Reklama

.

.

pátek 24. února 2017

Prezident republiky Miloš Zeman včera převzal cenu M.R.Štefánika v nabitých prostorách nově otevřeného Slovenského domu v Praze... Praha zatím, díky lenosti svůj Český dům v Bratislavě nemá...

24.2. 2017   Hrad.cz
Projev prezidenta republiky při převzetí ceny
Vážený pane prezidente Gašparoviči, ono platí francouzské pravidlo, jednou prezident, vždycky prezident. Vážení páni guvernéři, vážený pane velvyslanče, excelence, dámy a pánové,
velice rád jsem přijal pozvání do nově otevíraného Slovenského domu v Praze a vážím si ho. A chtěl bych poděkovat za práci všech, kdo reálně přispěli k tomu, že se zde, v tomto velmi zajímavém prostředí, můžeme setkat. A slibuji, že když mě pozvete opět, velmi rád přijdu a budu zde vaším hostem.
Nebudu opakovat pana prezidenta Gašparoviče, protože on už o Milanu Rastislavu Štefánikovi řekl téměř všechno, zapomněl pouze na jeho významnou účast při formování našich jednotek na Sibiři. Protože už Masaryk vzpomíná na to, že kdyby nebylo našich jednotek na Sibiři, tak bychom možná žádnou nezávislost nezískali, protože politická rozhodnutí, ať se nám to líbí nebo ne, se často dělají na základě síly. Tedy ozbrojené síly, především.

A samozřejmě je zajímavé mít mezi zakladateli československého státu astronoma, který se dívá ke hvězdám, per aspera ad astra, a tím pádem je tak trochu nadřazen běžným každodenním starostem a je, jak říkával Masaryk, s pohledem sub specie aeternitatis, z hlediska věčnosti, protože hvězdy jsou téměř, téměř věčné.

Ale dovolte mi, abych ve svém prihovoru řekl několik slov o naší vině, mea maxima culpa. Snažil jsem se, jako prezident i jako občan, tlačit na to, aby symetricky se vznikem Slovenského domu v Praze vznikl i Český dům v Bratislavě. A nemám rád, když se někdo vymlouvá na vinu druhých, myslím si, že máme hledat vinu sami v sobě. Chtěl bych proto smutně konstatovat, že na rozdíl od našich slovenských přátel, kterým ještě jednou děkuji za úspěšné dokončení akce typu Slovenský dům, akce Český dům je teprve v počátcích, a že si za to můžeme sami naší neschopností, naší pomalostí a naší leností. Věřím, že po několika jednáních, které jsme nyní absolvovali, se tento proces konečně zrychlí, že v Bratislavě, kde už, jak jsem byl informován, je vybrán objekt, je to tak, výborně, kde bude česká restaurace s kvalitním slovenským vínem, s kvalitním českým pivem, které, jak dobře víte, je nejlepší na světě, to pivo, o vínu bych to netvrdil.
Dobře, byl jsem vyprovokován, takže odbočím ze svého projevu a sdělím vám, že kdysi jsem kritizoval popradské pivo, a když jsem na samozřejmě první návštěvu přiletěl na Slovensko jako prezident, tak jsem otevřel noviny, a tam bylo napsáno, dvě stě let starý Popradský pivovar se začal bourat, považoval jsem to za jistý úspěch, ale, pane předsedo, samozřejmě máte skvělá piva. O Štajgrovi nic nevím, ale Zlatý bažant je výborné pivo, ale to popradské pivo zvané Šariš bylo opravdu hnusné, a já jsem se vždy snažil mluvit pravdu, i když ta pravda byla nepříjemná vašemu tehdejšímu ministru zemědělství. Dobře.


