Reklama

pondělí 6. března 2017

Ako Rusko porazilo sankčnú politiku Západu

Obama: "Dej si pozor na mé sankce!"

6. 3. 2017   Hlavné správy

Ekonomický komentátor nemeckých Die Welt Eduard Steiner opäť konštatoval: Rusko sa v posledných pätnástich rokoch stalo esom v obchodných vojnách

Kým Západ sa snažil zadusiť ruské hospodárstvo, ono sa spevnilo, i keď zaznamenalo nejaké straty od sankcií a iných obmedzení. Na základe toho musí nemecký expert uznať: Putin by sa mohol stať perfektným poradcom pre Donalda Trumpa.

Nedá sa nepriznať, že k dnešnému dňu sú sankcie jednou z najrozšírenejších metód nátlaku na partnerov. Treba však dodať, že Rusko nikdy nenasadzuje obmedzujúce mechanizmy ako prvé. Utieka sa k nim len v rámci odpovede na nie priateľské kroky „partnerov“.

Eduard Steiner prináša príklad, ako sa ruský prezident V. Putin rozhodol zaviesť plnohodnotné obchodné embargo proti Turecku, prehĺbiac tieto opatrenia aj zákazom charterových letov. Úspech bol ohlušujúci: po nie dlhom čase sa turecký prezident Erdogan ospravedlnil za tento incident.

Pritom, keď Západ zavádza sankcie proti Rusku, ruský líder nepristupuje na hru iniciátorov, ale kráča so štátom svojím smerom. V Rusku sa v plnej miere realizuje program importných náhrad, ktorá už prináša svoje plody (tým, čo už bolo nahradené, Západ už nemôže vydierať – pozn. red. srspol.).

Návrat k produkcii svojich tovarov je v dlhodobej perspektíve rozkalkulovaný na úspech. Lenže úspechy vidíme už dnes. Napríklad, rast ruského automobilového priemyslu dokazuje, že Rusko môže prakticky všetko. V roku 2008 bol podiel importovaných áut na úrovni 27 %, dnes je to len 18 %. Vyrástla aj výroba cudzích automobilových značiek, vyrábaných na území Ruska – z 25 % na 53 %. Úspechy vidieť vďaka kontrasankciám aj v poľnohospodárstve.

Takže ruské príslovie “O čo viac nás tlačia, o to sme pevnejší“ (voľný preklad) presne charakterizuje situáciu okolo západnej snahy zadusiť ruské hospodárstvo: namiesto úpadku rastie. No a hlavné je tiež to, že po takýchto drastických opatreniach nie je pre Rusov už nič strašné!

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

80 komentářů :

 1. Narod ve kterem i deti vidlemi likvidovali Napoleonovce, narod kterej vydrzel a zvitezil u Stalingradu a obetoval by vse aby se udrzel nazivu strasit tim ze v krame nebude coca-cola... tak na to muze prijit snad doopravdy jenom nejakej "demokrat" v sluzbach mirumilovneho NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spíš blbec

   Smazat
  2. Jak tady jeden snaživec uvedl, že embargem se bude "zaostávání" Ruska zvětšovat , třeba jako tehdy, když SSSR vypustil do kosmu Gagarina !! Jo v USSA to je jiné kafe, jakmile by zástupce amerických trampů zakázal dovoz z Číny a Japonska tak by ti magoři se nedostali ani do práce ! Oni totiž vyrábějí v Americe jen zbraně !!

   Smazat
  3. Na Seznamu je sprava,ze usa diplomacie kritizuje CR,za romy a neochotu prijimat migranty...ti juesej hajzlove si mysli,ze CR je bananovnik a nekdo bude za ne prijimat nestastniky,ci vykuki,kterim rozvratili zem.To by jiz skutecne chtelo dat americke diplomacii do drzky,ale zatim je CR,obliz prdel !
   Odpověď:
   Do dnešního dne v USA nevyřešili problémy s Černochy, kteří jsou na každém kroku diskriminováni, stačí se tam jet podívat. USA do dnešního dne nevyřešilo problém, že ve vězeních jsou lidi bez soudního rozhodnutí. Do dnešního dne v USA popravují lidi za smyšlené tresty a když se na to přijde, tak je jako mrtvé osvobozují. Každý cikán u nás má větší práva a jistoty, než kterýkoliv Mexičan, který tam již 30 let pracuje a denně se bojí, že ho chytí a odtrhnou ho od rodiny a vyhostí ho za demokratický plot na jižní hranici a tokových jsou tam stovky tisíc. A v této situaci Amerického demokratického marasmu nás oni budou poučovat o lidských právech, když jsou schopni zastřelit řidiče za nesvítící blinkr od auta a do černošského mladíka vyprázdnit celý zásobník, prý v sebeobraně?

