Reklama

čtvrtek 30. března 2017

C I P - Czech International Police


Jiří Baťa
30. 3. 2017
Není to tak dávno, co ministerstvo vnitra, konkrétně ministr M. Chovanec (koneckonců i jeho předchůdci), volal(i) po personálním posilnění stavu Policie ČR a současně požadoval(i)i navýšení financí pro krytí potřeb Policie ČR. Jeho volání bylo vyslyšeno, početní stavy Policie ČR byly posilněny, navýšen byl i rozpočet na tyto složky. Mohlo by se (s nadsázkou) říct, že stav pro zabezpečení potřeb státu a občanů byl zajištěn. Jakkoli se lze domnívat, že už je všechno „v cajku“, není tomu tak. Je sice pravda, že jistý počet nově přijatých příslušníků Policie ČR jsou či mohou být ještě ve školách, nicméně ani to není důkaz, že Policie ČR má nejen ideální stav, ale že zcela pokrývá potřeby společnosti zvláště co se týká ochrany a bezpečnosti občanů. Zdání klame, tabulkově sice může ministerstvo, resp. ministr Chovanec dokladovat jak zvýšený stav příslušníků, tak navýšený rozpočet, ale v praxi, tj. na ulicích měst a obcí se to nijak zvlášť neprojevilo. Nemluvě o tom, že úměrně s příchodem nových příslušníků do řad Policie ČR jich také nemálo odchází. Důvody pro jejich odchod jsou různé, nicméně skutečností zůstává, že podstatně lepší platové podmínky jsou pro bývalé příslušníky Policie ČR v soukromém sektoru víc než zajímavé. Kdo by neodolal, že?

Ale je tady ještě jeden podstatný problém, ne nepodobný problematice v AČR. Tím jsou zahraniční mise policistů PČR, stejně jako tak příslušníků AČR. Tady se nabízí vážná otázka, komu má Policie ČR (resp. AČR) vlastně sloužit, komu má pomáhat, koho má chránit, čemu či komu jsou de facto podřízeni. Naše republika už vlastně nemá nic vlastního, od průmyslu, obchodu, médií, přírodních zdrojů, bank, pojišťoven, ale ani silové složky armádu a policii. Že i politika je podřízena cizím, převážně ekonomicko-imperiálním zájmům Západu, není třeba zdůrazňovat.

Může být námitka, že např. mise našich policistů do Makedonie v počtu čtyřiceti příslušníků, je zanedbatelné číslo. To je sice pravda, proti stavu cca 42 tisícům policistů v ČR je to jen kapka v moři, ale tato mise střídá jinou misi. Jak z informací mluvčí policejního prezidia vyplývá, jde v podstatě o devátou takovou misi vyslanou do Makedonie, v nichž se vystřídalo již 294 policistů. V případě vysílání příslušníků AČR do zahraničních misí je situace obdobná jen s tím rozdílem, že tito naši občané - vojáci jsou nasazováni v oblastech, kde probíhají bojové operace, jsou tedy vystaveni nejen nebezpečí zranění, ale i možné smrti.

Kdysi se říkalo (dnes už jen velmi zřídka) o lidech, kteří sloužili v cizích armádách za peníze, že jsou to najatí žoldáci, za což byli nejen odsuzováni, ale také soudně stíháni a trestáni. Dnes jsou z nich hrdinové, často i s čestným titulem „veterán“, s mnoha poctami a výhodami. Nemyslím, že by ta uznání za hrdinství snad měli za nic, ale tady nejde ani tak o to, jakou činnost, v jakých podmínkách svou misi vykonávali, jako o samotný princip významu existence těchto silových složek, které jsou, resp. by měli být výsadními subjekty a záležitostí suverénního státu. Zmíněné aktivity jak v Policii ČR tak v AČR, které podporuje vláda a naši političtí představitelé dokazují, že nejsme suverénní stát, že jsme podřízení a ovládáni zvenčí a v hlubokém předklonu plníme jejich příkazy.

To, že stát se souhlasem vlády, vysílá vlastní silové složky do zahraničí, často do bojového či válečného prostředí, není z jejich pouhého rozmaru, ale z nutnosti plnit příkazy „těch“ mocných, působících mimo naši vnitrostátní politiku a legislativu. Že rozhodování vlády a politiků není vynucené (i když to tak vypadá), ale dobrovolné, je výsledek zaprodanosti našich politiků. Nikdo nemůže pochybovat o tom, že by naši politici jen tak, z jakéhosi pochopení či falešné solidárnosti připravili Českou republiku o její suverenitu. K tomu došlo ne pod nátlakem, ale dobrovolně (možná i s radostí) jejich úplatnou loajalitou, tedy korupcí. Také víme, že na těchto misích nejsou vždy hájeny ty pravé, skutečné zájmy státu a jeho občanů, ale zájmy těch, kteří tyto mise organizují a realizují.

