Reklama

středa 8. února 2017

V Trumpově agendě není pro Evropskou unii místo

Igor Pšeničnikov
8.2.2017 Zvědavec

Evropa ustrnula. Evropské elity, které ještě nedávno šly vstříc „světlým zítřkům“ ve stopách Spojených států amerických, jasně cítí, že dnes nad Evropou jako Damoklův meč visí otázka: Co bude s Evropskou unií?


Ve vystoupeních Donalda Trumpa během volební kampaně a v jeho prohlášeních po inauguraci je EU jako celek zmiňována s urážlivou vzácností. Jednotlivé členské země – to prosím ano. Ale EU jako struktura, jak to vypadá, vůbec není zahrnuta do agendy nového prezidenta, nebo tam má jen velmi nevýznamné místo.

Vztahy USA a EU se do poslední chvíle jevily jako nedílné spojení dvou hlavních hráčů západního světa, jako jeho vojenský a finančně – ekonomický základ. Ale nový americký prezident dal najevo, že Evropská unie ho nezajímá.

Italský deník Politico například píše: „NATO a EU byli 60 let jádrem transatlantických bezpečnostních a obchodních vazeb. Soudě podle rozhovorů, které Trump dává, už to tak není.“

 

„Další země vystoupí z EU“


Do stavu paniky Evropu přivedla Trumpova slova z poloviny ledna řečená ve společném rozhovoru pro britské The Times a německý Bild o tom, že příklad Velké Británie, jejíž poddaní v referendu hlasovali pro odchod z EU, budou následovat další země EU.

„Předpokládám obtížnou budoucnost. Lidé, země, chtějí vlastní identitu a Velká Británie chtěla vlastní identitu také. Jestli chcete znát můj názor, myslím, že i další státy vystoupí (z EU),“ uvedl Trump.

Co si mají evropské státy myslet o slovech „myslím, že i další státy vystoupí“ z EU? Předpokládám, že v Evropě nepovažují Trumpa za věštkyni, která předpovídá budoucnost. Tato slova jsou přijímána jednoznačně tak, že nová americká administrativa nepodporuje EU, nevidí žádné její perspektivy a nezačleňuje Evropskou unii do kontextu své politiky.

Deník Politico píše: „V evropských hlavních městech si dnes kladou jednoduché otázky: Je Trump prezident, na kterého můžeme spoléhat? Můžeme se s tímto prezidentem do něčeho pustit?“
Jedním slovem, Evropa pochopila, že Trump s ní nejde stejnou cestou. Z toho pochází ten pocit strachu. Toto přesvědčení je posilováno tím, že Trump ukazuje svůj zájem pouze o jednotlivé státy západní Evropy, především o Velkou Británii a Německo, s jejichž lídry už vedl rozhovory v prvních dnech svého prezidentství. S britskou premiérkou Theresou Mayovou osobně a s německou kancléřkou telefonicky.

 

Výhodný trh pro prodej amerických energonosičů, ale ne konkurent


Nový ministr zahraničí USA Rex Tillerson prakticky nemluví o perspektivách spolupráce USA a EU. Zmiňuje se o Evropské unii pouze v souvislosti se sankcemi proti Rusku. A to v tom smyslu, že tyto sankce nemají překážet spolupráci podniků spojených s Ruskem. Nebo nahlíží na Evropu jako na výhodný trh pro prodej amerických energonosičů.

Nezapomeňte, že mezi těmi, kteří pomáhají Trumpovi jako zprostředkovatelé ve vztazích s Ruskem, je i bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger. A Kissinger vystupuje proti přeměně Evropy v oblast se silným postavením. Krom toho, mezi Kissingerovými myšlenkami se vyskytla i ta o transformaci Severoamerické smlouvy o volném obchodu (NAFTA), jejímiž členy jsou USA, Kanada a Mexiko, v Severoatlantickou smlouvu, ve které pro Mexiko už nebude místo a nahradí ho Velká Británie. Cílem této rošády je „konsolidovat anglo-atlantickou zónu namísto bývalé EU.“

 

NATO půjde také „pod nůž?“


A nezesiluje Trumpovu nevšímavost k EU jeho prohlášení o tom, že členové NATO musí sami platit za svou bezpečnost? EU a NATO byly až do dnešní doby dvěma oporami jedné struktury pod označením „kolektivní Západ.“ Jednoduše, členství v EU se zeměmi, které nejsou současně členy NATO, bere tak, že nad nimi už je rozevřen „bezpečnostní deštník“ NATO.

