Reklama

středa 1. března 2017

Bosenští Muslimové nově vyhrotili situaci v Bosně

Messin
1.3.2017  zdroj

Vůdce bosenských Muslimů v Bosně Bakir Izetbegovič nově vyhrotil situaci v této zemi. Izetbegovič totiž čerstvě vymyslel odvolání proti deset let starému rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který tehdy očistil Srbsko od obvinění z genocidy.


Záměr Izetbegoviče samozřejmě vyvolal prudké reakce mezi srbskými politiky, podle kterých je tento záměr útokem na všechny Srby. Srbský premiér Alexander Vučič se nechal slyšet, že tímto byly vzájemné vztahy vrženy o 25 let nazpět. Podle premiéra Republiky srbské (RS) Milorada Dodika „Izetbegovič zavřel dveře pro Bosnu a její budoucnost a zhasnul světla.“ Podle něj se jedná o akt nenávisti Muslimů ze Sarajeva proti Srbům.

„Sledují tím dva cíle. Jedním je vyvedení několika milionů ze Srbska na válečné reparace a druhým je zrušení Republiky srbské (RS)," řekl Dodik a dodal, že by to znamenalo konec procesu usmíření v Bosně.

Srbský prezident Tomislav Nikolič řekl, že Bělehrad bude podporovat rozhodnutí učiněná bosenskými Srby.

„Srbsko bude vždycky stát při Srbech z Bosny a Hercegoviny, protože jsou neoddělitelně spojeni obyvatelstvem. Podpoříme RS a všechno co se děje v Bosně na základě ústavy a zákona. Nebudeme podporovat něčí protiústavní opatření“, řekl Nikolič.

Izetbegoviče v jeho záměru nepodpořil ani vůdce bosenských Chorvatů Dragan Čovič.

Přestože občanská válka v Bosně skončila už v roce 1995, země stále zůstává nefunkčním protektorátem, kde má pořád rozhodující slovo takzvaný Vysoký představitel mezinárodního společenství. Z této funkce může měnit zákony a odvolávat politiky. Od roku 1995 se jich vystřídalo již deset. Nyní tak místním lidem reálně poroučí Rakušan Valentin Intzko. Protektoři Bosny v minulosti nekriticky stranili bosenským Muslimům, čímž nechvalně proslul například zkrachovalý britský politik Paddy Ashdown.

- - - 

Mapa v záhlaví článku Federace Bosny a Hercegoviny se skládá z části muslimsko-chorvatské (modře) a Republiky Srbské (červeně). Znaky pak symbolizují (zleva doprava) muslimskou část, chorvaskou část a Republiku srbskou.
 
Zdroje:

24 komentářů :

 1. Srbové držte se . Jse v pvrní linii a u Vás se bojuje o osud Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel máte pravdu.Tam se bojuje o osud nás všech.Ale jsou na to sami.My už vůbec ne.Když tam navezli Turci,Amerikáni,Saudi obrovské množství islamistů a ti okamžitě začali řezat hlavy Srbů ,tak tzv.pražská vláda byla zticha.Dnes bojují domobranci o holé životy svých rodin v Novorusku a my jsme opět jako pěny.

   Smazat
  2. Nejlepší program pro Evropu vždy měli Němci. Nejhorší pak Anglosionisté (zejména USA, jejichž koncepce zvítězila, bohužel). Rusko dokud existovalo, bývalo kdesi uprostřed -http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie/_zprava/650173

   Smazat
  3. 22:47 Myslím, že nejssou sami. Bratrské Rusko jim podá záchraný pás.

   Smazat
  4. USA s Německem nám zřídily dva muslimské státy jako základnu pro budoucí expanzi přímo v Evropě, v Bosně a v Kosovu.Dokud tato území byla součástí Jugoslávie, tak to bylo pod kontrolou, ale tu se podařilo rozbít a ze Srbska učinit štvance. Je ostudné, že tomu napomáhalo i Česko.

   Smazat
 2. Valentin Inzko (ne "Intzko") je Slovinec z rakouských Korutan.
  Dostal se nedávno do konfliktu s bosenskými Srby, kteří na rok 2018 plánují referendum o odštěpení od Bosny. O možném rozpadu státu se už píše i ve "Foreign Affairs". Největším nebezpečím je dnes silný vliv arabských zemí a Turecka v Bosně-Hercegovině.

  Inzko se snaží se prosazovat daytonské dohody, ovšem jeho pravomoci jsou velmi omezené.

  Muslimům - jak by někdo mohl usuzovat z poslední věty - ovšem rozhodně nenadržuje.
  (Inzko mluví plynně česky.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne ,ten lnzko je jeden cikan v nasem mestecku.Asi to bude nejake pribuzenstvo.Ale vona je ta rodina veskrze proprcana,tata s dcerou atd.Jestli ma takovou velkou hlavu tak to bude urcite nekdo pribuznej,voni maj vodnatelku...A divim se ,ze Merklova nepozvala toho Izedbekovice do nemec.Vzdyt je to taky muslim.

