Reklama

.

.

středa 22. února 2017

Veliteľ Azova Bileckij: Ukrajinu umyjú krvou

Arťom Kolčin
22. 2. 2017 politexpert, překlad Hlavné správy
 

Politexpert publikoval článok Arťoma Kolčina, v ktorom ruský odborník analyzoval vystúpenie Bileckého, veliteľa neonacistického dobrovoľníckeho bataliónu Azov, ktorého členovia patria k elite ukrajinských ozbrojených síl. V zostave bataliónu slúži aj množstvo zahraničných žoldnierov a pravicových extrémistov z európskych krajín.

Bileckij uviedol, že situácia na Ukrajine je veľmi zlá. Ukrajinským jednotkám sa nepodarilo preraziť obranu separatistov, väčšina ukrajinských expertov je presvedčená, že na strane separatistov bojuje regulérna ruská armáda, pretože obyvatelia Donecka a Luhanska predsa nemôžu odolať útokom regulérnej ukrajinskej armády a dobrovoľníckych bataliónov. Podľa názoru Ukrajincov, ak by nebolo ruskej pomoci separatistom, už dávno by ukrajinské batalióny prevalcovali separatistov a zastavili by sa až na rusko-ukrajinských hraniciach


 


Ukrajinci majú evidentne príliš vysokú mienku o úrovni svojích ozbrojených síl a rozkladne na nich pôsobí aj fantazmagória, že bojujú proti ruskej elite. Ak si ukrajinskí vojaci priznajú, že ich útokom odolávajú bežní ruskojazyční obyvatelia Donecka a Luhanska, ktorí ich porazili v Ilovajsku alebo Debalceve, zníži to ukrajinský bojový rating a bude to mať negatívny dopad na ich bojovú morálku.

Ak Ukrajinci budú aj naďalej veriť tomu, že bojujú proti ruskej armáde a Specnazu a preto sa im nedarí – aj naďalej sa bude v ich radoch šíriť fatalizmus a beznádej. To predstavuje ďalšiu psychologickú výhodu pre separatistov a obrovskú nevýhodu pre Ukrajincov.

Vojaci Donecka a Luhanska sú vysoko motivovaní, pretože bránia svoje domovy. V prípade ak proti nim stoja dobrovoľnícke batalióny a neonacisti z Pravého sektora či Azova, vyburcujú sa doneckí a luhanskí vojaci k nadpriemerným výkonom, pretože ich nenávisť k ukrajinským neonacistom je naozaj genetická a hlboká. Vojakov ukrajinskej armády a Národnej gardy až tak negatívne separatisti nehodnotia.

Bileckij v interview pre ukrajinský portál Apostrof uviedol, že Ukrajine hrozí veľké nebezpečenstvo. Podľa neho, ak separatisti zaútočia, majú reálnu šancu preraziť ukrajinské línie a Ukrajina sa umyje v krvi svojích vojakov. Momentálne je podľa Bileckého najťažšia fáza vojny, pretože ukrajinskí vojaci umierajú na frontovej línii a žiaden úspech nevidia, pričom ich znervózňuje aj zhoršovanie politickej či ekonomickej situácie v krajine. V ukrajinskej armáde sa podľa Bileckého slov šíri apatia a únava.

Bileckij vo svojom interview otvorene povedal, že ukrajinská armáda nemá dostatočnú kapacitu, aby odolala útoku ruských jednotiek. Poukázal na fakt, že Ukrajinci si verili v roku 2014, prišiel Ilovajsk, verili si v roku 2015 a prišlo Debalcevo. Ukrajina verila, že má silnú armádu, ukázalo sa však že na ruskú armádu Ukrajinci nestačia. (Ak sa defétizmus šíri u Bileckého a Azova, je to len dobre).

Vojenskí odborníci Donecka a Luhanska už niekoľko krát uviedli, že “útok do plných” proti Ukrajincom neprichádza do úvahy. Momentálne by stál príliš veľa životov vojakov Donecka a Luhanska, mal by aj negatívny politický dopad, pretože by bol porušením Minských dohôd. Bileckého slová sa dajú vnímať aj ako provokácia, ktorá má za cieľ navodiť pozitívne separatistov k priamemu útoku, ten by sa mohol skončiť pre separatistov fatálne. (Načo útočiť a strácať životy, keď stačí ešte chvíľu vyčkať až ukrajinský režim ešte viac zoslabne).