Co znamená, že členové EU – Finsko, Švédsko a Rakousko – nejsou členy NATO? Jejich postavení mimo pakt je dnes pod velkým otazníkem. Bylo by naivní předpokládat, že pokud by byly tyto tři země zataženy do nějakého konfliktu, že „kolektivní Západ“ představovaný NATO by před tím zavřel oči. A naopak, co znamená, že staří členové „klubu západní civilizace“, Norsko a Island, nejsou členy EU? Avšak jsou stráží NATO na severu Evropy.

Bývalý ministr obrany Norska z 90. let Jorgen Kosmo řekl švédským novinářům (v přítomnosti autora tohoto článku) zhruba toto: Švédsko si může dovolit nebýt členem paktu jenom proto, že její soused Norsko členem NATO je, Norsko zajišťuje neutralitu Švédska.

Je zřejmé, že NATO čekají velké změny spojené s výrazným omezením financování této aliance ze strany USA. A to jenom přispěje k posílení odstředivých sil v Evropské unii. A naopak, jako při řetězové reakci, rozpadání EU způsobí křeče v NATO. Jedno s druhým je neoddělitelně spojeno.

 

Vybuduje EU svojí armádu?


V roce 2015 předseda eurokomise Jean-Claude Juncker prohlásil, že Evropská unie vytvoří vlastní armádu. „Evropská unie armádu nepotřebuje, aby ji hned použila, ale aby naznačila Rusku, že jsme vážně odhodláni hájit hodnoty Evropské unie,“ uvedl Juncker pro německý časopis Welt am Sonntag. Nyní Trump znejisťuje tyto „hodnoty“, když požaduje, aby Evropané sami platili za svou bezpečnost.

Samozřejmě, že pro evropské metropole, které 70 let Washingtonu odezíraly ze rtů každé slovo, je urážlivé až děsivé tohle slyšet, když samy sebe přesvědčily o „ruské hrozbě.“ Proto se dá očekávat, že Junckerovy ideje opět vyplavou na hladinu, až se omezení americké finanční podpory pro NATO stane realitou.

I když na druhou stranu, pokud má Trump pravdu a EU se rozpadne, pak společná armáda nutná nebude. Stane-li se vůdkyně Národní fronty Marine Le Penová francouzským prezidentem, pravděpodobně ukončí členství své země v EU. Potom se EU zhroutí a osud NATO, jak bylo uvedeno výše, se v důsledku řetězové reakce stane ještě nejasnějším. Devízu okrašlující jednací sál NATO v Bruselu „Animus in consulendo liber“ („Duch se může svobodně rozhodnout,“ „Mysl otevřená možnostem“) může rychle nahradit výkřik z potápějící se lodi: „Zachraň se kdo můžeš!“ Byť Rusko nikoho neohrožuje.

 

Koupit si lístek na Titanic


Ale vraťme se k Evropské unii. Pokud jde o EU, onen výkřik se už stal heslem pro Brity, kteří odhlasovali odchod z EU. Po Brexitu a po zřejmém signálu od Trumpa, že EU nepřežije, o opuštění tohoto „Titanicu“ otevřeně mluví politici v dalších zemích Evropské unie, chystající se převzít vládu.

V Bulharsku byl nedávno zvolen národně naladěný prezident Raděv a to hlavně proto, že pro něj hlasovali tamní prorusky orientovaní voliči požadující vystoupení Bulharska z EU a NATO. V zemích ucházejících se o členství v EU politické body nabírají euroskeptici – vezměme třeba Moldávii.

A pouze figury neschopné nabídnout liberálnímu Západu nic kromě vlastní rusofobie typu Porošenka na Ukrajině nebo Djukanoviče v Černé Hoře pokračují ve rvačce o lístek na potápějící se loď.

В повестке Трампа Евросоюз не просматривается vyšel na ria.ru. Překlad CROIX, děkuji.

