Reklama

neděle 26. února 2017

Protivná úmrtí?

Vitalij Čurkin v OSN

Baron Le Samedi
26. 2. 2017    Outsidermedia

Každé úmrtí je protivné, týká-li se to právě umírajícího. Ne každé protivné úmrtí je ovšem podivné. A podivnostmi se to, například v ruské diplomacii, jen hemží.


Po mimořádném a zplnomocněném velvyslanci RF v Turecku, Andreji Karlovovi, který byl exemplárně popraven jedenácti výstřely na sklonku prosince v turecké Ankaře, zastihla smrt 20. února 2017 ruského diplomata Vitalije Čurkina v New Yorku. Smrt ho sevřela ráno v 9 hodin 30 minut v sídle mise OSN, den před jeho narozeninami, které připadaly na 21. únor 2017. Dožil by se 65. let.

Poprava Karlova i smrt Čurkina z plného zdraví mi nepřipadají samy od sebe. Nevidím je jako nahodilosti. Ruský velvyslanec v klíčové blízkovýchodní zemi a stálý představitel Ruské federace při OSN, s právem rozhodovat v Radě bezpečnosti OSN. Klíčová místa. Dokonce si dovolím tvrdit, že Vitalij Čurkin patřil k „pětce“, rozhodující o osudech Ruska a světa. Putin, Lavrov Šojgu, Medveděv, Čurkin. Exekutivní pětice, která rozhodovala o mnohém. Velmi milostivě se píše o mrtvém Čurkinovi, že to byl maestro diplomacie, jediný ruský diplomat schopný se podívat veřejnosti do očí po sestřelu KAL 007 v září 1983, kdy sloužil ve Washingtonu, D.C. Srbové ho dokonce vyznamenali post mortem ihned, jak se o jeho smrti dozvěděli, za rezoluce o Srebrenici.

Zemřel opravdu z plného zdraví, nebo byl zabit? Člověk jeho významu je zdravotně sledován více, než kosmonauti. Náhodná aortální výduť, vmetek v krevním řečišti či infarkt se nemanifestují z plného zdraví: jdeš a padneš mrtev. V budově OSN. Ano. Francouzský prezident, stařík Felix Faure se při milostném vzepětí v ložnici svalil na místě mrtev. Před více než sto lety a za stavu, kterému Francouzi ostatně říkají la petite morte, malá smrt. Smrt malá se může měnit ve velkou. Kdoví.

Tom Cruise by si natáhl kůži co rukavici na ruku, potřel ji jedem, a potřásl nepříteli rukou. O smrti Čurkina se nic nedozvíme. Vstoupil do dějin, ovšem. Kdo si pamatuje vyhlášení bezletové zóny nad Libyjskou džamáhiríjí, ví, že Putin a Lavrov instruovali velvyslance RF v libyjském Tripolisu, aby Muamaru Kaddáfímu předal zprávu, že rezoluce OSN bude Ruskem vetována. Kaddáfí to s ulehčením přijal. Ve skutečnosti ovšem bývalý prezident Medveděv instruoval Čurkina, aby rezoluci nechal projít. Rezoluce prošla, následky známe. Prezident Medveděv si zřejmě myslel, že bezletová zóna bude pro tehdejší džamáhiríji bezpečnější. Ruští velvyslanci mají unifotmu s ratolestmi. Jsou vojáci. A jako voják Čurkin konal, a rozkaz, po němž „padly libyjské dějiny“ splnil. Padl stát, prchá lid a odešel i on, jako člověk, který něco věděl a zřejmě… vadil. Ví Bůh…

27 komentářů :

 1. Co tím chtěl autor článku říci?! Vždyť nic konkrétního neřekl!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to konkrétní pocit. Znáš? A ten pocitový postřeh je velmi trefný.

   Smazat
  2. To, je tak, když nejsou důkazy, jsou alespoň úvahy. A tohle je celkem zajímavý pohled. No ale kdyby byly důkazy sem s nimi.

