Reklama

.

.

pátek 24. února 2017

Rusko přispívá ke svržení vlády v Německu

Frauke Petryová - šéfa AfD v Moskvě
- redakce -
24.2.2017  Zvědavec

V pondělí proběhlo setkání představitelů ruské státní Dumy s delegací německé opoziční strany „Alternativa pro Německo“. Rusko se začíná stavět k Západu tak, jako se dosud Západ stavěl k Rusku.


Neustálé a neopodstatněné obviňování Ruska z vměšování do vnitřních záležitostí západních zemí přineslo své ovoce. Rusko už nehodlá ani v otázce ideologicko-politického vlivu hrát nadále roli otloukánka, který úzkostlivě dbá o to, aby nezavdal faktickou příčinu k agresivním výpadům současných západních vlád proti jeho zemi. Prezident Putin byl dosud ve vztahu ke svým západním „partnerům“ příliš korektní, příliš akurátní, když odmítal podporovat jejich politickou opozici a jednal výlučně s oficiálními představiteli vlád západních států. A to i přesto, že tyto vlády v čele s USA dělaly a dělají vše pro to, aby všemi dostupnými cestami zamezily posilování moci Ruska a svrhly Putinovu vládu, a to včetně přímé podpory a financování protivládní opozice a jejich aktivistů v Rusku.

To se ale nyní mění. Síla a rostoucí mezinárodní vliv Ruska na světové scéně vytváří předpoklad k tomu, aby Rusko začalo aktivně podporovat opoziční politické strany a hnutí v klíčových západních státech, které dosud vytvářely protiruský tlak cestou ekonomických sankcí, agresivních provokací NATO a hybridních válek zaměřených na zadržování Ruska při jeho zpětném dobývání oprávněné pozice suverénní světové velmoci. Tak si Rusko může efektivně zajistit náklonnost té části západní společnosti, která se nenechá ohlupovat rusofobními manipulacemi svých sdělovacích prostředků.

Ruský publicista Petr Akopov k tomu v článku pro internetové noviny „Vzgljad“ napsal:

Postoj Ruska k Západu se mění, „protože jsme viděli, že nás stále obviňují z něčeho, co neděláme. Šílené zprávy o „ruských hackerech“ nebo „kompromitujících materiálech pro Trumpa“ se stávají základním prvkem útoků na Rusko. Přitom jakékoliv námitky či argumenty Moskvy nemají žádný dopad: písnička o „ruském vměšování“ zní stále silněji a silněji a její aktéry nezajímá pravá skutečnost. Proto je nutné změnit taktiku.

Nyní bude Rusko navazovat oficiální vztahy s opozicí na Západě. Tím spíše, že v posledních letech vnímáme v západních zemích kolosální nárůst vlivu nových anti-elitářských sil. Všechny ty roky beztak tíhnuly k Moskvě, protože se jim také nelíbí atlantická globalizace (která pro ně nabývá formu evropské integrace), diktatura tolerantnosti a potírání křesťanství. Také se staví za tradiční hodnoty a proti nastupující filozofii posthumanismu. Evropská pravice, euroskeptici, leckterá levice i antiglobalisti, mnozí z nich považují za správné mít strategický svazek nebo prostě normální vztahy svých zemí (Francie, Německa, Itálie a dalších) s Ruskem.

Po třech letech nátlaku ze strany atlantických elit na Rusko se růst sympatií těchto sil k naší zemi jen urychlil. Nejedná se o marginálie ani o populisty, jde o znechucení evropských občanů současnou politikou jak celé EU, tak jednotlivých zemí Evropy, včetně nemalé části samotných politických představitelů, které neživí elity. Nelíbí se jim cesta, po níž EU kráčí. Oni nejsou pro Rusko, nýbrž pro Francii, pro Německo, pro Itálii. Nyní Rusko nebude kontakty s nimi skrývat.

Před několika lety přijal Marinu Le Penovou tehdejší mluvčí vlády Naryškin ve vedlejší místnosti. Nyní Vjačeslav Volodin, předseda státní Dumy, promluvil s Frauke Petryovou otevřeně. V budoucnu k nám mohou přijet lídři španělského „PODEMOS“, italského „Hnutí pět hvězd“, Strany nezávislosti Spojeného království ...

Moskva nevystupuje jako nové hlavní město Kominterny ani jako sjezdové centrum konzervativců a tradicionalistů z celého světa. Přesto nás obviňují ze zasahování do vnitřních záležitostí, tak je přinejmenším nutné seznámit se s těmi, kdo jsou považováni za naše „loutky“. Jinak by to bylo trapné – až se dostanou k moci.“


Россия делает ставку на смену власти в Германии vyšel 21. února 2017 na vz.ru. Překlad Radim Lhoták - děkuji.

112 komentářů :

 1. Docela aby mne zajímalo, jak se Západ vměšuje do vnitřních záležitostí Ruska. Píše se to v článku hned na začátku - prosím jeden příklad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haháá, jejda, tak to jsem se fakt docela nasmál ;)

   Vymazat
  2. 14:17 Když jen jeden příklad, tak co třeba sankce? To není už ani vměšování, to je přímo brutální "kroucení rukou".