   Smazat
 2. Jenže sankce, které uvalila EU na nás v podobě přístupové smlouvy a pak při rozkradení českého národního majetku, Česko již nikdy na nohy nepostaví. Mezi "starými" a "novými" zeměmi EU se stále nůžky rozevírají a asi neexistuje jiná cesta, než se opět vrátit na rozcestí a zkusit to znovu a jinak: Především to, co bylo ukradeno národu, mu bude zase navráceno. Vidíte, jak po uplatnění tohoto hesla církví se zase může církev pěkně rozšoupnout a roztáhnout. A co je dovoleno církvi, že by bylo zapovězeno národu??? Že by byla nová doba TEMNA???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně že doba temna. Plus obřízky, plus islám, a ještě taky uřezané hlavy.Rozevřené nůžky ... bla bla bla. A taky plameny pekelné.

   Smazat
  2. Tak až Vám bude někdo držet nůž u krku, tak bych Vám velmi ráda připomněla, že slova typu blabla budou pro Vás přímo chóry andělské. Vypadáte na kamarády od Chovanců ehm od Jandů a myslím si, že jsme Vás zaznamenala již u více reakcí.

   Smazat
  3. Prosím vás tetka - vy už taky? Oni tady ty chorobné bláboly - neustále o islámu a podobné žvásty - nakonec anonymně žvatlají tetky? A já to měl na strejce. Jděte s tím už do hajzlu vy káčo ehm Jandová. Nesnažte se být sprostá za každou cenu. Tak -mně nikdo nůž držet u krku nebude, jedině snad nějaký magor - jako ta ženská ( češka jako poleno!!!) zařízla tu druhou češku jako poleno v tom obchoďáku. A takových magorů bude přibývat - koukněte se na diskuze - a na sebe. Pořád stejný bláboly chorých dementů. Taky chodíte s nožem do obchoďáků?

   Smazat
  4. Pro 12:03 souhlasím. Troll nemá svědomí, tak je potřeba jednat jinak. Nyní když to již víte nechte to být, bůh je spravedlivý on už se o jeho výchovu postará. Pomáhejme, kde můžeme a bude nám pomoc v případě potřeby poskytnuta.

   Smazat
  5. Takže panáčku, já pro Vás nejsem žádná tetka a sprostotu jsme zaznamenala u Vás. A jestli máte ty islamisty tak rád, tak si to s nimi vyzkoušejte. Zajeďte si třeba do Švédska nebo do Calais tam Vám narovnají frizúru, že se budete divit. A nejsou to žvásty o islámu, ale o chování těch, kteří se islámem zaštiťují a ve jménu islámu konají ony dobré skutky- např. uřezávají hlavy apod. A myslím si, že by vnitro mohlo zaměstnávat inteligentnější trolly než jste konkrétně Vy. Nenávist Vám kape koutkem Vaší nevymáchané huby.

   Smazat
  6. pro 12.09
   Milej zlatej boubelatej! Přečti si korán!!! Odkaz: http://www.islamweb.cz/koran/index.php

   Nemusíš se ani snažit ho pochopit ale musíš jej číst od začátku do konce, pak ti to dá smysl. Jednotlivé věty z veršů mají nulovou hodnotu!!!

   A když jsme u toho náboženství, tak nezapomeň volit ČSSD a mysli při tom na to, co slibovali, ZRUŠENÍ CÍRKEVNÍCH RESTITUCÍ pomocí žaloby u Ústavního soudu. Ani ten návrh nepodali.

   Pro tebe je asi islám a ČSSD velmi dobrá volba

   Smazat
  7. 11:10 Naprostý souhlas. Když se chce všechno jde!

   Smazat
 3. Sankcie su uz NAVZDY...

  pre Rusko to znamena, ze technologicke Zaostavanie sa bude uz iba ZVACSOVAT...
  Rusi uz teraz utekaju za hranice - nechcu zit zivot zalozeny iba na SLuboch
  Uzili si toho dost
  ako sa vyjadril jeden bankar-na zaklade toku financii z firemnych aj sukromnych uctov do zahranicia :

  "miera neloajality uspesnych Ruskov k Rusku nema obdobu vo svete..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak - článek je o tom, jak Rusko porazilo sankční politiku západu. Znamená to, že bylo úspěšné. Ale ne tak český počítačový pantáta. Sankce budou navždycky, všechno se bude zhoršovat... bla bla bla. Jeden bankéř se vyjádřil - kde se vyjádřil - v jiném internetovém článku? Nebo v televizi? Čtete občas taky něco jiného a normálního? Boha jeho!

   Smazat
  2. Pro 11:33.Hroch plete mouku z bahna pro svoje prasata v krbu.
   Obraz teče po stěně a říká "To je ale ostuda"
   pečeme sypaný protlak při průjmu řidkého kašle už NAVZDY....
   "miera neloajality uspesnych brambor k mrkvi nema obdobu vo svete..."

   Smazat
  3. 11:43 i když ta zmínka o nějakém bankéři je skutečně směšná a do diskuze nepatřičná, tak ten bankéř měl pravdu. Míra neloajality běžných Rusů je obrovská. Nepleťte si to s hrdostí a stádovitostí prosím.
   Rusko žádnou sankční politiku samozřejmě neporazilo, naprostý nedostatek financí a investic do průmyslu, které je způsobené sankčním zákazem financování, je vidět na každém kroku.
   Například ve farmaceutickém průmyslu - kde působím. Počet nových projektů je o 90% nižší., než byl před 2014. Když to takto půjde dál, tak skutečně bída v Rusku nastane - a to nebude žádná legrace. Už teď schudli obyvatelé v reálných mzdách asi o 15% oproti 2013.