Jak Policie ČR, tak Armáda ČR jsou z převážné části financování ze zdrojů státního rozpočtu, tedy z daní nás občanů. Z toho by bylo možné vyvozovat, že tyto složky budou sloužit především potřebě občanů České republiky a ne (byť v omezeném počtu) zájmům západních mocností. Jestliže příslušníci naší Policie ČR mají zajišťovat v Makedonii (případně jinde) preventivní činnost, která prý spočívá v kontrolách osob, vozidel a dohledem nad veřejným pořádkem není od věci se ptát, jestli by se na tuto činnost v Makedonii fakt nenašlo 40 vhodných lidí, kteří jsou dnes nahrazováni našimi policisty. Je tam opravdu tak svízelná situace, že i čtyřicet českých policajtů spasí vnitrostátní makedonskou bezpečnostní situaci? Jde sice, jak již bylo řečeno, o čtyřicet českých policistů, nicméně i těch čtyřicet policistů někde chybí na policejních odděleních v ČR nemluvě o tom, že o provádění nějaké preventivní činnosti (zvláště u dopravní ) Policie ČR, nemůže být řeč. Ale i v případech, kdy jde o jiné závažné, např. kriminální problémy často slyšíme, že nejsou lidé, je nás málo, nestíháme!

Vezmeme-li také v úvahu, že účast v misích není jen sebrat si svých „pár švestek“ a vyrazit, ale že to předpokládá velmi náročnou psychickou, fyzickou, jazykovou a organizační přípravu, že to všechno také obnáší značnou časovou náročnost a v neposlední řadě i nemalé peníze. Ne, vůbec nejde o to, někomu nepomoci v případě, že to skutečně potřebuje, jde o to, zda máme naši Policii ČR určenou po naše vnitřní potřeby, tedy „Pomáhat a chránit“, nebo se z ní stává mezinárodní policejní sbor, jako „děvečka“ pro všechno, kdy stačí říct nebo zavolat a naši policajti mašírují! I to je výsledek naší „slavné“ flanelové revoluce!

PS: Pro úplnost dodávám, že co je zde řečeno o Policii České republiky v plném rozsahu platí i o Armádě české republiky!

31 komentářů :

 1. to jsou vývozci demokratických hodnot do zahraničí armáda ani policie ČR nemá co dělat v zahraničí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ano, my tu demokracii tak štědře vyvážíme až se nám ji doma samotným nedostává. :-)

   Pepo Milan

   Smazat
  2. Pepo Milan souhlas

   Smazat
  3. Je o to smutnější že na mise jako do Afganistánu se ČR hlásí dobrovolně a to i v době kdy se ostatní státy stáhly a nechtějí tam za žádnou cenu.
   Když Afganistán okupoval SSSR bylo to právem odsuzováno , nyní je to pro ČR mise žádoucí . ČR má na vše dvojí metr.

   Smazat
  4. 18:34 to víš za ty prachy neber to žoldáci jdou jen po prachách

   Smazat
 2. Já mám spíše obavu z opačného stavu, kdy u nás budou zasahovat policisté z jiných států, hádejte z kterých - co kdyby to ti "naši" nestíhali nebo nedělali dost razantně. Takový internacionalismus v praxi

  OdpovědětSmazat
 3. PANE, POLICIE TADY NENÍ NA OCHRANU OBČANŮ, ALE NA OCHREANU KAPITALISTŮ PŘED OBČANY!!! Jsou desítky snad přísloví na téma, kdo jinému jámu, tak dlouho se chodí se džbánem....A mohlo by se stát, že toho kapitalistického neřádu budou mít občané dost a spustí se nové zvonění klíči, a tomu musí zabránit těžkooděnci a zakuklenci. Proč si myslíte, že jsou tito ochránci kapitálu anonymní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, že Policie a AČR tu je na likvidaci nespokojených občanů, dneska by to ale v žádném případě nebylo sametové!

   Smazat
  2. Jen stupnovani teroru vseho druhu.

   Smazat
 4. K tomu předcházejícímu diskutujícímu. S armádou je to stejné, nemáme armádu lidovou, ale protilidovou. Proto je žoldnéřská a ne dobrovolnická. Není na ochranu národa, ale zase jen kapitálu a dokonce nejen toho domácího, ale především toho mocnějšího a prachatějšího.

