Reklama

.

.

úterý 21. února 2017

Základy informačního boje


21.2.2017  Tribun
Politici strategicky využívají omezené pozornosti voličů, aby utopili negativní zprávy v moři irelevantních informací. (…) Politici jsou odpovědní do míry, s jakou je o jejich počínání informována veřejnost. Bez dohledu informovaných voličů politika degeneruje do korupční hry, v níž si zájmové skupiny odklánějí zdroje a manipulují právem a státními institucemi. (…) Vedle médií, která se nebojí konfrontovat státní moc nepříjemnou pravdou, je však informovanost veřejnosti závislá i na schopnosti občanů informace zpracovávat. V informačním nadbytku není problém informace najít, ale poznat důležitost určitých zpráv vůči informačnímu šumu. Kdykoliv totiž lidé diskutují o nějakém tématu, znamená to, že k jinému tématu mlčí.

Jak utopit pravdu. Válka podle mediálního kalendáře
 
Jak logické. Jak prosté. Jak snadno využitelné. Stačí jen plánovat akce, u nichž je pozornost nežádoucí, na dny, kdy lze očekávat masivní mediální provoz či jiná atraktivní témata, nebo využít jiné aféry k zakrytí té vlastní. Jaké z toho plyne poučení pro občana? Když vás něco zaujme, zbystřete a položte si otázku, jestli vás to zaujmout nemělo, abyste přehlédli něco jiného?

12 komentářů :

 1. Jo, informační boj je sviňa. Ti, co kupují bulvár a poslouchají naše TV jsou první na řadě. TES

  OdpovědětVymazat
 2. Objevila se zpráva, že české volby na podzim 2017 budou v režii Putina. Tedy nevím, proč ne Trumpa, Merkelové, Hollanda... ti přece mají k nám blíž a mají volnost pro svoji propagandu u nás. A také těch dolarů, co je zapotřebí, vždyť to řekne každý producent v Hollywoodu. Putin by to měl velmi složité, zbědovaná rozvojová zem v dluzích a bez dolárků? Tak to jedině, že by měl Putin v Česku aspoň 10 milionů fandů. Ale ve prospěch které partaje by Putin loboval? Pro ODS, TOP 006, lidovce, ANO, NE nebo + -? Možná pro STANovou celtu? Nejspíše asi pro Stranu práv pro lidi! To by se samozřejmě u nás neodpustilo - právo pro lidi, kdo to jakživ za diktatury kapitálu viděl! Právo má kapitál, občan jen právo na soudní rozhodnutí, ale jestli bylo rozhodnuto po právu? Kam bychom s tím kapitalismem pak došli?!

  OdpovědětVymazat
 3. Putin má prsty ve všem. To jsou pohádky pro děti v mateřské školce, dementní jedince, pražskou kavárnu, mainstreamové média, pana pornohoherce Jandu, možná i pro paní Romancevovou a pana Chovance. Tak blbou propagandu nedělali ani komunisti ani v první normalizační pětiletce.
  Kdyby tak rozkošatěná blbost zdřevnatěla, tak Česko může dřevní hmotu vyvážet padesát let do celé Evropy, bez toho, aby skácela skácela jediný strom. Morave

  OdpovědětVymazat
 4. I pres sireni vseobecne NENAVISTI v MEDIICH, kterou vyvolala vyhra presidenta Trumpa ve volbach, pozice presidenta sili a media zacinaji krachovat.

  T.zv. "demokrate" se chovaji jako radikalni zivly ve Weimarske republice ve 20-tych letech. V pripade, ze se v Americe liberalni levice/demokrate neukazni, tak to dopadne pro ne spatne. Lide volaji po tvrde ruce !

  Niceni aut, blokovani dalnic, fysicke utoky a rvacky v ulicich proti stoupencum Trumpa, ZABIJEJI policajtu, tato Anarchie prinuti presidenta k pouziti prostredku, ktere budou pozdej kritizovany..

  Media lopatuji na presidenta urazky a nadavky a demonizuji Rusko. President Putin je "zodpovedny" za zemetreseni, povodne, pocasi, sopecnou cinnost a rychlost gulvskeho proudu.
  Nas president byl 100x nazvan rasistou, Nacistou Hilterem, Musollinym a Frankenstainem.

  Proto ja TRIBUN LIDU stavu tretiho/plebejskeho navrhuji, ignorovat officialni media dokud nechcipnou na ubite a nedoprat jim nikdy sluchu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 5. Cesi ! Volby ktere mate pred sebou jsou dulezitejsi nez volby minule ! Volte stoupence presidenta Zemana !
  Stoupence vlastenctvi , nacionalismu a odporu proti politice destruktivni Merkerove , nebo vam ta baba zahnoji mesta barbary z Afriky a dopadnete jako v belosi v JAR.
  To hlasam ja - Tribun lidu plebejskeho.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zeman jako vrchní velitel ozbrojených sil České republiky se ani nevyjádřil k potupné smlouvě v níž předává čs. armáda polovinu svých sil pod velení Bundesweru.

   Vymazat
 6. Společnost se vždy manipulovala přes média.
  Teď probíhá modelová masáž neustálým informováním o zabitých neukázněných lyžařích.
  Nemanipulují se tak ale jen obyčejní lidi, ale zároveň záměrně i poslanci. Je to "dva v jednom", při svém IQ, těsně nad hranicí suché cibule, budou zanedlouho prosazovat nošení přileb pro všechny bez rozdílu.
  Tipl bych si, že při jejich debilitě to nařídí i důchodcům a běžkařům, protože tak je to u nás zvykem.
  Je to stejná debilita, jako svícení řidičů celý rok, buzerace za vesty ve městě, nutnost furt měnit lékárničky, i když každý doktor dobře ví, že je to nesmysl. Buzerace všude, idiotská buzerace za pásy, v drtivé většině případů ve městě, kdy každý jede tak 30km/h a desetkrát za jízdu nasedá a vysedá. A uvědomělý soudruh fízl hned přiskočí a buzeruje, protože fízlicie je určená primárně k buzeraci ovčanů, s nejmenšími náklady, proto nejlépe v centrech obcí, kde drtivá většina dopravních předpisů nedává žádný smysl.

  OdpovědětVymazat
 7. KDO JSOU PSYCHOPATI ?
  Jsou to lidé bez svědomí, soucitu, bez sebemenšího
  citu pro druhé a mezilidská pravidla nemají pro ně
  sebemenší význam. Když je někdo nezastaví silou,
  jsou schopni čehokoliv.
  PSYCHOPATI NEMAJÍ DUŠI !
  6% jedinců jsou genetičtí psychopati.
  ROZHLÉDNĚTE SE KOLEM SEBE
  KOLIK JICH JE NA VYSOKÝCH POSTECH!

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. Je věděcky prokázáno, že Čechům nic tak neškodí
  jako přeplněný žaludek
  a nejzdravější je čerstvý vzduch.
  Milí Češi, když máte hlad napijte se vody.
  K tomu zprávy ČT naše každodenné.

  OdpovědětVymazat
 10. https://www.youtube.com/watch?v=zAxK9oUoDLk&index=8&list=RD43k09bZ9VOE

  univerzální,srozumitelné.

  no už zase no :)

  OdpovědětVymazat