   Vymazat
  3. Důrazně vyzývám své havlistické přátele aby zdůrazňovali, že nukleární humanitární válka s Ruskem musí proběhnout v Evropě, nesmí se týkat USA,samozřejmě potřebný bojový materiál našim přátelům havloidům dodáme, včetně jaderných bomb.

   Vymazat
  4. Jako rus, casto rikam, ze v Rusku je vice demokracie nez v EU. Staci se podivat na media. My nemame cenzuru, jako tady v EU... dokonce vznikaji nejaka dalsi ministerstva Pravdy, ktera pry budou bojovat s ruskou propagandou - tak na tuhle jednotku jsem maximalne zvedavy, pokud se to deje z dani obcanu - obcani maji pravo seznamit se s jejich aktivitou a vysledky ... CEKAM CEKAM...

   Tak, nejak jsem odbocil ... Takze v Rusku mame Radio ECHO MOSKY - nejvetsi stranky 5 kolony.
   echo.msk.ru

   Zaroven mame TV Dozhd (www.tvrain.ru) - to je cely "pravdolaskarsky" televizni kanal!

   mame spoustu debatnich poradu - uz ani nestiham je vsechny registrovat.

   A to se samozrejme nebavim o standardnich balickach SAT kanalu - BBC, CNN, Fox News a vsechny ty US sracky. Samozrejme je tam tez radie Liberty - 100% US propaganda...

   Ted vy, HAVLOIDI, krome techto "alternativnich" stranek, proti kterym bude EU jeste bojovat a zavirat je, a krome jedineho RussiaToday, muzete vyjmenovat dalsi radio/televize kde bych se dozvedel pravdu, teda pardnon, ruskou propagandu???

   Vymazat
  5. 15:18

   A proč tady teda jsi, v té blbé nedemokratické Evropě? Nebylo by ti líp doma?

   Vymazat
  6. 15:18 Oficiální stránky "Ministerstva pravdy" jsou tady:
   https://twitter.com/CTHH_MV
   Tam se můžete podívat, kolik té ruské propagandy odhalili. Za dva měsíce ani ťuk. A tak se zřízení CTHH vyplatilo, protože naprosto jasně dokázolo, že řeči o ruské propagandě jsou jen protiruskou propagandou.

   Vymazat
  7. Co je ti po tom, kde žije, ptal ses, jak se západ vměšuje do ruské politiky, tak ti odpovídá, jaká je tam oproti nám svoboda tisku a sdělovacích prostředků. Ale o tom vměšování- tak tedy: při oficiálních návštěvách se setkávají s "disidenty", platí jim jejich provoz, motají se do soudního řízení, což nemá obdobu, přijímají různé opozičníky oficiálně, což teď Rusové oznamují, že budou dělat taky.

   Vymazat
  8. Zase jeden tvrdolín, který čte a poslouchá pouze svého ředitele nebo stranického instruktora hulibrka Jandu.

   Vymazat
  9. 15:23 A nebylo by tobě líp v nějaké zemi, kde si nikdo na současnou "demokracii" (čti kapitalismus) nestěžuje? Vlastně to je problém, takovou zemi dneska už asi nikde nenajdeš.

   Vymazat
  10. 15:40
   Já jsem se před tím na nic neptal, troubo. Ptal jsem se proč tady tedy je a není ve své domovině.

   A když už tak se taky ptám jestli v Rusku existuje nějaký významný zástupce opozice kterého by Putin nedal zavřít, nevyhnal do zahraničí, nebo nenechal popravit.
   V Rusku žádná demokracie není. Neexistuje tam žádná opozice. Náckové Žirinovského i komouši v Dumě jen kývají na jakékoli rozhodnutí Putina.
   Kdykoli se objeví nějaká osobnost ze které by hrozilo jakékoli nebezpečí pro věrchušku tak je okamžitě smetena a semleta.

   Vymazat
  11. 15:48
   Ne, mě je dobře zde, v naší krásné, svobodné, demokratické a bohaté zemi. Proč bych se měl tedy někam stěhovat? Kvůli pár křiklounům které pálí dobré bydlo?

   Vymazat
  12. 15:54 no dobře, ale řezat s Ruskem se to musí tady v Evropě, USA do toho zatahovat nebudem, kvůli pár křiklounům které pálí dobré bydlo?

   Vymazat
  13. 15:23 odpověz k tomu co psal jandův hulibrku a neptej se jak idiot, proč ti mouchy lezou po stropě

   Vymazat
  14. 15:52 Jakou opozici byste si představoval? Vaše názory na poměry v Rusku vycházejí z vašich chorobných představ, ne z reality. Oháníte se demokracií, ale nejste schopen uznat výsledky svobodných voleb a nespornou podporu Putina. Tak o čem to mluvíte? Že tam není opozice podle vašich představ?
   15:54 Vaše důvody chápu. Proč se ale tak hloupě ptáte na důvody druhých? Pokud opravdu vyznáváte svobodu, tak byste jí měl respektovat i u jiných lidí.

