Reklama

sobota 11. února 2017

Tálibán pomůže v boji proti DAEŠ


Dmitrij Něrsesov
11. 2. 2017       zdroj
Nedávno se v Moskvě konala rusko-afghánská jednání na úrovni ministrů zahraničních věcí. Na základě jejich výsledků učinil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov prohlášení, které by se klidně mohlo stát senzací: Rusko považuje za účelnou účast hnutí Tálibán ve vnitroafghánském urovnání. Po té následovala nervní reakce Washingtonu. Velitel sil USA v Afghánistánu prohlásil, že Rusko, Pákistán a Írán podporují radikální hnutí Tálibán, čímž podkopávají stabilitu v zemi.


Proč se najednou Moskva začala tak blahosklonně chovat k organizaci, která byla doposud považována za teroristickou? Co je to, projev "bezcharakterní poddajnosti" nebo "zdravého pragmatismu"?

Skutečně, vzniká pikantní situace: hnutí Tálibán bylo v roce 2003 zahrnuto ruským soudem do oficiálního seznamu teroristických organizací. Vyvstává otázka, jak může v tomto případě ruské ministerstvo zahraničí mluvit o možnosti práce s Tálibánem?

Jde o to, že Tálibán je od 90-tých let minulého století nedílnou součástí politického prostředí Afghánistánu. Tálibové byli u moci (přesněji, kontrolovali většinu Afghánistánu, včetně hlavního města Kábulu) od roku 1996 až do agrese USA v roce 2001. Avšak ztráta Kábulu a ústup do příhraničních oblastí s Pákistánem nevedly k porážce a zničení hnutí.

V současné době zůstávají tálibové významnou politickou, vojenskou a etnickou silou a v Afghánistánu nelze čehokoliv dosáhnout, aniž by se vzaly v úvahu jejich zájmy. V loňském roce byli schopni rozšířit své území díky citelným porážkám vládních sil. Toto potvrdil našemu listu šéfredaktor časopisu "Problémy národní strategie" Ajdar Kurtov.

Nakonec je zde ještě jeden důležitý detail. Do Afghánistánu pronikla a začala se tam upevňovat další síla - teroristická skupina DAEŠ (v Rusku zakázaná).

Právě touto okolností je třeba začít podrobnější analýzu. Neboť maximálně adekvátně popisuje skutečnou situaci: DAEŠ je absolutní zlo a vítězství nad ním je úkol číslo jedna. Tálibán je také zlo, které mělo být zničeno již dávno. Ale nebyl zničen. A teď je možné zkusit toto zlo použít v boji proti DAEŠ. Když se to neudělá, když se nevyužijí rozpory mezi Tálibánem a DAEŠ, mohou se spojit. A to by bylo tou nejhorší možnou variantou.

O jaké rozpory jde, nakolik jsou vážné? Nejsou obě skupiny stejného ražení? To je právě to, Tálibán a DAEŠ nejsou, přinejmenším zatím, totéž.

Tálibán je převážně národní hnutí Paštúnů, oblečené do islámského oděvu. Povaha DAEŠ je úplně jiná, je to hnutí islámských globalistů, jakási "islámská teroristická internacionála". A rozpory mezi oběma hnutími jsou podobné jako rozpory mezi Stalinem a Trockým nebo mezi Trumpem a Obamou, chcete-li. Stalin a Tramp jsou stoupenci vzorce "má vlast, můj národ v první řadě". Trocký a Obama jsou přesvědčení bojovníci proti jakékoliv národní vymezenosti, za "štěstí na celém světě", tak to chápou.

Pro Stalina, Trumpa a táliby jsou nepřátelé všichni, kteří jsou proti svým národním či státním hodnotám a zájmům. Podle Trockého, Obamy a DAEŠ jsou nepřátelé ti, kteří se starají jen o svůj "kořistnický", národně omezený zájem. Logiku činů těch prvních lze popsat takto: "Nepleť se do mých záležitostí, nechám tě na pokoji". Logika druhých: "Nenechám tě na pokoji, dokud nepřijmeš mou víru".

Jak nesmiřitelný může být rozpor mezi těmito dvěma světovými názory, je velmi dobře známo z historie. A právě o tuto nesmiřitelnost je možné a nutné se opřít při budování "sanitárního kordonu" proti DAEŠ na přístupech k bývalé sovětské Střední Asii.

