Reklama

středa 22. února 2017

Šojgu: součástí Ozbrojených sil RF se stala vojska informačních operací

22. 2. 2017    zdroj
Ve struktuře Ozbrojených sil Ruské federace byla vytvořena vojska informačních operací. Dnes 22. února to sdělil ministr obrany Ruské federace, armádní generál Sergej Šojgu při svém vystoupení ve Státní dumě, informoval korespondent IA Regnum.

Ve Státní dumě byl Sergeji Šojgu zadán dotaz v souvislosti s nutností znovuvytvoření správy, která byl se zabývala kontrapropagandou. Ministr obrany na to odpověděl, že v rámci Ozbrojených sil RF již byla vytvořena vojska informačních operací , což je podle Šojgu mnohem efektivnější.

"Propaganda musí být chytrá, kompetentní a efektivní", vysvětlil Šojgu.

Hlava výboru Státní dumy pro obranu Vladimír Šamanov poznamenal, že řada výzev v oblasti bezpečnosti a obrany je přesunuta do kyberprostoru. Informační válka se stala nedílnou součástí celkové konfrontace mezi zeměmi.

Právě z těchto důvodů bylo také rozhodnuto o zřízení vojsk informačních operací, která jsou zaměřena na ochranu zájmů národní obrany, konstatoval Šamanov.

Vytvoření těchto vojsk přichází na pozadí rostoucího tlaku na Rusko ze strany vojenského bloku NATO. Stratégové NATO věnují velkou pozornost informační válce proti Rusku jako součásti strategie zadržování Ruské federace.

V roce 2015 bylo například v Rize (Lotyšsko) vytvořeno Centrum strategických komunikací NATO. Úkolem tohoto centra je především boj proti "ruské propagandě".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. Nejkomičtější válkou je ta,kdy proti sobě nepřátelé válčí ve vlastní obraně. Je to komické ale i vtipné,bavme se ,dokud to jde,směji se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vtip Boha spočívá v jeho prozíravosti: "Řekne" vám,že něco nějak není a vy až nakonec poznáte,že zatím nebylo,směji se.

   Vymazat
  2. .... a v tom,právě,spočívá skutečná moudrost lidí.

   Vymazat
  3. .... a já osobně si myslím,že není možné spěchat,protože Rusko zase bude odporovat všemu,co by ho mohlo před světem zesměšnit,.. takže pokud vydržíme,samo na to přijde,.. pokud není natolik (obrovsky) hloupé. I ta moudrost má své stupně a stačilo by skutečně jen málo,aby Rusko pochopilo,směji se.

   Vymazat
  4. Snad to na psychiatra není příliš aby nevydržel,Ivane Ivane.

   Vymazat
 2. Dnes, když už někteří ruští vojáci umí číst a psát a mají tedy možnost uvědomit si, kde jsou, by jim to mohlo bránit v dalším anekčním postupu. Doba, kdy jim bylo možné tvrdit cokoliv, už asi brzy pomine, ještě naučit se zeměpis. Proto bychom na hranicích EU měli psát -Tady není Rusko, tady je blahobyt- . Snad by to pomohlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy budete buď blb, provokatér nebo obojí! V kolonii Česko má blahobyt jen zloděj nebo lokaj a buržoazní politruk ! Lidé práce to rozhodně nejsou, havlisti nám přinesli západní ceny a platy na úrovni Konga !!

   Vymazat
  2. A takové bezmozky jako je 23.58.
   Vymazat
  3. To zní hergot jako pozvánka! Kdo toto vymyslel, zasluhuje kulku rovnou mezi ušiska ...

