Reklama

středa 1. března 2017

Ako americké médiá pripravujú protiruské články

1. 3. 2017 Hlavné správy
Americké médiá neúnavne zobrazujú Rusko ako „všadeprítomného superzlodeja“, snažiac sa vštepiť občanom strach pred Moskvou a odpútať pozornosť od ich vnútorných problémov, píše zakladateľ portálu The Intercept Glenn Greenvald. The Intercept

„Putin je všade, podobne ako teroristi Al-Kajdy a do neho ako sovietski komunisti. Rusko je za všetkými nešťastiami, no a predovšetkým, samozrejme, za porážkou Hillary Clintonovou vo voľbách. A ak sa niekto osmelí to spochybniť, automaticky bude zaradený medzi zradcov, ktorí, pravdepodobne, priamo pracujú na Putina“, všíma si novinár.

Analogické myšlienky vyjadrovala aj šéfredaktorka časopisu The Nation Katrina vanden Heuvel v rubrike novín Washington Post. Podľa jej slov, mnohí americkí liberáli, pokúšajúc sa podkopať pozície Trumpa, rozpútali vlnu neomekkartizmu, čiže diskreditáciu všetkých, ktorí sa pokúšajú uvoľniť napätie vo vzťahoch Moskvy a Washingtonu. Pričom každého, kto spochybní opodstatnenosť obvinení o uskutočnení Ruskom hackerských útokov, kritici okamžite nazvú „apologétom Putina“.

Greenvald tiež obracia pozornosť na článok Keitha Gessena v novinách Guardian, ktorý analyzuje i odmieta panujúce v americkom verejnom poli hysterické, nekompetentné a manipulačné vyhlásenia o ruskej moci.

Gessen pri tom používa pojem „putinologia“, ktorý novinár vysvetľuje ako „súbor komentárov a analytických článkov o Putinovi a jeho motivácii“. Takéto materiály sú najčastejšie založené na nevyhnutne neúplnej a niekedy aj absolútne falošnej informácii.

Ruský prezident zohráva v týchto materiáloch úlohu „hromozvodu“. Jeho obraz umožňuje americkým médiám odpísať všetky na zničujúci zahraničný vplyv a Demokratickú stranu zbavuje nevyhnutnosti analyzovať svoje chyby.

Posadnutosť ruskou hrozbou odpútava spoločnosť od všade existujúcej korupcie americkej vládnucej triedy, nazdáva sa novinár Guardianu.

„V dlhodobej perspektíve je hra ruskou kartou nielen zlým politickým riešením, ale aj intelektuálnym a mravným bankrotom. Je pokusom zvaliť vinu za hlboké a trvalé problémy nášho štátu na cudzí štát“, poznamenáva Keith Gessen.

84 komentářů :

 1. Chudaci juessaci,nikde ve svete nevyhravaj ,skoro kazdej ve svete je ma za svine a navic Putin jim tam dosadil prezidenta Trumhaka.No nejsou to chudaci?Jeste ze je ma aspon rada nase Prazska kavarna.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní1. března 2017 20:35 jo maj velký fan club po celém světě

   Smazat
  2. Zato ožralé rusáky všude milují

   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zimni-galeje-to-jsou-manevry-cechu-v-litve/r~bddaf088fea211e694440025900fea04/?_ga=1.12676914.424390599.1466610930

   Smazat
  3. 22:18-Ožralí čecháci nemohou nikoho jiného
   odsuzovat.Ve spotřebě alkoholu na hlavu
   zaujímají čecháci druhé místo ve světě.Ti
   ožralí rusáci jsou daleko za ožralými v ČR.
   Jsou až dvanáctí.Takže idiot tady šíří
   lživé informace.
   Petr Majevský
   Co na to Romancovová?

   Smazat
  4. 23:05

   Ve statistikách je jen oficiálně prodanný alkohol. Ne samohonky a už vůbec ne okeny, voňavky a fridexy, kterým rusáci holdují.
   Proto taky Rusáci chcípají o 10 let dříve než Češi.

   Smazat
  5. 23:14 bohužel málo nadáváš na Rusko debilní komunistická putinofilcko, takže se seber a zmizni šmejde proruskej.

   Smazat
  6. pro23:14-Rusáci chcípají o 100 let dříve hlupáku co zase lžeš komunistickej dobytku, buď tak laskav a mluv pravdu kanále.

   Smazat
  7. 23:32 a 23:48

   Fakta, soudruzi, prostá fakta. S těmi nic nenaděláte i kdybyste se posrali a uprskali zlostí k smrti.

   https://goo.gl/Y0hBVm

   Smazat
  8. 23:54 komu říkáš soudruhu ty komunistický prase, jaký fakta ty šmejde ožralej, takhle to dál nejde, musíš víc přitvrdit na to Rusko jinak ti nikdo nic neuvěří prasečí hlavo.

   Smazat
  9. pro23:54 měl by si se chovat slušně, hlavně žádné vulgárnosti ty kreténe zfetovanej.

   Smazat
  10. Směji se. Hotový Ernest Röhm Chovancova gestapa a admirál Canalis Sobotkovo duhové rozvědky.

   Smazat
  11. 22:18 Tak ono se z těch 5ti ožralých českých vojáků z vašeho odkazu nakonec vyklubali rusáci? To jsou věci. No hlavně že těch našich 150 vojáků spolu s jednou litevskou pěší rotou bez vozidel (jak bylo dneska v ČT) vytvořili polními lopatkami neprostupnou hráz iperiálním choutkám expanzivního Ruska. To už můžeme klidně spát. Přes Litvu se k nám už Rusové nedostanou. A to se vyplatí, nato NATO si rádi připlatíme. Ne jako to hloupé Švýcarsko a Rakousko, které vydávají na armádu menší podíl HDP, než my, moudří. Ale zato oni jsou jistě strachem z Ruska celí podělaní, kdežto my ne.

