Reklama

.

.

úterý 7. února 2017

Tymošenková požaduje vyhlášení války Ruské federaci a zavedení válečného stavu na Donbasu


7. 2. 2017    zdroj
Vůdkyně frakce "Baťkivščina" Julia Tymošenková uskutečnila v USA setkání s prezidentem Donaldem Trumpem a také s řadou kongresmanů, senátorů a politiků. Tymošenková to řekla 6. února na zasedání smírčí rady ukrajinského parlamentu, informuje IA Regnum.
Podle ní USA vyzvaly Kyjev, aby na legislativní úrovni uznal "okupaci Krymu, Doněcké a Luganské oblasti" a aby také změnil frázi "antiteroristická operace" na "válka".


"Během mého setkání s prezidentem USA jsem slyšela podporu Ukrajiny, přání pomoci Ukrajině. Ukrajina nepřijde o pomoc svého nejspolehlivějšího spojence - USA. Ale hodně je v rukou Ukrajiny ... Týden jsem pracovala v USA a zúčastnila jsem se desítek pro Ukrajinu významných schůzek. Ale jakou otázku nám kladli na všech těchto jednáních? První otázka zní: mluvíte o válce? Říkáte, že dnes válka, v podstatě, ničí Ukrajinu? Ukažte alespoň jediný dokument, kde je válka nazvána válkou, kde jsou reálně vyhlášena okupovaná území, na nichž se nachází vnější agresor. Říkají, že sami dezorientujeme prakticky celý svět, když říkáme, že zde není válka, ale prostě terorismus jednotlivých struktur, které působí na východě. Takže dnes nejde o to, jak tomu říkáme my, ale o to, jak bude svět a nová vláda v USA, Francii a dalších zemích, kde se budou konat volby, brát tento dvojí metr", řekla Tymošenková.

Vyzvala Radu, aby oficiálně uznala Ruskou federaci "agresorem". "Musíme skončit prázdné řeči o vlastenectví, které zaznívají i z tribuny Nejvyšší rady i na této smírčí radě, a konečně musí Ukrajina jasně zaujmout pozici, že se jedná o válku Ruska proti Ukrajině ... Klíčovým se stalo zostření vojenského konfliktu na východní Ukrajině. A vše, co se děje kolem Avdějevky a v Avdějevce samotné, je jasný důkaz, že agresor se nezastavuje, že zvyšuje svou vojenskou agresi. A odpovědnost za to plně nese země agresor Ruská federace, Kreml. Bez vysokotechnologických zbraní naši vojáci téměř holýma rukama chrání hranice. Velké díky jim za to. Sláva hrdinům, kteří zahynuli. A také velké díky místnímu ukrajinskému obyvatelstvu, které statečně snáší následky války", řekla Tymošenková.

Vyzvala také Radu, aby přijala zákon o "okupovaných územích", zavedla rozsáhlou blokádu nekontrolovaných území a vyhlásila na Donbasu válečný stav. "Určitě musíme přijmout zákon o okupovaných územích, je nutné zavést válečný stav v Luganské a Doněcké oblasti. Musíme zastavit tu drzost s obchodováním s okupovanými územími. Myslíte si, že by tato válka pokračovala, kdyby se nekupovalo všechno, co jde z okupovaných území na Ukrajinu? Tak je financována válka proti Ukrajině ze strany ukrajinských úředníků a vedení země. Všichni vidí, že se obchoduje s okupovanými územími. Chci poděkovat všem poslancům, kteří se snaží zastavit tento obchod, včetně použití síly a silových akcí. To všechno je ostuda a je to všechno vidět za hranicemi Ukrajiny", řekla Tymošenková.

Politička také dodala, že v Radě se najde dost podpisů, aby byl Nejvyšší radě předložen zákon o zavedení válečného stavu v Luganské a Doněcké oblasti a také o uznání "války válkou a okupace okupací".

6. února zase lidová poslankyně, členka frakce "Blok Petra Porošenka" Irina Lucenko připustila zavedení válečného stavu v případě, že bude i nadále trvat zostření na Donbasu.

"Pokud bude takové zostření trvat dlouhou dobu, ohrozí to ekologickou bezpečnost, humanitární bezpečnost. A když uvidíme, že Putin je vážně naladěn útočit na všech frontách, pak připouštíme zavedení válečného stavu", řekla Lucenko.

