Reklama

.

.

sobota 18. února 2017

Vyhazování peněz na armádu pokračuje


Jiří Paroubek
18.2.2017 Vaše věc


V těchto dnech proběhla v českých médiích informace, že za dva roky uspořádá ministerstvo obrany obří tendr, v kterém bude usilovat o nákup obrněnců za padesát miliard korun pro českou armádu. To je neslýchaná částka, která vlastně kopíruje současný roční rozpočet celého ministerstva obrany.


Je otázkou k čemu uprostřed Evropy, kdy ČR je zemí obklopenou, s výjimkou neutrálního Rakouska, státy NATO, budeme vůbec potřebovat desítky nových obrněnců. Zda na boje expedičních výsadků české armády v dalekém zahraničí, k reprezentaci armády anebo proč vlastně.

Celá věc trochu koresponduje s vyjádřením amerického prezidenta Trumpa, že spojenci musí výrazně zvýšit výdaje na obranu.

Pokud by ČR měla vynakládat na obranu dvě procenta vytvořeného HDP, znamenalo by to, že by se její rozpočet na obranu prakticky zdvojnásobil ze současných 52 miliard na téměř sto miliard korun.

Řekněme si otevřeně, že zde neexistuje žádné nebezpečí, že by ČR nebo okolní státy NATO mohly být reálně napadeny. Rusko, které je mnohými představiteli Západu tímto způsobem často démonizováno, tedy jako potenciální agresor, na obranu vynakládá každoročně 50 – 60 miliard dolarů. USA přes 600 miliard dolarů a evropské státy NATO dalších více než 200 miliard eur. Kdo by si za takových okolností a při takové převaze vojenského a ekonomického potenciálu chtěl stát agresorem proti NATO? Jen politický sebevrah, a tak se Rusko skutečně nechová.

Česká veřejnost by měla velmi bedlivě věnovat pozornost právě této otázce vyzbrojování, protože desítky miliard korun, které v rámci „modernizace české armády“ spadnou zejména do amerických zbrojařských koncernů, by mohly být použity na české zdravotnictví, školství, v sociální oblasti, na vědu a výzkum a podobně.

- - -33 komentářů :

 1. Žoldáci musí být připraveni na okamžik, kdy lidem spadnou šupiny z očí a budou chtít sesadit vládnoucí americké kolaboranty a tyto ocelové "demokratické" prostředky se výborně hodí na potlačování pokojných demonstrací !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co teprve "evropská armáda á policie".
   , čestí vojáci a policisté proti německým civilistům, francouzští v Holandsku, Španělé mlátící slovenské demonstranty a vše pod velením německého Bruselu.

   Toto nechci takže mám jako OKAMUROVEC jasno.

   CZEXIT ;)

   Vymazat
 2. pro všechny voliče kdu ano čssd top09 video aby věděly do čeho jdou:
  http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9067-jestli-tohle-kratke-video-uvidi-pani-merkelova-tak-ji-zarucene-trefi-slak-kdyby-bylo-v-nemcine-tak-by-to-byl-jeji-konec-v-politice.aspx

  k článku jde o to aby si jistí lidé namazaly kapsy....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten, kdo tvoří taková videa to nedělá z lásky k lidem. Jde o lidskou nenávist. Vše jde zneužít pod hesly o dobrém úmyslu.

   Vymazat
  2. Zbrojit se musí! A ne čekat a Putler příjde a začne nám tu poroučet! - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/429721-pence-usa-plne-podporuji-nato-a-budou-vzdy-stat-za-evropou.html

   Vymazat
  3. Po boku rumunských spojenců - Vorvärts! - http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7179-politik-ano-zacleni-cast-ceske-armady-pod-prime-veleni-bundeswehru.htm

   https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   Vymazat
 3. Na obranu země potřebujeme kvantitu. To znamená dostatečný počet vycvičených vojáků a založáků. To by stálo také pěkný ranec, ale mělo by to alespoň logiku. Utrácení miliard za desítky, nebo stovky kusů techniky povede max. k vyzbrojení jedné, nebo dvou divizí. Absolutně nedostatečné pro obranu vlastního území, ale postačující k našemu příspěvku pro expanzní výboje jinde ve světě, které paradoxně nevede k naší bezpečnosti, ale většímu ohrožení. Naše účast v Afghánistánu povede dříve, nebo později k tomu, že se staneme cílovou zemí islámských teroristů. A stále větší protiruská angažovanost, zase jako územím případného odvetného úderu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zalehnout na hranicích do zákopů a čekat je nesmysl. Lidskou společnost zachrání jedině úplně jiný přístup k řešení čehokoliv.A to bohužel lidé ještě moc nechápou.

   Vymazat
  2. 17:12
   Vskutku universální moudrost...

   Vymazat
  3. Bedřich 18.února 2017 17:12
   Jasně, úplně jiný přístup, jak je možný, že mě to už dávno netrklo?!

   Vymazat
  4. lidskou společnost nezachrání lidská společnost.jen bojující lidé zachrání životy
   pár kurev,zalezlých pod postelí.
   jen vraždící žoldáci pomrdají životy lidí.
   Kurvička diskusní má konečně jasno?
   Já taky.Je jedno,jestli zemře kurvička diskusní tam či onde a čí rukou.

   Vymazat
 4. Malý stát takhle vyzbrojenou armádu nepotřebuje, to snad jen zbrojaři. A historie ČR je toho příkladem. Ať si to mocnosti platí sami. A platit jim za přicmrdováním při jejich zájmech? To je nesmysl. Všímejte si, jak se začalo harašit válkou. Proč? Paroubek má zde pravdu. TES

  OdpovědětVymazat
 5. Nevěřte každé pitomosti, tady žádná čeká media nejsou. Je před volbama, tak se objeví podobný článek, nasleduje další a jméno Stropnický, spousta polopravd a ve finální příspěvku bude uveden Babiš.

