Reklama

.

.

neděle 19. února 2017

Řekněte mi, k čemu to NATO je.


Lubomír Man
19. 2. 2017

NATO je zdrojem napětí v Evropě, prohlásil v minulých dnech Lavrov, a v kostce tak vyjádřil, proč zde tato ošuntělá organizace (jak ji charakterizoval Trump), stále ještě přetrvává. Samozřejmě, američtí a další západní jestřábi založili NATO nejpřednostněji k útoku na Rusko a hlavně pak k útoku na jeho přírodní bohatství (Rusko má přiliš mnoho nerostů a to není spravedlivé, prohlásila přece Madlene Albrightová), ale s tím, jak Rusko vojensky posiluje, jeví se toto naplánované tažení na východ i jeho plánovačům stále méně zrealizovatelné.

 Což ošem není jediná potíž. Současně totiž ubývá i lidí, ochotných věřit pohádkám o ruské hrozbě, čímž se samozřejmě i vedoucím představitelům NATO jeví dnes nepohodlné zdůvodńovat přetrvávající existenci NATO jen a jen ruskou hrozbou. A tak zareagovali čistě konjunkturálně a do portfolia prostě přibrali i boj proti uprchlické vlně. Jsou politikové, kteří právě tuto vlnu kladou dnes při zdůvodňování důležitosti NATO před ruskou hrozbu, a našli se v nejposlednějších dnech dokonce i takoví – jak se ukázalo na právě proběhlé 53. bezpečnostní konferenci v Mnichově - kteří při obraně NATO mluví už jen o hrozbě uprchlické a hrozbu ruskou prostě vynechávají.

To všechno dokazuje zmatek v hlavách vedoucích představitelů Evropy i USA, pokoušejících se smysl existence NATO jaksi nově nalézt či zdůvodnit. A pokud tedy nejsou jeden a určující raison d´etre této organizace schopni najít a jasně vyjádřit ti, kteří jsou s touto organizací politicky či dokonce existenčně spojeni, pak lze říct, že jejím skutečným raison d´etre, čili důvodem bytí, je nejspíš opravdu jen ten, který vyjádřil Lavrov: Být zdrojem napětí v Evropě. Nu a pokud se nám nebude zdát takovýto smysl bytí biliony požírající a současně též hodně zločinné organizace dost nosný, musíme dojít k závěru, že nejprospěšnější by bylo hodit instituci s takovýmto raison dˇetre a s takovou minulostí do starého haraburdí. Zvlášť když vezmeme do úvahy, že využitelnost NATO pro boj proti přívalu uprchlíků, v Mnichově tak často proklamovaná, se až dosud prokázala být chimérou, a že generální tajemník NATO Stoltenberg loňského roku dokonce povýšeně prohlásil, že od toho, aby řešilo uprchlíky, zde NATO rozhodně není.

Češi bývali realisty, schopnými pohlédnout pod povrch věci a objevit tam její jádro, ale jako bychom právě v posuzování užitečnosti NATO pro naši zem a pro naše lidi byli zrovna tak slepí, jak slepí jsou ostatní Evropané (možná s výjimkou Maďarů).

Budou na podzim volby. Po nich by bylo možné ustavit koaliční vládu složenou z ČSSD, komunistů, Úsvitu a strany SPD Tomio Nokamury. Čili vládu skutečně levicovou, která by sloužila víc lidem a méně našemu jednomu procentu. Předseda Sobotka v tomto duchu dokonce uvažuje o zrušení bohumínského usnesení ČSSD, podle něhož vládní spolupráce sociálních demokratů s komunisty nebyla až dosud možná.

Ale vyslovuje při tom směrem ke komunistům tuto podmínku: Strany, které by do této koalice chtěly vstoupit, by stejně jako ČSSD musely brát naše členství jak v EU tak v NATO za jednou dané a neměnitelné.

Nu a protože je jasné, že komunisté a nejspíš i další strany zamýšlené koalice, nechtějí-li popřít sebe sama a především svůj zdravý rozum, nemohou tuto podmínku – hlavně pokud jde o NATO – nikdy přijmout, je idea levicové koaliční vlády u nás, Sobotkou zamýšlená, už předem mrtva.

A to pro organizaci, která sama dobře neví, proč zde je, a pokud to i ví, nikdy se s tím slušným a spravedlivým lidem nepochlubí.

