Reklama

pátek 17. března 2017

Blbečku, marš do kouta!


Jiří Baťa
17. 3. 2017
Takto reagoval můj učitel z biologie, na žáka, který neuměl látku. V takovém případě jej totiž striktně vyzval (přikázal mu), aby šel „klečet“ do kouta zpytovat svou nevědomost. Tuto vzpomínku jsem si vybavil, když jsem si přečetl vyjádření „inventárního“ zaměstnance Poslanecké sněmovny, pochybného a vlastní vinou zneuznaného „právníka“ ze ZČU pana Marka Bendy. K jeho rigorózní práci se totiž vyjádřil brněnský děkan Zlatuška mj. slovy, že „Na pár řádcích svého výjimečného textu udělal autor tolik chyb, že by si zasloužil poslat zpět do základní školy“. Takže výše vzpomenutá praxe mého učitele je vůči Marku Bendovi více než opodstatněná. Proč to ale zmiňuji?


    V rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz se, kromě jiného,  tento podařený právník na otázku Kdo společenské poměry obohacuje a kdo je kazí?  velmi upřímně vyjádřil, že  jsme prošli prapodivným obdobím nejprve antikorupční revoluce  s rozpadem tradičního prostoru pro sdělovací prostředky , zažili jsme revoluci státních zástupců, zažili  jsme mediální revoluci s rozpadem tradičního prostoru pro sdělovací prostředky a s nostalgií se vzpomíná na zlatá devadesátá léta po sametové revoluci, kdy byl jasný cíl.  K tomu lze jen dodat, že „antikorupční“ revoluce se udála bez evidentních výsledků, revoluce státních zástupců byla vyvolána kriminální činností politiků, zasahující až do vlády, mediální revoluce trvá dodnes, protože vytlačit  rozmach internetu a jeho vliv, stejně jako  dopad působení sociálních sítí je nemožné vzhledem k irelevantní informovanosti nevyváženého zpravodajství našich sdělovacích prostředků. Není pochyb o tom, že i Marek Benda rád vzpomíná na léta po sametové revoluci, která jemu i jeho ODS umožnila nevídané počiny, včetně jeho rychlokvašných studií na ZČU.
     V rozhovoru však vynikají jeho „perly“ vyslovené na problém chudoby pracujících a masy lidí, kteří jsou jen krok od tohoto stavu . Je to něco, co podkopává u našich občanů víru v západní orientaci naší země? Mohou za to komunisté, nebo ti, co přišli po nich? ptají se PL.cz. Na toto  téma pan Benda odpověděl, že si nemyslí, že bychom měli u nás extrémně nízké mzdy, spíše hodně nivelizované, tedy že nejsou mezi nimi nějak zvlášť velké rozdíly. No a co se týká počtu lidí, kteří jsou ohrožení chudobou, tak na tom jsme nejlépe v Evropě. To jsou názory pravicového politika, který se víc jak dvacet let úspěšně „rochní“ v politice. Slušně vyjádřeno neví, resp. nemá přehled o tom, jaké mají životní podmínky a jak žijí statisíce lidé v Česku. Podle pana Bendy máme „ mzdy spíše hodně nivelizované “ tedy, že mezi nimi nejsou velké rozdíly. Možná v jeho branži, tedy mezi poslanci ty velké rozdíly opravdu velké nejsou, tam si každý přijde okolo sta tisíc, horší je to u té prosté většiny lidí, kteří nedosáhnou ani na průměrný měsíční mzdu.
     Hodnotit životní úroveň, resp. chudobu občanů podle toho, že většina lidí u nás nestrádá, o čemž prý  svědčí fakt, že máme na jednoho obyvatele „snad“ nejvíce metrů čtverečních nákupních center v Evropě ( o kvalitě a cenách však taktně mlčí) která jsou stále plná zákazníků může vyslovit jen člověk který sám bere kolem sta tisíc! Apropó, není tomu dávno, co si pan Benda stěžoval, že má problém svým platem vyjít a že by potřeboval přidat. Ostatně o tom se také zmiňuje ve své odpovědi když neskromně říká, že „..určitě by bylo hezké, kdybychom všichni měli vyšší platy...!“.
      Přímo na facku je však Bendova odpověď na to, že „komunisté tvrdí, že po listopadu bylo rozkradeno vše, co vybudovali. Co jim na to říci“? Marek Benda má i na tuto otázku odpověď když říká, že „...ta teze o tom, že to, co oni vybudovali, se rozkradlo, je opravdu mimořádně hloupá. Stačí si jen trochu vzpomenout, jak vypadala naše města, obchody, prostě všechno. Ten rozdíl je za těch 28 let markantní. Naše země přece neupadá, ale vzkvétá! Jeho  názory a vyjádření nemůže omluvit ani jeho „nezkušené“ mládí, protože v té „strašné době komunismu“, jak by tato léta jistě nazval, prožil celých jednadvacet let, ve kterých mu jistě neuniklo a tedy musí vědět, že Československá republika  před rokem 1989 dokázala vyvíjet a také vyrábět trysková a dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, motocykly, ale i osobní a nákladní auta, radary, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, říční a námořní lodě, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky, které jsme vyváželi do celého světa, podílet se na výzkumu vesmíru, zdravotnictví atd., atd. Kromě toho jsme byli naprosto soběstační a bez jediné koruny dluhy. Dnes už nevyvíjíme a nevyrábíme (bez závislosti na západním kapitálu) téměř nic a co horší, nepatří nám ani základní prostředek k životu, dar přírody - voda. Rozpadli jsme se, byli jsme podvedeni a prodáni jako ty obyčejné děvky! Je toho  snad pro pana Bendu málo, co nám bylo ukradeno, co bylo vytunelováno, za hubičku rozprodáno do ciziny?
      Pan Benda to však vidí jinak. To, jak on říká, že se změnily města, obchody, prostě všechno, to se průběžně, jak se republika budovala a vyvíjela, měnilo i za komunistů. Žádný  čestný a poctivě pracující člověk přece nemůže popřít, že se Československo od konce II. SV nezměnilo. A měnilo se z roku na rok a samozřejmě že jinak vypadala republika v padesátých letech a jinak v letech osmdesátých. Pan Benda však nemůže říct, že za komunistů bylo také něco dobrého. Kromě toho, ty změněné města, obchody a prostě všechno, jak říká pan Benda, by se jistě a možno říct zákonitě změnily, i kdyby nebylo listopadu 1989. Co by se však proti dnešku nezměnilo by bylo, že by zůstaly podniky, výroba, produkce, zemědělství, školství, zdravotnictví v rukou pracujících občanů! Měli bychom také armádu, která by chránila naše hranice  a naši bezpečnost! A nebyl by nějaký Benda, který vysává tento stát jenom tím, že čtvrt století zahřívá poslaneckou lavici, vymýšlí blbé přílepky do zákonů a  mele takové nesmysly, jak je výše uvedeno.
    To všechno jen potvrzuje fakt, jak strašně mimo současnou realitu tito dlouhodobí „zaměstnanci“ Poslanecké sněmovny žijí. Je totiž nezajímá život občanů, je zajímají vlastní výhody, prospěch, jedním slovem peníze. Všechno co dělají je jenom proto, aby vůbec „něco“ dělali. Bohužel však jejich práce je natolik zbytečná, neproduktivní a neefektivní, až škodí. Už třeba jen těmi blbými (např. Bendovými) řečmi. No řekněte sami, nezasloužil by Benda za takové zhodnocení 28 let jít klečet do kouta? Nebo dát mu tu zmíněnou facku, aby si uvědomil, jaké pitomosti říká?

