Reklama

sobota 4. února 2017

Zacharova hovořila o pronásledování ruských médií ve Velké Británii. Rada federace reagovala na slova ministra obrany Velké Británie o RT a Sputniku

4. 2. 2017    zdroj a zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marija Zacharova hovořila na pravidelném týdenním briefingu o pronásledování ruských médií ve Velké Británii. "Vůči ruským médiím byla jednoduše rozpoutána štvanice. Podívejte se, co se děje s Russia Today. Každý měsíc jsou připomínky příslušných struktur, hrozba zastavení, posledních pár měsíců se společným úsilým zabývaly tím, aby zablokovaly jejich účty", řekla Zacharova.


Kromě toho upřesnila, že Rusko nedělí novináře na "špatné" a "dobré". Poznamenala také, že Rusko neruší víza a nezbavuje akreditace za to, co může připadat jako neobjektivní.

Dříve britský ministr obrany Michael Fallon prohlásil, že je nutné "přivést k odpovědnosti informační zdroje, jako jsou RT a Sputnik".

Rada federace reagovala na slova ministra obrany Velké Británie o RT a Sputniku
Člen Rady federace a bývalý šéf výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov se domnívá, že připomínky, vyslovené hlavou Ministerstva obrany Velké Británie k televiznímu kanálu RT a agentuře Sputnik, by mělo smysl zacílit směrem k západním médiím.

"Připomínky k RT a Sputniku, které vznesl Michael Fallon, by měl raději vznést vůči západním médiím, která neuvěřitelně lhala a lžou o událostech na Ukrajině", napsal ve svém Twitteru Puškov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Hrdý Albion, výloha to úpadku Západu. Už po staletí rozsévají po světě bídu, zmar, kořistnický kapitál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pořád žijí v dobách zašlé slávy, kdy nad jejich říší slunce nikdy nezapadalo, i když dneska maji holou řiť a zemi plnou nájedzdníků.

   Smazat
  2. Gott strafe England,to tady už bylo.Pomatenci jsou pořád v čechách stejný jako před sto roky

   Smazat
  3. 9:41 - Však Anglie byla stejnej xindl i před více než 100 lety! dokazují i slova napsaná J. Botmym v Petrohradu během probíhající z Londýna řízené "revolty" v Rusku v zimě 1906! Cituju: "Konservativní vláda Anglie podporuje revoluční hnutí v Rusku. Není žádného divu, uvážíme-li licoměrnost anglických ctností — patriotismu, nábožnosti, úcty k zákonům — jež jsou pro Angličana závaznými jen v hranicích Anglie a jen vůči sourodákům. V jiných zemích jsou Angličanům tytéž ctnosti jenom k smíchu, anglický tisk jim posměšně říká „chauvinismus“, „fanatismus“ a „zotročení“. Dnes anglický tisk, vedoucí krutý boj proti monarchům celého světa usilovně agituje ve prospěch zesílení monarchistické vlády v Anglii.Jak dlouho ještě bude lidstvo do té míry naivním, aby přijímalo licoměrné úsudky, vycházející z Anglie, za bernou minci a aby sklánělo se před jejich autoritou? — To nevíme. Prozatím vidíme, jak díky tomuto lstivému systému, Anglie bez válek s velkými državami a skoro bez riskování během století z malého státu stala se vládkyní nad mořem, a strůjcem osudů veškerého světa.
   Anglie a Spojené státy Severo-americké stávají se pány Atlantského oceánu, jenž je jaksi změněn v anglosaské středozemní moře. Když Francie ustoupila v soupeření o Egypt, tu Anglie, už dříve ovládající Gibraltar, stala se vládkyní Středozemního moře, majíc v rukou jeho mořské brány; tím, že podnik panamského průplavu přešel z francouzských rukou do rukou Američanů, i tato mořská dráha, posud neotevřená, stala se majetkem Anglosasů. Věrolomné podmanění si — za každou cenu! — jihoafrických republik, bylo vyvoláno ne tak touhou po zlatě, jako plánem míti v rukou mořské dráhy kolem celé Afriky. K úplnému ovládnutí moří zbývalo jen změniti i Tichý oceán v středozemní anglosaské moře, což se podařilo chytře inscenovanou válkou rusko-japonskou, jež na dlouho zeslabila Rusko, a jež podrobila Japonsko anglickému kapitálu. Všech těchto úspěchů bylo dosaženo anglickou diplomacií téměř bez prolití anglické krve a bez značných válečných výdajů. Za Anglii bojují a finančně se ruinují druzí národové, ona však žne plody jí uměle rozsetého sváru: získává vhodné přístavy a soustřeďuje ve svých rukách dlužní povinnosti druhých národů. Výsledkem všeho jest to, že národy veškerého světa platí Anglii jako procenta ze státních dlužních úpisů, z obligací a akcií různých podniků 5 mld. franků. .. Disponování tak ohromnými peněžními prostředky poskytuje anglické vládě — jež zcela správně je nazývána vládou bankéřů — ohromný vliv na vnější i vnitřní záležitosti druhých států, pokud nejen vnější vojny a vnitřní převraty, ale i mírný směr sociální myšlenky pomocí tisku potřebuje peněz a zabezpečuje převážný vliv tomu, kdo dovede dáti peníze za určitých podmínek a k vůli dosažení cíle, jenž se hodí rozpočtu věřitelovu. Tímto vlivem peněz objasňuje se drzé chování anglické diplomacie a bezohledný tón anglického tisku, jenž dobře ví, že síla není v právu, ale v argumentech. Tím se objasňuje pokorné podrobení diplomacie a tisku druhých zemí v pravdě nejnepodobnějším požadavkům a výkladům anglických autorit. Veškerá vnější politika Anglie představuje řadu do nebe volajících porušení mezinárodního práva, což nevadí Anglii, aby ve většině případů byla autoritativní vykladačkou téhož mezinárodního práva. Anglie vede výlučně věrolomné vojny proti slabým a bezochranným; při tom je vede s neslýchanou krutostí a s porušením všech konvencí. Proto přece však hlas Anglie bývá ve většině případů autoritativním rozhodčím v otázkách humanity. Anglie vnáší vojnu a zmatky do všech zemí, s nimiž má styk; ale angličtí rádcové bývají vysoce ceněni na cizích dvorech a monarchové jich vlivem svržení odcházejí, aby zakončili svůj
   neslavný zbytek života v téže Anglii, které oni sloužili a která je zahubila.
   Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci."