A o to právě jde, vždyť teroristé DAEŠ ztrácejí své pozice v Sýrii a Iráku a aktivně hledají místa k vytvoření nových základen. Afghánistán je pro ně jedním z nejlákavějších míst. Pokud se jim podaří se tam "uhnízdit", nějak se včlenit do místní rovnováhy sil, budou mít téměř dokonalý odrazový můstek pro akce proti středoasijským republikám bývalého SSSR a také proti Pákistánu, Indii, Íránu, Číně.

Toto nelze připustit. Toto, mimochodem, určitě jasně chápou v Pekingu. Stojí za zmínku, že jednání Lavrova s Afghánci se konalo několik dní po rusko-čínských konzultacích o Afghánistánu. Dá se předpokládat, že v jejich průběhu byl nový přístup k Ruska k tálibům projednán, a je pravděpodobné, že byl schválen. V každém případě, jak bylo potvrzeno vedoucím sekce orientálních studií Vysoké školy ekonomické Alexejem Maslovem, Čína nebude mít námitky proti tomu, aby se Moskva věnovala navazování kontaktů s táliby.

Tálibán v současné době nejdůsledněji vyjadřuje nacionalismus Paštunů. A jako takový může a měl by být zapojen do protistání vůči "internacionalistům" z DAEŠ. Koncem roku 2015 už o tom hovořil zvláštní zástupce ruského prezidenta pro Afghánistán Zamir Kábulov. Takže výroky, učiněné Sergejem Lavrovem, nijak nelze nazvat neočekávanými nebo nedomyšlenými.

Není žádným překvapením ani reakce na ně ze strany USA. Naprosto předpokládaně se Američané snaží obvinit Rusko ze "spolupráce s nepřítelem", který, jak říkají, překáží "dobrým hochům" přinést mír a stabilitu afghánskému lidu. A nenápadně se snaží žádat Kongres o zvýšení amerických sil v Afghánistánu, o navýšení finančních prostředků.

Zároveň z nějakého důvodu zapomínají, že v dubnu 2016 tehdejší ministr zahraničí USA Kerry sám vyzýval Tálibán k jednání. A předtím, v roce 2013, se Američané vůbec pokusili navázat přímé kontakty s táliby v hlavním městě Kataru Doze. Jenomže ani v roce 2013 ani v roce 2016 se jim nic nepodařilo.

Proto vypadá nynější "pobouření" jako záchvat žárlivosti: skutečně ti "hrozní Rusové" dokážou udělat to, co bylo nad síly "nejmocnějšího národa na světě?!" Jaká záludnost - navázat meziafghánský dialog za zády Washingtonu, podle využít neúspěch americké diplomacie! To se nestane! Pošleme do Afghánistánu další vojska a zmaříme úsilí Ruska. Když jsme nebyli schopni nic udělat, nikdo nesmí být chytřejší než my!

Takže "Velká hra" kolem Afghánistánu pokračuje.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

57 komentářů :

 1. Něco mi to připomíná. Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu sa nejedná o nič iné, teda v prvom rade, ako o nastavenie bariéry voči fanatikom. Truc-akcie nie sú opodstatnené a síl a peňazí a ani dôvodov na elimináciu Talibanu - niet.

   Smazat
  2. Doplnil bych to ještě o jeden aspekt. Talibán je vlastní dítko USA. Jenže synek vyrostl, postavil se na vlastní nohy, založil rodinu. Už tátovo poručníkování nepotřebuje. Tak si taťka pořídil jiné dítě Daeš, které je zatím poslušné a dělá vše co tátovi na očích uvidí, třeba i v Afghanistánu. A teď tomu spratkovi chce někdo ve spolupráci s dospělým synem pořádně napráskat. To se taťkovi samozřejmě nelíbí, tak se začíná zlobit a chce si pořídit další flintu.
   Mik

   Smazat
 2. Je to tak, Rusové dávají "sežrat" amíkům stejnou chybu, jaké se dopustili sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmoci se musejí domluvit,teď je yrovna první šance (Putin- Trump)anebo také poslední.Jinak tyto velké "ryby"i s jejich ocáskem EU sežerou, pod svým prorokem dobře organizované, agresivní malé rybky.

