Reklama

.

.

sobota 25. února 2017

Rozpad společného světa jako hlavní hrozba dneška

Václav Umlauf 
24.02.2017  e-republika

Zájem veverky je diktovaný nekomplikovaným leč právě proto neomylným pudem sebezáchovy, do něhož nemůže vstoupit kapitalistický prostředník, neoliberální ideologie, mediální manipulace a mafiánští čeští zloději v rouše veverčím. Proč je lidský společný svět tak komplikovaný?Představte si veverky v pohádkové zemi zásadně nepodobné Česku. Zacinkají klíči, pak společnou plantáž na produkci vlašských ořechů předají místním vlkům, kteří se živí převážně veverkami. Tito vlci prodají produkci životodárných ořechů pro veverky místním mafiánům, kteří žijí v parazitické symbióze s těmi vlky. Vlci namluví veverkám pracujícím na plantáži jako námezdní otroci, že jim tato plantáž patří přes kuponovou privatizaci, kterou směnili za zlaté cihly, které prodali za jiné bezcenné EU-kupony. Zbytek plantáže si oba zdatní neoliberální symbionti rozkradli a veverky-otroci si chodí ty ořechy kupovat po práci za minimální mzdu do dalekého supermarketu, který patří těm mafiánům a vlkům. Tam dostanou za věrnostní kartu (taky vynález těch symbiontů) nekvalitní ořechy, protože ty jejich kvalitní ořechy z vyvlastněné a vlastní prací provozované plantáže se nyní prodávají pouze na Západě jako luxusní zboží. Ale nikoliv za věrnostní kartu veverkami navštěvovaného skladu poživatelných chemikálií, ale za hezky cinkající eura.


A ti darwinovsky zdatní symbionti už dávno bydlí díky své ekonomické snaživosti mimo paneláky veverek. Do jejich doupat pouze posílají matrixový svět zpráv a blafů na sociálních sítích, aby se měly veverky čím zabavit, než zase půjdou ráno do práce. Mezitím jim umělými bankovními operacemi snížili hodnotu měny, takže milé veverky mají pendrek a k tomu rozkradené důchody, vytunelové školství a zdravotnictví. A za příděl vody, která jim dříve patřila, dnes platí šikovným symbiontům třikrát tolik. Přitom jim produkce a distribuce té vody už vůbec nepatří, trubky hnijí v zemi, protože mafiáni mají jiné starosti, než pitomou vodu pro veverky. Hlavně si musí udržet reálnou a nefalšovanou moc nad těmi rapidně zdevastovanými veverkami, které je opakovaně volí v demokratických volbách jako chlebodárce a spasitele.

Lesní veverka by na mou sci-fi řekla, že není tak blbá jako ty nebohé veverčí souputnice. Ona přece má pud sebezáchovy daný od přírody, a tudíž by nikdy takovou pitomost neudělala. A jistě by tyto vlky nevolila do vedoucích funkcí v lesním, vodním a ořechovém hospodářství, protože ona poslouchá Matku přírodu. Ta také není blbá, a nikdy bohdá nebude.

A hle, filosofický problém společného světa je na stole, a to jde pouze o ořechy, a vůbec ne o lidský svět. Zájem veverky je diktovaný nekomplikovaným, leč právě proto neomylným pudem sebezáchovy, do něhož nemůže vstoupit kapitalistický prostředník, neoliberální ideologie, mediální manipulace a mafiánští čeští zloději v rouše veverčím. Proč je lidský společný svět tak komplikovaný?

Na rozdíl od veverky je člověk podivuhodný tvor, který vyšel z přírodního světa a má kulturu a svět ducha jako svůj vlastní svět, který buď obývá nebo neobývá. Jako nyní v Česku a konec konců na Západě obecně. Společný svět se vždy buduje racionálně. Proto nám dnes v této zemi, na rozdíl od lesních veverek, nepatří téměř nic. A toto společné nic je ustaveno legálně, proto zcela racionálně. Zdejší občané se považují za racionální bytosti a jsou s tímto stavem zvaným "společná věc" (res publica) vcelku spojeni. A hodlají v něm politicky pokračovat, protože jim to velí jejich ne-vlastní pud sebezáchovy.


