Reklama

.

.

neděle 19. února 2017

Putin vlil lidovým republikám krev do žil. Z Doněcka zní nadšení

ea24
19. 2. 2017  Eurasia24


Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal dekret o uznání dokumentů vydaných Doněckou a Luhanskou lidovou republikou. Podle lídra DLR Alexandra Zacharčenka jde o uznání hodnot lidí budujících na Donbasu nový stát.


Přestože Kreml oficiálně uvádí, že se jedná o dokumenty vydané „ukrajinským občanům a lidem bez občanství, kteří trvale žijí na území Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny“, jedná se o jasný akt podpory donbaských lidových republik.

A tato podpora přichází právě v době, kdy Kyjev v minulých dnech výrazně zesílil své útoky na vojenské i civilní cíle na Donbasu.

„Dekret prezidenta Ruska o uznání dokumentů vydaných Doněckou lidovou republikou, to je další důkaz toho, že Rusko podporovalo a bude podporovat právo svých krajanů bojovat za své životy, za svou kulturu, svůj jazyk a, konec konců, za svoji čest a důstojnost,“ reagoval na krok Kremlu lídr Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko.

„Jestliže Vlast nahlas a směle podporuje náš boj, znamená to, že náš boj je spravedlivý. Znamená to, že naše oběti nejsou zbytečné. Znamená to, že naše naděje jsou oprávněné,“ prohlásil Zacharčenko.

„Ale ve skutečnosti v tomto ušlechtilém aktu ruského prezidenta spatřuji nejen vůli Ruska pomoci Donbasu. Jedná se současně také o uznání hodnot a úsilí našich lidí, kteří vydrželi na bojištích a podali neuvěřitelný výkon při budování státu a obnově ekonomiky,“ dodal a Rusku za vstřícný krok poděkoval.

Podle oficiální zprávy je opatření Moskvy „dočasné“, přičemž má platit „do regulace politické situace“ na Donbasu.

Do té doby bude Rusko dokumenty vydané orgány lidových republik považovat za platné. Opatření se týká pasů, rodných listů, úmrtních listů, oddacích listů a rozvodových listů a dokumentů změny jména. Za platné budou také uznány dokumenty o vzdělání a kvalifikaci, osvědčení o registraci vozidel a jejich registrační značky.

Majitelé dokladů totožnosti mohou na jejich základě vstupovat do Ruska a opouštět zemi bez víz.

56 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. On, už ji osvobozuje ;) Tím, že nechává okrajenou bývalou Ukrajinu, aby sama sebe rozkládala uvnitř ;)

   Vymazat
 2. Svobodu si Donbas musí vybojovat sám. Nikdy by si jí nevážili. Na Donbasu se také bojuje za Prahu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za Prágl né, ten je úplně zchazarován jako Kyjev

   Vymazat
  2. Prágl to jsou špinavci, kteří obsadili řídící funkce ve společnosti. Naproti tomu Praha je naše hlavní město. Je potřeba rozlišovat a nenechat těmito špinavci rozdělit. Děje se to na celém světě, jsme zotročeni zákulisním vedením. To to dělá chytře a nenápadně pomocí učitelů a kněží, kteří šíří nenávist a lež maskujíc ji za pravdu a lásku (například Havel, plivu na jeho hrob). Takže my sami (společnost) se necháme dobrovolně zotročit těmi morálně nejhoršími, které skrytě zákulisní vedení bez strukturně podporuje. Nikdo například neřekne, že soutěživost je cesta do katastrofy, učitelé a kněží dobře dělají pro ďábla svou práci. Četl nějakou knížku z první republiky, kde se uvádělo, že soutěživost je jako sůl v malém množství je užitečná (dejme tomu vyburcovat z letargie). Dnes už je soutěživost zcela přirozená a dokonce považovaná za ctnost (to se čertům povedlo takhle nás zblbnout).

