Reklama

sobota 18. února 2017

Zdivočelý Kyjev jde na hranu: na co Putin upozornil "partnery"

Rostislav Iščenko
18. 2. 2017     zdroj
Ve svém projevu na výročním kolegiu FSB ve čtvrtek ruský prezident Vladimír Putin zvlášť upozornil na situaci na jihovýchodě Ukrajiny. Podle prezidenta ukrajinské orgány záměrně zostřují situaci v zóně konfliktu na Donbasu, aby zmařily Minské dohody, a sázejí na vojenské řešení problému.


Prezident také zdůraznil, že kyjevské orgány "otevřeně hovoří o organizaci sabotážních a teroristických podvratných činností, a to také v Rusku".

Putinovo prohlášení uzavírá logickou linii, danou zprávou VV RF. Použití ZHN proti civilnímu obyvatelstvu lze kvalifikovat nejen jako válečný zločin, ale také jako státní terorismus. Podobně je kvalifikována i podvratná a teroristická činnost proti státu, s nímž je udržován mírový stav. A právě z tohoto Vladimír Putin ukrajinské orgány obvinil.

Zároveň s tím je mezinárodním společenstvím v posledních letech uznáváno, že státní orgány, které schválily akce, kvalifikované jako státní terorismus, "ztratily legitimitu". Přičemž praxe použití tohoto termínu pro Husajna, Kaddáfího a Asada naznačuje, že existence rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN není nutná - stačí pohlášení státu, podložené fakty (a někdy i nepodložené), který se považuje za oběť.

Signál pro Západ
Je pochopitelné, že působení proti terorismu a kontrarozvědka jsou základem činnosti FSB. Ale je také jasné, že tohoto druh prohlášení prezidenta, která jsou zveřejněna, jsou primárně zaměřena na zahraniční publikum.

Orientovat vedení FSB je možno i v neveřejném režimu. Nikdo také nepochybuje o tom, že od začátku občanského konfliktu na Ukrajině FSB pozorně sledovala pokusy o jeho přenesení na ruské území. Od roku 2014 se do tisku pravidelně dostávají informace o zadržení ukrajinských a ruských občanů, kteří se snažili provádět na území Ruska výzvědnou činnost v zájmu Kyjeva a také přípravu teroristických útoků.

Takže prohlášení prezidenta není orientováno na ruské, ale na zahraniční publikum. A není to ukrajinské publikum. Pokud by bylo přání oslovit ukrajinské orgány, uskutečnilo by se to diplomatickou cestou. Toto prohlášení rovněž není hrozba vojenské reakce na ukrajinské provokace. Kdyby tomu bylo jinak, bylo by to provedeno na kolegiu Ministerstva obrany nebo v Radě bezpečnosti.

Volba místa a formátu prohlášení jednoznačně svědčí o signálu, vyslaném našim západním partnerům. FSB má velký potenciál pro provádění protiteroristické činnosti. Je třeba poznamenat, že preventivní akce proti teroristům a jejich podněcovatelům jsou jednou ze složek této práce a nemusí být omezeny na území Ruska.

Avšak jejich realizace na území jiného státu je omezena přísnými podmínkami. Aby byla preventivní protiteroristická opatření na cizím území oprávněná z hlediska mezinárodního práva, je nutno být s dotyčným státem ve válečném stavu, nebo musí být z jeho strany proveden nevyprovokovaný útok.

Existuje ještě jedna možnost - na úrovni Rady bezpečnosti OSN zaregistrovaná ztráta kontroly současné vlády nad územím, z něhož je prováděno teroristická činnost. Tato možnost se v tomto případě neposuzuje, protože mezinárodní společenství nesoudí, že kyjevská moc není schopna kontrolovat situaci na území Ukrajiny.

Až dosud všechny druhy provokací proti Rusku, včetně krvavých (na Krymu), Kyjev vysvětloval iniciativou jednotlivců a nepřiznával ani to, že patří k vlastním bezpečnostním složkám.

Reakce Ruska byla omezena na diplomatické protesty, dokumentování faktů o provokacích, shromažďování důkazů o účasti Hlavní správy rozvědky Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny a SBU na jejich přípravě a předání těchto údajů příslušným mezinárodním strukturám.

Státní terorismus

Podle všeho je kritické množství faktů shromážděno a nastupuje platnost druhého aspektu - mezinárodní právo.