  OdpovědětSmazat
 5. Nic proti, ale PČR si z misí přiváží vcelku podstatné informace o vývoji různých trendů (např. migraci) na základě kterých přijímá předběžná bezpečnostní opatření. Z velké části zahraničním misím PČR vděčíme za relativní klid u nás doma. Tento článek je pouze populistickým blábolením člověka, který vůbec netuší o čem je řeč!! Podotýkám, nemluvím o misích AČR!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To snad nemyslíte vážně ??!!

   Smazat
  2. Ale to klidně mluvme o misích AČR - právě hledají rusky hovořící kompars pro nácvik přepadení Ruska. https://cz.sputniknews.com/svet/201703295013049-zkouska-invaze-vychod-nemecko-rusko-mluvici-statisti-cviceni-americka-armada/

   Smazat
  3. Mám zato podle tvých vědomostí, že se těch misí pravidelně účasňuješ.

   Smazat
  4. Policie je POLICIE CR a nepolicie EU! A armada je ARMADA CR a ne armada Nato! Podle toho ma konat a fungovat.nesmi slouzit cizim zajmum-plati si je obcane ceske republiky.Aby tim obcanum pomahala a chranila je,potazmo branila je! To je vsechno...

   Smazat
  5. Na žádné misi jsem nikdy nebyl a na hrudi se žádným metálem nepyšním, na což jsem patřičně hrdý, neb mě nějak nesedí způsob, který se získávají. Mám za sebou šestnáct let u sboru a vím o čem mluvím. Kluci v zahraničí získávají zkušenosti a znalosti, které u nás nelze získat, využívat však ano.

   Smazat
 6. Ceska policie a justice ma jediny ukol, pomahat gaunerum

  OdpovědětSmazat
 7. U České policie je ve služebním oměru 40 tisíc příslučšníků. Kolik z tohoto čísla je na ulici a slouží občanům. Z celkového čísla 40 tisíc je to 18 tisíc. Ptáte se, kde jsou ti ostatní. Ti ostatní jsou na funkcích od tzv. Územních odborů, což jsou bývalé Okresní ředitelství policie až po policejní prezidium, které do roku 1989 neexistovalo, tedy ti ostatní sjou pěkně v kancelářích v teplíčku, berou platy kolem 50 tisícovek, nikam nevyjíždějí, neslouží noční ani svátky. Nástupní plat policisty na ulici je částka ve výši 18 tisíc hrubého, tedy asi 15 čistého, za kterou je povinen nasadit i svůj život na ochranu života, nebo zdraví a majetku. Po dvaceti letech služby na ulici, tedy na základním útvaru, to znamená na obvodním oddělení, nebo dopravním oddělení, má plat ve výši 23 tisíc čistého. Za tyto peníze slouží noční služby, soboty neděle, svátky a to vše bez jakéhokoliv příplatku za noční službu, nebo příplatku za službu o sbotě a neděli nebo svátku. Kde kdo si může na policistu stěžovat za cokoliv a pak následuje vyšetřování policisty, které může trvat i víc než rok, kdy je postaven mimo službu, dostává jenom 60% platu a hrozí mu soud a exemplární vyhazov. Když se ukáže, že stížnost byla neoprávněná, což je v ve většíně případů, nikdo se mu ani neomluví a může sloužit dál. Jinými slovy, k policii se hlásí jenom opravdu srdcaří s kterými stát pořádně vymete. Ti kteří to po nástupu zjistí po několika letech hned odcházejí, protože mají rozum a vědí, že u policie není pro ně žádná budoucnost a čím dřív odejdou, tím líp pro ně, protože kdekoliv v jiném zaměstnání budou mít klid, nikdo je nebude urážet, nebude jim vyhrožovat vyhazovem, nebudou muset sloužit za každého počasí noční služby, soboty neděle a svátky a všechno za pár šupů s perspektívou, že kdykoliv je kodokoliv může vyhodit, protože policistu na ulici se nikdo nezastane, ten je jenom obětní beránek. Přitom policista na základním útvaru musí vyjíždět na každé oznámení a pak v často dochází k soudním projednání případu a tam je opět předvolávan policista, kde se musí dostavit ve svém volnu a to k soudu, který ho předvolá, bez nároku na jakoukoliv úhradu. Než někdo se rozhodne jít k této složce, měl by si to pořádně rozmyslet, protože vzhledem k službám a platovému ohodnocení mu hrozí rozvar rodiny a po delší době u policie i zdravotní následky a to je nutné nezpaomenout na velké riziko smrti, nebo vážného zranění při výkonu službeních povinností. Žádná pojišťovna policistu nepojistí, každý si to může zkusit se pojistit a zjistí, že policisti jsou lidé druhé kategorie. V případě úmrtí nedostane rodina vůbec nic a kolegové se musí sližit na nějaké odškodnění, aby pozůstala rodina vůbec nějak přežila, čehož jsme dnes a denně svědky, tak jak nás o tom informují v novinách a v televizi. Když už policista mrtvý je snahou všechnu vinu hodit na něj, tak aby stát nemusel platit žádné odškodné a pachatel, aby se z činu vyvinil, protože je každému jasné, že se už nemůže bránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď ujedu všem.