   Vymazat
  3. 9:09
   bojovat za Prahu z níž vládnou České republice bláznivý moravané (všichni je známe) nemá cenu.
   Václav
   P.S. Jinak přeji hodně úspěchů lidovým republikám Luhanské a Doněcké

   Vymazat
  4. 9:09-Máte mylné informace.Charazizaci
   sem donesli z Moravy.Topolánek,Nečas,
   Sobotka,Zaorálek či Zlatuška.Ochránci
   z Moravy,kvůli kterým ostatní nadávají
   všem z Prahy.Nakonec Paroubek pochází
   také z Moravy.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. Za to vy pražští švédi si vládnout neumíte, sluníčkářská zdechlá lúzo a proto si tam voláte tyto moravské idioty a mimochodem už to nejsou moraváci, ale pražští cajzlové. Na Moravě by dostali tak akorát do tlamy.

   Vymazat
  6. 20:25 - pane Moraváku, kde, kdy, komu z vašich slavných poslanců a senátorů, které jste delegovali do Práglu a svými daněmi je živíte ( a díky vašemu výběru je živíme i my), kdy jste jim někdo z vás čackých Moravanů dal přes ústa? Moc by mne to zajímalo. Pražák křtěný Vltavou.

   Vymazat
  7. Morávák onemocněl tichem. Asi Žít Brno. Napiš mu to německy. Oni měli do Vídně vždycky blíž. Taky z Práglu.

   Vymazat
 3. Pomalu,nespěchat,tak se dá dojít daleko.
  Pučisté a jejich podporovatelé měli dost času,něco proto udělat,aby se zklidnil východ Ukrajiny.Vůbec nebyl zájem plnit Minské dohody,takže Rusko podniká takové kroky,aby své Rusko mluvící obyvatele podpořilo.

  OdpovědětVymazat
 4. Chystá se nějaký velký tah s financemi v globálních rozměrech .. USA to mohou stále sabotavat ...

  Uvidíme jak se vyvine situace tento týden...

  Když to US budou zase blokovat pak pro USA bude jenom už cesta prudce dolů z útesu ...

  OdpovědětVymazat
 5. Co se týká Putinova tahu - skvělé pro danou situaci ...

  Cílem je vyčistit tu nacistickou žumpu v Kyjevě ... my máme žumpu v Praze .... Havel jim otevřel dveře .... tím neříkám že vědomě .. tak jako většina byl naivní a důvěřivý ... nebo-li neznalý reality západu. Asi zapoměl co se stalo v 1938 Mnichov...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pochybuji, že Havel byl "naivní a důvěřivý". Dobře a cíleně věděl co dělá. "Skvěle" splnil zadání, které dostal od svých chlebodárců, tj. rozbití Československa, zničení našeho průmyslu, zemědělství, kultury, školství, atd.
   Samozřejmě, že ne sám. Kolaborantů se vždy našlo a nachází dost ...

   Vymazat
  2. Je to možné ....

   Důsledky samo sebou nezpochybňuji ... to je trdá reality a uvidíme zda se nám to podaří změnit....

   Vymazat
  3. Kdo chodil za protektorátu z nacistů na Barandov k Vašíkovu strýčkovi? Kdo houpal Vašíka na kolenou? Fotografie, narozdíl od svazků STB, se zachovaly. Vašík zaručeně nebyl neznalé ťululum.

   Vymazat
  4. O zcela nechutné bylo, když Veškrna svého teplého kolaborujícího strýce odměnil in memoria vysokým státním vyznamenáním .

   Vymazat
 6. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Neuveritelny-projev-Donalda-Trumpa-o-kterem-media-radeji-mlci-Zdedili-jsme-obrovsky-binec-Ti-co-ohrozuji-nasi-bezpecnost-skonci-ve-vezeni-476162

  to samé musí udělat ukrajinci i češi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto budu volit SPD Okamura.

   Vymazat
  2. Anonymní19. února 2017 11:37 nápodobně kolego

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. oprava: ruské

   Vymazat
  3. Prosím vás, už to nekuřte. Vy to zřejmě na sobě nevidíte, ale věřte nám - je to s vámi opravdu zlé, vypadá to na Bohnice!