Prohlášení prezidenta předcházela zpráva Vyšetřovacího výboru Ruské federace (VV RF) o tom, že shromáždil potřebné a dostatečné důkazy k obvinění ukrajinské moci z cíleného teroristického ostřelování obytných čtvrtí měst Donbasu balistickými raketami Točka-U. Tento čin byl VV kvalifikován jako použití zbraní hromadného ničení (ZHN) proti civilnímu obyvatelstvu.

Putinovo prohlášení uzavírá logickou linii, danou zprávou VV RF. Použití ZHN proti civilnímu obyvatelstvu lze kvalifikovat nejen jako válečný zločin, ale také jako státní terorismus. Podobně je kvalifikována i podvratná a teroristická činnost proti státu, s nímž je udržován mírový stav. A právě z tohoto Vladimír Putin ukrajinské orgány obvinil.

Zároveň s tím je mezinárodním společenstvím v posledních letech uznáváno, že státní orgány, které schválily akce, kvalifikované jako státní terorismus, "ztratily legitimitu". Přičemž praxe použití tohoto termínu pro Husajna, Kaddáfího a Asada naznačuje, že existence rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN není nutná - stačí pohlášení státu, podložené fakty (a někdy i nepodložené), který se považuje za oběť.

Precedensy Spojených států v posledních dvaceti letech umožňují použít proti režimům, které "ztratily legitimitu", jakákoliv opatření vlivu, včetně vojenských a také speciálních operací, uznání a oficiální podporu alternativních povstaleckých vlád, které vedou s režimem občanskou válku.

Chcete-li použít některé z těchto opatření vlivu, je rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN žádoucí, ale není nutné. Jak ukázaly události v Jugoslávii, Iráku, Libyi a Sýrii, je možné snadno vyjít za rámec rezoluce Rady bezpečnosti. Nebo se vůbec bez ní obejít.

Právo přijmout opatření

Rusko bylo vždy pro přísné dodržování pravidel a postupů, stanovených mezinárodním právem. Z tohoto důvodu není pochyb o tom, že tak závažné prohlášení Putina mohlo být uskutečněno jen v případě existence bezchybných důkazů a s jistotou, že jiný způsob, jak zadržet zdivočelou ukrajinskou moc, není možný.

Znamená to, že Rusko je již nyní připraveno poskytnout mezinárodnímu společenství důkazy o podvratné činnosti, schvalované kyjevskými úřady.

Rozhodně chápeme, že existence i těch nejdokonalejších důkazů nezaručuje jejich přijetí jako takových Radou bezpečnosti OSN, kde má každý své vlastní zájmy a kde má každý stálý člen právo veta. Situace s malajským Boeingem, kde viníka zničení nijak nemůže stanovit mezinárodní vyšetřovací komise, která není ani schopna prostudovat údaje, poskytnuté Ruskem, je nejlepší potvrzením, že v současné politice platí dvojí metr.

Je zde však jeden zajímavý moment. Vládou jednoho státu sankcionovaná teroristická činnost proti jinému státu (státní terorismu), není jen aktem nevyprovokované agrese, ale konkrétním ozbrojeným útokem.

Článek 51 Charty OSN zajišťuje státu, vystavenému ozbrojenému útoku, právo na individuální nebo kolektivní sebeobranu, jejíž obsah tento stát definuje sám. Má pouze povinnost "neprodleně informovat Radu bezpečnosti OSN o přijatých opatřeních a zastavit jejich provádění, jakmile Rada sama přijme opatření, nutná k udržení mezinárodního míru a bezpečnosti".

V této variantě jsou již mechanismy OSN na straně Ruska. Moskva má právo veta a bez jejího souhlasu Rada nemůže přijmout závazné rozhodnutí - tudíž není s to "přijmout samostatné opatření".

Putin vlastně naznačil našim západním "partnerům", že pokud nemají možnost skřípnout zdivočelé ukrajinské orgány, pak Rusko je připraveno přijmout opatření, i když jednostranná, ale plně v souladu s mezinárodním právem, literou a duchem Charty OSN.

A jako třešnička na dortu - nechal je v nevědomosti, jaká konkrétní opatření to budou (určitě asymetrická). FSB přece Ministerstvu zahraničních věcí USA nepodává hlášení o svých plánech.
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Banderovci potřebují další půjčky od MMF.
  My jim je budeme rádi garantovat, protože rozpad Ruska je naším cílem.
  Drang nach Osten je stále platné.
  Chcete být součástí tohoto projektu?!