   Smazat
  3. Řekl toho dost, aby člověk pochopil, že Vitalije Čurkina zlikvidovali ti, kterým byl velmi nepohodlný.Byl to velmi schopný člověk s oprávněním samostatně rozhodovat v klíčových otázkách a to je co říci.Západní elita chápe demokracii jen na konci hlavně pušky a podlým jednáním a konáním.

   Smazat
  4. Zítra 27.2. bude výročí zavraždění největšího Putinova kritika v Rusku,bývalého vícepremiéra Ruska za prezidenta Jelcina, Borise Němcova dne 27.2.2015 ,který byl zastřelen pistolí čtyřmi ranami do zad (jako za zradu nebo jako vyjádření-symboliky zrady) na kamenném mostě nedaleko Kremlu v Moskvě,asi půl hodiny před půlnocí moskevského času. 27.2.1939 totiž Německo odmítlo udělit Česko-Slovensku záruky jež mu přislíbilo při podpisu Mnichovské dohody, což byla plně zrada. Souvislostí může být druhá minská dohoda,tedy Minsk II, podepsaná 12.2.2015 poté,co v lednu téhož roku ztroskotala Minsk I . Mohlo jít o vzkaz Německu,že nebude ze strany Ruska dodržena,přičemž tato Rusko-Německá a Německo-Ruská komunikace daty probíhala tehdy už dost hustě pro důkaz,který nejde "statisticky" vyvrátit (Opakované náhody se vylučují,respektive přestávají být logicky tou možností náhod.) . No,.. a Rusko Minsk II skutečně,podle mínění Západu, nedodržuje. Není tedy divu,že nečekané a okamžité úmrtí nejvyššího mezinárodního představitele Ruska Vitalije Čurkina se stalo v neméně historicky významný a významově dokonce nejvhodnější den a to 20.2.,kdy v roce 1918 oddíly Rudé armády dobyly Kyjev (Německá a Rakousko-Uherská vojska ale Rudou armádu zlikvidovala a vyhnala nejen z Kyjeva 1.3.1918 ale následně i z celé Ukrajiny,přičemž podpořila Ukrajinskou lidovou republiku a její Vládu-ukrajinskou Ústřední radu.) . Je to jen spekulace-prostá logická úvaha ale dává to přece smysl,směji se. Fakt zábava. No, pro to Rusko: Moc bych si to raději rozmyslel,logicky.

   Smazat
  5. .... Vzpomínám si na rok 2006,který byl také tak nějak zajímavý,směji se,Putine. 2.12.2006 se vracel letecky náčelník generálního štábu AČR Štefka se svým vojenským doprovodem a třemi poslanci Parlamentu Česka vládním letadlem Česka z Afghánistánu a všichni byli na dost dlouho zajati v Turkmenistánu jeho diktátorem prezidentem Nijazovem,bez kterého se v Turkmenistánu ani tráva nepohnula,respektive. Trvalo to krátce,než se pak něco zajímavého stalo,ani nebylo třeba čekat. Uvažuji,že na této teorii také něco je: Posunutí tečky v datu doprava. Z 2.12.2006 se stalo 21. , tedy výsledně den 21.12.2006,kdy prezident Turkmenistánu Nijazov nečekaně zemřel. Bylo mu myslím 66 let,ani nechci hledat. Tenkrát to od něho skutečně byla moc velká drzost a vsadil bych se,že byl k tomuto testu naveden. Jsem "nervózní" s nebezpečí anexe Ukrajiny Ruskem,přičemž by pak tedy Rusko stálo na hranici Slovenska a potažmo Česka (bratři),jakož i Polska a Maďarska,což je Visegrádská čtyřka. Fakt "nervózní",.. skoro bych řekl,že je národním zájmem i těchto čtyř států, aby bylo Rusko co nejdále od nich (já Čech ani Slovák ani Polák a ani Maďar nejsem).

