Reklama

sobota 11. března 2017

Bomba odpálena: CIA chce zavirovat celý svět. Bagatelizace skandálu galaktických rozměrů. Špiclování je pouze vrcholek ledovce. Dozvíme se ještě více? Hybridní válka je realitou. Atentát na kohokoli z nás


Ivan Poledník
11. 3. 2017 ProtiProud

Ivan Poledník po vynoření z hromady šokujících dokumentů přináší poněkud širší nástin kybernetické hrozby pro celý svět, než v souvislosti s aktuální kauzou papouškuje většina mainstreamových i alternativních médií.Od tohoto úterka jsme svědky jednoho z největších skandálů spojených s výzvědnými službami v celé moderní historii. Bomba, kterou odpálil server WikiLeaks, je někdy označována jako Snowden 2.0.

Mainstreamová média si pochopitelně nemohla dovolit záležitost zcela zamlčet. Proto se alespoň snaží poprask tlumit, v rámci možností bagatelizovat, omezit na stručné informace zužující celý problém pouze na téma špehování - a především zamlčují nesmírně závažné souvislosti. Ani většina alternativních médií se tentokrát v tomto směru příliš nepředvedla. Dezinformace a "fake news" v praxi. Nebo, jak řekl předseda MNV v legendární filmové satiře Bílá paní již v roce 1965: "To musíte vopatrně, aby nám lidi nezačali moc přemejšlet!"


Uniklo celkem 8.761 dokumentů, a to přímo z Centra pro kybernetickou inteligenci (CCI) při ústředí CIA v Langley. Jedná se o historicky největší únik takovýchto dokumentů. Dle komentářů mnoha odborníků a především s ohledem na množství a podobu dokumentů jako takových je jejich pravost nezpochybnitelná (což je i mainstream nucen opatrně připustit - poté, co tak udělala i CIA). I tak je zatím zveřejněno jen 1 procento uniklých materiálů.

Na celé věci je nejvíce skandální nejen existence obří "fízlovací" mašinérie jako takové - to ostatně dělají dnes všichni. Podstatné je především pokrytectví galaktických rozměrů na straně amerického post-obamovsko-clintonovského establishmentu, sypajícího ze sebe notoricky známá absurdní obvinění typu ruští hackeři (možná se brzy dozvíme, že šlo o uměle vytvořené "ruské stopy" CIA), přičemž sám pracuje na nesrovnatelně závažnějších útocích na svobodu a životy lidí po celé zeměkouli.


Obsah dokumentů


O čem se v souvislosti s dokumenty nejvíce nahlas hovoří, je mimořádně rozsáhlý program CIA spočívající v tvorbě škodlivých kódů napadajících moderní elektronická zařízení nějakým způsobem připojená na internet. Vše za účelem prolomení ochrany soukromí a kompletního masového špehování jejich pohybu, činnosti a veškeré komunikace.

Patří mezi ně zařízení 

Apple (tedy i iPhone), Microsoft Windows, Google Android (vůbec nejrozšířenější mobilní operační systém), nebo Linux. Dále pak například "inteligentní" televize, které po napadení umožní odposlech prostřednictvím vypnutého (standby) zařízení - a po opětovném zapnutí odeslání odposlechů na servery CIA. Malware na sběr dat z telefonů je programován tak, aby obešel jakékoli šifrování poskytované aplikacemi - snímá totiž přímo zvuk, obraz, geolokaci (a to i v režimu spánku zařízení) či dotyky na displej ještě dříve, než je stačí jakákoli regulérní aplikace zpracovat.

Jak vyšlo najevo, CIA tímto způsobem vlastně vytvořila vlastní tajnou výzvědnou službu bez jakékoli dohledatelné odpovědnosti a pod nulovým veřejným dohledem. Organizace tak dalece překročila své pravomoci - ještě více, než činí obvykle.

WikiLeaks dokládá, že CIA ztratila navíc plnou kontrolu nad svým arzenálem malware, virů, trojských koní a související dokumentací (několik desítek miliónů řádků kódu), čímž svojí hackerskou kapacitu dává do rukou dalším, ještě méně důvěryhodným (lze-li v případě CIA o nějaké důvěryhodnosti vůbec hovořit) subjektům. Počet ucelených hackerských systémů produkovaných CIA je více než tisíc.