   Smazat
  4. Ti "úspěšní", jsou to stejní zloději jako ti u nás? Pak se nedivím, že zdrhají dokud je čas, než propukne hněv pracujícího lidu. T

   Smazat
  5. Chudáci Rusi - kvôli sankciám im nechcú požičať a preto musia trieť biedu! - to aj máte v hlave niečo iné, ako hov.o? My sme to kam dopracovali s tým neustálym požičiavaním? Že ešte aj naše pravnúčatá sme zadĺžili? Západ žije na neustále pôžičky. Lenže raz to bude potrebné nejako splatiť. Oni to poriešia vojnou. A my?

   Smazat
  6. 12.01,ano rusko ma sancu dat sa do partie s juesej a zapadom,byt poplatny ich zaujmom a rozpredavat svoju zem.Ak sa na tuto cestu daju mladi Rusi,dopadnu,ako my,aleboi ako to nedavno spominal -ekonomicky vrah-ktory presne vymenoval postup,ako si podmanuju staty ich zaujmu...najprv nesplatitelna pozicka z MMF,ked bude jasne,ze je nesplatitelna,predajte podniky,suroviny,dalej podplatia politikov,aby boli povolni,ak by to neslo atentat,ak aj to nie vstup cudzich vojsk na uzemie....takze,Rusi si mozu vybrat,ci budu hrdy narod,alebo budu otroci,ako my./jozka ze slovenska/

   Smazat
  7. Bude kontrarevoluce a Putlera popravěj! Pak se všecko spraví! Obsadí co obsadit měli než zanikli a bude po pyči pytel! - http://expositions.nlr.ru/ex_map/worldwar1/images/28.jpg

   Smazat
 4. Ano - obvyklí diskuzní pantátové v akci. Už se probudili, pěkně posnídali, a hrc dřepnout k počítači a celý den aktivit může začít.Žvásty -ale tak pitomé, že nad tím zůstává rozum stát. Celá novinková smečka diskutérů provedla hromadný přesun na jinou frontu -na NR - a podle toho to tady vypadá. Nejhorší diskuze byly vždy na novinkách - teď se rozdíl diskuzí setřel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:39 Naštěstí jsou zde stále osvícenci jako vy, kteří diskuzi vracejí věcnost a pozvedají jí na vyšší, důstojnou úroveň. Uctivě vám za váš přínos děkujeme, strejčku. A nic si z toho nědělejte, že vám rozum zůstal stát, jak píšete. Třeba se vám zase někdy rozchodí.

   Smazat
  2. 11:39 To je od té doby co jsi ty a tvoji kamarádi odešli nebo také spíše rozšířili práci najen na hovinkách , ale nasrali se na NR kreténe!

   Smazat
 5. Putin je věru velmi šikovný, když dovedl Rusko za tolik let své neomezené vlády tam, kde nyní je. Mínusový růst HDP, kurz lokální měny někde úplně mimo srovnatelné úrovně před 4 lety a skoro trvalá izolace Ruska před okolním světem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věru že jo ten Putin. Jasně že nastala ( nebo teprve nastane?) trvalá izolace Ruska - všude je to vidět strejdo z diskuzí. Ty musíš vědět všechno nejlíp, neboť dřepíš u počítače a sleduješ mediální žvásty už řadu let. Ano, ty máš přehled o růstu HDP v Rusku -kdo to napsal někde - a kde? Vy jste tady trvale izolováni před světem u svých počítačů, že už víte o reálném světě úplné ho..no. Ale jen žvaňte katastrofické blbosti, když právě jen to vám dělá dobře. Pozitivní zprávy by vás urazily? Ani ne - stejně byste tomu nevěřili a všechno byste otočili na plameny pekelné - ty se vám líbí nejvíc. Diskuzní chasa - co je víc?

   Smazat
  2. 11:49 vývoj HDP si najdeš na jakýchkoli stránkách, třeba i na MinFin v Rusku: http://minfin.ru/ru/
   Tam najdeš, v jakém propadu za poslední roky Rusko je.
   Je jasné, že neklekne naprosto dolů, ale obyvatelé už popněkolikáté musí vydržet další útrapy a rozšiřující se chudobu. Za posledních 30 let to je už počtvrté (1990/1991, 1998, 2008 a 2014/2015/2016)

   Smazat
  3. Určitě je to smutné, ale u nás je to smutnější, když nás velký bratr vtahuje do čím dál větší dluhové spirály.

   Smazat
  4. pro 12:49
   Dluh nemusí být vůbec žádná katastrofa - pokud stačíš splácet, pokud dluhovou službu správně manažuješ a pokud půjčené peníze jdou na rozvoj.
   Podívej se na zmíněné Rusko - které sice dluhy velké nemá, ale mnohem horší je, že se mu nedostává financí a levných peněz na rozvoj průmyslu a hodpodářství. Proto chudne a to docela fest. Sankce zarazily přísun levných západních peněz, které si dříve ruské podniky skrz komerční banky půjčovaly na nízký úrok a používaly např. jako provozní úvěry. To všechno je momentálně pryč - a už je to v hospodářství Ruska vidět.
   I USA - velmi často vysmívané kvůli vysokému dluhu - ve skutečnosti velmi lehce svůj dluh dokážou sanovat. Není to absolutně žádná katastrofa, stejně jako nejzadluženější vyspělá země na světě - Japonsko. To samé. Hospodářství jim šlape a obyvatelstvo se má dobře. Společnost jde nahoru.

