Reklama

neděle 26. února 2017

Vítězný Únor Andreje Babiše

Radim Valenčík
26. 2. 2017        RadinValenčíkPíše
V 69. výročí Vítězného února, resp. Vítězství pracujícího lidu nad reakcí proběhl, přesně podle připravené režie, předvolební sjezd ANO. Z hlediska jeho vlivu na vývoj před volbami a výsledek parlamentních voleb v říjnu 2017 považuji za důležité zejména následující:


1. Babišův trik:

Babiš oznámil, že bude na kandidátce do voleb na posledním místě, aby ukázal, že je schopen prosadit se preferencemi. K témuž vyzval ostatní krajské lídry. Dobrý tak ke zvýšení volebních preferencí a k zesměšnění lídrů všech ostatních stran, kteří si něco podobného dovolit nemohou. Mj. Babišem navrhovaný postup má logiku: Kandidování politické reprezentace stran ze zadních pozic by mělo být standardní pojistkou, která by uhlídala to, že se vedení stran neodcizilo svým stranám a strany svým voličům.

2. Povinný druhý pilíř:

Překvapilo mě jednak to, že ve volebním programu ANO (který je nazván jako "Resortní") je "natvrdo" zavedení tzv. "druhého pilíře", navíc ještě automaticky, tedy povinně, a jednak to, jak málo pozornosti je této zásadní věci věnováno. Pokud Babiš prohraje volby, tak právě kvůli tomuto nesmyslu, resp. této lumpárně. Navíc zbytečné.

Netuším, kdo tuto hloupost do programu ANO prosadil. Druhý pilíř nejenže nic neřeší, ale je fatálně špatný ze dvou důvodů:

a) V nastávajících turbulencích na finančních trzích to znamená čistou ztrátu těch, co do něj budou nucení povinně odvést prostředky (naštěstí k těmto turbulencím patrně dojde dřív, než bude možně technicky druhý pilíř zavést a ukáže se, jaká je pitomost).

b) Svědčí to o tom, že autoři Babišova programu vůbec nemají tušení, jaké změny v ekonomice jsou nutné a jak je odstartovat (přes reformu postgraduální nadstavby penzijního systému, kterou se řeší jak otázka zastavení formálního prodlužování doby odchodu do důchodu, tak otázka větší zásluhovosti, tj. dvě otázky, které jsou v programu ANO vyzdviženy oprávněně).

Každopádně "druhý pilíř" takto natvrdo v programu ANO se může stát významným faktorem, který podstatným způsobem ovlivní "standardní model" a může Babišovi prohrát volby.
3. Prázdný program:

Pokud se podíváme na celý program ANO, tak je prázdný jako v případě všech ostatních stran. Není tam identifikování příčin současných problémů a tudíž ani ukázána cesta jejich řešení. Bez toho žádnou stranu nelze brát vážně. Babišovo "všeci kradnů" by bylo možné vzít za určitý střípek identifikování problémů, ale chybí: Jak k tomu mohlo dojít, jak to, že se kradení přerosatlo v provázaný systém, jak fungují mechanismy rozkrádání společnosti shora a ve velkém, jak to, že selhávají příslušné instituce i politické reprezentace, jak to, že se považuje za normální to, co normální není, jak to souvisí s mezinárodním kontextem... Nic z toho v Babišově programu nenajdeme.

4. Všichni proti Babišovi, nebo Babiš proti všem?:

V diskusi o specifice Babišovy politiky zazněla otázka, zda půjdou po volbách všichni proti Babišovi. Přítomný analytik (uniklo mně, kdo) řekl, že patrně ano, protože Babiš jde před volbami proti všem. Přiznám se, že nevím, v čem jde proti všem, ale jako politická reklama je takové hodnocení dobré.

5. Sobotka se stébla chytá:

První, kdo popřál Babišovi, byl (nečekaně/očekávaně) Sobotka. Ten, který celou svoji současnou politickou agitku zakládá na antibabišství. Tak rád by po volbách s někým, s kýmkoli vytvořil koalici. Ale šance na to jsou minimální.

44 komentářů :

 1. kdo volí ano volí eu makrelu islamizaci globalizaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a Stropnického za zády s jeho "armádními nápady"

   Smazat
  2. KOBLIHÁŘI VŠECH ZEMÍ, SPOJTE SE!
   http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2016/10/kobliháři-1.jpg

   Smazat
  3. Anonymní26. února 2017 11:04 nikdy si od nich koblihu nevezmu

   Smazat
  4. Druhý pilíř byl zaveden ODS a TOP 09 hlavně proto, aby už konečně bylo možné ekonomicky rozebrat první pilíř důchodového systému. Bylo to vymyšlené tak, že ti kteří spoří do druhého pilíře si vybírají peníze z prvního pilíře a protože je první pilíř solidární, tak tam by bylo pořád míň peněz, až by tam nezbyly žádné a první pilíř pod vedením ODS a TOP 09 by musel s velkým jásotem těchto dvou stran zaniknout. To, že by velké množství důchodců se ocitlo na dlažbě, nebo se záchovnou dávkou od sociálky by těmto stranám ODS a TOP 09 vůbec nevadilo, ony by naopak poukazovaly na to, jak důchodci jsou neschopní, jak je to důsledek 40 let vlády komunistů, protože lidi se neumí starat o sebe a kapitalisti se nejen starají sami o sebe, ale se starají o svůj důchod a hlavně by křičeli, že přeci kapitalisti od státu nic nechtějí. Naštěstí se druhý pilíř ODS a TOP 09 nepovedl a naštěstí byl zrušen. Jestli Babiš chce oprášit druhý pilíř důchodové reformy, je to důkaz toho, že jde ve šlépějích ODS a TOP 09 a že se chce rozebrat první důchodový systém tak, aby zanikl. Je fakt, že nenávist kapitalistů proti lidem, kteří je vlastně živí svou prací a oni tyjí z jejich práce je nezměrná. Kapitalisti by chtěli, aby mohli neplatit lidem za u nich odvedenou práci žádné peníze, ale na druhou stranu chtějí, aby ti sami lidé, kteří od nich nedostali nic, kupovali za co nejvyšší ceny to co kapitalisti vyrobí. A proto, že je to něco co nemůže fungovat, kapitalisti vymysleli půjčky a hypotéky a aby se lidé kteří u nich pracují a nedostávají žádnou mzdu, aby se zadlužovali, aby mohli vůbec žít. V té době kapitalisti pohádkově bohatnou v biliardách v jakékoliv měně. A co je nejdůležitější, pořád je to málo. Někde jsem četl, že pro společnost není problém nasytit chudé ale nasytit ty bohaté.

   Smazat
  5. Volím komunisty, nechtějí zavézt druhý pilíř aby okradli ty nejchudší, chtějí vystoupit ze zločinecké organizace NATO, chtějí zavézt větší odvody daní zahraničním firmám které tady kradou a ždímají naši ekonommiku.

   Smazat
  6. Příčina současných problémů: Hrubá nedbalost SNB a StB v r.1989.

   Smazat
 2. Valenčíku, neurážejte komunisty za Únor 1948. Také jste byl komunista. Gottwaldovi lidé věřili zadarmo, Babiš si musel svoje věrné zaplatit stejně jako v bordelu se platí prostitutkám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:30 vážený pane anonymní, pan Valenčík neuráží komunisty jako takové, ale naše dnešní připosrané kteří neví zda jsou napravo nebo nalevo. Je to taková reciklovaná strana.
   Václav

   Smazat
  2. 12:03 Drahý reciklovaný příteli. Vy komunisty určitě nevolíte, vám překážejí. Kdo je nyní veřejný komunista? Naprosto neambiciózní důchodce nebo člověk v aktivním věku, který je zaměstnán u lopaty. Do parlamentu se dostali odvážní vzdělaní komunisté, kteří obětují svou kariéru i za vás i když o to nestojíte. Já těm parlamentním komunistům věřím, protože se vědomě nedopustí na mně podrazu, jako je to běžné u poslanců, kteří sami sebe označují jako reprezentanty demokratických stran.

