Reklama

středa 8. února 2017

Skandál s německým velvyslancem na Ukrajině. Kyjev chce vyhnat velvyslance Reichela


8. 2. 2017     zdroj
Ukrajinský parlament požaduje odvolání velvyslance Německa na Ukrajině za návrh o uspořádání místních voleb ve zvláštních okresech Donbasu. Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny povolalo německého velvyslance Ernsta Reichela, aby vysvětlil své výroky v souvislosti s Donbasem. Jak informuje "Evropská pravda", 7. února byla tato informace potvrzena tiskovou službou ministerstva zahraničí Ukrajiny.


"Velvyslanec Spolkové republiky Německo byl pozván na ministerstvo zahraničí, aby vysvětlil své výroky, zveřejněné v rozhovoru s RBK-Ukrajina", řekla zástupkyně tiskové služby Jelena Vaščenko.

Vaščenko však neupřesnila, ¨který výrok velvyslance přesně bude předmětem jeho komunikace s vedením ministerstva zahraničí Ukrajiny.

7. února zase lidové poslankyně z parlamentních frakcí BPP Irina Geraščenko a Národní fronta Anna Gopko požadovaly vysvětlení od německého velvyslance ohledně jeho výroků o Donbasu a vyzvaly k bojkotu přijetí u velvyslance u příležitosti 25. výročí diplomatických vztahů.

"Dnes bychom chtěly jménem výboru pro evropskou integraci, výboru pro zahraniční věci a celého ukrajinského parlamentu vyjádřit své pobouření nad výroky německého velvyslance Ernsta Reichela, který řekl, že volby na Donbasu mohou být provedeny za přítomnosti ruských vojsk ... Pozice Parlamentu je velmi jasná - žádné volby na Donbasu nebudou, dokud ruské jednotky nevypadnou z Ukrajiny a dokud Ukrajina nepřevezme kontrolu nad ukrajinsko-ruskou hranicí", řekla Gopko.

Podle ní je pozice Reichela v rozporu nejen s Minskými dohodami, ale i s oficiálním postojem Německa a úsilím kancléřky Angely Merkelové při řešení konfliktu na Donbasu. "Ministerstvo zahraničí musí okamžitě předvolat velvyslance Německa, aby vyslechlo jeho vyvrácení tohoto prohlášení, a ministr Klimkin by měl podat parlamentu zprávu o výsledcích tohoto rozhovoru s velvyslancem", vyzvala Gopko.

Přičemž poslankyně vyjádřila vděčnost německým orgánům za sankce vůči Rusku a vyzvala k bojkotu přijetí u velvyslance u příležitosti 25. výročí otevření německého velvyslanectví na Ukrajině...

Lidová poslankyně Ukrajiny, členka frakce "Blok Petra Porošenka" Světlana Zališčuk v kuloárech Nejvyšší rady prohlásila, že výroky velvyslance Reichela o možnosti konání voleb na Donbasu za přítomnosti "ruských vojsk" jsou nezodpovědné.

"V nejbližší době očekávám dementování tohoto prohlášení. Z naší strany, tedy ze strany parlamentu, požadujeme vyvrácení. I ministerstvo zahraničí nyní pracuje po své linii, nakolik je mi známo, obrátili se na kancelář paní Merkelové, aby se vyjasnil postoj německé vlády. Prohlášení velvyslance je v rozporu s Minskými dohodami, rezolucemi OSN, PACE, NATO, celou řadou prohlášení a rozhodnutí EU a také logickým chápáním toho, co se děje na východě ... Myslím, že je to nezodpovědné prohlášení a že nahrává okupantovi", řekla Světlana Zališčuk.

První místopředsedkyně Nejvyšší rady Ukrajiny, Irina Geraščenko zároveň vyzvala Německo, aby popřemýšlelo o výměně svého velvyslance na Ukrajině. Připomněla, že Reichel se nedopustil poprvé nekorektních a nediplomatický veřejných prohlášení, která otevřeně nahrávají Kremlu. "Možná by Německo mělo popřemýšlet o výměně velvyslance, který způsobil takové pohoršení mezi všemi politickými silami, které utvářejí parlament nezávislé Ukrajiny", napsala na Facebooku Geraščenko.

Místopředsedkyně dodala, že parlament očekává tvrdou reakci ministerstva zahraničí Ukrajiny a Německa na rezonanční prohlášení Reichela. Při komentování výroku německého diplomata o tom, jak mají probíhat volby ve zvláštních okresech Donbasu, Geraščenko řekla: "Nyní čekáme velvyslance v Avdějevce, Krasnogorovce, Širokinu, Marjinke, aby na vlastní oči "promonitoroval" připravenost Donbasu k volbám pod ruským ostřelováním".