Poznamenala, že za dva roky se Ukrajině podařilo vytvořit bojeschopnou armádu, která nepřipustí vojenské chyby z let 2014-2015. "Viděli jsme a Putin také viděl, že Ukrajina je připravena čelit, že ukrajinská armáda je připravena jít do protiútoku, i všechny státní služby, i vláda je připravena. Už to není to, co bylo v Debalcevu. Už to není ta situace, která byla v Ilovajsku. Všechno bylo připraveno pro evakuaci obyvatelstva, vojska byla přisunuta, OSU byly organizovány. Za 1,5 dne byla organizována (v Avdějevce - pozn. IA Regnum) ) místa pro ohřev, střediska pro distribuci potravin. Stroj pracuje. Ukrajina je připravena. Vše bude záležet na tom, jak se bude situace zostřovat. Tato varianta je možná. Ale nejsme to my, kteří činí rozhodnutí", řekla Lucenko.

Kromě toho bývalý premiér Ukrajiny, ukrajinský zástupce ve vyjednávací skupině pro vyřešení konfliktu na Donbasu Jevgenij Marčuk soudí, že Ukrajina se nevyhnutelně blíží k bolestivému kroku ve válce proti Rusku.

"Světová zkušenost s takovými konflikty říká, že nakonec všichni přijdou k bolestivému kompromisu a řadě ústupků. Ale ne těch, které navrhoval Viktor Pinčuk (udělat změny Ústavy Ukrajiny a poskytnout zvláštní status Donbasu - pozn. IA REGNUM). Nyní si můžeme být na100% jistí, že se Ukrajina velmi brzy vrátí do stavu v roce 2013. Mám na mysli neobsazený Krym a bezproblémový Donbas", řekl v rozhovoru s listem Liga.net Marčuk.

Poznamenal, že ukrajinská společnost potřebuje rychlé vítězství s tou podmínkou, že to neovlivní její běžný způsob života, ale to se nestává. "Často je uváděn příklad Chorvatska. Ale Chorvaté, aby osvobodili Srbskem uchvácená území, žili v celé zemi dlouhá léta v podmínkách vojenského tábora. Izrael žije v těchto podmínkách i dnes. Už jsme se dostali těsně k tomu, že je na čase si položit otázku a oznámit zemi, na jakou míru kompromisu může Ukrajina jít. Politik, který to oznámí, se stane opravdovým sebevražedným atentátníkem a ztratí rating. Proto se tento okamžik odsouvá až do posledního momentu", řekl Marčuk.

Když mluvil o prostoru pro kompromisy, uvedl Marčuk jako příklad vznik přechodných správ v jednotlivých oblastech Donbasu a postup při překračování hranic. Politik poznamenal, že předmětem kompromisu nemohou být otázky státních hranic, suverenity, nezávislé zahraniční a domácí politiky a také další základní parametry státnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

37 komentářů :

 1. Ach bože - tahle postižená babka? Co ta už může požadovat? Nejvýš tak může někde něco blábolit, jako blábolí tam v těch sférách nahoře u stejně postižených nadlidí každý. Kdyby všichni podlidi řekli hodně nahlas serem na vás, na vaše křivárny, na vaše peníze, a najímání si všeho schopných moulů, a zahodili kvéry, flinty, a začali obdělávat rodnou hroudu a starat se o bydlení a jídlo, mohli by si nadlidi ve svých palácích pěstovat žvanění, asi jako když se chodí na golf, nebo jezdit na koni. Ať si žvaní do úplného užvanění - proč by se kvůli nim měli podlidi v celém světě rvát a hádat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co má chudák Tymošenková dělat,dolary dostala,tak musí potřebnou práci odvést.Už by měl Trump zjistit,kdo dostal těch 5mld od Nullandové.Jak víme něco přišlo zpět na podporu Clintonové,ale kam se poděl velký balík dolarů,by zajímalo i mě.

   Vymazat
  2. Docela se těším, že Ukrajina vyhlásí Rusku válku. To bude totiž znamenat konec těchto loutek USA a NATO, které se prolitím potoků krve dostaly k moci. Ukrajina se opět stane součástí Ruska... Otázka Krymu, Donbasu, Oděsy, Charkova a dalších tradičních ruských oblastí se velmi rychle vyřeší. Předpokládám, že Rusové nebudou mít zájem na fašistickém a chudobném zakarpatí a Haliči. Ty si asi zaberou Poláci.