66 komentářů :

 1. EU je jen nastroj nemecka
  A nemecko je cislo jedna nepritel Ameriky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to meleš?
   Německo má na svém území od poslední války okupační americkou armádu s jadernými raketami, vole.
   Německo je poskok USA, troubo.
   Když Donald luskne prsty, nebude ani Merkelová ani Schulz. Když neluskne, zůstanou na svých místech. Německo je nesamostatná země, trojský kůň v EU. Ty kecy v Bruselu jsou jen hra.
   EU poslouchá, co jí nařídí NATO. A NATO, to jsou Amíci, pak dlouho nic, pak Britové s Frantíky, pak zase dlouho nic a pak ten ostatní plebs.

   Smazat
  2. 1:04 cesky nevolnik, nesmrdet tady
   Stejne nesmis ani mluvit o trumpovi jinak te zase zavrou
   Trump jasne rek ze nemecko je nepritel Ameriky cislo jedna a ja s Trumpem souhlasim
   Pozice Americke Armady v nemecku je spravna, hezky nastupni prostor
   Sefovi Volkswagenu 169 lete vezeni za dizlaky
   To touba jako ty nevi
   Smrdi ti nohy, cechu
   Za urazku Trumpa koncis, bud Gitmo nebo injekce

   Smazat
  3. Hlavně že tady smrdíš ty Horní Dolní - a od půlnoci. Co si dovoluješ nadávat druhým nevolníkům a aby "tady" nesmrděli? My jsme tady doma, a máme právo na svůj názor, zatímco ty žádný nemáš a jen pod příspěvky vyštěkáváš své stále stejné hovadiny. Jsi vážně trapák.

   Smazat
  4. ANO právě ZRADILO občany Brna!!!


   Co Vy na to Brňáci???

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1311088705639305&id=858027300945450

   Smazat
  5. 8:45 ty nevolniku nesmis citovat trumpa tak nelez na diskuze o trumpovi

   Smazat
 2. EU? 15 mesicu? 8 mesicu? Vsadime si, sifari? Ja se rad sazim

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto už máš taky holou prdel a na dveře ti bouchá exekutor.

   Smazat
  2. 0:44 myslis, ty cesky nevolnicku se smrdutyma nohama a necistenyma zubama

   Smazat
  3. 0:44 vsadis se se mnou, zbabely smrade?
   Penize slozime u pravnika, tedy ne ceskeho zlodejskeho

   Smazat
  4. Hele, nejsi ty náhodou ten debil co se chtěl už před pár lety neustále sázet na ihned.cz a aktualne.cz o 5 nebo 10 milionů? Vše tomu nasvědčuje.

   Smazat
  5. 1:01 vsadis se, posranku? Sracko
   Ty si myslis ze se jinak budu vybavovat s hovnem jako jsi ty?

   Smazat
  6. Jo, jsi to ty, ty vsázecí demente s holou řití. Jen si už nemůžu vzpomenout pod jakým jménem jsi vystupoval.

   Smazat
  7. Prosím tě Horní Dolní - odprejskni z diskuzí na NR. Prosíme tě o to. K žádnému článku nikdy nic nemáš, žádný názor nemáš, jen vyštěkáváš a hlavně sprostě nadáváš. Jakmile kamkoliv vlezeš ty, ihned se diskuze zvrhnou v odporné nadávky a urážky. To děláš schválně - to znehodnocování diskuzí? Jsi někým pověřen, abys tady byl za diskuzního zmrda?

   Smazat
  8. Anonymní9. února 2017 8:48
   Nepros zmrda, nereaguj na něj!!!

   Smazat
  9. Smrdíte oba dva tady na diskusi.Vymněnte si adresy a běžte ty novnaházet tam a neotravujte.
   dárek.

   Smazat
  10. 8:48 hezky popris, cesky nevolnicku, to jeste smis

   Smazat
  11. 11:37 tady diskutuje jen Honolulu, ostatni tu jen smrdi hlouposti

   Smazat
 3. JA ! Hvezda pravdomluvnosti a totalni politicke nekorektnosti - NETAKTNOSTI,
  nick honolulu !- Vznasim protest proti cenzure, nebot od pondelka mi byly smazany 3 prispevky, psychicky cenne mediciny pro skeptiky, ohledne velikosti naseho oblibeneho presidenta Trumpa !