   Smazat
  12. 1:25
   Blbísku, Švýcarsko a Rakousko v klidu opravdu jsou. Protože jsou obklopeni zeměmi které v NATO jsou. K nim se Rusák ani nikdo jiný nedostane aniž by musel rozpoutat válku s NATO. Jsou to vlastně takoví černí vychcaní pasažéři. Přesto je nikdo nekomanduje, nikdo na ně netlačí aby vstoupili do NATO ani jim nikdo nevyhrožuje. To je krásný důkaz, že NATO je zcela dobrovolný spolek.

   My černí pasažéři nejsme. Ruska ani nikoho jiného se bát vůbec nemusíme právě proto že jsme v NATO. Je tu ale pátá kolona kolaborantů, vlastizrádců a ruských užitečných idiotů kteří dělají všechno proto abychom z NATO vystoupili a naši bezpečnost tak ohrozili.
   A já vám říkám: Soudruzi, tady je velký fakáč pro vás, máte smolíka. Jděte do prdele.

   Smazat
  13. Ale to je úplně noumální, Uďo, Ernste Röhme Chovancovo gestapa a admiráli Canalisi Sobotkovo duhové rozvědky, že se jako teplých hvězd a rudohnědých pruhů slouha cítíš opuštěn a zrazen, když v zemi tvých zaoceánských páníčků bylo rozhodnuto o konkurní likvidaci NATO, rozpadu skrze insolvenční důvody, aby se nemuselo na veřejnosti propírat špinavé prádlo a nepřekonatelné ideologické rozdíly. Tak šup šup soudruhu, ještě naposledy do duhového průvodu a pak sbohem šátečku a kolem se toč.

   Smazat
  14. 1:43 Už jste viděl černého pasažéra, který má platnou jízdenku? Ty státy mají vlastní armádu, ale na rozdíl od nás pro svou obranu a ne jako expediční sbor pod cizím velením a bojující za cizí zájmy. Říkáte, že Rakušanům nikdo nevyhrožuje. Nám snad někdo vyhrožuje? Jestli za vyhrožování považujete varování, že pokud u nás budou radary a US základny tak na ně budou mířit rakety, tak na to byste mohl přijít sám, nebýt úplný blbec. Což nepochybně jste a svým posledním odstavcem to jen podtrhujete.

   Smazat
  15. Nám na vojně říkali, že generálové se připravují a cvičí na válku, která již byla. Z toho co se děje v Litvě, jak tam kopou kilometry okopů, lze usoudit, že to odpovídá tomu, že se naše armáda společně s tou Litevskou, připravuje na boj podobný tomu , který probíhal na západní frontě I. sv. války, například u Verdenu. Prostě naší vojáci cvičí na něco, co už tady bylo. A podle toho co lze vypozorovat z televizních záběrů, to znamená jak jsou vyzbrojení, tak na jejich výstroji postrádám výstroj proti chemický a proti atomový. Asi NATO předpokládá, že nečekaný útočný demokratický atomový úder, který proti Rusku provede, bude tak nečekaný, že Rusko se na nic nezmůže. K tomu má sloužit zvýšení rozpočtu všech státu NATO na 2% HDP, tedy jinými slovy, nestačí zbrojit 15 x více než Rusko, je nutno zbrojit 20x více než Rusko. Každý další prezident USA zvyšuje už tak astronomické výdaje na zbrojení. Je ale s podivem, že Američani bojují proti Afgáncům s nejmodernějšími zbraněmi včetně satelitů a dronů za miliardy dolarů a košilatým Afgáncům vyzbrojeným jenom kalašnikovy a po domácku vyrobenými výbušninami to stačí na to, aby Američani nad nimi nevyhráli a asi nikdy nevyhrají. Z toho je jasné, že biliony vydané na z brojení není zárukou vítězství, spíš naopak, nic to neznamená. Fidel řekl, "žádný národ nelze porazit, pokud se neporazí sám". Západ v dnešní době jásá jak se podařilo prý Reganovi vyhrát nad SSSR tím, že ho uzbrojil. Z příkladu v Afganistánu a jinde na světě vidíme, že ani astronomický rozpočet na zbrojení v USA nestačí na poražení odporu Afgánců. A to už okupace trvá několik desítek let a Američani i s ostatními vyspělými jednotkami demokratického světa, ne a ne vyhrát. A to Amerika vůči Afganistánu zbrojí milionkrát víc než mají možnost zbrojit Afgánci bojující proti okupaci demokratických mírových sil, které jsou pod vedením a velením USA.

   Smazat
  16. 5.19 .Perfektní , díky za počtení ..Mariza.

   Smazat
  17. Žiaľ nie je dôležité, ako ich vnímame, ale kto má moc.

   Smazat
  18. Větší hnus, než se slézá na diskuzích, se nikde jinde nenajde. Sprostí humusové, zoufalí, že Novinky kromě přiblblého bulváru o ničem nepíšou nic, na čem by se mohli vysprosťačit a vyzvracet ( žádné ty hromadné popravy, řezání hlav, hromadné znásilňování, upálení v kleci, sežrání psy apod) na což je tato úchylná sebranka zvyklá, tak to leze na NR a zvrací to tady. Tomu, co jste tady napsali, přezdíváte "diskuze k článku" vy hnusní perverzní duševní mrzáci?

   Smazat
  19. 0:04 - bohužel, ať si budeme říkat soudruhu či Jeho Vyskoblahorodí, na samotné podstatě sdělené reality se tím nic nezmění. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.

   Smazat
  20. oprava: Vysokoblahorodí!

