Reklama

.

.

úterý 7. února 2017

Volby17/004: Lidovci - hra vabank. Proč?

Radim Valenčík
7. 2. 2017  blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY.


Včera jsem uveřejnil komentář k výsledkům výzkumu volebních preferencí a již zde máme jednu z turbulencí, které mohou podstatným způsobem ovlivnit výsledek voleb. O co jde?

Lidovci rozjeli hru vabank a těžko z ní mohou couvnout, viz:

"Lidovci po několikahodinovém rokování v Brně rozhodli, že chtějí s hnutím Starostové a nezávislí vytvořit pro podzimní sněmovní volby přímou dvojkoalici."

"Delegáti celostátní konference pověřili předsednictvo, abychom vyjednávali o spolupráci do poslaneckých voleb v roce 2017 s hnutím Starostové a nezávislí ve formě přímé volební koalice," oznámil šéf strany Pavel Bělobrádek.

Lidovci akceptují i skutečnost, že v tom případě je pro ně podmínkou vstupu do Sněmovny překonání desetiprocentní hranice. "Věříme si, že budeme mít více než deset procent," řekl Bělobrádek.

Definitivní rozhodnutí o spolupráci má padnout do konce února. A nemusela by se zřejmě týkat jen letošních voleb. Podle Bělobrádka by měla obě uskupení spolupracovat dlouhodobě."----

https://www.novinky.cz/domaci/428440-lidovci-chteji-jit-do-voleb-se-stan-ve-dvojkoalici-veri-si-na-dvouciferny-vysledek.html

Pokud skutečně půjdou jako čistá dvojkoalice, vystavují se značnému riziku, protože i oni spadají pod velmi rizikový faktor averze k tradičním stranám. Averze vyplývající ze skutečnosti, že strany, které neobnaží příčiny současných problémů a neukážou cestu jejich řešení, slouží v globální hře jen a jen k jejich kamuflování. A jako takové jsou to strany nevolitelné. A pak se limit 10 procent pro čistou koalici může ukázat jako smrtelný.

Standardní volební model říká následující:

1. Vyhraje Babiš s velkou převahou (až 30 % bez přepočtu).

2. Na druhém místě sice sterilní, ale stabilní KSČM - ne mnoho nad 10 %.

3. Na třetím místě s mírnými rozdíly (6-8 %) ODS, ČSSD, KDU-ČSL, možná Okamura (se Zemanovci?), nebo Piráti (zde bude velmi záležet na tom, jak budou jednotlivé strany reagovat na aktuální vývoj a turbulence dolaďování i výraznějšími změnami svých programů a prezentace svých programů). Prakticky všechny z uvedených stran mají v této oblasti značné rezervy. A do PS se dostanou maximálně čtyři z těchto pěti stran.

4. Tučný zbytek, cca 15 % se přerozdělí.

Co by tento výsledek znamenal?

Pak by Babiš uzavřel koalici s KDU-ČSL, ale ústavní zákony bude prosazovat s KSČM.

Lidovci nechtějí vládnout proti ústavní většině a tak spolu se STAN chtějí vytvořit odvážnou 10% koalici, resp. nechtějí "protivládní" ústavní většinu připustit a dokonce jsou ochotni hazardovat. (Pokračování)

To považuji za první PŘEDVOLEBNĺ TURBULENCI. Jejich existenci jsem předpověděl v prvním dílu tohoto seriálu, viz:

"...stávající politické subjekty nevyužijí to, co se jim nabízí (to, že skutečné reformy, které by řešily současné problémy s minimálními riziky a dopady na lidi, lze odstartovat prakticky okamžitě). Jejich reprezentace jsou jednak nekvalifikované a jednak příliš zahleděny do sebe, především si však zvykly považovat za normální to, co normální není. Pak ovšem tyto strany, resp. jejich reprezentace, budou velmi překvapeny turbulencemi, které je čekají jak před volbami, tak i po volbách."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4228-volby17-001-uvodni-clanek-k-serialu.html

A v tom je právě problém statečného gesta KDU-ČSL. Jde do velké nejistoty, protože předvolební turbulence, k nimž tímto dalo KDU-ČSL podnět, budou hodně velké.

Významné zde je, že zatímco v případě střetu mezi Babišem a Sobotkou v kauze "Šlachta" (který bude též ovlivňovat výsledek voleb a kterému ještě věnujeme pozornost) se hrocením situace zastírá podstata toho, o co jde ve společnosti (a potažmo ve volbách 2017) a tím se snižuje laťka pro roli programů, tak akt KDU-ČSL nastavuje laťku o dost výš a bude nutit všechny strany (včetně lidovců) k větší snaze o pochopení reality.

Bude to velmi zajímavá podívaná.