   Vymazat
  3. Zase zlazy a hysterie . Vy jdete na to Rusko !!
   Uchylna zruda typu Pussy shnilych riotund...
   A Trump se s ni bavi !! Excelentni zabava...,

   Vymazat
 2. Člověk jenom žasne, jací osli na Ukrajině jsou. Oni si snad myslí, že budou vyorávat s celým světem. Farizejové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni si ti farizejové nemyslí nic. Nikdy se světem nevyorávali, a tak to bude pořád. Jediný, s kým vyorali, je sami se sebou. Jsou ve sračkách, a nevědí jak z nich ven. Všichni, kdo se na tom nějakou dobu aktivně přiživovali, je pustili z ruky jako horkej brambor. Ukrajina je politicky opuštěná enkláva, a musí si pomoci sama. Začít od píky. Asi už ani Janukovič by zpět nešel. Vlézt do sraček? Co by z toho měl? Nějaký politický význam v mediích? A proč o to stát? Zase začne mít přednost vlastní rodinný život a obdělávání rodné hroudy, než politická špína a šaškárny - karneval plný úchylů, teploušů, a všelijakých zajímavých zrůd. Už to končí, ani nebyla vyhodnocena nejlepší maska.Skončí to v nejlepším, podle přísloví " v nejlepším se má přestat" - nastane come back, a jakési retro, postupně i v mediích, a v ČR se to stane úplně naposled z celého světa. Tady všechno později nastupuje, a přetrvává nejdéle.

   Vymazat
 3. No ok. Tak nech teda premenuje ATO na vojnu. Problem pre Timosenkovu a celu Ukrťajinu spociva v tom, ze musia aj dokazat agresiu Ruska voci Ukrajine. Dalsia moznost je vojnu Rusku vyhlasit ale to uz bude agresia zo strany Ukrajiny. To by uz potom bola podpora USA agresorovi. Tymosenkova sa nejak zaplietla a nevie z kola von.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Panebože - takový žvásty. Zas bude diskuze plná splašků. Že vás to pořád baví. O čem vlastně píšete? Svět se nějak uspořádá i bez mediální žvanírny.

   Vymazat
  2. 12:53 prázdné žvásty tu jsou právě jenom od vás, ostatní mají a vyjadřují alespoň svůj názor, trolečku, na který ani nemáte

   Vymazat
  3. Hele - nech si ty urážky ty osvědčenej diskuzní blbe. Jestli já jsem trol tak ty jsi trouba, ani nevíš co žvaníš, jen když žvaníš. Tak to není moje parketa, a vydlabánky, kteří se diskuzními splašky zabavují, považuji za ubožáky.

   Vymazat
  4. vlast tě (15:35) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 4. Ta baba má hezký vlasy. Za mlada asi taky byla docela kost. Bohužel to je tak vše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi byla hezká, jako všechny Rusky -dřív to byly všechno Rusky. Ale ty vlasy má umělý už dávno. Jako ta Marfuša v pohádce Mrazík - cop měla přivázaný. Ale nic ve zlým. Dnešní krávuše ( včetně modelek a celebrit) mají uměle prodloužený vlasy všechny, a taky mají umělý kozy a vycpaný zadky, asi si myslí, že se přesně tohle mužům líbí ( zkaženost reklamou - za vším hnusem hledej media) jsou jedna druhé navzájem si podobné jak mravenci. Kdo si nějakou vybere, je nehezká, obtloustlá, nepotetovaná, a spíš chudší ( nemá na časopisy, drogerii a plastiky) jen taková skýtá záruku, že by mohla být jednou obstojná kuchařka, hospodyně a máma. To ostatní bych poslal do zákopů bojovat za návrat normálního života.

   Vymazat
 5. ...neobsazený Krym a bezproblémový Dombas. To si představují jak ? Že ja tam dombasani, nebo obyvatelé Krymu pustí ? Blázni. Aby toho dosáhli, tak by museli většinu obyvatel buď
  vyvraždit, nebo někam deportovat. Zkusit to mohou. Jak to dopadne je ale jasné.