Slovo "ne-vlastní" jsem použil schválně, protože charakterizuje fundamentálně-ambivalentní podstatu racionality, která buduje současný společný svět nejen Česka, ale z velké části i celé západní civilizace. Pohled vykolejeného filosofa je zajímavý tím, že tento tvor je schopný se upřímně divit současné společenské situaci. Tu ovšem drtivá většina společnosti, manipulátorská média, politikové, kritikové, experti, ekonomové atd. považují za zcela normální. A tato legie tak či onak placených normalizátorů dokonce tvrdí, že tento typ racionality a stavu společnosti má být vzorem pro celý svět, který zatím této destrukci rozumu tak či onak odolává.

Filosof a dítě je schopné údivu, když vidí fakt, že císař je nahý a kolem něj tancuje banda bláznů, kteří obdivují jeho nádherné šaty. A pokud je císař nahý, tak se musíme zamyslet nad tím, kteří podvodníci jej o jeho šaty obrali a jak to udělali. A o tom bude moje přednáška v sobotu, viz pozvánku našeho webu. Je třeba projít alespoň zásadní krizi světa v následujících bodech, které jistě nestihneme probrat.
 • Co tvoří podstatu společného světa v západní demokracii?
 • Jak vznikla současná krize vzdělání, autority a tradice?
 • Co tvoří podstatu současné politické krize v Česku danou pomalým, ale jistým přechodem z korporátního kapitalismu na korporátní fašismus?
 • Jak je manipulován pud sebezáchovy v současném systému ekonomické a politické vlády elity jedno procenta, kterou analyzovala Frankfurtská škola a nyní i Pikettyho Kapitál v 21. století?

Lidský pud sebezáchovy je vázán na přežití v planetárním prostoru společného světa, v němž se člověk na rozdíl od veverky musí chovat moudře. Chytrá veverka a český mafián jsou řízeni pouze instrumentální racionalitou, která jim velí přežít i za tu cenou, že zemřou všichni ostatní. Co jednoho posílí, tedy instrumentálně a instinktivně správně jednající veverku, to druhého zabije, tedy dnešního člověka. Instrumentální rozum fašistické verze kapitalismu a totalitárního typu koloniálního myšlení stál u zrodu Druhé světové války. A stejné síly dnes ve světě nepřerušeně působí dále, jen jejich instrumentální racionalita dostala jiný charakter. Český filosof a disident Jan Patočka tyto síly nazývá termínem "síly dne" a proti nim staví jinou inteligentní sílu nazvanou "solidarita otřesených".- - -Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

49 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Souhlasim s tebou
   Ty clanky jsou zbytecne dlouhe a prazdne, mnoho slov a hovno v nich

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Hovno administrator ale normalni cenzor tu radi
   Vi hovno o svobode slova, inu cechacsky havlista
   Zrus uplne diskuze, cesky hovado, to ti slusi lip

   Vymazat
  4. Horni Dolni 25.února 2017 12:56

   Vzhledem ke kvalitě tvých "diskusních" příspěvků se mi to jeví jako velmi rozumný návrh.

   Kokotko

   Vymazat
 2. To je furt je furt kecu. Cesi zvolte si Trumpa. A prestante zvanit. To vase intelektuzovani je na bliti. Trumpovo 10000 ICE frajeru je dulezitejsi nez mikikn ceskych havlocinkalku
  Od ceho je v cesku tolik kandelabru kdyz ne na likvidaci hitlerovcu a protektoratnich uredniku typu havel, herman, stropnickych a jinych vlastizradcu?