   Vymazat
  4. 10:39 - myslel to dobře,jen podlehl propagandě jistých kruhů! Oni maj tezi, že Ukrajina je velice stará zem a sahá až k Volze a Rusy že tam pozvala Kateřina Veliká jako Přemek Otakar Němce k nám! A že poté co Stalin "vyhubil hladomorem" Ukrajince (Rusům se jaxi "zázračně" vyhýbal - chycht!) tak usové je tam přečíslili asi jako Albánci Srby v Kosovu za Tita (i bez "holodomoru"). Jenže to je velkej omyl! Ukrajinci - pokud budem za ně považovat Rusy kteří přijali unitářskou víru, nikdy za Dněprem nežili! Ti kozáci kterým Novorusko patří jsou pravoslavní!

   Vymazat
  5. Nazi-propagandu tu konečně mažou. Sláva!

   Vymazat
  6. Tedy na puč 28. října 1918! Aby bylo jasno a nějakj trouba do toho zase nezamotal snad Mnichovskou dohodu. Ta proběhla 30. září 1938.

   Vymazat
  7. oprava a dodatek: vítěz voleb - Konrád Henlein!

   Vymazat
  8. Svinstvo z 10:24 je zde znovu pod 11:51 se svým "Vůdcem", "Říší" a "Prozřetelností". Nazi-propaganda jak vyšitá s jeho štvavým komentářem vzniku ČSR. Tomuhle se tady dává volný průchod ? Tohle už není o svobodě projevu, na to jsou paragrafy !

   Vymazat
  9. oprava: olověnej

   Vymazat
  10. A Ukrajina - toť čistě německý projekt! A měla sahat až k Volze! (ovšem pozor! - bez Tauridy!) - http://orig13.deviantart.net/e47c/f/2012/259/5/1/reichskommissariat_ukraine_by_1blomma-d5ewf4j.jpg

   Vymazat
  11. Taurida (jejíž součástí je Krym) měla být zvláštním samostatným říšským územím! Jako Gotenland! - http://vignette3.wikia.nocookie.net/althistory/images/1/1d/Reichsgau_gotenland.png/revision/latest?cb=20140607133227&path-prefix=ru

   Vymazat
  12. Pro 12:36 Ty patříš do ústavu !!! Chceš nadávat a jiným bys přenechal mou popravu ? Tak přijeď a uvidíme, kdo odejde po svých, ty "olověnej". Takoví jak ty jsou zbabělí sráči z podstaty, nevíš, co je čest.

   Vymazat
  13. Pro nácka 13:04 s jeho "Vůdcem" opakuji z 12:57 : Zachtělo se ti poprav u zdi, sekery, olova ? Tohle bys chtěl oživit? Tak pojď, NÁCKU, a za zpáteční lístek neutrácej !!! Pokud to ještě stihneš, než skončíš v kleci na uzavřeném oddělení.

   Vymazat
  14. Jako v v „Sudetech „ v několikáté, nepřetržitě a nutně dvoujazyčné generaci narozený a trvale žijící jsem dostatečně informován nejen o poměrech, vztazích i vývoji postavení národností v pohraničí. Pamatuji protektorát, odsun bývalých občanů německé národnosti, s některými jsem v kontaktu, s dalšími jsem se seznámil a mezi přáteli mám „říšské“ Němce, řada emigrantů a tak dál. V uších mi dodnes zní válečné „volá Londýn“ i volání revoluční Prahy, taky dunění bomb na Angloameričany terorizované Drážďany, zištně bombardovanou Prahu, Plzeň, Pardubice, Ústí ....
   To co seslintal anonym 11:51 je neuvěřitelně urážlivé vůči těm z našich předků, kteří zachraňovali náš mateřský jazyk, těm představitelům národa, kteří se s jeho plnou podporou podvakrát zasloužili o obnovu práv na české historické území ve svého času platných hranicích. Je neuvěřitelně urážlivé vůči těm, kteří za realizovanou ideu národní samostatnosti a suverenity obětovali životy.
   To si dovoluji tvrdit s jistotou, když naprosto nezpochybnitelně vím, jak byl český národ poněmčován, diskriminován a jak, kdekoli byla, a ani to nemusela být početní, stačila majetková majorita, měl německý živel v rukou i zcela zákonné nástroje moci. To lze pro První republiku doložit obrazem školství, obsazením zastupitelstev, vlastnictvím nemovitostí i nátlakem až terorem vůči spoluobčanům české národností, který od nástupu Adolfa Hitlera eskaloval. Jako válečný vyhnanec a neváhající navrátilec do rodného domu, jehož předci žádný „konfiskát“ zcela vědomě nepřijali, vím své. Těším se úctou ke svým předkům a považuji za povinnost chránit jejich odkaz.
   Tomu dobytkovi, který nejspíš reprodukuje a je připraven prosazovat argumentaci těch Němců, kteří usilují o návrat starých časů, bych rád a bez uzardění rozbil hubu. I když, vzato racionálně, nebýt „buditelů“, mohli jsme zapomenout i ty zbytky češtiny, přejít k němčině co mateřštině, stát se příslušníky velkého národa a být hrdí. Co jiného jsou ve většině dnešní „Osti“. I když, mnohý z nás by tu nebyl, protože ty geny, které nosíme, by došly rozpadu kdesi na ruské stepi nebo jinde, kam dovedl až německý národ krvavě dojít. Být to obráceně, asi nebylo by jinak. A tak jenom vůl, mistruje historii. Nebo ještě hůř, tímto způsobem si zajišťuje prospěch.
   Dodávám, kdo jen trochu něco ví a zná z období Dr. Edvarda Beneše, politika a prezidenta ČSR, nemůže neuznat jeho geniální předvídavost, kdy dobytky druhu 11:51 a další předvídal a dál, jeho realistickou a v každém okamžiku humánní politiku v historickém prostoru, jak existoval.
   Na solidní, hlubší a korektně formulovanou úvahu se ty velezrádné lejno, ubožáku 11:51 samozřejmě nezmůžeš tak neobtěžuj.