54 komentářů :

 1. N,o za 25 roků mírového budování těch úspěchů je poskromnu. Snad pro Bendu je úspěch nezaměstnanost, bezdomovectvi, více dětí nemanželských než manželských, čtvrt národa na sociálních či invalidních dávkách, vymírající český národ i stát, vzdor snahám Romů, Slováků a Vietnamců, problémy s matkami samoživitelkami, rekordmanství v alkoholismu, rozvodovost, první liga v drogách a počtu sebevražd, žebráků a žebravých organizací.... Jistě pan Benda jezdí po světě a kde může, tak tyto úspěchy svoje a svých stran s nadšením představuje závistivým cizincům. Proto ho a jeho partaj budou vovčané opět volit.

  OdpovědětSmazat
 2. Máme pětinové platy, než mají lidé na západě, ale hlavně že nám nevládnou komunisté! Máme všechno zboží o 20 procent drahší, než na západě, ale hlavně, že nám nevládnou komunisté! Musíme jíst potravinový odpad dovážený ze západních zemí, ale hlavně, že nám nevládnou komunisté! Náš státní dluh je 1,7 bilionů korun a roční úroky z něho platíme 90 miliard, ale hlavně, že nám nevládnou komunisté! Zvyšuje se počet lidí pod hranicí chudoby, zvyšuje se počet bezdomovců, počet lidí zavřených na ubytovnách, počet lidí vyhlašujících osobní bankrot, ale hlavně, že nám nevládnou komunisté! Okresy jsou řízené kmotry, kteří každou veřejnou zakázku předraží, tak jak to udělal bývalý ministr životního prostředí Drobil, aby naplnil miliardami naších korun svůj osobní měšec a měšec stranické pokladny ODS, ale hlavně, že nám nevládnou komunisté! Na kongresu strany ODS jsme vidíme aroganci kmotrů ODS, kteří přijeli několikamilionovými auty s registračními značkami za několik stovek tisíc korun, ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté! Na zdravotní péči bude mít nárok jenom ten, kdo do nemocnice přijede autem značky BMW, jak řekl profesor medicíny Pafko, ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté! Do důchodu budeme odcházet v 74 letech, což je z biologického hlediska úplný nesmysl, ale hlavně že nám nevládnou komunisté! PROSTĚ JE TO VYSVĚTLENÍ DNE A NA VŠECHNO, JSME ÚPLNĚ V TOTÁLNÍM MARASMU, ALE MŮŽEME SI ODPOVĚDĚT VĚTOU: HLAVNĚ ŽE NÁM NEVLÁDNOU KOMUNISTÉ! A HNED JSOU VŠECHNY PROBLÉMY VYŘEŠENÉ???

  OdpovědětSmazat
 3. Baťo, přestaň blábolit ty svoje komoušské nesmysly. Samozřejmě, že se Československo od války změnilo. Ale socialismu prostě hlavně v 80. letech naprosto došel dech. V konkurenci se západem naprosto propadl a nemůžeme se z těch vašich prasečin které ty obhajuješ vyhrabat dodnes.
  Všeho byl nedostatek vše se shánělo po známých, pod pultem, na vše byly pořadníky. Češi se dívali přes hranice do Rakouska a NSR na jejich blahobyt jako slintající hladoví psi. Socialistické podniky neměli prostředky na nutné investice a vývoj a už jen vařily z vody a prodlužovali minulost. A o nějaké zásadní reformy směrem k tržnímu hospodářství nebyl mezi komouši žádný zájem. Bez revoluce, západních investic a know how bychom tu dnes už jen žrali hlínu jako v KLDR či na Kubě.