   Smazat
  2. Každý může od policie odejít, nikoho tam nemůžou držet. Je jasné, že odejdou ti co slouží na ulici a tisíce kanceláří zůstane plné uniformovaných policistů s velkými hvězdami a metály na prsou o kterých nikdo neví za co jsou, když tito lidé celý život seděli v kancelářích a nikdy skutečnou policejní práci nedělali. Jinak policie v dnešní době je plná příbuzných, kteří se dostávají na lukrativní místa v knacelářích a kde tyto příbuzné u policie na lukrativních postech nemá, má smůlu a muže se rozhodnou, buď sloužit na ulici s rizikem kudly v zádech, nebo kulkou v hlavě, nebo od policie odejít a mít klid. Čím dříve odejde, tím lépe pro něj, protože čím déle se bude rozhodovat, tím hůře bude jako starší uplatnitelný na pracovním trhu. Jakomile někdo překročí hranici 50 let je už nezaměstnatelný a výsluha o které se tady taky psalo, po odečtení zdravotního a sociálního pojištění, mu zbude tak maximálně 7 tisíc a s tím se může tak akorát jít pást.

   Smazat
 8. I já souhlasím s tím, aby zlomek PČR sloužil Maďarsku, Makedonii, neboť tyto zkušeností mohou být použity v budoucnosti. Samozřejmě za předpokladu, že nám bude vládnout vláda pro lid, nikoliv protektorátní vláda, která vládne pro jedno procento. O AČR se nevyjadřuji.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 9. 15:22
  Souhlasím. A to je ještě občas objeví nějká au au biomasa policistu zraní a místo aby byla potrestána je potrestán policista. Další příklad je blb Kalousek Štětina a pod. idioti, kteří opruzují policisty při výkonu služby.

  OdpovědětSmazat
 10. Je to začátek legalizace Evropského policejního sboru pro potlačování občanské neposlušnosti v zemích kde je to potřeba.Tento sbor již funguje a je cvičen v Itálii.Evropská armáda nejde? tak máme policejní sbory podléhající jen OSN,NATO,EU a žádný stát a jeho bezpečnostní složky nesmí nic namítat pokud bude na jeho území tato složka nasazena.Tak co šašci ,máte radost . Nic nám tady v této zemičce již nepatří a hlídáni jsme jako to stádo na horské pastvině . Bohužel už jste v takovém Ruském Gulagu . Nevěříte!!!! Ale věřte !!!!Stačí jen koukat a ne jen koukat na ordinaci v růžové zahradě ,Honzo český ,už nemáš ani ty buchty ,ty ti vyměnili za fast food a řídí jej big hitter . Makej a nekecej !!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je libo glyfosátové pivo a rakovinotvorné základní potraviny vyrobené z obilovin a olejnin desikovaných týden před sklizní Rondapem nebo v případě masa zkrmováním jedy kontaminovaného šrotu a pokrutin?

   Smazat
 11. Není policie jako policie.Přečetl jsem si všechny ty srdcervoucí nářky jací jsou chudáci ti policajti, stejně jako nářky nad tím co je to za banda.Obě skupiny mají pravdu, protože si myslím, že máme policie dvě, jednu část tu slušnou, kteří se snaží ze všech sil pomoci a nezneužívají svých výsadních pravomocí a pak je tu ta druhá přibližně početně stejně velká co střílí po ujíždějících vozidlech a vůbec jim nevadí, že mohou zabít, co buzerují na každém kroku kdekoho, co jsou propleteni s organizovaným zločinem, politiky, co pracují na politickou objednávku, co naprosto zbytečně nadužívají zastrašovací a donucovací prostředky.Milý pane Baťo koleik je dnes policistů jste napsal a víte kolik jich bylo před rokem 89, skoro polovina a to ještě bylo Slovensko a nechyběli nikde na ulicích. Víte jaké byly jejich platy a jaké jsou dnes včetně výsluh ? A jen mi neříkejte že za totality nebylo policie třeba, kdežto v demokracii je jich neustále málo a málo. Víte jakou měli výzbroj kdysi a dnes ? A to nemluvím o městské policii to jsou počty další, bezpečnostní agentury, no a co konfidenti a tajní víte kolik jich dnes je ? Hovoří je, že prý to celkem může být až 100 tisíc lidí. Něco je tady špatně a začíná to morálkou, ta je někde u zádele. No a ryba smrdí od hlavy.