   Vymazat
 3. Někdy už dost dávno a myslím,že někde v nějaké vzdálené galaxii,myslím, tak tam někde došlo k tomu,že nějaký svobodný národ byl napaden Lovci lebek ale nebyli to Rusové,tento nepřítel byl už tehdy o mnoho výše vývojově. A stalo se,že byla provedena invaze,která ale skončila strašnou porážkou útočníků ,tedy Lovců lebek,protože ten jejich útok byl tak překvapivý,že obránci doslova ztratili hlavu a útočníci z jejich vítězství neměli žádné potěšení a s ostudou tedy odešli zase pryč. Z toho plyne velké poučení,že pokud se někdo z EU zachová hrdinsky,stane se zrádcem,který přivolává nepřítele a tak i neštěstí. Snaha o věčný a za každou cenu MÍR by měla být povinná a vyučovaná už odmala ve školách a školkách a vedení všech by mělo směřovat k naprosté bezbrannosti aby nebyl důvod pro napadení. Obrana by měla být jen symbolická aby nebyl důvod pro její překonání silou ale nanejvýš sprostým slovem,které občan asi hravě zvládne. Tak bude zajištěn rozkvět měst EU a vláda Boha,který se směje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli chápu předchozí diskutující, tak vycházejí z přesvědčení, že stát, tedy Ruská federace s asi 130 miliony obyvatel, 11. HDP ve světě, s náklady na armádu 70 miliard $ ohrožuje USA s asi 300 miliony obyvatel, 1 nebo 2. HDP ve světě a náklady na ozbrojené síly 600 miliard $ a to spolu se státy EU s půlmiliardou obyvatel, ty snad s prvním až třetím HDP na světě a 200 miliardami € na ozbrojené síly. To za stavu, kdy Ruská federace přestává být obklopena nárazníkovým pásmem. To je tak očividná volovina, že jako příslušník malého národa, který prožil Protektorát Böhmen und Mähren, rok 1948 a urážku invazí v roce 1968, mám prostě sklon fandit slabšímu.
   A potom, co jsem zažil šok bombardování Srbů letectvem USA, použití munice s ochuzeným uranem tamtéž (příp. atd.), mám po iluzích. A pokud se pošklebujete kulturní, technické, hospodářské atd. úrovni Ruské federace, tak dáváte najevo nafoukanost a nevědomost spočívající v tom, že není žádnou zvláštní zásluhou okruhu, který se ráčí nazývat „euroamerická civilizace“, když jde o výsledek přirozeného samovývoje (viz kulturní vrcholy v historii lidstva – Mezopotamie, Egypt, Indie, Čína, Řecko a co jávím?), ne nějak zvláštních nebo mimořádných vlastností bílé, germánské či anglosaské rasy. Slovany spolu s Romány vynechávám.
   Takže je tu otázka, podporujete rozebrání přírodního bohatství Ruské federace USA s účastí EU, když se to nezdařilo dost cestou „Jelcinace“ nebo Čínou, když se to nezdaří oslabováním Ruské federace společenstvím pod vlajkou NATO? To mi povězte. Já přiznám, že z toho, jak je na našem dvorku prezentována „světová politika“ našich spojenců, je mi blivno. Pokud by chyběly argumenty, vynadejte mi do rudých, komoušů až bolševiků a ptejte se, jestli nevím, že když teď leje jak z konve, co s tím sleduje zloduch Putin. Když je to ten který, po mém soudu, tahá za sakra kratší konec. Zdá se ovšem, i když z kulturně podřadného okruhu, je mazanější než pohlaváři euroamerické civilizace. Možná právě proto?

   Vymazat
  2. Jan Werich:..urcite znate lidi, kteri vsechno pomlouvaji, nad vsim ohrnuji nos. Posmivaji se Rusum, delaji vtipy o jejich hodinkach. Sovetsky svaz je pro ne zaostala zeme. Ale copak je to malo, ze vystrelili prvniho cloveka, ktery lital v kosmu? Ze to byl hlineny obr, ktereho pred revoluci nebrali vazne ani ve Vidni, kde se bali Karla Havlicka Borovskeho, zatimco dneska je to svetova velmoc? Ze se dokazali ubranit Hitlerovi? To jsou fakta a k tomu, abyste je uznal, nemusite Sovetsky svaz milovat. Staci, abyste byl objektivni.

   Vymazat
  3. "Rozebrání přírodního bohatství RF" je zajímavý "detail" existence lidstva. Jak dlouho asi existuje RF a jak dlouho lidstvo? Byla planeta Země vytvořena jen pro nějaký národ? Patří ta část planety s jejím přírodním bohatstvím RF,pokud se o toto její přírodní bohatství při "vzniku" RF (ropa,plyn,například) nikdy neválčilo? Já osobně si logicky myslím,že planeta Země vznikla dříve než RF a protože na ní lidé přirozeně,žijí,mají na její přírodní bohatství stejný nárok,pokud ho nezbytně vývojově potřebují. Těžko lze totiž souhlasit s tím,že civilizace bude stagnovat nebo dokonce ztratí a nebo i zanikne jen protože RF potřebným nechce poskytnout přírodní bohatství,které vývojově nezbytně nepotřebuje.