  A hlavně Baťo, sami lidé těch vašich rudých hladových hoven už měli plné zuby a navzdory vám, rudým sviním, si svobodně a demokraticky zvolili jiný směr. Jakým právem chceš tuto volbu lidí odsuzovat, zpochybňovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 11:46, ten vyspělý západ, jak tomu říkáte, žije na úkor všech ostatních států kolem něho a v současné době i na náš úkor. Západ zlikvidoval celý kontinent Afriku a pokouší se i o Jižní Ameriku a Asii, odkud se k nám teď hrnou miliony uprchlíků, protože demokratický západ do jejich zemí dodává svoje demokratické principy a nejmodernější demokratické zbraně, kterými se tam všichni zabíjejí. Myslím, že ještě pár let vlády demokratického západu na světě a celá zeměkoule bude zničená. Ale demokratický západ to určitě nepřizná a již nyní má na to duchapřítomnou odpověď, kdo za to může. No může z to Putin, to je demokratickému západu zcela jasné.

   Smazat
  2. 12:00
   Nejrozšířenější zbraní v Africe, na blízkém východě a v jihovýchodní asii je s velkým náskokem Kalašnikov, blbe.
   Díky tomu, že Afričanům západ dodává léky a potraviny které oni sami si naprosto nejsou schopni opatřit, tak už tam nechcípají po milionech, ale naopak se množí jako kobylky.
   Jo a moc zajímavý je, že se teda serou na ten nenáviděná západ a ne třeba do Ruska.

   A ty, pokud tak moc nenávidíš demokracii, jak z toho tvého výblitku přímo kape, tak se odstěhuj někam kde ti bude líp. Tady je tě škoda.

   Smazat
  3. 11.46 Bohužel takoví pitomci jako vy a třeba i Mareček Benda, Kalousek, Němcová...nám vládnou. Hochu žil, jsem v socialismu, ač nekomunista nevzpomínám na něho ve zlém. K těm lékům. Slovakofarma a ostatní výrobci, byli pod přísným dohledem odborníků a ty léky byly sakra prověřené, než šli na trh. Můj přítel tenkrát těžce nemocný získal zaručeně lepší léky ze Švýcarska, umřel na jejich vedlejší účinky. A jen tak mimo, např., naše pediatrie, byla na špičkové světové úrovni a naši lékaři byli zváni do USA aby je tam školili. Nic není tak černé, nebo bílé, jak myslíte. Tenkrát opravdu nebylo vše špatné jako dnes vše dobré. S pozdravem klidně vaše komunistická svině.

   Smazat
  4. 12:34

   Člověče, ani za Hitlera jistě nebylo vše špatné, plná zaměstnanost, pořádek... Co to jsou za žvásty?

   Prostě lidi se dožívali za komoušů o 4 roky méně než Němci, i když ještě v roce 1960 se dožívali stejně. To jsou prostě fakta. Jak to chcete vysvětlit?
   A dnes se díky špičkové péči dožíváme o 7!!! let déle než za komančů.

   Smazat
  5. Anonymní17. března 2017 11:46 co to tady meleš podívej se na československý filmový týdeník tam je pravda kterou vy neumlčíte socialismus je jediné spravedlivé zřízení pro obyčejné lidi to vy jste republiku roztrhly a rozkradly

   Smazat
  6. Něco tak odporného, jako je sprosté, špinavé prase - anonym 11.46 - vůbec nemá smysl reagovat, Nejspíš nějakej prasečí pan domácí - jinak by nemohl psát takový zvratky. Je ještě blbější než Benda, protože blbeček Benda - jako i ti ostatní političtí blbečci - ví hovno, jak se žije obyčejným lidem v ČR, zatímco ta sprostá svině, která tady uráží i autora článku, to ví. Bejvalej soudruh - dnes pravičácká svině. Jednou mu bude slušet oprátka.

   Smazat
  7. Anonymní17. března 2017 12:08 vás euhujerů a karlovejch poskoků je mín tak táhněte k makrele my chceme žít v suverenním českém státě a žadná demokracie neni ano čssd kdu top09 dělaj jednu politiku jen se maximálně perou o posty a ministerstva

   Smazat
  8. 12.43 Ty špičková péče.. Žil jsem tři čtvrtě života za socialismu. Neodkojen kolou hamburgry, chipsy. Neměli jsme jako děti vysoký krevní tlak, nebyli jsme obézní, cukrovku jsme neznali. Měli jsme dobrý základ, proto dnes tak dlouho žijeme. Ve škole vždy svačinu, k ní jablka hruška, švestky(dokonce i někdy banán). Kolika let si myslíš, že se dožije ta dnešní generace??? Na na šedesátá léta se vykašlete. Koukejte raději co bude. K té péči, žena mého přítele zemřela na to, že neměli na její vámi vychvalovanou péči, jelikož nechtěli zadlužit rodinu tak zemřela a to jen proto, že měla v koleně rakovinu a pojištovna hradila pouze amputaci nohy. Bylo to léčitelné ale operace by stála 750 000! korun...Tak opravdu, kolika let se bude podle vás dožívat dnešní mládež? Na dobu co bylo se vykašlete.

   Smazat
  9. 13:14

   3/4 života za socialismu? Tak to ti je 112. Gratuluji.
   Kolika let se bude dožívat dnešní mládež záleží jen na ní. Zatím to vypadá líp a líp.

   Smazat
  10. Rád bych upozornil na počet sebevražd. Po plišáku stoupl o celý řád!!!

   Smazat
  11. 13.37 S tou dnešní mládeží jste to nezvládnul a tady to házíte na ni a ne na režim. Tady si za to, kolika se dožijou můžou sami a tenkrát za to mohli komunisti.