   Vymazat
  15. Jinak - o co západ Rusko jakkoli požádá, to od Ruska dostane, aneb jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

   Vymazat
  16. "Jakmile stanete nepříteli tváří v tvář, zabijte ho! Vězte, že nemůže být žádného slitování! Zajatce brát nebudeme!
   Tak jako před tisíci lety Hunové pod vedením svého krále Attily získali slávu, která v pověstech a bájích přetrvala dodnes, tak nechť skrze vás jméno Němec setrvá v Číně na 1000 let takovým způsobem, aby se už nikdy žádný Číňan neodvážil třeba jen křivě pohlédnout na Němce. Nechť je s vámi boží požehnání! Modlitby všeho lidu i má přání vás provázejí každého zvlášť. Otevřete provždy cestu kultuře!"
   Wilhelm II.

   Vymazat
  17. 21:24 - protože Germán Mongolce nikdy nežádá. Germán si bere! - https://www.protiprudu.org/wp-content/uploads/2017/02/gv-6.12.jpg

   Vymazat
  18. 15:23 jak se opovazujes nekomu rikat kde ma nebo nema byt, neko nekoho nekam stehovat? Ty cesky nevolniku nechales ze lide se jezdi divat na cesky mrdnik a komedii z celeho sveta. Do ceska jezdi jako do cirkusu aby se podivali na ceske nevolnicke klauny. A ty taky vystupujes v ceske manezi, ty sasku picmaranej
   V ty havlokomedii

   Vymazat
  19. 15:52 o rusku nemluv, cesky nevolnicky sasku
   Tajtrdliku, ale havlovat muzes

   Vymazat
  20. 15:18 - pravda je taková, že Rus vznikla poté co ji sjednotili uškujnici! Tedy nordičtí piráti z vikingských (varjažských) kmenů ze Skandinávie. Podle ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na asijské despocii, otroctví a teroru. Toto se změnilo když se vlády ujal Petr I. Veliký, který chtěl vrátit Rusko na evropskou, germánskou trajektorii vývoje už tím že hlavní město přenesl k břehům Baltu - blíže právě Skandinávii. Jeho germánští potomci v čele Ruska tuto říši pozvedli na světovou mocnost, ale naráželi na překážky kladené jim do cesty světovým Židovstvem. Nakonec byli jím uvrženi do vzájemně zničující války s Německem, která způsobila nebývalou krizi a pád Ruska. Lhotejný postoj většinové negramotné slovanské poplulace byl příčnou toho, že znovu pak již nikdy nepovstalo a bylo nahrazeno židovským projektem SSSR, po jehož zániku zbylo jakési torzo zvané SNS v čele s tzv. Rusku federací, jejíž Putinův režim považuje Širopajev za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům.
   A znovu jsou to "jiné rasy", které skutečně profitují z euroasijského Projektu: ruská populace platí účty za všechny neevropské provincie, ve kterých jsou místní despotové podplaceni k poslušnosti Moskvou. Jsou to především asijští muslimové, kteří mají poslední slovo v Rusku. Kreml přizpůsobuje svou politiku jejich požadavkům. Oni tvoří jádro armády, oni diktují své podmínky ruským vojákům a důstojníkům. Oni tvoří většinu ruské ilegální pracovní síly. A nejhorší ze všeho je, že čečenská mafie ovládá velká města Ruské federace.

   Vymazat
  21. USA svým prokázaným špiclováním Merkel asi Německo posilovaly vnitřně i mezinárodně .Člověk žasne nad některým výplodem něčeho,mozku asi ne !

   Vymazat
  22. to 15:52
   Pokud se domníváš, že v Rusku žádná opozice není, tak je to tím, že ji není zapotřebí, lidé se mají dobře a nepotřebují se nechat vykořistovat cizákama. Panimaješ ?

   Vymazat
 2. Zde několik pro začátek: Podpora homosexuálů v Rusku, podpora úchylných Pussy Riot, lži o vraždě Němcova, příprava invaze na Krym, neustálé kecání do toho kudy jak a přes koho má Rusko postavit plynovod, jestli může a nebo nemůže mít vojska kdekoli na svém území atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:28 Nezapomeňte také na 654 neziskovek v Rusku, které se věnují politické činnosti a jsou financovány ze zahraničí. V Rusku přijali v roce 2013 zákon o jejich registraci a vykazování příjmů. A ukázalo se, že jen za první 4 měsíce od začátku platnosti zákona, dostaly ze zahraničí kolem miliardy dolarů.
   https://www.youtube.com/watch?v=07Z5yuM7RS4

   Vymazat
  2. 17:56 No ty jsi tedy exot.Neandrtálci už lámou angličtinu? V.J.Horák

   Vymazat
  3. - ty neandrtálce bych moc neurážel, páč aniž si to rudej chcípáku uvědomuješ, urážíš tu asi jediný voliče který vám brzo zbydou!:) A jakým jazykem píšu já, o to se nestarej, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ...