   Vymazat
  4. 9:20 Rusko se Hitlerovi neubránilo,Hitlera porazila tehdy i na ruské podmínky extrémně krutá zima, stejně tak i se vpádem Napoleona do Ruska. Sovětský svaz zotročoval východní Evropu a vysával ji ekonomicky,intelektuálně i energeticky. To je jen ostuda a ne úspěch Ruska,bylo to kruté násilí a znásilňování východoevropských národů ze strany Ruska. Byl to zločin,který by měl být historicky potrestán,.. pokud na nebi nějaký Bůh skutečně je. Neuznám Rusko za rovnoprávného partnera, protože o rovnosti,respektive o uznání rozhoduje úroveň ducha a ne úroveň vyzbrojení bandy ignorantů.

   Vymazat
  5. 13:25
   Nic si z toho nedělej havloidní blábole,ty seš stejně s těma třema v žilách od svýho výskytu mimo realitu!!!!!

   Vymazat
  6. Je k neuvěření, že se na světě vyskytují takoví živočichové jako ti v 13:18 a 13:25.

   Vymazat
  7. To je právě ta ignorace,směji se.

   Vymazat
  8. Anonymní23. února 2017 13:18
   Korbelová, tobě to pálí.

   Vymazat
  9. 13:08 - Bůh je! S Rusy -jak říkají: "My Russikje - s nami Bog!" tedy Bůh oslíku, to je co? No to je ten generál Bláto a Mráz Který zastavil ty hordy za západu na Čudským jezeře 1240, u Poltavy 1712, u Malojaroslavce 1812 a u Moskvy 1941! To je Bůh anic jinýho! A s tou RF máš pravdu - to je zednářská lumpárna - na rozdíl od Svaté rusi je dočasná! Ruské impérium ji překoná - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Vymazat
  10. RF není Rusko! Je to oligarchické státní zřízení na těle naší vlasti - přibližně takové, jaké má i Ukrajina. Takové, které sice nežebrá na rusofobních schodech, ale hrdě obchoduje se svými surovinami. Samozřejmě ve prospěch oligarchů, tloustnoucích na úkor lidu.

   Ruská federace - to je stát, který patří buržoazní kleptokracii, jež zničila Sovětský svět, který byl současně i Ruskem, i když silně transformovaným.

   Ruská federace - to je komerční projekt na prodej surovin do zahraničí a vyvádění kapitálu získaného prodejem těchto surovin za hranice, tedy komerční projekt stejného typu jako Ukrajina, pouze mnohem silnější, větší, dražší, ziskovější, lépe organizovaný a lépe kontrolovaný. - http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

   - http://iks2010.info/?p=18944

   Vymazat
  11. oprava času - pro 13:18!

   Vymazat
 4. Neni mi vubec jasny tady to zabijeni ve vetsim mnozstvi, velitelu domobrany na Donbasu!!!.
  /Dnes vime, ze smrt se da privodit tak , aby to vypadalo jako NORMALNI umrti. /Rusky velvyslanec v OSN ??/.
  To jsem odbocil.
  Vi se ,ze Putin ma a musi mit !!, asi oci vsude , kde je treba /kvuli obrane statu/ a tam kde by mel , kdyz prave tam hrozi asi nejv, tech, oci pary DVA.
  Otazka je proc nezakroci na jejich, tech velitelu zoufale obrany civilniho obyvatelstva na pomoc, neposkytne potrebne varovani , zachranu atd...
  Nekdy se tohle deje ,aby se neprozradil pramen, tech informaci...Ale stejne...

