Reklama

.

.

pondělí 6. února 2017

Vzkaz ČT – pýcha předchází pád...Bomba z průzkumu, ČT je manipulativnější, než alternativní internetová média či sociální sítě!

Adam Mikulášek
6.2. 2017   Rukojmí
Ačkoli nejsem čtenářem Sputniku, Russia Today apod., velmi mě potěšil výsledek výzkumu agentury PPM factum research, dle něhož více lidí považuje ČT za manipulativnější než „proruská“ média. Viz např: https://www.mediaguru.cz/2017/02/media-jsou-podle-názoru-cechu-manipulativní/ http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Šok-Češi-hodnotí-Russia-Today-lépe-než-Českou-televizi-A-další-neskutečná-zjištění-474452

Nejhůř dopadly ve výzkumu televize soukromé, tomu naprosto rozumím, zejména z hlediska historického vývoje a logicky bulvárnějšího charakteru zpravodajství. Většina lidí ještě patrně nedocenila skutečnost, že „bulvarita“ je v některých situacích „menším zlem“, než propaganda zabalená do „seriózního hávu“, kde je důležitější to, co se zamlčí, než to, co se řekne.

Do značné míry to kladu za vinu i přemrštěné regulaci soukromých TV ohledně „objektivity“ a „vyváženosti“. Toto by se mělo striktně vyžadovat po veřejnoprávních médiích, která si povinně platíme, takže z principu by měla sloužit nám všem a nikoho nezvýhodňovat ani neznevýhodňovat. Naopak u médií soukromých je přirozené, že mají „svůj vlastní úhel pohledu“, třeba v USA mají „konzervativní“ a „liberální“ TV stanice a považuji to za naprosto v pořádku. U nás se obávám, že soukromé TV působí jako sice bulvárnější, ale přece jen součást systému, nedělají dost proto, aby divákům ukázaly, že mají odvahu se euro-propagandě skutečně vzepřít, než aby bojovaly s diktátem politické korektnosti, uchýlí se ke zvířátkům a černé kronice, proto asi utrpěly tak špatný výsledek.

Naproti tomu považuji za skvělou zprávu, že veřejnost podle zmíněného průzkumu považuje Českou televizi za manipulativnější, než alternativní internetová média či sociální sítě. Je to tím, že alternativní média jsou právě proto alternativní, že informují „z jiného úhlu pohledu“, než je to mu u médií „hlavního proudu“. Je to signál, že se nejedná o „zblbnutí se do charizmatických populistů“, „buranů“ či „antipolitiků“..., ale že politicko-intelektuální, a samozřejmě i mediální „elity“ už se před veřejností natolik znemožnily svým odtržením od smýšlení většiny obyčejných lidí, že veřejnost přirozeně hledá jiné informační zdroje.

Že na internetu již z jeho podstaty také najdeme spoustu dezinformací, lží a různých nesmyslů, to je pravda, vzhledem k tomu, že internetové noviny si může založit v podstatě kdokoli, nepotřebuje k tomu žádnou licenci a může si do nich psát, co ho napadne. Na druhé straně díky téže vlastnosti internetu se tam dá nalézt mnoho pravdivých a důležitých informací, které západní mediální „elity“ přehlížejí, ať už záměrně nebo se jim už jen „nevešly do seznamu“. Každému je tak dána nesmírná svoboda samostatně posoudit a vybrat si, jakým informačním zdrojům důvěřovat bude, jakým nebude, případně je bude „brát s rezervou“, ať už jde o média jako celek, autory článků či blogů nebo osoby, které něco pošlou na Facebook, Twitter nebo jinou sociální síť. Ukázalo se, že svobodný internet může posilovat demokracii a svobodný charakter společnosti ne jen v režimech totalitních či autoritativních, ale i v zemích „západních“, označovaných za „liberální demokracie“.