 

Nekonečný potenciál


CIA se dle dokumentů dále orientovala na infikování řídících systémů moderních osobních a nákladních automobilů. V tomto případě by odposlouchávání posádky bylo ještě tím menším zlem. Daleko závažnější je možnost úmyslně způsobených dopravních nehod - tedy prakticky neodhalitelných atentátů. Již nyní se v této souvislosti vyskytují spekulace nad některými záhadnými úmrtími na amerických silnicích.


Vyvinuté nástroje mohou pochopitelně napadat všechny možné systémy řídící
životně důležitou infrastrukturu (energetika, voda, zásobování, dopravní systémy, bezpečnostní složky atd.), a tím uvrhnout do chaosu a zneakceschopnit celé čtvrti, města, regiony, státy a tak dále.

Všechny tyto systémy jsou velice pokročilé, samy se svojí vnitřní inteligencí mohou vyvíjet, maskovat, mizet ze zařízení (přesídlit jinam) a opět se v něm objevit. V rámci CCI na nich pracovalo více než 5.000 lidí. Nástroje CIA jsou schopny infiltrovat databáze institucí - policie, justice a všemožné další - stahovat z nich data a dokonce v nich i měnit některé záznamy!

Dále se například také pracuje na tom, aby byl škodlivý kód umístěn v pirátských kopiích software a multimediálního obsahu (zřejmě odpověď na otázku, proč je tento obsah stále na internetu tak snadno dostupný) - kdy nad ním nemá plnou kontrolu jeho původní producent. Pochopitelně je též kladen důraz na schopnosti kódu vyhýbat se zachycení komerčními antivirovými programy a nezanechání jakýchkoli virtuálních "otisků prstů".


Postjaderná hrozba


V uplynulých desetiletích bylo svedeno bezpočet jednání a uzavřena spousta dohod o omezení arzenálů jaderných zbraní. Za doby studené války jich bylo sestrojeno tolik, že by to stačilo na šedesátinásobné zničení světa.

Nekontrolovatelnému zneužití bránila jejich hmatatelná povaha a značná technologická a finanční náročnost. Nyní je to jiné. Kybernetické zbraně, které mají ničící potenciál srovnatelný s Chruščovovými a Kennedyho megabombami, je velmi těžké udržet pod kontrolou. Jelikož se skládají pouze z jedniček a nul, mohou být okamžitě nakopírovány a tisícinásobně rozmnoženy bez zvláštních technologických nároků či finančních nákladů. Během sekund mohou být na druhém konci světa v rukách kohokoli.

Přestože zde zeměpisná vzdálenost v podstatě nehraje roli, ukázalo se též v této souvislosti, že CIA používá jako svoji tajnou základnu pro hackerskou činnost v Evropě americký konzulát ve Frankfurtu nad Mohanem. Pracovníci CCI jsou zde vedeni jako diplomaté a kryti americkým ministerstvem zahraničí - a samozřejmě si vesele jezdí po celém Schengenu. Instrukce pro tuto jednotku pochopitelně zcela obcházejí německou kontrarozvědku.

Připraveni do útoku


Systém řízení Engineering Development Group CIA (EDG) obsahuje kolem 500 samostatných projektů, z nichž má každý své subprojekty a hackerské nástroje sloužící k napadání elektronických zařízení, jejich použití na získávání dat, případně na jejich řízení. Důraz je také kladen na způsoby kamufláže - aby případný kybernetický útok vypadal jako z dílny jiného státu (slavní ruští hackeři). Vedle toho se shromažďují data ze skutečných hackerských útoků zvenčí, aby mohly být zopakovány tentokrát ze strany CIA (operace pod falešnou vlajkou).

Veškeré získané informace jsou shromažďovány a uchovávány. A to v rozporu s Obamovým ujišťováním i podepsanými závazky o rychlé analýze pouze skutečně potenciálně nebezpečných informací - a jejich následné likvidaci. Shromažďovány jsou také informace a parametry počítačových systémů jiných zemí, aby byla známa jejich slabá místa a mohly být kdykoli napadeny.


                                                                                                      Co se dozvíme po "ochutnávce"?


