Reklama

čtvrtek 30. března 2017

26. března 2000 byl Vladimír Putin zvolen prezidentem Ruska30. 3. 2017   zdroj
26.března 2000 se konaly volby prezidenta Ruské federace, v nichž přesvědčivě zvítězil Vladimír Vladimírovič Putin. Jeho nejbližší soupeř Gennadij Zjuganov obdržel pouze 29%.
V roce 2004 byl Vladimír Putin znovu zvolen na druhé funkční období s výsledkem 71,31%. Ve funkci působil až do roku 2008 a navrhl, aby byl nominován příštím kandidátem Dmitrij Medveděv, který byl také zvolen jako další hlava Ruska. Na postu prezidenta se Dmitrij Medveděv projevil jako zcela samostatný politik, který provedl některá pro zemi důležitá rozhodnutí.


Je třeba připomenout, že v okamžiku Putinova ​​příchodu do funkce hlavy státu v roce 2000 byla situace v zemi hrůzná. Podefoltní zhroucení ekonomiky, teroristé na severním Kavkaze, celkový nezastavující se rozvrat.

Putin si plně uvědomoval potřebu konsolidovat všechny zdravé síly a projevil nezdolnou vůli, zaměřenou na obnovu a obranu země. Na svém postu předvedl nejlepší vlastnosti národního vůdce a získal autoritu mezi lidmi. I když příčina této podpory celého národa se sotva vměstnává do hlav Putinových ideologických odpůrců, kteří nejsou s to pochopit existenci "proputinské většiny" ve státě. Vladimír Putin si trvale zasluhuje uznání všech vlastenecky orientovaných občanů Ruska za politiku, zaměřenou na ochranu Ruska v těch nejtěžších situacích dnešní doby.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

75 komentářů :

 1. Ne, situace byla hrůzná v roce 1998 kdy Rusko prodělalo bankrot. Z velké části díky cenám ropy které se v 90. letech pohybovaly v rozmezí pouhých 10 až 20 dolarů za barel.

  Putin měl to obrovské štěstí, že nasedl do sedla krátce potom co začaly ceny surovin raketově růst. A on tak získal přísun prostředků ze kterých mohl financovat sociální politiku, zbrojení a i na oligarchy a kamarádíčky hodně zbylo. V roce 2008 cena ropy vystoupala až na 150 dolarů za barel tzn, 10 násobek!!! Připomínám, že přijmy z prodeje surovin tvoří v rusku polovinu přijmů ruského státního rozpočtu. Před 3 lety však ceny ropy začaly opět padat a s nimi i životní úroveň. HDP i životní úroveň v Rusku je dnes naprosto stejná jako před 9 lety v onom roce 2008.
  Na tom že ceny surovin raketově rostli má Putin nulovou zásluhu a krom armády nevybudoval vůbec nic. Ekonomiku nerestrukturalizoval, žádné nové odvětví, továrny, podniky,... nevybudoval, zlatých časů nijak nevyužil.

  Po skoro 20 letech jeho neomezené a nepřerušované vlády mají Rusové v průměru poloviční platy a důchody jako Češi.

  Putin je asi podobný ekonomický mág a stratég jako saudskoarabští králové a princové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepište nesmysly a seznamte se se současným stavem ekonomiky v Rusku , kdy jsou sankce nahrazeny domácí výrobou !!

   Smazat
  2. Zase rozumuješ a žvaníš, Einsteine. "Putin měl to obrovské štěstí, že nasedl do sedla krátce potom co začaly ceny surovin raketově růst".

   Jo? Tak se podivej na ceny ropy v r. 2000, 2001, 2002, 2003, Rozume.
   A

   Smazat
  3. Nebýt Putina tak po světě běhájí stovky ruských miliardářů a většina Rusů nebude mít ani z drahé ropy nic !!

   Smazat
  4. Tak hlavně vyházel zkorumpovaný a neschopný generály a nahradil je opravdovými válečníky - mongolské krve (páč Slovani jako vojevůdci vždy stáli za hovno, prej i Suvorov měl germánskou krev a za Kutuzova podstatné věci řešil Skot Barcaly de Tolly a později Pjotr Christianovič Peter Wittgenstein) jakým je Sergej Šojgu! Ten rozdrtil čečenské bandity a dosadil na Kavkaze vládu velkého Kadyrova, který na oplátku drží svými hrozbami Putina u moci navzdory všem a všemu ...

