Reklama

pondělí 27. února 2017

Uvítal bych, kdyby se Česko zapojilo do Eurasijské hospodářské unie, řekl Štěpán Kotrba

27. 2. 2017  Ea 24   Parlamentní listy
Eurasijská hospodářská unie má obrovskou perspektivu, zatímco v exportu na Západ Štěpán Kotrba dlouhodobě nevidí východisko.Analytik Štěpán Kotrba  hovořil o tom, že dobré vztahy s prezidenty USA, Ruska a Číny staví Česko do pozice klíčového hráče geopolitické diplomacie.
„V tuto chvíli odhlédnu od striktně analytického pohledu na pravděpodobnost úspěchu, a stanu se národním fanouškem svého přítele Hynka Kmoníčka: Já bych mu to, a s ním i Miloši Zemanovi, hrozně přál. Protože pro Evropu by to znamenalo na dlouhou dobu mír, napojení na Hedvábnou stezku a Transsibiřskou magistrálu. Odbyt produkce na dlouhou dobu a stabilní ekonomický růst bez cykličnosti, spojené s nadprodukcí a s politickými embargy,“ řekl Kotrba.

„Civilizovaná politika by mohla uklidnit Střední východ i zdivočelé Taliby, kteří rázem nebudou ‚ti naši parchanti'. Oslabí vliv starého Sorose, protože se mu jeho dobročinné impérium rozpadne. Jeho pokusy o sametové revoluce a Mejdany skončí. Uvítal bych, kdyby se Česko po zklidnění mezinárodní situace zapojilo do Eurasijské hospodářské unie, která má obrovskou perspektivu,“ pokračoval.

„V exportu na Západ dlouhodobě nevidím východisko. V obchodu s Východem vidím bezedný a bohatý trh s několika miliardami lidí a obrovskými zásobami surovin,“ poznamenal Kotrba.

Jelikož Miloš Zeman vždy vítal ekonomickou diplomacii, doufá, že uvítá i asijskou orientaci Ruska ve zcela odlišném geopolitickém rámci, než který předváděl americký vojenskoprůmyslový komplex pod taktovkou demokratických válečníků. „Geopoliticky je vzácná chvíle. Tvoří se budoucnost na první polovinu 21. století a my jsme u toho v první řadě,“ zdůraznil analytik.

Eurasijská hospodářská unie je ekonomická unie sdružující v současné době Bělorusko, Ruskou federaci, Kazachstán, Arménii a Kyrgyzstán, přičemž některé další země vstup do EAHU v budoucnu zvažují, například Turecko. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova na počátku letošního roku projevovalo zájem o spolupráci s EAHU padesát zemí světa. Jednání o uzavření dohod o volném obchodu se vedou například s Indií, Singapurem, Jižní Koreou či Izraelem. Dohoda o volném obchodu s Vietnamem vstoupila v platnost loni na podzim, země EAHU posilují spolupráci s Čínou, v Evropě například se Srbskem.

- - -

35 komentářů :

 1. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Blok-proti-islamizaci-Jen-prezident-Milos-Zeman-je-zarukou-toho-ze-nazory-obcanu-budou-respektovany-477375

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale snůška zatuchlé nenávisti. Radost pro kata Mydláře.

   Smazat
  2. Vypněte někdo toho chcípáka.

   Smazat
  3. Rasitický nenávistný idiot, který tu tak uboze tapetoval, byl redakcí vymazán. Díky. Leo

   Smazat
  4. С 1990 до 2010 года в России исчезли 23 000 сельских посёлков и деревень. Этот процесс продолжается и в наши дни.
   Основные причины - алкоголизм и отсутствие хоть какой-то работы.
   Вымирание русской деревни - процесс крайне негативный для русской нации в целом.