  OdpovědětVymazat
 6. A je tu opět důvod, proč třeba udržet mzdy na tak nízké úrovni, důchody ve výši 400 euro, téměř nejnižší v eu, nízké sociální výdaje, protože armáda potřebuje dalších 50 miliard. Proti komu? Proti rusku? A v asii nebo africe se opět bojuje za Prahu?, Tož to ať ji hned zbourají.

  OdpovědětVymazat
 7. ...tímto tempem tlaku ze všech stran na náš státeček a pár miliónů obyvatel se dočkáme konce genocidy jenž nás po staletí zužuje.
  Než se nadějete jste jako cikáni*

  OdpovědětVymazat
 8. Debilní Paroubek opět perlí. Armáda, obrana země před vnějším nepřítelem, je nejzákladnější funkce státu a smysl proč státy vznikaly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv, právě naopak! Vždy jako obrana před vnitřním nepřítelem! - http://gci-icg.org/leaflets/proti_valce.htm

   Vymazat
  2. 12:39 Sláva slůvko "debilní" se objevilo. Kdy nás naše armáda ochránila před vnejším nepřítelem? Naposledy to snad byli husité.Ale to prý byli,podle dnešních historiků bandité.Vyhozené peníze.V.J.Horák

   Vymazat
 9. Měl bych lepší řešení. Tento protektorát zakotvit trvale jako další spolkovou zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se svým návrhem jdi do prdele.

   Vymazat
  2. Lepší, jo? Idiote.

   Vymazat
  3. 20:08 - Jasněže jo, rudý škubánku! Konečně bys odtáh s daší komoušskou svoločí do Rusácka, svýho Ráje, mimo jiných bonusů! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
 10. Česká média, kde je kdo viděl? Snad je několik webů lze tak označit. A válka? Bertrand Russell napsal toto: "Válka je následek nadřazenosti, hamižnosti a nudy." Morave

  OdpovědětVymazat
 11. Naším potencionálním nepřítelem jsou naši sousedé ! Na Německo mít nebudeme nikdy , Slovensko a Rakousko s námi nemá žadné územní požadavky , zbývá Polsko , které je nebezpečné kvůli Těšínsku , ovšem má víc než 1000 tanků proti naším 20 a stovky letadel proti naším vypůjčeným 12 ! Co s tím ? Nějaké NATO nás nezachrání , viz Kypr !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Tam číhá nebezpečí, zvláště když vidíme, jakou obsesí Poláci trpí!

   Vymazat
 12. Závazky členů NATO, jsou uvedeny tak mlhavě, že umožňují, aby to byla organizace pro hájení zájmů těch „rovnějších“, mezi „rovnými“. Žádný soudný Čech, od toho nemůže očekávat hájení našich zájmů. Je to pouze potvrzení našeho postavení, jako kolonie.
  Měli bychom si se sousedy, středoevropskými státy, se společnou minulostí, vytvořit vlastní bezpečnostní společenství. Do takového bezpečnostního zajištění, má význam vkládat prostředky. Ale vyhazovat je na hájení cizích zájmů po světě, význam pro nás nemá. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sere tě moc že tu už 3/4 století nebyla válka, viď? Nebo proč máš takovou touhu rozmrdat to co spolehlivě po desetiletí funguje?

   Vymazat
  2. 19:12 - NATO vedlo válu proti Srbům v Bosně (1992-1995) a následně vedlo agresi proti Jugoslávii v roce 1999. Takže nemluv o míru, osle!!!

   Co tu spolehlivě funguje? Nic. Pravý opak.

   NATO nás vtahuje do imperiální války! Spojení s ním hrozí fyzickým vyhlazením českého národa ve výhni vodíkových hlavic odvety. Kdo to nechápe, je čistý vlastizrádce.

   Vymazat
  3. 19.12
   máš máslo na hlavě NATO potřebuješ

   Vymazat
  4. pro 19:12, jsem čistý vlastizrádce, co s tím frajere uděláš? honza 1966

   Vymazat
  5. 19:12 ano, ... spolehlivě fuguje tak,
   že Nato dělá co může,
   aby znovu vyvolalo válku proti Rusku. Děda.

   Vymazat
  6. Anonymní18. února 2017 19:12
   „… proč máš takovou touhu rozmrdat to co spolehlivě po desetiletí funguje?“
   To co takzvaně funguje, je rozbíjení světa armádami zemí NATO. Ale kruhy se stahují. Už je to i v Evropě. Je zřejmé, že USA chtějí zničit Rusko, ale nejsou tak hloupé, aby do dělaly vlastníma rukama. K tomu mají „spojence“ v NATO. Nemyslím si, že bychom se toho měli zúčastňovat. Vlastní armádu bychom měli mít na obranu svého území a nenechat zde operovat zahraniční armády a policie. P.K.

   Vymazat
 13. Pamatuji si to, na vlastní oči jsem to viděl, jenom čirou náhodou nás sousedi nevyhubili. Několik příkladů oné náhody najdete zde.
  Doporučuji všem vám mladším si to přečíst a probudit se:

  http://druhavalkavychod.euweb.cz/lenin.htm

  A dnes, budeme platit a zbrojit, cvičit vojáky, a techniku i s vojáky předávat pod jejich velení. Už se to děje.
  A znovu dělají agresora z Ruska.
  Chtěl jsem umřít co nejpozděj, ale musím si to rozmyslet. Už jsem to viděl. Vidět to podruhé nemám zájem. Na řadě jste vy. Děda.

  OdpovědětVymazat