  OdpovědětVymazat
 3. Jenze v cesku se za projev zavira, v ceske tyranii, zaviraji Konvicku, Bartaka, Cibulku za havel je prase. Nakej sasek prolhanej mi tu oponoval ze pry je v cesku svoboda slova. Leda hovno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta je v USA! Tam se ti moc líbit nebude. Jako komoušskýho polonegra podezřelýho z homofilie tě tam honolulův synovec pověsí za hnátky:)) (ten vpravo) - http://c8.alamy.com/comp/DP173A/apr-22-2006-lansing-mi-usa-the-national-socialist-movement-a-neo-nazi-DP173A.jpg

   Vymazat
 4. pud sebezáchovy měl každý člověk, a teprve nedávno byl ztracen. Copak si tlupa, která se usadila u vody a na úrodném místě, dříve nechala vzít bez boje jediný zdroj obživy? Jistě, máme chemickou stravu, po které se pomalu umírá na rakovinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesi zblbli, havlismem
   A zavisti
   Trumpa nemaje
   A tak zerou jidlo ktery nemci vyhodili
   Rakovina stev je epidemicka v havlocesku

   Vymazat
  2. Štěkáš do zrcadla, sračko!

   Vymazat
  3. 12:47 opet ti nabizim osobni setkani, cesky zbabely nevolniku
   Podival bych se ti na mandlicky v tvem krcku

   Vymazat
  4. 12:47 jak se ma tvuj fotr lampasak, uz ho ubili?

   Vymazat
  5. 12:51
   Proč si pořád namlouváš, že má někdo zájem se setkat se zasraným anonymním ratlíčkem jako ty, žvanile pitomej?

   Vymazat
  6. 12:54 protoze se bojis prohlidky mandlicek, priposrany sraci cesky nevolnicky

   Vymazat
  7. 12:54 a neboj, cerviku, na svetlo budes vytazen

   Vymazat
  8. Horni Dolni 25.února 2017 12:56

   ÚŽASNEJ POCIT, ŽE SI TĚ PO ČASE VŮBEC NĚKDO VŠIMNUL, CO TY HOVADO?

   Vymazat
  9. 12:58 pojd se setkat, ty hrdino
   Cesky smrduty hovado upoceny

   Vymazat
  10. 13:46 - radši se místo hádní připravuj na setkání se synovcem honolulu v JůeSeJ! Tam ti tvý rachitický pazourky budou na dvě věci. Jednou z nich bude pozdrav! Ten se dřív nauč pořádně, on si a to potrpí! Ten vpravo - http://c8.alamy.com/comp/DP173A/apr-22-2006-lansing-mi-usa-the-national-socialist-movement-a-neo-nazi-DP173A.jpg

   Vymazat
 5. Havlocesko, smutna komedie
  Za vrazdu se netresta
  Za napsani knihy se zavira

  OdpovědětVymazat
 6. Cesko, ten zahnojenej audiasuv chliv je treba vycistit od svini a jejich hoven

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty svejma hovnama tak něco vyčistíš, sráči ubohej!

   Vymazat
  2. 12:51 ty se zalkni vlastnima hovnama, upoceny nemyty cechup

   Vymazat
 7. Plno naprosto zbytečných komentářů. Někteří exoti musí své komentáře nutně opakovat, aby přesvědčili sami sebe.

  OdpovědětVymazat
 8. at: Kokotko 13:55

  Jelikož se tu ŽÁDNÁ diskuse nekoná, bylo by opravdu nejrozumnější to zrušit. JENŽE PAK BY NEBYLY PENÍZE ZA REKLAMY. - A komu by se chtělo investovat z vlastní kapsy??

  Nevím, jak jsou na tom ostatní čtenáři (nemyslím pochopitelně ty, kdo tu jenom exhibují), ale mně zůstává velkou záhadou, jaký směr a jaké cíle web Nová Republika vlastně sleduje.
  Nevidím totiž žádnou spojitost s Manifestem NR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NR zanikla, byl to spolek rusofilských, malomocných, žlučovitých zemanovských socek. Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza, která bojuje proti "zlořádům" a "pracuje pro změnu" leda tak hubou.