Tak jen houšť a větší kapky, takových výzkumů by bylo třeba povíc, aby zpravodajcům, publicistům a reportérům mainstreamových televizních stanic konečně „docvaklo“, že když kvůli ničemu jinému, tak minimálně ze sebezáchovných důvodů je nezbytné provést „očistnou terapii“ a změnit charakter toho, jakým způsobem dnes tyto stanice (dez)informují veřejnost.

33 komentářů :

 1. originální report je zde: http://www.factum.cz/aktuality/aktualita/media-622017

  Mimo jiné se tam dočtete, že většina populace nezuná alternativní weby typu Sputnik, Parlam.Listy atd... takže to taky o něčem vypovídá.
  Dále se tam dočtete, že většina dotázaných si myslí, že úřady mají bojovat proti dezinformacím na internetu a že jsou velkjou hrozbou pro náš dem. systém.
  Je to trochu v rozporu, co např. tady na NR píšou autoři článků o nově vybudovaném úřadu na MV (úřad pro boj .. s ) a taky co prezentuje zde velmi oblíbený prezident Zeman.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je před námi ještě mnoho osvětové práce.

   Vymazat
  2. 17:04 Velmi vypovídající o hlouposti občanů je spojení informace o tom, že většina populace nezná alternativní weby a přitom si myslí, že je potřeba bojovat proti jejich dezinformacím. Odkud pak berou tento názor, když neznají obsah alternativních médií? No samozřejmě papouškují jen to, co jim perou do hlavy veřejnoprávní média.

   Vymazat
  3. 17:04 Neznalost alternativních webů u většiny populace lze snadno odstranit pravidelným zveřejňováním jejich obsahu ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích, na školách všech stupňů, při školení státních úředníků, apod.
   Otázkou ale je, co by potom občané považovali za "dezinformace"....

   Vymazat
  4. Vláda, parlament, veřejná správa vůbec a stát nepotřebují ministerský úřad pravdy pokud mají veřejnoprávní média. Veřejnoprávní média jsou od toho, aby seriózně podávala pravdivé a objektivní zprávy. Jestliže tak ČT, ČRo a ČTK nečiní, pak musí veřejná správa - sněmovna, která se k tomu určila - zasáhnout. Ministr o nic takového sněmovnu nepožádal, takže zřídil-li útvar pravdy, nehospodárně vynaložil veřejné prostředky a měl by je nahradit. Než ho za to někdo zažaluje a než soud skončí, tak to bude pěkná suma a Chovanec se bude moci transformovat v trestance.
   KR

   Vymazat
 2. V ČT je málo mladej Dienstbýr. Takový politický matador by se tam měl v ČT točit jako kolovrátek. Je to jasně zmanipulovaný.

  OdpovědětVymazat
 3. Pro 17:04 - Chybí Vám tam poslední věta: Už jsem kontaktoval pí, Ronancovvou,aby se na to pdívala.
  V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1950-nerozumím tvé řeči z jakého jsi kmene?
   V.J.Horák

   Vymazat
 4. Policie posílá k soudu Adama Bartoše, viní ho z podněcování nenávisti i hanobení národa
  napadal prý jevreje

  Německá policie zadržela exsenátora Nováka. Je podezřelý v kauze ROP Severozápad

  anglosax NOMER ADIN
  http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_domov&foto1=JHO681e33_sasa.jpg

  OdpovědětVymazat
 5. ČT = televizní kanál
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/01/čt24.jpg

  OdpovědětVymazat
 6. ČT už vůbec neposuzuji. Prostě se na ten škvár nedívám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, jen ještě zrušit poplatek za vymývání hlav. Ať si každej rozhodne, kam to pošle.

   Vymazat
  2. Nevzpouzejte, nebo ČT si přebere,že vymývání hlav je služba občanů a ten poplatek zvýší.

   Vymazat
 7. jaky tedy je rozdil mezi Vámi a mainstreemem, kdyz jste uverejnili jen cast pravdy? Clovek ma z clanku dojem ze prave NR PL, AC jsou ty alternativní kterým věří větší část populace a opak je pravdou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co má víra společného s pravdou? Vejre pražskej.