   Smazat
  5. A kdyby něco začalo skřípat, natisknou se další
   ničím nekryté papírky.

   Smazat
  6. 13:10 No vida, jaký je ten Trump pitomec, když vidí situaci USA jinak. Nebo že by jste byl pitomec vy?

   Smazat
  7. pro 15:27
   Trump to vidí přesně jako já. Zadlužení u zdravé společnosti není nic špatného - http://www.euro.cz/politika/trump-by-zvysil-zadluzeni-usa-o-5-3-bilionu-dolaru-tvrdi-analyza-1306148

   Smazat
  8. 15:29 Vy budete nejspíš nějakej nóbl trumpeta. Melete nesmysly. Nebo snad chcete tvrdit, že rok 2008 byl pohoda? Zadlužování je pohoda.Zdravá společnost. Vždyť to byl podvod a dnes se západ nechová opět nijak jinak. Doporučuji číst Šichtařovou. A Rusko? Člověče jste mimo. Němec blbec si taky , když byl před Moskvou myslel, že má vyhráno. Hovno slavný soude, hovno.Nevěřte všemu co čtete. Neboli Trump není prezident a Brexit je jen výmysl nepřátel EU. Ukrajina je na tom skvěle a zanedlouho v ekonomických ukazatelích předčí země V4.Jo a ještě něco, z Afriky sem přicházejí samí Ing. a doktoři. Tak to jsem se zase jednou pobavil.

   Smazat
  9. 15:29 Dejte sem odkaz, kde Trump říká jako vy, že "Hospodářství šlape a obyvatelstvo se má dobře. Společnost jde nahoru." Já jsem v jeho inaguračním projevu slyšel přesný opak. Jeden z vás je pitomec. A Trump to nejspíš nebude.

   Smazat
  10. Co to je tady za idiota, co tu prohlašuje, že zadlužování není katastrofa. To je vrchol havlistického vzdělání, samá tupá lopata.

   Smazat
 6. Jojo. Západ se snažil v posledních 15 letech zadusit ruské hospodářství tak, že do něj mohutně investoval.

  A ty bláboly o ruských automobilkách jsou také úsměvné. AvtoVAZ před pár lety zachraňovalo před pár lety před krachem konsorcium Nissan+Renault a dnes tuto automobilku také vlastní.
  Něco lepšího tam opravdu nemáte?

  OdpovědětSmazat
 7. Takže Rusko namísto úpadku roste? Fakt, jo? Takže místo blábolů opět trochu faktů:
  Vývoj HDP hlavních ekonomik na 1 obyvatele přepočítaný podle parity kupní síly.

  https://goo.gl/gClkzi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ne, klídek strejdo. Rusko neroste, je v úpadku, ať můžeš v klidu poobědvat. A pak honem honem zase napádit k počítači. Ještě se toho musíme hodně dozvědět. Třeba my -ČR. My v žádným úpadku nejsme - kdepak, my kveteme jak kytka. Proto se musíme trefovat do Ruska, to holt hned tak kvést nebude. Třeba si tom Ruští strejci taky mezi sebou píšou na nějakých diskuzích k mediálním prefabrikátům. Jo - a pak ještě přijde na řadu islám, obřízka a plameny pekelné - abysme nic nevynechali.

   Smazat
  2. Pro 11:59: Celej svet je v upadku. My na tzv. "Zapade" jeste "jedem" setrvacnosti - diky rotackam ktere vyrabeji miliardy dolaru a eur jenom tak z Luftu. Tyhle virtualni penize ktere nereprezentuji naprosto zadne hodnoty pak ukazujeme ve statisikach a libujeme si jak se nam dobre vede. Je to docela proste.

   Smazat
  3. pro 12:14 + 12:19
   oba dva tady jen osobně osočujete diskutující, kteří mají jiný názor. Zkuste podpořit svoje názory nějakým zdrojem - například jak je na tom Rusko tedy dobře, jak prosperuje, jak jim neemigrují vzdělaní lidé, kolik mají nových rozjetých projektů třeba v hromadné dopravě atd..
   Sem s tím.
   Protože 11:59 má skutečně pravdu, čísla neošálíš. Rusko chudne a to především díky své neuvážené mezinárodní politice, která po anexi Krymu a vměšování se do záležitostí Ukrajiny způsobila Rusku izolaci, sankce a chudnoucí společnost.

   Smazat
  4. Pro 12:28: (u klavesnice 12:19): Cetls vubec co jsem napsal ve 12:19??? Koho osocuji??? Kde??? Cim??? Nebo snad potrebujes dokladat fakt ze FED a ECB tisknou penize??? Proc na me reagujes kdyz jsi muj prispevek evidentne vubec necetl???

