Reklama

středa 8. února 2017

V Rusku se začalo trestat za neoznámení informací o přátelích-teroristech

8. 2. 2017    zdroj
V Rusku byl vynesen první rozsudek k paragrafu "Neoznámení trestného činu", který je obsažen v "balíčku Jarové". Kirovský okresní soud v Astrachani odsoudil místního obyvatele k pokutě 70 tisíc rublů. Soudem bylo konstatováno, že muž věděl, že jeho známý, občan Kirgízie, absolvoval přípravu v táboře teroristů a že bojoval na straně teroristů, ale neoznámil to policii.

Trestní řízení bylo zahájeno na základě materiálů FSB v Astrachanské oblasti. Rodák z Kirgízie byl v prosinci 2016 usvědčen z účasti v nezákonné ozbrojené skupině a odsouzen Severokavkazským okružním vojenským soudem v Rostově na Donu k osmi letům odnětí svobody v kolonii ostrého režimu, píše Interfax.

Paragraf "Neoznámení trestného činu" se objevil v trestním zákoníku RF v roce 2016 po přijetí změn v balíku zákonů proti terorismu (takzvaný "balíček Jarové").

Ruský prezident Vladimír Putin v červenci 2016 podepsal zákon "O změnách federálního zákona "O působení proti terorismu" a některých legislativních aktů Ruské federace, týkajících se zavedení dalších opatření pro boj proti terorismu a zajištění bezpečnosti pro veřejnost. Tento dokument byl předložen k posouzení Státní dumě poslankyní Irinou Jarovou a senátorem Viktorem Ozerovem.

Podle protiteroristických zákonů, které rozpracovala poslankyně Irina Jarová a senátor Viktor Ozerov, jsou od 1. července 2018 operátoři komunikací po dobu tří let povinni uchovávat informace o příjmu, přenosu, dodání a zpracování hlasových a textových zpráv, obrázků, zvuků a videa. Obrázky, zvuky a informační videa musí operátoři uchovávat 6 měsíců. Všechny informace tohoto druhu musí být poskytnuty na vyžádání speciálních služeb.

V zahraničí se zavírá již za prohlížení internetových stránek skupiny DAEŠ (v RF zakázaná). Francouzský občan byl odsouzen ke dvěma letům vězení za opakované návštěvování zdrojů, které obsahují propagační materiály DAEŠ. Francouz u soudu prohlásil, že to dělal "ze zvědavosti".

Muž si nejen prohlížel zdroje, ale také stahoval fotografie a videa na smartphone, PC a USB-disky. A na plochu pracovního stolu si dal vlajku DAEŠ.

Dodejme, že podle francouzského práva hrozí za návštěvu internetových stránek, které propagují terorismus, trestní postih. Výjimkou jsou pouze případy, kdy se to dělá pro vědecký výzkum, informování veřejnosti nebo soudní účely.

Francouze lze pochopit, protože právě přes internet jsou nyní verbováni budoucí teroristé. Jak říkají odborníci, existuje mnoho psychologických nástrojů, které verbíři znají a aktivně používají. Verbíři absolvují speciální školení, aby se prostřednictvím sociálních sítí nebo při osobním kontaktu přizpůsobili společníkovi své rozmluvy.

Samozřejmě že hned nikdo neverbuje. To vše se děje postupně, je to technologie manipulování. Všímají si a zpracovávají nejčastěji mladé, nezkušené lidi bez vzdělání, kteří jednodušeji podlehnou takovým věcem. A v tomto formátu je teď velmi mnoho lidí. Máme rozviklané piliře, mnozí, zejména mladí lidé nemají ucelený systém základních hodnot. Lidé ani nevědí, co mají dělat, nemají životní cíle, řekl prezident Všeruské federace služebního a aplikačního výcviku bezpečnostních sil K-9 Zaur Abduragimov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

19 komentářů :

 1. Trochu od tématu:
  Oficiálně v USA jsou dnes dvě vlády...Trumpova a pak nacistů což je SHADOW GOV., vláda za oponou....
  Jakým způsobem se toto bude vyvíjet? Sionisté nacisté kontrolují peníze v USA skrze FED a pokladnici... a proti tomu Trump musí bojovat....