   Smazat
  2. Drobné upřesnění, Rusové se afghánskou misí v době SSSR chyby nedopustili, chybu udělalo jejich marxisticko-trockistické vedení.

   Smazat
  3. 15:35 Chybu udělaly především USA podporou "bojovníků za svobodu", ze kterých se kupodivu vyklubali teroristé, proti kterým "musely" USA zasáhnout i s naší pomocí. Další chybou je, že "obrana naší bezpečnosti" naší armádou v Afghanistánu vyvolala vlnu emigrantů, kteří jako na potvoru teprve teď naší bezpečnost ohrožují. Rozpznat příčinu a následek je základem zdravého myšlení, které je evidentně mnohým politikům odepřeno. Nebo není, ale pak je za jejich jednáním skrytý záměr, zakrytý neustálým lhaním.

   Smazat
 3. Na kterou stranu se tam nyní přidají vojáci české armády?
  Snad je u nás doma nikdo nečeká, nebo co?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. krematorium

   Smazat
  2. 21:20. My nějaké máme? Asi máte na mysli česky mluvící NATOvské, o nichž přece rozhodují USA. A jak už dlouho pozoruji, NATO a DAEŠ jsou v podstatě trvale spojenci. Tady bych změnu nečekal. Alespoň do voleb. Pak ano. Děda.

   Smazat
  3. 23:13

   Prezident Zeman označuje takové jako jsi ty "špínou naší země". Gratuluju. Jaký je to pocit být takto poctěn?

   http://www.denik.cz/z_domova/kdo-oznacuje-padle-vojaky-za-zoldaky-je-spinou-zeme-rekl-zeman-20141028.html

   Smazat
  4. 23:25-Váš "prd" má stejnou hodnotu! Historie ukáže.

   Smazat
  5. To je Zemanův prd, ty demente jeden.

   Smazat
  6. 0:33-jak jste to poznal, "čuchal jste"?

   Smazat
  7. Jestli si ty demente neumíš otevřít ten odkaz tak o to požádej někoho chytřejšího v okolí.

   Smazat
  8. Umíš všechny nejlíp ty havloidní potrate opičí kurvy.....a nadávat líp už umí jen Janda a Outna,když jim vidíš na vocasu,havlozmrde!!!!

   Smazat
  9. Zeman je zmrd, to je známý. Jeho zločiny by vydaly na román! Zneužití mas! Pamatuju jak cyntal sračky na Letný a dav čecháčkovských kretenů mu to žral!:)) Prej "jsme v tom a v tom dokonce za Nepálem!" a jiný chujoviny! A Blbý Čecháčci? Z davu se místo rozumného " Kdes to vzal?" začalo ozývat "Kdo za to může!??" - jasněěě - chytit někoho za pačesy, to by Čecháčkům šlo, ale vzít rozum do hrsti a zamyslet se jestli to co nám nějakej mamrd cpe do hlavy je vůbec reálný - to jistě nééé! Věříme čemu chceme věřit a proto jsem tak často podváděni! Hovado bachraté nás pak zavleklo do NATO a ještě se tím nezapomíná sem tam chlubit a připomínat to, dnes pro změnu brojí proti "nemakačenkům" aby se zalíbil různým těm žralokům kapounským, kterým rok co rok na státní svátek ověšuje saka metálama! Dobytek ... můj hlas nemá!

   Smazat
  10. 8:12
   Nech si ty svý poseplínovsko-havloidni sračky na záchytku mamrde!!!!;

   Smazat
  11. Prase sprostý 8.12 přišlo na to, že na bulváru NR může sprostě nadávat Zemanovi a komukoliv.Oplzlý opičák to akorát zneužívá.Na bulváru Novinky by si to nedovolil, tam by ho smázli - NR už je větší hnůj. Potřebujou hromady diskuzních příspěvků,. aby taky vydělávali více peněz, tak dávají prostor prasatům a sprosťákům, úchylům a perverzním darebákům. Dokonce už jim ani nevadí, když jim to někdo napíše. Peníze nesmrdí nikomu. Škoda seriozních článků - NR klesla na úroveň ubohého bulváru vydělávajícího na lidské nasranosti. Proto své články píšou a upravují do co největší možné nasranosti. Potřebujou stahnout všechny sprosťáky z ostatních diskuzí na NR - čím víc kanců - tím víc peněz. Jediná obrana proti tomu je, jakmile vleze na diskuzi sprostý prase, ihned pod tím článkem diskuzi ukončit. NR utře hubu. Zjistili, že slušných diskutujících je mnohem, méně než prasat, magorů, imbecilů, pošahanců a sprosťáků a jedině na této imbecilní smečce vydělají svoje miliony. No - nekup to. Pořád je lepší dřepět na zadku a občas sesmolit nasrávací článek, než pracovat někde osmičku denně.

