Reklama

úterý 28. února 2017

Prolhat se až ke korporátnímu fašismu

Václav Umlauf 
28.2.2017 e-republika

Tom Perez jako zvolený předseda Demokratické partaje nahlas oficiálně řekl, že nominační volby na Clintonovou byly zmanipulované. A pak tuto fake-news zase oficiálně popřel, takže vytvořil falešnou zprávu na druhou.Vždy a s chutí čtu zpětně články německého historika jménem Volker Ullrich, který se specializuje na období, kdy se Hitler dostal k moci v rozložené Výmarské republice. Podívejte se třeba na článek Ruhig abwarten v časopise Die Zeit. Hitler se v díle Mein Kampf nikdy netajil s tím, že je třeba "vymýtit" marxismus (tedy sociální demokracii, anarchisty, komunisty a odbory) a že je třeba "vystrnadit" židy z Německa. A také se postaral, aby klíčový dvojí resort celostátního a pruského ministerstva vnitra dostali jeho věrní kamarádi Wilhelm Frick a Hermann Göring. Tím byly dány základní předpoklady pro uchopení policejní moci v nově vzniklém politickém systému totalitního NS-státu fungujícího v modelu korporátního fašismu. A také se tomuto typu korporátního fašismu podařilo dostat do koncentráků sociální demokracii, anarchisty, komunisty a odbory a pro Židy dokonce připravil řešení konečného charakteru. Zkrátka, byli to pilní politikové, nezaháleli jako užvaněná levice a dobře věděli, že stát je třeba řídit jako firmu typu IG Farben.

Článek nazvaný Rozdíl mezi korporátním kapitalismem a korporátním fašismem jsem už psal. A také jsem popsal důležitý v moment, kdy k tomuto obrazu došlo v Německu, viz článek Takový obyčejný vraždící EU-fašismus. Týkal se loňského zavraždění hlavní marxisticky smýšlející labouristické poslankyně Jo Coxové ve Velké Británii, ale to je jistě jen shoda náhod. A nyní k prvnímu předvolebnímu komentáři v Česku, budeme citovat z výše uvedeného článku.

Připomeňme důvod fúze bankovního, politického a korporátního fašismu, který známe z Norimberského rozsudku nad korporátkou I. G. Farben. Tato slavná firma vyráběla mimo jiné rasově čistý Cyklon B. Před uchopením moci v 1933 bylo nutné domluvit spolupráci Hitlera a korporací. Klíčová schůzka Hitlera s hlavním korporátním fašistou Franzem von Papenem proběhla v Kolíně dne 4. 1. 1933. Toto setkání zprostředkoval bankéř Kurt Freiherr von Schröder ve své vile. Tento den a tuto schůzku mnozí historikové považují za datum založení Třetí říše. Tento bankéř technicky vzato vedl jako finančník německý válečný průmysl, včetně koncentráků. Schröder seděl ve správních radách asi 30 nacistických klíčových podniků. Byl chycen v Britské zóně a od Britů dostal trest 3 měsíců vězení a pokutu 1500 marek, kterou jistě s obtížemi zaplatil. Ale to bychom se vraceli k článku mé kolegyně o podílu britských bankéřů na vzestupu fašismu. Bankéř Schröder u mezinárodním soudu s I. G. Farben (1947) hezky vysvětlil, proč se všechny tři druhy fašismu spojily v roce 1933 mnohem efektivněji než fašisty vyvraždění němečtí proletáři, židé a komunisté. Důvod setkání Hitlera a Papena cituji z výše uvedené stránky v německé Wikipedii.

bankéř Schröder napsal(a):

Když NSDAP 6. 11. 1932 utrpěla volební neúspěch a překročila svůj zenit, bylo zásadně třeba najít pro NSDAP podporu německého průmyslu. Společný zájem byl daný strachem z bolševismu a v naději, že NSDAP - pokud se dostane k moci - vybuduje v Německu trvalý hospodářský a politický systém.
Jak známo, všechno se povedlo, i když trochu jinak, viz historie Druhé světové války. A nyní k té současné studené válce a k "boji proti Kremlu". Není mi známo, zda již došlo ke schůzkám korporátních fašistů, bankéřů a politiků výše uvedeného typu. Ale jisté je, že Evropa vstoupila po fázi aktivního "boje s teroristy" i do fáze politických vražd.

