Reklama

.

.

úterý 14. února 2017

To nemyslíte vážně, páni obchodníci? Aneb malý pohled na velké (vysoké) ceny v supermarketech.


Jiří Baťa
14. 2. 2017
Včera (v pondělí) jsem navštívil supermarket TESCO v Holešově a při procházení jednoltivých sekcí jsem se dostal až do sekce „KÁVA, ČAJ...“, a letmý pohled na cenovku kávy JACOBS Aroma standard e 250 g (čtvrt kilogramu) mi zcela vyrazil dech. Než se k této ceně dostanu musím poznamenat, že už předchozí cena byla kur..sky nadsazená, neboť činila 74,90 Kč. Pro upřesnění musím konstatovat, že stejnou cenu dlouhodobě nasazuje i BILLA, ale to je jiná věc. Nicméně v TESCU nasazená cena 89,90 Kč za výše uvedenou kávu JACOBS Aroma je už skutečně vrchol drzosti obchodníků.


Není tomu dávno, co ve stejném TESCU proběhla akce na tuto kávu, při níž cena činila, pokud se nepletu 40,90 Kč za jedno balení 250 gr. Pochopitelně, že se po kávě „jen zaprášilo“. Má snad dnešní cena vykompenzovat „ztrátu“ (sic) z nedávné akce? Asi ano, ale o nějakém rozumném přístupu k tvorbě přijatelných (srovnatelných) cen  nemůže být ani řeč. Zvláště, když ve stejném supermarketu jsem našel dnes cenu za mandarinky 54,90 Kč za kilogram, přičemž před třemi dny (v pátek) byla jejich cena 19,90 Kč/kg. Pravda, jejich kvalita byla nevalná (asi nebyly čerstvé) nicméně kvalita mandarinek za cenu 54,90 Kč/kg nebyla o nic lepší. Mohl bych pokračovat v „lidových cenách“ např. u hroznů za 90,00 Kč/kg, u pistáciových ořechů za 380,00 Kč/kg atd., atd. Při dotazech u prodavačky je odpověď jen pokrčením ramen nebo kroucením hlavy s tím, že tomu sami nerozumí. No rozumíte tomu?
    V souvislosti s cenou kávy si dovolím malé sronání. V Holešově působí také obchodní firma LUKO, zabývající se prodejem potravin, ovoce a zeleniny, tedy běžného potravinového sortimentu. V obchodě firmy LUKO je dlouhodobě nabízena káva JACOBS Aroma standard e 250 g za cenu 49,90 Kč, tedy o 40 Kč levněji, než nabízí TESCO, resp. o 25,00 Kč levněji, než v prodejně BILLA. V porovnání s cenami v TESCU nebo BILLE, přesto na prodeji kávy JACOBS Aroma za 49,90 Kč obchod LUKO nějakou korunu vydělá. Možná je to desetikoruna, nevím, ale je vidět, že se nesnaží zákazníka oškubat( „ojebat“, jak by řekl premiér Sobotka), jak s to snaží TESCO nebo BILLA. A o tom to je.
    Je zřejmé, že tyto obchodní firmy, resp. obchodní řetězce si stanovují ceny v duchu liberálního prostředí, ale to by nemělo znamenat naprosto neopodstatněné ceny, které jsou ve srovnání s cenami stejných výrobků v zemích původu firmy a u nás několikanásobně vyšší. Ostatně o tomto problému se často kriticky a všeobecně píše nebo hovoří v TV, ale to je tak asi všechno, ce se v této věci dělá. Politiky (na všech stupních) to s jejími platy zas až tolik zřejmě nezajímá, jenže obyčejných občanů se čtvrtinovými platy polituků je podstaně, a el opravdu podstatně víc!
     Už jsme si jaksi zvykli, že s přibývajícími „lepšími ekonomickými výsledky“  v ukazatelích HDP, jak nám s úsměvem na rtech sděluje premiér Sobotka, se také rok co rok úměrně těmto výsledkům zvyšují i spotřebitelské ceny. S tím asi nic my občané nenaděláme. Ale dejme tomu, že jako občané jsme schopni s jistou dávkou nevole to pochopit. Co ale nelze pochopit a považovat za přirozené, vývojem ekonomiky ovlivněné, je zdražení některého zboží o cca 50%, resp. cca 80 %, což je naprosto neúnosné a vymykající se logice. To už není klasické, vývojem či stavem ekonomiky ovlivňovaná tvorba a přizpůsobování cen, ale prachsprosté, trestuhodné a drzé okrádání zákazníků.
      Chtělo by se říct, že obchodníci na zákaznících zkoušejí, kolik toho vydrží. A nutno přiznat, vydrží toho opravdu hodně. Problém je, že na tyto skutečnosti reagují jen tím, že si budou navzájem přitakávat, jak jsou obchodníci TESCA (či jiní) nenažraní, jak zákazníky cenami okrádají, že  chudáci prodavači(čky) navzdory vysokým ziskům obchodu sami pracují za „suché z nosu“ apod. 
    Nějaké stížnosti nebo otevřená kritika je stejně zbytečná, jako tento můj článek. Přesto se domnívám, že je ale důležité nemlčet a tyto nepravosti veřejně kritizovat. Možná se toho  někdy místní politici chytnou (nebo ti nahoře) a budou s tím třeba něco pozitivního dělat. Beru to s rezervou, protože pořád je to jenom „možná“!
Jiří  B a ť a , 13. února 2017

