Reklama

úterý 28. února 2017

Ve zprávě McLarena o dopingu ruských sportovců něco docela důležitého chybí: důkazy

S. Usťugov,
vítěz letošní Tour de Ski,
2 zlaté a 1 stříbrná medaile
 na právě probíhajícím MS
Petr Ďoubalík
28. 2. 2017,    zdroj: Rossija24 (25. 2. 2017), video - titulky
Ve zprávě Richarda McLarena se píše o tisících ruských sportovců "namočených" do dopingu. Pro všechna světová média to bylo tučné sousto a snaživí redaktůrci okamžitě popsali stohy stránek, abychom to všichni dobře věděli, aby bylo jasné, že je to celý státem řízený systém, aby se nakonec mohlo zakázat startovat na olympiádě, odebírat pořadatelství soutěží a v Bratislavě dokonce uvalili totální kolektivní vinu i na ruské tanečníky na invalidních vozících.

O "státem řízeném dopingu" se píše s naprostou jistotou, ale důkazy jaksi chybí.
Když si najdete na českém internetu informace o této zprávě, zjistíte, jak horlivě pracovali naši novináři, jak nezapochybovali ani na vteřinu a důkazy nepostrádali. Tolik článků! Kolik jich napíší o posledních vyjádřeních představitelů MOV a WADA z 21. 2. 2017? Ukazuje se totiž, že McLarenova zpráva má krátké nohy. Je to ale stonožka.

překlad a titulky: Ďouba

doplňující informace a překlady k videu, které se do titulků nevešly:

MOV - Mezinárodní olympijský výbor
WADA - Světová antidopingová agentura
RosADA - Ruská antidopingová agentura
0:33 citace Kristof de Keppler, generální ředitel MOV
1:14 Grigorij Rodčenkov, bývalý ředitel Antidopingového centra v Moskvě (2006-2015), informátor WADA
1:19 Jelena Vjalbe, prezidentka Federace běžeckého lyžování RF, 3x olympijská vítězka
1:50 zpráva R. McLarena je zaměřena na dopingové problémy ruského sportu, byla publikována ve 2 částech v létě a zimě 2016
2:02 Hajo Seppelt
2:08 WADA: v mnoha případech důkazy viny Rusů z narušení pravidel antidopingu ve zprávě McLarena nepostačují
2:12 Světlana Žurova, olympijská vítězka, první zástupkyně předsedy výboru Státní Dumy RF pro mezinárodní věci
2:54 Dmitrij Sviščev, člen výboru Státní Dumy pro tělesnou kulturu, sport, turistiku a politiku mládeže

Rozšiřující učivo:

-komentář Marie Zacharovové zde
-stránky hackerů Fancybear tady
-navzdory zprávě McLarena ruští lyžaři vítězí, Sergej Usťugov závodí i za odstraněné kolegy a díky této "motivaci navíc" vítězí na Tour de Ski a teď i na MS ve Finsku:

-McLarenova komise překročila své pravomoci vaše věc
-Mezinárodní biatlonová unie zcela ospravedlnila 22 z 29 ruských biatlonistů sputnik

-S. Usťugov vyhrál na Tour de Ski 6 ze 7 etap i celkově.
V čase 1:38 říká: Jsem motivován jako nikdy, budu se snažit i za ty naše sportovce, kterým nepovolili startovat, za ty, kteří tu nejsou.
V čase 15:28 říká: Zvítězil jsem nejen pro sebe, ale i pro odstraněné kolegy.
V internetových komentářích je ale vidět, že některé české mozečky se zmanipulovat podařilo úspěšně:

25 komentářů :

 1. Ale oni žádné důkazy nepotřebují. Oni jsou vice než bůh a mohamed , oni jsou USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dopuji všichni jen některe nachytaji jednoznačně jsem za povoleni amerika muj vzor ani kdy jinak v americe je všeho nejvic tak proč teda ne dopujicich

   Vymazat
 2. ĎouBalíku, uklidni se.