   Vymazat
  2. 18:32 přesně moje slova. To je tady plno dehonestujících článků na téma nějaké manipulace, ale NR jakmile se něco nehodí, tak to zamlčí.
   Je to stejné i u ukrajinského konfliktu a informací o něm. Tady si přečtete jen výhradně proruské zdroje, které zcela logicky hanlivě pomlouvají Ukrajinu. Z jiných zdrojů - např. z vládních ukrajinských zdrojů tady za celý rok snad nebyl ani jeden článek.
   To je taky určitý druh manipulace.
   Takže příště si laskavě zameťte i před svým prahem.
   O článcích největšího světového konspirátora P.C.Robertse už ani raději nemluvím.

   Vymazat
  3. 18:56
   Zametej sám,havlobanderovskej milovníků ussackejch zločinců!!!!

   Vymazat
  4. Píčus se zmátořil.

   Vymazat
  5. 18:56 http://cntv.ubunturadio.cz/

   Vymazat
  6. a heleme se, pěkně v tandemu. Jeden nahraje, druhý smečuje. Že by vás na ministerstvu pravdy něco naučili? Ale musím uznat, je to bez nadávek.
   Jinak, pro vaši informaci, až si budu chtít přečíst něco oficiálního z Ukrajiny, tak si otevřu třeba idnes.
   Kolik se platí?
   Six

   Vymazat
  7. Pro duo 18:32 a 18:56 - Nová republika z ukrajinských vládních zdrojů nic nebere, za pravé protože to provádí český mainstream a ČT s ČRo, tak proč se opakovat, že? a za druhé: protože tyto "zdroje" byly již 1000x přistiženy při lži. Lež je dnešní metoda práce ukrajinských médií a vládních mluvků. Stačilo jejich chování a lhaní co se týkalo, Ilovajska, Děbalceva, Mariupolu, odporu na Donbasu, upalování v Oděse, lhaní o střelbě na Majdanu, sestřelení malayského letadla atd. atd. atd. Ostatně poslední události opět potvrzují, že z ukrajinských médií nemůžeme přetiskovat ani worta. A pánové: Co redakce NR zatajila před svými čtenáři? Snad nějaké ekonomické či humanitární úspěchy kyjevských? Schválně, uveďte něco, ať se zasmějeme.

   Vymazat
 8. V Rumunsku půl milionové demonstrace už více dní a světe div se na ČT jede Babiška a plivání na prezidenta U.S.A non stop, o Rumunsku kulové. Prosím "kavárenskou" sektu o vysvětlení!
  děkuji

  https://youtu.be/JCrlX0_JuGI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně tak, jako kulové o návštěvě Putina v Maďarsku minulý týden.

   Vymazat
  2. Mají špatný úhel pohledu.

   Vymazat
  3. 18:56 ale ale. Obě události byly v CT1 na hlavních zprávách docela dobře dokumentovaná. Sledoval jsem to.
   Zůstaň trochu objektivní pls.

   Vymazat
  4. 18:56 - Ale to se koukáte kolem 3. hodiny ranní, že?!

   Vymazat
 9. Kritizoval jsem zřízení "Kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru" paní Romancovové, ale jak vidět, zřízení této kanceláře má pozitivní účinky. Díky ní se oficiálně dovídáme, jak s námi Česká televize manipuluje. Jen tak dál, paní Romancovová, držím vám palce.

  OdpovědětVymazat
 10. Cesi,vasa vlada je zradna ,ako ta nasa slovenska,co odpovie suchar Sobotka na navrhy z Malty 3.2.17?Aby CR byla solidarna prijala ultimatum Bruselu,nebo znicia CRa SR!Neposlusni nemaju miesto v EU !4.risa je tu!Vzdy ste sa cesi hlasili k Reichu,mate,co jste chteli !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty čobole radíš, když už jste si to v minulosti vyzkoušeli.

   Vymazat
 11. Vláda není zrádná, ale voliči jsou blbí a líní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21.56
   Nemáte pravdu s vládou,ale s tím ostatním souhlasím.

   Vymazat