   V oslovení jsem použil "příteli". To slovo se mělo používat socany avšak dávno zaměnilo svůj pozitivní význam za něco negativního a v politických diskuzích má zcela opačný význam. Přeji vám, abyste v důvěře v demokratické strany schytal ještě více kopanců do rozkroku než nyní.

   Smazat
  3. 12:03 Je pravda, že dnešní komunisté jsou na můj vkus někdy až zbytečně moc "krotcí". Ale rozhodně nejsou "připosraní". Naopak, jsou to jediní čestní lidé v dnešním parlamentu, kteří jako jediní opravdu hájí zájmy prostých lidí. Udělejte si někdy čas a podívejte se na záznamy jednání parlamentu, které ČT dává až od 1:00, aby se na ně mohlo dívat co nejméně lidí. Tam uvidíte pravou tvář a skutečnou politiku jednotlivých stran. Kraťoučká vystoupení v TV vám toho moc neřeknou. Ale skutečné postoje při navrhování a schvalování zákonů ano. Proto vím jasně, že jediná rozumná možnost (i když jistě ne ideální) je volit KSČM.

   Smazat
  4. 13:31-Byl jsem stejného názoru,jako jste
   Vy.Bohužel musím konstatovat,že po jisté
   korespondenci s místopředsedou partaje z
   doby asi před třemi roky,jsem revidoval
   svůj názor na vedení této partaje.Pořád
   jsou tam stejní lidé a v podstatě jsou
   spokojeni se situací,která je.Nemají v
   plánu jí změnit.Jediné,co jim zůstalo,je
   referendum o členství v EU a NATO.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. Pane Majevský, to jako podle vašeho přání jejich místopředseda měl s vámi pomocí emailů připravovat státní převrat? Bóže, to jste si myslel, že se nechá vlákat do léčky?

   Smazat
  6. 13:31 Máte pravdu komunisty jsem nemusel nikdy. Vždy jsme říkali, dnes je krásně monli by jít. To byli ti reformovaní. po 68r. Ale tento byznis výkvět stojí za velké H. .o. Ekonom Dolejš je tak blbý, že by se ani u socanů neuchytil. Předseda strany je jako správný právník tak opatrný, že se bojí i zakašlat aby náhodou někoho neurazil. Poslední mohykán kterého jsem si vážil byl pan M. Ransdof.
   Nic o mne nevíte, tak si nechte ty své komentáře pro své souputníky.
   Václav

   Smazat
 3. ANO má našlápnuto a Babiš si myslí,že dostane nejméně 30% hlasů.Sobotka vyrukoval s progresivním zdaněním,kdežto Babiš chce spíš ještě snížit daň těmto lidem,tak vyrazil trumf Sobotkovi.Ale ani jeden nešáhne opravdu těm co okrádají stát a nejen na daních.S EET šlápl Babiš také do sraček a s tím druhým pilířem je to trochu jinak,chce mít prostřednictvím důch,fondů,zabezpečený zdroj peněz do rozpočtu,proto povinný.Nevíme co bude za rok a co bude za 30let to nezajímá ani Babiše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť všichni řádně platili daně? Nechápu, proč by do něčeho měl šlapat? Potřebuji vysvětlit, jak je to s tím druhým pilířem. Jak jsem četl, v USA fondy krachly a lidé přišli o peníze, okradli je. Vy tady píšete, že by to šlo do rozpočtu? To by znamenalo garanci od státu? Tak do toho bych šel.

