Reklama

čtvrtek 9. března 2017

10. březen – mezinárodní den lží o Tibetu

Pražští "Tibeťané" - oběti fejknutých informací
Ondřej Kosina
9. 3. 2017   Vaše věc

10. březen je dnem, kdy různí aktivističtí starostové – zejména z řad TOP09 a Strany zelených – vyvěšují na radnicích po celé zemi tibetské vlajky a lidé z neziskovek demonstrují před Velvyslanectvím ČLR v Praze, aby dali najevo svou nespokojenost s údajným porušováním lidských práv v Tibetu. To vše za mohutné asistence médií, přičemž reportérů je před ambasádou obvykle mnohem víc než samotných aktivistů.


Ve facebookové pozvánce na akci se mimo jiné píše: „Letošní rok je věnován tibetštině. Jazyku, který je v tibetských školách stále více potlačován. Taši Wangčuk (filmový režisér pracující pro Hlas Ameriky – pozn. red.) o tom ví své. Tomuhle obránci výuky tibetštiny v tibetských školách hrozí až 15 let vězení za odvahu bojovat s čínským systémem vzdělávání… Území Tibetu je kontrolováno čínskou vládou, která systematicky pracuje na zničení tibetských kulturních hodnot a tradic. Tibeťanům je násilně vnucována a podsouvána kultura čínská, ta tibetská má naopak zmizet ze světa. Vláda nechala zavřít nebo zničit stovky klášterů – center vzdělanosti a kultury, snaží se zlikvidovat tibetské písmo a jazyk, kočovný způsob života i náboženské vyznání místních lidí.“

Vzhledem k tomu, že jsem Tibet před třemi lety navštívil a s řadou místních lidí hovořil, rád bych se k výše uvedeným tvrzením vyjádřil. Málokteré zahraničně-politické téma je totiž tolik mediálně zprofanované jako „porušování lidských práv“ v ČLR a v Tibetu obzvláště.


Čínština, tibetština a školství


Do roku 1959 v Tibetu neexistovala jediná škola v moderním smyslu. Negramotnost mezi mládeží a lidmi středního věku dosahovala extrémních 95 %. Po více než padesáti letech úsilí byl v Tibetu zaveden vzdělávací systém odpovídající tamějším specifickým podmínkám. Zahrnuje předškolní a základní vzdělávání, střední a technické školy, učiliště, vyšší odborné školy a speciální vzdělávací instituce pro dospělé. V roce 2013 se na území Tibetu nacházelo asi 1500 škol. Program na vymýcení negramotnosti zahrnuje celou populaci a v současnosti poklesl počet negramotných mezi mládeží a lidmi středního věku na 1 %. V roce 1985 byla přijata politika „trojí odpovědnosti“ (strava, ubytování a poplatky za studium) s ohledem na devítiletou povinnou školní docházku pro děti zemědělců a pastevců. V roce 2012 byla tato politika rozšířena na patnáct let (tři roky předškolní výchovy, devět let na základní škole a tři roky na střední škole). Bylo to vůbec poprvé, kdy byla v Číně zavedena patnáctiletá bezplatná školní docházka.

Tibetština je používána v mluvené i psané podobě na všech úrovních společenského života a je oficiálně podporována. V regionu existuje bilingvní systém a tibetština i čínština jsou rovnoprávně používány v oficiálních dokumentech, rezolucích, zákonech, novinách, televizním i rozhlasovém vysílání. Oběma jazyky se hovoří ve školách, kde žáci používají bilingvní učebnice. V posledních letech vyšlo v tibetštině více než sto druhů publikací. Každoročně vychází i tibetský astronomický almanach, neboť astronomie se běžně užívá při sestavování oficiálního kalendáře, při předpovědi počasí nebo přírodních katastrof, ale také v zemědělství a živočišné výrobě.