   Vymazat
  2. 14:18 - nejsem ani myslitel, ani vzdělanec, ale troufám si odhadnout, že buď chceš, 14:18, škodit, nebo jsi omezenec. Provozovat portál NR vyžaduje nejen určité náklady, ale nad to, značný objem práce a osobního času, nepochybně i osobní „společenská“ i „politická“ rizika. Nevidíš to nejjednodušší? NR jako jistou a žádoucí protiváhu mainstreamu? Já osobně tvůrcům a provozovatelům portálu NR ze srdce děkuju. Chápu, že diskuzi zcela úmyslně narušují nositelé opačných postojů, zamindrákovanci a psychopati, možná i organizované skupiny, možná i polo i cele instituce. Otázkou je, uměl bys dělat to líp? Jak?

   Vymazat
  3. 20:36

   Omlouvám se - vyjádřil jsem se /14:18/ dost nešťastně:
   nemyslel jsem zrušit NR, ale zrušit diskusi ve stávající podobě (přinejmenším zrušit možnost diskutovat anonymně).

   Být jenom "protiváha mainstreamu" je už tak trochu klišé a navíc jsou dost často vybírány hodně špatné texty; na to se ale samozřejmě názory budou vždycky různit.

   Parlamentní listy se přece mohou také prohlašovat za "protiváhu mainstreamu". Jenže jejich manipulace si ve skutečnosti s manipulací mainstreamu v ničem nezadá.

   (Vůbec je myšlení omezující se pořád jen na protiklad establishment/antiestablishment dost hloupé.)

   Ne, nemyslím si, že já bych to uměl líp.

   MNOHEM LÍP - tedy kvalitněji - to ale dělají (bez honorářů i bez reklam!) třeba na nové stránce !Argument http://casopisargument.cz/
   Takový projekt mi stojí za to podporovat finančně.

   MNOHEM LÍP to dělá taky a2larm
   http://a2larm.cz/

   Vymazat
 9. Asi by se mělo začít u toho, že člověk, na rozdíl od veverky má svobodu volby - a tím pádem i odpovědnost za to, co zvolil. Svoboda ve skutečnosti znamená přijatou odpovědnost. Verze liberalizmu, která dnes zvítězila hlásá svobodu bez odpovědnosti. Výsledkem je, že když prosadíme novou svobodu - svévoli, zjistíme, že se pocit svobody zase nedostavil. No a hledáme další, ještě větší zvrácenost, aby konečně svoboda bez odpovědnosti začala fungovat.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J.Hruška, 15:00

   To je pro společný svět určitě zásadní.

   Příkladem liberálního (tedy převráceného) pojetí svobody jsou např. nedávná slova sněmovního šéfa amerických Republikánů, Paula Ryana při kritice "Obamacare":

   "Freedom is the ability to buy what you want to fit what you need. Obamacare is Washington telling you what to buy regardless of your needs."
   Twitter - 9:38 PM - 21 Feb 2017

   Autor klade 4 otázky. Není mi jasné, proč k tomu potřebuje povídání o veverkách a pudu sebezáchovy. Od člověka, který vyučuje filosofii bych čekal trochu promyšlenější a soustavnější text.

   Vymazat
  2. Docela by mne zajímaly příklady "nepřevráceného pojetí svobody"!

   Vymazat
  3. Pane Kopecký, buďme rádi, že existují lidé se snahou sdělit ostatním myšlenku na přecejen nějaké intelektuální, lidské ahumánní ... úrovni a nemistrujte je, máte možnost vlaastního pohledu,máte možnost pozitivně zapůsobit lépe, nebo do jiného či širšího okruhu. Za pochopení dík.

