Reklama

.

.

středa 22. února 2017

Šojgu: Rusko a USA mohou zahájit společnou akci útokem na Rakku22. 2. 2017        zdroj
Rusko a USA jsou schopny zahájit společné akce proti mezinárodním teroristům útokem na syrskou Rakku, řekl ministr obrany RF, armádní generál Sergej Šojgu, uvádí RT. V syrském městě Rakka "je všechno jasné, všechno zřejmé, nejsou žádné rozpory o tom, kdo tam je". "Naším úkolem je sjednotit úsilí. Máme pro to všechny možnosti. Máme společného nepřítele - mezinárodní terorismus. My i Američané jej uznáváme za nepřítele", zdůraznil Sergej Šojgu.


Ministr obrany RF poznamenal, že pro začátek práce na boji proti teroristům v Rakce "je nutné, aby nás slyšeli a chápali ... Je nutné zastavit se, sednout si a začít normálně mluvit".

Dříve Sergej Šojgu uvedl, že v nejbližší době budou dokončeny práce na mapě Sýrie s údaji o dislokaci nesmiřitelných teroristů a umírněné opozice, která se připojila k příměří.

Stojí za zmínku, že 21. února agentura Reuters oznámila, že Washington zmrazil program pomoci ozbrojeným skupinám, které organizačně patří k takzvané Svobodné syrské armádě. V rámci tohoto programu dostávaly nezákonné ozbrojené skupiny finance, absolvovaly výcvik na zacházení se zbraněmi, včetně s protitankovými řízenými raketovými systémy americké výroby.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

8 komentářů :

 1. Rozhodně by to bylo prospěšnější, než nějaké neustálé žabomyší spory.

  OdpovědětVymazat
 2. Stačí když se nebudou plést USA Rusům do řemesla. Oni je nepotřebují. Dokáží s tou muslimskou pakáží zatočit sami a podle svého. Jen je nechat v klidu humanitárně bombardovat a neverbovat další přičmoudlé musulmany. Pak bude rychle pokoj a mír, jako v Allepu nebo v Čečensku.

  OdpovědětVymazat
 3. Řeči sice krásné,ale k ničemu.Teroristy stvořily
  a vyzbrojily USA.Nakonec mají amíci své poradce
  i mezi nimi.Zbytečně by si navzájem překážely s
  Ruskem.Proto to nepovažuji za dobrou věc.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Vážení, až se velice schopný armádní generál Šojgu ujme spolu s dalšími generály za podpory vojensko průmyslového komplexu v Rusku moci, to budete teprve čumět a hrabat prstíčkem po Putinovi...

  OdpovědětVymazat
 5. USA,uz prezentovali neochotu spolupracovat s RF vo vojenskej oblasti,preto sa im netreba pchat do zadele.Juesej dobre vedia,ze Rusi vedia,kto stvoril slobodnu opoziciu,ktora nikdy neexistovala a su len islamisti,ktori robia zastupnu rolu za USA.Takze je to holyud,cela amerika !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufam PEVNE , ze NIC TAKOVEHO jinak velmi schopny vojak , NEMYSLI ANI TROCHU VAZNE.
   CHCE SNAD ,aby silenci stahli Rusko za sebou do
   bahna ?
   A jakou spolupraci si jinak vubec PREDSTAVUJE?
   A jaka je vubec MOZNA ?
   Kdyz nic takoveho mimo lzi, podvody a nasili USA neumi !!1
   Zblaznili se v Rusku ?

   Vymazat
 6. Šojgu je Putinovec. Válčí rozumem. Ví dobře, že nabídka spolupráce neprojde kvůli americkým podtrhům. Přivede to Američany "ke křížku".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedno je jisty a je to videt. Usaci nespolupracuji ani sami se sebou a nejsou toho vubec Schopni !!

   Vymazat