72 komentářů :

 1. Naprostá pravda. K tomu jen pro zajímavost: zvadlý "ledový salát" v Albertu nedávno za 54,90 Kč !!!!Dnes za 45 nebo tak nějak. Nehorázné.Malý květáček 36Kč...

  OdpovědětVymazat
 2. Opět kvičení, obviňování všech že jsou zloději...
  Proč si kurva vy komunisti nezaložíte vlastní řetězec? Měli byste tam férové ceny a zaměstnancům byste dávali férové (německé) platy a našim zemědělcům byste férově platili. Před rokem odsud odcházel Interspar (protože byl furt ve ztrátě) a nabízel svoje obchody k prodeji. Proč jste je nekoupili? Proč neukážete všem těm zlodějským kapitalistům jak se to má dělat? Umíte opravdu jenom skřehotat, nadávat a pomlouvat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepleť do toho komunisty, i já, fašista, si chci v zimě levně pochutnat na křupavém salátku vole.

   Vymazat
  2. 14:47
   A kolik firem máš ty havloidní netáhlo????

   Vymazat
  3. 14:47 - na to, aby mi vadily přemrštěné ceny nemusím být komunista, dokonce ne ani bývalý. Na to, abych si koupil a provozoval obchodní řetězec nemám a nebudu mít předpoklady (přírodou ani zlatou kolébkou ani restitucí ani bezohlednou hrabivost) takže si se svým pitomým tvrzením na obhajobu tohoto svinského režimu supů, trhni nohou. A dej bacha ať tě, když příliš intelektu zřejmě nemáš, to co opěvuješ, nesemele. Za svoji tupou bezohlednost bys‘ nějaké to nauční zasloužil. Mimochodem, za První republiky bylo státem stanoveno a kontrolováno obchiodní rozpětí. Nevím, jestli ne už za Rakouska-Uherska. Neříká ti to nic, hlupáku?

   Vymazat
  4. 16:05
   Debile, když mám já pocit že mě někde okrádají, tak jdu prostě jinam. Řetězců i malých obchodů, večerek, pekáren, masen, farmářů... je dnes plná prdel, stačí si vybrat.
   Tak furt nekňuč a běž prostě jinam. Lidi jako ty mi připadají jako nesvéprávní dementi.

   A zase naprosto hloupé výmluvy. Nemusíš hned kupovat řetězec. Stačí obyčejný koloniál. Na to nepotřebuješ vůbec žádné schopnosti, zvládne to každý Vietnamec co sem přijel s holou prdelí a ani neumí Česky.

   Vymazat
  5. 1617
   Hlavně že obyčejných ČESKÝCH KOLONIÁLŮ kvapem přibývá viď ty kvikote Cardy retardy?!