   Vymazat
  15. Pro 13:49 : Pěkně řečeno. Je dobře, že ještě jsou lidé s hrdostí a s kořenama, kteří mají co říci.

   Vymazat
  16. oprava: ...složené ... "Svinskej ...

   Vymazat
  17. Pro 14:36 : Ty už máš opravdu dost, ty už nebudeš dobývat vůbec nic a i to šití límců je při tvé "úrovni" nedostižná meta. Nicméně utíkáš, zapomněl ses mě zeptat "kdy a kde ?", přesto ti odpovím: kdykoliv a kdekoliv - nejsi tak anonymní, jak si myslíš a účty se platí.

   Vymazat
  18. Oprava: teda kontrarevoluce, už z toho mainstrýmu taky blbnu - o žádný revoluce jsme nikdy nestáli ....

   Vymazat
 8. Nemá to cenu. I kdyby bylo v Česku referendum o vystoupení z NATO či EU a většina by byla pro, stejně by menšina udělala takový binec, že by se to podobalo událostem na Ukrajině.
  Obyvatelstvo je třeba zastrašit a neumožnit mu myslet jinak, než myslí prodané elity.
  Nakonec stejně o naši situaci rozhodnout velmoci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšeš pitominy. svět se rychle mění a rychle spěje ke globální nukleární válce. Když se nechceš zachránit, dál piš podobné kapitulantské pitominy. Jestli chceš zachránit sebe, rodinu, kamarády - hlasuj pro referendum a v něm proti NATO!!! Rychle od těch gaunerů pryč!!! Do té doby budeme stále legitimním cílem nukleární odvety!!!

   Vymazat
  2. Referendum by dopadlo ANO pro NATO a o fous NE pro EU. A to by se pak ti naši čecháčci zas hroooozně moc divili, jak maj ve zvyku:)))

   Vymazat
 9. Ruda19. února 2017 10:20 ale má to cenu je třeba volit SPD českých zaprodanců a havlistů tolik neni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas, volím SPD. J.Š.

   Vymazat
 10. Kdo by chtěl taky žít v takovém fašistickém banderovském státním útvaru, jakým Ukraprasečenkovina.

  OdpovědětVymazat
 11. Jinak si musím postěźovat:
  dočetla jsem se,že Paroubek schválil plamenými slovy Schulzovu volbu za kancléře
  Německa ...je to možné?
  po lètech informací
  o tom ,co EU vlastně je -za koho kope(prodloužená
  ruka světového siobordelismu a válečného bubnování a štvaní proti Rusku -migranti- příprava hospodářského disastru skrz TTIP ,CETA apod .NATO - na hraně atomárního konfliktu ...
  a Paroubek se probudil!!!! jestliže měli socialisti takovéhle předáky -no pak mně nic nepřekvapuje!!!!!!
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituš.
   Také jsem překvapen Paroubkem,snad ho Petruška nevzala válečkem?Jak se říká,po ovoci poznáte je a ta Schulzova strašně kyselá.To co předváděl v EU je na kazajku u Chocholouška a ne na premiéra.