   Smazat
  12. To teda určitě! Vypasení smradi, blbí jak hovno, drzí jak vopice! Mozek mají v tabletu, taky do toho pořád čumí.Už nerozeznaj realitu od mediálních prefabrikátů a o to těm zmrdům, kteří to tady kazí,šlo. Zkazit nejmladší generaci. Nejsem zrovna pamětník, ale pamatuji si takovou hovadinu, jak hned po devadesátým začali nějaké svině kušnit do školství, - prej - že se děti nemají učit psát pravou rukou, ničí to prej jejich osobnost a budou koktat. Ať si píše každej jakou chce rukou - a hned tam začalo to blbství. Okamžitě někteří prozápadní blbci cpali svým spratkům péro do levý ruky - pak se děti ve škole v lavicích šťouchali při psaní. A hned taky začalo další blbství - dyslektik - disgrafik - a podobný sračky! To nikdy dříve neexistovalo! Tisíce druhů alergií - někdo se tím zatraceně dobře živí - nějaká vychcaná svině! Dnes každej má na něco alergii - jak u blbejch. To dřív taky neexistovalo. To byli ti stejní idioti a hovada, kteří vecpali do učebnic pro prvňáky ty zvětšený pohlavní orgány -prej se musí učit o šukání, a učitelky je museli učit navlékat prezervativ na prsty - děti ve třetí obecnej prosím!! No a pak tohle hnusné blbství na nátlak rodičů ustalo, ale alergie, levičáctví, a dislektici - nám zůstalo. Ten, kdo si nahrabal na záměrném prznění české společnosti, prznění dětí a mladé generace, ať už je to příšerná kultura, násilí, a vysloveně kraviny, vydávané za vážné věci - to byly svině, které by jednou měly viset! Třeba v devadesáti -ale nezapomenout na to, že my jsme se nepřiblížili prašivýmu "západu" jeho napodobováním ve všem, my jsme ho hned přetrumfli - že budeme ještě prašivější! A dokázali jsme to. Tak tady člověče nežvaňte o současné generaci. Ti budou muset makat do sedmdesáti ( přičemž nikdo nechce zaměstnat ani padesátníky)důchody nebudou mít žádný - ale co bych tady psal blbům u počítačů, kteří z toho mají bžundu, přičemž jsou rádi, že sami jsou už za vodou!

   Smazat
  13. Myslím si, že 11:46 je určitě tzv. Gregory, protože takovou cypovinu může napsat jenom debil.
   Údajně se jedná o Lojzu Gregora z Lančova u Vranovské přehrady.

   Smazat
  14. Gregory to není, i když je to stejný blbec. Ten pravý neuráží a nepoužívá sprostá slova. Tento podporuje svoje(!) argumenty hulváctvím a sprostotou, tak jako jemu podobní pitomci, kterých je drtivá menšina, proto musí být o to více halasní a upozorńovat na sebe a jen provokovat. Nakonec by se zjistilo, že takovíto lidé se měli za komunistů podstatně lépe, než ti, které tady provokkují.

   Smazat
  15. Ptá se vnouček dědečka.."komunisti byli
   červení nebo rudí?"..a děda odpoví "zlati"

   Smazat
  16. Jak je vidět, není Benda jediný idiot v této zemi. Ten 11:46 honem musí dokazovat, že takových je víc. Většinou jsou to takoví, co si ze společného nakradli a hrozně se bojí, že se jich někdo jednou zeptá, jak k tomu majetku přišli. Co dělali, když Klaus "zhasnul" a začalo se "privatizovat".

   Smazat
  17. 14:59 Ale ano, jsou i lidé, kteří se k majetku dostali díky svým znalostem a poctivou prací. Ti ale nesdílejí váš pohled na svět. Vám je nejvhodnější odpovědet slovy pana Bati: "Blbečku, maž do kouta".

   Smazat
  18. 13:37 Nejsem matematik, ale vy který jsem pravděpodobně nedochodil ani zvláštní školu se nepleťe do diskusí s průměrně vzdělanými lidmi

   Smazat
  19. 11"46-Mluvíte nesmysly.Pohyboval jsem se
   po západní Evropě,ale ne tam,kde turisté.
   Tam,kde se normálně pracovalo i kšeftovalo.
   V Holandsku obchodnice s nábytkem sama
   nám řekla,že změna byla zařízena politiky
   ze západu.Oni by totiž do 2 let byly na
   dně.Ne snad pro výrobní problémy,naplněný
   trh by je zničil.Proto potřebovali východ,
   aby měli kam své výrobky dodávat.Vydrželo
   to 20 let a stejný problém je tu znovu.
   Začněte používat mozek k tomu,k čemu je
   určen.Nadávky někomu,jehož názory se Vám
   nelíbí,není řešení.Předložte argumenty,
   proč je pan Baťa pitomec,jinak je to jen
   výkřik do tmy.
   Petr Majevský

   Smazat
  20. Pro 11:46 - pravděpodobně jsem tu část svého života za komunistů prožil ve snu, protože to co tvrdíš se značně neshoduje s mojí zkušeností. Nebudu rozebírat, proč ono tehdejší hospodářství bylo nějakým způsobem nedostatkové, když se obávám, že bys to nepochopil a i kdyby, hloupá předpojatost by korektní diskuzi tak jako tak neumožnila. Faktem ovšem zůstává, že průmysl i zemědělství bylo na lepší úrovni než dnes, stát ani obyvatelstvo nebyli zadluženi, lidé neměli existenční problémy a mezilidské vztahy byly lepší. Jednoduše, úroveň života byla vyšší a pokud dnes mluvíme o životní úrovni, tak samozřejmě, aby se za 27 let nezvýšila. Když, tak ale pouze v průměru a ptám se, za jakou cenu v ČR? Máš to, bažante, ze své hlavy nebo kdo ti to kdosi nakecal, nebo píšeš to sem za úplatu? Ať tak nebo tak, svědčí to nepříznivě o tvém intelektu.