Kultura a svoboda vyznání


Tibetská autonomní oblast je domovem několika náboženství včetně buddhismu, islámu a křesťanství. Občanská svoboda náboženského vyznání je zde striktně dodržována. Věřící jsou chráněni Ústavou ČLR i dalšími zákony a svobodně praktikují běžné náboženské aktivity. I řada dalších zákonů zaručuje svobodu vyznání a zakazuje diskriminaci občanů na základě toho, jestli jsou věřící nebo ateisté. Vláda Tibetské autonomní oblasti realizuje strategii oddělení náboženství od politiky a v souladu se zákonem vykonává správu náboženských organizací v Tibetu. To zaručuje, aby se žádné náboženské organizace nebo kláštery nevměšovaly do státní správy a administrativy. Dnes je v Tibetu cca 1700 areálů pro aktivity tibetských buddhistů a více než 46 000 buddhistických mnichů a jeptišek. Modlitební výklenky a svatyně zasvěcené Buddhovi naleznete v domech téměř všech věřících. Odhadem více než milion buddhistů se každý rok účastní pouti do Lhasy. Všude jsou k vidění modlitební praporky i věřící zbožně se klanící k zemi. V Tibetu jsou i čtyři mešity a jeden katolický kostel. Stát již investoval značné sumy do ochrany a rekonstrukce chrámů a klášterů a dalších náboženských pamětihodností.

Vláda Tibetské autonomní oblasti podporuje i lidové religiózní festivaly jako je např. Tibetský Nový rok, který se po staletí slaví první den prvního měsíce lunárního kalendáře. Z dalších festivalů stojí za zmínku Shoton festival, který je slaven od 11. století třicátý den šestého měsíce tibetského lunárního kalendáře jako náboženský svátek. Od 18. století se slaví v parku Norbulingka, kde se konají tradiční operní představení. Ongkor festival je tradičním tibetským svátkem už déle než tisíc let a slaví se na konci sedmého nebo na počátku osmého měsíce lunárního kalendáře ve venkovských oblastech, kde lidé odění ve svátečních šatech se procházejí okolo svých políček a modlí se k bohům za dobrou sklizeň. Neodmyslitelnou součástí festivalu jsou folklórní aktivity jako zpěv, tanec, koňské dostihy, lukostřelba a zápasy. Při své návštěvě Lhasy jsem zavítal mimo jiné i do Tibetského muzea, v jehož výstavních halách se nacházejí hodnotné sbírky artefaktů a různých typů starobylých kulturních relikvií. Vláda investovala značné prostředky do výstavby tohoto prvního velkého komplexního muzea, které turistům představuje tradiční tibetskou kulturu.

Závěr


Z výše uvedených skutečností vyplývá, že Tibetská autonomní oblast je striktně bilingvní a čínská vláda fakticky vymýtila negramotnost, která byla v zemi za vlády dalajlámů extrémně vysoká. Věřící nejsou žádným způsobem diskriminováni a těší se svobodě vyznání, kterou zaručuje Ústava ČLR a další zákony. Stát nikomu nevnucuje čínskou kulturu, ale podporuje tradiční kulturní a religiózní svátky a festivaly. Zároveň se výrazně zvýšila životní úroveň mnichů a jeptišek, neboť jsou zahrnuti do systému sociálního zabezpečení a užívají zdravotního, důchodového pojištění a zaměstnaneckých diet. Tibet od roku 1959 není feudální teokracií, ale sekulárním regionem v rámci ČLR, kde je náboženství odděleno od státu a politiky tak, jak je to běžné v drtivé většině států světa.


- - -

65 komentářů :

 1. Vazeny pane Horaku napsal jsem basen o Vas cteny pane.Vazim si velice vasi posledni zmince o me chrabrosti a vytrvalosti a o vysledku me prace -osvety . Verim ze se vam cteny pane bude libiti .Nejlepe kdyz napisete svou adresu email zde a ja Vam ji zaslu neb je malicko intimni. Jiste rozumite muj hrejivy paprsku
  Honolulu osvetar a vedec na poli prava a trava

  OdpovědětSmazat
 2. Troska onanie nikoho nezabije ,ani v Tibetu
  Honolulu sexuelni expert

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach jo, to je ubohé, uvědom si, že tady ze sebe děláš akorát šaška, protože na Honolulu prostě nemáš, Jando.

