Reklama

.

.

sobota 18. února 2017

Rusko zaplatí poslední dluhy po Sovětském svazu ještě letos, kdy Německo zaplatí ty své?

J. Skalský  
18.2.2017  České národní listy


Rusko je nástupnickým státem SSSR. Z hlediska mezinárodního práva je proto povinno zaplatit dluhy sovětského státu.

I nám Rusko již před několika lety zaplatilo sovětský dluh. Nemuseli jsme ani moc naléhat a peníze jsme dostali.


Pokud si představujete, že nástupnické státy běžně platí dluhy po svém předchůdci, jste na velkém omylu.

Nemusíme chodit ani moc daleko. SRN je nástupnickým státem hitlerovského Německa. Podle mezinárodních dohod, zvláště pak podle Pařížské reparační dohody, je povinné zaplatit reparace,. Tuto povinnost mu ukládá i jeden z hlavních principů mezinárodního práva, který říká, že povinností agresora je uhradit svým obětem všechny škody, které jim agresí vznikly.

A jak tuto povinnost plní Německo? SRN nám dluhuje na reparacích na 360
miliard předválečných korun, tj. asi více než 3 biliony dnešních korun
. Z této sumy nám dosud zaplatila necelých půl procenta.

Od 70. let nám kancléři Německa či ministři zahraničních věcí a jiní němečtí politici slibovali, že nám reparace zaplatí, ale až po sjednocení Německa. To nám ještě sliboval i H.-D. Genscher, který jen prosil o to, abychom měli ještě strpení nějakou dobu. Německo se sjednocuje a jakmile dojde i ke skutečnému sjednocení, rychle se o reparacích dohodneme. Pak ještě Němci argumentovali, že čas jim zabírají celoněmecké volby. A potom...

Co bylo po tom? Nic! Němci s námi o reparacích odmítli jednat. Dnešní naši mocipáni v čele se Sobotkou, předsedou vlády ČR, se snaží nás přesvědčit, že jsme se reparací vzdali, a to Česko-německou deklaraci z r. 1997. Co k tomu dodat?

Německo je povinným státem. A to se svých povinností zaplatit reparace nemohlo vzdát. Tato jeho povinnost vyplývá z mnohostranných mezinárodních smluv a uvedeného principu mezinárodního práva o agresorovi a jeho obětech. My se proto nemůžeme ani tvářit, že by Německo se své povinnosti zaplatit reparace zbavilo. Ta jeho povinnost trvá. A trvá i naše právo na reparace.

Nebylo z hlediska mezinárodního práva možné, aby deklarace zbavila povinnosti agresora a práv jeho oběti, které bylo založeny mnohostrannými mezinárodními smlouvami. Pařížská reparační smlouva měla 18 signatářů, a proto, aby se změnily povinnosti a práva stanovená touto smlouvou, by bylo třeba, aby všichni původní signatáři se na novém obsahu smlouvy dohodli. To se nestalo. Tvářit se, že jsme tak mohli učinit sami s Německem, je, jak jsme přesvědčeni, právní diletantismus.

Stručně řečeno. Povinnost Německa nám, a nejen nám, zaplatit reparace trvá, a rovněž je nezměněno i naše právo na reparace. Nyní jde o to, abychom začali jednat, aby nám Německo reparace zaplatilo.

Média hlavního proudu nás snad denně přesvědčují o tom, jak dosud nebývale dobré vztahy mezi ČR a SRN existují. S Německem vedeme i tzv. strategický dialog, který na nás má vložit německý chomout. Tak co Německu ještě brání, aby nám zaplatilo reparace? Je to údajně náš spojenec. Jistě němečtí mocipáni také ví, že dobré účty dělají dobré přátele. Rusko se nám česká i německá média naopak snaží vylíčit, a to již dlouhodobě, jako říši zla. Ale jak je to možné, že tato tzv. říše zla nám dluh ze sovětské éry zaplatila, ale skvělá a přátelská německá mocnost tak nechce učinit ani náhodou? A tak si můžeme položit otázku, kdo s námi skutečně přátelsky a spojenecky jedná? Je to Rusko nebo Německo? Myslím si, že další slova jsou zcela zbytečná.

J. SkalskýNěkolik slov závěrem

Jak je vidět, i barvy naší a ruské vlajky jsou stejné. Čeština a ruština jsou blízké jazyky. Rozumíme si bez tlumočníka. A byli to především Rusové, co nás zachránili od genocidy, již nám Němci chystali. Nebýt vítězných spojenců a našeho odboje, český národ by již neexistoval a naše historické území by bylo osídleno Němci.