   Vymazat
 10. v absolutním principu jde o paradox (jako ve všem,
  existenci nám umožňuje symbolika jin-jangu:
  zárodek v prostředí v čase převrácený)
  jednotlivec reprodukuje sebe sama,čímž eliminuje
  vnější ohrožení (od výběru partnera,přes masakr
  domnělých či skutečných nepřátel až po jakýkoliv
  způsob šíření vzorce vlastního myšlení chování jednání)
  jednotlivec vůči přírodě
  jednotlivec vůči lidstvu
  rovnováhu udržovat,rovnováhu udržovat...
  malý příklad: nejvýše postavení plánují své rodičovské svazky (a když si princezna pak dělá co chce no tak se to nějak...)čímž zajistí vysokou vnější úroveň dítěti,snižují vnitřní tedy osobnostní úroveň potomka
  x % společnosti je schopno párovat v rozsahu 4 generací (prarodiče,rodiče,partner,dítě)
  x % společnosti - no však víte...
  přelidněné území řeší problémy,které zde řešíme,
  zároveň se sápe na území,kde člověk a příroda
  prozatím v rovnováze.

  OdpovědětVymazat
 11. Václav je obrazoborec. Kdyby jako filozof řekl jasně, že kapitalistický systém je vrcholem nelidskosti a je třeba jej zrušit, bylo by to rozumnější. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On by to třeba i řekl, ale třeba se nesluší, aby to jako jesuita říkal nahlas?

   T. 16:10
   Je to hodnej chlapec, ale pro žánr bajky, do kterého se už nějaký čas cpe, očividně nemá talent. Proto vzniká takový hybrid. Pořád ale snesitelnější než ty grafomanské produkty, které tu převládají.

   Vymazat
 12. Je to vtipný příměr, ale nebude asi zcela originální. Havel Největší mluvil o králicích a králikárnách v souvislosti s privatizací práva spravedlnosti a pravdy. Myslím, že jeho osobní představa nebyla jiná, i když ji pro občany ČR kamufloval. Jistě se mnozí štětí, když se v bajce poznali, asi jako kanci, když se rozhodli nyní čeští myslivci k jejich redukci, aby ve veřejném prostoru nedělali tolik prasáren, ale to na pravdivosti bajky nic neubírá.

  OdpovědětVymazat
 13. Pěkné připodobnění, ale rád bych se veverek trochu zastal. Ony by si třeba rády zvolily veverky, s nimiž by je pojil společný zájem. Potíž je však v tom, že vlci a zloději mají velice účinné maskování a pro tento účel mají k dispozici takřka neomezené prostředky hromadného účinku. S nimi nejen že se dokáží proměnit zvláště v předvolební čas na veverky, ale i autentické veverky znevěrohodnit a vykreslit jako zloděje a vlky. Nemluvě o tom, že mají neomezené prostředky k nakoupení veverek do rolí lokajů.
  Už dávno je patrná zmatenost přemnoha veverek, které zoufale vkládají své naděje do předvolebně se už tradičně zjevujících veverek, aby záhy zjistily, že je to opět jen návnada, za níž se skrývají lokajové nebo sami vlci se zloději. Ví, že se s nimi hraje falešná hra, ale neví kdo s kým v té falši drží basu.

  Vytváření správných závěrů lze totiž sotva dosáhnout na základě nesprávných vstupních informací. A tyto informace z převážné většiny řídí vlci se zloději. Je to opravdu bludný kruh.

  Snad by pomohlo kdyby veverky měly možnost tak jako delegovat, i odvolávat své zastupitele, když se odhalí jejich pravá podstata. Ovšem to by jim opět museli umožnit zloději a vlci. Je nad nebe jasnější, že ti jim to ve vydobyté pravdaláska svobodě a demogracii, narozdíl od krvelačných zlodějíčků a býložravců v předešlé diktatuře a totalitě, nikdy neuzákoní. Nebo aspoň ne do té doby, než jim věda dá k dispozici absolutní kontrolu nad veverčím mozkem.

  Rád bych věřil na zázrak, ale spíš se to bude hrotit dokud to bude jen možné a když už to nepůjde dál, tak se vyrobí zase nějaká řež, během níž vedle pár zlodějů a vlků zařvou hlavně předlouhé zástupy veverek. Pak možná zase jedna či dvě generace budou přemýšlet racionálněji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano přesně tak to je, snad jen ještě dodat, že některé veverky pořád pošilhávají po tom stát se vlky a mylně se domnívají, že budou-li s nimi víti (a volit je) nakonec se do této společnosti dostanou, a nebo alespoň to pro ostatní veverky bude tak vypadat. Opak je však pravdou, tímto si do budoucnosti svůj status nebohých veverek jen upevní. Ostatně volit strany proti svým zájmům je úchylka pro českého ovčana celkem běžná.

