Reklama

pátek 10. února 2017

Že by myšlení brněnských zastupitelů bylo až tak neuvěřitelně multikulti uvědomělé? Kolik asi stojí taková „(i)racionální“ uvědomělost?


Jiří Baťa
10. 2. 2017
Je až neskutečné, jak se někteří lidé, čímž mám na mysly brněnské zastupitele, dovedou v tendenčních záležitostech rychle přizpůsobit, resp. podlehnout vábení peněz. Takové rozhodování musí být něčím vyvoláno, motivováno a nejblíže je tomu vidina slíbených peněz. Rád bych se mýlil, ale jinak si lze jen stěží představit, že by rozumně uvažující člověk dával všanc všechna rizika, která jsou s přijímáním imigrantů spojena zvláště, když jsou známy negativní, někdy až tragické dopady či důsledky takových rozhodnutí. O čem je tedy řeč?

 
     Moravská metropole se, na rozdíl od jiných velkých měst, velmi „zodpovědně“ připravuje na přijímání migrantů do Česka. Za tím účelem vyhlásila projekt pod imaginárním názvem Zvyšování interkulturní prostupnosti veřejných institucí ve městě Brně“. V rámci tohoto programu magistrát také zaměstná několik pracovníků se znalostí cizích jazyků (kromě rumunštiny a ukrajinštiny také arabštiny, pozn. red.), kteří budou pomáhat migrantům komunikovat na úřadech.  Jde o projekt s rozpočtem 10 milionů Kč. Brno, jak vyplývá z náboru pracovníků znalých arabštiny, se rovněž připravuje i na migranty z arabských zemí.
   Brněnský magistrát již schválil plán, jehož pomocí chce imigranty začleňovat do české společnosti a naučit je orientovat  na úřadech. To je myslím, opravdu velmi důležité a užitečné, za miliony korun naučit běhat imigranty po úřadech, aby snad nezůstali pozadu za českými občany v tomtéž. Nicméně, místo toho, aby zastupitelé vyvíjeli tlak na vládu a snažili se přijímání imigrantů omezovat na co možná nejnižší míru, dělají naopak vše, aby cizincům „ustlali“ co nejpohodlněji. Brusel i někteří němečtí politici na zastupitele tlačí, aby prý byli solidární, říkají zastupitelé.  
    Je až neskutečné, kam až jsou (pro peníze) někteří komunální politici ochotni jít. Kladu si otázku, komu vlastně brněnští zastupitelé slouží, zda občanům Brna, nebo Bruselu, resp. „některým“ německým politikům? Vzhledem k jejich rozhodnutí, i když jde jen o rozdíl jednoho hlasu,  se lze oprávněně domnívat, že spíše slouží těm cizákům. Znovu se vkrádá otázka, zda to dělají pro peníze nebo jiné výhody (což nelze vyloučit), nebo jejich občanská a vlastenecká morálka klesla až tak hluboko, že se nechají zvyklat Bruselem a některými německými politiky? No kurva, je to možné?
    Omlouvám se za ten nevhodný výraz, ale hlava mi nebere, ať už to dělají pro peníze nebo ne. Jejich iracionální rozhodnutí jde nejen proti logice, ale proti všem elementárním společenským zásadám, normám a hlavně proti národní identitě a tradici. Jejich nezodpovědné rozhodování, resp. rozhodnutí mi přijde jako by rozhodovali o tom, zda mají dát přednost banánům z Nigérie nebo Čadu nebo mandarinkám z Tunisu či Maroka. Tady přece vůbec nejde o banány, ani o mandarinky, tady jde multikulturní, multináboženský, multinacionální, multihygienicko-bakteriologický a bůhví ještě jaký humus, nepřinášející nic dobré, nic pozitivní a už vůbec nic pro národ a občany Česka progresivní a prospěšné.
    Přijde mi to, jako by zastupitelé byli negramotní, nevzdělaní, nekultivovaní, neschopni vnímat realitu, rozlišovat dobro a zlo, když nejsou schopni absorbovat desítky, stovky otřesných  poznatků, faktů a skutečností, videa, autentické výpovědi, poznatky a zkušenosti celé řady lidí a jejich varování atd., co pro nás spolužití na bázi multikulti s muslimy a zvláště s islamisty znamená. Je neskutečné, ne-li trestuhodné konstatování magistrátu, že Cílem projektu je snížení interkulturních bariér na úřadech a ve veřejných institucích ve městě, zlepšení interkulturních kompetencí úředníků, zvýšení informovanosti a