  http://sport.idnes.cz/rusti-bezci-na-lyzich-doping-ms-v-lahti-dyn-/lyzovani.aspx?c=A170221_172017_lyzovani_par

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 21:50 Já jsem, na rozdíl od vás zbabělý anonyme, klidný. Váš odkaz jen potvrzuje mnou publikované informace, a je vidět, že reagujete překotně - dříve, než jste si pustil i poslední videa. Tam vám to vše říkají, vaše profláknuté "iděs" nic nového nemá. Děkuji za potvrzení mých slov o horlivých redaktůrcích našich oblbovadel. Skol!

   Vymazat
  2. pro 21:50 Diskusní plocha na NR je vám k dispozici, můžete McLarenovu zprávu o chybějící důkazy doplnit, pokud jimi disponujete. Jinak mlátíte prázdnou slámu. Směle do toho!

   Vymazat
  3. ...a našim čtenářům vřele doporučuji odkaz anonyma 21:50. Hlavně se pak ale mrkněte do diskuse, ze které vyplývá obraz toho, jak pracují (a překládají) "iděsoví" novináři. Klidně Legkovovi přidají do věty slovíčko "vesměs", čímž zcela změní význam. Tomu se říká prasárna.

   Vymazat
  4. Jaké důkazy, Ďoubalíku? Ani na Kreuzigera nebyly žádné důkazy, žádný pozitivní test. A 2 roky nabo kolik stál. Ani na Armstronka nebyly žádné důkazy jen řeči a dnes je úplně zničený atd atd. To jsou jako taky Rusáci nebo co? A takových případů jsou stovky.

   Váš problém je že věříte v jakési celovesmírné spiknutí všech proti Rusku. Olympijského výboru, všech národních výborů, všech sportovních federací, atbitrážního soudu, WADA, Koukalové atd. Jděte se léčit.

   Vymazat
  5. pro 22:43 Jinými slovy - žádné důkazy ani vy nemáte. Jen dvojí metr pro Rusko. Tím můžeme dnešní komunikaci ukončit, dobrou.

   Vymazat
  6. Dal jsem vám jasné příklady, že se o žádný dvojí metr nejedná. WADA, soudy a sportovní federace mají vlastní postupy kterými se řídí a o kterých vy víte naprostý prd. Tak tady nedělejte ramena a chytráka.

   A pokud se to Rusům nelíbí tak ze všech těch organizací mohou klidně vystoupit a založit si třeba s Čínou organizace vlastní.

   Vymazat
  7. Pro úplnost uvádím odkaz na plné znění dopisu předsedy MOV:
   https://stillmed.olympic.org/media/Document%20Library/OlympicOrg/News/2017/02/2017-02-24-IOC-Letter-On-the-Current-Situation-of-Anti-Doping-System-Reforms-English.pdf#_ga=1.67227026.2085218457.1488007574
   Tento dopis jednoznačně potvrzuje vyjádření pana Ďoubalíka. Minimálně v tom, že jsou ustanoveny 2 nové komise k prověření závěrů McLarenovy zprávy, které označil za nedostatečně průkazné.

   Vymazat
  8. 22:43 V případě Armsronga lžete ... , zřejmě úmyslně !!!

   V roce 2012 Antidopingová agentura USA (USADA) obvinila Armstronga z užívání nedovolených a zakázaných podpůrných prostředků. Doping mu byl prokázán a přišel o všech sedm titulů z Tour de France,[4] vítězi závodu z let 1999–2005 se však zpětně nestali druzí v pořadí Zülle (1999), Ullrich (2000, 2001, 2003), Beloki (2002) a Basso (2005), kteří rovněž mají dopingovou minulost,[5] a Klöden (2004).