   Smazat
  2. Dekuji za uznani me osvetove prace pane Horaku
   Kukuhonolulu

   Smazat
  3. Znám lepší báseň:
   V tom dalekém Tibetu,
   škrábal se dalajláma na hřbetu,
   a když mu prstíčky ujely,
   škrábal se dalajláma v (doplňte sami).

   Smazat
 3. Mluvil jsem s přítelem, který v Tibetu byl. Zřejmě kecá, ale oni samotní Tibeťané o nějaké naše aktivity a změny příliš nestojí. Odžínovaní, oaddisovaní, značkovými péřovými bundami odění, jako u nás živeni kolou a chipsy jsou spokojeni. S jediným problémem, se kterým se tam přítel setkal, že jim tam v době jejich pobytu zlobil internet, počítač, který tam ovládají jak mniši tak malé děti. Jo a nejsou tam prý bezdomovci. Oni v zimě zřejmě všichni vymrznou do jednoho...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bohužel tito aktivisté NEZNAJÍ historii
   Tibetu,
   vůbec nejsou okupováni nikým
   na světě jsou okupování a utlačováni jiné národy , lidi prosím čtěte i mimo řádky a nevěřte těm aktivistům, nebo Kalouskům a " knížeti" a ne hlavně Merkelové a spol...!!!

   Smazat
 4. prava nezaměstnanych a netahel jsou nadřazena pravum těch co v kolbence nechaji zdravi aby se netahlum lepe snadněji žilo halt kapitalismus po čezku domrveny byvalymy komunisty dnes demokrady ze všech stran hrajicim divadlo dobroserstvi

  OdpovědětSmazat
 5. http://manipulatori.cz/o-tradicnim-tibetu-propaganda-versus-fakta/

  OdpovědětSmazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=0VRneGYpaXc

  OdpovědětSmazat
 7. Ožrala Kalousek má dva problémy s kterými bojuje. A to Tibet a Babiš.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalous? Ten má největší problém se svými prochlastanými ledvinami. Ale alespoň brzy cachne. Třeba ho taky povezou na lafetě jako Vaška Notorika.

   Smazat
  2. HAVEL NA LAFETĚ
   Za okny nám snížek taje, rádio nám hymnu hraje.
   Opustil nás prezident, dramatik a disident.
   Nechybělo vskutku moc a byli by jsme bez Vánoc.
   Dáša dorty napekla na tu cestu do pekla!
   Povídala teta tetě, že ho vezli na lafetě.
   Ukázala TV Nova za rakví jak kráčí vdova.
   Za vdovou šlo v pevném šiku celé stádo politiků.
   Vyznamenat šaška Vaška? To je fraška - a k ní flaška!

   Smazat
 8. STAČÍ

  se jen podívat na stránky Zelených, nebo si přečíst jinde jmenný seznam členské základny a musí vám být jasno, jaké pošahance produkují různé VŠ gender/human zaměření :

  Nemakačenky, uhnízděné v různých ziskovkách,revolucionáře
  z povolání, ochotni kdykoliv protestovat proti komukoliv,
  prostě ubožáci v rolích užitečných idiotů.

  Autor tohoto článku by měl publikovat VŠUDE, kde jsou ochotni uveřejnit jeho článek o současném Tibetu, ale fakta nejsou na pořadu dne, že ano...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady máš skutečná fakta od skutečného odborníka.

   http://www.tibetania.sk/novinky/O-tradicnom-Tibete-propaganda-verzus-fakty

   Smazat
  2. http://www.tibetania.sk/novinky/O-tradicnom-Tibete-propaganda-verzus-fakty


   Odpovědětto snad ani nemůžete myslet vážně :))) Můj syn tam byl a nezaznamenal touhu po návratu doby, kdy mniši nosili za opaskem jako trofeje sušené končetiny neposlušných nevolníků. Jinak je potřeba si uvědomit strategickou polohu Tibetu vůči Číně... Dále snad netřeba...

   Smazat
  3. Pro takové inteligenty a jejich potomky je největší hrůzou noční můrou MATURITA Z MATEMATIKY. Taková gender-romistika např., a podobná "důležitá" vysokoškolská studia, by byla bez studentů - končících na deficitu logiky a matematického myšlení v makůvkách...