identifikace migrantů s obcí/Českou republikou, a tím také podpora integrace cizinců do české společnosti,“ píše se v dokumentu. Úředníci na brněnském magistrátu se budou učit arabsky, aby se Arab mohl integrovat do české společnosti! To je fakt neskutečné!Cílem je prý také posílit „občanskou angažovanost migrantů“. Muslimové snad ví, či mohou pochopit, co je to „občanská angažovanost“? Jsou snad schopni se integrovat do myšlení a způsobu života v Česku? Copak není dostatečně známo, jaké mají zakódované myšlení, zvyky, tradice a cíle v ČR či jinde v Evropě? Člověk se nepřestává divit, že je vůbec něco takové možné vytvořit! V Brně!
     Naštěstí nevěřím, že se do Česka a speciálně do Brna dostane víc jak několik desítek arabských imigrantů, nicméně i kdyby jich mělo být pět set nebo tisíc je stále otázka, zda se pro nechtěné a nežádoucí přivandrovalce vyplatí investovat 10 milionů Kč. Peníze, které by mohly být použity pro desítky našich nemocných dětí, pro tělesně postižené spoluobčany, bezdomovce, na výstavbu a vybavení zařízení pro nemohoucí, přestárlé apod., pro které se peníze zpravidla získávají sbírkami, charitou, aukcemi apod.
     Aby toho nebylo málo magistrát innformuje, že část rozpočtu půjde na platy, ale také na „zahraniční pracovní cesty“, jejichž cílem prý bude zajištění přenosu dobré praxe! Uf, to je nářez! Jen aby to nakonec nebyl přenos nějaké nežádoucí nemoci nebo nákazy! No a jak jinak, na svoje si přijdou a o svoji roli (a peníze) nepřijdou ani neziskové nevládní organizace. Tedy s těmi, které se zabývají imigranty či přesněji „pracují s cizinci“, hodlá magistrát svůj postup konzultovat. A bohatě jim za to platit, dodávám. Ano, to jsou právě ty „neziskovky“, které má na mysli prezident Zeman, o kterých zmiňuje, že jsou to nežádoucí pijavice na těle naší společnosti. Výsledky „práce“ s cizinci některých neziskovek jsou zřejmě v nějakém zvláštním, utajovaném režimu. Nejsou totiž známy.
    No nic, brněnský magistrát jen dokazuje, jakými užitečnými idioty v podobě svých zastupitelů disponuje. Podezření, že tato rozhodnutí dělají pro peníze je o to silnější, že se nechce věřit, že by zastupitelé nebyli schopni posoudit a vyhodnotit zadání, které vskutku idiotsky ospravedlňují zdůvodněním, že na ně Brusel i někteří němečtí politici tlačí, aby prý byli solidární. Samotní Brňané kroutí nad projektem hlavou a nepovažují jej za potřebný, protože v podstatě, ne-li zásadně, nesouhlasí s přijímáním imigrantů. Stanoviska jiných magistrátů rovněž potvrzují, že to není standardní řešení a že podobnou agendu, pokud taková potřeba nastane, lze řešit s mnohem nižšími náklady, nemluvě o tom, že pro případné řešení začleňování cizinců mají už dnes ve své kompetenci stávající příslušné agendy magistrátů.
      Pro brněnský magistrát byly zřejmě také lákadlem peníze z EU, protože z deseti milionů na projekt vyčleněných na projekt magistrát vynaloží pouhých 300 tisíc korun. Magistrát to sice přijde celkem levně, ale i tak zbylých 9,7 milionu korun bude nezodpovědně prošustrováno neziskovkám s tím, že už předem je znám výsledek: peníze budou utraceny a na situaci s imigranty se v podstatě nic nezmění. Pokud snad ano, pak to zcela jistě nebude v hodnotě 10 milionů. Nu což, z cizího krev neteče, že?
    Co hlavní, snažení a „solidárně-ušlechtilých“ cílů brněnského magistrátu je či bude dosaženo, tlaku Bruselu a požadavkům některých německých politiků bude vyhověno. Zastupitelstvo možná sklidí od Bruselu pochvalu a kromě peněz dostane nějaké pozitivní uznání. Co na tom, že občané Brna budou mít své zastupitele za trotly a paka. Jejich iniciativě a ochotě přijímat stáda imigrantů nejsou, alespoň podle názorů a reakci na přijímání, notabene na „projekt“ občanské angažovanosti muslimů a islamistů (včetně potenciálních teroristů a násilníků) vůbec, ale vůbec nakloněni.