Arťom Kolčin sa na záver pokúsil bez predsudkov ohodnotiť Bileckého ako ukrajinského politika i vojaka. Podľa neho je Bileckij jednoznačne ukrajinský nacionalista so sympatiami k Banderovi a s neonacistickými sklonmi, ktorý považuje Rusko za nepriateľa.

Na druhej strane však patrí naozaj k dobrým vojakom a má zmysel pre reálne videnie situácie, ktorý mnohým ukrajinským politikom chýba. Bileckij chápe, aké nebezpečenstvo Ukrajine hrozí a nemá veľkú chuť angažovať sa v krvavom konflikte, v ktorom podľa neho bude Ukrajina “ťahať za kratší koniec a umyje sa krvou”.

Bileckij pravdepodobne za Ukrajinu neumrie, ale v prípade nutnosti emigruje, prípadne zostane žiť v oblastiach, kde nebude dosahovať priamo ruský vplyv. Voči viacerým členom Azova existujú vážne obvinenia kvôli ich činnosti v zóne ATO.

- - -

Poznámka redakce: neonacista Bělecký je oslavován českým europoslancem Jaromírem Štětinou, který se s tímto náckem nejen rád fotografuje ale i přátelí. Za tuto skutečnost můžeme "poděkovat" voličům volebního obvodu č.22 - tj Praha 10 bez Vinohrad plus voličům z Dubče a Štěrbohol.

25 komentářů :

 1. Bileckij (Bielecki) stejně jako Lukaševič (Lukasiewicz) - příjmení jeho matky - jsou běžná polská jména.
  Tento bezvýznamný detail nezmiňuji proto, abych hledal, jako autor článku, nějaké "genetické" zdroje nenávisti k Rusům, ale abych upozornil na nesmyslnost křečovitého hledání "národních kořenů" a štvaní jednoho proti druhému.

  VŽDYCKY jsou za tím jiné než "národní" zájmy !
  A je pošetilé připojovat se k tomu fanděním z tribuny.

  Kokotko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Taurus

   Vymazat
  2. No vidis, kokotko jak hezky kopirujes a opisujes Honoluluv styl a jak ti to slusi

   Vymazat
 2. Banderistánu teče do bot ze všech stran. Ekonomika zrovna neprosperuje, dluhy jim utěšeně rostou, zato příjmy lidu obecného klesají, místní oligarchové kradou víc jak kradli dřív, válka stojí peníze a lidské oběti.
  Kyjevští náckové jsou pevní ve svých postojích. Daleci k plnění Minských dohod, i respektování občanských práv těch z východu.
  A s těmi z východu vedou přes zmetky z nacistických batalionů až po vojáčky nahnané jako kanonenfutr do války "tradiční" demokraturní diskusi.
  S argumenty těžkého kalibru, od děl až po balistické rakety.
  Jak dlouho to může ta země snášet?
  Ne tu zemi, ale všechny její dnešní politické a vojenské zmetky by tam měli umýt v krvi! V jejich vlastní.
  A kromě evropských štětinoidů by si snad i Evropa oddechla. Ukrajina je totiž i pro nás jako meč Damoklův.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil 22.února 2017 20:47

   Každá válka je také velmi lukrativní byznys. Viděl jsem před 21 lety v Jugoslávii, jak skvěle prosperovala např. stavební mafie.

   Vymazat
  2. Na Stetinace je vydan zatykac, kdyby cesko nebyl protektorat tak by Stetinace vydal

   Vymazat
  3. On ho klidně vydá, ale musí s tím souhlasit Štětináč. Jo demokracie je prima věc.