  Cenzori ! CRAYON pro deti bude jedinny povoleny psaci instrument pro vas, po nasem viteztvi v Evrope..

  Merkerova bude delat hajzl babu na nadrazi v Drazdanech !
  Nemcouri, ti eintopf zerouci prizdisraci se pridaji
  urychlene na nasi stranu !

  Kozomrdi budou nasilne pokrteni na KATOLIKY, ale ne na takove, jaky je nas zbloudily svaty otec.
  Na spravne Katoliky , jaky jsem JA !

  Napsat vaznou informaci se uz vubec neda. Doba temna zastira a zasira zeme ceske, ale to jen urcite docasne.
  nick HONOLULU - SVETLONOS bude vzdy ochoten posilat zablesky pravdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesi si umi jen lhat

   A ten papez, to je strasny hovado

   Smazat
  2. Samozřejmě -Horní Dolní a vzápětí Honolulu - jak dlouho nás tady chceš ty zmrde oblbovat? Píšeš si sám se sebou, jednou jako Horní Dolní a jednou jako Honolulu - ty jsi duševně chorej magor - jiní magoří střílí venku po lidech, a ty magore tady lidem nadáváš. Není ti trapné lézt na český server a přitom nám nadáváš - tak sem nelez? Jsme ti protivní a hnusní - tak sem nelez - proč to neřešíš? Proč sem lezeš denně se svými nadávkami a sprostotami? Kdyby se na NR skutečně odstraňovaly sprosté příspěvky, ani by sis neškrtl, to si pamatuj.

   Smazat
  3. 8:51 do toho ti nic neni, ty sem beztak nesmis, za citovani Trumpa ceske nevolniky zaviraji
   Jsi blbej, ani nevis kdo je kdo
   Nevyznas se ani v tom
   Tohle neni tvuj veb, havlozrudo
   Ale nabizim ti osobni schuzku, muzeme to tam probrat
   Kdy? Kde?


   Smazat
 4. Kdyz vam napisi program a plan pro Evropu , tak to bude smazano ! Obratte se proto na kartarku !

  Ja uz to udelal a vyslo mi, ze na vnitru sedi inkvizice - ale ne svata - pouze retardovana.
  Tam je neco noveho. To co uteklo po 89 roce to neni. Toto je od Nencouru..
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to napis bez podpisu ci tak nejak, me to zajima

   Smazat
  2. Mně zajímá kdy odsud odprejskneš, kdy přestaneš lézt na diskuze mezi české občany, a kdy budeme ušetřeni tvých sprostých sraček a nadávek.

   Smazat
  3. 8:53 tahni zmrde, ceska nefolnik mit zakaz citovat Trump

   Smazat
 5. Cesi nepsat tady
  OPAKOVANI TRUMPOVYCH UROKU JE V CESKU TRESTNE

  OdpovědětSmazat
 6. V USA a v EU jiz vlady skoncily. Dnes , to je uplne jasny vladnou ZBROJNI KORPORACE A JEJICH BANKY...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Vlády států více zastupovaly jen svůj lid,vládly by.

   Smazat
 7. Kapitalismus,to je především likvidace konkurence. Pokud dokáže být EU silná,bude ji Trump chtít za partnera. Jestli bude slabá,zanikne. Trump nepotřebuje slabé spojence,bylo by to i směšné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU je podvod
   Ve vsech zemich EU lid odmita bezence, ale vlada na lid sere