   Vymazat
  6. Nebavte se s tím idiotem.Evidentně nemá
   rozum a kvičí jen to,co mu nalijí do jeho
   palice jiní.Sám nic nevymyslí.
   Petr Majevský

   Vymazat
  7. 16:17 Ano, malých obchodů s potravinami je dnes opravdu plná prdel, protože tam díky řetězcům skončily. Projeď se někdy po venkově a uvidíš sám. Lidé musí cestovat do supermárketů desítky kilometrů daleko a musí kupovat za ceny, které jim tam nadiktují. Tvoje rady jsou idiotské, asi jako radit návrat k ševcovství, krejčovství nebo kovářství, když se lidem nelíbí přemrštěné ceny od monopolů.

   Vymazat
  8. 16:38

   Od jakých monopolů, ty debile? Spadl jsi na palici s Marsu? Těžko už najít větší konkurenci než je dnes v maloobchodě!!!

   Jak už jsem psal, jste jen stádo nesvéprávných ovcí jejich maximálním výkonem je bečení a věčné nadávání. Na všechno a na všechny.
   Tak bečte dál, nenechte se rušit. Je vám to sice úplně k hovnu, ale aspoň na chvilku ulevíte vašim frustracím.

   Vymazat
  9. 16:47
   Za to ty jsi stejně genitální zlodějskej ekonom jako to hovado Kraďouskem,kterej kvičel,že v ČR je všeho dostatek,všechno funguje,měna je pevná a krize roku 2008 se nás nedotkne!!!
   Dvě prolhaný hovna z jedný žumpy!!!!

   Vymazat
  10. 16:47 - kdybyste tak nekradli hoši, dole (a někteří i nahoře - viď?) obřezaní! Všechno by mohlo bejt O. K. Páč jak se říká - "Nic není drahý, to ti jen dávaj mizernej plat!" (potažmo důchod). Když skončíte s kradením, budou nejen ceny, ale i platy a důchody jako na Západě ...

   Vymazat
  11. ty vymletej nacku padej zpatky do diry . ziju 15 let v anglii ,pracoval sem v jizni drancii ,holandsku a ceny jidla sou kurva stejne drahy uz leta letouci jak u nas ! a kvalita? tady v anglii kdyz se ti neco nelibi vratis to a dostanes penize zpatky! prodavacka sice bere mizernou mzdu . 4o hodin tydne = 40X £7.5 = £300 za tyden a porad si muze dovolit po zaplaceni najmu a jidla a zabavy ,obleceni klidne i £400-500 mesicne .za to si tu koupis auto nejlepsi mobil .pc nebo dovolenou na tyden na kanarech .
   ceny v anglii jsou jak u nas za komancu akorat sluzby jsou drazsi ale pokud mas tak to neresis.
   navic korune je oproti dolaru zamerne podhodnocovana zapadackymi bankami hlavne britsjou a to o 50% hodnoty koruny ???
   vykup kila zive vahy veproveho je o dnes o 15kc vic nez v roce 1994????
   ty si uplnej retard co nema poneti ani o hovne odkud pochazi ....
   a to ze nam havel s zidama a unii znicili zamerne hospodarstvi a ted zme avysli na tech zido nackovskych zkurvysynech a jejich otrokarskym molochu????
   kdybys umel napocitat aspon do 2 tak ti dojde ze prolem je uplne nekde jinde ...
   a to sem jeste zapomel ze anglie uz 15 let nema penize! diky unii musi treba letecky inzenyr menit kola u doavky coz by nemel protoze pak nema cas na praci na letadlech . lidi prichaazeji o praci a je normalni ze nahrazuji praci z jinych departmentu treba jdou i do skaldu a jsou to porad kvalifikovani inzenyri ... potemkynovy vesnice .cela zapadni evropa je v pici tak co tady meles at si udelame vlastni obchod ...zachvily bude totalni krach a valka!!!!!!

   Vymazat
  12. 14,47 ; Jsi blbec. Nic víc.