   Smazat
  6. ..... Snažím se logicky myslet a mé tyto texty jsou tedy logickými úvahami a nedá mi to ještě něco ,tedy, zmínit: Čeljabinský asteroid (Čeljabinský meteor). 15.2.2013 explodoval nad Čeljabinskem v Rusku a poškodil mimo jiné tisíce budov. Síla jeho výbuchu byla údajně asi tak třicetinásobně větší než síla té jaderné bomby v Hirošimě. Protože asi,že zrovna toho 15.2.(1991) vznikla Visegrádská čtyřka (tehdy trojka,protože ještě existovalo ČSFR,tedy Česko a Slovensko ve společném státě). Nad Čeljabinskem asi protože 14.5.1918 českoslovenští legionáři začali v Čeljabinsku v Rusku válčit (Čeljabinský incident) a stali se oficiálně vládci 17.500.000 km2 území Ruska. Možná,že tu na Zemi je ještě nějaká velmoc,kterou by nebylo moudré a ani bezpečné,směji se,Putine, ignorovat.

   Smazat
  7. ..... A ještě ty jaderné zbraně,Putine,kterými Rusko tak moc a stále a rádo vydírá a straší: 12.8.2000 byla potopena chlouba ruského námořnictva,nejmodernější jaderná ponorka Kursk,s nadměrným počtem vysokých důstojníků na palubě a i s nadměrným počtem 118 členů posádky celkem,u severního břehu Ruska,mezi ruskými válečnými loděmi včetně té nejvýkonnější Petr Veliký,které tam prováděly cvičení. Tato ponorka vyzbrojená jadernými raketami dostala od Tebe,Putine,přímý rozkaz odplout do Jaderského moře k podpoře Miloševičova režimu (Jugoslávie) proti NATO,jak později vyšlo najevo -masmédia informovala. Tato ponorka Kursk byla potopena přesně v okamžiku,kdy její velitelé otevřeli lodní trezor s klíči a kódy k odpalování raket s jadernými hlavicemi umístěných v jejích lodních odpalovacích silech,.. to bylo zjištěno po jejím vyzvednutí ze dna. Neumím si představit,pokud by byla napadena pod hladinou jinou ponorkou ,a každá jiná lidská možnost byla při právě probíhajícím vojenském cvičení a monitorování celého prostoru absolutně průkazně nemožná,že by situaci,tedy ten střet s jinou ponorkou řešila snahou o odpálení jaderných raket,směji se. Prostě měla,logicky,možnost a nebo i rozkaz proti NATO v Jugoslávii,je použít. Ty,Putine jsi po jejím potopení byl několik dnů nezvěstný a nikdo ani v Rusku ani netušil kde jsi,.. ačkoliv představit si,že v protiatomovém podzemním městě někde na Sibiři,by nebylo zrovna vůbec těžké. Tak to k těm jaderným zbraním i kdyby byly hluboko pod ledem v Arktidě. Jasné?

   Smazat
  8. ..... Takže,Čurkin byl tedy číslo pět v hierarchii Ruska,třeba. To už je důrazné,pokud je má teorie správná,směji se.

   Smazat
  9. Nezbývá mi zase než myslet a reagovat,protože dějiny běží a já je vnímám: Větší šok asi ještě na udílení Oscarů v USA nebyl,protože všichni si mysleli ,že ve filmech zvítězilo "Rusko" a nakonec skutečností byl "Vesmír",respektive La La Land ne i když ho vyhlásili za vítěze ale naopak Moonlight,tedy ne La La Země ale Měsíční světlo. Nic není náhoda,asi. GU5,směji se.

   Smazat
  10. Vesmírnou slepici nečtu od okamžiku, co tady směji se tvrdil, že v Barentsově moři, kde se nachází její domovský přístav, sestřelil "agresivní" ruskou ponorku Kursk (12. srpna 2000), která chtěla jaderným útokem ze svých domovských vod zabránit "humanitárnímu" bombardování Jugoslávie probíhajícímu 24. března – 10. června 1999. Na tomto je krásně vidět, že duševní choroba, kvůli které prospal více než rok, zasáhla i jeho morální integritu, pokud kdy nějakou měl.