   Smazat
  21. Ó,TY "SVATÁ PROSTOTO"!!!

   Smazat
  22. 11:46 Dlužíš dva miliony vole! Já taky. To že si tu pár set milionů pankhartů žije nad poměry je dáno jen tím, že kdybychom si nevzali 9 biliónů dolarů ve spotřebě a nepřestěhovali je z budoucnosti do (již minulé) současnosti, byli bychom uprostřed gigantické ekonomické deprese. A až to praskne, bude tato o to větší!
   V příští válce bude proto muset chcípnout většina Číňanů, Indů i Afričanů a dalších podras. Rusko také, necháme jen bílé Rusy kteří přijmou cara! Zdroje pak použijem k odmáznutí části dluhů - čím méně nás zbyde, tím je větší šance na oddlužení a zachování naší civilizace! V opačným případě je konec na dohled ...

   Smazat
  23. 17:18 - to je tedy úvaha hodná génia. A co hlava? Nebolí?

   Smazat
 4. Byli za komunistů bezdomovci? Byli za komunistů nezaměstnání? Dávali se za komunistů místo peněz potravinové balíčky ? Platilo se za komunistů za zdraví a léky ? Byli za komunistů zavírání lidi na ubytovnách ? Byli za komunistů exekuce ? Báli se za komunistů lidi mít děti ? Byli za komunistů tak strašně rozšířené drogy ? Bylo možné, aby za komunistů lidi za práci nedostali i půl roku mzdu ? Byli na tom za komunistů partajníci tak dobře, jako dnes banda zlodějů z politických stran na čele z ODS, Topky a strany Lidem ? Těch otázek by bylo mnohem, mnohem více, kdo zažil komunisty ať si je položí. A klidně běžte do prdele s tím jak bude někdo říkat kolik bylo mrtvých v politických procesech. Proč si nepoloží otázku kolik v padesátých létech bylo politických procesů v Americe a kolik tam bylo popraveno lidi ? A kolik bylo mrtvých v inkvizičních procesech. Přitom pravice vůbec neřeší, že celosvětově právě pravice a kapitalisti způsobili dvě strašné světové války ve kterých zahynuli stovky milionů lidí a po druhé světové válce pravice a pravicové vlády začaly a vedou další strašné války, kde dodnes jsou zabíjení nevinní lidé, ale hlavně, že kapitalisti mají obrovské zisky a mrtví je nezajímají. Ve školách pak naším dětem řeknou, že to jsou demokratické války a že kapitalisté shazují na lidi demokratické bomby, které jsou obohacené uranem, který vůbec neškodí, jak to řekl Havel a naše děti pak jdou protestovat proti svým nezaměstnaným rodičům a křičí na náměstích, že oni nebudou respektovat výsledek voleb a budou na školách stávkovat za peníze svých nezaměstnaných a zadlužených rodičů. Ve zkratce: Zajímavé je, že působením vlád za 25 let fantasmagorické demokracie, stoupají preference komunistům z roku na rok, čím dále tím víc ! Čím to asi je si domyslí každý sám. Proč, protože dnes je každému jasné, že za komunistů bylo lépe!!!!! Nikdo mě nemůže obviňovat z toho, že jsem komunista, anebo socka. Proč je stále více slyšet slova „zlatí komunisté“? Vždyť za komunistů se kradlo také, řeknou mnozí. Ano, ale komunisti nedovolili, aby byli okrádání poctiví lidé a aby se kradlo v miliardách. Proti rezidencím dnešních špiček jsou vily tehdejších komunistů chudičkými chatkami skromných milovníků přírody.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezdomovci nebyli, protože šli hned do kriminálu za příživu, nebo do ústavu pro choromyslné. Nezaměstnaní taky nebyli, protože byla povinnost pracovat a kdo nechtěl pracovat, šel opět do kriminálu. Léky se neplatily, protože žádní nebyli ty blbe. Proto jsme taky v roce 1989 chcípali o 4 roky dřív než Němci a Rakušani.

   A tak ty tvoje nesmysli můžu vyvrátit všechny, ale už se mi nechce.

   Dnes je každému jasné že za komunistů bylo lépe? Tak proč komouši dostávají ve volbách jen 10%. Slova "zlatí komunisté" je slyšet jen z hub stejných úchylů co řvou Alahu akbar nebo Heil Hitler.

   Smazat
  2. opravdu tady chce někdo polemizovat s Markem Bendou? Proboha, nebuďte na jeho úrovni. Obvykle zde na něco reaguji. Ale na tohoto hlupáka...!?

   Smazat
  3. Pro 11:58 z Vašeho příspěvku: "Léky se naplatily, protože žádní nebyli ty blbe". Vážený, asi jste absolvoval základní školní docházku již v naší nedostižné demokracii, protože kdyby jste absolvoval základní školní docházku za těch strašných komunistů, nikdy by jste nemohl napsat tolik hrubek v našem rodném jazyku, jak jste je napsal Vy v současné demokracii, kde se máme jako v ráji. Sice za komunistů jsme neměli ty shnilé banány, ale česky pasát a číst jsme uměli už v druhé třídě, základní školní docházky, což vy neumíte ani po absolvování nynější demokratické VŠ. To je pokrok, co?

   Smazat
  4. Sedm divů socialismu

   1) Všichni mají práci.
   2) Přesto, že všichni mají práci, nikdo nic nedělá
   3) Třebaže nikdo nic nedělá, plán je plněn na 100 %
   4) I když je plán plněn na 100 %, není nic k dostání
   5) I když není nic k dostání, všichni všechno mají
   6) Bez ohledu na to, že všichni všechno mají, každý krade
   7) Přesto, že všichni kradou, nikde nic nechybí.

