Reklama

neděle 19. února 2017

Rostislav Iščenko: V Kyjevě to začíná vřít


19. 2. 2017    zdroj
V Kyjevě to začíná vřít, říká prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko. "Nikdy jsem si v posledních třech letech nevšiml, a konaly se různé druhy mítinků, majdanů, takové paniky mezi lidmi", podělil se o své postřehy politolog v rozhovoru s moderátorem televizního kanálu TVC Dmitrijem Kulikovem.


Iščenko řekl, že je dokonce i na sociálních sítích oslovován s otázkou, zda se začne v ukrajinském hlavním městě střílet. Expert je přesvědčen, že určitě se začne, ale nemusí to být 20. února, je možné, že to bude třeba za týden. A lidé to také chápou - připravují se. Mnozí Kyjevané se zásobí mimořádnými zásobami a benzinem.

"Od samého začátku, ještě před převratem, bylo jasné, že v případě, že (Porošenko a jeho tým - pozn.red.) se dostanou k moci, nastane mezi nimi přestřelka. Protože jsou mezi nimi nesmiřitelné rozpory. Jde o to, že základna zdrojů kyjevského režimu se nesnižuje od r. 2013, ani od roku 2010. Snižuje se od r. 1991", konstatoval Iščenko.

Poznamenal, že ani první prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk "nedoseděl" své první funkční období právě proto, že základna zdrojů už tehdy začala příliš rychle klesat a někteří lidé si řekli: "no počkejte, ale my to už nestihneme k dělení". Tak začal proces "dělení", kdy relativní "rudí ředitelé" - budoucí oligarchové, kteří měli tehdy v parlamentu prakticky většinu a kteří se opřeli o nespokojenost mas, uskutečnili klidný, nekrvavý a dokonce legitimní převrat. Kravčuka přinutili uspořádat předčasné volby, které úspěšně prohrál.

To samé, uvedl Iščenko, se dálo i s příštím prezidentem, Leonidem Kučmou. Při přípravě prvního majdanu byly politické elity na Ukrajině už rozštěpené. Ne náhodou, zdůraznil Iščenko, je tento majdan nazýván "vzpourou milionářů proti miliardářům": skupina lidí se rozhodla, že zdroje mizí příliš rychle, na ně nemusí stačit - politici, okupující vedoucí pozice, příliš rychle uklízejí všechno pod sebe. Nespokojení kyjevští činitelé se spojili s podnikateli střední třídy, jejichž snem bylo stát se oligarchy, a seskupili se kolem Juščenka. USA to podpořily - pomohly jim dostat se k moci.

A tak to šlo celých 25 let - jedni nespokojení svrhávali jiné proto, aby byli blíže k postsovětskému, později k americkému žlabu. To znamená, konstatuje Iščenko, že zemi rozebrali po kouscích.

"Kdyby tyto zdroje nyní byly jako v roce 2004, 2005, nebo alespoň jako v roce 2010, nynější vnitřní konflikt ne že by nebyl, nebyl by ale tak ostrý. Koneckonců, bylo by co dělit - stačilo by na všechny a nespokojení by nejen neměli důležitou sociální základnu, neměli by podporu elity. Když ale všichni vidí, že koláč dochází, pak se všechny procesy zrychlují, protože všichni se obávají, že zítra už může být pozdě. Musí jednat už dnes", konstatoval politolog.

Právě proto začal být od r. 2016 na Porošenka vyvíjen tlak, odevšad zaznívají výzvy k organizaci předčasných parlamentních voleb, protože už tehdy bylo jasné, že je prohraje a že dnešní nespokojení by mohli získat kontrolu nad zdroji. Ale protože Porošenko "se vzepřel", konfrontace zachází stále dál.

"Každý další krok vede k ozbrojené konfrontaci. Porošenkovi odpůrci ostatně zašli tam, odkud není návratu - nyní musí jít pouze dopředu, ke zrychlení konfrontace, kompromis nelze najít, protože strany sázejí na stále radikálnější síly", poznamenal Iščenko.