   Smazat
  12. Pánové shora vulgárně diskutující. Možná máte i nějakou myšlenku v hlavě, ale pro vulgarismy vás nestojí zato číst. Rozdílné názory nejsou hřích, ovšem nadávání si za ně už ano.

   Smazat
  13. 9:02 - zalez nebo ti urazím ten oslizlej hnusnej hnijící mozol co ti vyčuhuje mezi tvejma rachitickejma ramínkama a hned si ho tu přestaneš votírat vo slídu!!!Když říkám že je to mamrd tak je a ty budeš držet svý hnusný zlodějský čpáry vod kláves,buzerante,jasný!??! Moc neser ....

   Smazat
  14. Komu je zde spíláno? Když vynecháme sprostou mluvu, popřete něco z toho o čem píše ten v 8:12! Podstatné je, že nelže. T

   Smazat
  15. 20:12 - to víš - "diskuse malomocných, neschopných, žlučovitých, zemanovských i putinovských socek" jak píše Pauk. A má recht, i když ho nemám rád! Tady totiž nikomu o žádnou pravdu nejde, ale jen o velebení Putina a Zemana a kohokoliv kdo je proti Západu a jakýmkoliv způsobem adoruje minulej režim! Můžeš bejt cokoliv - fašista, šovinista, komouš, kapitalista, nevadí! Pokud ovšem chvaluješ výše popsaný! Pak jsi "náš"! Běda jak ne! V takovým případ budeš asi "havloid", "poserplínský khárlista" apod.

   Smazat
 4. Američané musí opustit Afganistán .Demokracie tady není možná .Domorodci je tam nechtějí, až na pár kolaborantů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si taky dobrá piča, ty kolaborante. Domorodci je právěže chtějí. A Rusáci taky, debile.

   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/428943-rusko-se-obava-americkeho-odchodu-z-afghanistanu.html

   Smazat
  2. americany nechteji protoze od roku 1818 co si anglie s francii rozdelili carou stredni vychod jsou jen dalsi kolonii kde.taliban chtel zastavit produkci maku na vyrobu heroinu a co se stalo? anglie v cele s princem henrym a armadou amiku v jeho prdeli se vydaly dobyt afghanistan .
   po te co britove opet ziksali kontrolu nad zemi zacali opet produkovat tuny heroinu a vyvazet jej na zapad k nam ,co ciny ... obrovske zisky pro bankere a jejich pracky na penize . pracicka na vyvrazdeni a kontrolu lidstva az prispeni mi5 mossadu a cia ... bez se vysrat ty aninymni 11. unra 23:11 .
   devko na piku co kouri zidovsky curaky

   Smazat
  3. 23:11
   1) Rusi by rádi pomoc, pro ně samotné je to sousto nadmíru obtížné. I v Sýrii potřebovali pomoc. Zapátrejte trochu víc jak probíhala!
   2) Amíci, jak je už víc než dostatečně známo, nějak mluví, jinak konají.
   3) Není vyloučeno, že s nástupem Trumpa snad brzy, pokud "převezme velení i nad armádou", se to změní, a Američané vážně, skutečně, doopravdy, doopravdicky, superdoopravdy, budou ochotni spolupracovat s Rusy proti DAEŠ.

   Dokud ad 3) nenastane, dávám jednoznačně za pravdu panu kolegovi z 22:48.
   Nutno sledovat co se už dlouho děje v reálu. A to není snadné, pár článků dnešních novinářů to neřeší. Děda.