  OdpovědětVymazat
 5. At zije Trump ajeho rodina -z Hercegovina
  Znalec vsehomira a hlavne ceska hurvinkove a paviansti odpadlici a chamrad
  Kuku

  OdpovědětVymazat
 6. Ve "válce chytrosti" nemá celý Západ téměř žádnou naději vyhrát:
  Západ válčí BOHATSTVÍM=HMOTOU, protože tu bohatství vládne.
  Rusko musí válčit DUCHEM=ROZUMEM, protože nemá dost bohatství. Rusko je donuceno být chytřejší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť kdo sleduje ta různá prohlášení amíkovských mluvčí na veřejných fórech, třeba o údajném bombardování nemocnic v Sýrii, ten musí řvát smíchy. Kdyby takhle nekompetentně mluvili|Rusové, tak je západ roznese na kopytech. A co se týče toho bohatství, západ je na ústupu, už mu není dovoleno tak beztrestně krást a rabovat jako dříve, a Rusko svůj potenciál teprve rozvíjí a to velice chytře.

   Vymazat
  2. 5:51 No nebýt to vàžné,musel by se člověk smát.Rusko musí válčit DUCHEM=ROZUMEM,to se vám povedlo.O jakém rozumu je řeč,jestli učí vlastní lidí milovat atomové zbraně,kde diskuse o tom kdy a jak by mohly být použity je standardni předmět veřejné debaty,kdy jaderny útok prezentován jako nezbytné opatření k zachování národa,kdy 16.3 D.Kiselev v tv -Rusko má zbraně aby obrátilo USA v radioaktivní popel,diví se strachu s jaderných zbrani,vždyť lidí přežili Hirošimu a Nagasaki v r.'45 to nebylo tak destruktivni jak bombardovàni Drážďan atd.Dne 8.3.2017 propagandista D. Kiselov citoval výpis z ruské voj.doktríny,kde kriteria použití jaderných zbraní.Zdůraznil že může být použito při jaderném útoku na Rusko,ale i proti
   agresi která "ohrožuje samotnou existenci"Ruska.
   Rozhodnuti zmáčknout jaderné tlačítko má Putina,který"se těši bezpodmínečné podpory" lidu.
   Civilní propaganda na Západ byla asi slabá,tak Šojgu netroškařil a v rovnou vytvořil vojska.

   Vymazat
  3. nonymní23. února 2017 11:57
   „… kdy jaderny útok prezentován jako nezbytné opatření k zachování národa …“
   V čem je problém? Prostě říkají, že mají atomové zbraně a když bude třeba, tak je použijí k obraně. Jak uvádíte, když bude třeba „k zachování národa“. To jim snad nemůže nikdo vyčítat. Který národ by se zachoval jinak? P.K.

   Vymazat
 7. Přesvědšil jsem se, že když tu upozorním slušnou a věcnou( bez urážek do rudohnědých sviní a debilů)formou na něco ,,nepěkného", leč realizovatelného a možného, co se může stát v Rusku, jsem urychleně odstraněn z diskuse. Upozorňoval jsem na možné převzetí moci generály, jako je nekompromisní Šojgu, až se jim jednou bude zdát Putin slabý. Dál to rozvádět nebudu...Snad mi to tu vydrží. P.S. Nedělejte si zde iluze o Rusku. Tento kapitalistický a imperialistický stát bude nakonec naprosto stejným ochráncem ,,lidských práv" ve světě, jako jsou USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebudou stejným. Bude to v bledě modrém(rudém!?)

   Vymazat
  2. No a co jako? Lepší by bylo, kdyby sklapli kufry a byl tu jenom jeden hegemon? To už tu bylo po 1989 dvacet let a nezdá se, že by to bylo ku prospěchu.

   Vymazat
  3. 9:42 To není tak úplně pravda. Tehdy byl svět bipolární a rozdělený sférou vivu dvou hegemonů - supervelmoci USA a SSSR na "západ" a "východ". My jen byli bohužel součástí té chudší části.

   Vymazat
  4. Jasně v USSACKÝ zemi,kterou ukradli Indiánům je všechno skvělý,pečený holubi lítají tamním bezdomovcům přímo do huby....

   Vymazat
  5. 10:25 prosím vás,ukradli indiànům.Jste trapàk,ale kdyžuž,komu že Rus ukradl Sibiř?He?