   Smazat
  2. Slovenci a Slováci jsou pokrevní bratři stejně jako Češi a Srbové. A s Chorvaty, co se škádlívá, rádo se mívá.

   Smazat
 3. Bylo to pouhé spontánní hnutí mysli, nebo dostal Izetbegovič od někoho noty? Těch nespokojených a utiskovaných muslimů nám ve světě, resp. v Evropě poněkud přibývá, nezdá se vám?

  OdpovědětSmazat
 4. Jablko nepadlo daleko od stromu.Jde ve stopách
  svého otce,který má na svědomí zahájení bojů
  BaH.Po vítězství muslimské strany ve volbách si
  chtěl vytvořit z BaH muslimský stát.Od začátku
  bojovali Srbové a Chorvati proti muslimům.Poté
  se dohodli Chorvaté s muslimy na nátlak ze strany
  Chorvatska a začali bojovat proti Srbům.Události
  ve Srebrenici se začaly vydávat za zločiny Srbů,
  přestože to samé dělali Chorvaté s muslimy.Při
  projednávání před tzv.soudem v Haagu nepovolili
  soudci výpověď holandských vojáků ze Srebrebnice,
  protože se nehodila do koncepce vše proti Srbům.
  To byla koncepce USA a věrných vazalů z NATO.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takto probíhá povinně volitelná likvidace nebo zotročení germánských, keltských a slovanských kmenů už od dob Říma a Francké říše. Stále stejná metoda rozděl a panuj. Momentálně se nás za pomoci protektorátních kolaborantů snaží poštvat proti ruským bráškům. Pokud by se v devadesátých letech nenašli vlastizrádci jako Havel, Kňažko a Vašáryová, tak by Západ ve spolupráci s vatikánskými papeženci vskřísil na Slovensku ľudáky, stejně jako ustašovce v Chorvatsku a banderovce na Ukrajině a použil je pro rozbití Československa místo podpindosníků Klause a Mečiara.

   Smazat
  2. Germáni jsou mi u p... e starejme se o sebe.
   Pro ty paznechty jsme stejně jen povl.

   Smazat
  3. Jak vidím, na nepoučitelné stále platí metoda rozděl a panuj a hlavně poštvi dělníky proti sobě lhostejno zda-li bílé nebo indiánské kmeny.

   Smazat
 5. Odpovědi
  1. 22:55
   Možná teprve začíná.

   Smazat
  2. Re (23:00):
   Také se řadím k optimistům vašeho ražení. Skoncování se zlem ještě nutně neznamená konec světa. Naopak! ...

   Smazat
 6. ale u nás - Slovensku - sa o to pokúšajú, ide vlastne o to, aby sa mohli vrátiť na Slovensko potomkovia tých, ktorí boli po roku 1945 súdení a vyhnaní, viď elaborát Matice ..... tak to je aj na Ukraine, Litve a okolí, Maďarsku, a aj v Česku - Hermann - -

  OdpovědětSmazat
 7. Srbsko poslední dobou dává zřetelně najevo, že není a nebude po vůli těm, kteří se mají za jeho loutkovodiče a vládce Balkánu.
  A tak se (vy)našel způsob, jak mu tu jeho vzdorovitost "osolit". Stará a známá to vesta anglo-sionistů.
  To by tak hrálo, aby si v Evropě kdo dovoloval držet přátelské (či až spojenecké!!) vztahy s Ruskem.
  A Izetbegovič tím plní stejně tak nedůstojnou roli užitečného blba, jak to ostatně činil jeho jmenovec (příbuzný?) již před tím.

  OdpovědětSmazat
 8. Potřebujete urgentní a bezpečný úvěr vymazat svůj dluh nebo zakládání nových podniků ??? Kontaktujte financialdepartment.online@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:49):
   Na vaši jasnou otázku odpovídám, že nepotřebuji :-)

   Smazat
 9. Čím horší jsou vztahy kapitalistických diktátorů k Rusku, tím vřelejší jsou k muslimským teroristům. Jakoby to byly spojité nádoby. A pročpak? Kam tím naši kapitáni míří - mimo záhuby Západní Evropy? Že by byli zkorumpování islámským státem a prodali nás? V EU není nic nemožné, vládnou, rozhodují, diktují i popravují peníze, peníze a zase peníze. A chtivost našich Führerů je bezedná.

  OdpovědětSmazat
 10. Bohužel na tomto průšvihu máme také svůj nelichotivý podíl. NATO pěkně počkalo až jsme do něho jako blbci vlezli a začalo v bývalé Jugošce genocidu. Podle všeho to byl pokusný balónek, jak je Evropa blbá, co si nechá líbit a příprava na imigrantskou invazi podporovanou Amíky a EU.

  OdpovědětSmazat
 11. Držte se bratři SRBOVÉ . Slovany nikdo nerozdělí .

  OdpovědětSmazat
 12. Tak by mne docela zajímalo, jestli by šlo zrušit uznání nezávislého Kosova. hanba do které nás zatáhli velezrádci a svině Topolánek se Schwarzenbergem

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.