Reklama

.

.

úterý 14. února 2017

Ukrajina i Evropa zavírá oči k nasazení bojovníků Pravého sektoru

- rp -
14.2.2017  podle WashingtonPost zpracovaly První zprávy

Bojovníci dobrovolnických praporů Pravého sektoru i přes ujišťování ukrajinské vlády a velení ukrajinské armády jsou opět nasazeni do bojů na Donbasu.

"Oficiálně tady nejsme," říká jeden z bojovníků, „politici říkají, že jsme staženi. Ale věci ve skutečnosti se liší. Máme dobré vztahy s vojáky. Máme společného nepřítele. "

"Jsme ukrajinští partyzáni," dodává další,  „politici se bojí, že jakmile válka skončí, vrátíme se do Kyjeva a obrátíme zbraně proti nim. A to bychom měli."

Členové krajně pravicové radikální skupiny Pravý sektor a jejich příznivci se zúčastnili v červenci v Kyjevě protivládní demonstrace.

Když vypukla válka v roce 2014, byla po desetiletích korupce a zanedbávání ukrajinská armáda na kolenou. Takže nejvyšší velitelé se spojili s dobrovolnými prapory s cílem bojovat proti proruským povstalcům. Ale ukázalo se, že je obtížné tyto dobrovolníky kontrolovat. Téměř všichni dobrovolníci byli postupně začleněni do ukrajinských vojenských sil.

Příslušníci praporu Azov se svými oblíbenými symboly

Jednou z hlavních skupin, která se odmítla podrobit je Pravý sektor. Tato organizace vznikla v průběhu let 2013-2014 z euromajdanské revoluce z demonstrantů a krajní pravice. Analytici tvrdí, Pravý sektor má tisíce členů, včetně stovky ozbrojených mužů v ukrajinských vládních jednotkách.

Navzdory oficiálním tvrzením o opaku, Pravý sektor nadále rekrutuje a přijímá čerstvé  síly, jednotky potom spolupracují s armádou. "To je rozumné, armáda tak ovládá bojovníky Pravého  sektoru, " říká Vjačeslav Lichačov, analytik pravicového radikalismu. "Jejich každý krok je koordinována s ukrajinskými veliteli."

Kyjev těží z těchto partyzánských jednotek; jsou vysoce motivované a nemají nárok na státní důchody.

Existence Pravého sektoru podkopává kyjevské postavení v rámci Evropy, a pokud mírové rozhovory někdy naberou na síle, tak tato skupina by pravděpodobně odmítla jakýkoli kompromis.

Český europoslanec Štětina mezi svými kriegskamarády - veliteli praporu Azov

Dobrovolnické jednotky střeží městečko Mariinka, žijí ve špinavých, opuštěných chalupách. Mezi bojovníky upoutají dva cizinci: Ital neo-nacista a mladý Holanďan. Ti dva mají společnou touhu po dobrodružství a naprostou neznalostí místního jazyka.

Boje se na Donbasu obnovili právě v okamžiku, kdy bylo mnoho Ukrajinců  znepokojeno, že prezident Trump chce obnovit vztahy s Ruskem. A je tu malá pravděpodobnost, že by Kyjev zasahoval proti Pravému sektoru.

24 komentářů :

 1. Vedení banderostánu právě projednává zavedení vyjímečného stavu v energetice. Přitom sami banderovci ničí Donbas, odkud putuje antracit do tepelných elektráren. Každá záminka pro vyhlášení stanného práva nespokojeným 40 miliónům obyvatel je dobrá, mohli by se vydat do Kyjeva na třetí majdan. Střílet se bude tentokrát všude - docela se to rýmuje.

  OdpovědětVymazat
 2. Tu svoloč by měli všude na světě kam ta banderovská chátra hodlá emigrovat polejt benzínem a upálit bez soudu!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen u nás je budou kolaboranti (Štětina, Schwarzenberg, Hermanovi lihovci a "pražská a brněnská kavárna") podporovat, vítat a velebit Přizdisráči typu Sralbotka, Zadolárek, všichni chovanci, agent Bureš a další jim podobní jim budou z našich daní jim strojit a podstrojovat, nemocnice platit, na vysoké školy lákat, před jejich fašismem oči přivírat až zavírat. Fuj, fuj, fuj ... Albína

   Vymazat
 3. Stejně, jako s vlnou muslimských migrantů k nám proudí i desítky až stovky muslimských fanatiků, můžeme počítat s tím, že s vlnou ukrajinských migrantů přijdou i zločinci nejhrubšího zrna. Mám ještě v živé paměti, jak zde řádila ruskojazyčná mafie v devadesátých letech. v drtivé většině z Ukrajiny. Až Ukrajina zbankrotuje, statisíce lidí půjde za prací do EU. Můžeme se jenom dohadovat, kolik mezi nimi bude hrdinů z fašistických praporů. A ti sem pracovat rozhodně nepřijedou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase meleš hovna, Hricáku. Vyloženě ruská mafie tu byla zastoupena naprosto stejně jako ta Ukrajinská. Po roce 2000 se k nim přidala mafie Vietnamská.

   http://www.ok.cz/iksp/docs/380.pdf
   strany 25,26

   Vymazat
  2. Zustala po nich ale svetla pamatka -rozsirili jazyk jidis a zalozili nekolik modliteben .Skoda jich -presunuli se do USA kde siri kulturu dal neb tam maji podporu bohatsi casti obyvatelstva .Je to ovsem velka skoda pro nasi kolonii .
   Honolulu kuku znalec nabozenstvi retarded a katolik konvertovany do judaismu

   Vymazat
  3. 17,22
   Nemluvil jsem o ruské mafii, ale o ruskojazyčné. Tenkrát naše média nerozlišovala, Rusko, nebo Ukrajinu. Většinou o ní mluvili, jako o ruskojazyčné, nebo z bývalého Sovětského svazu. Ale většina, bohužel pocházela z Ukrajiny, protože to k nám měli blízko. Provozování bordelů a vybírání výpalného byly nejčastější obory jejich podnikání.
   Zatím to vypadá, že se k nám, co nevidět zase vrátí. A zabránit tomu můžeme asi tak stejně, jako můžou Francouzi, nebo Němci zabránit příchodu muslimských radikálů. To znamená hodně omezeně.

