Reklama

.

.

úterý 21. března 2017

Bojovníci "syrské ozbrojené opozice" opustili Homs / Syrian Armed opposition militants to leave Homs

Anna Jaunger
21. 3. 2017
Na pozadí úspěchu syrské armády,
se polní velitelé ozbrojené opozice obtížné vyrovnávají s panikou ve svých řadách. Celkový počet bojovníků, kteří pokračují ve skládání zbraní a vzdávají se vládním sílám, se denně zvyšuje. Možná, že jejich motivem je zachránit život nejen sobě, ale i svým příbuzným. To je jediné vysvětlení  jejich touhy opustit území, která dosud drželi.Kromě toho dne 18. března vůdce Hizballáh  Sheikh Hassan Nasralláh řekl, že všichni účastníci ozbrojeného spiknutí proti Syrské arabské republice byli poraženi a dobrovolně složili zbraně.

Totéž se stalo v Homsu. Po měsíci napjatých jednání se zástupci Svobodného syrské armády dne 14. března Jabhat Fateh al-Sham, Harakat Ahrar al-Sham al-Islamiyya, kteří ovládali čtvrť Homsu Al-Waer během těžkých tří let podepsali mírovou dohodu s oficiálním Damaškem. Podle ní musí ozbrojená opozice stáhnout své vojáky k provincii Idlib.

Guvernér Homsu Talal Barazi řekl, že hlavním bodem dohody je odchod 10.000 lidí z Homsu. Z nich 4,500-5,000  jsou bojovníci, a zbytek jsou jejich příbuzní a civilní obyvatelstvo.
První skupinou ozbrojenců a jejich příbuzných, kteří odešli z al-Waer ve spolupráci s Ruskem  bylo 300 militantů a 1,065 civilistů. Podle Guvernéra by jim měla být dána možnost, aby byli amnestováni, složily zbraně a vrátili se ke životu v mírových podmínkách.

Mělo by být zmíněno, že mnoho odborníků se domnívá, že možnost, aby militanti odešli, je velmi důležitým taktickým krokem syrské armády. Podle nich je to dobrá příležitost pro rozšíření kontrolovaného území kolem osvobozené Palmýry.

Kromě toho, když se uvolní prostor kolem Palmýry, vládní vojáci se chystají pokračovat v operaci a znovu získat kontrolu nad ropnými poli v Homsu, která jsou částečně v rukou ISIS. Připomeňme však, že  více než polovina všech ropných polí v provincii je soustředěna v oblasti Palmýry, takže je velmi důležité je vzít ISIS a využít výtěžků z ropy k obnovení míru v provincii.

Je zřejmé, že syrská armáda převzala iniciativu. Radikálové jsou si toho vědomi a mají v úmyslu se zapojit do procesu vyjednávání a musí být zahrnuti do rozšířené amnestie syrského prezidenta Bašára al-Asada do 30. června, 2017.


Syrian Armed opposition militants to leave Homs

Against the background of the Syrian army success, armed opposition field commanders find it difficult to cope with the panic in their ranks. The number of the militants who are continuing to lay down weaponry and surrender to the government forces is daily increasing. Perhaps, their motive is to save life not only of themselves, but also of their relatives. This is the only one explanation to their desire to leave the territories that they earlier controlled.

In addition, on March 18, Hizbullah leader Sheikh Hassan Nasrallah said that all the participants of the armed conspiracy against the Arab Republic were defeated and should voluntarily lay down their weapons.
The same happened in Homs. After a month of tense negotiations, on March 14, the representatives of the Free Syrian Army, Jabhat Fateh al-Sham, Harakat Ahrar al-Sham al-Islamiyya, who were controlling Al-Waer district of Homs during the last three years, signed a peace agreement with the official Damascus. According to it, the armed opposition has to withdraw its troops to the province of Idlib.

The governor of Homs Talal Barazi said that the main point of the agreement was the withdrawal of 10,000 people from Homs. About 4,500-5,000 of them are militants, and the rest are their relatives and the civilian population.

Now, in cooperation with Russia, the first group of militants and their relatives who left al-Waer, totaled 300 militants and 1,065 civilians. According to the governor, they would be given an opportunity to be amnestied, lay down their weapons, and return to peaceful life.

It should be mentioned that many experts believe that the withdrawal of the militants is a very important tactical step for the Syrian Army. According to them, it is a good opportunity to expand the controlled territory around the liberated Palmyra and level the front line.

In addition, while liberating the area around Palmyra, government troops are preparing to continue the operation to regain control over the oil fields in Homs, which are partially in the hands of ISIS. Let us remind that more than a half of all oil fields of the province is concentrated in the Palmyra area, so it is very important to deprive ISIS of them to use the oil revenues to restore on peace in the province.