   Smazat
  5. Souhlasím s 12:19. Nejsmutnější pro nás je, že za bezcenný dolar bylo zašantročeno rodinné stříbro, jehož nynější výnosy inkasují "tiskaři dolarů".

   Smazat
  6. pro 12:19 + 12:34
   máš pravdu, já jsem se přehlédl, omlouvám se. Moje sdělení z 12:28 patřilo jen tomu 12:14

   Smazat
 8. Na Seznamu je sprava,ze usa diplomacie kritizuje CR,za romy a neochotu prijimat migranty...ti juesej hajzlove si mysli,ze CR je bananovnik a nekdo bude za ne prijimat nestastniky,ci vykuki,kterim rozvratili zem.To by jiz skutecne chtelo dat americke diplomacii do drzky,ale zatim je CR,obliz prdel !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do dnešního dne v USA nevyřešili problémy s Černochy, kteří jsou na každém kroku diskriminováni, stačí se tam jet podívat. USA do dnešního dne nevyřešilo problém, že vězní lidi bez soudního rozhodnutí. Do dnešního dne v USA popravují lidi za smyšlené tresty a když se na to přijde tak je jako mrtvé osvobozují. Každý cikán u nás má větší práva a jistoty, než kterýkoliv Mexičan, který tam již 30 let pracuje a denně se bojí, že ho chytí a odtrhnou ho od rodiny a vyhostí ho za demokratický plot na jižní hranici a tokových jsou tam stovky tisíc. A v této situaci Amerického demokratického marasmu nás oni budou poučovat o lidských právech, když jsou schopni zastřelit řidiče za nesvítící blinkr od auta a do černošského mladíka vyprázdnit celý zásobník, prý v sebeobraně?

   Smazat
 9. Je vidět jak ruský úspěch v překlenutí západních sankci rozzuřil trolly. Najednou se jich tu vyrojilo jak myší. Komické je, že čím víc tady vyskakují, tím je jasnější jak jsou bezmocní. Jen do toho chlapci, ať se ještě víc znemožníte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se dívám, že nastoupilo v plné zbroji Jandovo pornokomando.

   Smazat
  2. Páč se žádnej nekoná a normálním lidem je divný co se to tu píše za sračky a páč je to všude dostupný tak se to sem zkouší dodat, aby tu hrstka sektářů nežila v bludech a chujlově propagandě meloucí už z posledního ....

   Smazat
  3. 13:10 To moh napsat řetízek a vůl jako ty mohl mlčet a učit se od zkušenějších.

   Smazat
 10. V západní Evropě se připravuje útok muslimů na původní obyvatelstvo , v USA se schyluje k občanské válce a vy se tu zabýváte Ruskem , které zase přežije i když jako vždy s velkými oběťmi !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:47 člověče, už jsi se pokakal strachy z těch asi tak 130 uprchlíků, které tady možná někde máme ?

   To si tak málo věříš, že Tě strachy uzemní i byť co jen pohled a nebo myšlenka na nějakého uprchlíka ?
   Tak to jsi na tom docela bledě - vypni internet a běž ven to rozdýchat.

   Smazat
 11. Kdyz sankce Rusku neškodí, proč komunisti tak kvičíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný kdo tady kvičí jsi ty analfabete.

   Smazat
  2. Nejvíc tady ale kvičíš ty, Jando, pokud sis nevšiml. Nevím, proč tě, degeneráte, to Rusko tak vytáčí?

   Smazat
  3. Naše republika je bez sankcí a byla zařazena mezi "banánové republiky". Dluhů hromada, státní dluh roste, zlatý státní poklad se vleze do vietnamké nákupní tašky a drtivá většina lidí je spokojena se svým příjmem. hlavně důchodci.
   Rusko poškozené sankcemi zvýšilo domácí produkci v zemědělství, zbrojní průmysl jede na plné obrátky a to z vlastních komponentů(!) státní dluh je na takové výši, že by ho brali na druhé polokouli všemi deseti, a přesto si ti chudobní rusové ještě tvoří rezervy ve zlatě!!!
   Tady se můžeš podívat, jak to taky v tom chudobném Rusku vypadá:https://www.youtube.com/watch?v=hZaN4jaQT_4

   Smazat
  4. Pro 15:04 To video je sice pěkné, ale nevypovídá takřka o ničem.
   Mám lepší: https://www.youtube.com/watch?v=HlGBPHNx_Z4
   a nebo https://www.youtube.com/watch?v=euT00Ir5Xb4
   Je to z Omska, města tak velkého asi jako naše Praha. Tak trochu nepřikrášlený pohled na realitu v Rusku.
   Ze svým příjmem není spokojeno obyvatelstvo víceméně všude na světě.
   Ale věř mi, že v Rusku se skutečně žije o mnoho hůř a složitěji, než v relativně uspořádané Evropě a ještě lepší EU. Tady u nás alespoň nějaká pravidla fungují a respektují se.
   V Rusku mnohdy ani náhodou.