   Smazat
 2. To je jenom sloga "hrdý albion" jsou to prostě k.vy, které terorizovali celý svět jako do dneška USA.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Štvanice, které pořádají nejcivilizovanější euroatlantičtí nacisté proti všemu co i vzdáleně připomíná něco ruského, jdou napříč vším, co nějak zavání kapitálovým ziskem. Mj. také s tzv. dopingovou ruskou aférou a když se podíváte na české štváče, třeba paní běžkyni(?) Neufrajlovou (myslí si, že přišla o zlato) - a snad si nevšimla, že Estonsko už v té době nepatřilo ani k SSSR ani k Rusku - k tomu už bezmála jedno století. Nebo např. paní střelkyni Vykoukalovou, která si myslí, že by si o nějaký ten milion z peněz českých občanů také přilepšila pomlouváním svých ruských soupeřek. I takové "morální" kvality mohou mít sportovci, deklarující se jako Češi a které stejně paranoidní čeští medializatoři vynášejí do nebes, neb i oni si na nich mastí kapsu. Za vším jsou peníze, za ně si lze koupit i celou antidopingovou agenturu, všechna media, všechny tzv. publicisty, a asi i nemalou část profesionálních sportovců. Kde jsou ty časy, kdy se sport nedělal pro peníze, časy amatérů. Kde jsou i ty časy, kdy stát podporoval právě amatérský sport pro zdraví národa a ne jen sport profesionální, kterým protékají ze státní kasy ročně miliardy.
  Tedy antirusismus má stejné ideové zdroje i stejné aktéry, jako někdejší nacistický antisemitismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte "svatou" pravdu i když každá pravda bolí lháře !

   Smazat
  2. Potrefená husa zakejhala. U těch biatlonistů je to úsměvné! Nevím, jak doping pomůže k přesné a rychlé střelbě, ale řekl bych,že spíše uškodí. protože pak je střelba zbytečně rychlá na úkor přesnosti a co udělají s výsledkem trestná kola navíc ví pí.Koukalová snad nejlépe.Jinak co skrývá ona pod tím svým mejkapem?! Že by ten estrogen už byl vidět i na rysech jejího obličeje? :)

   Smazat
  3. Sorry,testosteron.

   Smazat
 4. Holka jeto fešná ta Marija,to si Lavrov vybral dobře,když mu dělá dobře svojí pusou zahraniční politiku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice pěkná kočka. Každý má holt něco. V Rusku mají Mariju, v USA Krvavou Madlénu.

   Smazat
  2. 15;51 Madla nikdy neměla vzhled erosenky,zato pan Trumpeta měl a má kolem sebe kočky

   Smazat
  3. madla? shes ugly !ike a motherfucker

   Smazat
 5. Nechápu co mají co dělat u svých nepřátel, přece je nebudou chválit, že jim do toho kecají. Je to feudální stát, nějaká zástěrka, že mají vládu ještě neznamená, že je vše v pořádku, tato zastuzený feudalismus, by se měl stydět a zalézt pod zem.

  OdpovědětSmazat
 6. Vsetko stvanie okolo RF iniciuje Boris Johnson,ktoremu vykantrili celu carsku rodinu a tento pohrobok bude riesit svoj problem na ukor Britanie...ze ho Mayova nekopne do zadku !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:17 Až tobě někdo vykantrí rodinu,tak mlč,protože když budeš kvičet budou tě mýt za debila

   Smazat
 7. USA pokračují v tom,co dělala Británie několik
  století.Totiž vykrádají cizí majetek.Angličani
  pro"soukromou" Východoindickou společnost vždy
  poslali vojáky,aby britská koruna měla nějaký
  zisk.Američtí osadníci Brity vyhnali ze země a
  pokračovali ve stejném systému.T.j.okrádání těch,
  kdo se nemohou bránit.Britové si nadále myslí,
  že jsou pupkem světa,ačkoliv jsou jenom opačným
  koncem těla.Proto statečně pokřikují na těch
  svých ostrovech.Když je nedobyl Hitler,nemůže je
  dobýt nikdo.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela spravne Majevsky kobyli tlamy z ostrova degene . Co se tyce TV RT ja se na ne jiz praktick nedivam berou tam vyhozene levicaky z USej medii a ti lzou stejne jako lhali v CNN a jinde . Ja jsem si nasel na internetu ruzne dodavatele zprav : Iran TV CCTV Cina, Aljazeera, French TV BBC a jine .Google vam to najde sam a staci si udelat ikony a mate svoje stanice na jeden clik. Verejna TV v USA se neda vubec poslouchat to je ubohost priserna ,jen stvani pomluvy a spina a zduraznovani ze buzeranti jsou vlastne lepsi nezli normalni negri jsou hodni mexikani nevrazdi a vsichni chteji pracovat ale nemohou neb bila svine jim to blokuje . Takze diky internetu alespon trochu objektivity. Cechy samozrejme take najdete ale to je stejne svinstvo jako u tech udrenych a nejchytrejsich veteranu v juesej

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.