   Vymazat
  13. Anonymní14. února 2017 14:47 kapitalistický zloděj promluvil neberme to češi třetinové platy proti německu a nejvyšši ceny všeho

   Vymazat
  14. Pane Bože, ty jsi ale korunovanej vůl. To se hned tak nevidí. Byl jsi, debílku, někdy aspoň v Německu nebo Rakousku? Porovnej si chování řetězců tam a u nás. Potom něco plkej, pitomečku ubohej...

   Vymazat
  15. 22:36

   Zřejmě se ti stýská po Pramenu či komoušské masně s prázdnými háky, rudý debile.
   A nenadávej Pánu Bohu.

   Vymazat
  16. 0:00 - přestaňte krást malé i velké obřezané hlavy! Přestaňte krást! A bude všecko, všecičko .. nebo uvidíte! - https://www.youtube.com/watch?v=nKHtct4Dl3s

   Vymazat
  17. Pan Bata ma pravdu v Nemecku maji vyssi platy vyssi najmy a nizsi ceny a kvalitnejsi poyraviny proc asi? Zeby ceska pazravost? Za komunistu byly normy na potraviny proc byly zruseny krast a okradat ceska pazravost?

   Vymazat
 3. To víte, letos nám v zimě kupodivu mrzlo a v létě bude pro změnu kupodivu horko a sucho, takže se neurodí.To se promítne do cen. Řešením je vlastní zahrádka. Kdo chce požívat luxusu čerstvé zeleniny v zimě, ten si holt připlatí.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní 14:47
  Proč někoho obviňuješ,když jsi nám přivedl řetězce a daňové prázdniny k tomu,že tím pádem naše obchodní prodejny cenami zlikvidovaly.Kdyby jsi stál vedle mne,tak dostaneš po blbé makovici kapitalisto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jaký prodejny kdo zlikvidoval, rudý imbecile? Ve všech malých prodejnách , například těch vesnických, je vše o 20% dražší než v řetězcích a ještě jsou ztrátové. Vem si jednu do pronájmu a ukaž co umíš.
   Jsi jen typický, věčně nadávající, ale zcela neschopný idiot. Podej si z Baťou ruku.
   A po blbé makovici si třískej svoje parchanty.

   Vymazat
  2. Anonymní 15:05
   No vidíš jak to jde kapitalisto,ty prodejny na vesnici nedováží šmejd ze západu a nakupují za úplně jiné ceny.Prozradím tobě ještě jedno sladké tajemství,co nedokázal zlikvidovat Kalousek,tak to určitě dodělá Babiš.

   Vymazat
  3. 15:08
   Pindal a pindal,až propindal i zděděnou firmu na prcgumy,ten rozenej kšeftman!!!!

   Vymazat
  4. 15:08 - jak povidám - přestaňte krát, nosatci!

   Vymazat
  5. 15:08
   Ty vesnické prodejny nakupují zboží v supermarketech a stejně to dělají vietnamští obchodníci. Velkoobchody o takové nemají zájem a pro každé máslo,mléko atd. se jim nevyplatí jezdit x kilometrů .Proto zboží mají o 20% dražší( to je jejich marže). Kapišto? Víš hovno o životě. Jenom prudíš.

   Vymazat
  6. oprava k 18:37: krást! Krást tu přestaňte! Nebo vás nemine váš osud!- https://www.youtube.com/watch?v=nKHtct4Dl3s

   Vymazat
 5. Toz pane Bato co pohledávate v Tesco tam nic neni enem smrad po pracéch práskách.....toz só ceské prodocenti Zaseto & Sklizeno atd a te majó dobré biologické kafec...neni treba co resit pjekné den a slonce v srdci Petr Svetr

  OdpovědětVymazat
 6. To je úžasný. Novináře tu běžně nazýváte presstituty a takovýmu excelentnímu překrucovači faktů a čísel, jako je pan Baťa, tady tleskáte.
  Tomu nerozumím.

  OdpovědětVymazat
 7. Jó za komoušů to byly zlatý časy. Káva, když už teda nějaká v obchodě byla tak jeden druh, Standard, 25 kaček za 100 gramový pytlík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jeden druh pitné vody , kubík za 60 haléřů !

