Reklama

.

.

neděle 19. února 2017

Putin podepsal dekret o uznání dokladů obyvatel Donbasu v Rusku


18. 2. 2017      zdroj a zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin podepsal dekret "O uznání dokladů a SPZ dopravních prostředků, vydaných občanům Ukrajiny a osobám bez státní příslušnosti s trvalým pobytem na území jednotlivých okresů v Doněcké a Luganské oblasti Ukrajiny v Ruské federaci". Bylo to oznámeno na internetové stránce Kremlu.


Zde je úplný text dekretu.

"Za účelem ochrany práv a svobod člověka a občana, veden všeobecně uznávanými zásadami a normami mezinárodního humanitárního práva, nařizuji:

1. Stanovit, že dočasně, na dobu než bude nalezeno politické řešení urovnání situace ve jednotlivých okresech Doněcké a Luganské oblasti Ukrajiny a na základě Minských dohod:

a) jsou v Ruské federaci uznány platnými doklady totožnosti, doklady o vzdělání a (nebo) o kvalifikaci, rodné listy, oddací listy a doklady o ukončení manželství, o změně jména, úmrtní listy, osvědčení o registraci vozidel a registračních značek vozidel, vydaných příslušnými orgány (organizacemi), skutečně působícími na území uvedených okresů, občanů Ukrajiny a osob bez státní příslušnosti s trvalým pobytem na těchto územích;

b) občané Ukrajiny a osoby bez státní příslušnosti s trvalým pobytem na území jednotlivých okresů Doněcké a Luganské oblasti Ukrajiny mohou provádět vstup do Ruské federace a výjezd z Ruské federace bez víza na základě dokladů totožnosti (děti a mladiství ve věku do 16 let na základě rodného listu), vydaných příslušnými orgány, skutečně působícími na území uvedených okresů.

2. Vládě Ruské federace, aby přijala nezbytná opatření k provedení tohoto dekretu. 3. Tento dekret vstoupí v platnost dnem jeho podpisu".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Příště může podepsat novou ústavu Ukrajiny.Když na doněcku bojují vojáci RF,tak proč ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:54 máš pravdu.
   "Jsou tam vojáci RF a útočí na legitimní Ukrajinskou armádu, která jediná touží ochránit občany Donětska a Luhanska, ale nemůže. Kdybychom Ukrajině pomohli penězi nebo zbraněmi, tak by mohli RF vojáky porazit a posunout hranice krajiny na pobřeží Čukotského moře. (Podle nejnovějších průzkumů historiků bylo vždy Ukrajinské a také je plánováno ho tak opět pojmenovat 'Moře velké ukrajiny'.)"

   Tak se Tě ptám. Jak konkrétně pomůžeš Ukrajině Ty osobně k dosažení jejich cílů?

   P.S. uvozovky -> https://goo.gl/CLvpxe

   Vymazat
  2. Ukrajina je Rusko! - https://www.youtube.com/watch?v=o2YU-EGzYgM

   Vymazat
  3. Ukrajina bylo, je a bude Rusko !!!

   Vymazat
  4. Ukrajina je Rusko? To skoro zní jako hranatý je kulatý... :-)

   Vymazat
  5. 11:14 - Slovo "ukrajina" znamená "pomezí"! Ruské pomezí, pochopitelně! No čís myslel? Republik obou národů snad? To zrooooovna - to si leda Svatej fotr vatikánskej tak maloval, když Grišku Otrepjeva posílal jako falešnýho Míťu Rurika do Moskvy:)))

   Vymazat
  6. 11:14 - však to tam snad Babaj říká jasně, ne? V tom videjku! Aha - ty neumíš rusky ... no ten pozdrav zní: "Dobrý vječer, žítěli u-krajíny - budúčeje krajani Rusi!". Tedy přeloženo asi tak: "Dobrý večer obyvatelé pomezí, budoucí ruští krajané!".

   Vymazat
  7. 12:55 - přesně! Ty se mi líbíííššš hochu!

   Vymazat
 2. Jasně, jsem pro (ty hlavo chytrá, pomazaná...)
  Ale nejdříve musí vypráskat tu cizáckou svoloč ze západní Ukrajiny. Zejména buzny z USA.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo chce kam pomůže si sám;)

  Dombas chce do Ruska a bývalá okrájená Okrajina do p…e a vypada to, že oběma se daří plnit plán😂😂😂😂👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bravo V.V.P.,ten zločinec Poroš jim dává olovo na hlavy už moc dlouho,je tedy třeba také pomáhat !

   Vymazat
 4. Pane Bože ,
  jak já těm Rusům držím palce !
  A Vladimír Putin - Bůh Tě ochraňuj a
  dej pevné zdraví!
  j

  OdpovědětVymazat