Reklama

.

.

neděle 19. února 2017

PŘÍBĚH ZABITÝCH DĚTÍ 2. ( (v originále: "101. Epizoda 2.")

Dmitrij Dzygovbrodskij 
19. 2. 2017    zdroj
Vzpomínám. Jmenuji se Alexej Kucharčuk. Nedávno jsem měl velkou rodinu - ženu a dvě dcery. 29. ledna 2015 mně Ukrajina rodinu vzala. Vzala život mé ženě a mladší dcerce. Roztrhala, rozsekala na kusy mé nejdražší. Pamatuji si ten večer. Všichni jsme byli doma. Žena připravovala večeři, děvčátka si hrála. V devět hodin večer začalo ukrajinské dělostřelectvo ostřelovat naši osadu. Poblíž nebyla žádná vojenská technika ani vojáci Lidových republik. Jenom mírumilovní lidé, mírumilovné domy.


Dodnes se chci podívat do očí tomu ukrajinskému důstojníkovi, který vydal příkaz 29. ledna 2015 osadu Kurganku v Gorlovce rozstřílet.

Zeptám se ho, zda má ženu a dceru. Zeptám se ho, proč mi vzal ženu a dceru.

Pamatuji si ten večer.

Pamatuji si, jak se blízko ozval výbuch. Vyběhl jsem z domu a uviděl kouřící díry ve střeše sousedního domu. Se sousedy jsme se vždycky přátelili, vzájemně jsme si pomáhali. Běžel jsem k nim, zaklepal. Otevřela mně Olga. Uvnitř byl prach a kouř.

Soused Oleg ležel v kuchyni s šedým obličejem a nevěřícně opakoval: "Mně to urvalo nohu, mně to urvalo nohu".

Olegovu tchyni zavalily přímo na pohovce v hale trámy, kameny a cihly. Běžel jsem domů pro železné tyče, abych osvobodil přeživší ženu. Moje žena zavolala záchranku.

Pamatuji si naši ulici. Celá byla poseta střepy, všude ležely zbytky domů, plotů, zničené větve stromů. Višeň u našeho domu uřízla střela vpůli. Zasadil jsem ten strom, když se narodila starší dcera.

Když jsem vběhl na dvůr rodného domu, ozval se ještě jeden výbuch. Na pár okamžiků jsem ztratil vědomí. A když jsem přišel k sobě, v očích se mně zatmělo hrůzou a bolestí. Vedle mne ležela žena Jelena a mladší dcerka Viktoria, skoro tříletá. Rozervané, zkrvavené. Dcerku jsem sbíral po částech po celém dvoře. Jen obličej zůstal nedotčený. A pletená růžová čepička.

Ukrajinská armáda počkala, až lidé vyjdou po prvním ostřelování na ulici a udeřila znovu. Pro jistotu.

Pamatuji si zvonění v uších a krev v dlaních. Krev ženy a dcerky. Vy jste sbírali zkrvavené kousky dcerky, svého milovaného človíčka, u svého domu ? Já jsem je sbíral.

Pamatuji si, co mně Ukrajina vzala 29. ledna 2015.

Pamatuji si to.

Přeložila Milada Sigmundová   Název: Jaromír Vašek

6 komentářů :

 1. nepomůže to ale....
  СКР возбудил новые уголовные дела об обстрелах Донбасса /
  Украинские офицеры УЖЕ боятся послевоенных трибуналов

  OdpovědětVymazat
 2. Je to hrůza co se děje kousek od našich hranic. A nechápu, jak ještě někdo může podporovat tu fašisticou sebranku v Kyjevě. Doufám, že se Ukropi pomlátí navzájem - vlastně už začali. A osobně věřím, že příští prezident Ukrajiny bude Zacharčenko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:48 Je to opravdu hrůza, i když někdo může článek označit jen za literální fikci. Ale podívejte se následující video. To je skutečná realita bratrovražedné války:
   https://www.youtube.com/watch?v=JCFQoptA4w0

   Video, natočené ukrajinským "gerojem" na kterém je vidět, jak se chovají k padlým protivníkům. Nepřehlédněte, jak se neštítí stáhnout mrtvému boty, protože jsou lepší, než má on:
   https://www.youtube.com/watch?v=YnznQ_zEl3A

   Vymazat
 3. https://101life.net/
  http://www.mesopinions.com/petition/droits-homme/101life-ukraine-stop-bloody-war-donbass/28191?signature-list=true

  OdpovědětVymazat
 4. Porošenko aj celá jeho vláda si zaslúžia povraz! Dúfam, že keď príde deň účtovania, budú na ňom visieť!

  OdpovědětVymazat
 5. Takové zločiny může vyprodukovat jen kapitalismus, který na sebe vzal formu fašismu. Neexistují slova, která by tyto zrůdnosti pojmenovala. A tuto odpornou sebranku podporuje "naše" vláda a kromě KSČM i náš parlament. Nesmazatelnou vinu na tom mají i voliči těchto "státotvorných" stran. T

  OdpovědětVymazat