   Smazat
  5. oprava: Peter (Pjotr) Christianovič Wittgenstein - https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Wittgenstein

   Smazat
  6. Příliš tomu anonymovi 10:24 nenadávejte.
   Píše jen to,co má předepsáno od svého
   páníčka.Podle jeho příspěvku neví,jak to
   v Rusku vypadá a popisuje éru toho opilce
   Jelcina,který chtěl za ohnivou vodu Rusko
   zlikvidovat.Nakonec on doporučil Putina
   na post prezidenta.Sám demokraticky poslal
   na parlament tanky,když nechtěli poslanci
   poslouchat.To je pro toho provokatéra ten
   vybájený vrchol demokracie.Ale musí to být
   ve prospěch jím milovaných USA.
   Petr Majevský

   Smazat
 2. Vladimír Putin je nejlepší státník v evropě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle čeho soudíš?

   Smazat
  2. 10:39 jak se stará o svoji vlast jak odráží provokace západu jak obamovy nedovolil stvořit chalífát který by pak poslal na Rusko a že vytáhl Rusko z marasu po jelcinovy je zatím jediný co bojuje proti terorismu chtěl bych mít takového českého presidenta co háji vlast

   Smazat
  3. "Vladimír Putin je nejlepší státník v evropě", - ale momentálne na celom svete - to je predsa každému normálnemu úplne jasné a stačí na to trocha zdravého rozumu, ani maturitu nepotrebuješ.

   Smazat
  4. 12:17 - aha, takže jak se má lid jeho země vlastně není moc podstatné, koukám.

   Smazat
  5. Ty hlavo skopová,co tady metáš za kraviny.Takové jako ty mněli hned po porodu utratit.

   Smazat
  6. 14:29 Rusové budou jíst třeba suché brambory ale vlast je pro ně všechno ne jak vlastizrádci v Česku co můžou veřejně vyřvávat

   Smazat
 3. Tak je pravdou, že Putin dokázal zkonsolidovat a zvednout zcela rozvrácený stát, doma porazit terorismus a v mezinárodní politice se úspěšně postavil americké arogantní rozpínavosti. A dosud úspěšně čelí všem možným pokusům o majdany a barevné revoluce financované USA.
  Díky podpoře vlastních občanů.
  To z něho dělá nejvýraznější politickou postavu 21. století.
  To jsou fakta, s kterým bláboliví rádoby analytici co střeží tento web nic neudělají.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i Já souhlasím hned za ním je prezident Číny a na 3. místo řadím Orbána s panem prezidentem Zemanem

   Smazat
  2. Málo blbců ví, že Putin byl pověřen globálním prediktorem, při krizi mezi Indií a Pakistánem (obě jaderné země), aby tento konflikt urovnal. Nikdo jiný by to nedokázal což globální prediktor dobře věděl. Dobře to popisoval ve svén videu V.V. Pjakin, nevím už ale ve kterém. Kdo nevěří (10:24) ať tam běží a vše potřžebné si najde.

   Smazat
  3. Putin na poslední chvíli zachránil zemi před totálním rozkladem a vyplundrováním degeneráty. Podívejte, co provedli s Ukrajinou. Tak tomu bylo v Rusku, jenomže Putin jim utnul tipec. Proto ta nenávist a zášť.

   Smazat
  4. Anonymní 30.března 2017 13:22

   /Inu, blbci jsou na světě koneckonců od toho, aby nevěděli, ale/ já jako jeden z blbců bych se docela rád konečně dozvěděl co nebo kdo je to "globální prediktor"?
   Můžete k tomu dodat něco bližšího, kromě odkazů na texty a videa, kde se o "tom" mluví - bohužel bez jakéhokoli vysvětlení o co vlastně jde?
   Díky!

   Smazat
  5. Je velice chvályhodné, že máte zájem se něco dozvědět. Jak jsem již uvedl V.V. Pjakin a jeho pravidelná videa "Otázky a odpovědi" třeba na You tube, Irena-aneri. Mluví tam o nich dosti často. Nevím jak jinak vám odpovědět, v masmédiích se o tom nic nedozvíte a na internetu jsou pouze texty a videa. Jde spíše o to, že to co tam pan Pjakin uvádí, nikdy nikdo nerozporuje, asi proto že by byl časem za blbce kdyby se ukázalo, že měl Pjakin zase opět pravdu. Tož asi tak to vidím já a netvrdím že mám pravdu.

   Smazat
  6. 19:34
   Děkuji.
   Tak tom jsme na tom podobně. Viděl jsem řadu, i delších, videí. Prohledával jsem texty té jejich skupiny ("Základy sociologie" a podobné), ale nic kloudného mi z toho nevylezlo.

   Bylo by ode mne ale nepoctivé tvářit se, že na to mám positivní náhled, jako Vy.

   Zatím se mi to jeví tak, že si tady (převážně) bývalí - dnes zneuctění - učitelé marxismu-leninismu (např. Veličko) vykonstruovali novou všeobjímající doktrinu. Neumím posoudit je-li to jenom proto, aby si udrželi svá teplá akademická místečka (vypadá to velmi pravděpodobně) nebo zda za tím vězí něco víc. Přikláním se k názoru, že to je trochu blouznivá varianta vyznačující se odklonem od tradičního pravoslaví, které jim tolik nevoní. Zároveň to ale má více náboženských než politických (o vědeckých ani nemluvě!) rysů. Uplatňování jazyka kybernetiky ("teorie řízení") je u nich šarlatánské.

   Irena Aneri (což je palindrom: pozpátku se čte stejně) je legrační. Její překlady jsou kvalitní, což mohu posoudit, protože rusky čtu a plynně mluvím. Žije v představě (cituji doslova), že "venku zuří informační válka". Tedy podobná zarytost jako tady u Honolulu.

   Smazat
  7. Dříve jsem se nedostal. Všechno je asi o výchově , vzdělání, životní dráze a asi i osobě člověka. Sice se asi v názorech nikdy úplně neshodneme, ale to neznamená, že si musíme nadávat (i když tam byl ten blbec), protože tím se nikdy nic dobrého nedocílí. Jak rád říkám, čas nás rozsoudí a ukáže kde je pravda, otázka je kolik máme ještě času?

   Smazat
 4. NĚKOLIK FAKTŮ O PUTINOVI
  aneb co se v mainstreamu nedočtete !

  Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát. Rusko se probojovalo z 36.místa ve světě v žebříčku HDP na 6.místo. Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát. Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3). Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14krát.
  Svým postojem ubránil Sýrii.

  Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohá jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5.rok za sebou je na 2. – 3. místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).
  Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011..
  Kromě toho Putin zrušil tzv. "Chasavjurtovskú smlouvu" (smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1.čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.
  "Postavil do latě" nevládní organizace a "5.kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.
  Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.
  •Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
  •Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
  •Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
  •Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
  •Zakázali geneticky upravené potraviny.
  •Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
  •Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
  •Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
  •Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a obchod s tuleními kožešinami.
  Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. (Omezují jejich moc.)
  Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů.
  Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.
  V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.
  Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.
  Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

  Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc pěkná propaganda, to se musí nechat, platěj tě dobře?

   Smazat
  2. Výborná propagace, a zasloužená. Děda.

   Smazat
  3. 15:17 Pochvala od profesionála potěší, i když jen soudí podle sebe. Podle tebe je propagandou konstatování faktů? Zřejmě jsi pod vlivem pravdoláskařů, kteří všechny objektivní informace o Rusku automaticky označí jako Kremelskou propagandu. A jaký název máš pro účelové, dehonestační lži? To je veřejnoprávní "politicky korektní" zpravodajství?

   Za pravdu se neplatí. Platí se jen za lhaní, jak nejspíš víš z vlastní zkušenosti.

   Smazat
  4. Rozhodně ho platí méně než tebe ty havloidní zrůdo 15:17.

   Smazat
  5. Kdo nesouhlasí, může se tan jet podívat a bude žasnout. Jinak pro ty co ještě ovládají ruštinu doporučuji odívat se na zpravodajské ruské telvize VESTI 1 a bude žasnout, že zpravodajství je vyvážené, nejsou tam vůbec tendenční komentáře a žádná propaganda. Kdo nevěří ať si to pustí a bude zírat, protože to co musíme snášet na ČT 24 to opravdu je tak najivní propaganda ve prospěch pravoláskařů a USA, že někdy mě napadá, že to je dělané, proto aby výsledek byl opačný než jak vypadá snaha o ovlivnění diváka. Jinak ti co byli v Čině a v Rusku, ti říkají, že to co viděli vůbec neodpovídá tomu, co o Rusku a Číně hlásá naše televize, která vše z Ruska a Číny jenom neguje, špiní, pomlouvá.