   Smazat
  4. 10:39

   Váš syn je hlupák a vy taky. Ten váš blábol je jako by do ČR přijel v roce 1980 na pár dnů nějaký zápaďák a pak řekl, že "nezaznamenal touhu Čechů po návratu doby okolo roku 1900".
   To že se v Tibetu jen za posledních 7 let upálilo cca 160 Tibeťanů si váš synek také zřejmě nevšiml.

   Smazat
  5. Proč? Bylo jim zima? Uveďte pramen, z kterého čerpáte. klidně v čínštině či tibetštině. Doufám, že to nebude podobný zdroj, jako ten chudák osamělý "novinář" na periferii Londýna, který tak zasvěceně referoval o syrské opozici, o Bílých helmách a o Asadových masakrech nevinných civilistů a pod. Předem děkuji. Leo

   Smazat
  6. 11:59

   https://en.wikipedia.org/wiki/Self-immolation_protests_by_Tibetans_in_China

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_political_self-immolations#2010s

   https://www.savetibet.org/resources/fact-sheets/self-immolations-by-tibetans/

   https://freetibet.org/about/self-immolation-protests

   https://www.youtube.com/watch?v=sa_9mxYAxy4

   https://www.nytimes.com/2016/03/04/world/asia/china-tibet-self-immolations.html?_r=0

   Stačí? Ano, bylo jim zima, blbe.

   Smazat
  7. Legrační sbírka propagandistickýc médií. Půlka z nich je v referátu CIA. Ten NYT se vám také povedl.Přečtěte si nové Wikileaks. A děkuji za titul "blbe". Dává se před nebo za jméno. Vy s jeho používáním máte jistě bohaté zkušenosti, tak se ptám. Leo

   Smazat
  8. 12:26

   nehodí se vám to do vaší propagandy tak to prostě a jednoduše smáznete ze stolu a hotovo. Dobrý výkon, typický pro anti-Ami fanatického blba.

   Smazat
  9. Kašlete na amerického rektonauta a análního speleologa ! Americká stolice je z něj cítit na sto honů ! Vymytá palice, která se nechce nechat připravit o svůj "americký sen".

   Smazat
  10. 12:40 - kdybyste víc četl anglicky, tak byste už dávno věděl, že nový americký prezident ostře kritizoval právě prameny, na které se tak duchaplně odvoláváte. A ještě vás musím upozornit na váš myšlenkový zkrat, který má asi původ ve vašem špatném vzdělání či nedostatečném rodinném vedení. Většina diskutujících tu nejsou antiAmi, jak se tu snažíte dost nelogicky podsouvat. Američany má většina místních diskutérů docela ráda. Viz rekce na samorosta Honolulu. Ale v čem se shodneme téměř všichni, kteří chodíme číst NR, že americká administrativa od počátku 50tý let dělá z USA světového četníka, soudce a kata v jedné osobě. To se nám samozřejmě nelíbí, jako se námnelíbila sovětská okupace naší země a jako se našim dědečkům nelíbila okupace za Protektorátu. Zvláště když své proklamované "šíření demokracie všude po světě" USA nezvládají a v krvavých kampaních zavádějí do napadených zemí pravý opak - viz. Vietnam, Korea, Kuba, Kongo, Chile ... a v poslední době Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina... teď přibyl Jemen, to už za Trumpa (asi chce také dostat Nobelovku za mír jako Obama). Je vám to teď aspoň trochu jasné, při vašem vzdělání? Taurus

   Smazat
  11. 14:30-Taurus- Těžko přesvědčíte o "pravdě" našeho letitého trolla, zarytého "Obamistu". Je to prostě "stará struktura", zřejmě vlastnost zděděná po rodičích.