   Vymazat
  4. podle statistit to vypadá, že ta skutečně ruská ruskojazyčná mafie tu ani nikdy nebyla, protože to tady spíše skupovali legálně díky ruským oligarchů, spíše tu bojovaly z těch "ruskojazyčných" mafie arménská, gruzínská, čečenská, lotyšská a litevská, ale protože to byli povětšinou "přátelé ve zbrani", tak to vnitro ani nespecifikovalo

   Vymazat
  5. Kolik Čechů rozezná ukrajinský dialekt od ruštiny? Školní ruštinou se nemluví ani v Rusku, jako se u nás nemluví spisovnou češtinou. Navíc se na našich školách nikdy nevyučoval sovětský zločinecký ARGOT...

   Vymazat
  6. Taky nám tvrdili(Ruml a Fendrych),že je tady Jugoslávská mafie.....a byla tady od začátku jen mafie albánská,která je v rámci samostatného a Poserplínou uznaneho Kosova v Čechách téměř legální!!!!

   Vymazat
  7. Asi před patnácti lety jsem procházel obchody v lázeňském centru v Karlových Varech a v každém, kde jsem zaslechnul ruskou konverzaci mezi personálem, jsem se ptal, odkud je majitel. Zcela jasně zvítězily muslimské republiky Ruska.

   Vymazat
 4. Dvě poznámky: 1. "ty pupkatý" včetně Štětiny bych rád viděl se plazit v první linii. 2. Porošenko potřebuje stálý konflikt na východě Ukrajiny. Mír by byla jeho smrt.

  OdpovědětVymazat
 5. 16:59
  Bude jich tady jako "Much na ho...ě" a pokud nebude silnější vláda a zákony tvrdě trestající každýho takovýho hajzla....budem v prdeli!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Všichni tady kecáte! Já se zeptám na Pravý sektor a jeho cíle našeho demokraticky zvoleného evroposlance a velkého fandy Sektoru, pana Štětiny, vedení Člověka v tísni, které k němu má též nerozborné přátelské vazby(humanitární dodání neprůstřelných vest...)a dalších borců, např. též jejich kamaráda Kocába.Oni mi jistě vysvětlí, jak a v čem je Pravý sektor pro Ukrajinu užitečný a proč ho třeba milovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Ukrajinská mafie zatím vybírá výpalné od svých vlastních ukrajinských otroků pracujících v Česku. Ale nezoufejte, Čecháčkové, už tu má (ukrajinská mafie) stovky zaměstnavatelských agentur, kde si vás zkasírují také. Tedy, pokud budou mít nouzi o Ukrajince a jestli vás vůbec zaměstnají, protože přednost mají skromnější Ukrajinci.

  OdpovědětVymazat
 8. 16:59 statisíce ? Jenom v Rusku je jich až 7 miliónů a v Polsku 1 milión, ale jsou to jenom odhady. Ale na Ukrajině jsou připraveny k odchodu do Evropy milióny ! Ukrajina právě dojíždí na ekonomickou konečnou a všem je zcela ukradená. A to doslova, je ukradená zrovna tak Trumpovi, Putinovi i Junckerovi. Ukrajinu dnes nikdo nepotřebuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už aby EU zrušila ta "nesmyslná" víza pro Ukrajinu, zvýší se značně počet obyvatelstva ČR, sníží se výplaty pro zaměstnace, zaměstnavatelé si rychleji vydělají na útočiště za Atlantikem a zahraniční společnosti budou více vydělávat.

   Vymazat
 9. Co to je za blbost , vždyť má zavřené oči od začátku , možná je má vypíchlé, o čom je debata . Někdo je tady debil .

  OdpovědětVymazat
 10. Partyzánské (= banditské a banderovské) jednotky jsou vysoce motivované. Vše, co ukradnou místním, je násobkem toho státního důchodu, na který nemají nárok.

  OdpovědětVymazat
 11. nátura mafiánská je skutečně především gruzínská atd.
  Taky už tady (v Praze minimálně) máme Gruzínskou kulturní úderku.Pjakin má pravdu.Nejde jen o obkličování Ruska,ale o to,jako v každé netknuté zemi:nástup parazita.rozklad společnosti.


  OdpovědětVymazat
 12. Imbecilní diskuzní úderka vyřeší na počítačích všechno. Jsme šťastní lidé -denně hltáme bulvární mediální prefabrikáty, protože bez nich nedokážeme žít, a denně si zaskučíme u počítače, zanadáváme, pak jdeme spát a ráno na novo a to samé - to by bylo, aby závisláci na internetu nezblbli jak zákon káže. Samý blb a trouba. K čemu jsou dobré diskuze plné pitomostí?

  OdpovědětVymazat
 13. Tak pindej na Blicich listech nebo Fuckingtown post ty havlobanderovskej genitále!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Jak je možné že Štětina a Kocáb nejsou zajištěni a nezodpovídají se za propagaci , podporu fašismu . Evidentně jsou to fašisté . Co dělá policie , justice . NIC - dělá si z nás jen PRDEL !!!

  OdpovědětVymazat