Ale pro spravedlivou ČSSD je to stanice, přes kterou, jak se v parlamentní hantýrce říká, vlak nejede. Možná i proto, že víc než spravedlivá je dnes slouhovská, shrbená a zvyklá poslouchat hlas svého pána.

Zatím. Ale snad přijde čas, kdy třeba i vzdor pánovi, zvedne hlavu. Doufejme v to!

44 komentářů :

 1. Sobotka si stále myslí, že když se mu po minulých volbách podařilo voliče oblbnout např. v církevních restitucích, tak, že se mu to podaří opět.On se spojí s ODS,TOPkou, Flanďáky i s čertem proti Babišovi. Mysím ale, že se hodně plete a jen málokdo to socanům sežere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce ČSSD, aby si opět zvolila za předsedu Sobotku, nic ji tak spolehlivě nezlikviduje.
   NATO je zastřešující organizace při sionistickém útoku na Rusko, potom už by nic nepřekáželo jejich světovládě a islamisté jsou jenom jejich nástroj na ovládnutí Evropy. Na Majdan nedostanete spokojené lidi a Majdan je jediná cesta jak ovládnout cizí stát. Co bylo před nástupem Hitlera? Hospodářská krize. Pořád dokola se děje to samé.

   Vymazat
  2. Asi v roce 1978 mi spolupracovník skorodůchodového věku (a tedy ji zažil za minulé ČSR) říkal- soc.dem. vždy své voliče zradila. Jen neřekl jestli sjednocením s KSČ,dříve nebo kdy. Je to však určitě tvrzení i dnes pravdivé - viz církevní restituce.A to se ten člověk ani nedožil jejího zmrtvýchvstání.

   Vymazat
  3. Socdem zrazovali vždy , proto vznikla KSČ !

   Vymazat
  4. Pan autor si nevsiml ,ze NATo je ozbrojena po zuby turisticka kancelar , ktera porada a organizuje bezpecnu presun milionu afroarabu do Evropy.

   Vymazat
 2. Vedení ČSSD je naprosto mimo realitu. Po tom co předvedli a předvádějí, viz církevní restituce, ministerstvo pravdy, podpora Hermana a vstřícný postoj pro přijímání invazních muslimských hord, je nyní nebudou volit ani jejich jinak dříve skalní voliči. Bohůš možná už tuší, co to bude za propadák a proto se chystá chytit alespoň komunistického stébla, ale tady mu nakonec pšenka také nepokvete. Nemyslím si, že všichni straníci ČSSD jsou mimo mísu a souhlasí s vývojem a postoji vedení. Bohužel jen zřejmě nemají páky (i přes nadcházející sjezd) na to, jak ty maňásky z vedení odstranit.

  OdpovědětVymazat
 3. Sobotka řekl,že většina občanů podporuje naše
  členství v NATO a EU.Je mi záhadou,proč se tolik
  bojí referenda,když si tak jistý podporou lidí.
  Jednou pro vždy by se situace ohledně členství
  ve čtvrté říši a teroristického NATO vyřešila.
  Podle mnne Sobotka ví,že referendum by bylo proti
  jeho slovům o podpoře.Protože opět,dle svého
  zvyku,lže!Jako vždy jsou socani vlastizrádci!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Většina,všichni nebo celý národ - terminologie bežná v propagandě.Propagandou je třeba rozumět záměrné nebo dokonce placené lhaní !

   Vymazat
  2. Pro 22.19
   Jdou všichni příkladem, včetně předsedy. Kdo podrazil prezidenta a to ještě dvakrát? Já snad? nebo někdo z Vás?

   Vymazat
 4. Každá komediální hra musí dříve nebo později končit.Zadul kosmický vychr. Ze Sralbotky nezbude
  ani S...........................................


  OdpovědětVymazat
 5. Pane Man !
  President Trump se vyjadril o NATO negativne.
  Dale nekolikrat rekl, ze s Ruskem chce spolupraci a zruseni sankci. Je to 2 dny to opakoval znovu. Od cervna 2015 to rekl 10 x !
  O presidentu Putinovi se vyjadril jako o schopnem statniku, ktery je dulezity pro Rusko. Dale rekl, ze ho pozve do Washingtonu...
  Valku proti Rusku prosazuje Sorosova skupina a Neocon's.

  Tem patri media a v dnesni dobe jim veri pouze retardovani.
  Zde je nebezpeci , ze ti co chteji valku s Ruskem naseho presidenta a jeho NEuplny kabinet obejdou.
  Mam dojem, ze Rusove s touto alterantivou pocitaji a proto zbroji. Cinane budou na strane Ruska na 100 % .