   Vymazat
  2. Tvoje slavná odvolatelnost politiků je naprosto stejná pitomina jako zkrátit funkční období na jeden rok.
   Vy, Okamůrovci, nejste ve skutečnosti žádní demokrati, ale komouši tělem i duší. Vaším konečným cílem je znovunastolit zde ten humus co tu byl před rokem 89. Opět chcete vládnout "hloupým" veverkám které sami neví co je pro ně dobré a volí proti svým zájmům. Vy jim to už vysvětlíte.

   Vymazat
  3. 19:56

   Jakoby nestačily ovce - teď do toho Václav zamotal ještě veverky.

   everky žijí na hřbitovech a mají blechy.

   VeVerky se dávno přejmenovaly na "lidem" a pak zanikly.

   Do diskuse o veverkách se zatím nějak nepromítli židozenářští ilumináti - možná proto, že náckové vyspávají páteční kocovinu.

   Také o rudohnědých veverkách zatím ani slovo - ze stejného důvodu?

   Vymazat
  4. O "hloupých" veverkách už toho víme dost,co se začít všímat více "chytrých vlků?

   Vymazat
  5. Anonymní 19:56
   Odvolatelnost zastupitelů je dle vás pitomina proto, že to můžete zdůvodnit ale z jakéhosi důvodu se stydíte, nebo proto, že vás to jen tak napadlo?
   Myslíte že je pitomina právo zaměstnavatele propustit zaměstnance, s jehož prací není spokojen, v krajním případě třeba okamžitě?
   Pokud to tak jako s politiky pro vás představuje pitominu, proč to tak dlouho funguje a nikdo to nezakázal? Zkuste se jen tak sám pro sebe zamyslet, jakou perspektivu by měla kterákoli firma, kdyby po přijetí zaměstnanců je nesměla třeba 5 let propustit, ani kdyby ti zaměstnanci nejen že nepracovali, ale třeba by vyprodávali majetek firmy, prováděli sabotáže v zájmu konkurence, tahali do firmy potulné pochybné existence, podpalovali sklady, tunelovali bankovní účty a z účtárny si udělali hašišdoupě. Myslím že žádná firma by to nevydržela a napořád to nemůže vydržet ani žádný stát, ani kdyby byl sebebohatší.

   Vymazat
  6. 21:16

   Naprosto to nejste schopen domyslet. Jak by se vám třeba líbilo kdyby se "sluníčkáři a havloidi" pokoušeli každého půl roku odvolat Zemana? To by se vám asi moc nelíbilo, viďte? Vy byste se zase furt pokoušeli odvolat Babiše a Sobotku a KDU a všechny. Nikdo by nic nedělal, jen by se vedla permanentní válka. na to vám prdím.

   Když politik udělá nějaký průser který je u zaměstnance na okamžitý vyhazov tak jde sedět, nebo minimálně odstoupí. Váš příměr se zaměstnancem je mimo. Tam je jeden šéf a ne 100 členné hlasující kolégium kde má každý rozdílné zájmy.

   Vymazat
  7. Anonymní 22:09
   Opravdu máte tak zásadní problém s demokracií? Já ne. Kdyby skutečně třeba Zeman ztratil důvěru většiny lidí a ti by rozhodli o jeho odvolání, SAMOZŘEJMĚ bych to akceptoval. Ale neviděl bych to tak divoce jako vy, že by se každého půl roku odvolávalo. Hrála by tam totiž roli velice zásadní skutečnost - zastupitelé by VĚDĚLI, že mohou být odvoláni a tudíž by bezpochyby byli velice opatrní, aby se nenamočili do nějaké špinavosti nebo skandálu. Dnes naopak ví, že od okamžiku zvolení můžou dělat prakticky co se jim zlíbí a voliči s tím nenadělají nic. Také podle toho jednají. Není podstatné co ve volebních brožurách naslibovali, ale co přinese prospěch jim nebo těm, kteří je platí.