Podle dostupných informací je nyní v CIA a spol. rachot. Podezřelých z vynesení zásadních dat je nejméně tisíc lidí. Někteří komentátoři rovněž spekulují o tom, že se teď CIA pokusí Juliana Assange "vydloubnout" z jeho exilu v Londýně - nebo ho prostě "popraví".

Moloch euroamerického establishmentu, mezi jehož vymoženosti patří bezpočet dalších projektů (například EU) směřujících k nastolení Nového světového řádu, dostal pořádný direkt. Vítr do plachet, který nabral v souvislosti s dosud neobjasněnými útoky z 11. září 2001, se změnil ve skutečný špiclovací vichr během funkčního období prezidenta Obamy (dokumenty získané WikiLeaks jsou z období 2013 - 2016).

Může v tomto světle ještě někdo soudný zapochybovat o Trumpových obviněních Obamy ze špehování a odposlechů? Nebo dál věřit směšné báchorce vyprávěné všemi mainstreamovými médii (bez jediného důkazu) o oněch slavných ruských hackerech? Je zjevné, že největší vojenskou mocností světa dávno vládne "podzemní" nikým nevolený "Deep State".

Tento Deep State měla učinit ještě "deeper" (hlubším) - a legitimizovat jej - Hillary Clintonová. Otázkou zůstává, zda a jak mu bude moci čelit Donald Trump. Hovoří se o tom, že má v plánu vydat exekutivní příkaz k přezkoumání "kybernetické války" amerických tajných služeb. A možná si tak bude moci jednou vzpomenout i na jednu poznámku z předvolební kampaně - týkající se nového vyšetřování 11. září. Nebo to už je z říše snů?

V každém případě si jen málokdo uvědomuje, čeho jsme nyní svědky. A málokdo tuší, co dalšího se ještě chystá v temnějších hlubinách bažiny, než je tato. Prožíváme kritickou fázi historického zápasu mezi lidskou svobodou a téměř již dokončenou celosvětovou totalitou Nového světového řádu.

Až WikiLeaks zveřejní další várku dat, bude se nám možná toto všechno ještě zdát jako banalita.

- - -

21 komentářů :

 1. Prokázané miliony telefonních odposlechů Američany ve Španělsku, Francii, Německu, tam dokonce špiclovali kancléřku, což se vzájmu upevňování Německo amerických vztahů ututlalo.Pochybuje snad někdo, že to náš nerozborný přítel nedělá i u nás? I já tu věřím, že jsem Američanům za tento příspěvek a mnoho dalších, které jsem zde publikoval jako anonym, v Lengly dobře znám. Nepovažuji se za statečného, že nejsem zrovna na straně Američanů(ale ani Rusů), ale vnímám důsledky jaké mi výrazné protiamerické nálady u nás mohou přinést a to jen proto, že jsem nestranný. Padni komu padni.

  OdpovědětVymazat
 2. to není všechno ještě antiviry fírewally naštěstí moje avíra hacklá není:

  http://aeronet.cz/news/video-kapesni-putin-a-spionazni-centrum-cia-ve-frankfurtu-se-stovkami-spionu-ne-rusove-ale-americane-spehuji-evropu-skrz-naskrz-bezpecne-uz-nejsou-ani-antiviry-ani-firewally-cz-titulky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Avira má svůj vlastní firewall ? Podle https://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/1623 se spoléhá na windows firewall. viz. bod 2.
   Je-li to tak pak Avira je v podstatě hacklá TAKY. Hladík Jiří

   Vymazat
 3. Ja z môjho laického pohľadu vnímam únik dát o CIA ako ďalšiu mozaiku v skladačke.

  OdpovědětVymazat
 4. Mezitím co naše pozornost se stále nějak soustřeďuje na "divadélka" s přesuny vojáků a techniky mezi státy, tak v naprosté tichosti a bez zájmu se připravuje kybernetická válka gigantických rozměrů. Zdá se, že ani většině inteligentních lidí nedochází o co ve skutečnosti jde a jaké budou dopady.Až jednou třeba zjistíte, že váš účet v bance neexistuje, že dlužíte virtuální miliony, nebo, že vlastně vám někdo ukradl identitu a vy vlastně neexistujete.řekl bych že takové "nevinné" ukázky jsme už viděli v některých amerických filmech.A pokud to stále někdo považuje za fantasmagorie tak je to jen důsledek jeho "technologické negramotnosti".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně, zruší virtuální účet v bance v momentě, kdy před týdnem zrušili fyzickou měnu. K tomu se už schyluje, myslím, že EET je předvoj. Ještě se nechat čipovat s napojením na síť a nebudou padat jen počítače, ale i lidi. Budoucnost si dokáži představit jako ve filmu Vyměřený čas. Bohužel