Vracím se k tématu. Milí guvernéři, máte ve svých sejfech neskutečné množství peněz, oba dva. Co kdybyste jednou ty peníze věnovali na něco užitečného, například na financování provozu a samozřejmě výstavby Českého domu v Bratislavě. Mě několikrát nabízeli, aby to bylo v Košicích, a já jsem říkal panu prezidentovi Gašparovičovi, až se rozhodnete, že přeložíte své hlavní město z Bratislavy do Košic, je to myšlenka, o které se dá uvažovat, ale do té doby Český dům musí být samozřejmě v Bratislavě.

Takže, já děkuji našim slovenským přátelům, že svojí iniciativou v této věci tak trochu nahrazují naši lenost, naši neschopnost a naši nepracovitost, ale když se ruka k ruce vine a když se naše síly spojí, tak si myslím, že přijde den, kdy vás pozveme na otevření Českého domu v Bratislavě, takže neříkám sbohem, říkám na shledanou.

Miloš Zeman, prezident republiky, Slovenský dom v Praze, 23. února 2017

14 komentářů :

 1. Proslov jako vždy, určitě z hlavy a jako vždy na úrovni. Komu se nelíbí, ať nečte. Zeman je svým způsobem génius a proti nim, jak známe z historie se vždycky spiknou všichni blbci. Takže už čekám na potrefené husy, které se zaručeně ozvou. Už se těším...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putinovi agenti jsou zamindrákovaní ubožáci, malí napoleonkové a Adolfové.
   Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních kotrbáckých čechomužiků, musí být i s pomocí Číny zničeno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu komunizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství a německá třetí říše či japonské císařství.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.

   Vymazat
  2. Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
   Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU Klaus a jeho poskoci. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Řešením je celková změna paradigmatu politiky na celém světě (viz závěr).
   Zakomplexovaný, mstivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje (po vzoru Klause) svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, (která si ho hovniválsky dovalila na hrad), jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural a záměrně provokuje islamisty k okupaci Evropy v zájmu Ruska a Izraele. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nesvéprávná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky. Ohání se Švédskem, (kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku).
   Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus.
   Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné hovno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu.

   Vymazat
  3. Co se tady vyblíváte dementi. Jestli to máte od kilometru tak zbytečně marníte čas. Nikdo ty stále se opakující slátaniny nečte. Běžte si raději do charity pro nášup ať nezmrznete.

   Vymazat
 2. :)))
  ako atrapa pana presidenta Masarika jste pro SLOVANSKOU EPOPEJ nehnul ani brvou...vy žvanile.
  Excelence je kdo ?
  Další ničitel naší země a kultury vy osle !!!
  Je jen málo osobností která soustavně ničí naší vlast. Restituce, privatizace a církevní kolaborace
  panečku povedené díla*

  OdpovědětVymazat
 3. Ale hlavně, že máme Kni - hovnu Václava Havla. Smrdí vám nohy? Zajděte tam. Tam noha nepáchne.

  OdpovědětVymazat
 4. ad 15:02
  To byl článek o prezidentovi Zemanovi, pokud jde o Havla a Klause, tam Vaše charakteristika sedí: restituce, kolaborace, privatizace to byl jejich program a přidaná hodnota u Havla humanitární bombardování. Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..je úplně jedno čí program a jestli právě v opozici a nebo koalici, podíleli se a podílejí se na ničení naší vlasti napříč politickým spektrem...dobří katolíci. *