(Pokračování)
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4236-volby17-004-lidovci-hra-vabank-proc.html

32 komentářů :

 1. A "voly pujdou volit voly v Nemeckém chalifátu Česko v posledních svobodních volbách búúúúú"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se bucet český tvl.

   Vymazat
  2. Nechtěl by sis nechat ty svoje splašky pro svoji rodinu ty pablbe 15.54?

   Vymazat
  3. 15:54 pouze bych upřesnil: "voli půjdou volit voly ....", jinak souhlas

   Vymazat
 2. Spojení je to dobrý. Gazdík je základní jednotka blbosti a albínbrada zase jednotka pokrytectví. Tak jaká turbulence.Ať jdou společně do hajzlu, kde už dávno patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím se ohradit, 1 gazdík je základní jednotka vyčuranosti, který prodává starosty té partaji, která dá více.

   Vymazat
  2. nemáš pravdu, jednotkou vyčůranosti je jeden ožrala kalousek.

   Vymazat
  3. STAN (převlečená TOPka) to je "česká KDU." Lidovci sbírají hlasy hlavně na Moravě (v Čechách se jim tradičně nedaří), STAN bude doplňovat lidovecký výpadek v Čechách. Mají to krásně a vyčůraně vymyšleno. http://volby.idnes.cz/poslanecka-snemovna-2013.aspx

   Vymazat
 3. Starostové, "nezávislí", zelení, puntíkatí, všechno převlečená verbež. Když dojde na lámání chleba, poškodí republika. Všichni ale mají společného nepřítele, Babiše. Volba je jasná, ANO a nebude to horší volba, než ČSSD, nebo KDU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ANO je snad ta nejhorší volba jaka by nás mohla potkat. Vy jste stále ještě nepochopil, že Babiš je jenom vychytralý hokynár. Jeho ANO je podnikatelský projekt stejně jako VV - máme na skladě různé názory jen si mily voliči račte vybrat, od pana profesora Zlatusky až po CHalupu. Pro každého neco, u nás si vybere každý. A naivní lidé mu na tu habaduru opět skoci. Je to až neuvěřitelné.

   Vymazat
  2. A proč píšete takové urážky ( vychytralý hokynář apod.) 19.38? Babiš vykradl majetek České republiky? Babiš zničil průmysl a zemědělství? Babiš zmrzačil školství a zdravotnictví? Babiš prodal energie a vodu? Jste zfanatizovaný poskok a mediální přizdisráč - co píšou media, to je zákon? Nejste naivní - jste nactiutrhačský. Jan Sladký - Kozina by se hnusem obracel v hrobě vy bojovníku.

   Vymazat
  3. Jaké urážky? Urážíte akorát vy, bez jakýchkoliv argumentů. Babiš je právě jedním z těch, kteří se podíleli na rozvacení našeho zemědělství. Zemědělským podnikům jeho firmy neplatily a když se kůli němu dostali do dluhů tak tak zinscenoval tzv. nepřátelské převzetí čímž de facto zemědělce o jejich majetek okradl. A to nemluvím o lumpárnách např. kolem kauz "pět na stole v českejch","čapí hnízdo atd. Kdo má hodně, chce ještě víc...

   Vymazat
  4. 7:03 když toho tolik víte proč už nejste na polici s trestním oznámením? Víte starou belu a jen papouškujete seskupení anti-Babiš H.B.

   Vymazat
  5. Já nic nepapouškuji, ale vy mlatíte prázdnou slámu bez argumentů ANOnyme. Kdo má na výplatní listině Šlachtu, toho asi jen tak nezavřou, když v tom chce umět chodit, musí slyšet trávu růst. Ale buďte ujištěn, lidé jako vy ještě budou mrkat na drát. Babiš říká že chce zprivatizovat Budvar a zbytek ČEZu - skvělé národohospodářské rozhodnutí! Konec konců, jak už tady někdo píše:"Udělá si biftek z Osličkuotřesse na ohýnku ze Stolečkuprostřise." Prý proč by měl stát vařit pivo? No přece protože by ho mohl vařit Agrofert! Kapišto?!

   Vymazat
 4. Nevím co máme s ťech voleb kdiž nadpolovičná věčina ofcí pořád volí samí a ti isté jedince a když kandiduje nejaká pronárodní strana tak se médijím dají ofce proválcovat,pak nač je to platný.