   Smazat
 5. 15:17
  Zkus vyvrátit jednu jedinou věc z toho seznamu, JandoPutno. Pokud se ti to nepodaří, tak jen doopravdy dokážeš, že jsi ultrablb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou podobný bláboly jako že u nás kapitalisti od roku 1989 zvýšili mzdy a důchody 10x. To se ale máme. Nechápu teda proč tady furt pičujete.

   Aby jsi ty negramotný blbe mohl podobně blekotat tak musíš taky napsat o kolik šel za tu dobu do prdele rubl, jaká byla v Rusku za tu dobu inflace. Jinak mají tvé násobky hodnotu prdu.

   A za další, navyšovat násobně výdaje, když se zdesetinásobí ceny surovin, hlavní příjem Ruska, dokáže každý dement. Dokázali to Saudští králové, dokázal to i Chavez. A kde je dnes Venezuela? V nejhlubší prdeli.

   Ale vůbec ti nebráním aby jsi dál jako doposud každý večer onanoval před obrázkem tvého poloboha.

   Smazat
  2. Je tomu tak, Rusáci jsou v prdeli a vybíraj popelnice - https://pp.userapi.com/c639728/v639728993/12788/ooqqYyRbjT4.jpg

   A ten blbec se tomu ještě směje! - https://pp.userapi.com/c639728/v639728993/1254e/A5MQ-XfDW7E.jpg

   Smazat
  3. Až takhle to dopracovali Púťa s Dymonem! - https://pp.userapi.com/c638227/v638227834/463d2/8KpcCB4GpO4.jpg

   Smazat
 6. 15:17
  Dělá ti to vrásky na čele? No, já se nedivím... být neustále frustrovaný českými politiky..., a pak najednou tohle.
  Utři slzu hochu, tady už to jiné nebude...
  J.C.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úžasné výsledky. Jenomže mi nejsme ropný emirát.
   A aby jsi vystřízlivěl z tvého putinofilství tak bych ti naordinoval průměrný ruský plat nebo důchod.

   Smazat
 7. To čo urbil Putin pre Rusko odkedy sa stal prezident by nedokazal nik.Je to človek s veľkým č. Musel lavírovať nielen mimomo hraníc Ruska ale aj doma.Malo rozpráva z cesty ale ,dopredu vidí skvelu buducnosť svojích krokov na niekoľko rokov. Je to gosudár ktorý vie čo chce a je dobre pre Rusko a jeho ľudí.Málo hovorí ale je nto jeho prednosť a strategia. Klobuk dole pred ním.Ešte že je lebo ináč by svet vyzeral uplne ináč. Len pozrite čo si dovoľoval západ vo svete a čo teraz robí. Už nič lebo má pred Ruskom rešpekt.Už nikdy nebude Srbsko,Afganistán,Irak,Lýbia a Syria. Už si to naši priatelia zo západu spolu s Amerikou nedovolia.Bez suhlasu Ruska a jej priateľskej činy určite nie.

  OdpovědětSmazat
 8. Co víme o V.V. Putinovi:
  Je normální člověk s rodinou; nyní rozvedený a s novou ženou.. Žije zdravě a sportuje. Projevuje starost o zdraví svých přátel - třeba rozmlouvá kouření Lavrovovi Bez jeho bojovné schopnosti obdržet ale i vrátit ránu by Rusko bylo velice pravděpodobně už "na prkně". Je duševně zdravý neboť nedovoluje reklamu teploušství a podobných degenerativních nesmyslů tolik rozšířených a obdivovaných na tak zvaném Západě.
  Ve vztahu ke státu, jehož je presidentem, má jednoznačně vztah BUDOVATELE. A tady je možné se přít až do nekonečna. Vezměme proto nepopiratelné skutečnosti:
  • K moci se dostal ve velice složité době v rozpadajícím se státě plném nepokojů.
  • Neprodleně se postavil proti silám vnitřního rozkladu Ruska a vynutil placení daní.¨
  • Našel cestu k celkové obnově vojska a jeho úlohy v ostraze státu.
  • Zastavil snahu Západu o zničení Ruska užitím tak zvaných sankcí.
  • Ve velké politice účinně zastavil zatlačování Ruska do propasti zapomnění.
  • Nechává Západ degenerovat a využívá toho ke své výhodě.
  Jakékoliv další úvahy jsou pouze názory pisatele.