Na Ukrajině je dnes příliš mnoho rozporů. Jedním z nejkritičtějších je rozvoj nacionalistického hnutí, jehož výsledkem je vznik tvrdé konfrontace mezi nacistickými bojovníky a oligarchy.

"Nacističtí bojovníci chtějí ve své většině docela upřímně odstranit oligarchát a sami se stát oligarchy - převzít kontrolu, sami budovat nacistickou Ukrajinu. Miliardáři však chtějí, aby se jim nacisté podřizovali a spokojili se s málem: "No, běžte, okradněte si někoho a dejte pokoj, tady máte pár samopalů na chudobu", popsal současnou situaci Iščenko.

Dospěl k závěru, že celá tato změť rozporů vedla k tomu, že politické síly, usilující o moc, jsou nuceny se spoléhat na radikály, čímž se i ony radikalizují. Ale radikály není možné přivést na konferenci a posadit za kulatý jednací stůl. Ukazuje se, že v Kyjevě uzrává nejprve velká rvačka. A pak nevyhnutelně přestřelka.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

51 komentářů :

 1. Pěkný rozbor. V této souvislosti se letošní EU plánované zrušení víz pro Ukrajince jeví jako zvlášť stupidní krok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dobrý nápad: bohatí do US a zbytek benederovců a nacistů do opatrovnictví východních států EU
   Poláci budou nadšeni

   Vymazat
 2. Tak Prasečenko už asi balí kufry, kam se asi poděje ? Od Kilary se pomoci nedočká a Trumpík ho v USA vítat nebude. To budou mít nacističtí ukrouši na majdánku v Kyjevě veselo. Slava Ukrajine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. In die Schweiz, wie Kolomojskij.... :-) MK

   Vymazat
  2. Slava Ukrajině, gerojam slava. Nebo v originále: Heil Ukraine, Sieg Heil.

   Vymazat
  3. Kdyz tedy ma CR vlada ten udesny napad zbrojit zase a za 50 miliard /musi si na to pujcit ?/ dale je treba vzit v uvahu vice veci a okolnosti kolem.
   Neni to tak snadne, ze Cervena Karkulka rano vstane a pronese : Jdu za Babickou...
   A nema za sebou trilionovy bezpecnostni aparat a technologie...Nejdrive se v tomto pripade opatri Vlkovi v lese daleko vetsi Zuby a treba Tankovy prapor teroristu..
   Bezpecnostni system potrebuje nebezpeci jako sul , neobejde se bez nej ani nemuze , zkratka miluji nebezpeci /ale to nebezpecne jinym !!!/ nade vse. Oni sami zustavaji v kancelarich.

   Vymazat
  4. Je jasne uz davno ,ze Usaci a evropani na Rusko nepujdou..Prohravaji kde co a nemaji na to. Jsou ziveni McDonaldy a Hot Dogy moc dobre a je temer 100% zaruka ,ze rusove dle jejich zvyku ty Hot Dogy z nich neprodlene nadelaji...
   Rusove vyhrali vsechny bitvy v Afganistanu sice , ale domaci kladli odpor tak jako dnes.
   Odesli vcas a kvili se ,ze prohrali. Tady se tonouci stebla chyta zrejme.
   V Syrii je spoustu velmi kvaltnich utocniku-teroristu , kteri pres udesnou ruskou nicivou prevahu kladou houzevnaty odpor. To se jim musi nechat.Vytecne vycviceni a vyzbrojeni.. To se pocita.Nekde.