   Smazat
  21. Je tu spousta různý nesmyslný putleroffský vaty, ale článek o tom, že máme výročí povstání ruských vlastenců v Kronštadu tu není ani zmínka!! - http://iks2010.info/?p=112262

   Smazat
  22. Pauka zplodil ožralý Vlasovec, proto ta nenávist k Rusku a obdiv k šílenému führerovi a Merkelové.

   Smazat
  23. 10:32 - a Novýho? - http://revue.idnes.cz/pavel-novy-velke-sedlo-serial-psy-magazin-dnes-fqe-/lidicky.aspx?c=A170301_110002_lidicky_zar

   Smazat
  24. S.prosťáček Nový a havloidní šašek Novotný si monou podat ruce.

   Smazat
  25. Víš co, chychte? Vyser si voko i s tím tvým Paukem. Žvaníš a čvachtáš všude pořád stejný slátaniny. Ty se musíš ve svým smradlavým pelechu smrtelně nudit - jdi někam do práce - to by byl nápad -co? Ty posranej, línej, šmachťavej ksindle. To radši budeš dřepět u počítače a hledat někde články, kam můžeš zvracet ty svoje sračky. Ani hnáta tě nebolí od toho mlácení těch hovadin na klávesnici? To byla největší tragedie - dát podobným hovadům jako jsi ty, do drápů počítače. A svobodu slova. Co mohli očekávat? Že se budou úchylný a zakomplexovaný hovada vyblejvat ze svých trampot a nadávat a urážet. Vem si svoje prášky a jdi už do prdele.

   Smazat
  26. 11:12 - víš, hupe, teda hope - tedy vlastě hňupe, ono Ctrl+v a Ctrl+C zas nedá tak zabrat:)))

   Smazat
  27. Nechycht z 11:24 je pouze další nadržená neúspěšná křivohubá vepřová tlama, co se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu. Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Smazat
  28. 11:12 - ba ne, to si dělám jen kozy:)) Ale Pauk si je nedělá - myslí to smrtelně vážně! Mě je to u prdele,já jen odmítám bolševickou nudu a průměrnost. Své názory jsem si utvořil po otevření gauče po Němcích a od tý doby (je to už 45 let - je mi 51) jsem nesnášel ty rusácký debilní ušanky, pěticípý rudý hvězdičky, srpíky s kaldivama a kousavý mundúry bez formy - takový beztvarý hadry - prostě to vystihuje to slovo který jsem zaslech až nedávno - Vatníci" - to je přesný! Ještě ty carský - to krapet ušlo, to mělo úroveň. Se mi jako klukovi líbila kniha Geschichte der Russischen Revolution - dva díly, co jsem našel v kanapi po Němcích! Psaný švabachem. Textu jsem moc nerozuměl, ale líbili se mi bílí generálové! Jaký mělo mundůry skvělý! A Romek Ungernů nosil i takovej mantl s hákenkrajcem - to sem šel do kolen! Bylo u fotky datum 1919 - to ještě Hitler ani nebyl ve straně:))) A později jsem o něm čet v knize od nějakých dvou amerických židobolševiků - Velké spiknutí! To mě totálně vzalo - boryš jak prase normálně! Prej chtěl komouše rozvěsit po celý magistrále. Já řval nadšením! Rozumíš - v tý době tu byl rudej teror, hovno se smělo, za názor tě fackovaly málem i vlastní babičky kvůli donášení! A najednou čteš vo frajerovi co komouše házel zaživa do kotlů lokomotiv a pálil je jak dříví! Ty vole - to k nám chodili číst i spolužáci z Déčka a Áčka! Byla tam i takováá epizůdka, jak prej uviděl v Urze hezkou židovku a řekl svýmu pobočníkovi, že by rád měl její preparovanou hlavičku. A dostal ji! Ty vole - takový bejt Rusko dnes - hned se tam stěhuju!:))) Jenže prohrál a zem ovládla ta svoloč rudá a od tý doby to tam je v prdeli - nuda a hnůj ...

   Smazat
  29. To ale neznamená že všechno bylo za minulýho režimu špatý!! Já na minulým režimu obdivoval jednu věc - pocit moci! Ale malý nad málo a malými lidmi. Otec byl major a páč vyvezl eNZety do lesa a dal je zakopat 21. srpna 68, tak mu to soudruzi nezapoměli a v 70. roce jeho kamarád řekl, že pokud on (táta) bude v partaji, tak že položí knížku na stůl! Rudou -chápej. Že jako táta je ten "oportunista" apod. Přitom vyvýzt NZ ze skladů na náhradní stanoviště měl otec v rozkaze pro případ přepadení, jen plnil co musel. A tak se z něj stal "věčný major", páč mu "zrušili členství". Ušetřil tím 140 Kčs za známku a tu pak s kolegy každý měsíc v hospodě naproti kasárnům propili:)) Ale i tak měl táta velikou moc! Když jsme jako rodina vyjeli na Slovensko, tak pamatuju že v Piešťanech táta zaparkoval kde byla značka zákaz a přišel esenbák a chtěl po něm řidičák a občanku. A táta vytáh VK a ten čičmunda se najednou začal omlouvat - "Prepáčte súdruh major, nevedel som" a mazal! To jsem byl kluk malej. Pozdějc táta vyprávěl jak za Čepičky chodili chlastat do Florida baru a o půlnoci pak na náměstí trefovali hodiny na radnici. A přijeli "modráci" (SNB mělo tehdy modrý mundúry) a když viděli že jsou to oficíři, tak jen zasalutovali a požádali je aby stříleli krapet potichu - že už je noční klid! To byla moc panečku! Řemesníci u nás se styděli si od babičky vzít i oběd, páč jim muselo stačit pívo a slib táty že jim zařídí odklad cvičení! Pro něj to byl jeden hovor s kámošem - náčelníkem OVS! A ne jak dneska že si drzouni řeknou 500,- za montáž a demontáž pračky aniž něco spraví a ještě 200,- a cestu! Kde to jsme? A když jsem pak na vojně utek a prohlásil se za odpůrce režimu, tak kontráš tátovi hrozil, že mu prej jeho styky o kterých ví nepomůžou a já pudu do Sabinova. A vidíš - hovno! Plukas v plzeňský VN -náčelník psychiatrie sympatizoval s tátou a ne s těma komoušema:) Navíc tátu jistil Jindra Černý - bývalý generál a člen ÚV co tam měl na starosti "cenzůru odborné zemědělské literatůry" a sám se tomu svýmu úkolu posmíval:)) Tak ta moc byla dobrá, jenomže ty kecy nudný okol co člověk musel poslouchat! Já jako kluk řek že Němci měli hezčí uniformy než Rusáci a babička přiskočila a dala mi facku a Havelkovi se za mě začala omlouvat ty vole! Havelka byl ten dobytek co tátu dostal z partaje totiž. To mi řekla až později. Já měl na tu kurvy komoušský vztek! Já se budu bát říkat co si myslím kvůli nějaký kurvě komoušský udavačský? To zrooooovna! A tak jsem tuplem povstal a stal se jako kluk stoupencem pana Hitlera. A snil že po puči jednou tu ty komouše včetně Havelky osobně pověsím! A pak budu diktátorem a vohnouti se mi budou klanět jako ten esenbák v Piešťanech mýmu otci.