   Smazat
  5. 15:24 Zase kecy v kleci a srovnávání nesrovnatelného. Rusko bylo totálně rokradené již za Jelcina. Nikdy nebylo zvyklé na nějakou opravdickou demokracii. Nebo snad chceš tvrdit, že za cara ano? Kdy mohlo vybudovat něco pohádkového, když vždy, když trochu mohlo dát něco lidem, tak se tam nasral západ a válcoval jej svými armádami.Jen se podívej na všechno to utrpení, kterým prošel ruský lid a on stále dýchá a věří.A článek je momentálně o tom, že se sankce nijak moc západu nedaří a jestli v něčem tak ne na dlouho a normální,upozorňuji , že normální člověk to chápe. Za relativní bídu nemůže Putin ač bys nejspíše to chtěl nějak dokázat, ale spíš Jelcin a jím vytvořená banda zlodějů a oligarchů. Ano takových chodorkovských, kteří by jen Rusko dojily a ničily tak jako Kolomojský, Timošenková , Porošenko a spol na Ukrajině. To Jelcin zatrhl a západu se to nelíbylo tak naplánoval Ukrajinské dobrodružství.Bohužel pro Ukrajince to bude tragédie a Rus z toho vyjde vítězně a ty nakonec zapláčeš stejně tak jako ten němec u Stalingradu a já říkám zaplaťbůh.

   Smazat
  6. 15:04 - propagana a realita -
   https://www.youtube.com/watch?v=TRfJIedrT-M

   Život mimo Moskvu - https://www.youtube.com/watch?v=G4ph_Vx2QBo


   Ale ani v Moskvě žádná slast - https://www.youtube.com/watch?v=Ch5uMk7JlbU

   Smazat
 12. "Návrat k produkcii svojich tovarov je v dlhodobej perspektíve rozkalkulovaný na úspech. Lenže úspechy vidíme už dnes." Vot takaja technika! Dekuji autorovi, uz dlouho jsem se tak nezasmal.

  OdpovědětSmazat
 13. 11:39... Proc kritizujes diskuzi a sam na ni lozis ?
  Jsem rad, ze Cesi pisi o vecech, ktere v Americe nejsou zname.
  12:09...Prohlasuji te za IDIOTA a viteze v nejhloupejsim prispevku dne. Ta pani, "tetka" je daleko chytrejsi nez ty. Zvedni tu svoji degenerovanou prdel a jed se podivat do Afriky, TUPANE !

  Kdyz o necem nic nevis tak drz hubu ! Ja nic nevim o Rusku , tak je jasne , ze mlcim a posloucham. Ty nevis nic o Africe a kecas a urazis zenu, ktere to mysli.
  Ta pani ma 100 % pravdu ! Ty rozhodne ne.
  nick HONOLULU - kladivo na tupa hovada.

  OdpovědětSmazat
 14. Dámy a pánové koukněte na videa pana Petránka z ledna a února tohoto roku z jakési pražské kavárny a pokud jste je ještě neviděli, pak se možná něco dozvíte a pak třeba nebudete mlátit prázdnou slámu. O pravidelných videích "Otázky a odpovědi" V. V.Pjakina jsem se tu už několikrát zmiňoval. Tady by se, kdo má zájem, mohl něco dozvědět, naši presstituti jsou autocenzurní a nic nám neřeknou. Kdyby nebyl internet tak s námi už dávno zametli, neříkám že by to nechtěli udělat, ale to už bude záležet na lidech co si ještě chtějí nechat líbit.

  OdpovědětSmazat
 15. Je zajímavé číst diskuse místních přispěvatelů. Obzvláště těch tzv. proamerických. Jejich vize o Rusku a potažmo Číně a dalších se zasekli někde v roce 1948. To, že jsou embarga na nic jasně ukázala Kuba. 50 let embarg a drastických zákazů a oni nechcípli a nakonec US prezident přilezl jako první. Další ukázkou je Irán. Embargo na všechno a nakonec Irán dnes nic od USA nepotřebuje a ani od EU. O Severní Koreji ani nemluvě. Rozhodně v oblasti obrany to žádný režim neovlivní. Naopak vede to k jeho technologické nezávislosti a tím ještě větší nebezpečnosti pro tzv. "demokratický" západ. Dnešní raketová ukázka Severokorejců je toho jasným důkazem. Teď se ani neví co mají za rakety a co vlastně vojensky dokážou. Rozhodně podceňovat protivníka je ukázkou naprosté bohorovné pitomosti. Embargem si západ sám sobě svazuje ruce v komunikaci, zkracuje zisky a jakýkoliv vojenský úspěch je více než pofiderní. V dnešním světě platí:" Neprodáš ty, prodá někdo jiný nebo si to prostě sám udělám a ty si ostrouháš mrkev a strč si své harampádí někam". Navíc kvalita západní produkce v posledních letech letí prudce dolu. Toho jsme svědky na našem trhu a nejen v potravinách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "To, že jsou embarga na nic jasně ukázala Kuba. 50 let embarg a drastických zákazů a oni nechcípli a nakonec US prezident přilezl jako první."
   =======================================
   Tak to je opravdu úžasná ukázka tvého kokotství. Dobrou vůli a nabídku podání ruky berete jako vaše vítěztví.
   To samé budete vyřvávat v případě, že západ zruší sankce pro Rusko. "Západ přilezl s prosíkem".
   Už kvůli kokotům jako jsi ty, kteří projev dobré vůle považují zásadně za slabost, sankce nerušit.