   Smazat
  12. At zije Trump a jeho Vyvolena Rodina from Hercegovina
   Hovnocuc Hoboj- cili hrac na hoboj a ostatni olizovaci nastroje zdravim p Horak muj fejwr

   Smazat
 9. On to bude asi pro ty "VLAJKAŘE" (vzpomeňme doby protektorátu Böhmen und Mähren) prostě adrenalin, vylitý z vděčnosti k militanntím Amíkům. Kdyby měli jen trochu cti v těle, tak by vyvěšovali především vlajku Afghánistánu, Iráku, Libye, Sýrie, Srbska, tedy všech těch zemí, proti kterým jsme zvedli uzurpátorskou válku naci-fašistického typu. Ano propojili se v těchto lidech pudy Musoliniho i Hitlera současně. Ale naši Vlajkaři nepracují pro svoji čest, oni pracují v žoldu zabijáků a nepochybně pro peníze. Jsou dokonce směšní, když tak přehlížejí a kryjí svinčík na vlastním dvoře!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to by se Uncle Sam rozhněval a nedovolil by jim rochnit se a hledat penízky v US (_!_). A Mussolini i Hitler ty pudy a rasismus nalezli v Bibli, ve starém zákoně - v TORAH národa VYVOLENÉHO, pro jehož stát je jejich "písmo" jedinou ústavou.

   Smazat
  2. Všimněte si, že tihle čeští Tibeťané jsou většinou zaměstnanci neziskovek, placených Sorosem či americkými zbrojovkami (viz Občasnký institut) a pod. Jsou to PR pracovníci v žoldu Velkého Bratra. Leo

   Smazat
  3. 12:29
   "...jsou... v žoldu..."

   Typický předlistopadový slovník. Komoušský blb se v tobě ani po 30 letech stále nezapře.

   Smazat
  4. Žoldem je odměňován žoldák za svou službu. Vzhledem k tomu, že se vede elektronická informační válka, jsou vystupující bojovníci za "jedinou americkou pravdu" žoldnéři čili žoldáky. Žold je tedy přiléhavé a přesné označení jejich odměny. ---to je případ mnohých z NGO Člověk v tísni či z tzv. Občanského institutu. Leo

   Smazat
  5. On ten pakůň je asi jurist a chce, aby se žoldu říkalo nějak jinak - méně urážlivě - třeba palmáre, nebo provize, odměna, hmotná zainteresovanost, či pozitivní motivace. Udělejme mu tedy radost a těm proamerickým zrádcům a kolaborantů říkejme např. placení sympatizanti, nebo finančně motivovaní spolupracovníci americké vlády ... jen ne proboha 'žoldáci'!

   Smazat
  6. 14:59 Noblesní pravicoví politici používají výraz deal.

   Smazat
 10. kdo bude věřit kavarnickejm lžím nejlepší je že si demonstranty platěj

  OdpovědětSmazat
 11. Ja jsem nenapsal zadny prispevek 5:42 & 5:44 pod timto thematem.
  nick HONOLULU

  P.S. kdyz poslu do predele kretena, tak me smazou a nebo zamezi pristup.
  Na tomto themate jsem nebyl a clanek jsem necetl.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vím, Honolulu. Takové bučení není váš styl.. n-ck Medikolog

   Smazat
 12. Fašisté propagují fašismus. Co je na tom překvapujícího?

  OdpovědětSmazat
 13. Nemusíme se rozčilovat. Stejnou taktiku kterou vůči Číně uplatňují USA, uplatňují a praktikují USA vůči České republice. Nedávné zveřejnění informace, že u nás v České republice nadále diskriminujeme ROMY, je toho příkladem. Kdy dosáhneme toho, aby jsme vyhověli požadavkům USA, tedy, že USA nebude nás kritizovat za diskriminaci ROMU? Je to jednoduché. Tehdy, až klesneme na =úroveň samotných ROMU. Tedy nebudeme dodržovat základní hygienické návyky, naše děti se nebudou dobře učit, nebudeme pracovat a budeme křičet že nás diskriminují. Jestli si někdo něčeho všiml v naších městech v současné době, tak je to skutečnost, že po městě se jako jediní procházejí Romové s kočárky a s dětmi, spokojení, zatímco gádžové tvrdě makají za 12.000 Korun v západních firmách s vidinou okamžitého propuštění. U nás žijí Poláci, Vietnamci, Ukrajinci, Rusové, Slováci, Němci, ale jediní , kteří jsou neustále diskriminování jsou Romové tak to i zůstane a skončí to až budeme konečně na jejich úrovni. A to samé se praktikuje vůči Číně i když o hodně s menším ohlasem a výsledky než u nás s Romy, protože Čína na praktiky USA nereaguje a upozorňuje USA na demokratické vraždění černochů, na demokratické jejich věznění atd.