   Smazat
  30. oprava: špatný

   Smazat
  31. A ještě ti řeknu, že Boží mlýny melou! Toho podplukase Havelku smetl DeDeRón s trabantem, když se ožralej vracel z putyky. Prej nebyl ani k poznání:)

   Smazat
  32. Hele chychte - nech těch sraček a šetři si pazouru. Namlátil jsi těch hovadin do počítače zase zbytečně moc. Piš paměti, a vyser se na diskuze - tedy je takovýho erc sprostýho a perverzního blba škoda. Ty že máš gymnazium? A ono ti to stačí jen k tomu, abys na starý, zchátralý, invalidní, nudící se kolena psal takový sračky? Snaž se bejt ještě nějak užitečnej pro společnost, a jestli nic nenajdeš, hoď si mašli. Co s takovým zbytečným trapákem? Myslím to s tebou dobře, a až se tady přestaneš objevovat, budu vidět, žes mně poslech. Bude ti líp. Nač se pořád trápíš Paukem a podobnýma hovadinama, na který ti sere pes?

   Smazat
  33. Ten Němčour v tom byl prej nevinně - snížená viditelnost, dost hustě lilo, už se stmívalo a Havelka měl na sobě přehozenou khaki pláštěnku a motal se u krajnice prorostlý travou a k tomu ještě na špatný straně silnice.

   Smazat
  34. 12:0 -ty mluvíš jak bolševik. Tyhle sračky jsem musel poslouchat na vojně od spolužáků:) Jj. máš dobrej odhad s tím gymplem! Tehdá jsem byl frajer - dojížděl jsem do jinýho města a ve vlaku si rál na Duceho!Vždycky př vjezdu do nádraží sem si stáh okýnko a významně pokyvoval hlavou a zvedal ruku k pozdravu a pak jsem si protřel koutky a zařval: "Má Bologna mě vítá!" - a celý kupé řvalo smíchem! Jé to bejvávaly časy! Co jsem se nahajlovali ve škole -zejména na pochoďácích! Každej chtěl mít mundúr co nejvíc podobnej SS! Nebo "zeleným ďáblům" paragánům od Monte Casina. Jenže to jsem neměl. Já si i pitomou americkou helmu musel sám vyrobit - z ruský, na kterou jsem nastříkal bílou hvězdu a pak na to natáh babičinu starou šíťovku:))
   P. S. : Jinak kolena mám v pořádku a prdel bych ti nakopal pořádně - i tlamu! Do 1,90 vykopnu slušnou razancí:)

   Smazat
  35. Jo já zapoměl! Ta věta - cituju: "Snaž se bejt ještě nějak užitečnej pro společnost ... " -tohle mi napsal na vojnu píčus co si hrál na děsnýho svazáka a po Plyši z něj byl velkej "pojišťovák"! Když mě kontráši zašili a četli mi poštu! Normálně na ošetřovnu kde jsem byl v "izolaci" si pro mě došel blbínek ze štábu a tam mi pak kontráš podal obálku s dopisem a prej at to otevřu,abych prej neřek že mi otvíraj poštu bez mýho vědomí!! Ale přečíst mi to nedal! Že prej až to přečte sám! y vole - bolševismus! No a když t o dočet, tak mi to podal a tam mi tenhle blbec napsal přesně tuhle větu - a´t prej nemyslím "na svý věci" a snažím se bejt společesnky prospěšnej! Naš mě je nějaká zkurvená společnost? Ať se spíš ona snaží bejt prospěšnou mě,ne? Já jsem jako Roman - baron Ungern Šternberg a jen já rozhodnu kdo bude popravenej a jak! A ty se snaž, aby ses mi alíbil, abys moh dostat milosrdnou kulku. Páč pomalu a jistě spěješ ke kremaci bez uspání.Neboj, kvůli podobnýmu rudýmu xindlu pár lokomotiv ještě na trať vrátíme:)

   Smazat
  36. Je fakt, že když si nahraješ na volej, tak se ti pak lépe smečuje. Nejsi lepší ani horší, jenom malinko křivý jako tvůj lampasácký otec. To jsou fakta.