Připomeňme, že 6.února německý velvyslanec Reichel obvinil Ukrajinu z nedodržování Minských dohod. Kromě toho navrhl, že se volby na Donbasu mohou uskutečnit před stažením ruských vojsk z tohoto regionu. "Ale není nutné, aby se volby na Donbasu uskutečnily pouze tehdy, když tam nebudou ruská vojska nebo když bude na každé městské správě vyvěšena ukrajinská vlajka", řekl velvyslanec.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

22 komentářů :

 1. Tady se míchají dvě věci: Zaprvé žádná ruská vojska na Ukrajině nejsou. Krym není Ukrajina.
  Zadruhé německý velvyslanec rozumně řekl, že volby tam mohou být, přestože oficiální Ukrajina v rozporu se skutečností ječí, že tam jsou "ruská vojska". Kdyby měly stačit ukroušské žvásty, tak tam volby nebudou nikdy.
  No a zatřetí: K čemu je Němcům velvyslanectví na Ukrajině?
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:45 Všechny ty poslankyně zřejmě nikdy neviděly Minské dohody. To, co řekl německý velvyslanec, je v nich jasně uvedeno.
   Ty poslankyně mně svou posedlostí připomínají Langšádlovou, Němcovou, Černochovou a ostatní "uvědomělé" v našem parlamentu. Vnuceje se mi otázka, jestli epidemie "šílených krav" přece jen nebyla přenosná na lidi?

   Smazat
 2. bodejť by ho nechtěli odvolat, vždyť přece nevystupuje v souladu s příkazem Merkelové (která musí splnit poslední přání Obamy), ta evidentně nařídila Porošenkovi zaútočit (nesmyslně v zimě) na Donbas

  OdpovědětSmazat
 3. Narazil jsem dnes na perličku na nepřátelském webu. Nejde o článek samotný, jde pouze o mapku v záhlaví, která ilustruje, jak byla od r.1654 budována dnešní Ukrajina: zelená barva - dar Chruščova z r. 1954, rudě - dar Stalina v letech 1939/40, modře - dar od Lenina v r. 1922, růžově (?) - dary od ruských carů v letech 1654 až 1917 a konečně žlutou barvou je označeno prapůvodní ukrajinské území do r. 1654 (podle prof. Putny v ČT však představuje Ukrajina tisíciletou historii :-) http://politikus.ru/events/90360-prisoedinenie-ukrainy-k-rossii-problemy-i-perspektivy.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ona Ukrajina představuje tisíciletou historii! A to historii Ruska! To jediné Putna již nedořekl :-( Na Ukrajině byly: Kyjevska Rus, Červená Rus, Černá Rus (Bíla Rus je dnešní Bělorusko), Podkarpatská Rus, Malá Rus, Nová Rus... Všimněte si, že to vždy byla nějaká Rus! Slovo Ukrajina se objevilo v historických záznamech až někdy kolem roku 1650, a to ještě ani ne v souvislosti s nějakým státem či národem... Masivně se to slovo začínalo užívat až někdy v 19. století a to v částech bývalé Kyjevské Rusi pod nadvládou Rakousko-Uherska a Německa... Nu ale já myslím, že předělávači historie si s těmito fakty již nějak poradí - bohužel pro daná fakta...

   Smazat
 4. Německý velvyslanec by měl být osobou která tlumočí názor ministerstva zahraničí Německa. Jak se celá kauza bude vyvíjet nám ukáže co tím Německo sleduje. Možné je i odvolání velvyslance, ale to nemusí nutně znamenat nejspíše určitou změnu v přístupu ke Kyjevu. Kdyby Německo nesouhlasilo s výrokem svého velvyslance, byl by nejspíše povolán na kobereček nejdříve do Berlína. Tak nějak vypadá diplomacie a proto se prozatím na základě událostí domnívám, že tento rok bude pro fašounky na Ukrajině hodně horký a já říkám zaplať pánbůh. Jinak souhlas s 11:45

  OdpovědětSmazat
 5. Německo chce Ukrajinu ovládat(prioritní bylo schválit přístupová pravidla pro EU) a chce i její východní průmylovou část, proto dělá vše, aby ukončilo občanskou válku. Kdo asi organizuje vraždy východoukrajinských vojenských velitelů? bv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:19
   Je docela pravděpodobné, že se díky Brexitu i Trumpově vítězství podaří posílit německo-francouzské spojenectví. Po porážce Marine Le Pen a nové koalici CDU/SPD to uvidíme zřetelněji.