28 komentářů :

 1. Ty prachy nikdo z Germánů nevyrazí.Dluží Řecku a o Rusku ani nemluvě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím,že se mýlíte, peníze dostaneme zpět. Postará se o to ministr kultůry, pan Herman, uvidíte. PV.

   Vymazat
  2. Rusko je leda v prdeli a ne že "zaplatilo dluhy"! - https://pp.vk.me/c637124/v637124993/41ac6/L2jM-SPVaBw.jpg

   Vymazat
  3. Anonymní18. února 2017 11:13
   Herman si ze strany Německa, na svoje asi přijde. Jistě i další přátelé Sudetského Landsmanšaftu. Můžeme se na to dívat, jako na součást splácení těch dluhů.

   Vymazat
  4. 11:42 - ten váš přehled o ruském dluhu je starého data. Dejte něco aktuálního, prosím.

   Vymazat
  5. 15:08- čí náš?! To si rusáckej xindl sám zpracoval- https://vk.com/chernosotnia

   Vymazat
  6. Třeba se jim do léta opravdu to splacení části těch dluhů (tedy ty připadající na období tzv.SSSR) podaří, ale současný kremelský nosatci zasekli dluhy mnohem větší ...

   Vymazat
  7. právě proto by měli sypat a ne vyhrožovat,že nám prachy seberou,když nebudem přijímat tu svoloč

   Vymazat
  8. By ste museli napred odskodnit Sudetske Nemce a emigranty. Vratit jim majetek a vlast. Potom by vam zbylo tak akorat par zdevastovanych vesnic kolem Praglu.

   Vymazat
 2. Reparací jsme se vzdali mezivládní smlouvou v době ČSSR za Husáka. Touto smlouvou byly vyřešeny nároky sudetských Němců, které odškodnila vláda NSR. Tuto smlouvu projednával Husák osobně v Německu se zástupci téměř všech tamních politických stran, včetně Strause. Byla oboustranně bez problémů podepsána. Tak, že jsme se v roce 1997 neměli čeho vzdávat, neboť ta ,,komunistická" smlouva byla stále platná. Ono je to jedno, Česká republika, jako budoucí spolková země Německa už tyto problémy mít nebude...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... a 9. květen 1945 jako výročí našeho osvobození změníme na den ztráty německé ochrany našeho státu, kterou opět nabudeme!

   Vymazat
  2. 9:50, ten závěr je smutný, leč pravdivý !

   Vymazat
  3. Ono to bude celkově pro nás lepší - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
  4. 11:29
   Leda kulový,stačí nám ten untermensch v Teplicích,víc arabasu je dobrejch leda v nově opraveným Terezíně!!!!!

   Vymazat
  5. 11:47 - to máš pravdu! Německo přestává být německé! Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se, Němci získali na pár let více než Frantíci za padesát! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli páni a místním lidožroutům předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci!

   Vymazat
 3. Bratia Cesi,je viacmenej iste,ze ziadne peniaze od nemcov nedostanete,neplatite,ako my coboli a nemecko nas chrani pred Ruskom.Ste uz vlastne jedna partia,dostali ste sa prostrednictvom komedianta pod velenie Bundesweru.Spravne povedal onehda Klaus-Cesi knouraj-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jací bratia, vždyť jste nás už dvakrát odkopli! To se přeci v rodině nedělá! V.J.Horák

   Vymazat
 4. Dvakrát sme vás chránili pred doplácaním na nás. Od vzniku ČSR sme boli pre vás len kolóniou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adame, nepochopil jsem Váš text¨. Pokud mluvíte za slovenskou kolonii,přiznávám se ke koloniálnímu zločinu, když jsem v roce 1974 při služební cestě do Žiliny koupil šicí stroj "Lucnik", který v Čechách nebyl k sehnání a tím jsem oloupil slovenské švadlenky.Jako kolonizátor jsem si nepřipadal, spíše jako trouba. V.J.Horák

   Vymazat
  2. Abych nevypadal jako nepřítel Slováků, uvádím, že jsem s nimi na vojně i při fotbale vycházel dobře a číst knihy ve slovenštině pro mne nebyl problém V.J.Horák

   Vymazat
  3. Čo bolo, to bolo! Terazky ste občané SR (asi nástupnický stát SLovenského štátu?). Že ste nám něco dali? Asi ovce, lavorovici a bídu. Místo do obnovy průmyslu v ČSR se investovalo do stavby průmyslu v SSR. Tak běž do prdele, kreténku nevzdělanej. Nikdo vám nic nevyčítá, ale společnou historii falšovat může jenom PIGs - pobočka Bratislava. Dej si dvakrát před zrcadlem Na stráž!, zalez do postele a nech si zdát své vlhké sny.