   Smazat
  37. 12:30 - můj otec měl rusákofilní a komoušský sklony, jako všichni ti užgryndaní redaktůrci NR tu! Ale to já nemám a nikdy jsem neměl a ani mít nebudu. Já jsem rovný - jsem svojsista. Má vlastní ideologie mý moci nepřipouští smrt mých odpůrců bez předchozího mučení, ani snadné přežití jakékoliv neuposlechnutí mých byť i skrytých přání,natož pak přímých rozkazů! Otec mi jednou říkal: vždyť já to všecko dělal jenom pro tebe a tobě to pořád nestačí.A já mu nato tehdy: tak proč jsi neuchopil moc! Abych ji mohl převzít a stát na tribuně jako velcí muži dějin přede mnou! Jako Caesar, Alarich, Vilém Dobyvatel, Cotéz či Pizzaro, Valdštejn, Karel XII., Bonapart či Hitler!

   Smazat
 2. Greenwalda mohu vřele doporučit.
  A to jak jeho články -
  https://www.theguardian.com/profile/glenn-greenwald
  https://theintercept.com/greenwald/
  - tak jeho dokumentární film s Edwardem Snowdenem ("Citizen Four"):
  https://www.youtube.com/watch?v=E8lW4_tpzO4

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrý bláboly. A teď trochu faktů. Američanům jsou nějací Rusáci úplně u prdele, zabývají se něčím úplně jiným. Je směšné jak si rusáčci namlouvají jak jsou důležití.

  Podívejte se na stránku třeba CNN. Kde se tam píše o rusácích?
  http://edition.cnn.com/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slabý odvar, takhle to nad Ruskem nevyhrajem, je třeba psát více mnohem více naší svaté pravdy o Rusku, je jasné, že kdo neštve proti Rusku dostatečně silně je ubohý ruský mužik a bolševik jako ty.

   Smazat
  2. Jsem neskonale šťasten, že provokatérské filcky odvolávající se na fake news CNN dnes kopou spojenci z obou stran a zbývá jim tak pouze zalézt do Brusele nebo Merkelové do stanu. Jaký je to pocit, dělat zbytečnou práci, když pravda vítězí a lež má krátké nohy?

   Smazat
  3. 0:07 tu prdel příště vynech ty proruský hovado. Fakta, soudruhu, prostá fakta piš, jako třeba Krym patří USA a tak. S těmito fakty nic nenaděláš i kdyby ses posral a uprskal zlostí k smrti.Je směšné jak si rusáčku namlouváš jak jsi důležitý.Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, tak to si piš, že zvítězíme, máme NATO.

   Smazat
  4. Tak si piš anglicky, když ti slovanské kořeny a pokrevní bratři nevoní nebo máš jako protektorátní kolaborant za odměnu od páníčka slíbeno, že po vzoru henleinovců dostaneš říšské občanství? A kdo ti to tvé natto bude financovat? S kým teď budeš jako na 1. máje pochodovat v čele duhového průvodu, když pederast Schapiro narychlo sbalil červené karty, hulibrk a tibetskou otrokářskou vlajku?

   Smazat
  5. 0:07 Tak CNN nepsala vůbec nic o ovlivnění voleb ruskými hackery? Nepodílela se na odvolání Flyna kvůli kontaktům s Ruskem? Nezveřejnila tu konspiraci o možné vydíratelnost Trumpa Ruskem? V takovém případě jí naše ČT neprávem pomlouvala a měla by nést následky. Nebo prostě jenom předvádíš svou ubohou demagogii, fungující leda tak na tupouny u vás v Blbákově.

   Smazat
  6. Fanatický natista sice ještě blábolí o zázračné zbrani, ale co nevidět se stane přítěží pro své západní chlebodárce, kteří už převlékají banderovské uniformy krachujícího projektu NATO a utíkají vatikánskými krysími stezkami, tentokrát bezvízově.

   Smazat
  7. 0:07 - a kdyby Poláci byli bejvávali v tom 39-tom krapet rozumný, tak mola bejt dnes EU zlatá!! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  8. To mají dobrý ty američaní ty půlnoční smradlavej tchoři - nemůžeš spát? Protože američany má už u prdele celej svět! Celej svět - ne že tu špinavou stoku plnou přivandrovalců a různejch perverzů nenávidí - celej svět je má právě za to, co jsou. Za pologramotný, úchylný magory a šašky. A to je opravdu tragedie.

   Smazat
  9. A jinak - se ty blbý hovado - chychte - neschovávej za sračky typu gay-porno- blajs blajs - jsi blbec a magor. Na každým serveru na kterej tě pustí, žvaníš stejný sračky jako tady, pod jiným názvem, akorát si myslíš, že podle tvých magorských sraček to nikdo nepozná. Za co nás máš? Za stejný hovada jako jsi ty?

   Smazat
  10. 14:17- ty debile komoušskej, v 3:17 mám hlubokou půlnoc! Nikdy bych nechodil na komoušskej vykurvenej web v noci něco psát pod jakýmklovi nickem! Kolikrát ti mám napsat že jedinej nick co jsem kdy používal než mě začali rudý xindlové mazat byl Rossolini!!!! Hovado ty jedno paranoidní!

   Smazat
 4. 0:45 Jsi dement,blbe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu už jistě vyslepičil Trumpovo poradcům, že evropsky gay-porno-hodnotné vojenské zpravodajství a Chovancovo gestapo pokračuje v Obamovo politice vyvolávání nenávisti ke spojencům. Po summitu USA - Rusko se bude vypouštět bruselská bažina.

