Reklama

.

.

úterý 14. března 2017

Bloudí duch McCarthyho Washingtonem?„Říct o někom, kdo není pro válku s Ruskem, že je zrádce, je nejhorší podoba mccarthismu, co jsem za čtyřicet let v politice zažil.“ Roger Stone, bývalý politický poradce Barry Goldwatera, Ronalda Reagana a Richarda Nixona.


Senátor Al Franken (Dem.) se zeptal obecně: „Kdyby byl nějaký důkaz, že někdo spojený s Trumpovou kampaní byl ve styku s ruskou vládou během této (2016) kampaně, co byste udělal ?“

A upřel svůj pátravý zrak na Jeffa Sessionse (Rep.), který už dvě hodiny čelil palbě otázek členů kongresového výboru. Na jeho odpovědích viselo jako na nitce rozhodnutí, zda může zastávat jedno z nejdůležitějších míst ve vládě, úřad nejvyššího státního návladního, do něhož ho prezident jmenoval. Každé slovo bylo zaznamenáváno. Každé mohlo být použito proti němu zítra či za deset let. Neboť přísahal, že řekne pravdu a jenom pravdu.

Po krátkém uvážení Jeff Sessions odpověděl také obecně: „Nejsem si vědom žádné takové činnosti. Byl jsem přizván do kampaně jednou či dvakrát jako náhradník a neudržoval jsem spojení s Rusy.“

A nyní, pár týdnů po svém svědectví v Kongresu a ve funkci rovnající se našemu ministru spravedlnosti, má na krku obvinění, že lhal pod přísahou: nepřiznal ve své shora zmíněné odpovědi, že loni v létě přijal ruského velvyslance ve Washingtonu Sergeje Kysliakova na jeho žádost ve své kanceláři v senátě a později se s ním pozdravil na nějaké recepci. Kdyby byl odsouzen za křivou přísahu, mohl by sedět pět let ve vězení. Zatím se rozpoutala proti němu obrovská mediální kampaň, jejímž leitmotivem je, že křivopřísežník nemůže být v čele americké justice.

„Vypovídal jsem pravdivě a správně ve smyslu otázky, jak jsem jí tehdy rozuměl,“ brání se obviněný.

Vinen, nevinen, Sessions otevřel pro jistotu přetlakovou záklopku: vzdal se účasti na práci výboru FBI, pověřeného vyšetřováním údajného ruského zasahování do prezidentských voleb a údajné mesaliance mezi Trumpem a jeho týmem a Kremlem. Má to být úlitba jeho pronásledovatelům v bláhové naději, že na oplátku zmírní štvanici. Když se prezident dozvěděl, že ztratil svého muže ve výboru, jehož nález může mít pro něj existenciální význam, přešel do protiútoku.

Obvinil Charlese Schumera, vůdce demokratické menšiny v Kongresu, ze styku s prezidentem Vladimirem Putinem. Důkazem prý je fotografie, která zachycuje, jak si pochutnávají na koblížkách. Byla pořízena při otevření ruské benzinové čerpací stanice na Manhattanu v roce 2003, kdy Putin navštívil New York.

Hned poté obvinil Nancy Pelosiovou (Dem.), předsedkyni Kongresu, že poobědvala na ruském velvyslanectví ve Washingtonu s tehdejším prezidentem Dmitrijem Medveděvem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Zároveň uveřejnil fotografii z roku 2010, na níž jsou všichni pospolu.

„Musíme neprodleně zahájit druhé vyšetřování – po Schumerovi – blízkých styků Nancy Pelosiové s Ruskem a lží, kterých se o tom dopustila,“ oznámil na svém Twitteru urbi et orbi. Vyslal tím pohrobkům Hillary a ostatním svým nepřátelům toto poselství: Vzali jste mi Flynna, berete mi Sessionse, znemožním vám dva demokratické předáky.