   Smazat
 8. Vono uz je dneska uplne jasny ze import afroarabu je zcela nepochybne organizovanej, manipulovanej a koordinovanej. Dale je nepochybny ,ze pribihaji s instrukcema , soude dle jejich jednani a chovani a zlocinu.Ktery ihned zacnou provadet.
  Ve velky vetsine tyhle zlociny doma nepachaji , ale prichazeji do Evropy a zacnou okamzite vyrabet hruzny PEKLO..
  Domahaji se vyhod ktery by obcana do desatyho kolena by v EU nikdy nenapadlo vymahat /ten ani nevi,ze existuji/ a co horsi DOSTAVAJI JESTE VIC !
  Jsou stedre odmenovani za teror a zastrasovani obcanu a uzivaji plne podpory vsech vitacich vlad...
  Miliardy jsou utraceny na oblbovani a likvidaci kazdeho odporu i jen slovniho krutymi tresty uvalenymi na populaci v EU a jinde a na zakryvani vsech jejich zlocinu, jen malo z nich je odhaleno...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný zločiny nebudou páchat a ty koukej psát česky! Nebo se na to vyser. Černoši pouze zdecimují systém sociálních dávek v Evropě, a odtáhnou domů s balíkem peněz.Nikdo není schopen je při vstupu do země zaidentifikovat pod nějakým číslem, protože jich denně přichází fůra a taky to zatím nikoho nenapadlo,až se ukázalo, že jeden černoch dokáže pod různou identitou i dvacetkrát vytáhnout ze systému sociální dávky. Za měsíc! A dostane je! A to si mezi sebou esemeskujou a proto se valí do Evropy, kde sociální podpory jsou - ne do Arábie a jinam, kde nejsou. Kdyby se sociální dávky pro přivandrovalce zastavily úplně, pochcípali by hlady, nebo by museli okamžitě zpátky. Vše by tím bylo vyřešeno. Díky jim zkolabuje sociální systém i pro rodilé občany - jen o to jde. A ty zalez s těma sračkama.

   Smazat
  2. Vzdy vy dva rikate to samy tak se nehadejte jak dva blbci
   Hadce stop
   Jasne ze je treba zastavit podporu vsech kobylek

   Smazat
  3. Rekl bych ,ze kopirujou casto cikany. kdyz ti sli na urad pribrali neco deti od sousedu ,aby je uzivili ty deti a pak hura na urad pro love. A beda urednikovi , kterej by ty "prispevky" nedal !!Rodina vetsinou pres dvacet clenu pak zacala kvilet a usalasila se ,ze tam stravi , na urade neco dnu a noci...

   Smazat
  4. Pan H.D.
   Na Vaclavaku chlap kousa do psa. Prijde pani a rika tomu chlapovi : prosim vas ,co to delate ?
   Chlap prestane do psa kousat a rika...
   .Kdyz von si zacal !!

   Smazat
 9. Zde mate choulostivou INFORMACI. President Obama byl Muslim, ale ne verejny -
  TAJNY MUSLIM ! V Bilem dome jsou ted ruseny modlitebmy pro Muslimi !
  Byl nalezen list pro budouci zamestance prijate na zaklade muslimskeho nabozenstvi a jiny list s pristim zamitnutim Krestanu, Zidu, Budhistu a cert vi koho.

  Tajne posilal penize ve velkych castkach muslimskym zemim a tim pomahal vyzbrojit i Iran, ktery casem zautoci na Israel, coz je nam vsem jasne.

  "Ma"universitu , ale nikdo ho na ni nikdy nevidel a krestni list, ktery policie oznacila za falesny a hloupe udelany.

  Tohoto cloveka dosadila k moci skupina liberalnich Zidu z Chicaga , kterou vedl David Axelrod + 9 dalsich jeho vlivnych manipulatoru s verejnym minenim. Jmena jsou znama. Chicago je ted oficialne prejmenovano na Shitcago.
  (shit = hovno.)

  Panove mam podobnych veci k zamysleni vice, ale ja se k vam nedostanu. Jsem mazan. Nevim jestli v Praze nebo zde.
  My se nestacime divit , co vse vychazi na jevo.

  Nejhorsi na tom je , ze ti kteri si stezuji na rasismus jsou nejvetsi rasiste na svete a tak to bude i v Cesku na skolach, kde urcity typ studentu bude zvyhodnovan a jiny typ studentu sabotovan.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA bylo obamovym gangem uneseno a niceno
   Obama a hilary do vezeni

   Smazat
 10. From honolulu to Horni Dolni - to co je mazano je podle I.P. adresy, to neni podle podpisu.
  To co se deje je az neuveritelne ! Nekdy si myslim, ze by bylo i dobre, aby prislo ke konfrontaci a vse, co je proti zakonne, bylo nasilne zruseno.