   Smazat
  2. 1:28 dobře uznávám, jsem dement kryple, já ti nadávat nebudu ty kreténe jako ty mě, ale měl bys to Rusko dusit pořádně a ne takovým idiotským slaboučkým vývarem z tvých ponožek. Zdraví Janda.

   Smazat
 5. Panove mam zablokovan computer. Do patku zde nebudu. Clanek jsem necetl.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A copak -copak - Jiří Večereku z Floridy? Taky zablokovaný? Na Novinkách ty tvoje blbiny blokují každou chvíli. Že ty jsi napsal nějaký urážející sračky i na americkej web a amíci nejsou takoví trpěliví trotlové jako my tady na diskuzích - jen se podívej, jak trpělivě snášíme sprostý nadávky a urážky. Ony ty pány z redakce NR ty slinty nezajímají -prostě sesmolí nějaké články, aby měla smečka diskuzních notoriků k čemu žvanit, a pak na konci sečtou počet diskuzí. I ty sprostý nadávky, sračky, i hovadiny se počítají - co by se s tím četli a odstraňovali to svinstvo. To už musí bejt - jednou za čas se podívaj a odstraní... Na Floridě musíš bejt holt opatrnej, tam si to dovolit nemůžeš - zablokujou ti počítač, když je nasereš, a podruhý už ti rozbijou hubu - tak raději lezeš k nám. Tady se snese všecko.

   Smazat
 6. Nám na vojně říkali, že generálové se připravují a cvičí na válku, která již byla. Z toho co se děje v Litvě, jak tam kopou kilometry okopů, lze usoudit, že to odpovídá tomu, že se naše armáda společně s tou Litevskou, připravuje na boj podobný tomu , který probíhal na západní frontě I. sv. války, například u Verdenu. Prostě naší vojáci cvičí na něco, co už tady bylo. A podle toho co lze vypozorovat z televizních záběrů, to znamená jak jsou vyzbrojení, tak na jejich výstroji postrádám výstroj proti chemický a proti atomový. Asi NATO předpokládá, že nečekaný útočný demokratický atomový úder, který proti Rusku provede, bude tak nečekaný, že Rusko se na nic nezmůže. K tomu má sloužit zvýšení rozpočtu všech státu NATO na 2% HDP, tedy jinými slovy, nestačí zbrojit 15 x více než Rusko, je nutno zbrojit 20x více než Rusko. Každý další prezident USA zvyšuje už tak astronomické výdaje na zbrojení. Je ale s podivem, že Američani bojují proti Afgáncům s nejmodernějšími zbraněmi včetně satelitů a dronů za miliardy dolarů a košilatým Afgáncům vyzbrojeným jenom kalašnikovy a po domácku vyrobenými výbušninami to stačí na to, aby Američani nad nimi nevyhráli a asi nikdy nevyhrají. Z toho je jasné, že biliony vydané na z brojení není zárukou vítězství, spíš naopak, nic to neznamená. Fidel řekl, "žádný národ nelze porazit, pokud se neporazí sám". Západ v dnešní době jásá jak se podařilo prý Reganovi vyhrát nad SSSR tím, že ho uzbrojil. Z příkladu v Afganistánu a jinde na světě vidíme, že ani astronomický rozpočet na zbrojení v USA nestačí na poražení odporu Afgánců. A to už okupace trvá několik desítek let a Američani i s ostatními vyspělými jednotkami demokratického světa, ne a ne vyhrát. A to Amerika vůči Afganistánu zbrojí milionkrát víc než mají možnost zbrojit Afgánci bojující proti okupaci demokratických mírových sil, které jsou pod vedením a velením USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale prdlajs! Přestaň strašit! Jako kdyby nestačily na strašení lidských polohovádek ty každodenní mediální prefabrikáty. Myslíš, kdyby se skutečně svět připravoval na válku, že by na internetu denně operoval bulvár se svejma sprostejma hovadinama? S ukázkama blbejch celebrit-krav, vypadlých ňader a rozkroků, a jak je která ta kráva ještě úžasná i v padesátce? Nic takovýho už by nikdo nepsal - všichni by zalejzali do krytů, zkoušeli by si masky, skupovali by tuny žrádla, a pištěli by strachy. Tyhle hovadiny se píšou jen pro diskuze. Jenže to než diskuzním cvokům časem docvakne, bude to hodně dlouho trvat.

   Smazat
 7. 22.18....k tomu cos tu napsal bych chtěla jen dodat ,že ve spotřebě alkoholu nám zdatně pomáhají cizinci ,kteří se k nám chodí povyrazit , díky své silné měně a benevolentnějším zákonum ,než mají ve své vlastní zemi ....nenechme si namluvit ,že jsme na 1 místě ...je to jen balamuta ,která poslouží jen na zpřísnění všech zákonů ,viz kuřáci ....Mariza.

  OdpovědětSmazat
 8. Piste cechacci co chcete!Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 ve svete...podle us Forbes magazinu.Jinak cnn,neseriozni medium,totalni stoka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně, to jsou fakta. Trolům ale nejde o fakta, ale o hnojení, kydání špíny na každého kdo objektivně vysloví svůj názor. Pravda nemusí nadávat, kydat špínu. Pravda je pravda a nakonec vyhraje. Oni to samozřejmě vědí a proto ta sprostá, kanálnická hystérie.

   Smazat
  2. 6:52 - dobře, dobře, Putler je jistě veliký státník a možná dokonce i vojevůdce! Jenže putinský režim je cosi jako "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze eurazijsského pastevectví a mongoloismu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům.
   A znovu jsou to "jiné rasy", které skutečně profitují z euroasijského Projektu: ruská populace platí účty za všechny neevropské provincie, ve kterých jsou místní despotové podplaceni k poslušnosti Moskvou. Jsou to především asijští muslimové, kteří mají poslední slovo v Rusku. Kreml přizpůsobuje svou politiku jejich požadavkům. Oni tvoří jádro armády, oni diktují své podmínky ruským vojákům a důstojníkům. Oni tvoří většinu ruské ilegální pracovní síly. A nejhorší ze všeho je, že čečenská mafie ovládá velká města Ruské federace.