   Deset divů kapitalismu

   1) Všichni si mohou říkat, co chtějí
   2) I když si všichni můžou říkat, co chtějí, nikdo nikoho neposlouchá
   3) I když nikdo nikoho neposlouchá, můžeme volit koho chceme
   4) I když volíme koho chceme, stejně se nic nemění
   5) I když se nic nemění, věříme v sílu trhu
   6) I když věříme v sílu trhu, stále se zdražuje
   7) I když se stále zdražuje, je to v zájmu prosperity
   8) I když je to v zájmu prosperity, stále chudneme
   9) I když chudneme, můžeme si koupit všechno, co chceme.
   10) I když si můžeme si koupit všechno co chceme, všechno nás
   totálně žere.

   Smazat
  5. 12:13

   Blbec co napíše několikrát "by jste" si dovoluje někoho mistrovat o rodném jazyku :-D

   Smazat
  6. Sedm divů socialismu. Opravdu to tak bylo? Když nikdo nic nedělal, kdo dělal ledničky, pračky, spotřební zboží, motorky, pletací stroje, lokomotivy, auta, traktory, kdo nás stříhal, holil, léčil, stavěl králikárny, silnice(dokonce i v Iránu a Afghanistánu, tam i rafinerie, cukrovary, pivovary). Kdo oral pole, kdo zajistil, že jsme byli soběstační ve výrobě mléka, masa, kuřat, vajec, másla... To vše se udělalo samo.Ano v televizi jsme se neustále chlubily pracovními úspěchy. Pravda! Dnes hrdě, v televizi hlásíme, kolik se vybralo na naše chudé a hladové děti,Kolik na potravinovou sbírku, kolik na obědy a svačiny. Já za socialismu měl ve škole vždy nějakou svačinu. No vy máte svoji pravdu, já předkládám, jak to vidím já.

   Smazat
  7. Co to nalezlo na diskuze k článkům na NR za duševní mrzáky? Za prasata a sprosťáky viz 11.58? Svině, která neplatí daně z příjmů? Zasranej pan domácí? Páchnoucí filcka, která nějak parazituje na systému? Rozhodně ne slušný, tvrdě pracující člověk. Za takovýmito sprostotami a urážkami slušných lidí - vždy hledej hnusnou zakomplexovanou svini.

   Smazat
  8. 11:58 „Bezdomovci nebyli, protože šli hned do kriminálu za příživu“ - nesmysl, paragraf o povinnosti pracovat neměl trestní sankci a příživa musela být prokázána. Osobní zkušenost a bez problémů!
   „Léky se neplatily, protože žádní nebyli ty blbe“ naprostý nesmysl, dokonce byly exportovány – SPOFA, SLOVAKOFARMA a vím, jakou medikaci měli mí prarodiče a později i mí rodiče. Recept za 1 Kčs (dneěních 10 haléřů).
   Ostatní kraviny ani nekomentuju a nauč se pravopis (nebyli, nesmysli ...) nebo alespoň trochu čti, abys získal to, čemu se říkávalo jazykový cit.
   Průměrný věk popř. doba dožití je věc natolik komplexní, že je ji těžko diskutovat bez rozsáhlé databáze, korekcí srovnatelnosti časových řad a účasti skutečných odborníků. Na minulých ani současných novinářích bych to nenechal.

   Smazat
  9. 13:04 - to jsou jen žvásty a kecy přískočů kapitálu! Již Marx řekl: „Nejde o to práci osvobodit, ale potlačit.“ V dobách, jako je ta dnešní, je zavírání továren, dolů nebo statků či „restrukturalizace“ založená na masivní nezaměstnanosti zcela běžné. Tváří v tvář tomuto útoku buržoazie, který jej odsuzuje k nezaměstnanosti a tudíž ke stále větší bídě, může proletariát odpovědět jedině bojem, přímou akcí. Ve velmi mnoha případech si tento boj za zájmy proletariátu na svůj prapor volí hesla podobná těm výše uvedeným. Ať si však protagonisté tohoto boje myslí cokoli, daná hesla nikterak neodrážejí zájmy proletariátu, ale naopak zájmy jeho nepřátel: buržoazie.

   Zájmem proletáře je uspokojovat své lidské potřeby, přivlastnit si o něco méně bídný podíl ze společenského produktu, nebýt tak moc olupován o produkt své práce (zájmem proletariátu jakožto třídy je zcela jasně přivlastnit si celý společenský produkt – minulý i současný – zrušit vykořisťování, stát a potlačit sám sebe coby třídu tím, že zruší všechny společenské třídy). Když mu dává buržoazie výpověď, proletář si plně uvědomuje, že je tím ještě více separován od prostředků k žití a že od nynějška pozbude vše, co potřebuje, v ještě větší míře, než tomu bylo doteď. Pro revoluční militanty bude vždy obtížné dokázat vyjádřit zájmy třídy, k níž náleží, v jasných, ostrých a pobuřujících heslech. Relativně se tato potíž zjednodušuje, když se přímo dožadujeme konkrétních věcí, například „chleba“ v revolučním Rusku, „bydlení“ v Allendeho Chile a před více než deseti lety zase znovu v Neapoli. V tomto případě se zájem proletariátu vyjadřuje přímo, vždy se stejným výsledkem, kterým je přímý útok na soukromé vlastnictví, jelikož příčinou veškeré deprivace proletářů je vskutku fakt, že jsou připraveni o prostředky k žití a o prostředky k jejich výrobě.