  OdpovědětVymazat
 6. Vyborne, Timosenko, Lucenko a Marcuk. Prestante konecne mluvit ale neco delat. BUDTE VZOREM, BEZTE DO PRVNI LINIE uz ted - a vy 3 ani nemusite anivyhlasovat valku a rozdrtite Rusko. Porad jen kecate, bezte na Rusy. A zitra uz muze byt po vsem (ci po vas?!).

  OdpovědětVymazat
 7. Je zajimave, ze se nikdo nezminuje o smlouve mezi Jelcinem a James Bakerem, ktera rikala, ze Ukrajina se muze osamostatnik, kdyz se zapad nebude rozpinat na vychod...

  Majdanem, tato smlouva padla !

  Tim, ze Majdanem NEbyla vymenena vlada na Ukrajine legalne a Majdan bylo pucisticke prevzeti moci, tak Amerika ztratila zajem se angazovat.

  Ameriku zajima vice to, kdo koho ojebava v Hollyvoodu, nez to, co se deje na Ukrajine, kde je obcanska valka.

  My take dost dobre nevime, kde Ukrajina je.
  Bozim pozehnanim je nase hloupost, takze pani Nullandova to vyresi sama i bez nas..

  Krym byl byzatsky, potom turecky a potom rusky, coz zavinila sv. Katerina, se spravnym pomerem k sexu.

  My chceme s Ruskem mir a president Trump jasne rekl, (videl jsem to a slysel jsem to), ze pozve presidenta Putina do Washingtonu a domluvi se spolu proti Islamu.

  Kdo to je pani Timosenkova nevime, ale vy chlapy prerverzi, prestante ohodnocovat vnady teto pani, kdyz mate koule KOLIBRIKU, tak na takove veci nesmite ani myslet !

  To jsem napsal ja, nick HONOLULU - Svetlonos !
  Nejbystrejsi z bystrych !(Proto me cenzura stale zavira hubu.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle amerického Veřejného práva číslo 86 až 90, opět přijatého v letošním roku, jsou území Ukrajiny a stejně tak území DLR a LLR různými politickými subjekty.

   Usnesení, také známé jako Public Law 86-90 ze dne 17. července 1959 potvrzuje, že každoročně potvrzuje posledních 56 let. Jeho text zní: "imperialistická politika komunistického Ruska v čele s přímou a nepřímou agresi, si podrobila národní nezávislost Polska, Maďarska, Litvy, Ukrajiny, Československo ... Kozáků".

   Cossackia (Kozákie) je americký geopolitický termín, který popisuje oblasti, kde kozáci žili v bývalém SSSR a Rusko. Platí to pro aktuální zákony USA.

   Vymazat
  2. Že ty neděláš Trumpovi poradce Honolulu. To vy určitě té škatuli řekl rovnou ať jde k šípku. T

   Vymazat
  3. On Americe staci Calexit. Jenze co s Americkymi patrioty co nebudou chtit odejit z USA? Budou zdombasovani? Dombas v Kalifornii

   Vymazat
  4. 15:57 on Honolulu skutecne je poradcem Trumpa, stejne jako jeho ostatni volici
   Ono je lepsi se oprit o volice trumpa vic nez o Trumpa

   Vymazat
 8. Andrea Jurgens SANTA CATARINA
  na you tube
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Banderovci jsou ukázkou jednání a myšlení obyvatel bývalé Polské Okrajiny. Slovák by to nazval: SILNĚJŠÍ PES J..E. Řád normálních lidí jim lze jen vnutit a to velmi obtížně.

  OdpovědětVymazat
 10. Kyjevským banderovcům je už všechno jedno, jenom se musejí nějak ubránit před samotnými Ukrajinci z dolních 40ti miliónů, kteří už živoří. Tato spodina je pro něnebezpečná. Elita nikoliv, ta už je stejně jednou nohou v cizině (kde mají nemovitosti a své úspory). Ještě potřebují bezvízový styk pro střední třídu, aby alespoň té zavřeli ústa. A protože nejlepší obranou je odjakživa útok, tak na válku svedou všechny svoje "ekonomické úspěchy" za poslední tři roky. Tymošenková byla delší dobu "za bukem" a chytře čekala na výsledek voleb v USA. Porošenko se svou podporou Hillary zcela znemožnil, proto si plynová "lady" jela dojednat s Trumpem nástupnictví po Porošenkovi. Nakonec stejně za to může Putin, protože si vybral za prezidenta USA Trumpa a nikoliv Hillary - říkali to i na CNN a paní Romancovová to jistě ráda potvrdí :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Dovolte mi panove, abych si postezoval a verejne se
  vyplakal !
  Mam "STROJNIKA" ve svem predrazenem computru !
  Swaba hovnivala ! (Nikita Chruscev ho mel v hodinkach.)