   Vymazat
  6. 13:38
   Ty vemeno z lejnolahvárenský žumpy,kdo skoro všechny Indiány vystřílel a zbytek zahnal do rezervací???
   Rusko?!!!!!
   Byli to přivandrovalci hlavně z Anglie,Německa,Francie,Holandska atd.....a teď si ty decilové říkají USSA!!!!!
   Tak mudruj ty retardovaná petflaško!!!!!

   Vymazat
  7. Anonymní23. února 2017 13:38
   „… komu že Rus ukradl Sibiř?He“
   Tartáriáňanům, které vyhladil s důsledností, hodnou Němců?

   Vymazat
  8. 18:42
   Se divím,že na tebe zapomněli....
   A na celou tu havlopakáž taky!!!

   Vymazat
 8. Někteří diskutující se snaží Rusku podsouvat expanzionizmus a věštit různé scénáře jako převzetí moci generály v Rusku a podobně. Ano možné je všechno, ale nejsme zde v rubrice esoteriky. Tito diskutéři by se měli více opírat o raálná a nezpochybnitelná fakta, jako jsou například tisíce US základen po celém světě.. Krásně to napsal anonym z 1:32. Kolik válečných konfliktů vzniklo vlivem velmocenských tendencí západu a kolik z iniciativy Ruska? Myslím, že všichni nestraní odpoví jednoznačně. Když se na spoustu věcí podíváte v historických souvislostech, tak ani události roku 1968 nemusely nastat, pokud by Německo nemělo neskutečně nehorázné ambice a nezpůsobilo WW2. Stejně tak,jako začlo i první světovou válku. Tak kdo je tedy agresor? To, že pak Rusko narukovalo v zájmu své bezpečnosti do východní Evropy, byl už jen neblahý důsledek expanzionistické politiky kapitalistického západu. A přesně totéž se děje v současnosti opět, jen pomocí jiných, hybridních prostředků, které nám mají otupit pocit, že západ neútočí na východ. Například různá "cvičení" u Ruských hranic, sponzorování režimů bývalých satelitů SSSR a pod. Jestliže vnější politika USA pod prezidentem Trumpem nedozná brzy podstatných změn, budeme očitými svědky otevřeného konfliku velmocí. Ten kdo z tohoto konfliktu bude chtít obvinit Rusko, je pouhým demagogem bez znalosti historie a navíc patrně slepým a hluchým.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane my tady nediskutujeme o tom co je, ale co může být, co může nastat. Prostě si nemalujme do budoucna Rusko na růžovo. Stát se může cokoli,třeba jednou porostou ruské základny ve světě jako houby po dešti(Venezuela, některé africké státy, v Syrii už jsou atd.) Třeba! Tím nechci říci, že by jsme měli Rusku preventivně vyhlásit válku. Za osvobození naší vlasti od Němců jim děkuji, ale rok 68 jim nikdo neodpáře. Snažím se být racionální. Ato byl socialistický CCCP.

   Vymazat
  2. No to já taky,ale na základě historických faktů. Vy jste naopak tendenční, ukřivděný a navíc slepý a hluchý.

   Vymazat
  3. Když už se diskuze dopracovala na korektní úroveň. Obecně asi platí, že slabší a slabí se dovolávají morálky a skutečného práva pravdivěji neš silnější a mocní. Potom, podporou slabších asi, můžeme podpořit tu lepší stránku práva, morálku i pravdu. Mám ten pocit.

   Vymazat
  4. Ale notak Pepku A11:56:-)! Ten pán A11:31 Ti dobre radí. Dať si na hlavu chladné obklady a nohy do lavóra s teplou vodou. Prej Rusové nás vosvobodili...:-). A ten rok 68 im nik neodpáře:-). Radšej sa zlato moje skutočne uchýľ k objektivite a zanechaj politiku ublíženosti. Veď ani Vám neodpáře rus vojenskú agresiu Československých légií a krádež rusského zlatého pokladu:-) Ani okupáciu Juhosrbskej provincii Kosovo Vám nik neodpáře. Radšej sa staraj oto, aby sa vojská "smejúcich beštií" vrátili do svojej rodnej Bohémie. A potom sa bavme kto má aké chúťky k agresii. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  5. No historický fakt je taky že nás Rusové napadli a dvacet let okupovali. Nebo to byla opravdu internacionální pomoc? Víte a to co by bylo kdyby bylo to opravdu je už za náma a nemá se cenu k tomu vracet. Mě zajímá co bude a možná má v něčem ten ukřivděný, nevím v čem má pravdu.