  Budoucnost sveta je v miru. Prosperita Evropy je v uplatneni vize presidenta Trumpa.

  President Zeman je daleko chytrejsi nez premier Sobotka.
  President Zeman je proziravy ! Sobotka proziravy neni. Vsadil na Mekerovou a tim si ublizil. President Trump ji NEMA RAD ! (Slusne receno.) Jeji politiku povazuje za chybnou ! (Slusne receno.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem rad ze pises. Jestli neokoni napadnou Rusko tak chcipneme vsichni.

   Vymazat
 6. proto volme SPD pro referendum pro zachování našeho státu

  bohoušek do koše no já ho hodím do koše na recyklovaný papír nebo odpad třídim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SPD nevolím protože vím, jak dopadla parta šmejdů, které Okamura vytáhnul do parlamentu. Stejný sajrajt potopil i Víta Bártu.

   Vymazat
  2. 23:32 jsi provokatér nebo okultista?
   Václav

   Vymazat
  3. 0:16 Vašku, prolhaní tvorové, které Okamura vytáhnul do parlamentu, tak to první co udělali, ještě než stačili nafasovat počítače bylo, že Okamuru poslali do pr...e- realista.

   Vymazat
  4. Jsem Václav a dle mého názoru se pan Okamura do parlametu dostal svým vlastním přičiněním.
   A rozdíl mezi ním a tebou je nebytyčný .
   Václav příště se alespoń podedpiš nebo zabuč.

   Vymazat
  5. Anonymní19. února 2017 23:32 pak budeš volit eu makrelu junckera islamizaci likvidaci ČR

   Vymazat
  6. 23.14
   No to by si udělal pěknou blbost. Ještě ho budeš recyklovat. Máš rozum? Stál za h...no 27 let a nyní toto lejno začalo pořádně páchnout. A takových budiškničemů, je téměř cely parlament. jen tak nadarmo neplatí pořekadlo, " ryba smrdí od hlavy. Myslím, že to financování této partaje, vyjde pěkně před volbama najevo. Mám za to, že taky proto byl zřízen úřad na ochranu kyber.napaden¨í s pornohercem. Lepí jim dobře zadek. Vždy platílo a platit bude " poturčenec horčího turka". Viz Spidla a jeho " gulášový zákon". a nakonec je předsedou poradců. No prostě je mi na blití velebnosti. Chovanec s jeho úřadem, po vzoru němců a tak můžem pokračovat do večera. Sere se to všude,němci,francouzi, italové, tady. Źe by docházel těm rádoby myslitelům v nové době dech?

   Vymazat
 7. Panove ! Dnes se pracuje jak v sidle presidenta na Floride, tak ve Washigtone.
  DNES BYLI propusteny stovky uredniku ve State Departmentu a poslany na pracak ! BAZINA SE VYPOUSTI ! Rex Tillerson tam radi jako prtaty cowboy z Texasu. Zitra je svatek - President Day ! T. zn., ze se mohou registrovat az v utery 21.2.

  Amerika jeci radosti. Stat ve state a vlada ve vlade zase dostala na prdel...A na Floride je jaro ! (Teplo stejne jako v zime.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kuku je tady jiz jsme se bali s nasimi prateli z tepleho spolku ze se mu neco prihodili(jako treba moc natrzena ..del a pod ) Zdravime bratre honolulu v te nasi teple bazine pozdrav take pritele kukacku Dolnihorni ten jiz pro hemeroidy nemuze ani sedet u TV a zpivat hymny s Trumpem .Zdravi Hrdlicka z Prahy

   Vymazat
  2. 3:10 smrdi ti, jdi si ho umejt

   Vymazat
 8. Vážení - otázka zní na co je NATO a já zcela zodpovědně odpovídán NA HOVNO!!! Je to zločinecká organizace, která se mněla rozpustit po rozpuštění Varšavské smlouvy. Jenom svině nerespekutují ujednané třeba nepsané smlouvy. Dřívé stačilo podání ruky. Chcípnětě vy svině.

  OdpovědětVymazat
 9. 3:10 ...Ty budes mit nakopnutou prdel Prdlicko, hned jak se dostanu do Evropy.
  nick HONOLULU - tvuj priklad superiority.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku, neztrácej čas s tím chudákem, který si o sobě z nějakého důvodu myslí, že je snad vtipný. Just a jerk, nothing else.