   Smazat
 2. Autor jen naznačuje jak to asi bylo.No,dobrá.Litviněnko a Politkovská i jiní nejsou na pořadu dne,tudíž naznačuji já.Záhadné úmrtí ruských exponentů je běžnou praxí od dob Stalina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I kdyby, tak i tak nejsou ve světě zdaleka jedinými, kteří byli přičinlivými žáky. Co se učili od faraónů, římských císařů či anglo-sionistů.
   Zbavování se svých odpůrců a konkurentů je staré jako to lidstvo samo.
   ---
   Jen ta četnost, se kterou dnes zbavují Rusko o jejich přední politiky, je nevšední.
   Kdosi (globalisté?) je z politiky Ruska hodně nervní.
   A to až tak, že sahá po tradičním řešení. Zločinu.

   Smazat
  2. Pro A z 8:11h:
   Nesnažte se z lidí dělat blbce.
   Za Stalina lidé mizeli a vědělo se proč ("sežrala je mašinérie") nebo byli veřejně odsouzeni. Žádná "záludná úmrtí", kromě nebezpečných emigrantů nebyla a nejsou třeba.
   "Záhadná úmrtí" v cizích zemích, jejich vědecké, politické a jiné nebezpečné elity jsou již delší dobu doménou těch, co vládnou amíkům a jejich sluhům. Latinskou Amerikou počínaje, celým světem a Ruskem (realizované pátou kolonou) konče. Včetně "divných úmrtí" Rusů ve světě!
   Pavel p

   Smazat
  3. Připomínám smrt Dubčeka, Kryla a dalších u nás ...

   Smazat
 3. Stalin "zloduch" byl dokonce příčinou vyvraždění Severoamerických indiánů při "kolonizování" Severní Ameriky Anglosaskou sebrankou !!!

  OdpovědětSmazat
 4. Anonymní 8:11
  Spadl jste včera z višně,tak máte v hlavě temno.
  Žádný stát si nelikviduje své schopné osobnosti,vždy je to jen zájmem temných sil.Byla snad smrt Kennedyho zájmem států USA,ne,ale víme čí to bal zájem.To samé je za všemi těmi podivnými úmrtí i Ruských diplomatů a řadím do toho i smrt Kimova bratra v Malajsii.

  OdpovědětSmazat
 5. Indiáni v severní americe jsou podle posledních poznatků Mongolové (test DNA).Přesně potomci těch mongolů,co ve 12.století decimovali příslušníky evropských národů.Tito Mongolové při příchodo do sev. ameriky původní obyvatele vraždili stejně jako evropani je,po dobu min.400roků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět píšete nesmysly. Hlavně, že se producírujete, že?!

   Smazat
  2. anonyme 9:34
   Ty jsi poskytl DNA pro tento vědecký program?
   Václav

   Smazat
  3. 12:23 kdo nechce znát pravdu nikdy ji nepozná

   Smazat
  4. Takže tučňáky, říkáš ...

   Smazat
  5. ... a proč jen 400 let? Já měl za to že je lověj dodnes:))

   Smazat
 6. Zase jeden dobrý for od US CIA , pochval a ukaž na zločince.

  OdpovědětSmazat
 7. Jen poznámka. Fidela Castra se amíci snažili zavraždit 49x. Kdo sledoval jejich praktiky a pokusy na ZOOMu si jistě nebude dělat iluze. Těch 5 mld dolarů co investovali na Ukrajině-viz Nulandová, následný převrat a střelba do demonstrantů i policie.Postupně ta špína vyplouvá na povrch.A naši politici poslušně v jejich řadě to podporují - jsou to tudíž zločinci též.

  OdpovědětSmazat
 8. Chci poradit mudrlantům, aby shlédli V.Pjakina 21.02.2017 a nepouštěli se do svých "politologických" úvah.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.