   Armstrong reagoval podáním žaloby na USADA, podle které agentura porušuje ústavní právo sportovců na spravedlivý proces a nemá pravomoc vést tento případ. Travise Tygarta, ředitele USADA, pak obvinil z osobní msty.[6] Jeho žaloba byla vzápětí zamítnuta, neboť soudce Sam Sparks ji označil za snahu získat veřejné mínění na svou stranu. Doslova prohlásil: „Tento soud nevyjde vstříc Armstrongově touze po publicitě, očerňování a prospěchářství pročítáním osmdesáti – z větší části zbytečných – stránek, které obsahují mizivé množství informací souvisejících s jeho případem.“[7] Armstrong reagoval podáním nové žaloby, která byla oproti původní zredukována z 80 na 25 stran. I nadále v ní tvrdí, že USADA poškozuje jeho ústavní práva a nemůže jej obviňovat a sankcionovat.[8]

   Dne 23. srpna 2012 Armstrong na svém webu prohlásil,[9] že už nemá sílu dál bojovat s USADA. Agentura následně oznámila, že Armstrongovi odebere všech sedm titulů z Tour de France.[5][10][11] Rozhodnutí USADA potvrdila Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dne 22. října 2012. Pat McQuiad, její šéf, doslova prohlásil: „Pro Lance Armstronga není v cyklistice místo. … UCI se nebude odvolávat proti zprávě Americké antidopingové agentury (USADA), potvrzujeme její závěry a zbavujeme Armstronga všech jeho titulů.“[12]

   14. ledna 2013 natočila Oprah Winfreyová s Armstrongem rozhovor pro svou talk show a ještě před jejím odvysíláním potvrdila informace médií, že cyklista v rozhovoru poprvé připustil, že užíval zakázané látky.[13] Armstrong se stejný den také omluvil zaměstnancům nadace Livestrong, jíž byl dlouhá léta hlavním reprezentantem.[14] V rozhovoru s Winfreyovou Armstrong mj. přiznal, že během svých sedmi vítězství na Tour používal zakázané látky, že používání dopingu považoval za normální a že byl hnán touhou po vítězství.[15] Přiznal také, že šikanoval lidi, kteří již dříve na jeho dopování upozorňovali. Bývalou masérku týmu Emmu O'Reillyovou například označil za prostitutku a alkoholičku, o Betsy Andreuové, manželce svého týmového kolegy Frankieho Andreua, zase prohlásil, že je šílená a děvka.[16] Po jeho přiznání jej kritizovala celá řada osobností.[17]
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Lance_Armstrong

   Vymazat
 3. Také jsem byl kdysi neprávem obviněn z požívání dopingu a dokonce mne proto vyšetřovala státní tajná policie,směji se. No, ale zvítězil jsem tak v mnoha bojích s daleko silnějšími nepřáteli. Stalo se to,že jsem byl už jako malé dítě inteligentní a tak jsem si vymyslel něco,co znáte asi všichni,něco,co používal Asterix. Napil jsem se z polní vojenské láhve,do které nebylo tedy vidět ,zalomcoval jsem sebou jako že mnou začala proudit obrovská síla a mával jsem odvážně a drze rukama a šel na největší rváče ačkoliv jsem byl tak stokrát slabší než oni. Ustoupili mi,blbci, měli ze mne strach a raději mne práskli než by riskovali vlastní porážku od malého dítěte a tím se tak znemožnili. No, musel jsem to pak znovu ukázat přímo v akci. StB mi prohlédla tu láhev,dokonce byla úplně prázdná a já dělal,že jsem se napil a dál už to znáte. Zase přede mnou všichni zdrhli a to přímo před očima těch tajných. Jen tak pro zasmání.

  OdpovědětVymazat
 4. 21:50
  Jando, přestaň už se ztrapňovat tvými odkazy na idnes a podobné sračkomety. Akorát ze sebe děláš kašpárka.