   Smazat
  2. http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/02/16865023_10207196302179781_5843413318171406270_n.jpg

   Smazat
  3. Anonymní 11:02
   Co dělají důchodově s penězi vloženými do důchodových fondů,většinou nakupují státní dluhopisy a ta garance je jen v tom,že pokud stát má peníze,tak proplácí dluh i úroky.U toho povinného,jak už bylo dříve pojednáno,tak by se to týkalo mladších ročníků s tím,že by byly platby prováděny až za třicet let až by šly do důchodu.Jestli by měl stát za třicet let peníze,nedokáže zaručit nikdo.

   Smazat
 4. ANOfert a Babiš by měli v Praze otevřít síň slávy kapitalismu, kde by úspěchy, které dokázalo 28 let rozkrádání státu reprezentovali postavy zlodějských miliardářů p pořadí od : Koženého, Železného, Klause, Ježka, Krejčíře, Ritiga, Zemana, Bakaly, Otavy, Koláčka, Babiše a ostatních darebáků , co místo práce usilovně "makali" !! Doufám, že nabubřelý oligarcha Babiš skončí politickou dráhu stejně jako ji začal !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám vadí chlap, který snižuje zadlužení? To je důvod ho nazývat nabubřelým? Je potřeba aby řídil stát, jako svoje fabriky. Andreji do nich!

   Smazat
  2. 11.08.Babiš je obyčejný zloděj,likvidátor českého zemědělství,podorovatel Monsanta.Žádné zadlužení nesnížil,je to jen dalšjeho blâbol,zadlužení neustále narůstá.Už ty koblihy nežerte.

   Smazat
  3. to 12:24
   Když chybí argumenty přijdou ke slovu nadávky.Pokud víte, že Babiš je zloděj a máte důkazy, jste povinen ho udat, pokud ne, tak drž hubu srágoro.

   Smazat
  4. 13.36.nejdriv si precti ,jak nabyl majetek,a pak neco mel,ty havlův potrate.

   Smazat
  5. to 15:18
   Tak potratem můžeš být akorát ty sám, já jsem stoupenec pana Babiše a fandím mu, až se dostane skutečně k moci, tak obleče všechny ty novodobé zloděje po roce 89 do tepláků, tak jen dávej bacha aby jsi nebyl mezi nimi.

   Smazat
  6. Tak to te lituju,bezmozku.Podivej se,co udelali oligarchove z Ukrajiny.Ale blbovi nema cenu neco vysvetlovat,casem pochopis,nebo spis nepochopis,jak jsi naivni.

   Smazat
  7. Sorry,jako....

   Smazat
 5. Sorry jako
  http://pravyprostor.cz/jak-se-bavi-internet-sorry-jako/

  OdpovědětSmazat
 6. Babiš mnohé kopíruje ze Slovenska. EET tam má úspěch. Velké podvodníky sleduje Kobra a přináší i velké sumy peněz do státní pokladny. Na živnostníky je EET, a také úspěšná. V pokladnách nemají dvojí softwer( jeden poklad.účet pro zákazníka a druhý, podstatně s nižší cenou, pro stát). Tím se značně zvýšil příjem státní pokladny. Živnostníci státu odvádějí ne nejnižší odvody, aby po odchodu do důchodů dostávali nejnižší důchod a pobírali sociální dávky, ale skutečné odvody, podle výdělků. Není vám do očí bijící, že živnostníci odkázaní na sociální dávky bydlí v přepychových vilách, jezdí v drahých autech, dovolenky jen v exotice atd?(Čest výjimkám, kteří jsou poctiví).
  Babiš s druhým pilířem šlapnul vedle. Ten na Slovensku funguje, ale už ne povinně a výsledek je ten, že po odchodu do důchodů účastník nepobírá švýcarskýdůchod, ale pouhých 26eur měsíčně!!! Taková je skutečnost.

  OdpovědětSmazat
 7. Ještě dodávám, že z těchto peněz se financují nákladné projekty jako:bezplatné cestovné železnici pro studenty a důchodce, pravidelný vánoční příspěvek důchodcům, staví se široká síť jeslí a školek, příspěvky na lyžařské zájezdy školáků zvýšily počet děti na nich, zvýšily se dávky pro děti a mnoho dalších. Čili vláda Smeru z těchto peněz realizuje sociální programy.