   Vymazat
  4. 22:30 havlisto, upoceny cechacku, smrduty
   Anglicky neumis, but we can switch to English if you want

   Vymazat
  5. 22:30 ja Rusum vdecim za zachranu zivota
   Rad ti to vysvetlim osobne, havlozmrde, hitleristo

   Vymazat
  6. 22:43 - o Rusech tu nic není, paranoide. A jestli vděčíš za svou ničemnou existenci zkurvencům rudým, rád ji ukončím - i tvý případný zkurvený komoušský famílie ... doufám že nejste moc tlustý aby to sádlo moc nezapatlalo kotle u lokomotivy:)

   Vymazat
  7. Rus bude nakonec od grjazny osvobozena! -https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Vymazat
  8. My nejsme Češi, dokonce ani ne čeni. Jsme hrdí Evropané! Když dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji - https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   Vymazat
 3. Když vydají v Rusku zatykač na domácího zloděje a oligarchu,tak ten u nás dostane politický azyl a proč ne, když slovenský oligarcha je u nás ministr !

  OdpovědětVymazat
 4. Doufám, že německý národ Goethův a Schillerův si dokáže hodně brzy se zrůdou Adolfinou Merkelinou poradit sám !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslim, poslusni nemci jsou unuce

   Vymazat
  2. Ne,ne... bude hůř - nastoupí Martin Schulz

   Vymazat
  3. Ale to snad nemyslíte vážně , dobře si poradil i v roce 1933 , co . Že vám huba neupadne .

   Vymazat
 5. Přátelé, mějte na paměti, že řezat s Ruskem se to musí tady v Evropě, vše potřebné naši havloidní vládci zajistí, nebuďte hloupí a bojujte všemi silami proti Rusku a neptejte se hloupě proč. Nechme prosím ten mírumilovný stát USA na pokoji, nemá s ničím nic společného.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusko prostě opouští zásadu "co nechceš aby druzí tobě činili, nečiň ty jim" a přechází na princip "oko za oko, zub za zub". A je to správné, s bezohledným "partnerem" se jinak jednat nedá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Existují jen dvě možnosti: buď spojenectví západní Evropy nebo nadvláda Ruska. Československo, Jugoslávie i polský stát - to vše bude smeteno. Vyvine-li se Rusko v mohutnou vojenskou sílu, nepřežijí tyto státní útvary jedinou generaci. Celá ta hra s okrajovými státy skončí jejich připojením k Rusku, pokud neuzavřou se zeměmi střední Evropy hospodářská spojenectví, s jehož pomocí dokáží ruské hrozbě čelit. Západní Evropa buď převezme ekonomické vedení a k tomu účelu se musí sjednotit, nebo podlehne velkému Rusku, jehož hranice budou sahat od Tichého k Atlantskému oceánu....to by ovšem znamenalo zánik jak německé, tak i francouzské kultury. Pak bychom udělali nejlépe, kdyby se naše děti již nyní ve škole učily ruskému jazyku a dějinám, aby se připravily na příchod velkoruské nadvlády." (Alexander Parvus, 1921)

   Vymazat
  2. "Ruská politika je nezměnitelná. Měnit se mohou pouze ruské metody, taktika, způsob manévrování, ale polární hvězdou ruské politiky zůstává podmanění světa. Polárka je na hvězdném nebi stálicí. V politice Ruska není žádný rys nápadnější než onen, který sleduje nejen své tradiční cíle, ale také způsob, jak jich dosáhnout. Neexistuje tah v současné politice, který by nebylo možné najít už v historii. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje pouze jediný způsob, jak se chovat k mocnosti, jako je Rusko - neukázat strach. Jestliže se Evropa dá na ústup, nebude to znamenat pouze porážku, ale bude to trvalé ujařmení!"
   Karel Marx, New York Tribune 1856

   Vymazat
  3. 16:31 Není to škoda, že dějinný vývoj udělal z obou těchto myslitelů pitomce?

   Vymazat
  4. 16:31,16:31 jo jo pane GOEBELS, je třeba jít na Rusko ihned, nejlépe s nukleární výzbrojí a to dříve než Měsíc vrazí do Země, což by se také mohlo stát jak píšete.

   Vymazat
  5. Hlupák tu operuje se starými texty. Jak jistě víte, doba je dávno jiná, Rusko i Evropa jsou jiné, Čína je jiná. Nikdy nebylo ruským záměrem ovládnutí světa. Ani za cara ne. To jen britská propaganda za Krymské války tohle vytroubila do světa a troubí to doteď různé propagandistické dílny globálních manipulátorů. Rusko, stejně jako Čína jsoiu typické vnitrozemské velmoci. Jejich zájmem není ovládnutí světa (jako je to u námořních velmocí - viz GB a dnes USA), ale přátelské a spolehlivé sousedství se svým okolím. Rusové by byli nejraději, kdyby všechny země kolem nich byi něco jako Finsko či Rakousko nebo Švýcarsko. USáci naopak chtějí, aby všechny ty Švédska, Rakouska, Finska atd. byly pod jejich komandou v NATO a chystaly se na válku s Ruskem. Taurus

   Vymazat
  6. 16:48 - je to jinak. Viz 16:42 ...