   Vymazat
  5. Kde vidime, jak se na Ukrajine, mistni fasisti snazi a jsou dokonce ochotni udelat ze sebe i Kannonefuter , tedy nechat se rozstrilenim rozemlit na kasi ve znacnych mnozstvich...
   Cili strategie zapadu vypada:
   Invaze a dokonceni okupace EU afroaraby a zde najdou velky pocet modernich zbrani.
   Budou sestaveni do armad z Islamskych fanatiku z celeho sveta.
   To se hodi i k potlaceni evropske populace v pripade "spatnych voleb" a nebo rebelii...
   Nasleduje pak napadeni Ruska po patricnych provokacich /voni si zacali/, ze vzduchu a na siroke fronte ruskych hranic. Pozemnimi a kvalitnimi armadami ochotnych islamistu../tolik podobnych nacistickym armadam/.
   Treba jako odvetu za Syrii...

   Vymazat
  6. A vsechno tomu nasvedcuje, jsou ziveni a dostavaji vse, co chteji a jeste vice. To jiste ma nejaky ucel.Vlady jim jdou na ruku.
   Zcela jiste. Urcite.
   Ale : Problem je stale s rostouci popularitou Ruska. A kdyz zapad udela neco spatne Rusko udela zase neco a velmi dobre. A nikoliv naopak.
   Dale je mnoho pratel zapadu , kteri se rychle ctli nejmene 3m pod zemi. Stava se to casto , treba jiz od Vietnamu kdy katolik nechal zavrazdit katolika...S pozehnanim papeze , ovsem.
   Tedy strach panuje z toho pratelstvi a mraz beha smrtelny po zadech. Byt pritelem a nebo nebyt !!
   A taky Bejt nepritelem Ruska Neni nic moc.!!!
   Spojeni s Ruskem poskytuje zakladni jistoty a bezpeci. Navic sliby se dodrzuji !!!
   Kazdej to muze videt a zira se tim smerem stale vice..A za tim vsim je jeste bohata a mocna Cina.
   Kterou se nepodari postvat proti Putinovi a naopak.
   Ani pratelstvi s Afganistanem neni vyloucene a jiz prvni kroky ke sblizovanib byly zapocaty.
   Silenstvi v USA se stupnuje kazdym dnem to vypada ze uz dostoupilo vrcholu. Ale zase prijdou vzdy s necim jeste horsim.
   Rozhoduji se dnes o vlastni Spase a spolu se zoufalstvim , jak se zachranit.
   Zatim pomoci agresivnich a hojnych prepadu jinych statu se zachranam nevydarilo. Navic US ztraceji Stabilitu nejen vnitrni ale i vnejsi...
   Zatim si ani nedovoli, ani neodvazi nic udelat proti Kube
   A to je co rict....

   Vymazat
  7. Dobrý postřeh. T

   Vymazat
  8. Vypadlo mi , ze i jine staty v EU dostaly ty rozkazy zbrojit jako CR. Zvlaste v Recku musi byt radosti a oslav...
   A diky...Tohle jsou jen hypothezy ovsem, i kdyz lecos uz fakta , hlavne okolnosti a smer kam se ubira velke mnozstvi zalezitosti ukazuji, tak jsem se snazil z toho udelat neco smyslu...I kdyz pomoci spekulace...
   Neni take vubec vylouceno,ze se vyvoj necim necekanym zase zvrati jinam..

   Vymazat
 3. Každý vstřícný krok EU směrem k Ukrajině je
  stupidním krokem.Tam se perou nejenom s těmi
  ruskojazyčnými na donbasu,ale i mezi sebou.
  Zrušení víz povede k tomu,že kromě muslimských
  teroristů tu budeme mít banderovce z Ukrajiny.
  Pak teprve bude veselo.Banderovci půjdou po
  těch,co mají nějaký majetek.S pomocí Sobotky
  a Babiše se jim postupně podaří proniknout do
  jejich politických partají,až dopadnou pánové
  jako Porošenko.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:48
   Máš ty ale, chlape, bujnou fantasii!