   Vymazat
  4. Tupá dutá hlavo, měls tam jediné vzdělance - Maďary. Češi se obětovali a šli vás učit číst a psát a dát vám něco lepšího, než je borovička, dát vám vzdělání. Tebe minulo, efektivně. Si fakt myslíš, prde z oslího zadku, že Čech šel kvám nadšenej z toho, že místo v Praze, Brně, Plzní, Kolíně, Mariánkách, Varech, Budějicích ... ho na vašich kotárech čeká lepší život? Taková hovada jako ty rozesrala společný stát. A je to dobře, protože poslouchat tychle pitomosti není třeba. Bereš pár svých Euro, tak se do nás neser, my máme svou Korunu a vás jsme zachránili, že nejste mezi poraženými ve WWII. Vy a vaše Hlinkova garda a vaše rychlé divize jsou vředy, skvrny na národní cti - Vaše hanba.

   Vymazat
  5. 19:26 - hej? A preto sa nám teraz darí lepši ako vám, závistí podlí a zbabelí čeHúni? Ked naši dedovia bojovali za Evurópu,tak ti vaši chujskí dedci dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do neinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa vám možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Vymazat
 5. A kdy nám zaplatí za elektřinu správnou tržní cenu? Naši servíti jim dodávají proud a my máme zaplatit všechny s tím spojené náklady. Fakt šikovní hošani ti naši politici.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 6. 11:42 V prdeli jseš ty. Po rozpadu SSSR Rusko převzalo závazky. Nám dlužili něco přes 100 miliard. Tuto pohledávku vláda odprodala za 20 miliard.

  OdpovědětVymazat
 7. Kuci Ceski,nehadajte sa tady!Bol som svedkom,ked p.Diensber navstivil ZTS Martin s Havlom,konkretne montaz T-72 a povedal,ze toto tady se zrusi....ked sme mu oponovali.povedal-vsechno bude jak my reknem- Musite uznatze sme nemohli dalej spolu existovat ! Tak su zbytocne debaty,kto,komu,co dlzi,alebo ublizil.Snazme sa podporit toho,kto sa zasadi za svetovy mier,ale je jasne,ze zapad to nie je.jozka zo slovenska z montaze t-72,v martine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:01 Jožko, a když jste se odtrhli tak jste ty T-72 mohli dál montovat? Obávám se, že ne. Hlavním cílem rozdělení ČSFR bylo uvolnit pařáty vašim domácím krkavcům k rozkradení země. Báli se, že ve společném státě by je předběhli čeští supové. Doplatili na to občané obou států. Firmy se spojují do stále větších celků, protože to je při ROZUMNÉM VEDENÍ výhodné. Naopak jen diletanti a sobečtí nebo uplacení škůdci větší celky rozbíjejí. Smutné je, když je v tom zblblý dav podporuje.

   K dluhu Německa: v historii lidstva se nikdy nestalo, aby metropolis platila reparace vlastní kolonii. Takže na ně zapomeňte. Stejně by se jen oklikou přes různé dotace a investiční pobídky zahraničním vlastníkům vrátily zpátky.Bylo by to jako nabírat vodu cedníkem, který má 6 000 děr (počet německých firem, působících v ČR).

   Vymazat
 8. 1.35,v roku 1993 sme sa rozdelili a pokracovali vo vyrobe T-72,do Syrie sme dodali nejakych 265 ks....vsetko slo ako po dratku,pokud sme predavali cez Omnipol,potom cez X Trade Praha..potom sme sa na svojich zahr.cestach stretavali s obchodnikmi Omnipolu,ktori nam podbijali krbce,vsade,kde sme sa objavili.A ako rikal Vasek Havlu--ti neposlusni slovaci...dnes se tomu smejeme cez slzy.
  Slovensko si nerobi ziadne plane nadeje na reparacie z Nemecka a pamatame si ako nam Merkel dala 7 rocnu stop na pracu v Nemecku.

  OdpovědětVymazat