Výmarská republika zdědila enormní inflaci, hospodářskou krizi, nefunkční politický systém, placení válečných reparací, zničený průmysl a tak dále. Hitler to dal všechno na nohy se známým výsledkem. Tuto situaci zatím nemáme, ale podívejme se na zkorumpovaný politický systém, který už máme. Naším vzorem pochopitelně není Putin a Rusko, ale náš zářný vzor, čili demokracie v USA. Podívejte se na graf celkových vojenských výdajů ve světě za rok 2015 v hlavních zemích. https://www.youtube.com/watch?v=VeCtEwfBIkw

 


A připomeňme, že plánované Trumpovo navýšení vojenského rozpočtu o 54 miliard dolarů představuje celkem 80 % celkového vojenského rozpočtu Ruska. Američané jsou vojensky přítomni ve více než 100 zemí světa. Psali jsme o tom, že NATO jako imperiální nástroj působí ve světě v rozporu s mezinárodním právem. A známý vtip o zlatou mříž praví, že v USA nemůže být barevná revoluce jen proto, že tam Američané nemají ambasádu.

A Elon Musk jako slavný americký oligarcha se rozčílil stejně jako jeho němečtí kolegové v roce 1930, že dělníci v jeho fabrice se rozhodli založit odbory. Tento korporátní kapitalista a miláček českých médií fašisticky správně prohlásil, že je "morálně urážlivé", že dělníci chtějí vyšší mzdy a že nechtějí pracovat ohromné množství přesčasových hodin za žebráckou mzdu. Korporátní vůdci jako Trump a Babiš podobným morálně urážlivým akcím jistě zatnou tipec. Stát musí být řízen pevnou rukou stejně jako jejich firma. A navíc to jde všude do kytek, takže vnitro je stále důležitější. Proto je také objektivně nejlepším českým socdem ministrem pilný pan Chovanec, který chce rozšířit právo nošení zbraně na model v USA, jen prý s trochu lepší kontrolou.

Připomeňme, že socdem se nachází před hlavními volbami v ekonomickém bankrotu. A čistě teoreticky mají peníze na podporu partají ty velké zájmové lobbistické skupiny, za nimiž stojí korporace jako zbrojovky, mobilní operátoři a privátní zdravotnická zařízení. A tyto korporace společně s Agrofertem pro nás upřímně chtějí jen to nejlepší. A jistě je jen náhoda, že po vyhození 1,16 biliónu našich korun do ožebračení koruny kvůli lacinému vývozu ze zahraničních montoven, kde je pouze minimální mzda, bude koncern Agrofert stavět v Německu pekárnu za 8,5 miliardy korun. Hezké korporátní Drang nach Westen, protože v Česku bude investovat Agrofert do obnovy pekáren jen 1,5 miliardy. Babiš převedl Agrofert a další svou firmu SynBiol do svěřenských fondů, takže tyto firmy mohou dál čerpat státní a EU-dotace.

 

USA, náš politický vzor


A nyní se podívejme do zákulisního marasmu americké Demokratické strany, který vůbec nepřipomíná ani Sobotkovu ekonomicky a politicky zbankrotovanou partaj ani Babišovo vítězné korporátní ANO. Kdo máte chuť a umíte dobře anglicky, tak se podívejte na toto video.

Tom Perez jako zvolený předseda Demokratické partaje nahlas oficiálně řekl, že nominační volby na Clintonovou byly zmanipulované. A pak tuto fake-news zase oficiálně popřel, takže vytvořil falešnou zprávu na druhou. Jak sami vidíte, jsou z toho fascinováni už jen nezávislí političtí komentátoři. V prolhaném světě dneška je to přece úplně jedno. Hlavně že je Perez předseda a pak může klidně lhát dál. Proto tam taky za obamovce sedí, že ano. Takže Dem-hlavounům v partaji a jejich členstvu je úplně jedno, jestli se lže nebo ne o věci naprosto zásadního významu. Totiž jestli nominace Clintonové proti Sandersovi byla zmanipulovaná nebo ne. A všichni podle průzkumů před nominacemi jasně věděli, že jedině Sanders měl na to, aby porazil Trumpa.