   Vymazat
  2. Kafe bylo za 8 Kčs, tak nežvaň!!

   Vymazat
  3. 15:43

   Tyhle svoje rudý pohádky si zkoušej na někoho ještě hloupějšího než jsi sám.
   http://www.zakomunistu.cz/

   Vymazat
  4. Tak toto je Gregory, jinak Lojza Gregor z Lančova u Vranovské přehrady. Dřív byl na Krajských listech, tam ho čtenáři i redaktoři znemožnili, tak nyní řádí na NR jak ten falešný vrchní

   Vymazat
  5. 15:48
   Proč už nemáš po celý zemi vlastní prodejny ty havlobanderovskej mamrde????
   Protože seš línej a věčně zlinlovanej jako tvůj vzor Venca udavač????
   Inu,příklady lemplů táhnou!!!!

   Vymazat
  6. 15:56
   Proč já bych měl mít nějaký prodejny, ty vymatlaný pičusi, když jsem spokojen s těmi co zde jsou???
   Ty a Baťa jste ti kdo tu neustále kňučí jak staré kurvy. Vy jste ti kdo by s VAŠÍM problémem měl něco začít dělat.

   Vymazat
  7. 15:50
   O nějakých přiblblých Krajských listech jsem v životě neslyšel, natož abych tam něco psal, demente.

   Vymazat
  8. 16:00
   Stará kurva je tvoje máma,to určitě!!!!
   Ty n bys byl koukám spokojenej i za Protektorátu,co ty netáhlo z putyky v Horní Dolní?!!!!
   Jsi to říct třeba horníkům na severu země,ty by tě vypindali ručně,kokote!!!!

   Vymazat
  9. 16:17
   Za protektorátu bys byl spokojený ty, ty rudohnědý debile. Plná zaměstnanost, žádní bezdomovci, všude pořádek.

   Můžeš ty debile odjet na sever, pomoci jim kopat to uhlí které nikdo nechce, ze země na hromadu. Samozřejmě zadarmo. Tupý jsi na to dost.

   Vymazat
  10. 16:22
   No to určitě ty havlobanderovskej kokote,ty už bys měl Svatováclavskou orlici kreténe;!!!
   Tak uhlí nikdo nechce,tak proč ta naše zkrurvená Sralbotkovo vláda hodlá prolomit limity????
   Pochlub se ty ussackej Všeználku!!!!!

   Vymazat
  11. 16:30 Pardon kolego, prolamování limitů se týká hnědého uhlí z povrchových dolů, které se lifruje do tepláren a elektráren, z hloubi země se doluje uhlí černé, které opravdu nikdo nechce, resp. nikdo ho nechce za tu cenu.

   Vymazat
  12. 15:48 - To kafe se mi ňák nezdá, to jsme doma lemtali celkem masívně bez problémů. Je fakt, že v putyce bylo dost drahý v poměru k pivu. Dvanáctka Gambáč v Kásku stála 4,80 a kafe myslím taky čéče! Proto ho Honza Kroupa ďál někdy vožrlajem i z lógru, aby to "votočil" a vydělal:))) Oběd - standardní soukeňák s bramborem a tatarkou stál 8,80! Když jsem si chtěl vožrat hubu jako mladej student, tak jsem šel vysbírat flašky po baráku a prodat po koruně do krámu a vím že kafe co sis namlel sám stálo asi 8 kaček, jinak balený stálo fakt asi 12, káblí za balíček (asi teda měl těch 50 g, fakt netuším,turků z toho bylo dost!). Jenže! Já se tehdy válel v plný vaně den co den a někdy po návratu z hor jsem di dělal vodní saunu! Tedy napustil jsem si horkou vanu, pak ji pooomaloučku ochalzoval studenou sprchou až jsem zmodral a pak zase rychle napustil horkou! Úžasná věc! Tak to bych si dnes dovolit nemoh. Dnes to je samá daň a poplatek, jen za odpad stoup asi třicetkrát! Voda tisíckrát! Takže jsou ti ňáký přepočty v krmě na hovno, trupko,když ti na to dík týhle zlodějině prostě nezbude! Dřív ty debile když k nám přšel instalatér, tak to byl voják v záloze a ten stál před fotříkem v pozoru ty vole! Uďál co měl a styděl se vzít si i chlupatý knedlíky se zelim od naší bábiny ty debile! Páč fotr moh zavolat na OVS a šel by na cvičení na to tata!!! A dneska takovejj zmrd ti příjde a za montáž a demontáž pračky si řekne 500,- ty hovado!! A ještě si troufune napočítat dvě kila za cestu, přitom by to moh dojít klíďo pěšourem bydlí nedaleko! Tak s těma kecama jak je tu teďkonc levně di vyš kamasi ...