   Vymazat
 5. A tak si pusťme řeč Milouše Jakeše z Červeého Hrádku, nebo kde to bylo, a všimněme si, jak neuvěřitelně prosté a lidské to bylo.

  OdpovědětVymazat
 6. Svoje jsem si již odžil a jen doufám, že do urny mi ty svině nepolezou. Z mladé generace mám pocit, že jim nic takového ani nevadí. Už nyní vykazuje známky Digitální Demence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělé - zasmál jsem se a trochu mne i mrazí ...
   Volič-Vilč

   Vymazat
 7. Je možno vyvodit, že:
  - americké volební počítače "myslely" - viz Pjakin;
  - CIA se umí v počítači "převléknout" za kohokoliv;
  - CIA umí odposlouchávat Trumpa;
  - atd
  Jak je vidět, že někdo z Vault7 nerad podvádí nebo třeba chce pomoci Trumpovi.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý článek. Vždy,když si někdo už myslí,že je nad Boha a jedná tak, objeví se on a nebo ti,kteří jsou s ním. Tak to funguje ve vesmíru, protože Bůh zatím vesmíru vládne a ,logicky, je všude,protože vše je on,respektive vše obsahuje. Informoval jsem o válečných akcích vesmírných civilizací na Zemi asi tak dvacet let a dokazoval je. Nyní ale už čelím odporu právě těch,kteří mají v úmyslu vládnout všem proti jejich vůli. To začala druhá fáze vesmírné aktivity na Zemi, fáze oddělení zrna od plev,jak trefně tvrdí Bible. Tato "zrna" jsou už vedena samostatně přímo telepaticky, vesmírnými civilizacemi,které je už plně brání. Už před asi tak patnácti lety jsem sdělil a opakovaně,že ta historická země Mu,která v době existence Atlantidy a Lemurie vládla spolu s nimi celému světu, ležela z většiny v dnešní Austrálii a na Novém Zélandu a hele, vy jste tam nyní s obrovskou slávou našli nový,nyní pod mořem, kontinent,který se potopil (částečně) a chcete přepisovat atlasy. Mluvím o tom,protože Atlantida i Lemurie a i země Mu byly zničeny a to tak,že ty první dvě potopeny a Mu částečně a ze zbytku je poušť. To byla také velká jejich "frajeřina",.. že prý vládnou a mohou cokoliv. Nepodceňujte okolní vesmír,nejste jeho středem ani ti vývojově-technicky nejvyspělejší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. + I tenkrát byli odděleni ti nejlepší,respektive nejpozitivnější a nyní se vracejí. Jsou to lidé ačkoliv už v kategorii vesmírných civilizací.

   Vymazat
  2. 15;34 presvedcila me knizka ATLANTIS IN AMERICA od zappa a ericsona ti dva tvrdi ze Atlantida se rozkladala ve stredni americe a tahla se na jih a sever

   Vymazat
  3. Atlantida byla mezi Severní a Jižní Amerikami, mezi Bermudami a Severním středoatlantským hřbetem, Lemurie ve Francouzské Polynésii, Tuamotu a okolí.