  OdpovědětVymazat
 2. 10:00,naši slunickari určitě,ale většina občanů si to nepřeje.Je otázkou času,kdy RF dojde trpělivost s UK a budou se dít věci, těch provokací bylo už moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bnderovci a kyjevští činitelé by tomu byli rádi, kdyby již konečně přišli z RF vojska a udělala pořádek, třeba je i pozabíjela. Už jim to je jedno. Hlavně aby měli pokoj od vedení "státu" a zodpovědnosti za něj. A následně zase mohli v rámci RF škodit vatnikum. Tak to přece dělali vždy. Západ toho hojně využíval a banderovce v tom podporoval.
   Jenže toto řešení jaksi ne a ne přijít. Musí si uvědomit kým jsou, co vlastně chtějí a kdo s nimi hraje jakou hru. Až se jim v makovicích rozsvítí, potom se s nimi teprve dá jednat.
   Proto si musí svůj banderovský svrab vychutnat na vlastní žaludky i s jejich sponzory z EUroafriky a od Duhového Krocana.

   Vymazat
 3. stop the killing of the Slav(e)s:

  http://www.mesopinions.com/petition/human-rights/101life-ukraine-stop-bloody-war-donbass/28191

  OdpovědětVymazat
 4. Jeden z důvodů rozhoření konfliktu na Donbasu je v tom, že tam Porošenko poslal nacisty, aby mu nedělali bordel v Kyjevě.
  Problém je také v tom, že zatímco dnes velká část Ukrajinců hledí k Rusku víceméně jako k příteli, v okamžiku, kdy Rusko účinně zasáhne proti banderovským nacistům, okamžitě obrátí. Rusům nezbývá, než je nechat, ať se navzájem sežerou jak pavouci ve sklenici, což je pro Ukrajinu tvrdá lekce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pan Pjakin vidí proces vždy v jeho základu a konečném výsledku.Jen ten průběh si musíme všichni sakra odžít vteřinu po vteřině.ach jo.

   Vymazat
 5. Pod pojmem "zbraně hromad. ničení" jsou zpravidla myšleny ty jaderné, chemické a biologické.
  Nicméně souhlasím s Putinem v tom, že použití jakýchkoliv zbraní proti civilnímu obyvatelstvu (natožpak těch těžkých) je zločinné, a je i příkladem státního terorismu.
  Vždyť to obyvatelstvo válku nevyvolalo a nevyvolává, je jen nuceno se v nastalé sitiaci bránit. A bránit i svá občanská práva, která by jim dnešní banderistán chtěl odejmout.
  Političtí a vojenští činovníci banderistánu náleží před soud. A poté (spravedlivě) ke zdi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, spíše je správný pojem ZBRANĚ HROMADNÉ ÚČINNOSTI, které, už pro jejich konstrukční parametry, účinkují na velkou plochu a větší či velký počet živých bytostí najednou.

   Občanská válka je vždy velkou tragédií a ani USAci, ani ti, kteří si dnes říkají Ukrajinci, nebyli a NEJSOU zdaleka tak CIVILIZOVANÍ jako Češi, kteří pochopili, že když Félvidéčania zradili Čechy dvakrát, zradí je kdykoliv se jim to bude jevit výnosným... tak je poslali do... kam tolik chtěli, a popřáli Hornímu Maďarsku, ať se živí samo.

   Porošenko ovšem na extenzívně hospodařící zemědělské západní Ukrajině (Kyjevské Rusi) se zoufale snaží udržet ve své moci pracovitý průmyslový východ - a protože ví, že ho neudrží, ničí tam vše, jako ničily oddíly SS na ústupu ze SSSR vše, co mohlo posloužit k životu přeživšímu civilnímu obyvatelstvu. Porošenko i Hitler k tomu užívají posluhující nacisty z Ukrajiny - pod znaky Wolfsangel, Hakenkreuz, a Bandetovy vidle - trojačky. Pravý prostor, Azov, ...

   Vymazat
  2. 13:11 souhlasíte s Putinou a jistě jste souhlasil,když Točky-U používal v Gruzii 2008, že? Drzost zástupce TFR,justičního pukovníka Světlany Petrenko a nakonec i Putina nezná mezí,když obviňuje z použití ZHN Ukrajinu,která se vzdala těchto zbraní výměnou za územní celistvost,kterou garantuje i RF Budapešťským memorandem z r.1994.