   Smazat
  4. 23:11 - domorodci je tam nechtějí!! Nikdy nechtěli!Už 1838 se obrátili na Nikiho Prvního a by je odtama vypráskal, pyčo! (tedy nešlo ještě o Amíky, ale jejich starší bráchance Brity). Ale musím ti vodkejvat, že Putler je tam chce, je to vychcaný žídok, nepřítel Ruské říše a pravoslavného lidu! - http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
  5. Podle Trumpa to je zcela realistické, protože je to příliš drahé pro US státní kasu. na druhou stranu, mobilita DAEŠ může brzy skončit třeba v USA, když se nezlikviduje jeho líheň a všechny podpůrné kořeny. Islámské země mají stejné právo na existenci jako jakékoli jiné, ovšem za podmínky, že nepatří k islámské teroristické internacionále. Proto nelze něco jako DAEŠ vůbec jako stát připustit a eliminace teroristické internacionály je první úkol všech zemí světa.

   Smazat
  6. Jo a zdrazi se jim , nebo nebudou k dostani zadny makovice...A pak jim to vleze do makovic...

   Smazat
 5. lidi tohle si přečtěte:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vase-Vec-Orbanuv-Fidesz-ma-sedesat-procent-volebnich-preferenci-475135

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná větička - a jak potěší! Děda.

   Smazat
  2. No, jeden z mála průzkumů, kterým se možná dá věřit. Proč to tak asi v Maďarsku bude a proč se Sobotka a další hnusy klepou o volební výsledky a neví, s kým se dřív spojit, aby nemuseli od válu?

   Smazat
 6. Američané nejsou žádný národ a nikdy nebudou.Jsou
  a zůstanou směskou národností.Nelze vytvořit národ,
  ten je dán pravěkem.Černoch nejde dohromady s rudým
  a Hispánec s bělochem.Vždy to bude směska.Co se
  týká Afghanistanu,nikdy se nepodařilo jej dobýt.
  Nepodaří se to ani teď.Je lepší s nimi jednat
  než bojovat.Pokud se Rusům podaří jednání s tím
  Talibánem,bude to vítězství rozumu.Ne války.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč nejednáš taky s Islámským státem, demente? To by bylo zřejmě taky vítěztví rozumu a ne války.

   A co ruský kolaborant a vlastizrádce jako ty může vědět o národu?

   Smazat
  2. Pro 23.22 !Kapitalistický kolaborante , za socializmu tu nebyli nezaměstnaní , bezdomovci ,vysoká kriminalita , ani obrovský státní dluh ! Všechno patřilo Čechům !!

   Smazat
  3. 0:06
   Co to meleš ty debile? Co mají ta tvoje žvásty společnýho s Talibánem? Jo vlastně jo. Komouši byli vlastně takový Taliban v Československu.

   Smazat
  4. 23:13 Palec nahoru. Jen bych dodal, že když už ta směska vznikla, může být dobré když se dál nebude chovat jako směska, ale jako národ s respektem k okolí. Uvidíme, co se v tomto směru Trumpovi podaří.

   Smazat
  5. 0:14-Víte, že je to možná paralera s komunismem? Myšlenky kmenové sounáležitosti a spravedlnosti nemají tak daleko od té národní!

   Smazat
  6. 1:16
   Ano, komouši měli sebou sounáležitost, Talibanci taky. Tu většinu národa, nekomouše a netalibance, pak terorizovali.
   Komunistické svině se naštěstí podařilo odstavit.

   Smazat
  7. 1:37
   Havlozmrdy to čeká,neboj!!!!!

   Smazat
  8. 3:23 - stalo se! Jsi asi zaspal:)) Odstavil je Zeman na Hradě a v politice pak Bureš zvaný "Sorry jako":))))

   Smazat
  9. Co příspěvek - to perla. Vy hnojaři se budete zase nad tímhle bulvárním hnojem onanovat celý nedělní den a sprostě si nadávat? No -když se tomuhle v ČR říká diskuze a svoboda slova,proč ne.Kdyby nás někdo posuzoval podle internetových článků a diskuzní k nim, bylo by každému jasné, že má před sebou zdevastovaný stát a duševně zmrzačené magory. Už kdejaký bulvár pro ně píše články, protože se na tom dobře vydělává. Kdejaký pako napíše pitomosti, nebo něco přeloží z jiného bulváru v cizí zemi, do toho skáčou reklamy, a počet diskuzí už vydělává peníze. I ty sprosté hádky magorů jim vydělávají prachy - a magoři? Jsou tady už všude. Dříve narozené smečky zakomplexovanců.

   Smazat
  10. 9:43
   Amen Všeználku.

