Reklama

.

.

neděle 5. února 2017

Vlámský kněz v Sýrii: „Mediální zpravodajství o Sýrii je největší mediální lží naší doby“Vlámský Otec Daniel Maes (78) žije v Sýrii v kláštěře Mar Yakub ze šestého století ve městě Qara, 90kilometrů severně od hlavního města Damašku. Otec Daniel byl svědkem „občanské války“ a podle něj jsou západní zprávy o konfliktu velmi zavádějící. Stručně řečeno: „Američané a jejich spojenci chtějí zemi úplně zničit.“

Redaktor: Jste velmi kritický k mediálnímu pokrytí ohledně Sýrie. Co vás trápí?

Otec Daniel: Myšlenka, že se proti prezidentu Asadovi konala všeobecná vzpoura, je zcela nepravdivá. Byl jsem v Qara od roku 2010 a na vlastní či jsem viděl, jak provokatéři ze zemí mimo Sýrii organizovali protesty proti vládě a verbovali mladé lidi. Toto bylo filmováno a vysíláno televizí Al-Džazíra k vyvolání dojmu, že se koná povstání. Ve snaze zasít náboženské a etnické nesváry mezi syrský lid byly na sunnitských a křesťanských komunitách spáchány vraždy. Zatímco podle mých zkušeností byli ve skutečnosti obyvatelé Sýrie velmi jednotní.

Před válkou to byla harmonická země: sekulární stát, ve kterém žily různé náboženské komunity bok po boku v míru. Neexistovala žádná chudoba, vzdělání bylo zdarma a lékařská péče na dobré úrovni. Pouze nebylo možné svobodně vyjadřovat své politické názory, ale o to většina lidí nestarala.

Al-Arabíja: Matka Agnes-Mariam z vašeho kláštera Mar Yakub („Saint Jacob“ -Svatý Jakub) je obviněna z podpory režimu. Má přátele na nejvyšší úrovni.

Otec Daniel:  Matka Agnes-Mariam pomáhá obyvatelům: nedávno otevřela vývařovnu v Aleppu, kde připravuje 5x týdně 25.000 jídel. Podívejte se, je zázrak, že jsme stále na živu. Za to dlužíme armádě Asadovy vlády a Vladimiru Putinovi, protože se rozhodl zasáhnout, když rebelové hrozili převzít moc.
Když se v Qara usadily tisíce teroristů, začali jsme se bát o své životy. Přišli ze států Perského zálivu, Saúdské Arábie, Evropy, Turecka, Libye, bylo tam mnoho Čečenců. Zformovali cizí okupační síly, všechno společně s Al-Káidou a dalšími teroristy. Po zuby ozbrojení Západem a jeho spojenci s úmyslem jednat proti nám, doslova řekli: „tahle země teď patří nám“. Často byli pod vlivem drog, bojovali mezi sebou, večer nahodile stříleli. Museli jsme se na dlouhou dobu schovat do krypty kláštera. Když je syrská armáda zahnala pryč, všichni jsme byli šťastní: syrští občané, protože zahraniční rebely nenáviděli, a my, protože se vrátil mír.

Reportér: Říkáte, že syrská armáda chrání civilisty, přesto existují všechny možné druhy zpráv o válečných zločinech spáchaných Asadovými silami, jako je bombardování barelovými bombami.

Otec Daniel: Vy nevíte, že mediální zpravodajství o Sýrii je největší lží naší doby? Uvádějí o Asadovi čisté nesmysly: ve skutečnosti to byli rebelové, kdo drancoval a zabíjel. Myslíte si, že syrští lidé jsou hloupí? Myslíte si, že tito lidé byli donuceni fandit Asadovi a Putinovi? Jsou to Američané, kdo v tom všem mají prsty, kvůli ropovodům a přírodním zdrojům v tomto regionu a pro záměr škodit Putinovi.

Saúdská Arábie a Katar chtějí v Sýrii založit sunnitský stát, bez svobody náboženství. Proto Asad musí jít. Víte, když se syrská armáda připravovala na bitvu v Aleppu, přišli si ke mě muslimští vojáci pro požehnání. Mezi obyčejnými muslimy a křesťany tady žádný problém není. To jsou ti radikální muslimové, Západem podporovaní rebelové, kteří nás chtějí masakrovat. Oni všichni jsou Al-Káida a IS. Už nejsou k dispozici žádní umírnění rebelové.

Al-Arabíja: Jednou jste zmínil Hillary Clintonovou jako „ďábla ve svěcené vodě“, protože jako ministryně zahraničí úmyslně zhoršila konflikt.

Otec Daniel: Jsem spokojený s Trumpem. Vidí, co chápe každý normální člověk: že by Spojené státy měly přestat podkopávat země, které disponují přírodními zdroji.  Americký pokus zavádět unipolární svět je problémem největším. Trump chápe, že radikální islám je větší hrozbou než Rusko.
Co se budu starat, jestli si občas sundá kalhoty. Pokud Trump praktikuje geopolitiku takovou cestou, jakou slíbil, pak budoucnost vypadá jasně.  Potom bude jeho přístup podobný tomu Putinovu. A doufám, že potom bude řešení i pro Sýrii a vrátí se mír.

Al-Arabíja: Chápete, že vaše analýza je kontroverzní a setká se s množstvím kritiky?

Otec Daniel: Hovořím na základě osobního pozorování. A nikdo mi nemusí věřit, že? Ale jednu věc vím: média mohou buďto přispět k masakru syrského lidu, anebo syrským lidem pomoci tím, že ho budou medializovat.  Bohužel, mezi novináři existuje velké množství sluhů a zbabělců.