   Smazat
 9. Slet duševních mrzáků na diskuzích k článkům NR. Server Novinky kromě přiblblého a hodně pokleslého bulváru nic nepíše ( žádné ty hromadné popravy,řezání hlav, znásilnění, upálení) nad čímž by bylo možno úchylně slintat a zvracet, tak celá smečka těch čurýků, kteří patří zbavit svéprávnosti a do blázince, slejzá na NR. Chcete říci, že ty hnusné prasečiny, urážky a nadávky, čemuž smečka duševních mrzáků přezdívá "diskuze" by mohl psát člověk svéprávný?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco to bohužel o nás vypovídá, nevím jestli to dělají za prachy, jinak si to neumím vysvětlit. Jedno je ale jisté, pokud se budeme jako dementi hádat, bude se jim dobře vládnout a lidmi manipulovat. Ty prasečiny co dělají dnes a denně, namátkou zašantročené státní zlaté rezervy, vědomá likvidace našeho zemědělství, průmyslu, školství, armády, církevní restituce a tak dále. |Není to málo k napravování? Zlatý komunisti za čtyřicet let tady takovou paseku, (abych nezapomněl na |Šumavu)nestačili udělat a to nemluvím o dluzích.

   Smazat
  2. Je fakt, že když si nahraješ na volej, tak se ti pak lépe smečuje. Nejsi lepší ani horší, jenom malinko křivý. To jsou fakta.

   Smazat
  3. 7:41 - ve skutečnosti v tom je bulvár nevinně! To to totiž až teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
  4. Je fakt, že když si nahraješ na volej, tak se ti pak lépe smečuje. Nejsi lepší ani horší, jenom malinko křivý. To jsou fakta.

   Smazat
  5. Herec Pavel Nový opět obvinil Rusy! Tentokrát z psožroutství! - http://revue.idnes.cz/pavel-novy-velke-sedlo-serial-psy-magazin-dnes-fqe-/lidicky.aspx?c=A170301_110002_lidicky_zar

   Smazat
  6. Právě před 100 lety zemřelo Rusko a ten blbec se tomu ještě směje! -https://pp.userapi.com/c637125/v637125993/468f1/Z88ayiKrViY.jpg

   Smazat
  7. Pardon, to patří o odstavec výš! K 9:47!

   Smazat
  8. 10:43 Co se škádlívá, rádo se mívá. Rehabilitační ústav Kladruby by neměl propouštět nedoléčené malariky, kterým choroba postoupila na mozek. To, že chodil v kraťasech nebyla frajeřina, ale symptom (evropské) malarické horečky - proto se ho tak snadno a fatálně chytla další infekce v Egyptě. Při ikvizičním stavu dnešního zdravotnictví nemá šanci se to dozvědět. Má to za pár, blouzní před smrtí.

   Smazat
  9. Hele ty blbej chychte - 9.55 - začínáš bejt na diskuzích taky užitečnej slinta,. Každej den stejný slinty, ale i to se počítá. Každej i sebeblbější a sebesprostější slint vydělává provozovatelům takzvané publicistiky ( bulvární) slušný peníze. I když ty jsi jednoduchej jako vykastrovanej bejk, a píšeš pořád to samý - ani dnes jsi v závěru nezapoměl na cikány, to ti chválím - i tyhle sračky vydělávají. Kdybys denně napsal stejný sračky pod každou diskuzi desetkrát za sebou, vyděláš jim balík. Užitečnej vůl - jako všichni ti pitomci, mediálními šmejdy už duševně zmrzačení, přičemž si myslíte, že máte svobodu, ( což za strašného "komunizmu" jste neměli) a slintáte ty svoje blbiny o sto šest. Už stačí napsat každej den jeden článek, a když nemáte nic jinýho, budete pod ním strašit, až počet diskuzí bude tisíc a víc. Nač vám psát větší hromady vyfabulovaných nesmyslů? Vystačíte si s jednou blbinou, jako dítě, který si vydrží hrát celý hodiny s lístkem od tramvaje. I na tom se dá vydělávat, a šmejdíci na všech serverech už na to přišli. Stačí něco nablábolit, a už to jede. I když se články cyklicky opakujou jen s nepatrnou obměnou, aby si toho čtení dychtiví trotlíci nevšimli. Fakt - ubohost. I na tom, že se pobírači důchodů a dávek doma nudí, lze dobře vydělat. V ČR už je taky možný všechno.

   Smazat
  10. Je fakt, že když si nahraješ na volej, tak se ti pak lépe smečuje. Nejsi lepší ani horší, jenom malinko křivý. To jsou fakta.

   Smazat
  11. 11:38 - to je Paukův text, ychtyle! Já úúúúrčitě budu cikány vynášet nad čechy - to si se posral:)) Já mám cikány nejradši tak jako Malcolm McDowell ve filmu Štvanci. Viděls? - https://www.youtube.com/watch?v=dex2Sq6xtJk

   Smazat
 10. Potřebujete urgentní a bezpečný úvěr vymazat svůj dluh nebo zakládání nových podniků ??? Kontaktujte financialdepartment.online@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobytku, nestačilo ti, že kvůli tobě skočil z balkónu pisatel blogu Janota. Koho dalšího ze slušných lidí chceš připravit o střechu nad chlavou, živnost a bydlení?