  OdpovědětSmazat
 14. ti co protestují, čím se asi živí, kdo jim dává peníze, že můžou protestovat a nejít do práce? Jednoduchá odpověď je, že jejich práce je právě organizované protesty které mají placené Americkými neziskovkami, které živí náš stát z našeho rozpočtu, tedy platíme si je sami a demokraticky, to především.

  OdpovědětSmazat
 15. Je to něco podobného, jako halasné odsuzování plotů proti čmoudům migrantům, při čemž festovní zeď mezi USA a Mexikem je jaksi zanedbatelná drobnost. Jak říká bible: Břevno v oku svém nevidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí plot USA - Mexiko, nazvat že je to demokratický plot, jako například, že na Jugoslávii padaly demokratické bomby a vše je naprosto v pořádku a demokratické.

   Smazat
  2. Daleko bytelnější je plot mezi Izraelci a Palestinci. Ale ten je také demokratický, takže se o něm také nemluví.

   Smazat
 16. O Tibet měli zájem USA a to proto protože Tibetská náhorní plošina je vysoko nad územím Číny a byly by to ideální základna pro Americké rakety namířené na Čínu. Nevyšlo to jako plánovaná Americká základna na Krymu s raketami namířenými na Moskvu. A Američani se zlobí a po celém světě a tam kde jsou Americké velvyslanectví, všude se vyvěšují Tibetské vlajky na protest proti Číně, která utlačuje Tibet. Kdy tedy Čína bude dodržovat lidské práva v Tibetu? No tehdy, když Čína dovolí USA vybudovat v Tibetu Americké základny s raketami namířenými na Čínu- No a proto, že to nikdy nebude, budeme svědky každoroční komedie s Tibetskými vlajkami a u nás s aktivními b.bci Bursíkem a jeho Jak.

  OdpovědětSmazat
 17. V každé společnosti je 10-15 % nespokojených se vším co tam je. Prostě oni se musí vyhrazovat proti všemu, to je jejich životní poslání. Česká republika není vyjímkou, jediné co mě utěšuje, že je jich max 15 %, ale řeknu vám bordel nadělají jako kdyby jich bylo 120%, že ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš komouše?

   Smazat
  2. Anonymní9. března 2017 11:31 kavárníky

   Smazat
  3. V blbě organizované a nespravedlivé společnosti, která například uzavře sociální výtahy, je samozřejmě těch nespokojených víc. Viz. únor 48, "obrodný proces" v 68', zvonění klíči 89'.nebo např. dnešní obecná nasranost ... Taurus

   Smazat
 18. Hlupákům a zaprodancům západu nic nevysvětlíte , oni nic vědět nechtějí !!

  OdpovědětSmazat
 19. Zajímala by mě motivace těch místních čínských řiťolezců. Co je nutí lézt zrovna Číňanům do prdele? Co si od toho slibují?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slibujeme si od toho, že ti praskne žilka a dáš pokoj.

   Smazat
  2. 12:50

   Nemlž a napiš pravdu. Nebo sám nevíš proč Číňanům vylizuješ řiť? Nebo se snad za ten pravý důvod stydíš?

   Smazat
  3. Máš zcela jistě vývod tlustého střeva do evidentně prázdné dutiny lebeční. Proto sereš americká hovna.

   Smazat
  4. Je legrační číst výlevy o řiťolezech od člověka, který nahnědlý právě vykukuje z americké zadnice.

   Smazat
  5. Máte pravdu (i když se mi to dvakrát nelíbí): na hrubý pytel patří hrubá záplata.