   Vymazat
  2. Myslím si něco hodně podobného. Ukrajina je na konci s dechem a už dnes jsme svědky exodu Ukrajinců všemi směry. Je hodně naivní si myslet, že k nám zamíří jenom levní dělníci. Spolu s nimi přijdou i lumpové nejhrubšího kalibru. A potom se můžeme dočkat toho samého, co se nyní odehrává na Ukrajině.
   Tak že s vámi, pane Majevský musím souhlasit.

   Vymazat
  3. Nekdy asi za hodne let , neni to zaruceny to Ukrajincum dojde ,jak poslouzili Putinovi a vysakli a vsakli zapad...do jeste vetsich problemu...
   Jestli je kde, jim to ma dojit...

   Vymazat
  4. Prozatim je Ukrajina poradnym kusem Balvanu a kazdy kdo si ten balvan vezme pln starosti na krk, se zarucene potopi az na dno...
   Svetla stranka veci se vzdy objevi ...
   Zaroven s Jobovkama..
   Proto umysl merkel pomoci Ukrajine ji myslim spolehlive potopi az tam odkud se nebude jiz nikdy moct VYNORIT...Ani ji nikdo nebude schopen pomoci , ale mohou se najit i nekteri , kteri prispechaji /jeden nikdy nevi/ a stihnou ji jeste prislapnou nize...
   To je graficky popis jednoho zapasu a predstava konkretni je take celkem dobre uspokojiva.....

   Vymazat
 4. No, od zrušení víz od Putina to vypadá, že chce umožnit bezproblémový odchod rusky mluvícím občanům z Donecka a Luhanska do Ruska, až se to na Velké Ukrajině začne mydlit. To, že teď podepsal dekret o volném pohybu značí, že to asi bude vážné a chce zamezit humanitární krize a třenice prchajících, které asi hranice s Ruskem brzy postihnou. To nebude pěkné.
  No a zbytek Ukrajiny co nebude moci prchnout do Ruska půjde do EU. Vítejte a obohacujte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A OSTATNÍCH DO ĆR. proboha co tam ti nacibenderovnci budou dělat.


   Vymazat
  2. Budou bydlet u toho nacisto-fašisto-bolševika Štetiny. Ten je ze samotné lásky k Benderu bude živit a opíjet ze svého senátorského stotisícového platu i s náhradami.
   Timur a jeho parta

   Vymazat
  3. Doklady budou samozřejmě platit pro oba směry pohybu. Už nebudou žádní ruští bojovníci. Že je Putin stratég, co? Všichni, kdo budou chtít svým bratrům na Donbasu pomoci, mají volnou cestu. Q.
   p.s. pro 22:40 - nějak jste zaspal dobu- štětináč není žádný senátor, anóbrž europoslanec! Tak si ho někteří naši "spoluovčané" považovali!

   Vymazat
  4. Hlavni ukol dnes je se za zadnou cenu s Ukrajinou NEPATLAT. Nevnucovat se, nepomahat , nespolupracovat ,nepratelit se ,nestarat se, neplatit jejich dluhy,zkratke udelat vse opacne toho , co ted dela zapad.
   Podobne jako se nesblizovat a neduverovat Turecku az se veci s nimi rozpatlaji do uplneho konce.
   Sportovci tomu rikaji "hrabnout si na dno". Clovek se potapi do baziny a kazdy pohyb ho stahne jeste hloubeji a vycerpava k smrti..
   .Tedy nic nedelanim v te chvili /a treba uvazovanim o situaci/ si prospeje a zachrani tak i zivot...