   Smazat
  10. Proletariátu se bezprostředně jeví jako normální, že si nemůže vzít potřebné prostředky k žití od těch, kdo je vlastní, byť by to přirozeně bylo lidštější. Proletáře ani nenapadne, aby si vzal, co potřebuje k uspokojení svých potřeb lidské bytosti (a pokud ano, okamžitě jej odradí celý aparát státního teroru). V brutálním odloučení nepostradatelných prostředků k jeho přežití od jeho bytosti, v této odporné a zatracené separaci, proletář nespatřuje agresi, nýbrž cosi „normálního“. Tato naturalizace privatizačního společenského vztahu je produktem staletí vykořisťování a přenášení ideologie soukromého vlastnictví z generace na generaci.

   Absence povědomí o praktickém odcizení prakticky vede k odcizenému vědomí. Stejně přirozeně, jako se ve společnosti asimiluje tato separace, se peníze berou jako nepostradatelný prostředník. Tak, jako se lidskému druhu jeví přirozenou nemožnost užívat prostředky k žití, které produkuje a které jsou v jeho dosahu, tak považuje za přirozené, že má-li mít možnost užívat těchto prostředků k žití, musí disponovat penězi k jejich nákupu. Tímto způsobem se tak specifický historický sociální vztah, jako jsou peníze, stává přirozeným i nezbytným. A jelikož se peníze jeví jako nepostradatelné pro získání prostředků k žití, jeví se tudíž jako symbol všech životních předmětů a dokonce života samého.

   To však není konec celé otázky, protože byť peníze pro proletáře představují nutné zprostředkování, on sám žádné nemá. A každý proletář ví, i když mu jeho odcizení nedovoluje pochopit nic víc než to, že aby je získal, nezbývá mu – kromě generálního útoku (revoluce) či parciálního útoku (přivlastnění) na soukromé vlastnictví – nic jiného než práce. A to neznamená jen možnost prodávat komoditu, kterou je jeho pracovní síla (stamilióny proletářů žádného kupce nenalézají), nýbrž také potkat kupce, někoho, kdo má faktickou možnost dát proletáři peníze za to, že mu prodá to jediné, co vlastní: svoji pracovní sílu.

   Smazat
  11. V mnoha případech jde odcizené vědomí ještě dál. Aby mohl člověk žít, musí konzumovat, aby mohl konzumovat, musí být schopen nakupovat, aby mohl nakupovat, musí disponovat penězi, aby mohl disponovat penězi, musí pracovat a aby mohl pracovat, musí najít šéfa ochotného koupit jeho pracovní sílu. Možnost existence šéfů připravených koupit něčí pracovní sílu však závisí na ziskovosti firmy a také na fungování národní ekonomiky. Takto přibývají další zprostředkování, která nakonec námezdního otroka mění v toho nejservilnějšího obránce nejen otroctví obecně (ať žije práce!) a tudíž i historických zájmů buržoazie (zachování systému námezdního otroctví), ale rovněž bezprostředních zájmů jeho bezprostředního nepřítele, jeho šéfa, vykořisťovatele, národní frakce kapitálu, která jej vykořisťuje: „Braňme firmu“, „Opatrně se stroji“, „Nepřehánějme to s požadavky, jinak by to tady firma mohla zabalit“, „Obětujme se pro národní ekonomiku“, „Vyrábějme své vlastní zboží místo zahraničních dovozů!“. Šéf, odborář nebo politik ve skutečnosti ani nemusí hájit potřebnost všech těchto zprostředkování pro sehnání „dobrého pracovního místa“, pracovního místa, které člověku umožní přijít k penězům, díky nimž si pořídí prostředky k živobytí, jelikož staletí a staletí produkce odcizeného vědomí činí každé z těchto zprostředkování (jež je ve skutečnosti umělé či z historického hlediska zbytečné) tak přirozeným, jako setkání spermie s vajíčkem, které umožňuje reprodukci lidského druhu a tedy i existenci mužů a žen.

   Když se zavírá firma či důl nebo zavřením hrozí, protože již nejsou ziskové, společenství dělníků nesoucích si toto odcizené vědomí dosahuje vrcholných rovin. „Záchrana pracovních míst“, „záchrana pracoviště“, „záchrana firmy“... se konkretizují v návrzích obětovat se. Nedávná zkušenost nám ukazuje, že i když v dobách, jako je ta současná, povstane skutečný proletářský boj proti zavření nějaké továrny, tento boj nepřijme svoji skutečnou podstatu – tj. fakt, že se jedná o boj proti růstu chudoby dělníků. Mezi bojujícími dělníky téměř všeobecně přetrvává onen soubor hesel typických pro odcizený proletariát, čili soubor hesel příslušejících ovládané třídě, jenž reprodukuje ideologii své vlastní poroby a vykořisťování.

   Smazat
  12. A ten poslední odstavec se týká zrádců jako jsi ty z 13:04!

   Smazat
 5. Zlatuška a celé podařené ano vítači a euhujeři

  OdpovědětSmazat
 6. Panove, nektere vase prispevky jsou zajimave a my je prekladame a dohadujeme se nad nimi.

  Nekteri z vas vsak neuvadi koho oslouvuji (cislem casu), a my nevime na koho "strilite" ! Mejte trochu ohledy na nas, at se v tom vyzname.
  A sidit se nenechte ! Kazdy z vas kdo pracuje, nebo pracoval cely zivot, si ZASLOUZI dustojny zivot a moznost jet na dovolenou k nam ci do Kanady. (Tam radej ne, tam je ted hrozna zima.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. Nedostatek a bida je zavinena prerozdelovanim ovoce vasi prace ! (V ramci globalizace !)
  Dale tim, ze nektere vase "autority" maji neumerne velky prijem ze statnich penez , ktere potom chybi potrebnym a bezbranym. (Tim myslim, starym, mladym a nemocnym.)

  A nas byl podobny system, ale komplikovanejsi. U nas je vsak take Market a (Wall str.) a ten starym pomaha, aniz by pomahat chtel.