   Smazat
  2. Přesně tak - reklamní dobytkové neznají mezí drzosti. Tenhle dobytek se jen snaží někomu zavirovat počítač. Myslíte, že by tady uváděl kontakt na nějaký e-mail jen tak? Je to podvodník a lidská svině.

   Smazat
 11. Strašáka z Ruska musela diktatura kapitálu pro EU vyrobit, potřebuje upřít pozornost jinam, než kde sama intenzívně spolupracuje s teroristy na likvidaci Západní Evropy. Kdo myslíte, že je strůjcem exodu muslimů z jejich domovů, kdo myslíte, že ji řídí, kdo organizuje a financuje kolonizaci Západní Evropy potencionálními masovými vrahy. Kdo potřebuje podřízení EU svým dobyvatelským projektům. Ale jen zůstává otázkou, zda na to přišli Vůdci diktatury kapitálu sami, nebo jim to našeptal Putin, či dokonce zda figurky NATO, EU a Pentagonu sám Putin netahá.
  Jinak si myslím, že za vše mohou Kristus Pán, Mohamed a Jehova.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bane - já myslím, že z válčení a násilí už se stala zajímavá móda, asi jako je producírování se v gay klubech, hraní si na genderový stvůry, ukázky nahých prdelí v průvodech, veřejné masturbace a šoustání - to všechno je stejný svinstvo. Jinak by nebylo tolik ponižování, násilí, agentů, zabíjení, pornosvinstva v kultuře, v televizi, filmech, literatuře - myslíte že je normální, aby sledování takovýho násilnickýho a zhovadilýho svinstva bylo pro někoho zábavné? Potoky krve - svazování - únosy, ponižování - stahování z kůže - a všechno, co dokáže úchylný mozek soukromého producenta vymyslet - je pro jiné dementy zábava? Svět je dementní. ČTV 2 už je válečnej kanál - tam od rána jdou jen válečné připomínky, samý dokument o válce - 1. světová, 2. světová - holocaust - a pořád dokola jak u blbých. Ony to totiž byly poslední opravdový války, tohle, co se produkuje teď, je jen hraní si na vojáky. Není žádná branná povinnost, není vůbec žádná povinnost, ani povinnost pracovat - mravnost je zesměšňována - a mladiství a pak i starší magoři se prostě potřebujou zabavovat. Někdo vytahuje čuráka, někdo nahou prdel, baví je pohoršení ostatních, a mají z toho srandu. Někoho baví válečný vřeštění a nějaký letadýlka a bombičky, vybuchování, a ohníčky. Každý impotentní, zkažený poklopec je úchyl - pyromani, narkomani, perverzní úchylové. A svět bohužel ovládají staří impotentní úchylní poklopci - ještě ke všemu miliardáři. A to je ten problém. Kdyby to lidi dokázali ignorovat, kdyby dali jasně najevo, že prasečiny k životu nepotřebujeme, kdyby toto nikdo nevyhledával - dost rychle by to skončilo. Ale společnost je asi něčím uťápnutá nebo co - proč toto svinstvo lidi pořád tak vzrušuje? Nemusíme chodit daleko - podívejte se na bulvár a na diskuze. A to stačí. Zabíjení je vzrušující svinstvo. Proto ty zbraně, to producírování, všechny ty hovadiny.

   Smazat
 12. Proč redakce nemaže ty stupidní příspěvky ??!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože ze všeho má prachy. Jde o počet diskuzních příspěvků - jako na novinkách. Na novinkách je sprostých a závislých magorů víc, příspěvky má redakce - respektive provozovatel - zajištěný, můžou si dovolit blokování a příspěvky zredukovali jen na dva možné. Proto to množství sejrů leze sem na NR - po vyčerpání své dávky úchylných pitomostí na novinkách. A ještě je mezi nimi spousta provokatérů z redakce samotné, a ti to rozesrávají úmyslně ještě víc. Výsledkem jsou ubohosti duševně nemocných závisláků, kteří se doma nudí a diskuzemi se zabavují. Na NR už je to skoro stejné, jen bez těch provokatérů, ale diskuzních magorů je mnohem méně, tak aby měli taky prachy, raději ty sračky ani nečtou. Zpočátku odstraňovali, ale zjistili, že příspěvků je pak mnohem méně, tak nechávají i ty sračky. Jak se totiž ukazuje, diskuzní zmrzačenci nestojí o slušné informace a diskuze -potřebují šokující informace, bulvár, emoční srajdy, nasrávací temata - aby mohli vyslintat svoje perverzní vize a vztek. Bejt starej, nebo odkázanej na podpory a dávky - je asi k vzteku.

   Smazat
  2. Ty že nejsi starý a odkázaný na erár, Džej Ví Ví Horáku? Čím jsi výjimečný, profesůrku závislý na internetových diskuzích v pracovní době, svou nenávistí k důchodcům, vulgárním napadáním a vyhrožováním čtenářům Nové republiky?

   Smazat
 13. Poctive receno:
  chapu jak se divaji Cesi na Ameriku dneska....to je ocima AMerickeho tisku a Medii co mohou cist a videt na Televisi.

  Ovsem , Cesi nechapou , ze temer 100% Americkych Medii a tisku je v rukou cemu rikaji Spetial-Interest_group , ktera byla 100 % proti Trumpovi.

  Jinymi slovy American Media zastavaly posici Hillary Clintonve a absolutne mocnych.

  A tak se se divaji Cesi na Ameriku skrz BRYLE HILLARY a vidi Ameriku , ktera v podstate neexistuje !!! jen v mysli Hillary ci ji podobnych.
  A Amerika se zmenila a tak panove , pouzijte nove bryle!! a uvidite pravdu!!

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až nám to Trump dokáže, uvěříme. Zatím vládnou v USA i v Evropě globalisté.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.