V padesátých letech minulého století rozpoutal hon na čarodějnice McCarthy otázkou: Jste nyní, nebo byl(a) jste, členem Komunistické strany ?

Zdá se, že dnes jeho duch bloudí Washingtonem a straší novou inkviziční otázkou, přizpůsobenou jiné době a jiné situaci: Máte nyní, nebo měl(a) jste styky s ruskými vládními představiteli?

Historie se prý opakuje… jednou tragédie, podruhé komedie. Mohli bychom se nad tím vším pobaveně usmát, mávnout rukou a jít na pivo.

Jenže pak se člověk zamyslí a úsměv ztrpkne. Co když tahle současná psychóza provázená ztrátou soudnosti se prodlouží? Co když styky vedoucích politiků jedné atomové mocnosti s jejich protějšky v druhé atomové mocnosti budou na pár let, ne-li kriminalizovány, dány na index nebo na zadní hořák a víření válečných bubnů se neztiší?


Autor je novinářem žijícím v Ženevě.

30 komentářů :

 1. Duhový strašák jde do kopru. To jsem zvědav, jak splatí dluh těm od rotaček, od kterých si půjčuje potištěné papírky na ptákoviny, které plní dle příkazů příživníků v kongresu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jdou, už jsou tady.
   Bylo by dobré, kdyby se mnozí členové kongresu v čele s McCainem zkusili prolétnout z okna svého útulného příbytku jako ptáci po Manhattanu.

   Vymazat
 2. Víme, že v době McCarthyho byly v USA koncentráky, jeden na Long Island měl možnost např. používat Voskovec. Víme, že před běsněním tohoto druhu amerického nacismu prchali lidé z USA, také umělci, např. Chaplin.
  Soudobá podoba USA nacismu je skoro přes kopirak výše zmíněné, jen aktéři a oběti jsou jiné. Jako důvod samozřejmě není dnes uváděn boj proti židobolševikům, jako za Adolfa Velkého, vždyť sionisté stojí v čele tohoto druhu nacismu. Není to ani již boj proti komunismu, strašák byl vytvořen z Rusů a kvete nacismus v podobě antirusismu. Co se ale za tímto napoleonsko-hitlerovském tažení současných nacistů USA ve skutečnosti skrývá? Je to zatímní nedostupnost báječného nerostného bohatství Ruska zbrojněmilitaristickému komplexu USA. A čím více tomuto spolku, popravdě řečeno masových vrahů, vzdalují šance na volné lovy ruského bohatství, tím více vyhrožuje zničením Světa. Nyní tedy zůstává jen otázkou, nakolik se svět nechá vydírat, nakolik mu zůstanou věrni NATOvazalové, nebo zda Čína, Indie, Rusko atd. přivedou rozpálené vztekající se mozky - asi též Pentagonu - do chladu. Pak bude mít svět vyhráno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Proč bychom měli suroviny kupovat, když je můžeme prodávat?" To je leitmotiv americké politiky.

   Vymazat
  2. 16:58, 17:28 dobře popsáno, těžko co dodat

   Vymazat
  3. Ruske SUROVINY se hodi , ale je mozne ze jde o MNOHEM VICE!!!
   Jde o kontrolu RUSKA-CINY-INDIE .
   Jde o konrolu co se nazyva SILK ROAD coz je obchodni tepna BUDOUCTNOSTI!!
   KDO Ovlada Silk Road ovlada BUDOUCNOST, a tim se velice obavam moznost super konfliktu to je 3 Svetovy.