   Vymazat
  13. 18:59
   Pardon,s tím Všeználkem bylo uhlí myšleno jako celek.
   Černouhelné revíry skoro nejsou...nebo jsou v útlumu a velmi nebezpečné.
   Díky za opravu a přeji hezký večer.

   Vymazat
  14. děkuji pane Baťo za příspěvek ,ano
   vše je drahé, ale to máte Češi zato, že jste tomu sviňákovi Havlovi cinkali klíčemi,
   teď nás nic lepšího již nečeká ,
   za minulého režimu nebylo vše úplně špatné
   ale hlavně že je toaletní papír,
   banány a můžem do Ameriky !!!!!!
   pane Baťo pozdravujte v Holešově které je mi moc milé - chodil jsem tam do školy a prožil mládí , v zámku se randilo v cukrárně mlsalo letní kino bylo fajn u Bati se vybírali boty.u Adama nakupovali potraviny , dnes je to tam dost jiný.......továrny zrušeny a co lidi ?

   Vymazat
 8. Nepij kafe, pij čaj, nejlépe co sám sebereš, lipový, šípkový, nebo kopřivový, pij meltu když potřebuješ něco hutnějšího. Jedno je jistý, bude hůř.

  OdpovědětVymazat
 9. Pssst ! Pane Bata,
  t.j. sice tajemstvi, ale hodne Cechu jezdi k nam na Floridu. Jsou-li hloupy nebo zazobani nepoznam, ale udivuji mi tim, ze nakupuji pochoutky v drahych obchodech misto v obchodech pro nasi americkou stredni tridu.

  GROUPER t.j. draha ryba zde v mori, (protoze se neda lehce chytit) a ti turiste z Ceska ji zerou kazdy den - podle receptu z Karibske oblasti a potom je trapi "vetry".
  (Jsme radi, kdyz k nam jezdi.)
  Nick HONOLULU - kamarad vsech turistu a pruvodce po vsech lahudkarnach.

  OdpovědětVymazat
 10. Turiste prijedte rika -
  Captain Cook seine singent Saxophoe - SANTO DOMINGO
  na youtube.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Nevím kde se ty kreténi berou. To co píše pan Baťa má hlavu a patu a každý s kým mluvím má názory podobné. Dneska jsem někde našel anketu koho budou lidi volit, naprostou převahu tam má pan Okamura. Takže tyhle zfalšovaný průzkumy v televizi, tomu snad věří jenom imbecilové. Myslím že ani nejde o vzdělání, ale o prostý selský rozum aby se člověk mohl zorientovat a nežral jim tyhle kecy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Okamůra ti jako sníží ceny v obchodech o polovinu nebo co si od toho slibuješ?
   Nebo jaký konkrétní zázrak on udělá proto aby ty jses měl líp?
   Jsi jen ovce která neustále vyhlíží baču, spasitele, poloboha který vše udělá za tebe, ty nebudeš dál dělat nic a budou ti lítat pečení holuby přímo do huby.
   Co myslíš? Dožiješ se svého ráje?

   Vymazat
  2. 16:01 najdi si jinou anketu a tam Okamura nebvude mít ani 1%.
   Nepodléhej tak silně nějaké mánii.Okamura není určitě žádná výhra, je to podobné jako Věci veřejné.

   Vymazat
  3. 16:10 - tenhle by na vás platil, šmejdi! - https://www.youtube.com/watch?v=nKHtct4Dl3s

   Vymazat
  4. Věci veřejné sem netahej,to je něco úplně jiného! Nebo si spad z Marsu ?