   Vymazat
  7. Nemít Britové kvalitní rozvědku a svý lidi na nejvyšších místech Rusa, cara Pavla I. by se nepodařilo zlikvidovat a ten by si s Bonapartem rozdělit svět! Už měl nachystáno na výpravu do Indie! Se Stalinem a Hitlerem to pak už jen zopákli i bez vraždy - stačilo jednomu z nich zasadit do hlavy červíčka nedůvěry:)

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  9. 17:18 - pan Trump jim ukáže sílu! Té rozumí jako jediné - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2039000-nastal-cas-delat-pro-spolecnou-obranu-vic-tlumocil-pence-trumpuv-vzkaz-evropskym

   Vymazat
  10. Re (16:31):
   K. Marx byl velmi prozíravým a geniálním myslitelem, ne však neomylným!
   V tom svém dobovém posudku (odsudku?) Ruska a jeho politiky se dopustil přehmatu v tom, že z dobového rysu udělal trvalý atribut. Žádná země na světě, a co jich je!, nesetrvává u neměnnosti své politiky. Jedinou konstantou je zachování státu, v jehož jménu je vedena.
   I politika po sobě jdoucích carů se vyvíjela. Od expanzivní až vysloveně izolacionistickou.
   Zcela jiná byla v éře Lenina, poté Stalina atd.
   Od vzniku sovět. Ruska, to bylo ale právě Rusko, které čelilo bezpříkladně ničivým agresím: (a) hned v počátcích sovět. státu intervenci zahraničních armád (ze západu, jihu i východu), (b) zanedlouho poté agresi hitlerovské koalice. Kdepak, že si mohlo koho podmaňovat! Bylo v kriticky těžké defenzívě ...
   Nehovořil bych ani o podmaňování, spíše o získávání spřátelených států či satelitů do sféry svého vlivu.
   Podobně jako země, které sousedily před 2. světovou se SSSR, byly Západem formovány tak, aby vytvářely "ochranný kordón" před sovět. komunismem, tak i SSSR se po válce snažil obklopit zeměmi, které začlenil do své sféry vlivu a obrany.
   Rusko i SSSR ostatně ve své historii nedělaly nic až tak jiného než to, co dělaly západní mocnosti. Koloniální soustava vznikla jen cestou podmaňování!
   A protože tím Rusko (SSSR) "lezlo do zelí", bylo a je předmětem jak neopodstatněné, tak i opodstatněné, kritiky ze strany Západu.
   Evropa si ve vztahu k Rusku může vybrat. Buď spolupráci za vzájemně výhodných podmínek (a přežití) nebo konfrontaci (a apokalypsu obou).
   Ze spolupráce nemůže vyjít nikdo poražen, z konfrontace v době až tak ničivých zbraňových systémů, jak jsou dnes či budou zítra, vyjdou obě strany poraženy. Na hlavu.
   O nesmyslných výdajích na zbrojení, které vedou jen k odčerpávání zdrojů (lidí, surovin, energií a materiálů, financí ..), a s tím též spojenému zvyšování rizik konfliktu raději ani nehovořit.

   Vymazat
  11. Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Vymazat
  12. 22:36 redakce, jaktoze nemazete tento spam

   Vymazat
  13. Rusko je zemí s relativně řídkou hustotou osídlení. Jeho půda je úrodnější, než jakákoliv jiná. Nabízí ty nejpříhodnější podmínky pro pěstování všech druhů obilovin, ovoce a rostlin. Rusko má ohromné pastviny a téměř nevyčerpatelné lesy. Má ty nejbohatší naleziště zlata, stříbra, platiny, železné rudy, mědi, niklu, manganu a všech ostatních kovů, nemluvě o ropě a zemním plynu. Nebýt despotismu carů a zoufalé nevhodnosti komunistického systému, tak se ruská populace mohla již dlouho těšit z té nejvyšší životní úrovně na světě. Není to nedostatek přírodních zdrojů, co tlačí Rusko k dobyvačné expanzi. Od doby invaze Mongolů lidstvo nečelilo tak odhodlané a naprosté aspiraci na neomezenou světovou nadvládu. V každé zemi putlerští emisaři a páté kolony fanaticky pracují na připojení k "ruskému světu" ...a tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Vymazat
  14. 22:48 - ty negramotnej užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku vysranej z komoušský smradlavý lejnolíhně, budeš zabagrován pod zem zaživa, aby dřív než ten tvůj rachitickej trup krapet obohatí půdu, ji tvý zlodějský čpáry v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětly. Takto zúrodněná zem dá žírný chléb králikům ze kterých budeme šít límce a vložky do rukavic pro naše vojáky dobývajících Rusákostán:)

   Vymazat
  15. 23:03 - a kdo říká že Mongolská říše už není? A kdo je asi Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku? Čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Vymazat
  16. Takže shrnuto: Rusko je země budoucnosti! Ovšem bez Rusů ...