31 komentářů :

 1. Znám Brno, pracoval jsem tam 25 let, a co teď na tohle???
  Na poblití.
  Volit jedně SPD.
  Usilují o tohle:
  http://spd.cz/program/
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvedené skutečnosti neznamenají mentální chorobu Brňanů, ale jsou důsledkem toho, když naivové podlehnou kouzlu oligarchy Babiše a jeho ANO a volí je bez rozumu ! Nechápu jak mohou někteří kritizovat vládu i Bohuše a na ANOfert zapomenout, jako by Babiš nebyl ve vládě, ale v opozici !!

   Smazat
  2. Jasně Heroute - do Babišééééé - pozóóóór - tééééď! Jestli už máš flintu, jak se o to zasazuje Chovanec, jdi ho zastřelit.Ale proti komu se potom bude štvát? O kom se bude psát? Sám Trump uživit všechny český bulváry diskuzema nestačí. Takže - buďme šťastni, že máme Babiše. Dobrej terč. Ono to nadávání Zemanovi už bylo núďo.

   Smazat
  3. Děkujeme za podporu ;)

   ZRADA V BRNĚ!!!!

   ANO, KDU, PIRÁTI a ZELENÍ ZRADILI OBČANY BRNA
   a připravují DOBROVOLNĚ BRNO NA INVAZI VLÁDNÍCH IMIGRANTŮ!!!

   KDO JIM K TOMUTO DAL MANDÁT???

   ANO, Babišovo ANO, připravuje půdu pro "imigranty" v Brně i v Havířově, a také v Moravskoslezském kraji ODMÍTLO Babišovo ANO, hlasovat pro náš návrh na NEPŘIJÍMAJÍ VLÁDNÍCH IMIGRANTŮ na území Moravskoslezského kraje!!!!

   Ještě někdo věří, že nebudeme nikoho přijímat????!!!!
   Už se těšíte, až totéž schválí vaši krajští zastupitelé za ANO, KDU a ODS, Ti kteří Vás, na rozdíl od nás ODMÍTLI CHRÁNIT PROTI VLÁDĚ a jejím "dobrovolným" kvótám muslimů a afričanů"!!???

   Měli něco takového ve svém VOLEBNÍM programu nebo to dělají proti vaší vůli? Napište nám, co si o tom myslíte.

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1311088705639305&id=858027300945450

   Smazat
  4. pokud český občani neomarxisty nesvrhnou tak bude konec ČR kdo voli stávající strany včetně ana voli eu islamizaci konec české státnosti a nástup totalitního makrelystánu SPD naše volba

   Smazat
  5. 21:08 Má pravdu, p. Herout. Pokud na Babiše poštěkává Čt nebo Kalousek a jemu podobné struktury, neberu je vážně. Ale pokud řadový volič upozorní na to, že Babiš je členem vlády a za vše, co tato vláda protlačí proti vůli občanů, je jednoznačně spoluzodpovědný, má na to nejen právo, ale má i pravdu. Babiš se rád tváří, že se ho to netýká, ale to má smůlu. Prozíravý volič to správně vyhodnotí a už mu hlas nedá. Nesledujme kecy, ale činy a to, pro co kdo zvedá ruku v rozporu s českými zájmy. A toho už nevolme, moc prosím! Nejde přece o to, mít za každou cenu pravdu, každý se někdy zmýlí, ale jde o to tuto chybu už neopakovat, protože to už udělá jenom nepoučitelný hlupák.