   Vymazat
 12. no na Slovensku sa na to šlo inak - Carrefour oznámil, že ak ho - ehm - spoločnosť, to ako aj ja nepodporím, tam odíde a potom bude - nato vtedajší minister hospodárstva povedal že až pôjdu, na hranici im bude vyhrávať dychovka do kroku, a k veci - revitalizovali sa obchody blízko bytoviek, a všetci sa na Carrefoury a spol. vybodli, a že sa ich urodilo požehnane - tých obchodov, tak lákajú kupujúcich na akcie, a funguje to ... jednoducho takéto "obchody" jednoducho ignorovať - a skutočne sa Carrefour a spol. položili .... balia sa

  OdpovědětVymazat
 13. Nesouhlasim s prispevkem 15:14 !
  Kava je prevence proti Cukrovce (type 2 diabetes).
  Proti rakovine jater.
  Proti Parkinsonu.
  Je velmi dobra pro mozek (v malem mnozstvi) + dalsich 10 druhu ruznych benefitu pro telo.
  (Zduraznuji v malem nozstvi !)
  Ve velkem mnozstvi vam odejde slinivka brisni a stehujete se na Olsany.

  Sumatra , Brazilie, Columbie, Hawaii, tam vsude roste vyborna kava.
  Benzin a kava = dve pohone hmoty, ktere zenou ameriku v pred.
  Bez kavy se Amerika zastavi.
  Coffee break ! (Pssst ! T.j. sice statni tajemnstvi, ale my Americane mame nejlepsi kavu na svete a proto prevysujeme intelektem vsechny druhe narody. Nejlepe se to pozna ve stredni Evrope.)
  Nick HONOLULU - labuznik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty jses wasrpolak a ne american v americe jsi se nenarodil blbe kafe v usa nemate nejlepsi pil jsem ho tam asi ve 30 statech ale picolo v italii nammm

   Vymazat
  2. Nicku, objektivně, ta emerická káva chutná jako nafta a je asi tak stejně dobrá jako emerické pivo (které se nedá pít!).

   Vymazat
  3. 18;57 vetsina toho piva se neda pit ale v emerice jsou i mini pivovary kde jsem pil pivo lepsi nez v cesku

   Vymazat
  4. 19:53
   A proto se s Českým státem hádají ussacký agresoři o značku u mezinárodního soudu???

   Vymazat
  5. 20;30 o tom nehovorim blbe cti co pisu

   Vymazat
 14. Řešení je jednoduché ! NEKUPOVAT! Anebo se domluvit na sociálních sítích pro bojkot jednoho řetězce např. TESCO a oni to dlouho nevydrží a sníží ceny.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Satane, bingo! Až se naučíme net a sítě užívat k našemu prospěch, možná nám jej vypnou.

   Vymazat
 15. Vtipný plátek,
  děti na základkách mají hlad,církev zakládá novodobý feudalizmus, epopej u ostrovanů, v politice samý šmejd a pánovi nechutná káva...pij standard vole*

  OdpovědětVymazat
 16. Dámy a pánové, ceny na českém maloobchodním trhu jsou také důkazem o stavu české měny. CZK ztrácí na hodnotě. Co s tím?

  OdpovědětVymazat
 17. Podle ČNB prodat zlato za toaletní papír;-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo koupit ArginMaxForte a Clavin, dávat zdarma všem mužům v Česku. Tím by po dlouhé době udělala něco pro blaho národa.Ďábelská erekce by zajistila populační bombu a nepotřebovali bychom k tomu muslimské "Samce".