Jde o celonárodní vedení partaje Democratic National Committee (DNC), kde clintoniti a obamovci bojovali tento týden o demokracii, tedy o křeslo hlavního manipulátora partaje. Vyhrál obamovec Tom Perez jako bývalý ministr jeho vlády ve funkci Labor Secretary (235/200 hlasů). Porazil clintonitovce jménem Keith Ellison, kterého ale okamžitě jmenoval na uvolněnou funkci do nejužšího výboru DNC. Takže demokracie obamovců a clintonovců zůstala zachována a tím i nihilistický směr partaje, která kráčí posledních 10 let od porážky k porážce. A to zejména skrze korporátního prezidenta a největšího US-válečníka všech dob Obamu, který za tuto snahu dostal Nobelovu cenu míru. Do porážky Ellisona v pravý čas zasáhl izraelsko-americký miliardář Haim Saban, který jménem hlavních platičů této partaje řekl, že tento clintonita je málo proizraelský. Takže prohrál, a to je jistě dobře.

Udivuje mne jiná věc, které si konečně začínají všímat kritické nezávislé hlasy jako The Intercept a jeho hlavní investigativní novinář Glenn Greenwald. Proti-trumpovská hysterie levice úplně pomíjí fakt, že je do tohoto stavu dostal Clinton a Obama. A chce podpořit akce tzv. Deep State, což jsou výkonné složky armády, policie a vnitra, které nejsou nikým voleny a nyní aktivně pracují proti legálně a řádně zvolenému prezidentovi Trumpovi. A pravděpodobně se tak děje na příkaz jejich bývalého chlebodárce Obamy, kterého v této věci podporují všechny hlavní nadnárodní korporace. Ty ovšem v USA už dávno neplatí žádné daně a naopak si stahují peníze z federálního rozpočtu USA. Takže osud české a americké demokracie je zajisté v dobrých rukou, což mne jako demokrata zásadně uklidňuje. A protože jsem i celoživotní pesimista, tak jsem v těchto posledních časech lidovlády docela spojen.


- - -Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!Související články:

13 komentářů :

 1. Cesky titanik vrazil do ledovce v 1989, od ty doby se nori do vln hloubeji a hloubeji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víš že jo, Kamile.
   A to srovnání předlistopadového režimu s Titanikem je trefné. Všem na palubě se chtělo zvracet, ale nikdo nemohl vystoupit.

   Smazat
  2. 0:12-teď se nám chce také zvracet, vystoupit z EU/NATO také nemůžeme. Jdeme, jako Titanic také ke dnu?

   Smazat
  3. Povolný, VÁM se chce zvracet, většině ne. Vystoupit z NATO a EU klidně můžeme, ale nechceme. Ale vy sám můžete klidně vystoupit když se vám tu nelíbí. Na hranicích vás už po vás žádný samopalník střílet nebude.

   Smazat
  4. 0:43- Ano, v Německu jsem byl nejednou pěšky a žádný samopalník na hranici mne neotravoval. Zato mne vyhnali samopalníci z Wilsonova (Hlavního) nádraží v Praze roku 2016.

   Smazat
  5. Pane Povolny a jemu podobni . Ja bych definval neco jako IQ naroda , parametr Vule na Narodni Preziti (VNP)a testoval bych to.

   Jestli narod nema vuli k preziti , pak je nutne zabalit kufry a podivat se co dale, ale je to skoda.
   Dejte to NR VNP a udelejte si pruzkum , neco jako co je pro vas vice :
   prezit jako narod
   ci 50.000 EURO v bance, ci kolik je spravne cislo.