   Vymazat
  3. 18:45-Podívejte se na historii této války.
   Saakašvili vpadl s armádou na území,které
   nechtělo být součástí Gruzie a ostřeloval
   civilní objekty stejně,jako banderovci.
   Tuto akci podnikl přesto,že ho od toho
   odrazovali i v USA.Tím skončila podpora
   jeho osoby ze strany USA a musel jít.
   Takže drzost anonymního hrdiny nezná mezí
   a ještě k tomu lže.Kdo řekl,že používali
   v Gruzii Točky-U?Nějaký v 18:45.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. 18:45 - Proč nás tu obtěžujete s trapnou gruzínskou protiruskou propagandou, Štětino?
   Ukrajina si zadělala na problémy sama - fašistickým protiústavním převratem, střílením a upalováním lidí, bombardováním vlastního civilního obyvatelstva, lhaní, bídou, rozkradením země, nacismem, obecným barbarstvím, štvaním do války, mučením ... to je základní porušení Budapešťského memoranda. Taurus

   Vymazat
  5. 19:05 a 19:08 tož,když se řekne pravda je to podle a nejen vás protiruskà propaganda,to jsem nevěděl.No člověk se holt musí furt učit.Hele,
   Majevsky,zkuste taky něco jiného než NR,třeba dnešni nvo.ng.ru tam nejen o Gruzii,ale i o Točkàch U v Sýrii!To samè pro Tauruse,znění memoranda z r.1994 lze dohledat,dohledejta a zjistíte co jste zač!!!Ona ta propaganda a vyhrožování je mířená na lidi jak vy.Nazdar klucí.

   Vymazat
  6. Pozor NATO hoši, pozooooor! Právo v EU je neslučitelné s propagací či podporou putlerismu - http://www.tyden.cz/rubriky/media/televize-a-radia/zakazat-ruskou-televizi-neni-proti-evropskemu-pravu-zaznelo-z-eu_418140.html

   Vymazat
  7. no jo,celý TÝDEN hošani se mohou kopat do řitních otvorů.než narukujou.
   Za evropská práva kopat se do řití.
   čus blbe a zasalutuj,než si zem od tebe ulehčí.

   Vymazat
  8. 20:17 - no tak se necukej, ulhaná nádhero. Gruzíni v čele s pojídačem kravat napadli národnostní menšinu, která s nimi nikdy nechtěla žít v jednom státě. To prase Saakašvili nechal ostřelovat z českých (darovaných) raketometů civilní města v Osetii. Kde je ta tvoje pravda, Schwarzenberský debile?

   Vymazat
 6. Sodruzi Sudeťáci, pardon, Novorusové, jděte do prdele. Odsunout všechny do jejich domoviny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu Hermane, Štětino, Kocábe, Schwarzenbergu, Kalousku, Bursíku, Romancove .... ve vašem případě brzy na odsun DOJDE.

   https://www.google.cz/search?q=mussolini&biw=1333&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjdzbza25nSAhWGwBQKHX2yAqsQ_AUIBigB#tbm=isch&q=mussolini+dead&imgrc=UrXHMTfNRkHlCM:

   Vymazat
  2. 13:39 Do roku 1918 byla tato oblast samostatnou Doněckou republikou. A říká Vám něco pojem Kyjevská Rus? Já v tom názvu žádnou Ukrajinu nevidím. A Sudeťáky do toho už vůbec netahejte, ti by se měli tak akorát stydět za své předky, mlčet a být rádi, že konec války bez úhony přežili. Větší genocidu cizích národů dosud ještě žádný národ nespáchal. Srovnatelná je snad jen genocida Indiánů v Americe.

   Vymazat
  3. 13:39 Už ti tam chybí jen to tvoje kouzelné slůvko debilové. Proto tě doplnim: jsi neskutečný debil! V.J.Horák

   Vymazat
  4. Ale že se dneska ten primitiv 13:39 držel na uzdě. Nenadával, jen blábolil. To je pokrok.