   Vymazat
  17. 23:04 to si me pletes se sebou, smrduty cesky nevolnicku

   Vymazat
  18. 23:15 вы будете дросселирования вашими собственными кишками

   Vymazat
  19. 23:15 svet bude hezci bez tebe, smrade

   Vymazat
  20. 4:19 - ty negramotnej užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku vysranej z komoušský smradlavý lejnolíhně, budeš společně s další zdegenerovanou pakáží zabagrován pod zem zaživa, aby předtím než vaše trupiska krapet obohatí půdu, ji vaše zlodějský čpáry v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětly. Takto zúrodněná zem dá žírný chléb králikům ze kterých budeme šít límce a vložky do rukavic pro naše vojáky dobývajících Rusákostán:)

   Vymazat
  21. Bejt ve Varšavě místo Becka ňákej rozumnej chlap, mohli jsme se mít tak ak sliboal pan Brodský v těch Vostře sledovanejch mašinkách! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
  22. 23:07 - víš jak bysme byli bejvali vyspělí, ty vole? A co nás čeká pod Mongolem Šojgu? Jen Mongolskej rajch ... místo v meďouroj s příjemným vocasem po pětihvězdičkovým koňáčku na patře se tu budeš prohánět leda na poníkoj s nakyslým kumysem na bradě!

   Vymazat
  23. 9.03 - to snad není pravda , co tu dělají takové výlevy s.aček ? Redakce , vy tam asi spíte , vyhodťe ty žbery nenávistné zvrhlé sprostoty ! Nebo to tu máme jako ukázku české kultury?

   Vymazat
  24. 14:21 - copááák! Ty bys raději ty užgryndanej čechomužíku toho poníka a to zkyslý kobylí mlíko? Tak to honem padej za Ural!

   Vymazat
  25. KLÍDEK hoši,nestyďte se že jste slované.

   Vymazat
 7. 15:56
  A tak ussackej agresor rozesrává od konce 2.světové války celej svět ty zdegenerovaný geronte???!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:16 To je radosti jak na Starém Bělidle. Jenom jste nepostřehl, že nechápavost 16:06 si s vaší blbostí v ničem nezadá.

   Vymazat
  2. 16:45 A jéje, tapetář nastoupil do práce. To zas bude v diskusích nablito.

   Vymazat
  3. To není tapetář - to je ten blbej chycht. Magor. Je zbavenej svéprávnosti, nikde nesmí jednat, ale tady si může zanadávat a urážet beztrestně. Proč by toho nevyužil? Oplzlej, úchylnej - jinde by dostal přes držku, ale diskuze jsou otevřené všem, i sprostým magorům. Když má svoje dny, vleze na diskuze a píše všude ty samý, stejný, oplzlý a sprostý urážky.Hovado - co chcete od invalidy na hlavu?

   Vymazat
  4. 19:32 - ááá - další nadržená neúspěšná křivohubá vepřová tlama se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu. Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Vymazat
 8. 16:16
  Za to tvoje jandovský ÍÍÍÁÁÁ je pod bodem mrazu!!!!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V 16:35 - mluvíš zřejmě o pornoherci pro teplouše Jandovi, že ?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Ty ubožáku(16:47) o Olympik se neotírej, protože není lepší text než: "Pořád es jenom ptám a odpovědi té se nedočkám"(Otázky) Kolik je ti vůbec let ty chytrolíne, že můžeš všechny jenom urážet. V.J.Horák

   Vymazat
  4. 19:10 - se tu o něj denně otírá ten kretén nad tebou, nevím vo co mu de, jestli tý plešatý zpěvačce závidí prachy, manželku, céry neb všecko dokupy ....

   Vymazat
 9. Žůžovka Jandy má vycházky ze
  záchytky a venerologickýho oddělení???:-)
  No jo,náš brontosaurus se opět chlubí,že jeden pidimozek nestačí....druhej stejně nefunkční má v ocasu!!!!!
  To zas bude oslava to havlohovna velikosti Mount Everestu!!!!;-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty ubohý lůzře(17:19) táhni už do prdele, kdo je na ty tvé hovadiny zvědavý!V,J,Horák

   Vymazat
  2. To je ten blbej "chycht" - ne? To je magor. Má papíry na hlavu. Nemá co dělat a zabavuje se sprostým nadáváním a urážkama na internetu-No - co, když takové věci se dnes magorům dovolujou veřejně, tak proč ne? Dřív byli podobní duševní mrzáci v blázinci. Chycht píše pořád totéž a všude. Magor - no.

   Vymazat
  3. 19:28 - ty magory úchylácký bych moc neurážel, páč aniž si to rudej chcípáku uvědomuješ, urážíš tu asi jediný voliče který vám brzo zbydou! Co využívám já, o to se nestarej, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ...