  OdpovědětSmazat
 9. Všem těm putinofilským blbům bych naordinoval jako léčbu ruský průměrný plat (14.000 Kč v přepočtu), nebo důchod (6000 Kč), nebo nejlépe minimální mzdu (3000 Kč). Na ropný emirát po skoro 20 letech nepřetržité a neomezené vlády jednoho poloboha nic moc. Co říkáte?

  A po vzoru Ruska jakékoli protesty proti věrchušce nepovolit a v případě že se přesto uskuteční tak účastníky rozehnat, zmlátit, pozatýkat, označit jako agenty západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. - https://pp.userapi.com/c638227/v638227834/463d2/8KpcCB4GpO4.jpg

   Smazat
  2. S ruskými cenami ten ruský plat beru.

   Smazat
  3. 20:44

   Jsi debil který netuší vůbec ni, jen plácá jako ruský oslík.

   https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia&displayCurrency=CZK

   100 metrový byt v centru Moskvy stojí v průměru 14 milionů, na okraji 6.5 milionu.

   Smazat
  4. K 17:32. Takto vidí svět: jenom se nažrat a pak už vůec nic.

   Smazat
  5. 21:04
   No to právě bylo vaše heslo za komoušů. Pro kus žvance jste obětovali svobodu i důstojnost.

   Smazat
  6. Legrační jandovo-amícký maňásku, můžeš ten svůj blábol typu "přání otcem myšlenky" podložit nějakými skutečnými pravdivými fakty?

   Smazat
  7. Mudrlant 17:32 a podobní další v neprospěch vedení Ruské federace nesmyslně argumentují porovnáváním tamějších platů a důchodů (starobních) s platy a důchody jinde, aniž by brali v úvahu životní náklady, historický vývoj a řadu dalších parametrů a vlivů, které působí objektivně nebo jako dlouhodobé. Rád bych se dočkal toho, že by třeba autor ze 17:32 alespoň některé z těchto vlivů vyjmenoval. Jistě při své orientaci nepopře, například, že technologické a obchodní embargo „západu“ spolu se závody ve zbrojení přispěli k rozpadu „socialistického tábora“ a zhroucení SSSR. Jistě také připustí, že za vlády faraonů nebylo možné vynalézt a realizovat parní stroj a že překážkou bylo cosi jiného než faraoni. 17:32, těším se na věcnou odpověď.

   Smazat
  8. 22:31
   Ještě jednou spešl pro tebe.
   Průměrná cena základních položek v Rusku:

   https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia&displayCurrency=CZK

   100 metrový byt v centru Moskvy stojí v průměru 14 milionů, na okraji 6.5 milionu.

   Smazat
  9. 0:35 vidím, že nechápete zhola nic. Takže ještě jednou. Roku 1914 nebylo carské rusko schopno továrwnsky vyrobit automobil nebo traktor, zatímco v USA a Britanii, Francii ... taková továrenská výroba běžela. V Maďarsku, Rumunsku například, ne. Jste schopen vysvětlit to a pochopit co z toho plyne? Víte např. čím se v Rakousko-Uhersku lišilo Před a Zalitavsko?

   Smazat
  10. 0:35 Srovnáváš hrušky s jabkama, jak je při tvé hlouposti obvyklé. Podle tebe je průměrný plat 14 000 a s ním porovnáváš ceny bytů v Moskvě, 6,5 až 14 miliónů. Na takový byt se s takovým platem vydělat nedá. Přesto v Moskvě žije přes 12 miliónů lidí a stále přibývají. Není ti to ani trochu divné, při tak nízkých platech a takové drahotě? No jo, není, to by sis musel přestat hrát s gůglem a musel myslet.