  OdpovědětSmazat
 12. Pani policajti v Cesku ! Ta vase sluzba je VYDRBAVACKA !
  Nejakej general vam cast vasi vyplaty strka do sve kapsi. Nedejte se sidit !

  T.j. asi tim, ze jste politicky poplatni nejake ideologii a vedeni vas proto nerespektuje. General vas povazuje za politicky korekni prizdisrace. Proto vam plati $ 150 mesicne.
  nick HONOLULU - pomocnik

  OdpovědětSmazat
 13. Pokracovani 18:17...U nas je to vsechno jinak. Policajt je velky pan ! Ma mnoho pravomoci a po 20 letech sluzby jde do penze. Odstehuje se na Floridu a uci mala decka JUDO a stare babicky strilet na strelnici a zase ma extra penize za prednasky.

  President Trump ma policajty rad a silne jim nadrzuje ! Dozaduje se TVRDE bezpecnosti v nasich mestech, takze se zde ujala nova moda.

  Policati svedomite kazdemu namlati, kdo se chova jinak nez je psano v nasem kostelni radu...

  Tam kde je svedomita a silna policie , tak tam cena nemovitosti roste zazracne nahoru a nakonec vsichni na tom vydelaji penize.

  Nasi policajti nam duchodcum delaji prednasky s OBCERSTVENIM sladkym a slanym, jak se chovat, pri ruznych kalamitach.

  My mame ty floridsky policajty radi a kdyz potrebuji pomoc, tak cela vesnice zaujme hlidaci pozice a vsechno deni nahlasime radiem policajtum... Sledujeme vsechno !

  Cerna huba z Haiti (kriminalnik), nebo Alligator na silnici je okamzite nahlasen.

  U nas se zije jako v perince k vuli policajtum.
  Vezmete si priklad a zadejte nastupni plat $ 60 000 rocne, pred povysenim. Kolik ma policejni general zatim nevim, ale reknu vam to pozdej. Jsem pomocnik, ktery hlida unikovou krizivatku a policatu znam nekolik...
  (To kvuli snaze o zvyseni ceny domu a Condos v me oblasti.)
  Penzista HONOLULU - hlidac krizovatky, dle policejni potreby v nejkrasnejsi casti Floridy.

  OdpovědětSmazat
 14. Nerozumím tomu, proč se v ČR nedodržují dopravní předpisy jako maximální povolená rychlost a bezpečná vzdálenost, ale také nesouhlasím s vyobcováním šéfa Unie bezpečnostních složek, který upozornil na policejní koncert v Thunnově ulici, kde estébák v hnědé bundě dirigoval jak nacisty vycházející z budovy Ministerstva vnitra mezi přítomné uniformované policisty, tak na plac přivedené anarchistické konfidenty ve scénce sehrané pro protektorátní Českou televizi za účelem diskreditace protiuprchlického mírového hnutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Njn, klucí policajtští, moc jste se svého kolegy Patriota, kterému šlo o to, aby Vám příště STB/BIS a polistopadový režim neudělal ukrajinský Majdan s upalováním a vypichováním očí a lidem Oděsu, NEZASTALI. Na floridské bydlení v hlídané bělošské čtvrti a místo v podmořském atomovém a vodíkovém krytu spolu s americkými miliardáři se načekáte. Sláva Ukrajině, Berkutu sláva.

   Smazat
  2. Prosím, neupozorňujte na dodržování jakési rychlosti. Připadám si tak trochu jako dement, když na dvouproudové, prázdné komunikaci za slunného dne jedu s děsem v očích 60km/h.

   Smazat
  3. Tak to Vás chválím, těch max. povolených 70 km/h je tam kvůli bezpečnému najetí vozů z vedlejší silnice, aby se každých 200m nemuseli vyvěšovat varovné značky Pozor, úsek častých dopravních nehod!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.