  Nacisté mohou krachnout dolar kdykoliv a shodit to na Trumpa.... stejná nacistická verbeš atakuje ČNB ... protože Zeman vykopl jejich člověka ....a taky kvůli tomu že češi nechtějí muslimy....

  Jejich cílem je rozvrat ... je to nenávistná tzv elitní verbež....

  ?????
  Co dokáže Trump? Jedinná jeho možnost je vyhodit všechny ¨židy¨z FEDu a bank .... v USA je dost věznic pro ně.... ve FEDu mohou pracovat jenom lidé na zodpovědných místech, kteří mají Israelské občanství a jsou loajální zájmům sionistů .... nikdo jiný se tam nedostane....
  Když toto TRUMP nevyčistí od těchto parazitů tak je konec USA....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by ten Trumpeta musel nafackovat sám sobě a nakopat do prdelí a pozavírat půl vlastní famílie,včetně té své konvertované Ivanky...ti všichni kopou za sionisty a on taky....

   Smazat
  2. Vlastík zase čichal čikuli.

   Smazat
  3. To by mu snad nemnělo ublížit, vdyť má v hlavě hovno.

   Smazat
  4. Ale to je přece u nás také Vlastimile - ne? Je ministr a stínový ministr, vláda a stínová vláda - nebo co to tedy je? To je odlišné od amerických praktik? Asi to tam odtud přišlo, protože tady do roku 1990 žádné stínové vlády nikdy neordinovaly.

   Smazat
  5. Ty trumbero z 11:28-ty "stínové vlády",co má Vlastík na mysli je něco úúúúplně jiného,než co se tím termínem označuje u nás....

   Smazat
  6. Jak můžu - ty trumbero - uhádnout, co má Vlastimil na mysli? Nejsem vědma. Co by to mělo být úúúúúúúplně jiného, když z příspěvku je zřejmé, že vedle Trumpovy vlády tam operuje ještě jedna vláda?

   Smazat
  7. Cesky nevolnik troll nezvanit o Trumpovi

   Smazat
 2. Ruské opatření bych viděl jako správné. U nás se neoznámení trestného činu trestá už dávno, asi jako neposkytnutí pomoci, pokud by se toho dopustil zdravotnický pracovník, byl by dokonce trestán. A fungovalo to tady stejně i za socíku. Každý zaměstnanec byl oprávněn neuposlechnout svého nadřízeného v případě, že by jeho příkaz byl v rozporu se zákonem, nebo by mohl ohrozit bezpečnost státu, a každý byl povinen neprodleně oznámit trestný čin, pokud se o něm dozvěděl. Nevidím na tom nic mimořádného. U nás je mnohem horší snaha vytvořit si teroristu za každou cenu. Teď ho vytvářejí z jednadvacetiletého trubce, který si naškudlil na cestu do Syrie, aby se tam podíval - asi taky vděčný divák amerických válečných masakrů a válečných dokumentárních sraček na ČT 2. Věčně se v mediích vřeští o válce - není divu, že občas nějaká slabší nátura z toho zmagoří. Teď z toho trouby vytvářejí potencionálního "džihádistu" a hodlají mu napařit doživotí. To mi přijde jako hnus hnusů, a kdybych byl jeho fotr, asi bych provedl sebevražedný atentát v justičním paláci s cílem zabít co nejvíc hnusáků z téhle praštěné sebranky. Když budeme mít svého teroristu, přiblížíme se ještě víc USA a světu? Typicky český vlezdoprdelný hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte na mysli toto?:
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/priprava-teroristickeho-utoku-zacina-soud-s-cechem-ktery-chtel-islamskemu-statu-15770

   Ale pozor, abyste svojí výzvou k "fotrovi" nenabádal k trestnému činu! Q.