   Vymazat
  6. Prepáčte pán jozef volný, došlo k prehodeniu, zámene A11:56 a Vášho A11:31 príspevku. Ospravedlňujem sa Vám.

   Vymazat
  7. Pozri Pepku A12:24, neviem kto si, ani z ktorej tramtárie pochádzaš, len to že píšeš hezky-čessky. Možnože tá Vaša tramtária hraničí s russmi, ktorí Vás zákerne-zámerne napadli a dvadsať roky okupovali. My tu na Slovensku hraničíme a hraničili sme vždy s Ukrajinou a z Ukrajiny sem prišli vojská Sovietdkeho Zväzu v rámci humanitnej vojenskej operácie, keďže Československo sa v r.68 rútilo do humanitnej katastrófy(s dovolením som si prepožičal Váš PROPagandistický slovník ospravedlňujúci Vašu vojenskú agresiu voči Juhoslávii a okupáciu juhoSrbskej provicie Kosovo). Len mi tu zlatíčko nezačni zrazu fňukať nad údelom Ukrajiny a Ukrajinčanov, lebo Ťa šmahom ruky pošlem do "teplých (u)krajín, keď nepoznáš Sovietsky zväz, tobôž nie (u)krajinu a (u)krajinčanov. Tak sami tu nesnaž túto virtuálnu (u)krajinu zase pretriasať aj s jej virtuálnym nádorom, pardon, národom. Ty môj ufňukaný ublíženecký Pepku. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  8. 12:40
   Táhni tam kam patříš, ty rusácký kolaborante, a neopruzuj tady na českých diskusích.

   Vymazat
  9. 13:08
   Zavři tlamu ty lejnolahvárenský méněcenný ussacký retarde!!!!!

   Vymazat
  10. 12:40, 13:08 že máte úroveň, když se na jiné než na nadávky nezmůžete. Že tady vystupují Slováci je dobře a vítám je. Pokud přicházejí s nápady a argumenty, ne s nadávkami oponentům. Samozřejmě, od Čechů bych čekal stejné.

   Vymazat
  11. 14:47-Jak vidíte,od Čechů se Vám dostane
   hlavně spousta nadávek.Především s tím
   začínají havloidi a odpověď se nese ve
   stejném duchu.Na havloidy nereagovat,ono
   je to časem přestane bavit.Jinak jsem se
   přesvědčil,že většina rádoby diskutujících
   má problémy s jinými názory.Místo diskuse
   pak nastupují hádky a urážky.Podle mne to
   je zbytečné a kontraproduktivní.
   Petr Majevský

   Vymazat
  12. Rusko se chova hrozne, nemirumilovne. Kdyby melo v USA a kolem USA aspon 90 vojenskych zakladen se 100.000 vojaky a aspon tolik kolem zemi NATO, videl bych to jako obranou politiku, jako maji ted USA a zeme NATO.

   Vymazat
  13. 13:08 - ty nebudeš Čech, spíš nějakej takovej co nosí chlupy z podpaží na makovici a padaj mu dočela a kerýmu zpod nich čouhá dlouhatánánská frkola, že?:) Jinak bys věděl proti komu tu eurazijšt vlastenc v srpnu 68 s křížkem či hvězdičkou po funúse zasahovali!(vá rezident si kompromateriály odvez ze země již v květnu!) - na čase 1 hodina 13 minut je vysvětleno podrobně vše! - https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0

   Vymazat
  14. oprava: váš (tedy mossaďák)

   Vymazat
 9. A prý svazák stropnický chce koupit leopardy....aby to nedopadlo jak v syrii spolu s abramsy které zde pěkně hořely...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komu je mohou prodat,pokud jsou ve skutečné válce nezranitelné jen zepředu? Česku,směji se. Nenapadlo mne nic jiného,sorry.

   Vymazat
  2. http://zpravy.idnes.cz/syrie-povstalci-turecko-tanky-zniceni-leopard-flk-/zahranicni.aspx?c=A170112_160712_zahranicni_ert

   Vymazat
 10. Těch prvních šest příspěvků bylo z CTHH? Morave

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.