Obviously, the military initiative was taken by the Syrian army. Militants are aware of this and intend to integrate into the negotiation process and be included in the amnesty that was extended by Syrian President Bashar al-Assad until June 30, 2017.

15 komentářů :

 1. Tolik peněz co dostali umírnění bojovníci je v prdeli, taková škoda, a kořist pro mafii z USa a EU přitom mohla být docela zajímavá, syrská ropa, plyn,trasa pro Nabucco, prostě průůůůůser jako prase, ještě že to zaplatili kreténi daňoví poplatníci z EU a USA, stejně jako při dobývaní Kosova, Iráku, Afghanistánu, Lybie, Jemenu...........................................................................................................................................................................................................................................................................................

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. března 2017 18:06 dobře jim tak muslim obama chtěl udělat velkej chalifát a poštvat ho na rusko

   Vymazat
 2. Stupňování slova terorista: umírněná opozice, ozbrojená opozice, rebelové, teroristé, partyzáni.
  Těším se, až se vyzbrojí umírněná opozice v Česku, jen nevím, kdo by ji mněl vycvičit, zda Amerikání či Rusáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vojta Dick, který odmítl sundat čínské trenýrky a Jiří Bartoška, který se odmítl vzdát čínských dotací vyhlásí své týdny neklidu a Jan Pučista Kraus sáhne lidem na prezidenta, kterého si v přímé volbě vybrali -následuje takový bugr jaký tato země nezažila od dob třicetileté války a možná se spolu s panstvem a preláty vrátíme i do dob husitství.

   Vymazat
  2. Presne . proc je tak posrana z teroristu !!
   Neumi nazvat veci tak jak jsou , dalsi uzvanena pyzda. Krade clanky odjinud.

   Vymazat
 3. Za zničenou Syrii by měli být hrdelně potrestáni !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předešlo by se tomu, pokud by byli potrestáni už za Jugoslávii

   Vymazat
  2. Máš pravdu, Rusové skoro zničili v Prištině místní letiště, když ho za válka v Jugoslávii obsadili. Stejně barbarsky se chovali i v Syrii - hlava nehlava, bomby jedno kam padají, hlavně když to bouchá.
   Podle statistiky z října 2016 ruské bomby jenom ze 3% padaly na IS, zbytek byly různé jiné síly, které - a to je hlavní - byly opozicí proti Assadovi. Assada Rusko přehnaně podporuje - a přitom je jasné od začátku, že absoliutně zbytečně. Assad nikdy nebude uznán světovým společenstvím jako právoplatný vládce Syrie a stejně dojde k tomu, že Syrie se nějak rozdělí a vznikńou úplně nové státní útvary.

   Vymazat
  3. Vole,kam ze chodis na informace??

   Vymazat
  4. Zidu dream (jenom)

   Vymazat
  5. Ono je v podstatě jedno jestli vybombardují umírněné nebo neumírněné teroristy. On už si je aláh přebere. Tento systém je třeba zavézt i Evropě, jinam dopadneme jak v kosovu. Množí se tady jak potkani a zakládají politické strany. Naše slepé elity to nevidí?

   Vymazat
 4. Tak vidíte, v německy mluvícím prostředí jsou i slušní novináři, nejenom taková prodejná špína jako je Lída Hari Österreicherová.

  OdpovědětVymazat
 5. 22:21-Vymýšlíte si nepravdivé historky.Má tojen
  takový malý háček,to Vaše obsazení letiště v
  Prištině.Tam přiletětlo 100 ruských výsadkářů,
  kteří letiště obsadili a za pár dní předali
  USArmy.Že Vy neuznáte Assada mu je srdečně jedno.
  Teď se ptám:Vy jste byl v Sýrii,že máte takový
  přehled,kam padaly ruské bomby?Ty americké na
  nemocnici jste neviděl nebo nechtěl vidět?Nebo
  jsou to výmysly tzv.agentury SOHR,což je jeden
  chlápek v Canberry v Anglii?Jsem přesvědčen,že
  správný je ten druhý případ agentury SOHR.Jenom
  je s podivem,že se najednou k ničemu nevyjadřuje.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když čtu ten příspěvek 22:21, tak tápu a nevím, jestli je to takovej vůl, nebo jenom provokuje, nebo je za to placenej. Nejspíš všechno dohromady.

   Vymazat
 6. Je neco velmi odporneho /vice nez spousta jinych podlosti/, kdyz jeden narod bojuje zoufale za svoji existenci , zachranu a Izrael napadne Syrii zakerne za zadu , hitlerovskym zpusobem.

  OdpovědětVymazat