   Smazat
  2. Ano,přesně to mám na mysli 11.55. Kdyby kluka šoupli na pozorování do blázince, proti tomu žádná - ale rozmatlat to v mediích, a česká imbecil diskuzní chátra už mu přeje smrt - jaké dilema je už možné? Ten kluk je druhá Milada Horáková, tu taky zabily hnusná media a ještě hnusnější lidský zmanipulovaný sajrajt - ve všech mediích byly články, že lid si přeje smrt Horákové a podobné blafy. Když jsem to v archivu našel, hned mi bylo jasné, že hnus je vždycky to samé. Totožný, vlezlý, lidský manipulační hnus. Co asi tak mohl ten najatý a zaplacený prokurátor dělat? A totalitní demokracie ho pak exemplárně soudila - taky to rozmatlali v mediích. Co mohla dělat Polednová, které tehdy bylo pětadvacet let? A tahaly ji demokratické přizdisráčské zrůdy po soudech a po mediích pomalu v devadesáti. Nikdo nemohl dělat nic - Milada musela viset, kdyby na sůl nebylo, a tehdejší Pilátové si očistili ruce od krve. Dnes ta samá sebranka žvaní obráceně a dělá v obráceném gardu ale úplně to samé!! Kriminál a zostouzení za tykadla, dvouletá!! vazba pro dr Ratha na základě obvinění bez jakýchkoliv relevantních důkazů, a teď ten dobrodružnej trouba? - Má kejdu, že ta sebranka ( kvůli sobě samotné) zrušila trest smrti, jinak by prostě visel. Hnusní Pilátové s krvavejma prackama. A hnusnej zmanipulovanej lid, kterej na příkaz všivýho politika lynčuje. Máte pravdu s tou výzvou k fotrovi - za chvíli už půjde do tuhého, ale já bych svýho kluka pomstil všemi prostředky. A jestli už někdo sleduje diskuze - a za týden u mně zazvoní nenápadní pánové v koženým kabátě? Tak to abych se hned zahrabal někam do zemljanky?

   Smazat
  3. Bohužel Horáková chtěla svrhnout režim vojenskou silou za pomoci cizí mocnosti , za to by v té době dostala provaz i v USA !!

   Smazat
  4. Tomu o tom svržení režimu vojenskou silou co by dokázala šedesátiletá babička, může věřit leda starýho vola pitomec. A jak uvádím, četl jsem ty šílenosti v tehdejších mediích jak "občané volají po trestu smrti pro Horákovou" - jak mohli občané vědět o "svržení režimu" když v tehdejší stoce nebyl internet ani televize - kdo by jim to řekl? Kdo asi tak tehdy přenášel průběh procesu televizí? Asi ještě spíte. Tehdy byl v módě exemplární provaz -kdyby tato móda vytrvala do dnes, nestačil by nám dodavatel dodávat lano, a tesaři stavějící šibenice by vydělávali majlant.

   Smazat
  5. Zato havel vypustil vrahy
   Horakova chtela vytvorit spiknuti za ucelem svrhnout atomovky na Prahu, Plzen a Brno

   Smazat
 3. Takový zákon je "černá díra", do které se může propadnout cokoliv. Zneužití se přímo nabízí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:27 Nevím, proč se rozčilujete. Naše nové protiteroristické zákony obsahují stejná ustanovení. A my jsme přece přímo vzorem demokracie, ne jako nějaký autoritářský, nesvobodný režim v Rusku.

   Smazat
 4. Za sebe to schvaluji.Rusko je jediný stát,který
  proti islamistům skutečně bojuje.Je tedy v jejich
  hledáčku na prvním místě.Islamisté,kterými jsou
  všichni muslimové,se předvádí i v Německu a také
  ve Francii,tedy zemích,které se přímo snaží o
  likvidaci evropských národů a dostaly to od nich
  oboje pořádně vyžrat.Muslim je nepřítel lidstva.
  Může vykládat co chce,neboť islám není žádné
  náboženství,ale ideologie,která je horší než byly
  ty nacistické,fašistické a komunistické dohromady.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. U nás jsou také v trestním zákoníku vyjmenovány trestné činy, jejichž neoznámení je trestné. Jenže to funguje naopak - oznam trestný čin, nikdo se jím nebude (nesmí) zabývat a ty půjdeš bručet pro "pomluvu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesko je bezpravny bordel
   Kdyby to nebylo k placi tak je to k smichu
   Hasek by si dneska smlsnul

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.