  OdpovědětSmazat
 8. Antisemitismus přivedl na svět přátelštější pohled na židy, antibabišismus přivádí na svět oblibu ANO, antirusismus vedl k růstu poznání slovanské vzájemnosti. Antizemanismus vztekající se pražské kavárny povede k hladkému zvolení Zemana. Prostě je zřejmé, že český národ jen tak lehce neupadá ve fanatismus a nerad si pěstuje umělé nenávisti tu i onde. Na DRUHÉ STRANĚ MU ALE DOST DLOUHO TRVÁ, NEŽ ODHALÍ NÁRODNÍ ŠKŮDCE, AŤ JIŽ TUNELÁŘE NÁRODNÍHO MAJETKU, NEBO KOLABORANTY HISTORICKY ÚHLAVNÍCH NEPŘÁTEL ČECHŮ.

  OdpovědětSmazat
 9. Ministr Války kdyby odešel, bylo by na čase,,,

  OdpovědětSmazat
 10. Babiš je zatím pro náš stát a potažmo lidi přínosem, ale mněl by se zbavit vlastizrádce a kolaboranta západu Stropnického, jinak volím komanče. Socani by byli alternativa, ale včele s přizdisráčem Sobotkou jsou nepoužjitelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš přínosem?No potěš prdel.....

   Smazat
  2. 13 50 Babiš místo, aby se Stropnického zbavil, tak ho nechal sněmu za
   místopředsedou hnutí ANO.
   Stropnický tak bude mít usnadněnou cestu ke kandidatuře na prezidenta republiky a Žilková k představě, jak ji budou
   "obohacovat" migranti z Afriky a Středního Východu na Pražském hradě.
   Ten"přínos" Babiš se nám ještě vybarví, nebudeme se stačit ještě více "divit"...

   Smazat
 11. Já bych Babiše nespojoval s komunismem,ale s Trockysmem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja bych se zase na Babise vy.ral a nevolil ho.

   Smazat
  2. to 16:20
   Až se naučíš českou gramatiku tak si spojuj co chceš.

   Smazat
 12. Babiš nejde proti všem, ale naopak všichni, kdož cítí nezvratnost prohry své partaje ve volbách 2017 jdou proti Babišovi. I autor článku je nesen - možná že ne nezištně - antibabišovstvím. Ale co tě nezabije, to tě posílí a zatím Kubiciády, které na ANO střílí všichni okolo, dopadají jakoby bumerang do vlastních řad. Babiš ani nepotřebuje geniální program - snad ani žádné podfuky, jako ostatní strany na pravici včetně soc. dem. nepotřebuje. ANO ZATÍM VNÍMÁ POTŘEBY OBČANŮ A NEVYPADÁ TO, JAK TO BYLO ZA VLÁD TOP 09 ČI ODS, ŽE TO BYLY JEN MELODRAMATA SLIBŮ S NULOVÝM NEBO HLAVNĚ NEGATIVNÍM KONCEM. Nejsem volič pravice, ale fandím straně ANO, aby našla dost voličů, nejlépe tolik, aby se nemusela dělit o vládu s totálně sprofanovanými partajemi, které byly dosud u moci. Strana se musí ale připravit na podrazy, které možná přerostou "kvalitou" Kubiceho zprávu neblahé paměti. ANO se musí připravit na podrazy zevnitř, od svých některých takypolitiků, neb ani jí se nevyhnou zkorumpovaní bratří a veksláci "politického přesvědčení". ANO bude muset i tlumit ambice některých svých členů vystoupat na hrad českých králů. Zatím tam takovou osobnost nemají a zejména nebude mít perspektivu nikdo, kdo je spojen s válkami, které vedeme a s hromadami mrtvol, které po sobě zanecháváme. Ano si bude muset dávat pozor i na ty, kteří se potřebují vyšplhat na výsluní pro moc a peníze a už předem kují zradu. Dojeli na to všechny partaje, počínaje KSČ po r. 1948, ODS po Sarajevském atentátu, soc. dem. po podrazu Zemana. Na ANO je velmi sympatická snaha o redukci počtu poslanců a zejména jejich doživotních mandátů. Také snaha o redukci ministerstev a další byrokracie uvítají i občané. ANO by ale mělo velmi cíleně připravovat studijně své lidi na posty ministrů - tyto funkce nejsou jen politické, ale též odborné a vybírat lidi, kteří nejen proklamují službu občanům, ale kteří ji i naplňují, nehrnou se za slávou a penězi, ale berou politiku jako jiné povolání, ne džob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Jenom doplním, dělení na pravici a levici. Co je na ČSSD levicového, jsou podepsaní pod největšími podrazy, co tato republika dostala.