   Smazat
 10. Rusové mají poloviční platy, jako Češi a ti zase mají po 26 letech "kapitalistického rozvoje" proti Němcům platy třetinové a penze čtvrtinové.
  Nevím, co patří Rusům v jejich zemi, ale vím, že Čechům v Česku nepatří snad už vůbec nic - jsme cizinci ve vlastní zemi. Totálně vykradení s dvoubilionovým dluhem (200 tisíc na občana včetně novorozenců), který nadělaly vlády ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, a dnes rozpadlé strany jako DEU... Už to by mělo každého trknout, kdo je nevolitelný a které partaje musí být postaveny na hanbu. Je to na Tobě občane, abys rozhodl, zda budeš podporovat tuto notorickou zlodějinu a nebo zda se poohlédneš po něčem novém. Nenech se zblbnout nekončícími a nikdy neplněnými sliby, probuď se a odmítni svobodu zlodějům a dnes již i válkychtivým politikům. Nevol proti budoucnosti svých dětí!

  OdpovědětSmazat
 11. Dá se to shrnout úplně jednoduše: nikdo lepší tam není.
  Jestli to čtete positivně nebo negativně - to už je čistě vaše věc.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 12. Všem putinofóbním nedovzdělaným blbům bych naordinoval tři roky v jelcinovském Rusku pod dozorem amerických poradců...
  A po vzoru USA všechny případně demonstrující rozehnat, zmlátit, zavřít a samozřejmě označit za agenty Ruska...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až bude stát ropa několik let znovu 15 dolarů za barel jako v 90. letech tak se vrať do diskuse a porovnávej.
   V USA se demonstranti mlátí a zavírají? Aspoň tak očividně nelži, ty putinův koulolízači.

   Smazat
  2. Jenom trošku...

   https://theintercept.com/2016/10/25/video-police-viciously-attacked-peaceful-protestors-at-the-dakota-access-pipeline/

   Smazat
 13. počas druhej svetovej sa znížilo HDP CCCP o 25% - počas Yeltzina o 45 % - takže ???? - a k hdp a priemerným platom - čo si za ne kúpiš a- ak pracujete pri páse u Samsungu vedľa Srba - 450 euro v čistom - ale HDP máme výnimočné že ??? pritom priemer na SIPE je 200 euro, byty sú vďaka Mečiarovi vo súkromnom vlastníctve, ale exekútorská mafia úspešne túto chybu napráva - čo dodať - tlieskame krásnym róbam a stolom ktoré síce len z diaľky cítime, HDP - ale v žalúdku máme mäso z Brazílie - je lacnejšie - o čom to potom je tá naša výnimočnosť a možnosť zadĺžiť seba a aj svojich vnukov ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:58 - Pozor, to bylo jen dík USA! Americký program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Američané se z toho poučili! Ti kteří se nechali pozvat Jelcinem se stejné chy nedopustili ...

   Smazat
  2. oprava: chyby

   Smazat
 14. Velice dobrým ukazatelem jestli to Putin dělá dobře, jsou nenávistné rusofobní výlevy, kdyby ho všichni chválili, tak to by bylo pro Rusy moc špatné. No a ty druhé příspěvky, nic než holá fakta co udělal a dělá dobře pro svůj národ. Jaký rozdíl proti našim vlastizrádným politickým šmejdům. Škoda slov. Jinak pro odlehčení pěkné ruské přísloví "Nezkoušej vyděsit ježka holou prdelí". Kdo je ježek je jasné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jelzmana chválil Billy Sperma Clinton, jako "nejlepšího ruského prezidenta jakého kdy Amerika měla". To mluví za vše.

   Smazat
  2. A nejlepším ukazatelem, že porevoluční vývoj u nás šel dobrým směrem je kvičení místních rudohnědých frustrátů. Kdybyste nekvičeli tak by to bylo pro Čechy moc špatné.

   Smazat
  3. 20:38 Ty idiote, ty jsi tak chytrý, že se musíš živit trolováním na zdejší diskusi chudáku, vychvaluješ kapitalizmus tak jak to, že nepodnikáš, celý dny od rána do večera tady bleješ nesmysly. Jen si ty demente sereš do huby.Jeden nesmysl za druhým, jandovo ubohé hovádko.