   Vymazat
 3. Bataliony typu Azov jsou žoldácké tlupy a budou fungovat jen tak dlouho, dokud budou financovány a vyzbrojovány oligarchy, kteří si je vydržují. Legalitu získali statusem dobrovolnických oddílů formálně podléhajících armádnímu velení, ve skutečnosti jednajících často nezávisle nebo přímo v rozporu s konáním řadových armádních jednotek. Boj oligarchů neskončí, dokud bude z čeho brát - a podporu z EU pomáhají získávat zmrdi typu Štětina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesko, je na Stetinace vydan zatykac, tak ho vydejte a dostetinacuje

   Vymazat
 4. Třeba je bude po pádu na držku sponzorovat TROP09 a Štětinatý prase povinně!!!!
  Ať zdechnpou ty podělaný banderovský svině!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:40
   Tak jsi významně přispěl k boji za mír a můžeš si jít otevřít další pivo...

   Vymazat
  2. Mam s nimi jednu zkusenost: mamince zabili jedineho bratra a take bratrance v r. 1946. Kmotr, v r. 1975, pri navsteve sve rodne obce (me take - odmital tam jet) nevystoupil z taxi a mel slunecni bryle, ktere jinak nikdy nenosil. A co se zmenilo? Vrazdi stale.

   Vymazat
 5. 21:43-Když nemáte nic k faktům,uvedeným v článku,
  měl byste se zdržet osobních útoků a neozývat se.
  Vy sámpřece kromě slovních výpadů také neděláte
  nic,stejně jako já.Ono totiž jinou možnost nemáme.
  Azov byl od USA uznán za fašistický a byl
  oficiálně vyřazen z výcviku americkými poradci a
  instruktory.Údajně mají v plánu utéci z fronty
  a jít dělat pořádek do Kyjeva.Na vojenské řešení nemají dost sil a protivníci se vůbec nenechají
  vyprovokovat k útoku.Vědí,že by tím všechno
  prohráli.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:54 Majevský

   Není ani trochu překvapivé, že právě Vy vystupujete za práva blbů ozvat se vždy, všude a ke všemu. Držte dál spolu, jinou možnost totiž lidé Vašich kvalit opravdu nemají. Nejste nic jiného než Štětina s opačným znaménkem.

   Jste přesně ti tupci, o kterých nahoře říkám, že fandí z tribuny. A pak dáváte rady křiklounovi z jiného sektoru. Jen tak dál.

   Kokotko

   Vymazat
  2. 22:02
   Dva metry dřeva a rodiče by se ohráli.....

   Vymazat
  3. A cim prispivas ty, kokote, krome zavisti k Honolulu?

   Vymazat
 6. 21:43
  Já pivo nepotřebuju,ale ty máš už tři v žilách havloide!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Na Štětinu vydal Ázerbájdžán mezinárodní zatykač. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl by nějaký odkaz?

   Vymazat
  2. Měli by tu špínu vydat a hned bude na světě pěkněji.

   Vymazat
  3. 8:31 najdi si to treba na novinkach

   Vymazat
  4. Puste si zcela vyjimečně ČT 24, jde to na liště. Tedy alespoň ráno to tam bylo. Zlí a oškliví jazykové tvrdí, že se k zatykači přidají další státy(Čečensko?). No tam by mohli pohnat i naši humanitární organizaci Člověk v plísni...

   Vymazat
 8. Putin a spol. nejsou žádní debilové, aby dobývali vojensky Ukradinu. Co by dělali s 50mil. žebráky? Pěkně si počkají, až zdecimovaní chudáci sami zlikvidují vládnoucí spodinu a pak jim možná trochu pomohou, protože EU jim určitě pomáhat nebude. Případně si i s dalšími sousedy nadiktují podmínky pomoci (změna hranic)

  OdpovědětVymazat
 9. No a teď mi řekněte jaký je rozdíl mezi tímto nacistickým zmetkem Bileckým a podobnými zmetky z IS se stějně zrůdnou náboženskou ideologií a jednáním. Zmetek jako zmetek a placený ze stejného zdroje. Myslím, že by bylo vhodné poslat na něj komando a zabít jej stejně jako oni zabili Motorolu a Giviho. kdopak je k tomu asi cvičil a dal potřebné informace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bilecký je běloch, jako my. Bez fotek ho neidentifikujete jako cizí element. Kdežto co je černý neni místního rodu...

   Vymazat