   Дело в том, что деревня всегда являлась и является оплотом традиционного уклада жизни. Именно там прежде всего сохраняется то, что принято называть национальной самобытностью, в то время как население мегаполисов будь то Токио, Москва или Мехико национальную самобытность сохраняет намного хуже. Также там намного лучше сохраняется генетическая чистота (имеется в виду нормальная деревня, а не нынешняя российская) нации в виду полного отсутствия инородцев - https://vk.com/chernosotnia?z=photo-85557545_456239485%2Fwall-29062072_57009

   Smazat
  5. Na český web prosím pište česky. Co se týká této vaší 'ruské tapety', jde z vaší strany pouze o ubohé rasistické a zaujatě protiruské hodnocení procesu, který se odehrává v celé Evropě, v Číně, v Indii i v mnoha zemích Latinské Ameriky. Vesnice se vylidňují, protože ztratily ekonomickou základnu a ne proto, že tam mužici pijí, což se nám tu snažíte trapně vnutit prostřednictvím azbuky. Považuji vás za jednoho z odporných tapetářů a upozorním redakci NR na vaše vyvádění, rasistický blbe! Leo

   Smazat
  6. Přesně. Černosotněnského nenávistného idiota patří postavit k zídce. Jako za Josífka!

   Smazat
  7. Kdo, řekněte,kdo by chtěl, aby naším partnerem bylo už zase to prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.

   Smazat
  8. 10:00 - Je to tak! To vychcípávání Rusa zrychluje! - https://vk.com/chernosotnia?z=video-60932039_456245416%2Fe366603a659771c0c7%2Fpl_wall_-29062072

   Smazat
  9. 15:20: Důvod je nabílední! Zatímco Putler má plnou tlamu "konzervativních hodnot", křesťanství a islámu v praxi jeho pseudoruská říše vychcípává nejen v důsledku alkoholismu, drog, nedostupnosti zdravotní péče pro rozsáhlé oblasti venkova, ale i kvůli - paradoxně - potratům a stále častější sterilizaci bílých ruských žen!


   https://www.youtube.com/watch?v=_gO-dVDBH_E

   Smazat
  10. 10:25 - tam vychípávaj celý města, celý okresy a kraje! Smutný pohled - https://www.youtube.com/watch?v=TRfJIedrT-M

   A nesporný podíl na tom měl i tvůj nosatej strejc Bornstein, co ti byl za kmotra, ty chazarskej hajzle!

   Smazat
  11. jak je možné, že se tady ta havloidní veš tak roztahuje. Není Vám z něj na blití?

   Smazat
  12. Prej: "na český web pište česky!" - náš velký xéno-Vénofil antirasista vykřikuje v záchvatu - asi humánrajtismu!:)))

   Smazat
 2. Může mi někdo vysvětlit,co to ten tvor plácá?
  Článek je o euroasijské obchodní unii a tento
  pochybný tvor do toho plete světovou válku!Co
  to má společného?
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není "von" ten tvor zaměstnancem toho odboru MV pro boj s propagandou?

   Smazat
  2. Už jsme se ho zbavili, ha ha ha. Je smazán.