   Viděl bych i vzkazy vysílané aktuálně na Ukrajinu v této "evropské" perspektivě. Německo (a Evropa) nemůže nevidět nebezpečí ekonomické války, ke které směřuje nová americká administrace.

   Nadšení Britů pro myšlenku, že by se jejich země stala 51.státem USA asi nebude moc velké.

   Smazat
 6. přesně michaji sevěci ktere sebou nesouvisi merkel potřebuje novy prostor pro německo každy vi kolik ma uakačko obyvatel a kolik by se toho dalo prodat třeba jen i toho vyrobeneho v čině stejně jako polskeho soleneho no a potom zabrani ukaček hura na putina trh je trh i nepřatele maji peněženky řikali žide stejně jako jalovice merkel

  OdpovědětSmazat
 7. Němci jsou brzdou urovnání konfliktu na východě
  Ukrajiny.Oni by opět chtěli vládnout v Evropě.
  Měli být všichni Němci po válce být fyzicky
  zlikvidováni a v Evropě by byl klid.Rozeštvali
  Jugoslávii,vyvolali balkánskou válku a jezdili
  si do Chorvatska na pozvání střílet Srby.Nikdy
  nebudou jiní.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. 17:00
  MAJEVSKÝ, JSI NEMYSLÍCÍ HOVADO - PROČ TO MUSÍŠ POŘÁD ZNOVU PŘEDVÁDĚT?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vylis si prdel vole Majevsky pise vzdy dobre

   Smazat
  2. Ulevil sis? Někdy stačí cvrnknout do kalhot.
   V.J.Horák

   Smazat
  3. 18:22
   19:29
   Jsou Vaše příspěvky výrazem souhlasu s Majevského výkřikem, že "všichni Němci měli být po válce fyzicky
   zlikvidováni" - ?!

   Smazat
  4. 19:35 - jen se prosím tě, nepo.er. Víš, co je to nadsázka? Majevský má pravdu, že německá pravice postupuje trochu jinak, než v minulosti, ale to je jen taktika. Cíl je stejný - ovládnout východní a jihovýchodní Evropu. Dříve tanky, dnes skrz ekonomickou "integraci" v rámci globalizace a EU.

   Smazat
  5. 21:20
   Majevský nemluví o německé pravici. Ale jistě Vám je za obhajobu vděčný. Vidíte mu až do žaludku...

   Smazat
  6. Anonymní 8.února 2017 21:20

   To je dost chatrné, co tu říkáte - Napíše-li někdo, že nacisté měli vyhladit Židy, Cikány a Slovany - řeknete taky, že jde o nadsázku?

   Smazat
  7. Tisíciletá Říše-Reich, se "Drang nach Osten" nikdy nevzdá. Krok za krůčkem ...

   Už jim sloužíme i my.
   PB

   Smazat
 9. A co by ráda USSACKÁ DEBILOKRACIE A JEJÍ TRVÁ OKUPACE??!!!
  FUCK OF USSA!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Němci nás chtěli fyzicky zlikvidovat a nejen nás. Jsou to svině a zmrdi nejhrubšího kalibru. To co nyní předvádějí ohledně migrantů nás bude bolet hodně dlouho a možná se z toho nikdy nevyhrabem. Zaplať pánbůh, že to odserou nejdřív sami. Už za sv. Václava jsme jim platili naturáliemi v podobě nějakých volů, rád bych v této úlitbě pokračoval, né tím, že jim zde vyrábíme za hubičku pro jejich předražené finální výrobky, ale opět těmi voly. Našlo by se jich i zde zřejmě dost , aby kvóta byla naplněna. Takže vlastně kvóty beru, ale né přistěhovalecké. Jinak je bohužel vše pravda o Srbsku a přidal bych Líbyi a Sýrii. Poslední jejich zoufalé svinstvo je v podobě Ukrajiny. No a že se Němci nestydí? Proč? Vždyť vše jde pěkně. Ukrajina to zaplatí tak jako tak. Půdy má dost.Jo a nezapomeňte na Řecko. Ty se z toho nevyhrabou taky nikdy, stejně jako my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dřív se Němci šířili ve jménu křesťanství, teď se budou šířit ve jménu islámu.
   PB

   Smazat
 11. On každý Rus je voják, minimálně v záloze, tak to jsou asi ta ruská vojska.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.