   Vymazat
  2. Tím pádem Paroubek odřezal poslední větev na které Socialisti ještě drželi ....

   Vymazat
 12. To je jen dobře,myslím,že za chvíli budou DLR a LLR celé spadat pod RF následně si území až po Lwow vezmou Poláci zpátky takže s Ukrajiny zbude jen torzo....a budou mít co chtěli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poláci si nemají co brát, za nic nebojovali. I když věřím, že by se jim to náramně líbilo, kdyby se něco rozdávalo bez práce. A obyvatelstvo Lvova a okolí, pokud vím, o nic takového jako je sloučení s Polskem, neusilují. Ale pokud projeví zájem, bude to jejich věc, nechť na to mají právo. DLR a LLR prokázaly obdivuhodnou statečnost a odhodlanost a jejich odtržení je jisté. Nedokážou-li se Rusové s Ukrajinci snést, nejrozumnější je se rozdělit a jít si každý po svém. Pak čas ukáže, komu se jak povede a kdo se jen vymlouval na toho druhého...

   Vymazat
  2. DLR a LLR je základ legitímnej Ukrajiny. Odtiaľ príde sloboda pre celý národ!Len oni sa postavili pučistom, čiže majú legitímne právo vrátiť suverenitu celej Ukrajine, samozrejme, okrem Krymu.

   Vymazat
 13. Lavrov jim odzvonil v Mnichově ....

  Otázkou je jak to západ přijme .... posílal jsem známým na západu známou zcénu z Hvězdných válek ..

  Bohužel je to v angličitně 4 minuty ... závěr scény:

  O: It is over Anakin - Nechej toho, vzdej to mám pevnou půdu pod nohama
  A: Nepodceňuj moji moc...
  O: Don't try it ... Ani to nezkoušej ..

  https://www.youtube.com/watch?v=7tzqehBgi4I

  BUMMMMM
  Anakin je bláznivý západ zaprodaný zlu a korupci který opovrhuje všemi ... skončí západ jako Anakin?

  OdpovědětVymazat
 14. Paroubek dostává stejné záchvaty blbosti jako při povodních v Praze, kdy jako představitel radnice vykřikoval do televize, máme to pod kontrolou, nebo podobný nesmysl - už si to přesně nepamatuji. Ale lze jistě dohledat.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. naopak,Paroubek se udělal na povodních,naprosto
   umělým a mediálním způsobem.Prostě je Paroubek
   a je ČSSD a jsou další spolky,vhodné pro pohodlné přežití.To je zkušenost každého,kdo zná osobně začátky nějaké politické hvězdy.

   Vymazat
 15. Podporu potřebovali jako sůl.
  Zastřelený Ivo Salač,roztrhaný mozgovoj,Motorola,Givi,to je špatný.
  Umučený Batman,to nemohu strávit.Děti,ženy,bojovníci.
  Mrtví,oni jsou mrtví!
  doporučuji bobkům a frustrátům držet hubu,
  jsou mrtví.
  Poslanec státní dumy,můj oblíbený Fedorov,již před rokem prosazoval bezvízový styk,volný přechod,automatické občanství.Jenomže infiltrace, ozbrojenci, politika - ideologie - idea.
  Cokoliv pravda a spravedlnost řekne,je použito proti ní.


  OdpovědětVymazat
 16. Nevím jestli je dobře , že nám vládnou Moravané . Když nám vládli Slováci kam jsme to dopracovali. Posledními Českými prezidenty byli Novotný a Svoboda a za těch bylo dobře a pořádek. Nevím jestli by nebylo lepší, aby nám zase vládli Lucemburkové či Habsburkové. My Češi si totiž vládnout neumíme - brání nám v tom neskutečná ZÁVIST.

  OdpovědětVymazat