  Prosadi-li Trump to, co chce a o co usiluje, tak se zvedne zivotni uroven i u vas, protoze RUSKO je bezedne ve svych spotrebach a bohate na prirodnim bohatstvim, ktere je zde potrebne.

  Zatim jsou zmeny silne sabotovany ! 1/2 kongresu a Trump neni stavu postavit kabinet, protoze kdyz nemohou na neho, tak jdou po jeho lidech.

  Sankce stale trvaji a na vas se chysta, dalsi placeni. Budete zivit invazi.

  U nas invazi zivit nebudeme ! Ona je deportovana, ale PORVEME se vzajemne.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Bible kapitalismu - TQM jasne rika, ze je povinnost kazdeho se obohatit obchodem a prumyslem ! Zakazuje to, vsak statnimi penezi !
  (V dobe Rima, by vas za to hodili lvum a v dobe feudalismu by vas zazdili za ziva. Takove pripady byly.)
  ------------------------------------------------------

  Nikdy ani ve snu mi to nenapadlo, ale kdybych zil v Cesku tak budu spavat v popelnici a trpet povyzivou a hladem, nebot vas system je nemozny. Duchod 10 000 kc = $ 400 t.zn.,
  $ 100 na tyden... Coz zivota je nehodno !
  Nekdo u vas stoji za hovno, ale nevim kdo ! Vy to vite tak se NEDEJTE !

  Ovecky se musi strihat tak, aby jim nebyla zedrena kuze, a husa snasici zlata vajicka (tim myslim vas), nesmi byt podriznuta na pecinku.

  TQM jasne rika, ze nejvetsi hodnota v rukou kapitalisty je velicina , ktere se rika PRACOVNIK !

  Kapitalista musi investovat DO VAS ! Kapitalista musi cast prijmu davat vam, jako spolumajiteli po urcite dobe u firmy.

  Na zacatku 90-tych let jste meli dobry prumysl, ale zrekli jste se ho . Nemeli jste nikoho, kdo by se umel prosadit ve svete s vasim prumyslem.

  Koktavy, neschopni ustraseni lide byli ve vasi representaci a vas Havel byl IDEALISTA, ktery se nechal opit rohlikem a my ceska emigrace jsme byli v udivu, co se to tam v tom Cesku deje.
  Ted musite vse napravit ! Kapitalismus znamena ZIT A NECHAT ZIT. (Live and let live !) U vas to vypada tak, ze nekdo se ridi heslem LIVE and LET DIE (Zit a nechat chcipnout.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. Kdyby toho Bendu za ty chyby v textu jeho rigoro'zní zkoušky rovnou vyrazili ze školy, tak jsme se tady nemuseli rozčilovat nad jeho nesmírnou blbostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeho "specifické studium", to byla ještě malá sviňárna. Ten hajzl má na svědomí mnohem horší věci. Jednosuše řečeno on a jemu podobní by zasloužili šibenici....

   Smazat
  2. 22:07 Ona celá rodina Bendů byla tak nějak kulatně řečeno nevábná. Otec profesor sem zval největšího novodobého vraha. Bratr idiot na entou vládl minsiterstvu životního prostředí.

   Smazat
 10. Lidé, kteří lehko vydělávají příliš velké peníze, ve skutečnosti nepoznají život.
  Josef Čapek

  Dobrý život není bez námahy, bez námahy se nedá dojít k věcem, které jsou v životě podstatné.
  Erich Fromm

  Je tragedií pana Bendy, když člověk, kterému táhne na padesátku nepozná život. Jak takovému člověku v ruské klasické literatuře říkali: "Eto ličnyj čelavěk." Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale v prdlamentu se ZABENDIL dobře, až tam doprdlá, může tiše senilnět v senilátu.

   Smazat
  2. Ne ličnyj (lico je tvář) ale lišnij nebo také naprasnyj

   Smazat
 11. 14:52
  Bavím se zdejší diskuzí a musím konstatovat,k tomuto výplodu tvému: "Nebo opravdu chcete chcípnout plni vzteku a zloby?", že jediný, z koho tady čisí vztek a zloba jsi ty sám, degenerátský, žlučovitý, zakomplexovaný, nenávistný, zapčklý Jandův ohone.

  A hlavně, ty "inteligente", správný tvar je být a jsem -tudíž by jste. Vrať se do školy, Jando a přestaň už tady žlučovat, Pepku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:28 Vaše poznámka ke gramatice už není bohužel pravda. Také jsem byl překvapen, když jsem to zjistil od vnoučat:
   "Správné tvary slovesa být jsou: já bych, ty bys, on by, my bychom, vy byste, oni by. Od nich se mohou odvodit tvary abyste, kdybychom a další. Nespisovné jsou tedy tvary my by jsme, vy by jste atd."
   http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=575

   Smazat
 12. Přispěvatelé jako třeba 14:52 a 15:22 bohužel nediskutují k věci. Snažně je a jim podobné prosím, aby si od své hořkosti, záští, neuspokojených ambicí, ukřivděnosti, mindráků a nevím. čeho ještě ulevovali civilizovaně nebo jinak a jinde. Tady bych rád nacházel názory s argumenty proč to nebo no je blíž nebo dál od hledané pravdy. Pochopte to, prosím.

  OdpovědětSmazat
 13. 18:51 Máte pravdu, ale bohužel když se objeví nějaký dobrý a poučnýn článek slétne se na něj tolik hloupých připomínek, že úplně rozbijí debatatu o tom článku. Nakonec se kecá o něčem úpně jiném. Myslím, že to je důsledek chovancových a jandových trolů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že také hlouposti určité a bohuže nezanedbatelné části populace.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.