Reklama

neděle 26. února 2017

Savčenková šokuje: Putin by Ukrajinu řídil lépe než Porošenko

Napsal/přeložil: ea24
26.2. 2017   Eurasia24
Webová vrze Komsomolské pravdy publikovala závěry návštěvy ukrajinské poslankyně Naděždy Savčenkové v Doněcké lidové republice. Bývalá ukrajinská navigátorka a donedávna národní hrdinka náhle představuje pro iniciátory a strůjce převratu na Ukrajině velmi vážný problém.

Následující závěry musí být pro ně velmi bolestivé:
Zaprvé: Savčenková pobývala v kolonii v Makejevce, kde se nachází ukrajinští vojenští zajatci. Jak viděla na vlastní oči, žijí zde v naprosto přijatelných podmínkách. „Podařilo se mi vidět naše zajaté. Chlapci se cítí dobře. Podmínky jsou obvyklé, vězeňské. Přístup k nim je, jak říkají, normální. V místnostech jsou po třech, vycházky mají hodinu denně, televizi mohou sledovat, kanály převážně ruské, z ukrajinských 1+1 a Pátý kanál. Věří, že brzy budou na svobodě a naději neztrácejí. Bojujeme za naše bratry.“

Zadruhé: Seznala, že řada ukrajinských vojáků absolutně nechce, aby je vyměnili, a dávají přednost setrvání v DLR.

Zatřetí: Ani tentokrát nenašla Putinova vojska na Donbasu, zato normálně komunikovala s bojovníky DLR z řad místních obyvatel. „Zastřílela jsem si s déenerovci (bojovníky DLR) na cvičných střelbách. Jsou to skvělí kluci. Naprosto se můžeme kamarádit a skvěle koexistovat v rámci jednoho státu.“

Bez ohledu na to, co si myslí o „jednom státu“ v samotné DLR, pozice Savčenkové se principiálně odlišuje od pohledu kyjevského vedení, které usiluje o získání Donbasu s jeho průmyslovými a infrastrukturními aktivy – ale bez obyvatelstva.

A v závěru tiskové konference si Savčenková dovolila něco dosud zcela nepředstavitelného:

„Lépe by Ukrajinu řídil Putin než Porošenko,“ řekla otevřeně. Přiblížila tím realitě možnost svého nového uvěznění, tentokrát na Ukrajině – Savčenková se v minulých dnech sama zřekla poslanecké imunity.

21 komentářů :

 1. konecne niekto kto na ukraine rozmýšla.Mala by nahradit tu tupu bravcovu skorumpovanu svinu.

  OdpovědětSmazat
 2. Asi udělal dobře, že jí Putin dal milost, i když nevím jaká je její skutečná vina. V politice dělá dobrou práci.

  OdpovědětSmazat
 3. Putin jako racionální pragmatický politik vidí také nebezpečí NACIONALISMU. (Možná to Naděžda Savčenko pochopila?)
  Proto nestaví Rusy proti Nerusům, proto se účastní třeba otevření mešity, proto potlačuje ruské fašisty typu Žirinovského nebo nacionalistické komunisty nejméně stejně rozhodně jako prozápadní liberály ("reformátory").

  Rusové (nejen etničtí Rusové, ale občané Ruské federace vůbec) podporují Putinovu autoritativní vládu i proto, že nejsou slepí, a je jim jasné, že formální (liberální) demokracie by fanatiky nezastavila (tak jako nezastavila vzestup kompradorské ruské buržoasie). A navíc prožili děsivou éru Borise Jelcina.

  Nesouhlasím proto
  a) ani se zjednodušujícím výkladem, který např. tvrdí, že Rusko není pro demokracii dost "vyspělé", že proto potřebuje "báťušku" nebo "tvrdou ruku"
  b) ani s redukovaným výkladem Putinovy politiky jako pouhého uskutečňování (mezinárodně-)mocensko politických cílů.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vladimir Volfovič Ejdelštejn (Eidelstein)/Žirinovskij není žádný ruský nacionalista. Pouze provokatér.

   Smazat
  2. "Ukrajinský nacionalismus" je produkt chazarského sionismu. Proč se třeba tak tutlá, že po zrušení ruštiny jako úředního jazyka byla kyjevskými židobanderovci za úřední jazyk vyhlášena hebrejština? Kdo chce najde si to.

   Smazat
 4. Myslí, že "hrdinka" se brzy stane zrádkyní Ukrajiny a bude muset, mimo jiné, brzy vrátit Kalouskovi dýku, kterou jí nedávno věnoval...

  OdpovědětSmazat
 5. Savčenková ví asi něco,co my nevíme.Připravuje si
  pozici do budoucna.Protože viděla rozdíl mezi
  životem zajatců na Ukrajině a na Donbasu.Dokáže
  změnit názor,když se zmýlila.Což znamená,že není
  hloupá.Ten tupý polský hulvát,který se s ní odmítl
  setkat to nedokáže.Je to zkrátka sluníčkář.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Hm, tak webova verze Komsomolske pravdy? A to vymyslel kdo?

  OdpovědětSmazat
 7. 21:32, ty ses zapoměl někde v komunizmu, nebo tě probrali z komatu, co?

  OdpovědětSmazat
 8. I kdyby Savčenková měla na svědomí svým návodčím ony dva ruské novináře zabité VSU, Tímto svým vyjádřením zachraňuje mnohem více nevinných lidí než kdyby mlčela a odseděla si bez milosti své.

  OdpovědětSmazat
 9. To, co předváděla po celou dobu v ruské vazbě, by nemělo být zapomenuto stejně jako její dřívější svědky potvrzená brutalita vůči zajatcům z řad vzbouřenců. Její omilostnění bylo dobrým politickým tahem. Nyní se na Ukrajině chová jako neřízená střela a nepřátel už bude mít v této chvíli víc než dost.

  OdpovědětSmazat
 10. Každý děláme chyby, my také věřili 89 a co jsem tím napáchali! Důležité je prozřít a tím zachránit další.

  OdpovědětSmazat
 11. Snad se Savčenkové podaří zachránit Ukrajinu před nepotřebným utrpením.

  OdpovědětSmazat
 12. Savčenkové pouze rusové otevřeli oči,byla zaslepená Ukrajinskou propagandou.Ikdyž jsem vlastenec,to neznamená že musím kopat za Sorose.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Myslím že poznala kdo má skutečně pravdu.A má svůj rozum.

  OdpovědětSmazat
 14. nová Yohanca ??? - z Arcu ??? - či Kyeva ??? - aby neskončila rovnako na hranici - ... Donbaského uhlia

  OdpovědětSmazat
 15. Naďuša chodí ráda bosa! A to klíďo i v parliku! Frajerka! - http://www.wikifeet.com/Nadezhda_Savchenko

  OdpovědětSmazat
 16. I Pepek Vyskoč z Putimi by řídil Ukrajinu lépe než Prasečenko a jeho fašističtí banderovci.

  OdpovědětSmazat
 17. Pepku, vyskoč... HOP ... Pepku, čí je Ukrajina? ... KOZIČKY... Jak to?... TAK SE JÍ ZEPTEJTE!... Kozičko, či je bohatství Ukrajiny? ... MÉÉÉ.

  OdpovědětSmazat
 18. A stejně je to bestie ....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.