  OdpovědětVymazat
 5. Gazdík se raduje že mu lidovci skočili na špek, jinak nemá na návrat do milované sněmovny naději. Operuje při tom klamavou reklamou, že to jsou starostové - ať zveřejní,m kolik mají členů,prý asi 200, škoda že většina starostů neprotestuje, že se propaguje jejich jménem. Není také nezávislý, vždycky se přilepí na nějakou vládní stranu. Lidovci na to asi doplatí, přes 5% by se dostali,s Gazdíkem dostali přes 10 asi ne. Hodně příznivců ztratili tou prosudetskou aktivitou, jak Bělobrádek jim tam šel k jejich domu v Mnichově položit květiny, nevím za co. A hlavně zrádce Herman, přímý exponent sudeťáků v ČR a přímo i ve vládě, ten jim odebere dost procent, i s těmi jeho mocenskými ambicemi. Také jak vyhrožovali odchodem z vlády a vládní krizí když se někdo jen křivě podívá na ty hanebné církevní restituce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:16 Gazdík i Lidovci propadli okouzlení z výsledků STAN v komunálních volbách. Jenže na celostátní úrovni to je jinak. Souručenství STAN s TOP09 v parlamentu musí každého soudného člověka odradit od toho, aby jim dal v parlamentních volbách hlas.

   Vymazat
 6. Anonymní 17:16
  Vystihl jste to dobře.Starostové by se nemuseli dostat do parlamentu,ale když bude jako druhý na společné kandidátce,tak má velkou naději.Jako třetí na té kandidátce bude Herman.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to jen o blbosti voličů.
  V případě lidovců a starostů o absolutní blbosti voličů.
  Protože vytáhnout lidovce z pekla zpět na výsluní, navíc v čele s tím zrzavým árijcem na antidepresivech, mohli jen skuteční absolutní dementi. Taky se jim a nám všem opět předvedli. Herman, Gabal a jiné žumpy.
  Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

  OdpovědětVymazat
 8. To spojení dvou minus znamená pro matematiky plus. Ale v politice? Luďáci mají oporu na venkově, zvláště na tom, který v r. 1939 velice fandil Tisovi, Hlinkovým gardistům a samostatnému Slovenskému štátu, tedy vlastně okupací Čech a Moravy nacisty v naději, že budou Ádou přifařeni pod křídla těch, kteří na mne řvali, když jsem jako dítě utíkal ze Slovenska v březnu 1939 "na stráž" a mne naučili odpovídat zdvořile "nestraš". Starostliví a závislí? Nevím co je to za ideovou sbírku, jaký mohou mít šéfící jednotící program pro občany a obce, snad své bezedné kapsy. Takže dvě minusové strany i po sbratření a zesestření zůstanou jen 2 x minus. Takže luďáky a bezstarostné včetně závislých na penězích možno škrtnout. Babiš, pokud ustojí tu soustředěnou propagandu všehochutných politiků CZ by snad za zkoušku stál. Zatím aspoň nemá v plánu odrbat chudé a ještě chudší, spíše má spadeno na chronické neplatiče daní a těch je u nás mezi horními desetitisíci aspoň sto tisíc. Třeba také nebude ani fandit horečnému zbrojení a 3. světové, asi ví, že by mu pak ten miliardový majetek, který dal nyní do frcu (zástavy) neměl už kdo vracet. Jenže prosím vás je normální, aby boháč se tolik namáhal prací v politice mezi jinak skvostným souborem blbců? Proč si nežije dál poklidným životem rentiéra? Že by se bál, že by prostým pozorováním politických šašků na české scéně se uplácal chechotem k smrti a tedy, že mu hrozí zalknutí slzami smíchu? Moc bych přál panu Babišovi, aby se dožil důchodu a mohl sepsat knihu "Můj život s politiky". I nbárod, byť opožděně se rád zasměje. Měl by si ale obstarat nějakého dobrého karikaturistu typu Renčína, který by to dobře okořenil. Pan Okamura - vše vypadá solidně, aspoň to co říká a to co hájí. Jen ty, slušně řečeno, zmetky, co vytáhl na politickou scénu, to byl debakl. Asociální antidemokraty - horší než byli menševici - to přece člověk i po resekci větší poloviny mozku nemůže volit. Tloustnou a navíc kopají do posledních svých členů, kteří se hlásí ke kořenům své strany. A nafukují se, jen se podívejte na Sobotkovu papulu. O-D-S to je totéž na pravici, protiobrčanská a protidemokratická partaj s plujícím programem jako na ledové kře, ani profesorský rozumbrada (Zeman dobře ví, proč odmítá podepisovat jen tak nazdařbůh jmenovací dekrety) to nevylepšil. Piráti? To je parta hec, jistě do nepohody dobrá taškařice, ale nic více. Soudruzi? Asi budou druzí, ale ve své apatii nejspíše první. Jeden by je volil už proto, aby naštval Klousky v ŤOPCE puťce. To je asi za posledních 26 roků ČR nejpovedenější partaj a její soudobý fýrer? On je zachránce naší skvělé tele víze, jen aby o tu srandu jeho tele vízních kabaretů občané nepřišli, tak si ji pouští, jinak by vysílala jen pro svého řídi tele. Tak snad na volby "natisknout" červené karty pro pražskou kavárnu a spol. a normální pro babišovce. To by mohlo rozhodnout. Ostatně v USA mají také prakticky jen dvě partaje, v Britanii takřka "jak by smet", za soudruhů jsme si dokonce vystačili s jednou a volby měly stejnou cenu. Tak ahoj na podzim u urny - ne vaši, ale volební, i když výsledek může rozhodnout i o té vaši.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. k Babišovi:tady přeci nejde o jednoho člověka,
   který něco dělá a pak umře.
   Jde o LEGALIZACI privatizace,ozbrojená moc,
   uzákoněná moc,přepisování dějin.
   jak to MYSLÍTE:
   Babiš bohatý
   Vonásek chudý

   Vymazat
  2. Babviše nevolit!!!