   Smazat
  3. Tváří v tvář zhoršující se ekonomické situaci se stále více Rusů v myšlenkách vrací do dob minulého režimu. Tehdy měl totiž každý práci a stát přiděloval lidem bydlení. Nejen proto mají komunisté, jako jediná opravdová opoziční strana ruského parlamentu 21% podporu veřejnosti.
   Komunistická strana se přitom drží svých starých zásad. „Proč by měl zametač, který dostává minimální mzdu, platit stejnou daň jako oligarcha?“ ptá se Gennadij Zubkov, místní komunistický zákonodárce. „To je nepřijatelné,“ dodává. Komunisté mimo jiné prosazují progresivní zdanění, kterým by nahradili Putinovu 13% plošnou daň.
   V takovém Volžsku, druhém největším městě Marijské republiky nacházejícím se 800 km od Moskvy, mají komunisté vysokou podporu veřejnosti. Současný režim se totiž vůbec nestará a podle toho to vypadá. Prašné cesty místo chodníků, polorozpadlé veřejné budovy.
   „Tohle je naše kino,“ ukázal komunistický kandidát do parlamentu Andrej Kalugin na ohořelé zbytky budovy uprostřed města. „Jmenuje se Vlast. Shořelo před třemi lety. Očividně nejsou peníze na jeho opravu,“ podotkl s úsměvem nad zjevnou symbolikou. Volžsk zkrátka nemá být současné garnituře za co vděčný. „Za posledních patnáct let v Rusku zavíraly továrny, rozpadaly se cesty a spousty lidí si nemůže pořídit bydlení,“ dodal další kandidát Sergej Kazankov. „Lidé stále pamatují Sovětský svaz, kdy bydlení poskytl stát a práce byla pro každého. Na to se těžko zapomíná.“
   Hlavním viníkem současné situace je podle nich korupce, která stojí Rusko ohromné peníze. V Marijské republice je průměrný plat kolem 22 tisíc rublů, zhruba 8300 korun. Volžsk má platy ještě nižší. „Vydělám si 5000 rublů měsíčně a poplatky za služby mě stojí 10000 rublů,“ tvrdí Světlana, která se stará o místní zašlé sportovní středisko. „Podporuji komunisty, samozřejmě,“ dodává. „Koho jiného taky, když žijeme tak jak žijeme?“ Přestože v regionech vykazují komunisté aktivitu, kritici tvrdí, že ve vládě pouze představují symbolickou opozici a vlastně podporují režim Vladimira Putina. Výměnou za příspěvky z veřejných prostředků, které mnohdy mizí v hlubokých kapsách vrchních představitelů strany. „Komunisté již dávno přijali pravidla hry,“ tvrdí politický analytik Dmitrij Oreškin. „Je jim dovoleno kritizovat úřady, protože Kreml ví, že to nepovede k žádné radikální změně. Putin má klíč a tím jsou peníze.“
   Podle bývalých členů komunistické strany nemá její současná podoba vůbec nic společného s dobou jejího největšího rozkvětu. Přesto se však stále komunisté odkazují na Lenina i Stalina jako největší vůdce a jedna z mála změn, kterou dopustili, je větší podpora pravoslavného křesťanství.
   A Stalin, za jehož vlády zemřely v Rusku miliony lidí, je stále provoláván jako největší vůdce, kterého Rusko mělo. Podle posledních průzkumů dokonce 52 % Rusů označilo jeho „krvavou vládu“ za pozitivní věc pro zemi. „V Rusku říkáme, že vítěze nikdo nesoudí,“ pronesl Obuchovsky. „A Stalin vyhrál. Porazil čas, porazil vlastní smrt a porazil své nepřátele. A proto my, mladá generace, jsme hrdi na to, že neseme zástavy s jeho jménem,“ dodal mladý předseda Komsomolu s tím, že komunistická strana se zase jednou dostane k moci.

   Smazat
  4. Jak říká starosta města k občanům - putleroffská garda - kámoši KáGeBáka Voloďi všechny lesy vykáceli a dřevo odvezli a lidem nechali jen ty děravý střechy!

   https://www.youtube.com/watch?v=G4ph_Vx2QBo

   Smazat
  5. Ve městě Odry (okres Nový Jičín) stojí nedokončené
   kino 30 let a nikomu to nevadí. Ve městě Plzeň (okres Plzeň Město) zase zbourali kulturní dům včetně Divadla Miroslava Horníčka a zřídili tam místo nich tolik potřebné parkoviště.A život jde stále vpřed.

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. Přesně tak! Putler - toť válka, hlad a smrt! -
   https://www.youtube.com/watch?v=TRfJIedrT-M

   Smazat
  2. 15:17 - Však kdo je ještě mladej a zdravej a má krapet rozumu, pádí odtama do prdele,nemyslete si! -
   https://www.youtube.com/watch?v=Ch5uMk7JlbU

   Smazat
 4. Mimochodem, to jsou právě země,v nichž stojí investičná
  celky made in Czechoslovakia a dalším zakázkám nestojí
  v cestě nasycený trh či zahraniční zájmy(zastupované
  ministrem zahraničí se švýcarským pasem, který ruší
  jedno obchodní zastoupení za druhým).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Schwarzenberg je už v řiti. Teď už jen provokuje po světě a ukazuje ve spaní své rudé ponožky. Ale v jeho nechutných šlépějích kráčí Zadolárek, ozdoba to kolaborující Sod.dem. Taurus