   Vymazat
 9. Nevím, že by se našel ještě vůbec někdo, koho by tato "nová" věc se CIA nějak překvapila. Já mám návrh na takové pravidlo: vezměme ty největší konspirační teorie a učiňme závěr, že realita je ještě daleko daleko horší. Zde je jeden takový příklad, a je to argument na ty "konspirační" teorie, které se ukázaly jako tvrdá realita. Nejsem pobouřena realitou, na kterou nám tyto a předchozí leaks posvítily. To co se děje, od pizzagate a tímto konče nebo začče, je potvrzením správnosti návrhu mého pravidla výše. Realita je ještě daleko a daleko horší. Dějí se skutečně kruté, nelidské a vůbec hrozné věci a je čas trestat viníky. Komu se zdá, že se té špíny zatím vyvalilo málo, může si ještě chvíli počkat, a zatím si to lakovat na růžovo. Nejvyšší čas, aby si ti naši blbečkové a loutky sundali růžové brýle a přestaly si o všech těch sviňácích myslet, že představují ideál spravedlnosti a svobody. Lidi potřebují něčemu bezvýhradně věřit, někoho bezvýhradně nenávidět a někým bezvýhradně opovrhovat. Na každou z těchto tří věci je jeden velký národ a stá, v jehož zájmu je se o nás starat a činit nám velké dobro nebo zlo. Ve skutečnosti jsme pro ně všechny velké nuly, se kterou si vytřou zadek. Naděje umírá poslední - že můžeme žít vlastním životem a že nás tihle sviňáci přehlídnou.

  OdpovědětVymazat
 10. CIA nejen odposlouchává politiky,ale i boháče,peněžní transakce,banky,bankovní účty.Tak se nedivím,když potřeba někoho potopit,vždy se na něj něco najde.Zatím jsou nám předkládané nástroje ovládání politiků,médií,ale je možné,že by se mohly dostat ven i napadené subjekty včetně konkretních jmen a činů.

  OdpovědětVymazat
 11. CIA je v podstatě deep state, a o všem sbírá data. o programování a co se dá udělat vím své, nedělejte si iluze že Vás nějaký firewall ochrání, nebo že platená VPN že zakryje Vaší identitu. Proč si myslíte že je US army po celém světě - aby nepošlušné (např. daňové ráje, ) usměrnila. Ty tisíce programátorů je obrovská síla - a na všechno myslí - co si kam takový rádoby zbehlý uživatel uklidí. Až zruší hotovost pak to teprve přijde - budou z nás 100% otroci, hotovost dává určitou míru svobody, vezmete peníze a pryč.
  Jirka

  OdpovědětVymazat
 12. Jedine nuklearne ziarenie neutralizuje vsetku el.niku,preto treba yebnut amerike jadro !Ohen vsetko vycisti,ostane len popol,ktory rozfuka neposedny vietor...

  OdpovědětVymazat
 13. CIA je v průšvihu, jestliže má tak velké úniky. Zrádcem musí být nějaký vedoucí.

  OdpovědětVymazat
 14. Máme úžasnou kliku, že příslušníci zákulisní moci (Deep State) jsou rentiéři, akcionáři, vysocí manažeři, nemakačenkové, kteří sice vymýšlejí různé lumpárny a sní o pitomostech, ale neumějí je sami zorganizovat a potřebují k tomu normální lidi, kteří mají zrealizuvat jejich úchylné představy. Ti normální, výkonní údi fantasmagorií bohatých, zakrátko zjistí, že sice mají fantastickou práci (dopadem účinků a i finančním oceněním), leč do kasty mocných nikdy přijati nebudou a jsou jen onucí ze zlaté látky. Takže zase po prvotním opojení mocí zase vystřízliví a v sebezáchově či ze zbytků morálky začínají obracet vynášejí tajemství zákulisních struktur, ať již to jsou tajné služby, ilumináti, zednáři, různé lobby, či jiné spolky, mafie či neformální skupiny, které vědí, že cílů lze dosahovat nejen otevřeně s mobilizací všech sympatizantů, ale též oponentů, nýbrž i utajeně, sice bez podpory možných příznivců, ale také bez odporu protivníků.
  Namyšlenost, povýšenost a také pohodlnost, lenost mocných, tj. právě to, co je cílem jejich snažení o moc, jsou dialektickými zárukami, že svého cíle nedosáhnou. Nejsou s to si uvědomit, že sice sami kladou pasti vůči ostatní společnosti, ale sami se rovněž ocitli v pasti své nemoudré mocichtivosti a hamižnosti. Jejich finální prohra je zakódována v samotných jejich zbraních, s nimiž dobývají sérii částečných vítězství. Průšvih je, že než dorazí na konec vítězné cesty, odskáče to spousta nevinných, správných lidí. A krach zákulisní moci nepřijde sám, občané se musejí sami naučit řídit společnost, což nebude bez chyb a omylů, úletů a sběhnutí.
  KR

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.