   Ty jsi ty idiote snad myslíš, že bychom měli KLDR dodávat jaderný materiál. Mám dost.

   Smazat
  2. 16:28 sice Kuba přežila embargo (proč taky ne, že ?), ale všeobecná chudoba a stav ekonomiky je velmi negativní. Místní občané zbytečně trpěli namísto svých komunistických papalášů.
   To stejné se nyní děje v Rusku - obyvatelstvo zbytečně trpí a chudne kvůli svým politickým představitelům.
   Ono není jednoduché za posledních 30 let 4 x skoro zbankrotovat - zkuste to vysvětlit běžným občanům, kterým se ztrácí jejich peníze před očima !
   Najděte si někde křivky koupěschopnosti rusů a jejich vývoj za poslední roky. Zjsitíte, že obzvláště po 2014 schudli a to docela fest.

   Smazat
  3. Prosímtě vykašli se na Rusy, tady ti někdo napíše, že se embargo dá ustát a dává příklad Kubu a ty hned meleš něco o koupěschopnosti.Nic není více zavádějícího než taková hovadina. Hlavním ukazatelem je štěstí a já si myslím, že zrovna ty jseš nesmírně nešťastný člověk. Jinak co říkáš tomu, že u nás dáme 80% příjmu za bydlení a na západ od nás 65% při více jak dvoj až trojnásobně vyšším příjmu.Jo a na Kubě podle nějakého průzkumu drtivá většina obyvatelstva ani změnu nechce a já jim to věřím. Maj se relativně dobře.

   Smazat
  4. 17:42

   80% příjmu za bydlení je samozřejmě naprostý nesmysl. Zapoj hlavu než napíšeš nějakou kokotinu.

   S tou Kubou... Jo tak proto z 10 milionové Kuby milion Kubánců riskovalo holý život plavbou na Floridu, viď? Jako nějací somálci. Jenom v maličké ČR kdesi na druhém konci světa jich požádalo o azyl za poslední léta tisíce.
   Maj se dobře a změnu nechtějí? Proč teda Castrovci nedovolí svobodné volby?
   Raději toho blábolení nech, vole.

   Smazat
  5. 18:01
   A proto je ussacký debilokrari střílí rovno na moři ty havlobanderovskej alkoholiku?"!!!
   Trochu divně otevřená náruč ty Best off USSA!!!!!

   Smazat
  6. 18:01 -komunističtí idioti už sami věří svým nesmyslům:)) Moje matka bere doplatek na bydlení, neb ze zákona jí nesmí náklady na bydlení převýšit 30% důchodu! Důchodu! Kdyby měla plat, příspěvek nepotřebuje! Spíš je problém nepoměr mezi platy a důchody u nás ...

   Smazat
  7. ... samozřejmě že pokud bába po smrti manžela zůstane bydlet v pětipokojovým bytě v centru, tak je logický že jí náklady na byt tvoří i 100%! Takový bydlení se nedotuje, zkrátka si musí najít bydlení přiměřený příjmům! Jinak takov Zuzka Tvarůžková má bejvák v centru Prahy jak prase a na žádný potíže si neztěžuje, umí se otáčet a nájem jí nedělá ani 20% příjmů! A toho kdo by jí nabídl žít v zemi jejího fotříka by hnala svinským krokem ...

   Smazat
  8. 19:08
   Ry tu čokovopici chodíš vyprašovat ty havlobanderovskej Všeználku?!!!!!
   A jestli těm jejím lžím říkáš práce tak dostaneš Debilovku od Onany a pohled podepsanej Dluhoslavem Kraďouskem!!!!

   Smazat
  9. Pro kreténa v 18:01 Takže debile, dnes nájemný byt během jednoho roku podražil o 25% V Praze, kde jsem donedávna bydlel je normální nájem .. za 2+1 něco okolo 18 tisíc. Kdybys netlachal na diskuzích , které ti stejně nic nepřinesou , protože jsi neschopen vnímat psané slovo, tak radši přejdi na obrázkové tituly jako je např. ČT. Sice i tam mohutně lžou, ale například včera tam takové informace, které dnes ti tady předkládám byly za 136 kč měsíčně koncesionářského příspěvku k mání. Ano je to tak nájemné bydlení jde takovým směrem a o tom jsou veškeré informace ty analfabete debilní.Jinak zavolej na jakoukoliv realitní kancelář a tam ti to potvrděj jo a víš vlastně kolik je zde průměrný plat? A víš kolik lidí jej opravdu dosáhne? No jasně , víš kulový ubožáku.