   Vymazat
  4. 22:32 me tu uchylove z redakce mazou za tobe lizou prdel
   Zrejme je to odmena za to ze jsi je ojandoval
   Ty cesky nemyty nevolnicky hovinko

   Vymazat
  5. 4:10 - a co teprvá až tě smažem my, při čištění rasy od mongoloidního komoušsko-rusáckýho odpadu! To už pak opravdu nebude třeba po tobě nic mazat:)))

   Vymazat
  6. Ruský mongoloidní divoch hrozí nevolnictvím nám Čechům! Nám ho zrušil pan císař Pepik Druhej už v 18. století! U vás sice sto let po něm taky, Saša Druhej, ale Džugašvili ho zasenc obnovil! Tudíž pamětníci rusácko-mongolskýho komoušskýho nevolnictví ještě žijou ... ty užgryndanej rusáckej neonevolníku! Chycht!:))

   Vymazat
 10. To je zase "diskuse". Buď to zasírá "Horní-Dolní" a když tu není on tak se toho ujme ten ještě větší pošuk který stále dokola opakuje něco o Jandovi.
  Chce se mi blejt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neupejpej se a udělej to, ale pozor na boty!
   V.J.Horák

   Vymazat
  2. Bohužel IQ tvý a toho blbe z Olympicu se od sebe neliší víc než výška hladiny ve spojených nádobách. A v tom je taky zásadní rozdíl mezi námi dvěma znemožňující nám společně vést dialog, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ... taky sis jistě rudej buzerante v lesku svýho vyhoněnýho čuráčka představoval přicházet sebe ve věku 15 let, ne?:))

   Vymazat
  3. 22:09 smrdis jako spoceny cech
   Od takovych jako jsi ty si odsedavam

   Vymazat
  4. 22:50 - neodsedáváš rudej holoprdelníku, páč tam kam já chodívám v teplákách na pětihvězdičkvoý koňáček tebe vůbec nevpustěj ...

   Vymazat
  5. 23:18 to mas pravdu, smrduty cesky nevolniku, tam kam v tvych myslenkach chodis na konak opravdu nechodim, do tvych predstav nechci

   Vymazat
  6. 23:18 - tebe nevpustěj nikam tu, Mongole, páč ty patříš do jurty k misce zkyslýho kumysu, kterýho pro takovej užgryndanej odpad i tak je škoda:)))

   Vymazat
  7. 8:06 zaznamenano, hanobeni, to ti prida tak dva roky v cele s Jandama co ti opakovane roztrhnou prdel, hovnocechu

   Vymazat
  8. 13:14 -ty jako polonegr a ještě rudej budeš viset na veřejným místě:)) Cituju:

   "Odškodnění obětí antirasismu a antifašismu
   Poslední desetiletí jsou bílí lidé terorizováni, perzekuováni a zavíráni do vězení za své názory, které jsou označeny jako rasistické, antisemitské, fašistické apod. Oběti tohoto teroru budou štědře odškodněny a naopak ti, kteří tento teror páchali budou souzeni a jejich majetky budou zabaveny ve prospěch fondu na odškodnění obětí.   Trestní právo
   Obnova trestu smrti včetně veřejných poprav na náměstích v případě nejtěžších zločinců. Lze navázat na řadu tradic."

   Více - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Vymazat
  9. Pokud tě dřív odhalí honolulův synovec v USA (ten napravo) - http://c8.alamy.com/comp/DP173A/apr-22-2006-lansing-mi-usa-the-national-socialist-movement-a-neo-nazi-DP173A.jpg

   pověsí tě na Floridě. pokud nestihneš utýct, tak možná i já tu! Chycht! Už se to blíží negrofilní buzno! Bílé risorgimento!

   Vymazat
 11. Vzdyt je to jasny, Merklova je valecny zlocinec druhe tridy, a tudis nema pravo zastavat vladni pozici vcetne pohodneho

  OdpovědětVymazat
 12. Huz je tu zase nablito, musim to tu jit zfackovat

  OdpovědětVymazat
 13. dobře rusko jen tak dál

  OdpovědětVymazat
 14. Diplomaticky řečeno, jsou lidé s pozváním a lidé s posláním. Těch prvních je mi docela líto, když je vidím neustále projevovat svou totální nevědomost o to, jako funguje globální politika a kladou své hlavy do chomoutů s nadšením duchem chudších. My, kteří víme, jak to chodí ve světě i v té naší chaloupce, známe cestu k důstojnému lidskému životu drtivé většiny, nikoli pouze drtivé menšiny. K lidu bíže a slidem výše, vaše ČSNS

  OdpovědětVymazat
 15. Vladu v nemecku bude treba zvrhnout jako v 1945, v ruinach rozmlacenyho berlina v prachu pod tanky T34

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byli bejvali Poláci krapet rozumný, mohli jsme se mít dobře všichni! I ty dokonce! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
  2. 13:21 - ale pozitivní. Tys jen nudná rusácká smradlavá z láptí vytažená vonuce ... chyct!