   Smazat
  11. 1:37 "Komunistické svině se naštěstí podařilo odstavit" aby je nahradily mnohem horší svině, ke kterým se hrdě hlásíš. Svině zůstane sviní, ať je rudá, modrá, žlutá, oranžová nebo hnědá.

   Smazat
  12. Asi tak. Nadávající na Váš názor pouze ukazují své temné nitro.

   Smazat
  13. 9:43 - Všechno je důsledkem degenerace tohoto vyhnívajícího systému. -T

   Smazat
 7. Tak to je ovšem bombáááááá:-D
  https://uploads.disquscdn.com/images/690c93705ddbb132d9490f867e2761c7b84b5f4b46aec1b63acb260a4936618f.png

  OdpovědětSmazat
 8. 0:14
  Vždyť jsi komunisty nezažil. Tak co meleš, blbečku:-D

  OdpovědětSmazat
 9. http://zpravy.idnes.cz/svedsko-finsko-obrana-0uq-/zahranicni.aspx?c=A170209_121642_zahranicni_bur

  Všichni mají obavy z mocichtivých, roztahovačných rusáků. Skandinávie, Polsko, pobaltské země. Dokonce i spojenci jako Bělorusko.

  http://zpravy.idnes.cz/belorusko-rusko-lukasenko-hranicni-kontroly-ropa-putin-pkb-/zahranicni.aspx?c=A170203_120839_zahranicni_aha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:47 ... bojí se jich dokonce i Stropnický, knížepán, Sobotka a Zaorálek. Prostě všichni, kdo potřebují nějakého nepřítele, aby mohli přelévat daně do těch správných kapes. Jak říkal císař Rudolf: "Bojíš se? Moc se bojíš? To je dobře. My se také bojíme. My se bojíme rádi."

   Smazat
 10. Ty havlokokote,ussackejch agresorů má každej plný zuby a nejraději by je většina lidi hladila do úplnýho A DEFINITIVNÍHO VYHLAZENÍ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Američané si myslí, že když udělali z rusů nepřítele, že je zaženou do kouta. Jenže zapomněli, že bojují vpodstatě proti celému světu. Jejich pojem "světové společenství" vypovídá jen o jejich aroganci a neznalosti reality.

  OdpovědětSmazat
 12. Bez obav - bulvární hnůj a diskuzní imbecilové vyřeší všechno. Dokonce za jednu neděli. Jedni mají peníze, druzí potěšení, když můžou někde vytřepat svůj žlučník.

  OdpovědětSmazat
 13. Zdá se, že se Rusové, jako jedni z mála, poučili ze své historie. A není žádná náhoda, že zatím co s USA se Talibán nedohodl, s Ruskem se to možná podaří. Obě země tam měly své vojáky, ale na Rusy se asi vzpomíná o trochu lépe než na stále přítomné Američany. O to je horší, že mi tam s nimi už dobře 15 let také šaškujeme. Zemana mám ráda, ale s urážkou těch, co naše "misionáře" označují za nájemné žoldáky, co vědí, do čeho lezou, souhlasit nelze. V zemi, která nás nijak neohrožuje, nemáme co dělat, ať si to okecává kdo chce jak chce. A jako takoví jsme okupanti, tečka. Navíc nikdo netuší, ani Trump, o co se "spojenecká" vojska v Afghánistánu vlastně ještě snaží. S Ruskem bude nakonec každý usurpovaný jednat, protože drží slovo a nabízejí suverenitu, ne područí. Kdyby tomu tak nebylo, nedařilo by se jim tak dobře na mezinárodní scéně. Jejich diplomatické úspěchy jsou nepřehlédnutelné, i když jen za tyto řeči by nás západní dobroserové nejrači pozavírali. To ale na faktu, že jim (a nám s nimi) ujíždí vlak, nic nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, jen bych Zemana nesoudil podle toho, co říká těm uším, které si to přejí slyšet.

   Smazat
  2. Děkuji za komentář komentáře. On to neříká jen těm uším, které si to přejí slyšet, anóbrž všem. Urážet by Zeman neměl nikoho, zejména ne za to, že má na věc jiný pohled. To státnické příliš není. Ale jinak mám Zemana ráda a už jsem mu tuto pošetilost, která se dotýkala i mne, odpustila. Jeho klady převažují a v dané situaci dělá, co se dá a je u toho na naše poměry nebývale statečný.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.