   Smazat
 2. Zhovadilost na entou! Když někdo chce žít v Čechách, s Čechy, tak ať se bleskurychle naučí mluvit, myslit, a ctít hodnoty JAKO MLUVÍ, MYSLÍ A CTÍ ČEŠTÍ VLASTENCI. ČESKY! Jinak ať se přemístí do zemí, kde se mluví, myslí a modlí po arabsky, hotentotsky, nebo třeba Zulu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem se lekl, že moravsky.

   Smazat
  2. 19.26 No jo, ten argot HANCET zní skoro jako zulu...

   Smazat
  3. 18:21Tady nejde o mluvení,ale o myšlení!Již několikrát jsem tady psal,že nerozumím myšlení lidí z Brna.Je to snad politická nevzdělanost lidí z Brna?Už jenom vyslovením ZELENÍ,PIRÁTI si musí každý představit pražskou kavárnu ,neziskové organizace vedené a placené Sorosem,zaplevelení republiky černochy a Araby.Nevěřím,že jsou Brňané blbí,ale laxní a bohužel se nechtějí zatěžovat politickou situací.A dojedou na ni oni a až si to uvědomí,bude pozdě .

   Smazat
 3. Stojí za tím touha Brňáků(některých)být středem
  pozornosti.Nelibě nesou,že jsou ve velikosti i
  počtem občanů až na druhém místě(jako by bylo
  Pražákům co závidět)a pořád mají potřebu ostatní
  něčím trumfnout.To předvedli už omluvou sudeťákům
  za špatné chování Čechů při vyhnání skopčáků ze
  země,aniž by vzali v potaz,co tomu předcházelo a
  bylo důvodem nenávisti k Němcům.Ale byli středem
  pozornosti a to jim stačí ke štěstí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím se dá souhlasit.
   Brno vždy trpělo druhým místem v koncentraci blbosti za Prahou. Tak se to snaží dohnat, kde se dá.

   Smazat
 4. ______________________________________________

  http://casopisargument.cz/2017/02/10/argument-oslavil-prvni-mesic-fungovani-dekujeme/
  ______________________________________________

  OdpovědětSmazat
 5. No Brno je fakt zvláštní mít včele vola který se nechá bičovat a ještě se tím chlubí. Nevím asi naše psychiatiree už není na mezinárodní úrovni jinak by ho odvezli ve svěrací kazajce.
  Václav
  Ps. moraváci co tam podáváte za pití, vypadá to na polský lih.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to je tedy zhovadilost. Ti zastupitelé jsou latentní antisemiti, protože dovezení arabského antisemitismu se musí po čase projevit jako v západní Evropě. Dneska muslimové semelou Židy a zítra nás . . Ti zastupitelé jsou podle mne zrádci národa a patří před soud!!!

  OdpovědětSmazat
 7. My prazaci jsme vzdy idioty z Brna opovrhovali . Jejich vyrazy a levoty byly zname . do prdele s brnem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak Kohn, vždyť vy opovrhujete každým, kdo není takříkajíc od vás, že?

   Smazat
 8. To je stoho že sme další Nemeckov spolovov zemí řískeho lavmančastu anebo jak se to už teď do prdele nazíva tohle zřízení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro korporativní systém má politologie pouze jeden název - fašismus.