   Vymazat
 16. свергнуть правительство Германии, T34 должен быть

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho ti pardál dvojka nadělá jen hromádku šrotu! Chycht! Už brzo pomažete do zajetí a konečně se poprvé i vysprchujete - a naposled ... chycht! - https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   Vymazat
  2. 8:15 udelej neco s tim tikem "chycht", obtezuje to

   To mas z ty propagace hitlerismu, oni ti to uz lochu vyleci

   Vymazat
  3. 8:15 tim vysprchovanim myslis popravci komory. No ty jdi hitlerovsky sebevrah. Stahnout te z kuze je malo

   Vymazat
  4. Pardal? To je asi dalsi zvire z toho nemeckeho zverince Tygru a Pardalu
   Uz nemci umi anglicky nebo budou zvatlat zase nemecky
   "Meine panzer ists brennen"
   A zase budou plakat nad rozbombardovanymi a kobercobymi nalety srovnanymi mesty Hamburgem, Berlinem, Mnichovem, Drazdany
   Nemci zasrani, cislo jedna nepritel Ameriky je na nejlepsi ceste k zniceni
   A cesky tedy nemecky protektorat taky
   Ona vas nafoukanost rychle prejde, jako presla atomovou teroristku horakovou ktera pod sibenici uz nevyhrozovala atomovym utokem na prahu brno ostravu a plzen ale jen si hovnama zbombardovala spodary
   A to ji museli podpirat
   Churdu taky

   Vymazat
  5. 13:28 - už brzo vs vychípávající rudochy vyměníme za uprchlíky a to kus za kus. Na Sahaře je pro vás místa dost a u přistěhovalců je aspoň nějaká naděje na užitek. Závistivá, neschopná a ubohá husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání, která stejně nebudou retroaktivní, anebo registračních pokladen. Případně i Putinovy sovětské "humanitární" pomoci. Zloděj vždycky křičí: "Chyťte zloděje !!!" Anebo píše petice a podává trestní oznámení. Řešení na konci příspěvku. Komunistický manifest škromachů, ransdorfů, falmerů, žantovských, bartošů, matějků, švihlíků, krejčíků, kellerů, falbrů, foldynů, velebů, uhlů, dienstbierů, marxových, šabatových, konečných, křečků, paroubků, stropnických, vyvadilů, rychetských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne na úkor těch produktivních, včetně alimentů. Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus). Chycht!

   Vymazat
 17. 8:15 Pardal? To je asi dalsi zvire z toho nemeckeho zverince Tygru a Pardalu
  Uz nemci umi anglicky nebo budou zvatlat zase nemecky
  "Meine panzer ists brennen"
  A zase budou plakat nad rozbombardovanymi a kobercobymi nalety srovnanymi mesty Hamburgem, Berlinem, Mnichovem, Drazdany
  Nemci zasrani, cislo jedna nepritel Ameriky je na nejlepsi ceste k zniceni
  A cesky tedy nemecky protektorat taky
  Ona vas nafoukanost rychle prejde, jako presla atomovou teroristku horakovou ktera pod sibenici uz nevyhrozovala atomovym utokem na prahu brno ostravu a plzen ale jen si hovnama zbombardovala spodary
  A to ji museli podpirat
  Curdu taky

  OdpovědětVymazat
 18. Tak carodejnice se spikli proti Trumpovi, a lidem co podporuji Trumpa
  A ty carodejnice vyvolavaji v jejich nenavisti demony z pekla
  Takze i proti temto temnym silam Trump bojuje
  Hlasi to Nova Reoublika? Nehlasi, ta umi jen krast clanky od Robertse a jinych a cenzorovat a mazat
  Bez Honolulu by tu byl jen hnuj, hodne slov a hovno v nich

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, rád na kluka vzpomínám! Vidíš - my spolu zamlada v Chicagu! - https://4.bp.blogspot.com/-CbcE6rSSouc/WAL8t2PEfHI/AAAAAAAALfQ/Ss8iDFtDQYQDYTxngXc3uLVd4cz_rKBowCLcB/s1600/George_Lincoln_Rockwell_nation_of_islam.jpg

   Vymazat
 19. OSTATNE SI MYSLIM ZE NEMECKO MUSI BYT ZNICENO

  Polskou sul na zniceni nemeckych poli

  OdpovědětVymazat
 20. Studená válka skončila. Každému běžnému člověku spadnul kámen ze srdce!
  Omyl, řekla (statečně) Amerika a začala (statečně)kopat do ležícího zraněného Ruska.
  Tehdy se našel nějaký V.V.Putin, chlap který umí unést ale i vrátit úder. Ten využil ruského vlastenectví i pocit ohrožení a sjednotil téměř rozbité Rusko. Nyní zesiluje zpětný úder. Statečný Západ umí dát ale neumí vydržet úder.

  OdpovědětVymazat
 21. Zdá se mi že dnes si redakce NR kope svůj existenční hrob, stačí se podívat co zveřejňuje v diskuzi za bláboly, že by NR následovala Britské listy ?

  OdpovědětVymazat