   A tak v tom plavem.
   BroukPytlik

   Vymazat
  4. Ty mlc a nech mluvit Honolulu

   Vymazat
 3. Americké vedení, včetně Obamy, nemyslí logicky. Zejména to překvapuje u právníka Obamy.
  Myšleme:
  Rusy mohla CIA poznat pouze podle charakteristické číselné stopy. Tedy tu stopu znala a mohla ji i napodobit.
  Ještě směšnější je, že Putin to Obamovi napověděl ve své první reakci.
  Na druhé straně je jasné, že Rusové by k takovému vlámání použili cizí methodu nechávající cizí stopu. I tohle řekl Putin ve své první reakci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mam otevrenou knihu od pana Rogera Stona na stole a ctu ji.
   Dovolim si napsat , k tomu aby clovek pochopil co se deje v dnesni politice clovek musi mit systematicky dlouhodoby pristup. !!! Ne den po dni NOVINKY!!

   To je cist knihy o politice ,nekolik rocne, porovnat fakta!!! cist projevy atd...Systematicky!!! Je to jako detektivni kniha, clovek nemuze vynechat kapitolu , jinak nechape o co jde.

   A tak vidim vidim Americany diskutujici do dnes 'Kdo zabil Kennedy presidenty'.
   Ja jim rikam 'to je druhotne vy telata, ale PROC?? chapete system, predchozi konflikty mezi bloky??? kde jsou bloky, jakou maji moc???'

   Pak zde mame SENILNI lidi jako HONOLULU kteri nam chteji vysvetlit CO VIDEL VCERA NA TELEVISI a co pochopil na 50% pouze.

   V Americe je dnes konflikt mezi 2 bloky ci 3 bloky ci kolik tech bloku existuje. 99.99% Americanu neni VUBEC jasne trochu presne kde ty bloky jsou , kdo je v nich jake je nebezpeci, co udelaly a komu a proc.
   Obama nebyl podstatny !!! Obama byl dosazeny co nazyvali Arabove terminem :'Domaci Neger', podstatny byl mocensky blok za nim!!! Stejne je to s Putinem i kdyz jako osobnost je mnohem mnohem silnejsi!!! A stejna pravda je i o Trumpovi ( Trump rikal sam o sobe cituji do slova:' ja jsem jen posel!!!).

   Posel od koho ???
   McCarthyismus od Demokratu je silenstvi neb oni tvrdili ze jsou PROGRESIVNI a v LEVO!!!

   A tak ta vec bez systemoveho pristupu nema smysl.
   A k tomu jeste prijdou do toho HONOLULOVE a udelaji v tom jeste vetsi bordel.!!!!

   A tak zijeme v zajimave dobe o kterou ja moc nestojim.

   Pouze obcas nejaky spisovatel ktey napise 50% pravdy, 50% svych napadu zamicha to a slouzi nejakemu bloku a nevim kteremu.

   A tak v tom plaveme!!

   BroukPytlik

   Vymazat
  2. Brouku Pytlíku, až pochopíš, že všechny tyto záležitosti lze generalizovat na konflikt parazitů a hostitelů parazitů, budeš mít jednodušší život a jasný pohled na svět.

   Vymazat
  3. Ovsem co pise :
   Anonym 21:50 je uplny nesmysl!!

   Pravda je jednoducha : kdo necte NEVI!! veri pohadkam od neznameho autora.

   BroukPytlik

   Vymazat
  4. Pytle, ty nejsi senilni, ty jsi nevzdelany a hloupy
   Nepis a nech mluvit Honolulu

   Vymazat
 4. Hlavně,že protestovali všichni proti popravě
  Dr.Horákové.Poprava Rosy proběhla za mnohem
  menšího povyku.I když výsledek byl stejný.Je
  to jen opět dvojí metr,který USA používají.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:44
   Majevský - to jsi trochu hodně přehnal. Zastav se - srovnávat Horákové vraždu s popravou nějakého špiona, to mi fakt nejde do hlavy.
   Ale zřejmě jsi tak zapšklý komunista, že Ti to ani nepřijde.
   Měj se.

   Vymazat
  2. Anonyme 18:18, ty jeden přiblblý špione, pan Majevský řekl nejen pravdu, ale navíc zapomněl ještě na dalšího zavražděného a to manžela Rosenberga, který z podstaty svých znalostí mohl spolu s manželkou prozradit těm "zlým" Rusům maximálně tajemství americké domácí pračky !! Jinak bych ti pologramotný hlupáku doporučoval se podepsat !!