   Vymazat
  2. No, nevim 7:42
   Me posledni dobou troll prijde zajimavejsi, rozhodne se zlepsil
   Ale zliskat stale potrebuje, o tom zadna

   Vymazat
 10. Možná až začnou masové protesty poznáme k čemu je NATO*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasný, ta sfetovaná banda žoldáků nas příjde zachránit. A čím přijedou, na té haldě zelezného šrotu? Možná budou kulhat na nějaké staré čtyřnohé herce v sedle a na hlavě rombréro. No už by si se měl vydat do Plzně na náměstí, ať je můžeš přivítat. A nezapomeň to správnou výbavu, hvězdičkovou vlaječku, v ruce colu a v hubě žvejku.

   Vymazat
 11. 23:32
  Mohu Vás ujistit, pane, že Okamura se z toho podrazu řádně poučil a do SPD si dnes jen tak někoho nevezme. A přesto je SPD dnes 4-5. strana co se týká počtu členů a čekatelů na členství! Volit ho nemusíte,ale SPD bude druhá, v nejhorším případě třetí nejsilnější strana ve volbách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si myslím rovněž. Typuju to na ANO,KSČM a do třetího místa Okamuru.
   Jen ať se to podaří, už si to tato země opravdu zaslouží.

   Vymazat
  2. Kdyz jiz autori prestanou s vice nez stupidnimi titulky nad clanky ?

   Vymazat
 12. To by si měl přečíst náš slavný generál Petr Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukol zmineneho generala a jinych je necist nic , jen nastavit zadni cast ,aby bylo mozne je vykopnout okovanou predpisovou botou co nejdale z mist , kde nemaji a nikdy nemeli co delat...
   A to se netyka dnes jenom generalu...
   Miru Zdar...

   Vymazat
 13. NATO je NA .OVNO!

  OdpovědětVymazat
 14. NATO je na dvě věci - na hovno a dělání dusna. Děláním dusna vykrádá peníze ze státních rozpočtů na předražené zbrojní zakázky a platy sráčů v jeho vedení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, a taky je to "ozbrojená pěst" euro-atlantických válkychtivých sráčů, určená k jejich obraně před občany. Vlastizrádná pakáž.

   Vymazat
 15. Komunisté by museli být na hlavu padlí, kdyby se chtěli spojovat s tak profláknutou stranou, jako je ČSSD. A ostatní strany jsou ještě více pravicové. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne příklady, ale vládní křesla táhnou. Jak si může být Sobotka tak jistý , že s KSČM dají vládní většinu. Jeho prohlášení, že přizve komunisty do vlády mu odebere další voliče. Nejednoznačný přístup komunistů k tomuto prohlášení odebere i jim hlasy sympatizantů. Takže jestli každá z těchto stran dosáhne na 10% - bude to malý zázrak

   Vymazat
 16. Albrightova nikdy neprohlasila, ze ma Rusko mnoho nerostu a ze to neni spravedlive. Bylo to jiz mnohokrat vyvraceno napr. zde:

  http://www.rferl.org/a/russias-ministry-of-mind-reading/27087718.html

  Zase kecate, soudruhu, jak je u vas zvykem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Albrightová doslova prohlásila, že je nespravedlivé, že Rusko má velké nerostné bohatství a že by se o něj mělo s ostatními rozdělit.
   Legrační je se odvolávat na takový důvěryhodný pramen, jako je Svobodná Evropa. Dovolte, abych se zasmál. Leo

   Vymazat
  2. Klidne se smejte, ale nejaky odkaz o tom udajnem vyroku by nebyl? Ja vim, nebyl...

   Vymazat
 17. Chování ČSSD blokuje levicovou politiku ČR. Její členstvo bohužel nevytvořilo potřebný tlak na levicovost a tedy na nutné spojenectví s KSČM, které je jediné sto posunout současný stav. Skandální je postoj ČSSD k NATO, k migraci a ochota se paktovat s nelevicí i proti svým voličům. Dokud nebudou cítit masivní úprk ke konkurenci, tak se nezmění. Pro nás je poučení volit strany podporující vystoupení z NATO a pokud se nezmění, tak i z EU.

  OdpovědětVymazat
 18. Sobotka je superkokot.
  Hermana neodvolal, Mládka, za výroky jeho náměstka, jo.
  Blbá záminka, krok k definitivní sebevraždě jeho strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já slyšel blbé výroky v Radiožurnálu přímo od Mládka. To tedy fakt není žádný lumen, ani sociální ... cokoli.

   Vymazat