   Smazat
  2. 17:10 Andrej Babiš, členové a příznivci hnutí ANO skutečně nepotřebují žádný program, který by bylo třeba plnit a možné občany kontrolovat. Těm přece stačí ke "štěstí" koblihy a heslo "Bude lépe"...
   Skutečnost, že každý z nich za ním "vidí" a dělá něco jiného, je pro ně zcela podružná.
   Dosavadní jednání Andreje Babiše a členů hnutí ANO je toho důkazem.

   Smazat
 13. Druhý důchodový pilíř je skutečně pitomost.
  Leč Babišovo hnutí není polit. partají, oni jsou podnikatelským záměrem svého šéfa (co kandiduje zezadu), stejně jako jím byl a je ten druhý pilíř.
  To je sice také program, pro politické řízení společnosti (jmenovitě řízení důchodového zabezpečení) dost svérázný. Protože důchody v ekonomicky nesamostatné zemi a v dnešním světě takto nezajistí ani pán_bu. Tudy cesta nevede.
  A třebaže má Babiš ve svých rukou leccos (Agrofert, média ..), světové fin. trhy však zdaleka ne.
  Takový "program" si ve volbách mohou vybrat snad jen učinění blbci.
  Jsem zvědav i na reakci těch, kdo s tímto původně na "politický trh" vstoupili a kdo se oné zhůvěřilosti dodnes nezřekli. Těch místních pravých kalousko-tupolánků.

  OdpovědětSmazat
 14. Sociální a zdravotní pojištění je podvod. Stát má vybrat na daních tolik aby pokryl všechny sociální potřeby státu průběžně. Samozřejmě že se musí progresivně danit každý příjem nebo zisk který na území státu vznikne. Ta ktéž nedostatek lidí je podvod při současných možnostech robotizace a mezinárodní kooperace protože výroba může jít tam kde je lidí dost a ne tam kde jsou nízké náklady.

  OdpovědětSmazat
 15. Váš koblížek bureš:26. února 2017 21:23

  "Sorry jako", "všeci kradnú" :-)

  OdpovědětSmazat
 16. Stropnický u Babiše povýšil na místopředcedu strany. Tento bezbarvý herecký tragéd a ještě horší politická figura vezme všechno a také všechno udělá dle přání svého páníčka. Domnívám se,že Babiš vyhlásí Stropnického jako kandidáta na funkci prezidenta za hnutí ANO. Tím přitlačí prezidenta Zemana k tomu, aby ho podpořil ve volbách. Babišovi jde hlavně o to, aby volby vyhrál . Tomu podřídí všechno. Prezident Zeman není hloupý a ví to. Pokud na funkci prezidenta bude kandidovat, tak potřebuje Babišovu podporu. Stropnický po volbách kandidaturu odvolá. Plat místopředcedy přece za to stojí a zase se ho nejméně na 4 roky nezbavíme a to ještě nevíme, zda nebude nadále tento zkušený vojenský stratég ministrem války. Uf.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.