montážních pěn.
  Démonizace předlistopadového období mě rozčiluje už jenom proto, že rychle ubívá pamětníků, kteří by mohli vyvrátit lži vtloukané do hlav mladým.
  V čem jsou dnešní ideologové lepší? Masmédia si dnes nezadají s těmi socialistickými a plné výkladní skříně jsme vyměnili za existenční nejistotu.
  Stálo nám to za to?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vraždili jste vlastní lidi, hajzlové. Včetně válečných hrdinů. Posílaly jste desetitisíce svých odpůrců napřed do lágrů později do vězení. Už jen za toto byste neměli studem vylézat za kanálů.

   Dále, zakazovali jste lidem opouštět republiku a drželi jste lidi jak v koncentráku. Mstili jste se na rodinách těch kteří emigrovali nebo s vámi nesouhlasili. Zapříčinili jste, že jsem v roce 1990 zaostávali za západem o 20 let i když po válce jsme na tom byli stejně jako západ. V roce 1990 umírali češi o 4 roky dříve než zápaďáci.

   atd atd atd

   Hricáku, že se za ty žvásty nestydíš. Běž si "improvizovat" do KLDR.

   Vymazat
  2. Zatímco v USA a západě obecně bylo všechno růžové. Manželé Rosenbergovi skončili na elektrickém křesle za kapesní krádeže. Já netvrdím, že všechno bylo dokonalé, ale rozhodně se tenkrát většině lidí žilo snáz, než dnes. Nikdo se nemusel bát o práci a zejména ti, kteří pracovali rukama, byli velmi slušně zaplaceni.
   Celou dobu před sametem jsem byl antikomunistou. Dnes musím přiznat, že byl tehdejší režim lidštější, než ta dnešní "demokracie".

   Vymazat
  3. 9:53

   I kdyby to byla pravda tak co to má za smysl ty tvoje řeči? Socík se prostě ukázal jako neživotaschopný v přímé konkurenci se západem prohrál na celé čáře. Drtivé většina lidí se dívala přes hranice jako hladoví slintající psi, socík už nikdo nechtěl. Jak by to tu asi dnes vypadalo kdyby ten zahnívající marast pokračoval?

   Po 30 letech by jsi se už místo neustálého vzpomínání na "zlaté časy" které už se nikdy nevrátí, měl konečně pohnout dál.

   Vymazat
  4. 10:00Co to je?Kdo že dělal ze sebe hladové psy?Jela jsem si tam,kam jsem chtěla.Jenom jsem musela mít vízum a do Jugošky Šedý pas!Netoužila jsem jezdit do NSR!Vychovala jsem dvě děti ve slušné a vzdělané lidi!To,co se tady vypouští ústy trollů,by nevypustili z úst i kdyby sám Janda je mučil!Každý si žebříček hodnot života utváří sám ať za komoušů nebo teď za vymývačů mozků!Pokud chce člověk změnu,záleží na něm,zda se otočí k problému prdelí a zůstane stálým kritikem a neurvalcem,nebo zvedne zadek a problém bude chtít řešit třebas na demonstracích.Záleží jenom na nás,na jakou stranu se přidáme.

   Vymazat
  5. Pane Hricák,má to vůbec cenu odepisovat blbcovi v čase 8.10.Blbec to nepochopí.

   Vymazat
  6. 10:46

   Ty blbá krávo, na demonstracích máváním transparentama se problémy neřeší. Problémy se řeší vlastní prací, vlastní snahou, studiem.

   To po čem ty jsi toužila není důležité. Většina lidí toužila po něčem úplně jiném. Což dali najevo v ulicích roku 89 a následně v 1. svobodných volbách kde komouši dostali vysvědčení v podobě pouhých 13% hlasů. A těch 13% mají dodnes.

   Tak o čem se chceš vlastně bavit? Jakým právem jste vy vládli proti vůli většiny?