   Vymazat
  3. Hele, ty debilní Heroute, vezmi si těch 250 z politických důvodů popravených lidí v Československu komunisty, pak si to vynásob 20x tj násobkem počtu obyvatel a dostaneš se k číslu 5000. A ty máš ty chudáku jen manžele Rosenbergovi.
   O zabitých na hranicích, o těch co zemřeli v komoušských lágrech se ani raději nebudeme bavit.

   Jdi se vysrat ty komoušský demente.

   Vymazat
  4. Uz predtim popravili Usaci zenu , u ktere se ubytovali ti zabili Lincolna...

   Vymazat
  5. Nepodepsany hlupaku 18:18
   Horakova pripravovala atomovy utok na Plzen, Prahu, Brno a Ostravu
   Mela tedy byt popravena ctyrikrat
   ZA KOMUNISTU BYLO MNOHEM LIP

   Vymazat
  6. Anonymní14. března 2017 20:24 ty havlistická špíno vy jste za masaryka střílely do lidí bez soudu tak zavři hubu

   Vymazat
 5. Byla to vražda ty Hownere!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Lidi, nedivte se. V USA pronásledovali čarodějnice dávno potom, co všude jinde to považovali za nechutnou pověru. Je to v nich jako v koze.
  Jinak - může mi někdo vysvětlit, k čemu je kterýkoli velvyslanec, když ne k tomu, aby s ním členové místní vlády mluvili?
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Americe popravili carodejjice, desitky carodejnic v dobe Sumperskeho procesu
   A Vropani popravili 300000 carodejnic
   Tak opatrne at nejsi za blba

   Vymazat
 7. BLOUDÍ DUCH KLEMENTA GOTTWALDA PARLAMENTEM ČR SE ŠIBENICÍ A PRÁDELNÍ ŠŇŮROU?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty idiote, stačí, že na tomto fóru bloudí tvůj pomatený duch, ty oběti "naší" židoamerické ČT !!

   Vymazat
 8. Vy zasraný svině,který jste vyvraždili Indiány,kód Navaho se nakonec hodil.....zmrdi agresorský!!!!!
  Ave Já

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dámy a pánové, jestli kdo nechápe hrůzu toho, co výstižně popisuje diskutovaný článek, budí to strach o budoucnost. A jestli kdo politice USA spolu s tajtrlíkováním EU, včetně naší vlády fandí, je buď nemyslící, nevzdělané individuum bez rozhledu nebo zištný „šplhoun“, nebo ještě hůř, uplacený kolaborant. Paměť národa existuje. A nebude to ÚSTR ani Chovancovo odbor pro určování pravd, kdo rozhodne. Prozatím to je otázka svědomí, potom už práva vítězů nad přežilým systémem. Račte si vybrat.

   Vymazat
  2. Jakozto clovek ktery cte knihy jsem pochopil ze to bylo vse s Indiany podstatne jinak!!! Nez se podava ve filmech.
   Krome toho jsem dostal pocit , ze Karel May psal Wintoa ve smlouve s Nemeckou vladou , jako cast Propagacni valky proti Britum.( Uz pred Goebelsem Nemci byli snazivy).

   Britove byli slusni kolonisatori a Nemci by byli mnohem horsi.

   BroukPytlik

   Vymazat
  3. Jo, Pytlíku, to je tedy k věci. Slušný kolonialista. Indové zašití v prasečí kůži, popř. přivázaní k laufům děl před výstřelem. povstání boxerú, tuším ...

   Vymazat
  4. Pytle, nudniku, nepis, nudis

   Vymazat
 9. válka s ruskem bude jejich poslední hnusný čin bohužel i pro nás

  OdpovědětVymazat