   Smazat
  2. 6:09 pis bez chyb demente hnusnej

   Smazat
 9. Na posty státních úředníků jsou dosazováni politici!
  Kdyby na radnicích neseděli, to by byl klid*

  OdpovědětSmazat
 10. všechno zle pochazi z moravy od prasedidnta a ustavni soud počinaje a obusrankou konče snad to neni tim že zdegenerovali ale spiš tim že řizeně chlastaji ty svoje domaci patoky a pote zvraci a zvraci jedina možnost je vyhlsit českou samostatnost a neutralitu zabyli by se tim dvě mouchy jednou ranou čekexit od makreldederon a konec ogaru v čechach

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslouchaj Roubíček, Československo jste už společně s nacistickými přáteli rozbili, ale Moravu nedáme. Kde by jste bral levný alkohol, vždyť chlastaj jako Lot.

   Smazat
 11. Mám obavy, že články odsuzující vítače, potažmo vlastizrádce, že již nestačí.Je třeba údernější akce. To je na adresu těch, kteří mohou něco podobného zorganizovat. Rád se zúčastním.A do voleb bych to moc neprotahoval.To už může být pozdě.

  OdpovědětSmazat
 12. Takze cesko bude prijimat bezence, merklova si dupla a je to
  Cesi zase zrazeni
  Mnichov 2

  OdpovědětSmazat
 13. Tedy z osobních zkušeností - nejen politici na celostátní úrovni, ale i na místní, samozřejmě přiměřeně počtu obyvatel, které zastupují - i jakoby - zastupují především, pokud ne výlučně své vlastní zájmy. A jaký je zájem každého občana? 1. Mít peníze. 2. Když je mohu mít, pak co nejvíce. 3. Když se dají snadno vydělat - třeba jako korupné, výpalné, tak jít touto cestou a moc se nedřít. Kde se peníze nejlépe rodí? Na rozdíl od obilí či řepy za tmy. A kde je největší tma? Pod svícnem. Má někdo sílu, odvahu a možnost si pod svícen posvítit? Ani on,i podsvícnoví temnáří, přece nebudou svítit na druhé, ten druhý, aby byl první může světlo odrazit na toho zatím prvého zpět. Pokud nepřijde Žižka a svoloč nevypráská, občánku, zvykej si, že nejsi více než v dobách robotování. Demokracie je totálně vyprázdněné slovo, zcela směšné, jako válčící mírové mise. Demokracie neexistuje mimo sociální spravedlnost a protože sociální spravedlnost nemáme, nemůžeme mít demokracii. Navíc, viděl jsi občánku, že by nějaká diktatura byla současně demokracií, snad nejblíže by k tomu měla ta proletářská, kdyby se ji zase neujímali "zastupitelé". Ale diktatura kapitálu, ve které žijeme, demokracií prostě být nemůže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše osobní zkušenost odpovídá vědeckému poznání společenského pohybu v podmínkách kapitálových vztahů. Není jiného východiska, nežli smetení tohoto zahnívajícího systému. T

   Smazat
 14. A myslíte, že Praha je oproti Brnu nějak pozadu? To bych se dost divila. Sobotka, starý černoprdelník, možná též přestoupí na Islám, protože kdo na novou vlnu nenaskočí včas, již zůstane opodál... To jen my tady křísíme nějaké slovanské tradice a myšlenky a tak jako vždy, zůstaneme bokem.

  OdpovědětSmazat
 15. U Brňáků jde o hmotnou a karierní zainteresovanost. Nevěřím, že by byli takoví blbci. A co se týká Babiše - podívejte se na jeho realizační tým, k tomu netřeba nic dodávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady nejde o ty zmrdy na radnici,ale o Brňany!A vím velice dobrpe a je to pravda,z Brna jezdí hodně lidí do Prahy na demonstrace,což se o Pražácích nedá říci.Co se týká Babiše,ten by mi až tak nevadil,ovšem ti kolem něj,Telička,Jourová,Stropnický,ta středočeská hejtmanka-je tak blbá,ž si nemohu vzpomenout na její jméno,jeto jenom loutka,nakonec celá koalice v Brně je toho důkazem, atd...

   Smazat
  2. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy a on je jejich kápo. To, že to vám až tak nevadí, je způsobeno jeho mimikry, kterými se maskuje parazit jako dobrodinec svého hostitele. T

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.