Reklama

.

.

neděle 5. února 2017

Syrská armáda udeřila na křídlo skupiny DAEŠ u Palmýry


5. 2. 2017   zdroj
Ministerstvo obrany vydalo pravidelný přehled o leteckých úderech dálkových bombardérů Tu-22M3 na pozice teroristů DAEŠ v oblasti Deir ez-Zor. Přehled uvádí, že údery byly uskutečněny na velké sklady teroristů v dané syrské provincii a také na seskupení techniky.


V materiálu ministerstva je uvedeno, že všechny stanovené cíle byly zasaženy, což je doloženo prostředky objektivní kontroly.

Ze zprávy:

Krytí Tu-22M3 provedly stíhací letouny Su-30SM a Su-35S z letecké základny Hmeymim. Po splnění bojového úkolu se všechny ruské letouny vrátily na své letecké základny.

Syrské armádní velení zároveň vydalo přehled o situaci v oblasti Tadmor (Palmýry). Uvádí se, že syrská vládní armáda přešla k útoku na pozice DAEŠ v oblasti plynových nalezišť Haiyan. Syrská armáda udeřila na křídlo teroristů po akci letounů ruského letectva a VKS RF.

Úder na křídlo přinutil teroristy, aby provedli pokus o přeskupení se, ale v tomto okamžiku byly jejich pozice zasaženy raketovými a bombovými údery ze vzduchu. Poté, co utrpěli těžké ztráty, byli "daešáci" nuceni opustit pozice a doslova prchat na východ, kde mají připraveny opevněné pozice v blízkosti samotné Palmýry.

Díky akcím syrské armády a letecké podpoře se podařilo teroristy vytlačit nejen od letecké základny T-4, ale i od strategicky důležité křižovatky.

Portál AMN uvádí video bojů u Palmýry.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

2 komentáře :

 1. Nech boh da aby Syrska armada rozdrtila tieto prasive hijeny v ludskom tele ktore nemaju uctu k ludskemu zivotu!!!! Nech skonci uz tato vojna!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Doufám,že akce budou pokračovat do úplného
  konce teroristů,kterým někteří lidé i u nás
  ve skrytu přejí úspěch.Jedná se hlavně o ty
  tzv.představitele islámu v zemi.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat