Reklama

úterý 28. února 2017

Sobotka daní bohaté, Babiš pokutuje regulované

Eric Best
28. 02. 2017  Final Word

Zatímco Bohuslav Sobotka hlasitě označuje kohokoli s příjmem nad 50 tisíc Kč měsíčně jako „bohatého“, Andrej Babiš nerušeně plánuje zasáhnout některé z nejbohatších lidí v zemi a největších zahraničních investorů tam, kde je to opravdu zabolí. Před deseti dny řekl Právu, že banky by měly být nuceny neodvádět do zahraničí dividendy. V sobotu pak v těch samých novinách uvedl, že k tomu, aby se peníze nevyváděly do zahraničí, stačí, když budou pořádně fungovat regulační orgány. Předpokládejme, že tím mínil ČNB pro oblast financí, ČTÚ pro telekomunikace, ERÚ pro energetiku, SÚKL pro oblast léčiv a ČOI pro maloobchod.

Babišovo vlastní ministerstvo financí není v tom samém smyslu regulační orgán, ale podle Hospodářských novin vydalo za uplynulý rok jen za prohřešky proti kontrolnímu hlášení pokuty v hodnotě téměř 100 milionů Kč. Představte si, jak by Babiš mohl pomoci státnímu rozpočtu, kdyby se v roli premiéra zavázal s toutéž vervou pokutovat i provozovatele veřejných služeb a další regulované subjekty.

5 komentářů :

 1. Babiš by pokutoval rád,ale stejně jako ostatní
  politici se obává,že by se páníčci zlobili pro
  snížení zisku.Pak by nemohl čerpat,když ostatní
  kradnú.To je základní překážka pokutování.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 2. ii 007
  Prosim vas opravte mne neco tady nechapu: Babis rekl : ze by chtel aby banky neodvadely dividendy do zahranici!!!
  O jakych dividendach mluvi ?
  Neni -li to stejna vec ze je proti pohybu volneho kapitalu mezi staty!!! Tim by ovsem byl absolutne proti principu Globalismu?????
  Asi se cast informace o Babisovi ztratila nekde!!!

  CO VLASTNE BABIS REKL A CO TIM MYSLI !!!!

  Mozna nekdo vysvetli ...diky

  ii 007

  OdpovědětSmazat
 3. Sralbotka jenom sbírá hlasy. Jeho program je žvanění, lhaní, sliby a jinak ho..no. Stejně tak a možná lépe by bylo instalovat na jeho místo někoho z těch dětí, které si hrají na politiky.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsem levičák (komouš) a považuji ČSSD za pravičáckou, lživou, zlodějskou a protilidovou!!!
  Hyn se to ukáže u voleb do roka a do dne! A stranícko-politická babišovská firma jakbysmet!

  OdpovědětSmazat
 5. "...stranícko-politická babišovská firma jakbysmet! " -- X -: Sobotkovo interwiev (s Kálenskou, která se ho snažila diskreditovat t.zv. Bohumínem) v dnešních Novinkách: "Proč bych nemohl spolupracovat s komunisty, když jednoho normalizačního komunistického kádra mám už dnes ve vládě?" - Pak že prej je Sobotka suchar! sck

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.