Překlad Messin 

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/the-media-coverage-on-syria-is-the-biggest-media-lie-of-our-time-interview-with-flemish-priest-in-syria/5571199

22 komentářů :

 1. Super, konečně se začíná psát a říkat pravda, kterou i tak každý normálně uvažující a myslící člověk věděl už dávno. Jen tak dál a víc. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale měli by to uveřejnit třeba v tom Holandsku, nebo Německu, takhle to je málo platné.

   Vymazat
 2. Jenom slouha zlodějských kurev to nechce vědět,však oni si vzpomenou, až budou rožněni,ale to bude již pozdě.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdepak je ten prďola, co tady pořád píše ty nesmysly o "tyranovi Asadovi" a "syrských bojovnících za svobodu"? To vždy musí přijít nějaký otec Daniel Maes nebo americký prezident aby mu řekl, jaký je hňup?

  OdpovědětVymazat
 4. Je sice moc pěkné, že rozhovor s otcem Danielem byl uveřejněn na NR. Bohužel dokud ho nezveřejní veřejno právní média (ČT, Nova, Prima, a další a též tisk), tak tomu bohužel nikdo z lidí v ČR moc věřit nebude. Stráky NR sleduje jen velmi málo lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak je šířme ;)

   My už to děláme, soukromé facebooky, mejly;)

   Šířte informqce BOJUJTE ;)

   My takto také bojujeme ;)

   https://m.facebook.com/SPDmoravskoslezsky/

   Vymazat
  2. 22:39 Nemáš pravdu. Ja poznám len vo svojom okolí dosť ľudí, ktorí na žiadne alternatívne spravodajstvá nechodia, ale tým výmyslom a klamstvám o Sýrii, ktoré produkujú lžimédiá, vôbec neveria.

   Vymazat
  3. Taky znám dost lidí, kteří čtou nemainstreamová média, protože těm lžím v ČT a spol. už dávno nevěří.

   Vymazat
  4. Voliči SPD: je vidět, že jste na té Moravě už úplně zhloupli. Křičíte, že chcete samostatnou Moravu, ale už vám nevadí, že tady bude vládnout Slovák a Japonec.

   Vymazat
  5. Anonymní6. února 2017 15:41 - ty opravdu jsi ještě větší blbec než jsem si myslel. Je mi úplně jeno kdo bude vládnout, hlavně když bude vládnout spravedlivě a ve prospech republiky.
   -----------------------------------------
   Co se týká tvojí nemístné a hloupé poznámky, že jsme na Moravě úplně zhloupli ti můžu sděli, že jsi zhloupl jedině ty. Kdyby byla Morava samostatnou zemí, nebo i státem (samozřejmě v historických hranicích), bylo by na Moravě dobře. Na Moravě je jak průmysl, tak i zemědělství a Movavané jsou velmi pracovití lidé. Moravané jsou lidé upřímní a přímí, kdežto Čechové jsou "podvraťáci"(neber to doslova, nejsou všichgni stejní), kteří se snaží získávat výhody jen pro sebe. V historické době kdy existovala Velká Morava, tak moc nechybělo a Moravané a Čechové spolu válčili,o což se mnaximálně zasloužili Čechové, a to se nezapomíná ani po tolika stoletích.

   Vymazat
  6. Proč tu ventilujete báchorky a "moravské pověsti české"? Všimněte si spíš moravských poslanců v parlamentu ČR. To je opravdu reprezentace! Tak si udělejte nejdřív na Moravě pořádek - přímý a upřímný, pracovitý a hlavně nečeský! hahahaha

   Vymazat
 5. Ale vždyť to tamní faráři říkají celou dobu.
  Stačí občas mrknout i na zprávy z Vatikánu.
  Faráři, působící v Sýrii, se modlili od počátku za vítězství ruských zbraní. Mimo jiné poukazovali na to, že v Aleppu dělají bordel akorát kozomrdi, kteří používají i chemické zbraně, přesněji chlor.

  OdpovědětVymazat
 6. Vagtikán mlčí o tejto problematike, radšej sa stará o podporu migrácie -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to asi takto - od 47min40s. :
   https://www.youtube.com/watch?v=XXbsdwK-u00

   Masivní hereze. Děda.

   Vymazat
 7. Cenzoři video zablokovali,nyní je nedostupné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš pravdu odkaz od 47min40s. :
   https://www.youtube.com/watch?v=XXbsdwK-u00
   je normálě přístupý. Je to odkaz na Svobodné radio kde hovoří biskup Timotej o současném světě.

   Vymazat
 8. Novináři by si měli být vědomi toho, kdy jsou "novináři" a kdy "propagandisté". Na propagandisty čeká Norimberký tribunál II - pro ty šťastnější, pro ty zbytky, na kterých se bude vydováděné společenství chtít předvést pro budoucnost jako humánní.

  OdpovědětVymazat
 9. A to v neděli bylo řečeno,že se nic nemaže a necenzuruje,pouze pokud by byl ohrožen stát!Tak p.Chovanče,kdo nám tady stále lže?Sexprestitut Janda s StBačkou Romancovovou se snaží,až se z nich kouří!Bohužel,jsou tak nevzdělaní,že nedokáží posoudit,co je pravda a co lež a naopak!Naštěstí většina rozumných lidí o Sýrii a Ukrajině není závislá na takových lidech,jako jsou oni a další podpiňďousové,v čele s celou vládou!Amerika je největším lhářem a agresorem! Trump to nebude mít lehké v boji s takovými megasráči ,jako jsou novináři a blízcí Sorose!

  OdpovědětVymazat
 10. Popis asi pravdivý.Bohužel,církev se podle řečí
  papeže a dalších církevních činitelů se chystá
  spíš k podpoře migrace,než čehokoliv jiného.Je to
  stále stejné-na jazyku med a v srdci jed.Po celou
  dobu existence křesťanství.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat