Reklama

.

.

úterý 7. února 2017

Výzva Iniciativy Ne základnám pro zachování suverenity České republiky

7. 2. 2017
Ústava české republiky se nesmí stát kusem papíru, nemůže být měněna pro potřeby zájmů skupin, jednotlivců, nadnárodních společností, ku prospěchu jiných států a armád jimi ovládaných. Připomínáme slib zákonodárců:
,,Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“. Šestice zákonodárců Jan Hamáček, Ivan Gabal, David Kádner, Marek Ženíšek, Martin Stropnický v čele s poslankyní Janou Černochovou nenašla odvahu projednat s veřejností svůj záměr o změně článku 43 Ústavy České republiky a dostala se tak do rozporu se složeným ústavním slibem.

V Ústavě České republiky jim v čl. 43 k pobytu cizích vojenských sil na našem území, vysílání vojáků naší armády do akcí v zahraničí vadí:

čl.43 odst 4). písm. a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti   
                                    napadení
                                b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní                                        organizace, již je česká republika členem, a to se souhlasem
                                    přijímajícího státu
Drtivá většina voličů, veřejnosti nezná obsah sněmovního tisku č. 956, kterým předkladatelka Jana Černochová chce změnit výše uvedený ústavní článek. Voliči by měli využít svého volebního práva a na svého poslance se obrátit s dotazem, jaké je jeho stanovisko k uvedenému návrhu, zda uvedený sněmovní tisk četl, zda mu je srozumitelný a uvedená fakta jsou relevantní. Stojí za připomenutí, kolik nekvalitních zákonů (proti zájmu všeho lidu) bylo odsouhlaseno a proč?
V části C.1 důvodové zprávy ke změně ústavy, čl.43, ve vysvětlení nezbytnosti navrhované právní úpravy a odůvodnění hlavních principů navrhované právní úpravy Parlamentní institut Sněmovny upozornil, že souhlas Parlamentu může plnit svůj účel jen tehdy, pokud je dostatečně konkrétní. K tomu Parlamentní institut uvádí:
K neurčitému záměru vlády pro futuro (budoucí, nastávající, příští, budoucnost, zítřky)
není možno dát ze strany komor souhlas. Přesněji řečeno, pokud byl dán souhlas nikoliv k určitému vyslání ozbrojených sil, ale k neurčitému záměru, nejsou splněny ústavní náležitosti pro budoucí vládní vyslání a parlamentní souhlas s konkrétním vysláním nebyl přijetím nekonkrétního záměru vysloven.
Předkladatelka změny ústavy čl.43 Jana Černochová to obdivuhodně řeší vyškrtnutí písmen a) b) v odst.4 a navrhuje :
Optimálním řešením by mohlo být zjednodušení ustanovení čl. 43 odst. 4 Ústavy ČR tak, aby vláda mohla rozhodnout o vyslání ozbrojených sil ČR do zahraničí a o pobytu ozbrojených sil jiných států na území ČR bez specifikace účelu vyslání, resp. pobytu (stránka 9 sněmovního tisku č.956)
Mediálně sdělené důvody o nutnosti možnosti záchrany občanů v zahraničí i vysílání vojáků do akcí v zahraničí, kdy tyto činnosti jsou prováděny 4. brigádou rychlého nasazení Armády České republiky od roku 2006, mají do pozadí zatlačit podstatný důvod změny Ústavy, článku 43 odst. 4  a to (futuro) pobyt vojenských sil jiných států na území České republiky.
S časově ohraničeným pobytem cizí armády na našem území tj.60 dnů bude spojena pouze otázka rotace a hlubších rigolů, zničené dálniční sítě České republiky (za průjezdy se neplatí ani jedna Kč).
Poslankyně a poslance jsme požádali, aby zjevně protiústavní záměr, ohrožující suverenitu státu z jednání sněmovny stáhli a k tomu jsme je vyzvali dopisy Iniciativy Ne základnám:
  8.1.2017 Společnost se nedá obejít, má právo rozhodovat o Ústavě České republiky
11.1.2017 Vláda věcí tvých se k tobě navrátí
17.1.2017 Nejsme ovčané!
1.2.2017 Kdo umožňuje válečné zločiny?
Jejich znění je dohledatelné na stránkách iniciativy www.nezakladnam.cr.
Obracíme se na veřejnost s výzvou, nedejte prostor k zničení suverenity našeho státu, přidejte se k naší výzvě a připravovaným protestům. Oslovujte své poslance, podpořte ty, kteří odmítají zamýšlenou změnu.
Než uplatníte své volební právo, sledujte hlasování vámi volených zákonodárců, jaký mají postoj při změně článku 43 Ústavy. Veřejnosti zbyla bohužel jediná možnost, volební lístky umožňují nevolit nevolitelné.

Za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

21 komentářů :

 1. V rozporu s ústavním slibem je většina poslanců a senátorů. Stačí se podívat jak hlasovali pro blaho vlasti...Zrovna tak je v rozporu i pan president jakož to církevní kolaborant*

  OdpovědětVymazat
 2. Ale vždyť v ČT nikdo žádné základny nestaví -nebo staví? A jestli se o něčem takovém občas političí tajtrdlíci někde zmíní, asi jako když si postěžují, že je bolí žaludek -no a co? Oni o něčem žvanit musí, aby ukázali, že jsou ještě naživu, protože když se někdo z nich dlouho neukáže, mohli by si to lidi vysvětlovat, že třeba zesnul.Tak se musí žvanit - dnes se probírají základny? A co se bude probírat zítra?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty to víš 12:40?

   Vymazat
  2. Jo - vím. A ty taky.

   Vymazat
 3. Mě by zajímalo, jak tyto "elity" národa zdůvodňují údajnou potřebu změny Ústavy. No to přece už musí být extra důvod, aby bylo třeba měnit Ústavu, která i takovým hajzlíkům, jako je Kalousek, byla po léta dost dobrá (když pominu nedávné protizemanovské nápady ohledně pravomocí). Musí se jim u toho prášit od huby... Bohužel, favoritem příštích voleb je Babiš se svým Stropnickým a jeho pitomými nápady a ti jedou prounijní a pronatovskou lajnu, takže pokud to většině do voleb nedojde a o tom silně pochybuji, žádná změna k lepšímu nás v tomto ohledu nečeká. Lidé se nechají opít "prorůstovým" rohlíkem, teda koblihou. Mnozí se totiž spokojí s tím, že se krade míň než za Kalouska a bohužel nevidí číhající a mnohem závažnější nebezpečí v delším časovém horizontu, natož pak za roh. Pasivita, naivita a neznalost českých voličů-nevoličů hraje přesně do karet vší této lidské špíně...

  OdpovědětVymazat
 4. Babiš pošle Stropnickýho do kopru, a zatím je jediným politikem, který prokazatelně neukradl státní majetek a neprodal energie a vodu. Je jediným politikem, kdo se od začátku zřekl výplaty toho, čemu ostatní přezdívají "mzda" a bužírují si u přeplněných koryt ( ale to každému asi uniká) Babiš nepociťuje potřebu měnit ústavu, určitě by řekl sorry jako, ale k čemu by to bylo dobrý? Budou volby, a ústava změněna nebude. Budou volby, a političtí špinavci musejí žvanit o sto péro - zejména pak ČSSD - po odsunu ODS je jedinou stranou, kam nalezli a u koryt přežívají dolistopadoví komunisti a jejich potomstvo, podle toho ta strana oranžových nadlidí vypadá.Oni za to nemůžou - to, co zde uspořádávalo převrat a lezlo z kladiv a srpů na modré ptáky a oranžová lákadla, bylo to nejhorší z minula. Jinak to prostě nedokážou. Babiš je jinej level už na první pohled a poslech. Nikomu do zadku lézt nepotřeboval a pořád ještě nepotřebuje, a ten střet zájmů tady byl šestadvacet let normální, ale pochopil, že zrovna proti němu to západem vydržovaní a pasení šaškové na něj vytáhnou i za cenu, že si naserou do hnízda. Taky že si nasrali, ale než budou volby, už se nestihnou svých firem zbavit, a po odstavení od politickejch koryt budou pokračovat u podnikatelskejch aktivitách. Kdyby to tak nemělo být a hrozil by jim odchod na chodník - to by byl panečku jinej řev!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste přesně potvrdil, co jsem napsala ve 12:47. Stačí vám ekonomický růst i to, že se krade výrazně méně než za Kalouska. Tohle všechno pozitivní já na Babišovi vidím. Ale Stropnický je jeho ministr. Kdyby ho chtěl někam poslat, už by to udělal. On se s jeho politikou ztotožňuje, vždyť je to jeho hlavní ANOkůň. Ovšem Babiš je globalista, takže nemá nic proti GMO sračkám, naopak, už v nich jede, NATO podporuje a schvaluje jeho expanzi a EU mu vyhovuje, jen by vyměnil některé figury. On o tom vychytrale moc nemluví, jen když je přímo tázán, na to má jiné, třeba Stropnického. Ale nezapomínejte, že ANO je projektem jednoho muže, Babiše. Neděje se tam nic, co on neschvaluje. Možná je v lecčem lepší než Kalousek, ale systémovou změnu k lepšímu nenabízí ani Babiš. Ale samozřejmě vím, že mu to žere spousta lidí a že nejspíš bude příštím premiérem, bohužel. Takže dál zůstaneme ve vleku nadnárodních institucí typu EU, NATO se všemi jejich demagogiemi. Pak už budu jen doufat, že v jiných členských zemích budou voliči prozíravější a že se to koncentrované zlo rozsype i bez našeho přičinění a my se s tím alespoň svezeme.

   Vymazat
  2. Systémovou změnu má ve svém programu pouze KSČM. Bohužel jen v programu. Papír asi unese vše. T

   Vymazat
  3. Poslanci neberou "mzdu", ale "plat".

   Vymazat
  4. 16:11 No já si myslím, že poslanci nás berou na hůl a dělají z nás hlupáky. A jinak jejich držhubné je značně předimenzované. Za to co dělají by jim stačila mimimální mzda a mohli by to dělat jako vedlejšák(většina to jako vedlešák stejně má).

   Vymazat
 5. pro 13:43 - máte naprostou pravdu. Někdy si říkám, proč lidi fandí Babišovi - a zatím jsem na nic dobrého nepřišla. V podstatě je to stejný podrazák jako Kalousek. A se Stropnickým máte také pravdu - je to jeho kůň. A nejen Stropnický - těch jeho debilů je tam víc. A pokud opravdu bude velkou většinou zvolený, tak nás nečeká nic dobrého! Snad jenom pro toho, kdo chce spolu s NATO hrdině táhnout na Rusa. Doufám, že takových je opravdu málo. Kromě Džandy, Romancovové, Mitrofanova a jemu podobných. Dagmar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidi fandí Babišovi přesně proto, že státní majetek nerozkradl, a za nehtama ho nemá, na rozdíl od vládních hňupů, kteří kradou 26 let a lid na to nic. A největší zločin - prodaná voda a šmejdová fotovoltaika - ani s tím nemá Babiš nic společného. A dál - prodané i značky - Škoda, Prazdroj a jiné - s tím rovněž nemá Babiš nic společného.Se žádnou špínou, a taky, že od začátku nazývá věci pravými jmény, protože si to může dovolit. Nevlezl do vlády jako ostatní kašpaři v tesilových hadrech z panelákových králíkáren, kteří slouží za peníze západu, mocenským zájmům západu, - jsou to prostituti pasení západem, jemuž musí být poplatni. Proto jim Babiš bez obalu řekl, že všichni jsou sprostí zloději, a ve jménu svobody se k českému státu chovali jak žoldnéři v dobytém hradě, a nenechali na pokoji vůbec nic, pod heslem "co můžeš urvat, urvi, co nemůžeš urvat, zkurvi" - Takže všechno je pryč nebo zkurvené. Průmysl a zemědělství je pryč, školství a zdravotnictví je zkurvené -to byl taky projekt západu. S ničím právě uvedeným nemá Babiš nic společného, své mzdy se zřekl - co chcete více od politika, který vstoupil do vlády posraných zlodějů, je v ní tři roky, a celé tři roky mu denně skáčou po krku, k čemuž zrekrutovali všechnu dostupnou špínu, mediální špínou počínaje a na ni navazujícími přitroublými občany konče.Všichni omílají a budou omílat koblihy, Agrofert a hnízdo - na šestadvacet let trvající sprosté zlodějiny se zapomělo. Typicky české -Babišovi nadávat, ano. Všechen politickej šmejd od roku 1990 nechat na pokoji. Oni mohou být v pohodě, a štvát proti Babišovi s plnou podporou pitomečků Čecháčků. Jak české! Copak -rozkradený majetek státu vás nikoho nesere? A první - po šestadvaceti letech - přebytkový rozpočet vám nic neříká? Myslíte, že Babiš měl dokázat nemožné hned, a zázraky do tří dnů, aby byl lid spokojen?

   Vymazat
  2. Chybí jen dodat, že si Babiš všechny ty miliardy vydělal vlastníma rukama. A jak prosazuje majetková přiznání 27 let dozadu. A jak bojuje proti migraci a proti válkám a fašounům na Ukrajině. A jak sbírá víčka od petlahví aby přispěl na onkologicky nemocné děti, které nemají peníze na léčbu. Co všechno ten dobroděj nestihne. T

   Vymazat
  3. 16:13 pokud je to ironie , jak doufám, používej úvozovky.
   Pokud to ironie není - tak jsi ....
   Václav

   Vymazat
  4. Představ si 16-13, že vydělal. Asi je to neuvěřitelný, ale vydělal. A majetková přiznání prosazuje pro ty, kteří vlezli do vlády a do politiky. Kolik měli předtím, a kolik vyrejžovali na politických a vládních korytech. On měl při vstupu do politiky miliardy,a nepopírá to. Zřekl se platu - zatímco ty ostatní pijavice nevědí, kde by se ještě přisály, a cucaly. Nemusí sbírat víčka, zřekl se platu ( opakuji to) a nechal vyměnit ministra zdravotnictví. Co ještě by měl udělat, aby nula, jako jsi ty, přestal nadávat a urážet?

   Vymazat
 6. Všichni zrádci národa budou jednou viset !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:24 Bylo by to hezké

   Vymazat
  2. Včetně všech řadových občanských kolaborantů, kteří si mysleli, že na švajneraj zbohatnou, a taky se nějak dostanou k lizu. A ještě i dnes štvou, anonymně uráží a nadávají těm,kteří zůstali čestní, rozumní a poctiví. Ale jestli budou stačit šibenice.

   Vymazat
 7. Před Babišem a jeho politikou varuji na těchto
  stránkách téměř rok.Právě v souvislosti s tím
  komediantem Stropnickým nebo Zlatuškou.Pokud by
  byl tento Slovák skutečně pro změnu,řady lidí
  by se zbavil.Komediant je pro něho ten nejlepší
  prezident.Babiš bude premiérem a komediant by mu
  v roli prezidenta skvěle pomáhal.Naštěstí není
  komediant vážným kandidátem.Dementní voliči,co
  budou volit babišovce opět spláčí nad výdělkem.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli máte nějaké nevyjasněné spory s Babišem, ostatní lidi do toho laskavě netahejte. Nevím, proč voličům Babiše nadáváte dementi - sám jste zmetek, zfanatizovanej grázl a překrucovač faktů a nikomu nenadávejte Slováků vy hnusnej Čechu. Pan Babiš vážným kandidátem je, a kdo ho bude volit, bude jásat a pak se teprve bude tančit všude. Zlodějská smečka lumpů, kteří majetek státu rozkradli, ale vám je sympatická, zmizí někde v hladomorně, a konečně v ČR zavládne pořádek pro slušné lidi. Jděte se vycpat.

   Vymazat
  2. 21:08 každý má právo na názor. Já osobně bych si o stranu ANO neopřel ani kolo. Je to strana pro jednoho mafiana na jedno použití.
   Václav

   Vymazat