   Smazat
  10. 19:33 - neznám tvýho bráchu a nic od něj nežádám. A Všeználek? Tak to můžeš bet leda ty sám - typický čecháček -tedy odulá vepřová hlava, věčně nasraný, furt něco kritizuje a ještě volí komunisty. Nadšení, že jste tak špatní, vám ještě pozvedla americká společnosti Gallup. Podle jejího výzkumu, kterého se zúčastnily tisíce lidí po celém světě, byli Češi označeni za druhý nejvíce negativní národ na světě. Ale neraduj se předčasně. Na prvním místě totiž skončilo lůzokratické azbucké Řecko – a tak je to jako v tom vtipu: ty jseš tak blbej, že bys i v soutěži o největšího blbce skončil jako druhej. Podle článku na www.expats.cz jsou Češi neustále negativně naladěni a nadávají, hlavně sami na sebe. Čechy totiž mají ze všech národů světa nejméně rádi Češi sami. Skoro polovina z nás podle průzkumu agentury STEM nevěří svým spoluobčanům a 70% mladých lidí by raději žilo v cizině než ve své vlasti. Nedivíme se tomu: ono je mnohem těžší něco budovat, než bořit. A nejlepší je prostě srabsky zdrhnout, než si uklidit vlastní svinčík v hlavě i v bytě. Češi šetří, jsou nevkusně oblečení a české ženy jsou nejvíce dávavé – což není velká pochvala. Jsme líní, závistiví a rovnostářští Tvrdí to třeba Angličané, kteří mají zkušenosti s českými au-pair. Například uživatel Aaron na serveru yahoo popisuje vřelou povahu a ochotu českých dívek při osobním kontaktu... a zároveň pak pomluvy, lenost a vypočítavost, jen co se k nim otočí zády. Poznáváš se rudej šmejde?

   Smazat
 16. Cesi, dik za vase nazory na Rusko, at jsou jakekoliv !

  Piste to, co mate na srdci a nenechte se umlcet a kritizovat, nebo se nechat odradit. Podle americke konstituce mate pravo na svuj nazor. (Amendment # 1)

  My toho o zivote v Rusku moc nevime. President Trump se vsak s presidentem Putinem sejde. RIKAL TO !
  Sankce budou zruseny ! Je to ekonomicky nesmysl !
  nick HONOLULU - supporter od president Trump.

  OdpovědětSmazat
 17. Je zde rec o Kube. My ted muzeme jezdit na Kubu, ale velky zajem o to neni ! Zato o kubanske doutniky zajem je.

  Pro vasi zajimavost . Key West je nejiznejsi mesto na kontinentani USA. Z Key West je na Kubu pouze 90 mil, ALE velmi nebezpecnych. Tepla voda z Gulf of Mexico se tam setka ze studenejsi vodou z Atlantiku a proto je tam more nebezpecne. Rychlost proudu smerem na Evropu je 4 mile za hodinu, coz je hodne, ale pouze mezi Kubou a Key West.
  V Miami jsou restaurace, ktere otevreli emigranti z Kuby. Kubanci pije litry husteho cafe a hadaji se o politice ve spanelstine, tak jako vy v Cesku. Jsou kamardsti a pracoviti. V prumeru daleko bohatsi, nez napr. Portoricanci. Fidela povazuji za dabla a oslavovali jeho smrt.
  Kubanci, kteri ziji v mem meste mi nosi avocada bez priciny. Maji radi zahrady a nevi co s nadprodukci.
  nick honolulu - to bylo pouze pro zajimavost.

  OdpovědětSmazat
 18. To je ekonomický gigant, prodáme celý stát a budem mít nejvyšší HDP na světě. Víte jaké nesmysly jsou v HDP? Pro snadné pochopení doporučuji rodinný rozpočet. Ti lidé v insolvenci byly v určitý moment také bohatí. Ve skutečnosti nám v tomto státě nepatří ani to co máme napsáno v katastru nemovitostí. Státní dluh je vyšší než zbylý majetek celého státu a to musí někdo jednou zaplatit a ty pod mostem to nebudou. MŠ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no a?
   otočná Tvarůžková je centrální king
   to nám musí stačit
   kde je ten blicí smajlík sakra

   Smazat
 19. jo, a vy CESKY Pepici pristim presidentem U.S.A. budu ja !
  Jako ze se jmenuju :
  nick HOLONULU - ten co ma pod Cepici

  OdpovědětSmazat
 20. Nenapsal jsem prispevek 19:02 !

  Slabomyslny idot krade identitu a snazi se byt vtipny.
  Dobytku porusujes zakon v kazde zemi !
  nick HONOLULU - kteremu zavidis i kdyby slapl do vykalu.

  OdpovědětSmazat
 21. Řek bych, že je to všechno jinak.

  Rusko především zbrojí. Protože je k tomu nutíme. Na prvním místě má bezpečnost.

  My především nezbrojíme, střelivo a zbraně rozdáváme.
  Na prvním místě máme žrádlo, pohodlí, falešný růst HDP, štvaní světa do války a do stěhování národů za účelem vlastní záhuby.
  Tak to vidím z pohledu uplynulého 3/4 století. Děda.

  OdpovědětSmazat
 22. vše nejlepší presidentu putinovi a ruskému lidu

  OdpovědětSmazat
 23. Dnes je zvlášť výživné číst idiocii některých pisatelů, kteří nám chtějí po bankéřsku vysvětlit že dluh je nejlepší motor společnosti. Na takové blby by bylo třeba poslat zdatné české exekutory. Konečně by přestali opruzovat normální lidí kteří se díky takovým blábolům dostávají do finanční tísně, kterou v některých případech řeší tím nejhorším zůsobem SEBEVRAŽDOU!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.