   Tato země byla rozbita, stala se kolonií, byla zadlužena, přišla o suverenitu a obrovské majetky včetně většinu průmyslu a měnového zlata. To jsou nevyčíslitelné ztráty, přičemž ty vyčíslitelné jsou v řádu bilionů. Mohl byste mi prosím připomenout jména těch politiků, kteří za způsobené škody sedí? Zaměstnanci chodí za mříže za škody naprosto směšné ve srovnání s výše uvedenými.

   O počet šéfů vůbec nejde(kdejaká akciovka jich má desítky i stovky), jde o prosté vyhodnocení kvality svěřené práce, tak jako se provádí neustále na každém pracovišti. A také o vymezení nadřízenosti a podřízenosti. Tato země jim opravdu nepatří(i když se často chovají, jako by patřila), jsou pouze najati k její správě.

   Vymazat
 14. HORNI DOLNI, never tomu, ze mam nejakeho synovce a never tomu, ze ze by Ti v Americe hrozilo nejake nebezpeci.

  Oni ted kazdeho kdo volil Trumpa sice narknou z rasismu , Fasismu, Nacismu a Trumpa prirovnavaji k Hitlerovi,
  ale nikdo je nebere vazne.
  Policie tyto BLBCE uz ani nepusti do blizkosti Bileho Domu.

  Protoze jsou to hlupaci, tak si neuvedomuji, ze Nacismus REHABILITUJI. Tata klika mocichtivych blbecku nazve Nacistem kazdeho, kdo ohrozuje svym myslenim jejich monopolisticke snahy o dominaci druhych...

  Nedavno zde chytli mladou zidovku, ktera pomalovala zdi university a zidovsky hrbitov svastikami. To proto aby Zide meli strach a platili penize na nejake jejich organizace.

  V Americe je Nacistu a Komunistu velmi malo a jejich slety porada tajna policie , aby nalakala a registrovala radikalni zivly a vedela o nich.... Patriotu, vlastencu, nacionalistu a separatistu je zde vsak hodne.

  Gangu je zde take dost, ale pouze v cernych ctvrtich.
  S temito jmenovanymi lidmi nikdo neprijde do styku, pokud je nevyhledava.

  Amerika je moc fain zeme a ted se rapidne lepsi diky Trumpovi. Tovarny se vraci a nezamestnanost se snizi.
  Obama care (zdravotnictvi) je sice pruser s kterym si zatim nikdo nevi rady, ale pracuje se na tom.
  Danovy system bude zmenen. Ve vzduchu je optimismus a ten se projevuje na Wall str. (DOW = 20 800 +)

  Tato zeme je idealni pro mlade lidi, ktere maji co nabydnout na trhu prace...Pro penzisty je take moc fain, ALE, ve ctvrtich mladych se neda zit. Tam je zabava a hudba kazdy den, coz je na zblazneni. Takze jsou zde hranice pro stare a mlade.

  Je to zeme hracek pro motoristy a je zemepisne krasna.
  Takze je zde co videt a zazit.

  Verim , ze i Evropa se zmeni k lepsimu, kdyz se prikloni k tomu co prosazuje president Trump a jeho lide.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně zaměstnanci Amazon, WalMart a McDonald jsou DowJonesem nadšeni. Mzdy jim letí raketově nahoru.

   Vymazat
  2. Bohuzel pan Honolulu nereprezentuje USA objektivne a poctive , vcetne situace okolo pana Trumpa.
   Ja mu preju (Trumpovi) aby postavil opet Ameriku na na jeji nohy . Ovsem jestli se to mu povede ...nemyslim. Zatim Trump je v obrane posici!!!
   Amerika ztratila 70.000 firem do Ciny , kolik se jich vratilo???

   Vymazat