   Vymazat
  3. Naopak - volit! Je to jediná spása pro naši vykradenou a zmrzačenou zem.

   Vymazat
  4. Volba Babiše, je vykročením vstříc Merkelové, Junckerovi a vůbec současné politice EU. Politice, která devastuje státy Evropy.
   Jeho lidé, jako Telička na postu místopředsedy evropského parlamentu, nebo Jourová jako eurokomisařka, to realizují. Nejsou na těchto pozicích nezaslouženě.
   Babišovo ANO pracuje v EU proti zájmům České republiky, i když sám Babiš se farizejsky tváří, že je mu vlastně celá EU z duše protivná (evropské dotace jeho firmám, však už nikoliv). P.K.

   Vymazat
 9. Nelze volit žádnou ze současných parlamentních
  partají.Ty z vyjetých kolejí nikdo nedostane.
  Nové nejsou a tak není koho volit.Nejdřív mě to
  vadilo,ale dnes už je mi to jedno.Jsem starý,
  brzo natáhnu ráfky vy se tady pos--te.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 10. Volební výsledky ANO jsou nafouknuté Stejná taktika jako za Paroubka Pokud vyhrají, tak těsně, a budou v opozici.
  Seskupení KDU a starostové má šanci, pokud dovedou falšovat výsledky.A to třeba dovedou

  OdpovědětVymazat
 11. Pánové, nikdy nepodceňujte lidskou blbost. Nevím, v jakých kruzích se pohybujete, ale já téměř denně mezi lidmi s výučním listem, bohužel, někdy ani to ne. A protože těch je velmi, velmi početná skupina, schválně pozoruji jejich politické preference, ale hlavně důvody, proč své koně preferují. Žasli by jste nad jejich neinformovaností. Hodně mírně řečeno. Já s nimi nerozebírám detaily, protože by to stejně byla ztráta času, ale většina z nich nezná ani Hermanovo úlet se sudeťáky a církevní restituce se jim rozplývají v nekonečných privatizačních zlodějinách. Potvrzuje se tím to, že jeden skandál překryjeme druhým, druhý třetím,... a až jich je tolik, že se v tom prostý občan ztrácí.
  A tak, kalkulujíc s nekonečnou lidskou blbostí a lhostejností, nám stále a stále kandidují Zaorálkové, Kalouskové, Bendové, a lidi je stále dokola volí a volí. Některé dokonce upřednostňují preferenčními hlasy z nevolitelných pozic.
  Mnohokrát jsem se lidem snažil vysvětlit, čím této zemi jejich favorité zavařili. Pokaždé mne uzemní jednoduchou otázkou. A koho volíš ty? A jsem v koncích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hm,to Vás dostali.chápu.
   já se kouknu na jednotlivce,odhadnu kdo je co je co potřebuje
   a jednoho pošlu k Pirátům,druhého k ČSSD atd. nula od nuly.
   S tím vysvětlováním:zemegulu rukou nepřeklopíš,zvlášť když na ní stojíš
   takže klasika:
   - hele vole von z tebe dělá vola,nevol ho
   - hele vole bude kára toho vol,a dkybys viděl
   jeho starou,ta má kozy!

   nehledě na to,dostatečně jednoduché,nebo naopak adrenalinové opoziční weby jsou.
   NWOO má dost široký záběr odkazů.
   Taky musíte šít na tělo.

   jste rovnej,já vím,ale Bože s tímhle materiálem ? :)

   Vymazat
  2. Volte Babiše! Zprivatizuje Budvar, ČEZ a coještě zbývá. Jako v pohádce. Tam si jeden udělal biftek z „Oslíčka otřes se“ na ohníčku ze „Stolečku prostři se“. Aby toho nebylo málo, že?

   Vymazat
 12. Jediný pořádný novinář koalici Starostů s Lidovci rozbije !!!!!
  Lidovci = "církevní restituce" = stát daroval nemovitosti a pozemky v katastrech obcí církvím = to, co mohly mít obce zdarma, za to musí platit.
  Jedná se jen o společný přístup funkcionářů obou stran ke korytům za účelem společného krmení a pomlaskávání z peněz nás všech.

  OdpovědětVymazat