  Kdyz napisi neco hodnotneho, tak ten "strojnik" to hodi do popelnice.


  Rad bych vas seznamil s tajnym planem ohledne Ukrajiny , ale "strojnik" me hlida !
  Kdyz zazehnu pochoden SVETLA, tak jsem polit "strojnikem" kyblem sracek a pochoden uhasne !
  Vsechna snaha marna, tak ahoj !
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
 12. 14:33 Na Ukrajině byly dva rovnocenné jazyky pro komunikaci ve státní správě, nyní chtějí prosadit jako jediný jazyk ukrajinštinu, což se pro polovinu (kdoví, jestli ne pro většinu) obyvatelstva rovná násilnému poukrajinštění a zdárnému nastartování občanské války po celém území státu. Když se nezadaří válka s Ruskem, bude alespoň rozsáhlá válka občanská. Bravo, vivat Ukrajina! Ukrajinština a hitlerovský agent Stepan Bandera über alles!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je obrovský problém - u hranic Maďarska žije spousta Maďarů, kteří mají dvojí občanství, jejich děti chodí do maďarských škol a opravdů neumí a nerozumí ani Ukrainsky, ani Rusky, jako druhý jazyk volí Angličtinu, další je Němčina.

   Vymazat
 13. Julča je furt sjetá.
  Plácá páté přes deváté:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Se zdejšími diskutujícími by si výborně rozuměla.

   Vymazat
 14. 15:37
  Rozuměla by si tady leda s havlobanderovcema a ussackejma bezmozkama....naprostá většina lidí by jí pověsilo za prdel do průvanu !!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Vláda a parlament v Kyjevu nemůžou dělat vůbec
  nic.On je totiž nikdo neposlouchá,aby plnil ty
  jejich dementní nápady.Naposledy se pokusili na
  přelomu ledna a února,ale výsledek opět žalostný.
  Mohou to nazývat jak chtějí.Armáda moc bojovat
  nechce a dobrovolníci se sami chystají na Kyjev.
  Vypadá to,že se Ukrajina rozpadne na pár částí
  a Kyjev nebude rozhodovat o ničem.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proto také střílejí na Doněck pouze z velké dálky (rakety, těžké dělostřelectvo), aby jim "vojsko" nedezertovalo k nepříteli za demarkační linii a pak do Ruska

   Vymazat
 16. Tahle hnusná ženská je samý podvod -
  má na toho na triku tolik,že by se člověk tak jedině pozvracel ...všechno na ní je falešný-
  od jejího konání ,žvàstů až po vzhled vlasů ,které ani nejsou její ...(navíc typ účesu je ukradený,právě těm nenàviděným Ruskám)...
  je to zmije známého původu zmijí , a ty
  takovèhle účesy nenosí -tak max.paruku)
  všichni to o ní ví....
  je to směšná a nedůvěryhodnà majdanistka...
  j.

  OdpovědětVymazat
 17. Neměla by jet paní doktorka Roitová Tymošenkovou
  znova vyšetřit, ale musí si vzít poradce z Bohnic.Chocholoušek už bohužel není. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 18. 18:08
  Místo Chocholouška by se hodil Soudce Lynč!!!!!

  OdpovědětVymazat
 19. že té staré rachle někdo nezatne tipec

  OdpovědětVymazat
 20. Stara svine necht chcipne na AIDS tato stara maskara ,zila v samem podvodu a podvodnici z USA ji osvobodilia dali moznost znovu mektat Krave.

  OdpovědětVymazat
 21. Tahle paní by si skvěle rozuměla s paní Clintonovou. Hrůzná představa. Za by z ní jistě během chvíle udělala novou ukrajinskou prezidentku.

  OdpovědětVymazat