   Vymazat
 5. V Kijevě došlo ke srážkám tisícovky "ultranacionalistů" se stovkami policistů kvůli více než 2 týdny trvající blokádě dovozu uhlí z Donbasu do ukrajinských elektráren, kvůli níž ukrajinská vláda už ve středu vyhlásila nouzový energetický stav. ( - agentury APA a AFP)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konecne zprava, misto tech jinejch kecu tady

   Vymazat
 6. V tomto bych s panem Majevským souhlasil a mohu potvrdit, že v 90. letech bylo v Praze dostatek tzv. "kavkazských" nerozpoznatelných od Čechů, neboť s rodiči-diplomaty zde vyrůstali a neměli jazykovou bariéru. Ti již dávno "prosákli" do státní správy zcela nepozorovaně. Naši chlapci z BIS měli temkrát jiné starosti, hlavně kazili kšefty. Dodnes mají hanlivou přezdívku "bussines international security"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo vi, jestli nejsou pozvani k volbam, tem spravnym a aby pomohli prehlasovat obcany statu...

   Vymazat
 7. No, stále říkám, že mezi námi a Ukrajinou je jediný rozdíl. Cca 10 let.
  Pravda, zatím nemáme tak početnou hajlující komunitu. Ale všechno ostatní mi připadá hodně podobné. Máme své oligarchy, své stále se ztenčující se zdroje i nespokojené milionáře. Na ty nejchudší neberou ohledy ani miliardáři, ani milionáři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale víte, kolik pěšáků má v torně maršálskou hůl? Kolik naivních "podnikatelů" s deseti zaměstnanci sní svůj velkopodnikatelský sen a na vybájený kapitalismus se jim nesmí sáhnout? Q.

   Vymazat
 8. Odpovědi
  1. V té vaší kolaborantské, ustrašené Praze to bude vřít tak akorát při dalším Prague pride. Na víc nemáte.

   Vymazat
  2. tááák si ty židy nacpi do svý prdele,kovboji.

   Vymazat
 9. No, vypadá to spíše tak, že se tam začne mlátit každý s každým a pak to někdo nasměruje na ty s dvěma pasy, kteří převzali vládu a kteří z toho slavného majdanu vytěžili nejvíce.

  OdpovědětVymazat
 10. Největší problém je ten,že takové postupy schvaluje USA a drží nad tím ozbrojenou ruku.Jen bych dodal u toho dělení jsou zástupy Evropských politiků také,kteří si pošpinili ruce i krví.Trump jim do toho hodil vidle a je zle.

  OdpovědětVymazat
 11. To Poprosenkovske prase za chvili povesej jeho vlastni naciste. Uz se to tam zase mele. Na Ukrajine za 2 tydny vypnou proud a prestanou topit protoze naciste zablokovali dodavky uhli z Donbasu - krizovy energeticky stav je jiz vyhlasen. Nemuzu se dockat jak to dopadne. Out of topic: Videli jste toho Porosenkovskeho hajzla v televizi jak tam zase blouznil v Mnichove o Ruske okupaci??? Vzdyt je temer uplne sedivej! Ani se mu nedivim - ale kdo chce kam...

  OdpovědětVymazat
 12. Anonym od 1,23 do 2,02 perfektně popsal jak to je, díky. Málo kdo si u nás umí představit co je to banderovec a ta naše policie je jen na slušné lidi. Pokud je lze s něčím porovnat tak snad jen ke krysám. Nezničil je ani SSSR.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro rozpoznání, co se teď děje v západním světě (tzn. severoatlantickém hospodářském prostoru), musíme rozšířit Iščenkovu poznámku, že "... základna zdrojů kyjevského režimu se nesnižuje od r. 2013, ani od roku 2010. Snižuje se od r. 1991".

  Ve skutečnosti se snižuje základna zdrojů celého západního světa.

  Zejména v USA a postkoloniálních zemích to ještě není až tolik znát, protože domácí korporace pracují v jejich prospěch a pomáhají si různými cestami navíc i na na úkor nejenom Ukrajiny, ale taky východních a jižních zemí EU. A protože pobaltí a Ukrajina už jsou vycuclé až do morku kostí a obyvatelé vyšegrádské skupiny už začínají být ze své čím dál zřejmější koloniální role taky pěkně nervózní, tak postupně nastává období, kdy už to začnou tvrdě pociťovat i vyžírkové na západ od nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláďo.
   Pokud neschramstnou Rusko,tak určitě.