   Vymazat
  7. 12:08 Zářný příklad novodobého inteligenta!Mně nenapadej,nechtěla bych být tak vzdělaná a inteligentní,jako jsi ty!.Ty nevíš,vole,co to je toužit!Ty toužíš po penězích,hlavně bez práce,po hrubiánství všeho druhu a to beztrestně.Já také patřím k tomu stádu lidí s klíči,dnes se za to stydím .A aby bylo mezi námi jasno,trolle,až budeš pracovat tak dlouho jako mnozí z nás,až zachráníš nějaký ten lidský život ,kdekoliv,až budeš vést ke studiu děti a budou mít takové vzdělání jako např.moji synové,tak poznáš,co je to pokora a žebříček hodnot,trolle,pokud už nemáš zcela vygumováno.

   Vymazat
 12. Kuci Cesky,uz komanci mali perfektne definovany kapitalismus,ze je parazitny,korystnicky a faza,ktora prebieha dnes,ze bude zahnivajuci,co prebieha dnes!Zial kolonii niet a lacnych ziskov tiez...ked sa nedari,treba rozputat vojnu a ejhle,juesej maju najvacsie zisky z predaja zbrani za celu existenciu.A EU?Uz sa pracuje na Eu superstate a dominancii Nemeckom/vobec si nemyslim,aby bola dominancia Ruskom/.Cize,my mozeme porovnavat-kapitalismus,nie je ziadny zazrak a je to holyud !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, hlavně že půlka mladých Slováků, hlavně z východního Slovenska. Emigrovala. "Překvapivě" na ten kapitalistický západ. Na nekapitalistický východ nikdo. Zbyli jste tam jen vymatlaní Kotlebovci.

   Vymazat
  2. 8:14 - to byli ti co Kotleba nebere!:)) Maj moc černú hubu! Však ale mnozí se přesto z toho slavnýho Západu vrátili - vraj rasismúúús! Houby, vole! Zjistili že je tam chleba vo dvou kurkách a ani dávky tam nedávaj věčně ... bílí odcházej víc na Východ. Ne zbaběle žebrat, jako ti první, ale bojovat! Se zbraní v ruce proti tobě podobný havěti! A kosí je nelítostně - automat v ruku se jim málokdy zachvěje! Za víru, Boha a Vlast! Za Donbas!

   Vymazat
 13. Článek pana Jírovce je kvalitní jako vždy. Pokud jde o diskusi o článku je to horší. Nepočítám-li roky 1948 až 1953, nelze o následujících rocích socialismu říci, že by záměrně ničil své občany svým konáním nebo nekonáním, anebo trpěl ničení svých občanů jak je to dnes zvykem. Samozřejmě byly v té době nepříjemné věči, například zbytečně dlouhá a šikanózní vojenská služba v bojových útvarech - což byl jev, který se objevil až v sedmdesátých a osmdesátých letech - nemožnost vycestovat do kapitalistické ciziny, což třebas v Polsku bylo možné. Vztahy mezi lidmi byly méně soutěživé a spíš kooperující. Takže, tak jsem to zažil a vidím já, Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byly právě roky kdy komouši zlomili národ, provedli doslova genocidu, eliminovali nejsilnější a nejschopnější jedince, každého z koho cítili sebemenší ohrožení své moci. Po tomto už stačilo jen jemně udržovat.
   Chvála Bohu, že je ta doba už pryč a nikdy se nevrátí.