  Nejsem sam , kdo ma takove myslenky. Zacina to byt poznat na reakci policie v nekterych mestech. Detaily a priklady zase nemohu napsat.
  President Trump nam vsem zachranil zivot, aniz by ti, co ho odsuzuji o tom vedeli. Napsal jsem 4 prispevky pod timto clankem. To jsem zvedav, budou-li tam zitra 4.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že je Obama muslim, vědí všichni, a co takhle se konečně vysrat na náš web a odtáhnout? Piš si moudrosti na Floridě - nebo tě americká administrativa platí za to, abys tady štval? Zalez - už na tvý žvásty není zvědavej nikdo. Jsou pořád stejný.

   Smazat
  2. Pro Anonyma 9:01
   Tak to zase ne, nick honolulu podává dobré informace, neb je v centru dění. A vůbec nejsou štvavé. To samé bych mohla říkat já vám: zalezte, na vaše žvásty není zvědavý nikdo!!! Diskuze je diskuze, k té jsou třeba vždy nejméně dva. EK

   Smazat
  3. Honolulu, ja komputrum prd rozumim
   Ale vim ze bez Trumpa by uz Amerika padla
   Zrada soudce z 9 circutu musi byt vysetrena

   Smazat
  4. 9:01 me to co pise Honolulu zajima
   Ale to co pises ty, nudny zapecnicky cesky nevolnicku, to nezajima nikoho
   Seres v sini a nic nevis, leda muzes povidat o viskozite tvych hoven, havlovce
   Uz jsem ti zakazal chodit na diskuze o Trumpovi, nesmis ho ani citovat nevolnicku

   Smazat
 11. Trump bude dělat jen to, co dělala Amerika doposud. Bude zneužívat nadále Evropu ve svůj prospěch. Zářným příkladem byly sankce vůči Rusku, které mu neuškodili až tak, jako třeba nám, kdy nevíme např. co s mlékem. Ale ruský a americký oboustranný obchod mezi oběma zeměmi v tomto sankčním období výrazně vzrostl a stále roste. Jenom ten Trump to dává tak nějak více do placu, najevo, více o tom mluví, tedy o tom že je mu vcelku Evropa u p.rdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co by asi tak americký prezident na vyžrané Evropě plné vyhryzových byrokratů a prolezlé čmoudy zneužil ve svůj prospěch? Ještě pár měsíců,a čmoudi spotřebují veškeré sociální dávky pro sebe - budou se muset vytisknout nové peníze. Amerika si je tiskne už dávno - co by kdo zneužíval? Nechcete už se konečně na Trumpa všichni vy blbci co tady imbecilně skřehotáte každý den ty samý sračky - nechcete se na něj vysrat? Starej se o svou vlastní ekonomiku, a piš o něčem jiném. Třeba zase o Putinovi? Jděte už do prdele.

   Smazat
  2. 9.06 Promiňte, že jsem reagoval, ale asi těžko na internetu diskuse zrušíte. Máte jiný názor než já a já vám ho přeju a udělám vše proto aby jste ho mohl vyjýdřit. A jinak, Trump je mi u prdele. A vy taky.

   Smazat
  3. pro 08:37
   Máš ve své úvaze chybu - USA a jejich obchod s Ruskem za dobu sankcí vůbec nestoupl, dokonce v poslední době klesl. Stačí si vyhledat: https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html

   A stejně hůavním problémem Ruska možná ani nejsou sankce na nějaké speciální zboží - ale problém mají hlavně s nedostatkem peněz, které jim sankce zarazily. Dříve si rusové brali levné úvěry ze západních bank na své investice a modernizace, nyní to uý kvůli sankcím nejde.

   Smazat
  4. 8:37 ano, zlodejska a hloupa evropa je u prdele vsem
   Evropani jsou obeti hnana na jatka
   Evropa konci

   Smazat
 12. ANO právě ZRADILO občany Brna!!!


  Co Vy na to Brňáci???

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1311088705639305&id=858027300945450

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmarja - co vy všechno neslezete, jak neustále prahnete po všelijakých drbech. A žádnej mediální prefabrikát vám není dost prefabrikát.ANO právě zradilo? A neupšoukl se právě Babiš? A co má dnes k obědu - nevyhrabal byste to někde?A je pořád věrný své ženě? A nemá přátele mezi teplými bratry? To taky media ráda vyhrabují, ještě vedle čapích hnízd, a dalších ptákovin. Myslíte si, že Tomio je úplně bez poskvrnky, nebo jenom o něm nic nevyhrabáváte - a zdá se vám to solidní vy milovníku drbů? Jste jak svíčková bába. Co vy na to?