   Smazat
  6. Cože tak najednou utichly červenokaretnické týdny neklidu, všichni jsme se na ně tak těšili. Ach jo. Že bys dostal bobky, když Vojta Dick odmítl sundat čínské trenýrky a předklonit se jako ministři války a vnitra před Jandou (Sralbotka to teď musí řešit na vládě) a Jiří Bartoška dosud nevylezl z festivalu dotovaného Číňany? S tím kandelábrem, na který by nás vlastence chtěl Jan Pučista Kraus spolu s havloidním šášou Pavlíkem Morozovem Novotným asi věšet, hódně velký pozor, co tak procházím různá fóra, tak lidé mají dost farmakomafie a obchodníků se zbraněmi, ještě sáhněte lidem na prezidenta, kterého si zvolili a bude tady bugr, jaký tato země nezažila od dob třicetileté války.

   Smazat
  7. 12:43 To je jednoduché. Použijme komparační analýzu. Porovnejme stav Tibetu po obsazení Číňany, popsaný v tomto článku, se stavem zemí, kam USA přinesly "svobodu, demokracii a ochranu lidských práv". Jmenujte prosím alespoň jedenu zemi, ve které došlo k podobné pozitivní změně. Teprve až takovou zemi najdete můžeme porovnat, jestli je Čína v hájení lidských práv na tom hůře, než její kritici. Konstatování, že zatím vítězí Čína, vy nazýváte řiťolezectvím. Ve skutečnosti je řiťolezcem ten, kdo kvůli vlastnímu prospěchu obhajuje lež.

   Smazat
 20. No, pánové - slušně, slušně !! Doporučuji zhlédnout přednášku Colina Goldnera (německý psycholog ) na univerzitě ve Vídni "Za dalajlámovým úsměvem".

  OdpovědětSmazat
 21. Civilisty vraždící organizace EU/NATO9. března 2017 15:07

  Plnou hubu demokracie a lidských práv a proti vůli lidu rozbíjejí /ničí, přepadávají a vykrádají/ suverénní státy a staví vojenské základny bez referenda, špehují lidi v soukromí spotřební elektronikou a zvou islámské invazní vojsko. Tak to jsou protektorátní kolaboranté a váleční štváči vyvěšující vlajky tibetského otrokářského režimu a banderovských vrahů českého národa.

  OdpovědětSmazat
 22. Na průvodní fotce vidíte naše Vlajkaře. Stejná krevní skupina jako ti za Protektorátu Böhmen und Mähren.

  OdpovědětSmazat
 23. POZDRAVENI pro pana Medikologa a Tauruse !
  Vy jste se oba dva odmlceli na dlouhou dobu, a to je panove chyba.

  Kdyz mlcite, tak prenechavate scenu prasecim rypakum, jako je 5:42 & 5:44..

  Pamatujete si na Pepu Repu a na Cochtana z Mnichova ?

  Ted by bylo fain vedet jejich nazor.
  Ale oni byli vystavani prasaty, jako je 5:42 & 5:44...

  Ja se vystvat nenecham, ale nektera themata jsou mi cizi. Nepisi nic o Rusku ci o Cine - nikdy jsem tam nebyl.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 24. Vážený 5:42, děkuji za uctivé oslovení,které od tak kreativního člověka potěší. Je mi velice líto, že na Vaši nabídku zaslání intimní poezie musím odpovědět negativně. Nevěřím Vaší básnické invenci a navíc dávám přednost detektivní literatuře. Protož se pan Honolulu od Vašeho příspěvku distancoval, nevím kam Vás Anonyme mám zařadit.Pokud toužíte po mé adrese, obraťte se na americké tajné služby, protože vlastním všechny atributy vhodné pro sledování.Jinak s pravým p.Honolulu žádný problém nemám, protože na rozdíl od Vás je zábavný a v žádném případě není hloupý(spíše naopak) V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 25. Dodatek pro 5:42 Báseń můžete uveřejnit i zde, při zdejších hulvátských příspěvcích, trocha intimní poezie, nikoho nezabije! V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 26. 18:18 pěkná básnička Havel na lafete,moc se mi to líbi:-)

  OdpovědětSmazat
 27. Budiž útěchou, že největší propagátor feudálního Tibetu je 3,9 procentní šašek kalousek

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.