   Vymazat
 14. Zrušit víza pro Ukrajince se jistě zdá mnohým v EU projevem obzvláštní debility, hodné vyšetření u dr. Davida, ale pro fabrikanty a akcionáře je to naopak zlatý důl. Ukrajinští gastarbajtři pracuji za podstatně nižší mzdy, než domácí - asi jako čeští gastarbejtři v Německu - a to pak pěkně tlačí na odbory a dělníky, aby nejen umírnili své mzdové nároky, ale aby vzali hned zpátečku, - neb za tebe, ty zmetku dělnická, stojí za dveřmi zástupy o práci škemrajících hladovců. Tak to je ten důvod proč víza musí být odstraněna. Žádná humanita, leda do kapes kapitálu. Občánku nenech se vysmát - soc. dem je právě oním sluhou v diktatuře kapitálu - nezapomeň o volbách, že se sociálnem či demokracií nemá již více jak století nic společného! Jen ty žvásty o tom - podívejte se jak se nám pan premiér pěkně boubelatí! To asi nebude z žebračenek!

  OdpovědětVymazat
 15. jak herce nemusím tak tenhle je frajer:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201702194782195-rusky-herec-Hollywood-Rus-Ukrajinci/

  OdpovědětVymazat
 16. Ad 10:40, ruský herec Taktarov odmítl „lákavou nabídku“ z Hollywoodu pošpinit ve filmu Rusy.

  Kdo má peníze, má moc a kdo má peníze a moc má pravdu.

  Skutečná demokracie by to měla omezovat, nebo se o to aspoň snažit.

  Systém, který tomu ale nahrává je přesným opakem demokracie, to už je totalita.
  A když už nám korporace davají právě jenom to, abychom drželi hubu a krok, tak to už je pravý fašismus;

  protože podstata fašismu je jediná, je jí neomezovaná moc korporací, a je úplně jedno, jaké lakování a vývěsní štíty ta která varianta fašismu použije.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, Vláďo, ráda čtu vaše příspěvky. Mají hlavu a patu. Jinak jsem se dnes na fonds.ru přečetla, že Trump vytvořil zartím dvanáctičlenou skupinu, která by měla vyšetřovat FBI a CIA a to z praní špinavých peněz, které byly a jsou získávány z drog.Měli by tam být zapojeni i Clintni- oba. Zdraví Dagmar

   Vymazat
  2. Debilní "demokrat" Vláďa opět dává v obdiv své rozumy.
   Podstatou fašismu je nacionalismus a autoritářská forma vlády. Fašismu s je přesným opakem liberalismu a marxismu který v současné době vládne v Evropě.

   Vrať se do školy, Vláďo.

   Vymazat
  3. Anonymní20. února 2017 11:42 tak to bych jim přál strávit zbytek života v usa lochu tam je vidět jak multikulti nefunguje není možno paktovat se z jinou rasou na dvoře to maj rozparcelovaný překroči neviditelnou čáru k jiné rase a dobodaj ho
   https://www.youtube.com/watch?v=0iUfFn-GAXc

   Vymazat
  4. Vytvoření jediného efektivního organismu, pracujícího a bojujícího pro společné blaho. Všemocný stát, vedený osvícenými hlavami a jejich kamarilou. A podřízené pilné a poslušné masy. Propagace sjednocení mas a kapitalistů ve společných zájmech. Nejhorším extremismem je šíření myšlenky třídního boje. Nic není důležitějšího, než ochrana státu a proto je nutné přitvrzovat zákony. Pseudo-odbory podřídit tripartitním výborům za účasti odborářů, státu a kapitalistů. "Vše ve státě, nic proti státu, nic mimo stát". Heslem dneška mysí být efektivita a výkon všech, vždyť naši pracovití miliardáři a jejich pilní lokajové to jenom sami nezvládnou. Hlavně nepřemýšlet, co je pro nás dobré, když máme mainstream, který nám s tím přemýšlením pomůže.