   Vymazat
 18. Panove ja mam pro vas reseni vsech vasich problemu!!!!!! Dnesnich a Budoucich. NECHTE SE OBREZAT. Budou z vas dobry SHABES BOYS !!, a budete moci dobre nakupovat v velkem !!!! jako ja a delat na tom penize a prodavat. Byt obrezany je lepsi mene problemu , prakticke, ve volnem casu ctete si knihu ZOHAR moje oblibena a muzete premyslet o mystice. Prejde vas tato smesna ceska nesnasenlivost , fackovat se nebudte smesny!!! Delejte penize !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 19. Bydlím 10 km od německých hranic a jsem spokojenej. I tam se trochu zdražilo ale jen o centíky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní14. února 2017 21:54 předevčirem jsem byl v rewe je to tam levnějši než tady a kvalitní potraviny

   Vymazat
 20. Čtyřiapadesát odpornejch, sprostejch žvástů!! Nestydíte se vy debilní sebranko hádat se s nějakým provokatérským ksindlem a přezdívat tomu diskuze? Nám tady už není pomoci žádné. Kdykoliv si budete myslet, že by se v ČR mohly změnit poměry, podívejte se na diskuze, na ten odpornej póvl, kterého je naše zem plná, a bude všem jasné, že k žádným změnám dojít nemůže.Přečtěte si tyto odporné diskuze shora dolů a uznejte, že toto celé jsou sračky idiotů.

  OdpovědětVymazat
 21. Na psychopaty, kteří vládnou obchodu, platí jedině klece v blázincích ne o vězeňské cely.

  OdpovědětVymazat
 22. Zkusme tu debatu vést chvíli věcně. U nás neplatí prakticky žádná pravidla. Ne, že by občas nebyla, ale nefungují, jejích dodržování a vymahatelnost nikdo nesleduje. Je zde Klondike,v němž se uvelebili šmejdi. Lhostejno, zda místní či zahraniční. A ti zkoušejí neustále vyrazit z těch ostatních maximum (co to dá). Představte si, že s takovou cenovou politikou by vyvážel nějaký český exportér. V zahraničí by skončil dříve, než by začal. Ale u nás to jde, my jsme něco jiného. A vše schováváme za svobodu podnikání, s níž přitom lumpárna nemá co dělat. Vybavuji si,že před pár lety byly na Internetu záběry z návštěvy Putina v moskevském obchodním domě GUM. A tam se ptal prodavačů i ředitele, který ho doprovázel, na obchodní marže u některých výrobků. Někde byly nehorázné, v desítkách procent, ne-li víc. Zeptal se tehdy ředitele, zda to považuje za normální. Ten byl nějaký přitroublý, tak pravil, že ano. Nevím již, zda ten ředitel tuto návštěvu ve funkci přečkal, podle uveřejněných informací se ale následujícího dne prodejní ceny výrazně snížily. Uvědomme si tedy jednu zásadní věc. Podmínky pro podnikání v ČR určuje (či má určovat) stát. A pokud je někdo nechce dodržovat, nechť podniká někde jinde. Totéž platí o povinnosti státu z hlediska kontroly a vymáhání vlastních předpisů. A ty pokuty nemohou jen "hrozit". Ty musí být vyměřeny a zaplaceny. A v adekvátní výši s ohledem na přestupek obchodního řetězce a na jeho obrat. Tedy ne v desítkách tisíc, nýbrž milionů Kč. A když to nepomůže, pak ve druhém kole musí být tyto pokuty již likvidační. Jestli to mohou aplikovat USA vůči koncernu VW apod., není důvodu, aby tak nepostupovala i česká vláda např. právě vůči zahr. obchodním řetězcům, pokud si to okolnosti vyžádají. A souhlasím s jedním z diskutujících (nikoliv co do formy, nýbrž co do obsahu) v tom, že zemědělci a potravinářské firmy se dávno již mohli složit a svůj obchodní řetězec si vybudovat. A postupně si do něj s ohledem na ceny a na kvalitu svého zboží přetáhnout většinu klientely. Zatím ale mentálně nedospěli do etapy poznání, které přimělo jejich prvorepublikové předchůdce založit si družstvo Včela. To vycházelo z nějakých příčin, jen dnes to ti dotyční ne a ne pochopit.

  OdpovědětVymazat
 23. Nejlepší reklamu co jsem v Praze viděla byla: sleva 200 procent. Proto urychleně zavést k maturitám povinný předmět - matematiku. A bez diskusí s nějakou krávou Valachovou a ještě stupidnější vládou.

  OdpovědětVymazat