   Smazat
  2. Khárl je zbabělej kosmopolitní zednář bez národnosti! To jeho otec byl pravý vlastenec! Už za První "obřezané" republiky se nebál napsat pravdu o vládnoucím režimu a ani později pak husito-komoušské lůzy, když coby zástupce české šlechty na českém sněmu 25. Listopadu 1889 pronesl, dále přímo cituji:
   „My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na sněmu českém proti koncilu kostnickému. My jsme potomci oné katolické šlechty, která u Lipan porazila Tábory a na Bílé hoře husitské sbory české. My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů, komunisty 15. Století, a my Schwarzenbergové, budeme bojovat proti všem novohusitům s touže rázností, jako pánové z Růže bojovali proti starým husitům.“

   Smazat
  3. Schw. ja tak chamtivej az se z toho posrava , kudy chodi..

   Smazat
 5. Mám dojem, že orientaci na Eurasii podporoval Mládek, a jeho odvolání prezident Zeman bez boje uznal. Náš průmysl a obchod nyní bude řídit Sralbotka..Ono dělat politiku s lidmi, jako je jmenovaný Mládek, je těžké, a Zeman už asi rezignoval. Mládek, tzv.soc.dem.! velmi lobboval v Bruselu za práva KORPORÁTŮ odírat české občany. Zároveň /snadúpodporoval tu Hedvíbnou stezku, ale co chcete od takových politiků jako je on nebo Tvrdík? Ti nemají v hlavě ani stopu po myšlence, že by něco bylo prospěšné republice! Jsou to jen šíbři a kšeftaři a člověk s vizí pro tento stát se tam mezi ně prostě nepropracuje. Patrně budeme nyní ještě víc ukovaní k Německu/ Sralbotkova MISE /.To my jsme tím trhem, kdepak, abychom MY něco pořádně exportovali. Projeďte se v týdnu po českých a moravských silnicích. To jsou desetitisíce kamionů. Naše země vše dováží, od mýdla přes maso až k těm botám a hadrům. Vše je dovoz. A o to přece šlo v 89, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda. Šiřte ji dál a hlavně k mladé generaci, které vymyli mozky.

   Smazat
  2. Chce to novu demokratickou stranu silně sociálně a vlastenecky orientovanou. Musíme ji vybudovat znovu "na zelené louce" s novými lidmi!!! To je dlouhodobý úkol. Poptávka mezi lidmi je velká!

   Smazat
  3. Není čas. Musíme vycházet z toho co je (vyvíjet tlak) už jenom proto, že Vám nikdo nezaručí, že ty nové tváře budou ti praví.

   Smazat
 6. Konečně rozumný návrh, vycházející z reality a pragmatiky. Na ty jedovatosti trolíků nereagujte, to je takové to pořvávání Hitlera, že válku ještě vyhraje, v berlínském bunkru v dubnu 1945. Právě na tu ekonomickou výhodnost a perspektivu zaberou všichni kdo májí v hlavě mozek.Jde jenom o to, ne jestli se zúčastnit, ale jak rychle, abychom nebyli zase poslední. Rusové jsou hrdý národ, taky by nás mohli poslat, až se rozhoupeme, sluště řečeno do míst, kde záda ztrácejí své slušné jméno. Jak se říká, kdo zaváhá, není stravován.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj. - to bysme si pomohli! - http://az247.cz/zeme-kde-vcera-snedli-co-meli-na-zitra-rusove-se-chteji-zbavit-spatne-povesti-dva-dny-nebudou-jist/

   Smazat
 7. Rusové jsou pohostinný národ a dobře ví že jsme slované a pokud bude u nás většina lidí pro mír tak jsme jejich. Kdo zná jejich mluvu tak ví o čem mluvím, řeknou on náš. Nemá cenu vysvětlovat parazitům úctu ke každému člověku. Paraziti, vrazi, zloději a úchyláci je odpad lidské společnosti který nemá právo se volně pohybovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Hlavně Putler - toť skutečná zkáza ruského národa! Naštěstí se mu to už krátí! - https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=B5FWntWpPQQ

   Smazat
  2. 15:25 treba po nem nastoupi Stalin II a vystavi ti i jinym ucet

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.