   Vymazat
  2. 9:21 - přijdou horší časy! Teda pro nás, vítěze dějin ne, ale pro vás, různé ty coudenhovno-kalerigi-hav(pod)lidské živly to bude krušné! - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Vymazat
 14. 1:31: Viš Ty mi připomináš jednu inscenaci, kterou jsem viděl asi před 50 lety v televizi - ta skladba pořadů nebyla ještě tak fatální jak je dnes - pusť si po 22-hé hodině televizi a zohledni to, co tam uvidiš - samé krváky. Ty vysílala občas i komoušská televize - ale věř mi, že to nebyl takový brak jak tomu je dnes. K té inscenaci - vzdělanec a starý námořník /to jest jako Ty/. Vzdělanec chce vědět něco o světě - jak bylo v Honkgkongu atd. Jediné co uslyší od námořníka je u každého města jméno hospody a jak bylo v té hospodě. Byl jsi 10 let v USA a nic si nepochopil. Tvým smyslem života je dělat peníze. Uspěl jsi. Van Gogh 9 roků života maloval obrazy, jeden prodal za několik set franků, podobně to bylo se Gaugainem. Jejich život podle Tebe neměl smysl - k žádným penězům nepřišli. Ty jsi právě ten tuctový člověk - myslím tuctový charakter, který charakterizuje kapitalismus a který popisuje Erich Fromm ve své knize Strach ze Svobody. Mimochodem není to žádný komouš. Jaké jednoduché rozdělení světa - špatní, to jest černi - komouši, dobří, to jest bílí - kapitalisté. To, že budeš zde psát ty příspěvky a rozčilovat se a hájit svou pravdu Ti nic nepřinese. Učelem života je být produktivní, ale ne v tom smyslu, jak to pojímáš Ty - získat peníze. Přečti si tu knihu, pochopíš o čem mluvím. Ty si ji ale nepřečteš. A ke Tvým dřívějším názorům. Nedočkáš se nějakého řešení kapitalisty těch neduhů kapitalismu, nedočkáš se, že zaměstnají 6O procent populace, která bude nezaměstnaná. Jednoduché: co dělají ted, kolik je nezaměstnaných v Evropě - Španělsko 20 procent atd. Jak řešili své problémy doteďka? Vietnam - 3 milionů mrtvých /Američanů 55 tisic/, Irak 1,5 milionů mrtvých včetně 2OOOOO děti /5 tisic Američanů/, Libie, Ukrajina /10 tisic mrtvých oficiálně, ve skutečnosti prý 10 krát více/. Proč nyní přesto co hlásal Trump o zrušení sankcí proudí zbraně /americké/ na Ukrajinu, proč již přestaly jeho výpady proti Evropě, proti NATO - poslechni si, co říká Martin Koller - https://www.youtube.com/watch?v=_FbIABA2RoM&t=1s. Trump musí zohlednit to, aby zbrojovky USSA pracovaly, takže v budoucnu NATO se bude zbrojit a my, to jest dělný lid Evropy zaplatíme a proto také je zájem, aby konflikt na Ukrajině pokračoval. Ty asi zase napišeš, že Koller je STB-ák a komouš. Kdybys měl jen trochu nadhled a kritické myšlení, tak bys nehlásal takové bludy, jak hlásaš. Ty jsi ale celá ta léta, jak kůn s klapkami na očích, viděl jen dulare, svůj vlastní egoistický zájem. Zde se nic nedovíš ve smyslu získání nějakého hlubšího názoru na svět, je to tak jak bys chodil na přednášky i třeba lidí znalých medicíny pro veřejnost a myslel si, že na těchto přednáškách se stane s Tebe přinejmenším léčitel ne-li doktor, znalý medicíny. Bez čtení knih se z Tebe doktor nestane. Doktor je ten člověk, který svému povolání věnoval 6 roku života /kniha autor Matthew Saud: Bounce, bohužel pouze anglicky, ale za 10 let života by jsi anglicky měl umět tak, že ji přečteš, třeba se slovníkem - tak jsem to udělal já. Ta kniha říká že kdyš věnuješ 10000 hodin nějaké činnosti - sport, hudba, šachy, tak se stane z Tebe virtuoz na světové úrovní, nemusiš mít žádný mimořádný talent/. Ani tu knihu si nepřečteš. Nevadí, snad si toto přečetli jiní komentátoři. A končím. Poslední můj příspěvek, který je tak dlouhý, možná, že vůbec poslední. To bych zde jen psal a v životě bych už nic neudělal a mně již moc času nezbývá. Mám 65 let. Možná, že přičinou toho mého psaní je to, že se snažím na někoho vyzrát. A ještě poslední věta. Nemůžu pochopit lidi, jako jsi Ty. Přece to co tu někteří napíši /nemluvím o mně/, je velmi kvalitní s internetovými odkazy a poskytuje to materiál k myšlení. Kdo hledá ten nachází. Kdo klepe, tomu bude otevřeno. Ty, mi to tak připadá, že ani nehledáš, ani moc neklepeš. Tak to vidím podle toho co píšeš a jak to píšeš. Vše v životě záleží na snaze. Musíš se trochu více snažit, abys měl nějaké validnější /více platné/ názory.