   Vymazat
  2. Další nadržení křivohubí kleptomani, huhňaví či dementní psychopati, vepřové držky, krysí tlamičky, rektoskopické hlavičky a šarlatáni se hrnou ke korytu ???
   Je to další konkrétní důkaz, že celé paradigma šalebné a mafiánské "standardní stranické politiky" je nutno od základu změnit a umravnit - a to dokonce celosvětově. Nikoli však podle postkomunistických machovských, kotzianovských či koudelkovských čípkovitých rektoskopických hlaviček, huhňavých zahradilů, žloutenkových pitomiů, strupovitých macků, sexy paroubků, poťouchlých bendů, ušklíbených burešů, zapšklých agentů žantovských, vyvadilů, semínů, rambousků, robejšků, falmerů, šalamounů, pokryteckých halíků, neukojených peake, ani jiných podobných rychlokvašených "odborných" kreatur a jejich konkubín, kterým jde pouze o voličské hlasy nebohých voličů. Odluky partají od státu jako u církví se bojí jako čert kříže. Podobně prázdnou slámu vytrvale mlátícím novinářům a politologům jde pouze o množství čtenářů. Řešení na konci příspěvku.
   Zakomplexovaný a úskočný agent Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných postkomunistických oligarchů) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám. Viz Jakl, Hájek, Zahradil, Weigl, Knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (Mach či Štěpánek).
   Baziliška Klause CsC. vystřídal "lidový" buran Zeman se svými mynáři, veleby, foldyny, vumly, zbořily, jičínskými, rychetskými, paroubky, švihlíky, žantovskými a dalšími buranskými a bolševickými ztopořenci. Následuje záložní lstivý prešpurský agent-oligarcha Bureš. Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne. Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Chátra si dokutálela Milouše na hrad a Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček a Burešův lokajský ovčáček v ANO.
   Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené a jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek vytvořil. Pravda vyděsí !!!

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Pivo Šariš samozřejmě nevaří a nikdy nevařili v Popradě, nýbrž vo Velkom Šariši nedaleko Prešova. Šariš je totiž historický název pro oblast Prešova a okolí (Prešov, Bardejov, Svidník, Domaša, Sabinov ap.), nikoli pro podtatranskou, kde leží Poprad, kterou lze dělit na Spiš (tam patří Poprad) a Liptov. Z Popradu do Prešova to může být tak 75 km.
  Popradský pivovar se jmenoval Kamzík a opravdu jeho pivo nebylo populární, zatímco Šariš se prodával a prodává na celé Slovensku. Plést si Prešov a Poprad je jako si plést Radegast a Regent, kozla s plzní ap.
  Miloš se opět ukázal jako pitomý, namyšlený Čehúň kalibru Václava Havla či Tondy Novotného, který z hladu či žízně plácá nesmysly, nezná Slovensko a není pivař.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi máš pravdu, protože MZ se neudrží, kdyžse mu zazdá ccosi vtipného, aby to neplácnul. Nedochází mu, jak riskantní to je v časech internetu. Pivaře ale nemám zrovna rád, od pivařů není nic moc co čekat. MZ na ně tak trochu sází, jenže kterápak ta hospoda poběhne k volbám tak solehlivě, jak ta z Nového Veselí (či jak se ta milá dědina jmenuje)?

   Vymazat
 7. Je třeba ocenit význam toho projevu, nepitvat se v názvech pivovarů. Zeman jako státník, zde prezentoval upřímný zájem, rozvíjet česko-slovenské vztahy a sbližování. Za to mu náleží díky. Rozeštvávat umí každý debil. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Návštěva Slovenského domu českým prezidentem je samozřejmě plus. Pasáž o Českém domě na Slovensku byla dobrá, ostatní části projevu mohly být lepší, protože česko-slovenské vztahy poskytují velmi bohaté podněty a témata na takový projev, a pasáž o pivu si mohl odpustit. Slováky - i přes nekvalitu popradského piva - rozladil už tehdy, když je kritizoval, protože řada pivovarů tehdy už měla nové technologie a kvalita jejich produkce se zvýšila a dokládal to i růst exportu. Tento jeho projev řadím k jeho výrazně slabším, zatímco třeba jeho projev k 60. letům SNP v Banské Bystrici byl výborný a aplaudovaný více slovenského prezidenta Andreje Kisky. Proto jsem předtím zmínil Tondu Novotného a Václava Havla, kteří se ve slovenské tématice chovali jako slon v porcelánu a bylo by špatné, kdyby Zeman, který má slušné renomé na Slovensku, si ho promarnil zbytečnými pitomými žvásty.
   KR

   Vymazat