   Smazat
  4. 22:06 - ne, má pravdu, lidi na vás ve své většině serou - http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/s-fungovanim-demokracie-je-spokojeno-rekordni-mnozstvi-cechu/1466543

   Smazat
 15. 17:32
  JandoPutno, nešaškuj tady zase s tvými přepočty, už jsi fakt trapný. Řekni, Jandovo filcko, kdy jsi byl naposledy v Rusku a pak to něco vykládej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co bych dělal v takovém zapadákově? Rusko je tvůj ráj, tvůj sen s nejlepším gosudarem v čele. Nechápu proč ty tady v tom kapitalistickém pekle pořád ještě strašíš.

   Smazat
  2. 20:34 Tak si se přiznal dobytku, ty jsi nikdy nebyl v slavném a hrdinném Rusku a hlavně, že ho tu špiníš jak můžeš hlupáku. Tak když si tam nebyl Vyskočile tak drž hubu.

   Smazat
  3. 22:04 - kdyby tam byl, ztratil by řeč docela, jako ti bývalí rusofilcky a že jich nebylo málo za posledních cirka 200 let! Hrabětem de Custinem počínaje, že?

   Smazat
 16. Vladimír Putin je pro mně absolutní a jediný
  favorit ,hvězda,která nesmí zapadnout!
  Bude opět zvolen - jinak to ani nemůže být!
  Národ nikdy nezapomíná,kdo ho vedl a podporoval v těžkých dobách a také dobře ví,
  kdo jejich presidentovi hází klacky pod nohy,lže a podvádí..
  Přeju mu dlouhý život a lásku lidu !
  j

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pověz, ty pizdo, proč jsi teda odjela strašit do Vídně, do hnusné kapitalistické země kde vládne zelený eurofederalista VanderBellen?
   Proč jsi neodjela do tvého vysněného ráje za svým favoritem a hvězdou?
   U mě jsi pokrytecká, slizká pizda co jenom blbě žvaní, ale když přijde v realitě na věc tak volí jednoznačně prachy a špinavý západ.

   Smazat
  2. Hezky jsi to napsala vlaštovko, dík. Toho jandova lejna 21:28 si nevšímej, Janda ho našel na pracáku otrhanýho a hladovýho, takže se to prase snaží za mrzký peníz jak může. Podepisovat se nemusí, jeho neandrtálský primitivní žblebty každý slušný člověk pozná.

   Smazat
  3. 21:28 U mě jsi pokrytecká, slizká pizda,,,,,u tebe ty hovne, kdo jsi nulo,slizskej práskač, udavač, placený kurvič diskusí,zbytečný boží hovádko, to si neumíš najít praci jak normální chlap, smradlavý bezdětný hnise.

   Smazat
  4. Jestli někdo jako 21:28 čemukoli fandí nebo cokoli podporuje, budu mimořádně opatrný a důkladně si rozmyslím, jestli se přidat na tutéž stranu. Vulgaritami, podpásovkami a blbými argumenty lze získat jen stejné, hulváty, hlupáky a podrazáky

   Smazat
  5. Absolutne Vlastovko-Vrano .Ja plne s tebou souhlasim jen s tim ze #1 je Trump a #2 je Putin ,jinak zdravim a ten balicek je uz na ceste Platit muzes az po vyzkouseni vsech rychlosti a velikosti vsech 3 hlavic Pozor neposkod mechanismus pro "rychlou vymenu"Davam ti 30 $ discount neb jsem to sam vyzkousel a hrozne se mne to libilo ,hral jsem si s tim cely den a noc no uvidis Zdravi Hovnocuc-Fucik alias Julda

   Smazat
  6. 22:53 Není to zvláštní, kolik toho o svém "charakteru" dokáže prozradit to individuum v 21:28? Nejen to, že je arogantní primitiv a hulvát, ale spekulací o motivech druhých vypráví především o sobě, o své morálce: "..když přijde v realitě na věc tak volí jednoznačně prachy a špinavý západ".

   Smazat
  7. Tak logicky - pořád lepší mít prachy v kapse než prach v hubě či vybírat bohaté poplenice na Zpadě než čumět na prázdný pulty v hladovějícím Putlerstanu ...

   Smazat
 17. Vladimír Putin je pro mně absolutní a jediný
  favorit ,hvězda,která nesmí zapadnout!-----souhlas, každý mírumilovný člověk má Putina rád.

  OdpovědětSmazat
 18. Putin je megaborec, v USA si dokonce dosadil svého člověka za presidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor on je pouze Putinuv spion .Clintonova Killary Raddom

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.