   Vymazat
  5. Jejich domovina je furt stejná - https://cs.wikipedia.org/wiki/Don%C4%9Bcko-krivoro%C5%BEsk%C3%A1_sov%C4%9Btsk%C3%A1_republika

   Vymazat
  6. Novorusko nemá s Maloruskem NIC společnýho! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinsk%C3%A1_lidov%C3%A1_republika

   A Malorusko zase s tzv. Ukrajinou - ta byla součást Habsburské monarchie - https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1padoukrajinsk%C3%A1_lidov%C3%A1_republika

   Vymazat
  7. Cituji: "V červnu 1917 ... Centrální rada Ukrajiny a vyhlásila autonomii v rámci nově vzniklé Ruské republiky. Hlavním vládním orgánem se stal Generální sekretariát, v jehož čele stanul Volodymyr Vynnyčenko. Kerenskij uznal sekretariát jako výkonnou moc prozatímní vlády nad Ukrajinou a pověřil ho správou pěti gubernií (Volyň, Kyjev, Podolí, Poltava a Černigov), které byly považovány za ukrajinské." (sic!) a dále: "Na konci listopadu Centrální rada vyhlásila širokou autonomii na Rusku ve stávajících guberniích a rozšířila svou působnost dále na Charkov, Jekatěrinoslav, Cherson a na část Tavrické gubernie (bez Krymu). Gubernie Voroněž, Kursk a Chełm se mohly připojit po chystaném referendu.

   Po krátkém příměří mezi bolševiky a Radou si Rudí uvědomili, že rada nehodlá podporovat bolševickou revoluci. V prosinci 1917 byl svolán sněm sovětských představitelů na Ukrajině s cílem převzít kontrolu nad Ukrajinou. Po neúspěšném puči v Kyjevě se bolševici přesunuli do Charkova a vyhlásili Ukrajinskou sovětskou socialistickou republiku. V té době na Ukrajinu dorazily první jednotky Rudé armády z Ruska s rozkazy podporovat místní bolševickou vládu. Následně na Ukrajině vznikly na jihozápadě Oděská sovětská republika a na východě Doněcko-krivorožská sovětská republika." a tyto vznikly jak o součást RSFSR, nikoliv žádný "Ukrajiny", protože maloruské nejsou a nidky nebyly!! (Maloruské nářečí je tzv. suržyk,kterým hovoří i Kyjevané. Ukrajinština naproti tomu je jazyk Haličáků a jeho gramatiku stvořil teprve na poč. 20. století jistý profesor Lemberský - tedy lvovský univerzity Mihajlo Gruševski a nikdo ve vysoké ukrajinské politice ji moc neovládá!).

   Vymazat
  8. 1:02 tak nevím kdo debil.Ten co píše k článku o balistických raketách,či ten co "mimo mísu"o pojídači kravat.

   Vymazat
  9. Debil je především ten, kdo píše a neumí používat slovesa!

   Vymazat
 7. Pokud by náhodou někdo nevěděl co znamená úsloví "Když dva dělají totéž, není to totéž", tak zde to "západní demokracie" předvádí v plné nahotě. Nebo si snad dovedete představit, že by mohl Kaddáfí, či Husajn tak dlouho a tak systematicky vraždit své spoluobčany a ještě v podstatě za potlesku všech těch "západních demokracií". Když se nad tím člověk opravdu zamyslí, tak mu musí být z těch "demokracií" na zvracení. František

  OdpovědětVymazat
 8. ještěto bude "psina" https://cz.sputniknews.com/svet/201702184777688-lavrov-rusko-sankce-eu-splneni-minske-dohody/

  OdpovědětVymazat
 9. Z článku jsem pochopil ,že ruské tajné služby dostali nebo dostanou zelenou ,aby podnikali akce proti ukrajinským tajným službám ,které proti nim organizují útoky a to i na území Ukrajiny i jinde v zahraničí

  OdpovědětVymazat
 10. Jsme legitimní a seriózní peníze věřitele. Naše půjčky jednotlivcům, které potřebují finanční pomoc, nabízíme půjčky pro lidi, kteří mají špatnou kreditní nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, aby investovali na podnikání. Ať už hledáte pro půjčku? Musíte není třeba se obávat, protože jste na správném místě i nabízet půjčky za nízké úrokové sazby ve výši 2%, takže pokud budete potřebovat úvěr Chci, abys mi prostě obrátit prostřednictvím této e-mailové adrese: Arlenewilliamsloanfinance@hotmail.com

  Žádost o úvěr potřebné informace od vás ..

  1) Celé jméno: ............
  2) Sex: .................
  3) Věk: ........................
  4) Stát: .................
  5) Telefonní číslo: ........
  6) Práce: ..............
  7) měsíční příjem: ......
  8) Výše úvěru Potřebný: .....
  9) Doba trvání půjčky: ...............
  10) úroky půjčky: ...........
   
  Děkuji

  S pozdravem

  Paní Arlene Williams

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.