   Smazat
  2. Anonymní9. února 2017 10:46
   „A neupšoukl se právě Babiš?“
   Nepotřebuje si pšoukat, na všechno má své lidi a ti udělají tu práci za něj. Nejenom v EU, jako Telička na postu místopředsedy evropského parlamentu, nebo Jourová jako eurokomisařka, kde prosazují migranty. Ale totéž dělají jeho lidé i v našich zastupitelstvech. Už nyní můžeme vidět, jak by to zde vedl po volbách. P.K.

   Smazat
  3. Každej má na všechno svoje lidi -kdo vám pere podvlíkačky, žehlí a vaří bramboračku? A to je špatně? A proto nepšoukáte - nebo co jste chtěl tímto výplodem vyjádřit 11.37? Velice intelektuální, a srozumitelné,opravdu. Že Telička i Jourová a další,jsou paraziti, o tom žádná, ale nikde není napsáno, že neskončí jednou na dlažbě. Ale proč do všeho taháte Babiše - protože tak činí media? Media musí být na sebe pyšná -tolik lidí jim žere z ruky za ty jejich patlaniny!

   Smazat
  4. na pl je o tom článek kdo volí ano volí migraci islamizaci konec ČR radši se babiš k ničemu nevyjadřuje protože má na to svoje euhujery....

   Smazat
  5. Anonymní9. února 2017 11:42
   „A proto nepšoukáte - nebo co jste chtěl tímto výplodem vyjádřit 11.37?“
   Chtěl jsem tím vyjádřit, že zde zdaleka nejde o nějaké pšoukání, jak to v 10:46 bagatelizujete. Také jsem tam uvedl, o co jde. P.K.

   Smazat
 13. Pro EU je jediná možnost, přestat lézt Amíkům do zandele, nechat národy a státy EU politiku ve svém duchu a toto společenství ponížit na těsnou ekonomickou , politickou a vojenskou spolupráci, zaměřenou na vlastní rozkvět a obranu a tady stanovit tvrdá ,jasná pravidla e ne se zabývat normami na jídlo , zákazy kouření a nakonec i zákazem konzumace alkoholu v hospodách !!! Přísahám , že jsem nekuřák, nepiják(i když 1x za Qvartál se musím opít, abych úplně nezblt) a nemrava.

  OdpovědětSmazat
 14. Co bude s Evropou? No co by. Amerika se vrací k tomu co prosazovala pořád. ke starému : Rozděl a panuj! Naš si tisknout ke hrudi "přátele", za které platí, které vyzbrojuje a pak se z nich najednou vylíhne onen příslovečný had. Koik takových "hadů" už Amerika vychovala... A Trumpuvi to, na rozdíl od jiných, myslí. I když se zatím zdá být chaotikem. Nechme mu, jako slušní lidé, oněch pověstných sto dní hájení. Pak už snab bude možno něco objektivně zhodnotit. VAL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trumpovi nadavaj je debilove
   Merklova je svine
   A evropa je vrak

   Smazat
 15. FROM HONOLULU to anonym 9:01
  Ty fasisticko / NACISTICKA pico ! ! !

  Precti si prvni clanek Konstituce Spojenych Statu ! !
  Tobe patri nakopat rypak ty hovado... Ty zmrde, ty tak muzes posilat nekoho pryc - nevitany vetrelce -
  hemeroide na tele naroda !
  To jsem napsal ja nick honolulu a nechci byt mazan !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. února 2017 17:40
   Ty fasisticko / NACISTICKA pico ! ! !
   Už sis přečet ten Constitution, jak přikázal brácha? ty hovado?
   mickey HOVNOLULU

   Smazat
  2. 17:51 jsi nedulezity zmrd ci smi mluvit jen anonyme
   A i to jen do casu
   Nez budes podebran lopatou

   Smazat
 16. Vracim se sem kvuli Honolulu
  Jinak me to tu sere

  OdpovědětSmazat
 17. Kdo je proti Trumpovi je proti Americe
  Nepratele cizi a domaci

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.