  OdpovědětVymazat
 5. Máte pravdu pane Ďoubalíku, ovšem obávám se, že s tím článkem jste si moc práce nedal. Laskavý čtenář, pokud bude mít zájem, se více a v přehledné formě o problému dozví na př. zde http://brankof.blog.pravda.sk/2017/01/02/ciele-a-nedostatky-mclarenovej-spravy-o-ruskom-dopingu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 23:20 nemá smysl posuzovat, kolik jsem já dal či nedal práce článku. O mne nejde. Já jsem pouze z vlastního popudu a ve svém volném čase udělal překlad a titulky k videu, toť vše. Laskavé čtenáře NR to možná potěší, ti ostatní mi vynadají. Ještě je varianta nedělat nic nebo jen kritizovat. Vy jste ale připojil velmi cenný odkaz, za to děkuji!

   Vymazat
  2. Mne to potěšilo.

   Vymazat
 6. 1) Bylo ME Francie kopaná 2016. Ruští fandové na ulici se poprali s anglickými, kdo provokoval první? To je jedno. Tuším následně přišlo podmíněné vyloučení ruské reprezentace z tohoto mistrovství.
  2) ČR - Chorvatsko. Jejich ch. fandové hodili dělbuchy na hřiště, blízko českého brankáře. Několikrát. Zasažený a zraněný byl pořadatel. Chorvatský tým bych čekal následně vyloučený z ME. Ne, nestalo se to.
  Takže dvojí metr, jako vyšitý.

  OdpovědětVymazat
 7. Kobliha bureš stb heute...kdo to dnes ještě čte....

  OdpovědětVymazat
 8. Sport je dnes živnost, job a např. Koukalová je podnikatelka v této oblasti. Je to krátkodobá záležitost. Proto se musí udělat vše aby se z toho co nejvíce vytřískalo. Musí se umístit co nejvýše aby bylo více peněz. Za vítězství přisypou něco i sponzoři, reklamy na pomazánky se hrnou. Někdo je slabší, tak si musí pomoci, to se netýká jenom Rusů. Divák, hrdost, že mohu reprezentovat svou vlast, to je až druhořadé. Někdy se podívám na nějaký sportovní přenos ale když mám něco lukrativnějšího dělám toto. Tenisti nepojedou taky reprezentovat, když zrovna v té době bude nějaký lukrativní turnaj v Abú Simbelu. Je mi jedno co se ve sportu děje. A to až se budou teprve důkladně rozebírat aktivity sázkových kanceláří ve sportu. Prý takový superšpičkový tenista, který někde ,,překvapivě" vypadne v prvním kole na tom vydělá víc, než kdyby vyhrál celý turnaj...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam, kam zatne svou pařátu kapitál, je ze všeho už jen business. Místo sportu show, místo přátelského zápolení boj o prachy. T

   Vymazat
 9. 7:53 Velice dobře jste vysthl nebo vystihla? dnešní sportovní ne morálku. Bohužel už to není ani politická ale pouho pouhá byznis akce.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 10. Zajímavé je, že vždycky když nějaký Rus zdrhne do USA a chce zabezpečit bezstarostný život,pomluví Rusko. Nikdo na něm žádné důkazy nechce, to USA stačí. I Gorbačov za zničení východního bloku, ze kterého se stala kolonie západu, žije nyní v Kalifornii zcela zabezpečen.

  OdpovědětVymazat
 11. stači s podivat na čete hned mate jasno oni ti slavni reprezentanti usty reporteru kteři tež zadarmo ani nehrabnou tak tito udajně naši sportsmeni jezdi jen pro body abychm jako republika mohli vybojovat lepši pořadi ve světovem hřebřičku narodu zato znaji platy kdejakeho američana rusaka či japonce do posledniho detailu stejně jako vědi ktera holivudska herka kolik kasiruje ale jen jedno vam neprozradi o kolik oni podoji udajne koncesionaře o skrytych sponzorech nemluvě a třešinka toho posranci a sernatoři se mužou strachy po8rat aby vočanum nikdo neprozradil kam z čete putuji naše povinne desatki

  OdpovědětVymazat
 12. Celý sport zemřel Americkou diktaturou.Protože Rusové se nedali opít rohlíkem, tak za to může dopink.
  Lada

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.