   BroukPytlik

   Smazat
  6. Nás a panem Povolným je většina! Chceme vystoupit z NATO i z EU. Proto o obojím referendum vládnoucí sebranka nepřipustí. To je pro to trdlo 0:43, co nechápe vůbec nic. Leo

   Smazat
  7. Leošku,
   vás, voličů komoušů a Okamury je stěží celkem 15%. Tak drž hubu a šoupej nohama.

   Smazat
  8. 9:45 jen nám ještě pověz, proč se ta soldateska co nás vede do pekel, tak šíleně bojí referenda. Poté můžeš žvanit o 15%tech. T

   Smazat
  9. Anonymní1. března 2017 9:54 tak to se miláčku uvidí

   Smazat
 2. Ja to nechapu , mozna ze nekdo vysvetli. Jestli ze , USA dava 3 krat vice nezli kdokoliv jiny na Zemi!! na armadu , proc Trump tvrdi , ze Americka armada je znicena a ze ji musi znovu vybudovat!!!
  Predpokladam , ze je poctivy clovek a nehraje hry.

  Kam ty penize sly??? muze nekdo mne vysvetlit??

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je prosté. Ozbrojené sily USA sa minimálne od r. 2001 sústreďovali na koloniálne operácie a protiteroristické ťaženia. Tomu zodpovedá štruktúra vojsk: dôraz na jednotky špeciálneho určenia, ľahkú, vzduchom dopravovanú techniku, presne navádzanú muníciu proti bodovým cieľom. USA sa nepripravovali na boj proti technicky vyspelému a početnému nepriateľovi. Majú len minimálne množstvo systémov REB (rádio-elektronický boj), pásová obrnená technika pochádza z čias Reagana, loďstvo je vyzbrojené strelami Harpoon, starými 40 rokov a Tomahawk nie je použiteľný proti mobilným cieľom, raketovo-jadrové sily sú založené na technike, ktorú objednal ešte Richard Nixon. Navyše peniaze na "obranu" sa za a) úspešne rozkrádajú pre nenažrané korporácie (350 miliárd na vývoj stíhačky F-35 je lúpež hraničiaca so sabotážou), b) míňajú sa na obrovskú vojenskú infraštruktúru (cca 800 základní po celom svete zožerie skoro polovicu rozpočtu) c) na nekonečné vojny (USA sú od r. 2001 NEPRETRŽITE vo vojnovom stave), takže Trump má ÚPLNÚ pravdu. Ak si ozbrojené sily USA majú v NOVÝCH podmienkach zachovať bojaschopnosť, čaká ich celková vojenská reforma, ktorá si bude vyžadovať ASTRONOMICKÉ náklady.

   Smazat
  2. To je prekvapujici , ze USA se nepripravovalo na Cinu, co by hlavni nebezpeci USA zajmu??
   a melo armadu na nejvyssi technicke urovni.

   Ja jsem si myslel ,ze vse prehododili tajne na robotiku, Starwar systemy vcetne super zbrani , ktere taji pred svetem a nestaraji se o tanky a pod.
   Ja jsem jen pozoroval ze v Americe byly sily snazici se pomoci nesmyslnych zakonu poskodit USA armadu.
   Ja jsem videl na youtube osobnost tvrdici za valky poslednich 20 let zaplatila USA 14 .000 miliard $$$ , coz je temer pres 3/4 Americkeho narodniho dluhu. Ze zabiti jednoh AlGaidy stalo nejsem si jisty $20 ci 2 miliony dollaru, absolutne nesmyslnou castku.

   Ta AlGaiga je vytvor pana Brzezinskeho , oni mohli klidne Afganistan nechat Rusum , nebyla by to zase takova pro Rusy vyhoda i kdyz Afghanistan ma dobrou posici.
   Ovsem spojeni mezi AlGaida a valkami ISIS a plany pro Arabii mne pripadaji jako "O co slo ??? tezko rici".
   Mozna ze si chteli tam vybudovat soukromou armadu. Faktem je , ze poskodili USA a stalo to hodne penez a mnoho lidi zbohatlo na tom.

   Co si USA nechalo udelat se svou armadou je skutecne neuveritelne !!!

   BroukPytlik

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.