  OdpovědětVymazat
 15. Moje dcera velmi podporovala Spartakiádu v roce 1985 - všechny "předspartakiádní akce". Na Strahov se sice nedostala, ale nikdo ji do něčeho nenutil. Milan Honusek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro pana v 9.22,moc hezky napsáno.Zvláště být produktivní a ne se honit za penězi.Ale ten pán v čase 1.31 to stejně nepochopí.Jsme stejně staří,pouze lituji,čeho se dožijí naše vnoučata.Mějte se hezky.

   Vymazat
 16. Ještě dodávám - uvědomujete si někdo, ci pro nás znamenalo ABC časopis. Natrvalo mě přitáhla fyzika - astronomie. Jen těch Raketových posádek, přednášky, výroba dalekohledu v suterénu Planetária v Praze. Nakonec jsem na mat.fyz. vystudoval jadernou fyziku. A nebyl jsem sám v ÚJF AV - například můj diplomant měl úplně stejný osud. Milan Honusek, nyní jaderný fyzik v důchodu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ABC? Spíš Grygar a jeho Okna vesmíru dokořán.

   Vymazat
 17. Nemyslím, že by kdy vlády po r. 1989 mysleli pozitivně ve prospěch občanů, manželství a rodin. Právě naopak je často glorifikována a až heroizována vada v sexuální orientaci (která je geneticky vždy a ve všech směrech dána, je neléčitelná včetně pedofilie), je byť skrytě, ale o to štědřeji podporována sexuální promiskuita, orgie všeho druhu, včetně alkoholického a drogového přebornictví, jsou diskriminovány ženy s dětmi v řádných manželstvích a snáší se pláč na "ženami samoživitelkami", které se do takové situace dostaly zásluhou svojí a politiky dosavadních vlád. Libujeme si, že se polovina manželství rozvádí, že se polovina dětí rodí nemanželských.....
  Antibabišismus - to je produkt hrůzy, která obchází politiky, chronicky přisáté k státnímu vemeni! Kde budou dojit, když propadnou ve volbách? A nemalá část občanů má už dost srandiček, které z nich politici mají a nechtějí být již dále tajtrlíky v jejich rukách. A co tedy volič? Jak bude reagovat na tuto protibabišovskou frontu? Racionální je nevolit politiky - antibabišovce - tedy volit ANO. To ale nemusí vyhovovat těm, co jsou nalevo - a ti pak musí zkusit zase po více jak čtvrt století KSČM. A že na 2 strany v parlamentě mohou občané dohlédnout lépe než na partajní spletenec, to dá rozum. Na to už přišli i v USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:23 „ ...Racionální je nevolit politiky - antibabišovce - tedy volit ANO... “ tak to nevidím! Dobrák Babiš, se svým Agrofertem existuje, a to nejméně, v evropské konkurenci, pod tlakem globálního trhu. Pokud má obstát nemůže jinak, než dávat přednost a hájit zájmy kapitálu, používat jeho metody. Kdo nese břemeno zisků, bohatnutí menšiny a chudnutí většiny, to by měl pochopit každý. Snad je dost známo, že většinu světového bohatství kontroluje 9 % světové populace (např. https://www.novinky.cz/ekonomika/248189-vetsinu-svetoveho-bohatstvi-kontroluje-devet-procent-populace.html) a že, tento trend je setrvalý. Taková je objektivní realita. Nevolit Babiše!

   Vymazat
 18. Výborně, pane Jírovče! To sedí! Váš popis činnosti vyžírky pasuje na řadu politiků. Vzhledem k ostravské kauze lobisty Dědice mě nyní napadá jeden takový zářný příklad: ADAM RYKALA, poslanec za socdem.

  OdpovědětVymazat