   Sociálně demagogická hesla mají jediný účel, udržet moc a zachovat zdání společných zájmů napříč třídami. Jediné, co korporace ještě nezavedly, je Charta práce, ve které bude vyzdvižena moc státu v protikladu k poslušnosti mas. Jenom idioti můžou ideologii současného režimu nazývat neomarxismem. Protože jejím cílem není emancipace pracujících, ale jejich nové zotročení. Je to Neofašismus.

   Vymazat
  5. Vláďo, ty jsi prostě úplný debil. Vymýšlíš si vlastní významy a definice pojmů a to úplně zcestné.
   Fašismus bez nacionalismu nemůže mít se skutečným fašismem z definice významu toho pojmu nic společného.
   Nemůže být nic vzdálenějšího fašismu než "vítačská kultura".
   Zapamatuj si to už konečně ty vole.

   Vymazat
 17. Oni ti chochlové byli vždy tak trochu na pepinu. Nechť se vystřílí a bude od nich konečně klid. Ještě by s sebou mohli vzít některé z pšonků a přibaltských nácků.

  Hitlerovi bylo samozřejmě vyčítáno, že neuznal nezávislost Ukrajiny. To by ale předpokládalo existenci uznáníhodné ukrajinské vlády. Když jsem se v roce 1941 zdržoval v Kyjevě, snažilo se o to něco přes deset různých maličkých skupin: Jenže každá z nich chtěla vládnout sama a proti všem ostatním. Jedni chtěli monarchii s Romanovem na trůně, druzí chtěli "solidní republiku", třetí demokracii a tak dál. Mezi emigranty, kteří přišli ze západu, bylo jistě několik dobrých politiků, ale ty na Ukrajině, kde řádil takový netvor, jakým byl župní vedoucí Koch - za podpory Bormanna - nikdo neznal. Alfred Rosenberg se zasazoval o svobodný ukrajinský stát a chtěl kultivovat i ukrajinskou řeč, .....
  [Otto Skorzeny, Mé velitelské operace, str. 282, 283]

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. možná se vystřílí, ale může k tomu dojít i na území členských států EU, to by se vám nemuselo líbit

   Vymazat
 18. 10:33 Na Ukrajině je podle průzkumů celá třetina obyvatelstva odhodlaná opustit tuto krachující zemi a to dokonce navždy. Problém je v tom, že tato třetina reprezentuje 10 až 12 miliónů hladových krků, z nichž klidně milión zaparkuje u svých známých v Česku. Zaměstnavatelé budou nadšeni, už nebudou muset složitě vyjednávat s vládou, až budou zrušeny víza pro EU (Bruselem slíbeno již na tento rok !). Čeští zaměstnanci ostrouhají mrkvičku, počítám, že ani stávka řidičů autobusů nebude úspěšná, mezi Ukrajinci budou ne tisíce, ale desetitisíce řidičů. Ukrajinci už tu mají skvělé zázemí, včetně své mafie. Češi už tu asi budou jenom přítěží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto volte SPD Okamura. Mají v programu obecné referendum.

   Vymazat
  2. Ukrajinci dostanú bezvíz na tri mesiace. Takže veľa roboty tu pre nich nebude... Ibaže by sa to obchádzalo....?

   Vymazat
 19. Prasečenko skončí jako Mussolini. Čím dříve, tím lépe. Čím dříve to bude, tím víc se ušetří nevinných lidských životů.

  OdpovědětVymazat
 20. Te Deum laudamus —-
  v Kyjevě je rámus,
  dies irae, dies illa —-
  nastane tam naše víra.
  Te rogamus, audi nos —-
  ten Vladimír, to je kos!
  Gloria in excelsis Deo —-
  držme se my jeho.

  Karel Havlíček Borovský

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.